FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti ja WRE, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 10.22 0.00.00 87.65 85.00
2 Tikhonov Gleb TuMe 10.23 0.00.01 87.22 84.59
3 Penttinen Topi Orient 10.29 0.00.07 86.11 83.51
4 Lassen Tue VaajTe 10.31 0.00.09 85.55 82.97
5 Kubát Pavel VaajTe 10.36 0.00.14 84.60 82.04
6 Portin Fredric PR 10.38 0.00.16 84.06 81.52
7 Efimov Roman Hiisi 10.44 0.00.22 83.00 80.49
8 Critchley Will VaajTe 10.47 0.00.25 82.34 79.85
8 Vaher Sander RR 10.47 0.00.25 82.34 79.85
10 Huikko Petteri VaajTe 10.52 0.00.30 81.16 78.71
11 Elo Markku AngA 10.55 0.00.33 80.52 78.09
12 Linnainmaa Tero IkNV 11.03 0.00.41 79.28 76.88
13 Popov Artem EsSu 11.04 0.00.42 78.89 76.51
14 Pohjala Johannes Hiisi 11.11 0.00.49 77.80 75.45
15 Suominen Miika RR 11.13 0.00.51 77.31 74.97
16 Keskisaari Ville VaajTe 11.19 0.00.57 76.36 74.06
17 Itävuo Pekka Koovee 11.21 0.00.59 75.88 73.59
18 Vuorinen Lauri VeVe 11.23 0.01.01 75.39 73.12
19 Sorsa Perttu HiKi 11.24 0.01.02 75.02 72.76
20 Niskanen Teemu LS-37 11.26 0.01.04 74.55 72.29
21 Westerlund Juho Koovee 11.27 0.01.05 74.18 71.94
22 Ahonen Jere KangSK 11.28 0.01.06 73.81 71.58
23 Kalve Henri PR 11.31 0.01.09 73.23 71.02
24 Mieskoski Kimmo RaLu 11.32 0.01.10 72.87 70.67
25 Kinni Juho TP 11.44 0.01.22 71.38 69.22
26 Sorsa Lauri HiKi 11.47 0.01.25 70.82 68.68
27 Taussi Jussi VeVe 11.49 0.01.27 70.37 68.25
28 Ylitalo Aki HauSi 11.58 0.01.36 69.24 67.15
29 Hartvik Toni PR 12.00 0.01.38 68.80 66.73
30 Brunell Filip Brahe 12.06 0.01.44 67.99 65.94
31 Juura Elmeri KanSu 12.07 0.01.45 67.65 65.61
32 Koskinen Roope Hiisi 12.11 0.01.49 67.04 65.01
33 Luoma Juha LapVi 12.14 0.01.52 66.52 64.51
34 Repo Ville VeVe 12.22 0.02.00 65.57 63.59
35 Seppänen Mika VaKa 12.24 0.02.02 65.15 63.18
36 Tölli Marko S-JKL 12.25 0.02.03 64.82 62.87
37 Kohvakka Heikki Kalske 12.32 0.02.10 63.98 62.05
38 Kokkila Ville EsSu 12.34 0.02.12 63.58 61.66
39 Haajanen Erik Raseborg 12.41 0.02.19 62.76 60.87
40 Hongell Timo KoS 12.43 0.02.21 62.36 60.48
41 Annila Petri Koovee 12.58 0.02.36 60.93 59.09
42 Rantala Jyri Koovee 13.09 0.02.47 59.86 58.05
43 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 13.17 0.02.55 59.03 57.25
44 Tauriainen Teemu KEV 13.29 0.03.07 57.94 56.19
45 Sihvola Eerik Kajo 14.29 0.04.07 53.73 52.11
46 Tolvanen Leo Pihkan 14.57 0.04.35 51.86 50.29
47 Wiik Peter NOK 16.41 0.06.19 46.29 44.89

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 10.13 0.00.00 92.94 90.68
2 Bertuks Edgars TuMe 10.16 0.00.03 92.18 89.93
3 Suonpää Lasse PR 10.18 0.00.05 91.58 89.34
4 Patana Mikko HiKi 10.20 0.00.07 90.98 88.76
5 Kivelä Matti HiKi 10.23 0.00.10 90.23 88.03
6 Heinaro Einari HS 10.24 0.00.11 89.78 87.59
7 Laukkarinen Jesse RR 10.25 0.00.12 89.34 87.16
7 Kodeda Stepan MSParma 10.25 0.00.12 89.34 87.16
9 Hyyryläinen Juha AnttU 10.29 0.00.16 88.16 86.01
10 Sirén Mikko AngA 10.33 0.00.20 87.31 85.18
11 Fincke Simo-Pekka KR 10.36 0.00.23 86.60 84.48
11 Heiska Samu LapVi 10.36 0.00.23 86.60 84.48
13 Hramov Andrei Hiisi 10.38 0.00.25 85.73 83.64
14 Uusivirta Risto RasTiimi 10.45 0.00.32 84.51 82.44
15 Hubácek Michal Koovee 10.46 0.00.33 84.08 82.03
16 Sorvisto Juha VaajTe 10.49 0.00.36 83.40 81.36
17 Sipponen Jere PR 10.56 0.00.43 82.22 80.21
18 Kirjanov Juri HlS 10.58 0.00.45 81.68 79.69
19 Kotro Tuomas SKVuoksi 11.00 0.00.47 81.15 79.17
20 Tani Jukka KS 11.02 0.00.49 80.61 78.65
21 Saikko Ville LappRi 11.04 0.00.51 80.09 78.13
22 Nazarov Roman PR 11.09 0.00.56 79.20 77.27
23 Pohjola Lauri S-JKL 11.17 0.01.04 77.99 76.08
24 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 11.18 0.01.05 77.59 75.70
25 Lahtinen Tuomo IHR 11.25 0.01.12 76.52 74.65
26 Blomster Fredrik SV 11.30 0.01.17 75.69 73.84
26 Jokiranta Mika KS 11.30 0.01.17 75.69 73.84
28 Häkkinen Janne PelPo 11.32 0.01.19 74.92 73.09
29 Viholainen Joona S-JKL 11.33 0.01.20 74.54 72.72
30 Snellman Tomas RaLu 11.47 0.01.34 72.80 71.02
31 Virekunnas Heikki TP 11.49 0.01.36 72.32 70.56
32 Ojapalo Joona RR 11.54 0.01.41 71.55 69.80
33 Mikander Christopher Orient 11.55 0.01.42 71.19 69.45
34 Keskitalo Matti RasTiimi 12.01 0.01.48 70.33 68.61
35 Kivelä Marko VetU 12.05 0.01.52 69.68 67.98
36 Lehtinen Niko LS-37 12.14 0.02.01 68.57 66.89
37 Oksanen Tommi HS 12.38 0.02.25 66.15 64.53
38 Kahila Lauri TP 12.43 0.02.30 65.46 63.86
39 Hirvi Joonas RaKaS 12.48 0.02.35 64.79 63.21
40 Lavonen Tommi KS 13.16 0.03.03 62.27 60.75
41 Ovaska Vesa IPR 13.19 0.03.06 61.80 60.29
42 Lassila Jussi PiTa 14.24 0.04.11 56.93 55.54
43 Mänty Sami HirvHe 14.41 0.04.28 55.62 54.26
44 Kahila Eero TP 14.54 0.04.41 54.60 53.26
45 Valto Jesse RaTU 15.15 0.05.02 53.14 51.84
46 Kontoniemi Henri TP 15.41 0.05.28 51.47 50.21

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sild Timo HiKi 10.12 0.00.00 94.48 93.62
2 Föhr Tero VeVe 10.22 0.00.10 92.67 91.82
3 Tranchand Frederic PR 10.25 0.00.13 91.93 91.10
4 Hirvikallio Joni Koovee 10.30 0.00.18 90.92 90.09
5 Kymäläinen Severi TP 10.36 0.00.24 89.78 88.96
6 Simosas Otto Orient 10.37 0.00.25 89.35 88.54
7 Koistinen Olli-Pekka HiKi 10.39 0.00.27 88.79 87.98
8 Jurvakainen Tuukka VaajTe 10.42 0.00.30 88.09 87.29
9 Väisänen Henrik Hiisi 10.44 0.00.32 87.54 86.74
9 Nenonen Lauri SKVuoksi 10.44 0.00.32 87.54 86.74
11 Heinmann Kristo KangSK 10.45 0.00.33 86.84 86.05
12 Pukema Hannu-Pekka RR 10.56 0.00.44 85.11 84.34
13 Sainio Santeri KangSK 10.57 0.00.45 84.71 83.93
14 Suna Jussi TuMe 10.58 0.00.46 84.30 83.53
15 Sõnajalg Ats LapVi 11.01 0.00.49 83.65 82.88
16 Scalet Tommaso HS 11.02 0.00.50 83.25 82.49
17 Mäkinen Tapani MU 11.07 0.00.55 82.35 81.60
18 Kari Tuomas AngA 11.11 0.00.59 81.59 80.85
19 Teittinen Panu KangSK 11.14 0.01.02 80.96 80.22
20 Sågfors Joel Femman 11.25 0.01.13 79.40 78.67
21 Helander Iisak Pohjant 11.30 0.01.18 78.56 77.84
22 Agafontsev Yuri SV 11.32 0.01.20 78.07 77.36
23 Hyvönen Pekka AngA 11.33 0.01.21 77.70 76.99
24 Närvä Tomi HiKi 11.36 0.01.24 77.10 76.40
25 Luoma Ville HiKi 11.40 0.01.28 76.41 75.71
26 Suhonen Antto-Iiro HS 11.41 0.01.29 76.04 75.35
27 Salmenoja Samuli MSParma 11.45 0.01.33 75.35 74.66
28 Lund Matias Femman 11.56 0.01.44 73.94 73.27
29 Kaskinen Kare UlvUra 12.08 0.01.56 72.47 71.81
30 Lassila Juha VetU 12.13 0.02.01 71.73 71.08
31 Matilainen Juha LS-37 12.21 0.02.09 70.71 70.07
32 Ahti Niklas EsSu 12.36 0.02.24 69.07 68.44
33 Kleemola Lauri Lynx 12.38 0.02.26 68.65 68.03
34 Manninen Marko Navi 12.39 0.02.27 68.32 67.70
35 Sorri Jaakko KeuKi 12.42 0.02.30 67.82 67.20
35 Vainio Eero-Matti MSParma 12.42 0.02.30 67.82 67.20
37 Hakala Henrikki EsSu 12.43 0.02.31 67.25 66.64
38 Söyring Jani KS 12.46 0.02.34 66.76 66.15
39 Lassila Mikko HS 12.49 0.02.37 66.26 65.66
40 Jern Jens Femman 12.53 0.02.41 65.68 65.08
41 Kesälä Mikko Pohjant 13.27 0.03.15 62.69 62.12
42 Kokkinen Kari PertPe 13.34 0.03.22 61.93 61.37
43 Tuomaala Juuso LapVi 14.06 0.03.54 59.38 58.83
44 Takaluoma Tuomas HyRa 14.35 0.04.23 57.20 56.68
45 Lindqvist Antti RaHa 14.48 0.04.36 56.16 55.65
46 Kankkunen Matias OK77 14.57 0.04.45 55.39 54.89
47 Liukkala Jaakko HauSi 14.58 0.04.46 55.13 54.63
Hakkarainen Markus RaKaS HYL -
Sychev Maxim Hiisi HYL -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Vili RR 10.50 0.00.00 89.25 87.53
2 Prochazka Jan KR 10.51 0.00.01 88.82 87.10
3 Mäkelä Tuomo AngA 10.53 0.00.03 88.25 86.54
4 Lassila Ari-Pekka Koovee 10.55 0.00.05 87.68 85.99
5 Anttonen Antti VaajTe 11.09 0.00.19 85.56 83.91
6 Gorokhov Sergey IkNV 11.10 0.00.20 85.14 83.50
7 Jubelis Andris LapVi 11.11 0.00.21 84.73 83.09
8 Kivikas Kenny Koovee 11.15 0.00.25 83.94 82.32
9 Anttolainen Aleksi LS-37 11.17 0.00.27 83.41 81.79
10 Hall Andreas HiKi 11.19 0.00.29 82.87 81.27
11 Rahko Sampo Pohjant 11.25 0.00.35 81.87 80.29
12 Tammemäe Lauri HS 11.34 0.00.44 80.53 78.97
12 Hämäläinen Sami MSParma 11.34 0.00.44 80.53 78.97
14 Chegarovskiy Mikhail SV 11.38 0.00.48 79.51 77.98
15 Taivainen Juho-Matti PelPo 11.39 0.00.49 79.12 77.59
15 Kautto Lasse VaajTe 11.39 0.00.49 79.12 77.59
17 Henriksson Tobias PIF 11.41 0.00.51 78.34 76.83
18 Stenlund Daniel PR 11.44 0.00.54 77.73 76.23
19 Sundelin Peter Femman 11.49 0.00.59 76.91 75.43
20 Von Arx Philipp LS-37 11.51 0.01.01 76.43 74.95
21 Mansner Victor SV 11.55 0.01.05 75.73 74.26
22 Tuovinen Aleksi KuoSu 12.10 0.01.20 73.91 72.48
23 Saarinen Jarkko HiKi 12.19 0.01.29 72.74 71.34
24 Hasu Topi Orient 12.21 0.01.31 72.29 70.89
25 Hytönen Juho-Veikko IkNV 12.28 0.01.38 71.35 69.97
26 Reponen Tommi PR 12.29 0.01.39 71.00 69.63
27 Mähönen Timo HS 12.30 0.01.40 70.65 69.28
28 Ketonen Miikka KoS 12.53 0.02.03 68.29 66.98
29 Fröberg Robin PIF 12.56 0.02.06 67.78 66.47
30 Aaltonen Lassi HS 13.02 0.02.12 67.01 65.72
31 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 13.05 0.02.15 66.51 65.23
32 Saarinen Mikko KangSK 13.18 0.02.28 65.19 63.93
33 Ylis-Junttila Vesa HlS 13.52 0.03.02 62.29 61.09
34 Rajaniemi Juho TuS 13.54 0.03.04 61.91 60.71
35 Hongell Esa KoS 13.58 0.03.08 61.38 60.20
36 Ruokolainen Mikko OK77 14.02 0.03.12 60.86 59.68
37 Manninen Kalle AnttU 14.25 0.03.35 59.02 57.88
38 Lammi Pekka HS 14.48 0.03.58 57.27 56.17
39 Virkki Vili HlS 14.57 0.04.07 56.48 55.39
40 Kuutti Veli-Pekka PertPe 15.22 0.04.32 54.74 53.68
Taanila Henri IkNV HYL -
Bäckström Anders Femman HYL -
Laine Miika KS KES -
Similä Lauri SKVuoksi HYL -
Kosola Ville Pohjant HYL -
Huttunen Esa TuMe HYL -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 10.45 0.00.00 92.88 96.21
2 Anttonen Sari KeuKi 11.00 0.00.15 90.51 93.76
3 Voytova Alexandra RasKu 11.02 0.00.17 89.99 93.22
3 Teini Marika Pohjant 11.02 0.00.17 89.99 93.22
5 Valonen Hanna RR 11.07 0.00.22 88.81 92.00
6 Joensuu Marttiina Pohjant 11.12 0.00.27 87.91 91.06
7 Kaskinen Mira RasKa 11.14 0.00.29 87.40 90.53
8 Peltomäki Elli RasKa 11.21 0.00.36 86.26 89.35
9 Temjakova Nina PR 11.23 0.00.38 85.76 88.83
10 Westerlund Ina OK77 11.31 0.00.46 84.53 87.56
11 Andelin Sanna LaTa 11.35 0.00.50 83.80 86.80
12 Hulkkonen Johanna SKUusi 11.37 0.00.52 83.32 86.31
13 Uotila Ulrika Koovee 11.43 0.00.58 82.37 85.33
14 Uiboupin Kerstin HiKi 11.44 0.00.59 82.02 84.96
15 Lauronen Sirkka-Liisa AR 11.45 0.01.00 81.67 84.60
16 Niittynen Miia Koovee 11.46 0.01.01 81.32 84.23
17 Liukkonen Sonja HiKi 12.00 0.01.15 79.50 82.35
18 Heikkonen Anni MSParma 12.03 0.01.18 78.94 81.77
19 Parjanne Laura HiKi 12.04 0.01.19 78.60 81.42
20 Autio Päivi Hiisi 12.05 0.01.20 78.27 81.07
21 Kiiskinen Kirsi AR 12.12 0.01.27 77.29 80.06
22 Paunonen Tuuli Koovee 12.13 0.01.28 76.96 79.72
22 Lylynperä Kaisa TuS 12.13 0.01.28 76.96 79.72
24 Rahko Saana-Maria Pohjant 12.18 0.01.33 75.99 78.71
24 Lindholm Sara Raseborg 12.18 0.01.33 75.99 78.71
26 Kauppila Sanna AngA 12.20 0.01.35 75.33 78.03
27 Honkimaa Anni EsSu 12.24 0.01.39 74.70 77.38
27 Linnaila Charlotta Orient 12.24 0.01.39 74.70 77.38
29 Koskela Salla LHR 12.27 0.01.42 73.96 76.61
29 Latva-Kiskola Piia RasKu 12.27 0.01.42 73.96 76.61
31 Honkanen Miitu KuoSu 12.42 0.01.57 72.06 74.65
32 Kohonen Maiju RaN 12.50 0.02.05 71.10 73.65
33 Kukkonen Saara LS-37 12.56 0.02.11 70.34 72.86
34 Seppänen Mari SV 13.02 0.02.17 69.58 72.08
35 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 13.07 0.02.22 68.93 71.40
36 Korpi Maarit LapVi 13.15 0.02.30 68.03 70.47
37 Nykänen Eveliina LappRi 13.16 0.02.31 67.73 70.16
38 Keltamäki Tiia HS 13.20 0.02.35 67.19 69.59
38 Tiitto Katariina RasTiimi 13.20 0.02.35 67.19 69.59
40 Mattila Milla HS 13.27 0.02.42 66.19 68.56
41 Noponen Heli AnttU 13.30 0.02.45 65.74 68.10
42 Niiranen Anniina LS-37 13.34 0.02.49 65.21 67.55
43 Fincke Matleena KR 13.35 0.02.50 64.93 67.26
44 Sundbäck Jasmin SV 13.37 0.02.52 64.57 66.88
45 Meriläinen Eija HS 13.40 0.02.55 64.13 66.43
46 Mikkolainen Päivi VaHa 14.05 0.03.20 62.03 64.26
47 Saramäki Sara HS 14.09 0.03.24 61.54 63.75
48 Juga Laura KeU 14.11 0.03.26 61.20 63.40
49 Saarimäki Milla PR 14.21 0.03.36 60.30 62.46
50 Westerlund Anna Koovee 14.44 0.03.59 58.54 60.64
51 Ilmoni Rafaela OK77 14.58 0.04.13 57.44 59.50
52 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 15.05 0.04.20 56.82 58.85
53 Grahn Elina NOK 15.40 0.04.55 54.52 56.48
54 Häkkinen Elli SaPu 16.02 0.05.17 53.10 55.01
55 Kolehmainen Hanne LaTa 18.21 0.07.36 46.25 47.91

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 10.05 0.00.00 96.32 96.38
2 Sianoja Maija MSParma 10.06 0.00.01 95.88 95.93
3 Gunell Yvonne PIF 10.12 0.00.07 94.66 94.71
4 Järveläinen Julia Femman 10.19 0.00.14 93.31 93.36
5 Kinni Saila TP 10.21 0.00.16 92.73 92.79
6 Mörsky Sonja KeuKi 10.23 0.00.18 92.16 92.21
7 Liikanen Marjo RR 10.26 0.00.21 91.44 91.50
7 Dambe Inga PR 10.26 0.00.21 91.44 91.50
9 Rantanen Merja JRV 10.33 0.00.28 89.89 89.94
10 Wennman Heini Pohjant 10.34 0.00.29 89.48 89.53
11 Patana Jenny HiKi 10.35 0.00.30 89.07 89.12
12 Nurmela Sari VeVe 10.38 0.00.33 88.38 88.43
13 Saarimäki Heini AngA 10.46 0.00.41 87.02 87.07
13 Virta Elli SV 10.46 0.00.41 87.02 87.07
13 Silvennoinen Emma PR 10.46 0.00.41 87.02 87.07
16 Vike Laura HlS 10.48 0.00.43 85.96 86.01
17 Norrgrann Saara PR 10.51 0.00.46 85.30 85.35
18 Elo Sanni AngA 10.54 0.00.49 84.65 84.70
19 Väänänen Mari KR 10.55 0.00.50 84.25 84.31
20 Ahonen Laura KangSK 11.03 0.00.58 82.98 83.03
21 Hirvonen Eveliina PR 11.06 0.01.01 82.35 82.40
21 Reponen Milka KeuKi 11.06 0.01.01 82.35 82.40
23 Papinsaari Heini KangSK 11.09 0.01.04 81.47 81.52
24 Luoma Katja KS 11.16 0.01.11 80.37 80.42
25 Toiviainen Anni SKVuoksi 11.22 0.01.17 79.41 79.46
26 Heittola Satu RasKu 11.28 0.01.23 78.47 78.52
27 Iso-Markku Paula KR 11.29 0.01.24 78.11 78.15
28 Taini Mia JRV 11.39 0.01.34 76.74 76.79
29 Kilpeläinen Elina VeVe 11.48 0.01.43 75.53 75.57
30 Kuusela Tuija RasKa 12.03 0.01.58 73.72 73.77
31 Lindholm Vivian OK77 12.09 0.02.04 72.88 72.92
32 Liimatainen Anni TuS 12.16 0.02.11 71.95 72.00
33 Tiitto Johanna RasTiimi 12.20 0.02.15 71.33 71.38
34 Laine Maria TP 12.21 0.02.16 71.01 71.05
35 Jurvakainen Vuokko S-JKL 12.22 0.02.17 70.68 70.72
36 Juga Emma SV 12.23 0.02.18 70.35 70.40
36 Moilanen Anna KaSu 12.23 0.02.18 70.35 70.40
38 Väli-Klemelä Annamaria PR 12.33 0.02.28 68.96 69.01
39 Ruhanen Hanna HS 12.38 0.02.33 68.28 68.32
40 Kirjanova Polina HlS 13.07 0.03.02 65.55 65.59
41 Julku Päivi KyS 13.15 0.03.10 64.67 64.71
42 Ruokolainen Miina OK77 13.16 0.03.11 64.38 64.42
43 Hakala Eeva-Liisa KortJV 13.19 0.03.14 63.92 63.96
44 Blomgren Pernilla NOK 13.30 0.03.25 62.84 62.88
45 Lahtinen Katja HS 13.51 0.03.46 61.05 61.08
45 Karhunen Anni HS 13.51 0.03.46 61.05 61.08
47 Ivanova Marina SKVuoksi 14.30 0.04.25 57.92 57.95
48 Salminen Henna HS 14.35 0.04.30 57.39 57.43
49 Niinisalo Jenna VeVe 15.07 0.05.02 55.18 55.21
50 Lehtiniemi Iisa SaSu 16.56 0.06.51 49.09 49.12
51 Mattila Marika HS 19.07 0.09.02 43.33 43.36
Hyyryläinen Laura AnttU HYL -

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika AngA 9.24 0.00.00 87.33 85.88
2 Takanen Lari VeVe 9.35 0.00.11 85.27 83.85
3 Silvennoinen Santeri KR 9.38 0.00.14 84.44 83.04
4 Niemi Aleksi TP 9.48 0.00.24 82.62 81.25
5 Kuukka Elias TP 9.51 0.00.27 81.82 80.47
6 Savolainen Eetu SiiRa 9.57 0.00.33 80.63 79.29
7 Syrjäläinen Arttu HS 10.02 0.00.38 79.58 78.27
8 Räsänen Markus KuoSu 10.04 0.00.40 78.95 77.64
9 Huotari Lauri LS-37 10.05 0.00.41 78.45 77.15
10 Huostila Anssi TP 10.10 0.00.46 77.44 76.16
11 Huhtinen Olli TuS 10.14 0.00.50 76.57 75.30
12 Hakulinen Niko VeVe 10.25 0.01.01 74.87 73.62
13 Aikio Santeri KEV 10.34 0.01.10 73.45 72.23
14 Nissinen Niko Pohjant 10.40 0.01.16 72.41 71.21
15 Seppänen Kari-Pekka RasKa 10.46 0.01.22 71.39 70.21
16 Ylikylä Petja RasKa 10.57 0.01.33 69.86 68.70
17 Lehto Elias KarjUra 11.02 0.01.38 68.99 67.85
18 Haapakoski Heikki RasKa 11.08 0.01.44 68.04 66.91
19 Itkonen Otto TuS 11.22 0.01.58 66.31 65.21
20 Grahn Viljam NOK 11.26 0.02.02 65.60 64.51
21 Visuri Kerkko OK77 11.27 0.02.03 65.18 64.10
22 Sulkula Anton S-JKL 11.39 0.02.15 63.74 62.68
23 Salomaa Antti-Ville Navi 11.54 0.02.30 62.08 61.05
24 Haataja Miika KEV 12.00 0.02.36 61.26 60.24
25 Huuha Aleksi OuHu 12.18 0.02.54 59.46 58.47
26 Hyytiäinen Henry KR 12.20 0.02.56 59.00 58.02
27 Sundelin Ville RasKa 12.39 0.03.15 57.22 56.27
28 Sainio Antti SKUusi 12.40 0.03.16 56.85 55.91
29 Lahti Lasse-Pekka KangSK 12.51 0.03.27 55.75 54.83
30 Häkkinen Kalle S-JKL 13.32 0.04.08 52.66 51.79
31 Pirttiniemi Juho SaPu 13.39 0.04.15 51.94 51.08
32 Hirvonen Lassi RaVa 15.16 0.05.52 46.19 45.43
Rio Nicolas Navi HYL -
Leirimaa Tatu RaVa HYL -

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Senttula Tuukka S-JKL 9.53 0.00.00 84.97 83.79
2 Loukkalahti Otto HiKi 9.56 0.00.03 84.20 83.03
3 Valtonen Luukas HS 10.05 0.00.12 82.61 81.46
4 Kangas Veli HS 10.08 0.00.15 81.87 80.73
5 Parkkinen Ville IkNV 10.09 0.00.16 81.40 80.26
6 Tuomala Misa S-JKL 10.17 0.00.24 80.01 78.89
6 Saleva Eero SKUusi 10.17 0.00.24 80.01 78.89
8 Karppinen Aleksi Pohjant 10.24 0.00.31 78.46 77.36
9 Talvinen Arto MSParma 10.28 0.00.35 77.63 76.55
10 Roux Corentin Navi 10.29 0.00.36 77.19 76.11
11 Laugesaar Tonis HiKi 10.33 0.00.40 76.38 75.31
12 Saari Aki VaajTe 10.34 0.00.41 75.93 74.87
12 Lipsanen Jeremias Navi 10.34 0.00.41 75.93 74.87
14 Viitasaari Toni-Antti KoS 10.36 0.00.43 75.05 74.00
15 Similä Henri SKVuoksi 10.45 0.00.52 73.69 72.66
16 Halme Jussi-Elmeri TP 10.47 0.00.54 73.14 72.12
17 Liiv Reimo Hiisi 10.51 0.00.58 72.38 71.37
18 Viholainen Eeli S-JKL 10.53 0.01.00 71.85 70.84
19 Pantsar Jere PelPo 11.02 0.01.09 70.56 69.58
20 Salervo Mikko OK77 11.05 0.01.12 69.94 68.96
21 Loukkalahti Vilho HiKi 11.06 0.01.13 69.52 68.55
22 Hasu Simo Orient 11.10 0.01.17 68.80 67.84
23 Ihalainen Jesse Navi 11.14 0.01.21 68.09 67.14
24 Leinonen Pauli S-JKL 11.18 0.01.25 67.39 66.45
25 Solonen Joni LS-37 11.21 0.01.28 66.79 65.86
26 Annila Henri Koovee 11.22 0.01.29 66.40 65.47
27 Niiranen Arto KR 11.31 0.01.38 65.24 64.32
28 Kannus Kristian KangSK 11.32 0.01.39 64.85 63.94
29 Tuomaala Eero SKUusi 11.46 0.01.53 63.27 62.39
30 Linna Matti OuHu 11.50 0.01.57 62.63 61.75
31 Roininen Lauri HS 12.10 0.02.17 60.63 59.78
32 Mäkelä Mikael HauSi 12.19 0.02.26 59.62 58.78
33 Malinen Olli SKUusi 12.52 0.02.59 56.80 56.01
34 Kuoppamäki Juho RaVa 13.01 0.03.08 55.89 55.11
35 Häkkinen Aapo SaPu 13.09 0.03.16 55.06 54.29
36 Jern Johan OK77 13.20 0.03.27 54.05 53.29
37 Hakala Joakim Femman 13.40 0.03.47 52.48 51.75
38 Lintula Väinö TP 14.25 0.04.32 49.52 48.82

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raitanen Topi HS 9.23 0.00.00 79.07 81.19
2 Ahola Topias Navi 9.36 0.00.13 77.06 79.12
3 Ahola Joonas Navi 10.10 0.00.47 72.55 74.49
4 Schroderus Samuli Pohjant 10.14 0.00.51 71.86 73.79
5 Laitinen Justus Koovee 10.20 0.00.57 70.96 72.86
6 Ruohola Aaro MSParma 10.28 0.01.05 69.84 71.72
7 Schroderus Santeri Pohjant 10.37 0.01.14 68.65 70.49
8 Jern Jonas Femman 10.44 0.01.21 67.70 69.52
9 Saikko Antti LappRi 10.47 0.01.24 67.19 68.99
10 Koirikivi Anssi RasTiimi 10.50 0.01.27 66.67 68.46
11 Sopo Aleksi KuoSu 10.54 0.01.31 66.07 67.84
11 Kulagin Artur HS 10.54 0.01.31 66.07 67.84
13 Lindberg Mikko AngA 10.55 0.01.32 65.57 67.32
14 Kommio Jere HlS 10.56 0.01.33 65.27 67.02
15 Salopelto Atso SKVuoksi 10.59 0.01.36 64.77 66.51
16 Rantala Valtteri LS-37 11.00 0.01.37 64.47 66.20
17 Linnaila Casper Orient 11.02 0.01.39 64.08 65.80
18 Irtola Miika KS 11.10 0.01.47 63.12 64.81
19 Rööm Rimmo SKVuoksi 11.16 0.01.53 62.37 64.04
19 Kuukka Anton TP 11.16 0.01.53 62.37 64.04
21 Suominen Eemeli HiKi 11.21 0.01.58 61.52 63.17
22 Aikio Severi KEV 11.28 0.02.05 60.71 62.34
22 Lindroth Joona AR 11.28 0.02.05 60.71 62.34
24 Pietikäinen Sauli KS 11.30 0.02.07 60.15 61.76
25 Hulkkonen Mikko SKUusi 11.39 0.02.16 59.19 60.78
26 Visuri Kare OK77 11.43 0.02.20 58.67 60.24
27 Niskanen Tuomo MU 11.44 0.02.21 58.40 59.96
28 Lehto Linus KarjUra 11.47 0.02.24 57.97 59.52
28 Louhi Johannes HS 11.47 0.02.24 57.97 59.52
28 Hindsberg Christoffer SV 11.47 0.02.24 57.97 59.52
31 Harju Jussi TP 11.50 0.02.27 57.17 58.70
32 Snickars Caj Solf 11.51 0.02.28 56.90 58.43
32 Willman Hermanni RasKa 11.51 0.02.28 56.90 58.43
34 Bergman Markku OH 12.01 0.02.38 55.75 57.24
35 Jurvakainen Atte S-JKL 12.02 0.02.39 55.49 56.98
36 Jokikokko Arttu PudU 12.04 0.02.41 55.16 56.64
37 Niinimäki Rasmus IkNV 12.08 0.02.45 54.67 56.14
37 Sankelo Hermanni LapVi 12.08 0.02.45 54.67 56.14
39 Koivumäki Jarkko RasKa 12.11 0.02.48 54.09 55.54
40 Hyvönen Arvi OH 12.16 0.02.53 53.55 54.98
41 Ikäheimo Ilmari EsSu 12.17 0.02.54 53.30 54.72
42 Sarparanta Niklas Lynx 12.23 0.03.00 52.69 54.10
43 Kauppinen Jussi AR 12.27 0.03.04 52.23 53.63
44 Gummerus Lauri RasTiimi 12.28 0.03.05 51.99 53.38
45 Niemi Mikael RaLu 12.48 0.03.25 50.46 51.82
46 Alanko Valtteri SV 12.51 0.03.28 50.10 51.44
47 Halen Leevi EsSu 13.13 0.03.50 48.54 49.84
48 Hiiri Lassi HauSi 14.21 0.04.58 44.56 45.75
49 Sainio Tuomas KangSK 14.47 0.05.24 43.10 44.26
50 Nissinen Joni Pohjant 15.28 0.06.05 41.06 42.16
Jaarinen Timi VeVe HYL -
Kalliokoski Jooseppi IkNV HYL -

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ollipekka Lynx 10.05 0.00.00 71.25 74.86
2 Salmenkylä Anton HS 10.23 0.00.18 68.88 72.37
3 Skog Jaakko Koovee 10.31 0.00.26 67.69 71.12
4 Ylinen Juho JRV 10.33 0.00.28 67.17 70.57
5 Heinonen Eero MSParma 10.34 0.00.29 66.75 70.14
6 Pernu Lari EsSu 10.36 0.00.31 66.24 69.59
7 Härkönen Aleksi PudU 10.45 0.00.40 65.01 68.30
8 Tynys Joona KS 10.50 0.00.45 64.21 67.46
9 Holmgren Benjamin SV 10.52 0.00.47 63.71 66.94
10 Puolakanaho Sakari HyRa 10.53 0.00.48 63.31 66.52
11 Saukkonen Samuli SKUusi 10.55 0.00.50 62.82 66.00
12 Niemi Kasperi HS 10.59 0.00.54 62.14 65.29
13 Lindahl Jesper SV 11.00 0.00.55 61.75 64.88
14 Tervala Miska RaVa 11.01 0.00.56 61.36 64.47
15 Pitkänen Jonne TP 11.07 0.01.02 60.51 63.58
16 Valkamo Severi Koovee 11.10 0.01.05 59.95 62.99
16 Hällström af Fabian OK77 11.10 0.01.05 59.95 62.99
18 Pernu Jere Pohjant 11.11 0.01.06 59.28 62.28
19 Larmala Niko EsSu 11.12 0.01.07 58.90 61.88
20 Mustonen Vili TP 11.20 0.01.15 57.92 60.85
21 Moilanen Lasse PudU 11.24 0.01.19 57.29 60.20
22 Järvinen Ossi TP 11.37 0.01.32 55.94 58.78
23 Sihvonen Anton Navi 11.41 0.01.36 55.34 58.15
24 Pietikäinen Aleksi SKUusi 11.50 0.01.45 54.36 57.12
25 Jern Tobias OK77 11.51 0.01.46 54.01 56.75
26 Vehmas Miika EsSu 11.53 0.01.48 53.59 56.30
26 Laukkanen Anton KuoSu 11.53 0.01.48 53.59 56.30
28 Liikkanen Olli RaVa 11.54 0.01.49 52.96 55.65
29 Sulkula Paulus S-JKL 12.08 0.02.03 51.67 54.30
30 Hannunen Otto S-JKL 12.47 0.02.42 48.79 51.27
31 Molnár Dániel MU 13.06 0.03.01 47.36 49.76
32 Aikio Elmeri KEV 14.33 0.04.28 42.42 44.57
Pasanen Henri SV HYL -
Koskenmäki Erno PorvU HYL -

Sarja H17K2
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkola Mikko OH 9.59 0.00.00 70.85 70.43
2 Toivonen Eevert KangSK 10.02 0.00.03 70.17 69.76
3 Tulonen Benjamin HiKi 10.12 0.00.13 68.71 68.31
4 Noskov Roman HlS 10.19 0.00.20 67.62 67.23
4 Korpi Juho LänRa 10.19 0.00.20 67.62 67.23
6 Sorsa Aleksi EsSu 10.24 0.00.25 66.46 66.08
7 Taulavuori Arttu AlatPi 10.25 0.00.26 66.05 65.66
8 Ojanaho Olli OH 10.29 0.00.30 65.32 64.94
9 Arola Matias PR 10.37 0.00.38 64.20 63.82
10 Lönnström Emil Orient 10.40 0.00.41 63.60 63.23
11 Lavikainen Lauri KyS 10.45 0.00.46 62.80 62.44
12 Jalli Eero MSParma 10.50 0.00.51 62.02 61.66
12 Ilmonen Aleksi JRV 10.50 0.00.51 62.02 61.66
14 Puputti Tuomas HiKi 10.51 0.00.52 61.34 60.98
15 Syrjäläinen Topi HS 10.57 0.00.58 60.48 60.13
15 Huila Joona Hiisi 10.57 0.00.58 60.48 60.13
17 Härkönen Taneli PudU 11.02 0.01.03 59.44 59.10
18 Ylipulli Eero LapVi 11.10 0.01.11 58.45 58.10
19 Kanniainen Tomi PuolRy 11.16 0.01.17 57.64 57.31
20 Ray Jonathan OK77 11.25 0.01.26 56.60 56.27
21 Elovaara Juho HlS 11.37 0.01.38 55.35 55.03
22 Siltanen Simo AngA 11.41 0.01.42 54.76 54.44
23 Mustonen Pyry TP 11.51 0.01.52 53.72 53.41
24 Parjanen Joona MSParma 12.05 0.02.06 52.42 52.11
24 Kivinen Vinsci HyRa 12.05 0.02.06 52.42 52.11
26 Holopainen Mauri S-2000 12.10 0.02.11 51.53 51.23
27 Ketola Akseli Koovee 12.18 0.02.19 50.71 50.41
28 Ovaska Janne LuuRa 12.34 0.02.35 49.38 49.09
29 Ursin Antti Lynx 12.36 0.02.37 48.99 48.70
30 Kuusela Iiro RaVa 13.15 0.03.16 46.34 46.07
31 Penttilä Eero HlS 13.36 0.03.37 44.92 44.65
32 Kivikko Antti HlS 13.49 0.03.50 43.98 43.72
33 Oikarinen Tuomas OH 15.23 0.05.24 39.29 39.06
Oripelto Viljo Keihäs HYL -

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 8.17 0.00.00 64.02 65.22
2 Eerola Teemu TP 8.22 0.00.05 63.05 64.24
3 Puranen Konsta TP 8.32 0.00.15 61.50 62.66
4 Koivumäki Lauri KoS 8.33 0.00.16 61.06 62.21
4 Rintala Niku TeuRi 8.33 0.00.16 61.06 62.21
6 Sevelius Emil Orient 8.35 0.00.18 60.18 61.31
7 Pitkänen Konsta TP 8.37 0.00.20 59.63 60.75
8 Kemppi Mikko KangSK 8.42 0.00.25 58.74 59.85
9 Härkönen Tommi KaSu 8.43 0.00.26 58.32 59.41
10 Ahola Erik KangSK 8.50 0.00.33 57.24 58.31
10 Lehtoranta Teemu SKUusi 8.50 0.00.33 57.24 58.31
12 Suutari Matti VeVe 8.52 0.00.35 56.40 57.46
12 Valkila Saku TuS 8.52 0.00.35 56.40 57.46
14 Kaario Otto S-JKL 8.57 0.00.40 55.26 56.30
15 Tuominen Juho KanSu 8.59 0.00.42 54.75 55.78
16 Niskanen Janne VeVe 9.08 0.00.51 53.55 54.56
17 Lampinen Aaro SKUusi 9.16 0.00.59 52.49 53.48
18 Hyttinen Jaakko RastiE4 9.33 0.01.16 50.64 51.60
19 Huhtanen Kiri TP 9.40 0.01.23 49.75 50.68
20 Hemminki Joni RaJu 9.45 0.01.28 49.04 49.96
21 Westerlund Linus Raseborg 9.54 0.01.37 48.02 48.93
22 Remahl Ville LS-37 10.08 0.01.51 46.64 47.52
23 Annila Veikka RaLu 10.15 0.01.58 45.85 46.71
24 Hakola Matti KangSK 10.26 0.02.09 44.78 45.62
25 Hauhia Ilari RaJu 10.30 0.02.13 44.23 45.07
26 Jokikokko Oskari PudU 10.38 0.02.21 43.42 44.24
26 Laurila Sami RaLu 10.38 0.02.21 43.42 44.24
28 Heikkinen Valtteri VeVe 10.41 0.02.24 42.70 43.51
29 Saukkonen Eemeli Pihkan 10.47 0.02.30 42.05 42.84
30 Pätäri Valtteri KyS 11.25 0.03.08 39.48 40.22

Sarja H16K2
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Julkunen Aaro MSParma 8.32 0.00.00 64.22 65.33
2 Palmen Alvar EsSu 8.40 0.00.08 62.90 64.00
3 Tiljander Ville HyRa 8.54 0.00.22 60.94 61.99
4 Heikkilä Tuomas HS 8.57 0.00.25 60.28 61.33
5 Mustajoki Taavi TP 8.59 0.00.27 59.74 60.78
6 Korhonen Miikka TP 9.09 0.00.37 58.34 59.35
7 Lahtinen Vesa HiKi 9.18 0.00.46 57.10 58.09
8 Laaksonen Arttu AngA 9.19 0.00.47 56.69 57.67
8 Hakuli Tommi SKUusi 9.19 0.00.47 56.69 57.67
10 Mäkinen Tuukka Hiisi 9.24 0.00.52 55.58 56.55
11 Pähn Lauri Hiisi 9.37 0.01.05 54.04 54.98
11 Lapila Eero MSParma 9.37 0.01.05 54.04 54.98
13 Nokka Atte Rasti88 9.40 0.01.08 53.17 54.09
14 Varis Henry RastiE4 9.45 0.01.13 52.42 53.34
15 Pätäri Viljami KyS 9.46 0.01.14 52.05 52.95
15 Takanen Samu VeVe 9.46 0.01.14 52.05 52.95
17 Holmback Anton Solf 9.49 0.01.17 51.20 52.09
18 Lähdesmäki Mikko RaJu 9.51 0.01.19 50.74 51.62
19 Hirvonen Joni AR 9.52 0.01.20 50.37 51.24
20 Nummelin Oskari TuS 9.53 0.01.21 50.00 50.87
21 Sakki Eemil KS 10.03 0.01.31 48.89 49.74
22 Nurminen Jani VaHa 10.05 0.01.33 48.44 49.29
23 Kiljunen Eemeli RaVa 10.06 0.01.34 48.08 48.92
24 Stubb Hannes Falken 10.20 0.01.48 46.72 47.53
25 Alen Jere HiKi 10.23 0.01.51 46.22 47.03
26 Ruusunen Pyry RaLu 10.24 0.01.52 45.88 46.68
27 Mesiäinen Jaakko Navi 10.31 0.01.59 45.10 45.88
28 Kettunen Teo SKUusi 10.42 0.02.10 44.06 44.83
29 Pais Märten VeVe 10.45 0.02.13 43.59 44.35
30 Tonder Aapo SKVuoksi 12.19 0.03.47 37.82 38.48

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Mikko KangSK 8.16 0.00.00 62.41 58.00
2 Pasi Antti KyS 8.31 0.00.15 60.30 56.04
3 Aho Aaro VaHa 8.33 0.00.17 59.79 55.57
4 Koivisto Daniel KyS 8.52 0.00.36 57.39 53.34
5 Ojanaho Niilo OH 8.53 0.00.37 57.02 52.99
6 Hellman Aleksi MSParma 8.56 0.00.40 56.44 52.45
7 Ekström Rasmus MSParma 8.57 0.00.41 56.07 52.11
8 Heinaro Lauri EsSu 9.03 0.00.47 55.19 51.29
9 Lilja Juha TP 9.11 0.00.55 54.14 50.31
9 Hyppölä Pyry SoJy 9.11 0.00.55 54.14 50.31
11 Piironen Konsta MSParma 9.13 0.00.57 53.43 49.66
12 Poutanen Mikko KoS 9.19 0.01.03 52.61 48.89
13 Pernu Juuso Pohjant 9.25 0.01.09 51.80 48.14
14 Ruuhiala Roope Hiisi 9.28 0.01.12 51.28 47.65
15 Rissanen Roni-Ville SonPa 9.29 0.01.13 50.94 47.34
16 Klemola Saul RaKaS 9.38 0.01.22 49.90 46.38
16 Nurmela Joose KoS 9.38 0.01.22 49.90 46.38
18 Rehn Ville Lynx 9.50 0.01.34 48.41 44.99
19 Niemi Oskari LappRi 9.51 0.01.35 48.09 44.69
20 Tuomala Mitri S-JKL 9.57 0.01.41 47.37 44.03
21 Lindén Mikael KS 10.15 0.01.59 45.76 42.52
21 Tiukkanen Juho VaaSu 10.15 0.01.59 45.76 42.52
23 Ojanen Joonas HyRa 10.54 0.02.38 42.60 39.59
24 Inkilä Reetu KeuKi 11.00 0.02.44 42.00 39.03
25 Koivisto Antton SKUusi 11.06 0.02.50 41.41 38.48
26 Hummelholm Petka KR 11.10 0.02.54 40.95 38.06
27 Liukka Elias KR 11.26 0.03.10 39.79 36.98
28 Hölttä Santeri HyRa 11.38 0.03.22 38.91 36.16
29 Ahtiainen Antti VeVe 11.59 0.03.43 37.57 34.92
29 Ala-Honkola Olli VaaSu 11.59 0.03.43 37.57 34.92
31 Husu Miika SKVuoksi 13.29 0.05.13 33.05 30.71
32 Hyvönen Robert RasTiimi 14.04 0.05.48 31.51 29.28
Nurmi Miika VaaSu HYL -
Melkas Niilo SV HYL -

Sarja H15K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiidenhovi Aleks MSParma 8.48 0.00.00 58.85 58.62
2 Salonen Matias HS 8.59 0.00.11 57.38 57.15
2 Niemi Topias HS 8.59 0.00.11 57.38 57.15
4 Vesterinen Arttu TP 9.08 0.00.20 55.91 55.69
5 Westerlund Otso Koovee 9.19 0.00.31 54.55 54.33
6 Laakso Ville Keihäs 9.21 0.00.33 54.09 53.88
7 Kinnala Ville TuS 9.27 0.00.39 53.26 53.05
8 Rööm Andres SKVuoksi 9.29 0.00.41 52.82 52.61
9 Ketola Lauri Koovee 9.38 0.00.50 51.74 51.54
10 Pousi Juho VeVe 9.47 0.00.59 50.70 50.50
11 Vuori Justus TuS 9.48 0.01.00 50.37 50.17
12 Sipiläinen Konsta S-JKL 9.52 0.01.04 49.78 49.59
13 Saarnijoki Miska TP 9.57 0.01.09 49.12 48.93
14 Lehikoinen Elias EsSu 10.07 0.01.19 48.07 47.88
15 Vicari Lars Navi 10.11 0.01.23 47.52 47.33
16 Määttä Juho OH 10.12 0.01.24 47.20 47.02
17 Nuuttila Sami HU-46 10.17 0.01.29 46.59 46.40
18 Joutsensaari Jeremias KangSK 10.37 0.01.49 44.89 44.72
19 Kaksonen Teemu YKV 10.43 0.01.55 44.25 44.07
20 Haikonen Aaro UlvUra 10.52 0.02.04 43.41 43.24
21 Natunen Samuli SaSu 10.55 0.02.07 42.99 42.82
22 Seppälä Pyry RR 10.59 0.02.11 42.51 42.34
23 Lönnström Eric Orient 11.10 0.02.22 41.60 41.43
24 Ylönen Arttu HyRa 11.13 0.02.25 41.19 41.03
25 Korpela Arttu Rasti88 11.18 0.02.30 40.68 40.51
26 Kaihtela Juuso RaLu 11.24 0.02.36 40.11 39.95
27 Parviainen Markus SKVuoksi 12.06 0.03.18 37.58 37.44
28 Munck Sakari EsSu 12.14 0.03.26 36.98 36.83
29 Vainionpää Rasmus RaJu 12.47 0.03.59 35.20 35.06
30 Liljeström Veikka ORa 13.01 0.04.13 34.38 34.24
31 Mäki Juho Rasti88 14.02 0.05.14 31.71 31.59
32 Rantala Peetu KoS 16.07 0.07.19 27.46 27.36
Johansson Väinö Keihäs HYL -

Sarja H14K1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Vili TP 6.35 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 6.37 0.00.02
3 Jussinmäki Akseli HalTo 6.45 0.00.10
4 Koivuniemi Sakari RaN 7.00 0.00.25
5 Asklöf Henrik Lynx 7.04 0.00.29
6 Viilo Lasse TP 7.07 0.00.32
7 Viinikainen Vilppu EsSu 7.27 0.00.52
7 Tala Miika HS 7.27 0.00.52
9 Nurminen Eerik KangSK 7.29 0.00.54
10 Tervakangas Mikko EsSu 7.38 0.01.03
11 Mannonen Ville HS 7.39 0.01.04
12 Keronen Leevi TP 7.40 0.01.05
13 Rautio Mikael EsSu 7.43 0.01.08
14 Vaenerberg Niko MU 7.45 0.01.10
15 Kaario Arttu S-JKL 7.56 0.01.21
16 Riipinen Pietu Navi 7.58 0.01.23
17 Väisänen Leevi HS 7.59 0.01.24
18 Miikkulainen Elias SuSi 8.01 0.01.26
19 Anttila Teemu SuSi 8.15 0.01.40
20 Koskela Sakari RaJu 8.17 0.01.42
21 Liukka Pieti KR 8.23 0.01.48
22 Arvela Oskari LS-37 8.35 0.02.00
23 Pais Markus VeVe 8.37 0.02.02
24 Nykänen Tomi LamSä 8.42 0.02.07
25 Rauhamaa Topias KärKV 8.55 0.02.20
26 Koskinen Joni RR 9.12 0.02.37
27 Mutka Aleksi S-JKL 9.15 0.02.40
28 Elomaa Jere VaaSu 9.36 0.03.01
29 Rokka Matias LHR 9.39 0.03.04
30 Enlund Lukas Femman 9.41 0.03.06
31 Tiihonen Jarkko KR 9.44 0.03.09
32 Tiukkanen Jaakko VaaSu 9.53 0.03.18
33 Stenbacka Oscar VaaSu 10.05 0.03.30
34 Talonpoika Tuomas VaaSu 11.49 0.05.14
35 Järvinen Ville Hiisi 13.21 0.06.46

Sarja H14K2
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 6.37 0.00.00
2 Kuva Lassi RaVa 6.51 0.00.14
3 Kontio Kimmo KangSK 6.54 0.00.17
4 Silvennoinen Oskari KR 7.00 0.00.23
5 Nissinen Jere Pohjant 7.02 0.00.25
5 Lindqvist Arttu KS 7.02 0.00.25
7 Jalonen Jussi HlS 7.03 0.00.26
8 Turkki Eero ORa 7.06 0.00.29
9 Vaismaa Lassi S-JKL 7.07 0.00.30
10 Laakso Lasse S-JKL 7.08 0.00.31
11 Kotro Väinö KyS 7.10 0.00.33
11 Nokka Vesa Rasti88 7.10 0.00.33
13 Mårtenson Valter OK77 7.12 0.00.35
13 Virtanen Aaro HU-46 7.12 0.00.35
15 Pohja Eetu Koovee 7.18 0.00.41
16 Eerola Mikko TP 7.19 0.00.42
17 Vesilind Kaarel HS 7.21 0.00.44
17 Talja Eljas OK77 7.21 0.00.44
19 Malmberg Henri HS 7.29 0.00.52
20 Mattila Pyry KS 7.31 0.00.54
21 Hakulinen Saku VeVe 7.32 0.00.55
22 Mustonen Ossi TP 7.34 0.00.57
23 Lindberg Mikkel TuS 7.37 0.01.00
24 Saranen Daniel HS 7.41 0.01.04
25 Kyrönlahti Tomi ViPa 7.45 0.01.08
26 Lamberg Benjamin SKUusi 7.53 0.01.16
27 Simonen Markus KR 7.56 0.01.19
28 Mustajoki Tiitus TP 8.04 0.01.27
29 Johansson Emil Brahe 8.06 0.01.29
29 Leonsaari Juho KangSK 8.06 0.01.29
29 Venetjoki Väinö KoS 8.06 0.01.29
32 Fingerroos Sebastian PR 8.07 0.01.30
33 Salonen Aapo HS 8.19 0.01.42
34 Kronqvist Emil KoS 9.05 0.02.28
35 Laakso Eemeli Keihäs 9.38 0.03.01

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savkina Ekaterina EsSu 9.36 0.00.00 85.39 86.71
2 Schubnell Lisa TuS 9.43 0.00.07 84.10 85.40
3 Väyrynen Aino KyS 10.05 0.00.29 80.78 82.04
4 Hulkkonen Niina SKUusi 10.07 0.00.31 80.27 81.51
5 Heikkilä Venla HS 10.08 0.00.32 79.88 81.12
6 Skog Henna Koovee 10.11 0.00.35 79.24 80.46
7 Karvonen Sara Lynx 10.12 0.00.36 78.86 80.08
8 Kymäläinen Sanni TP 10.13 0.00.37 78.48 79.69
9 Hietanen Pinja KS 10.18 0.00.42 77.59 78.79
10 Hämäläinen Jannina SKUusi 10.20 0.00.44 77.09 78.29
11 Otsamo Pihla HS 10.21 0.00.45 76.72 77.91
12 Suhonen Anniina HS 10.23 0.00.47 76.23 77.41
13 Hämäläinen Roosa KoS 10.25 0.00.49 75.74 76.91
14 Österman Lilja TuS 10.26 0.00.50 75.37 76.54
15 Kotkajuuri Anna KangSK 10.27 0.00.51 75.01 76.17
16 Suutari Mirka KS 10.28 0.00.52 74.64 75.80
17 Pusa Sanna KeuKi 10.37 0.01.01 73.35 74.48
18 Turunen Maaret RR 10.39 0.01.03 72.88 74.01
19 Sågfors Emilia Botnia 10.44 0.01.08 72.07 73.19
19 Hyvärinen Emilia RaVa 10.44 0.01.08 72.07 73.19
21 Saarela Ruska KoS 10.50 0.01.14 70.94 72.03
22 Rooni Triinu Hiisi 10.57 0.01.21 69.95 71.03
22 Hirvonen Milla RaVa 10.57 0.01.21 69.95 71.03
24 Huuha Anni OuHu 10.58 0.01.22 69.37 70.45
25 Lammi Elina HS 11.00 0.01.24 68.93 70.00
25 Rautasalo Essi KR 11.00 0.01.24 68.93 70.00
27 Rantanen Emilia MSParma 11.02 0.01.26 68.26 69.31
28 Kanko Ruut Koovee 11.05 0.01.29 67.72 68.77
29 Heittola Suvi RasKu 11.08 0.01.32 67.18 68.22
30 Haapakoski Tiina RasKa 11.12 0.01.36 66.55 67.59
30 Nurmi Ella VaaSu 11.12 0.01.36 66.55 67.59
30 Bergman Marjo OH 11.12 0.01.36 66.55 67.59
33 Hanhijärvi Marjukka EsAk 11.18 0.01.42 65.29 66.30
34 Lindroth Mia AR 11.20 0.01.44 64.87 65.87
35 Jalanto Essi KangSK 11.26 0.01.50 64.08 65.07
36 Haavisto Emmi TuS 11.27 0.01.51 63.76 64.75
37 Kerkkonen Anna JRV 11.32 0.01.56 63.08 64.05
38 Närhi Minna JRV 11.48 0.02.12 61.43 62.39
39 Oikarinen Suvi OH 11.59 0.02.23 60.28 61.21
40 Kauppinen Silja KR 12.03 0.02.27 59.73 60.66
41 Räisänen Mira SalRe 12.24 0.02.48 57.84 58.74
42 Kössi Anniina KortJV 12.28 0.02.52 57.33 58.21
43 Ojala Janita VeVe 12.42 0.03.06 56.07 56.94
44 Rauttola Tiia-Maria HiKi 13.45 0.04.09 51.60 52.40
45 Borgman Mikaela SV 14.23 0.04.47 49.15 49.91
46 Jylhä Henna KoS 14.55 0.05.19 47.22 47.96
47 Ruponen Petra RaVa 15.35 0.05.59 45.04 45.74
48 Kauppinen Jaana SaPu 17.16 0.07.40 40.50 41.13
Sandelin Caroline NOK HYL -

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Anna OH 9.20 0.00.00 78.98 83.62
2 Ukskoski Karoliina PerhKi 10.01 0.00.41 73.09 77.38
3 Manderbacka Hanne VaaSu 10.27 0.01.07 69.57 73.66
4 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 10.36 0.01.16 68.12 72.12
5 Kivistö Tuulia SV 10.45 0.01.25 66.70 70.62
6 Väisänen Essi SKVuoksi 10.57 0.01.37 65.02 68.84
7 Marttinen Sanni Navi 11.06 0.01.46 63.69 67.43
8 Aho Petra Navi 11.07 0.01.47 63.14 66.85
9 Räisänen Noora SalRe 11.16 0.01.56 61.85 65.49
10 Hasu Outi Orient 11.17 0.01.57 61.32 64.92
11 Rehn Nelli Lynx 11.24 0.02.04 60.25 63.79
12 Matilainen Helena HS 11.37 0.02.17 58.69 62.14
13 Rajamäki Netta KangSK 11.38 0.02.18 58.18 61.60
14 Viilo Johanna TP 11.46 0.02.26 57.09 60.45
15 Korhonen Julia RaKaS 11.51 0.02.31 56.27 59.57
16 Lövdal Elin Femman 11.55 0.02.35 55.53 58.79
17 Juvakka Vilma SKVuoksi 11.57 0.02.37 54.95 58.18
18 Jussila Jutta TP 12.01 0.02.41 54.23 57.42
19 Julkunen Sonja TP 12.04 0.02.44 53.59 56.74
20 Mäntylä Tanja RasKe 12.44 0.03.24 50.39 53.35
21 Tarvainen Heini Navi 13.05 0.03.45 48.66 51.52
22 Korpela Laura Rasti88 13.23 0.04.03 47.19 49.96
23 Lindfelt Suvi LS-37 14.31 0.05.11 43.16 45.70

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 9.57 0.00.00 72.87 80.72
2 Rahkola Ella-Noora OH 10.10 0.00.13 71.00 78.65
3 Kinnala Venla TuS 10.14 0.00.17 70.23 77.79
4 Martikainen Karoliina SV 10.17 0.00.20 69.58 77.07
5 Ståhlberg Emilia EsSu 10.31 0.00.34 67.73 75.02
6 Rajala Milla LapVi 10.34 0.00.37 67.10 74.33
7 Mellberg Sonja VaaSu 10.50 0.00.53 65.16 72.18
8 Näsi Aurora Pohjant 10.51 0.00.54 64.76 71.74
9 Näsi Juliaana Pohjant 10.54 0.00.57 64.17 71.09
10 Kivilaakso Anni Lynx 11.05 0.01.08 62.82 69.59
11 Kaartinen Selja AngA 11.08 0.01.11 62.25 68.96
12 Haltia Riikka RR 11.17 0.01.20 61.14 67.73
13 Metsola Roosa KyS 11.19 0.01.22 60.68 67.22
14 Puikkonen Janika S-JKL 11.21 0.01.24 60.22 66.71
15 Väliheikki Petra LaiVe 11.24 0.01.27 59.67 66.10
16 Valtonen Anni MSParma 11.25 0.01.28 59.31 65.70
17 Jerkku Laura TuS 11.26 0.01.29 58.94 65.29
18 Suutari Tuuli KS 11.29 0.01.32 58.41 64.70
19 Salonen Inka HS 11.33 0.01.36 57.79 64.02
20 Pakkanen Reetta VeVe 11.36 0.01.39 57.27 63.44
20 Myrskog Ellen Kronan 11.36 0.01.39 57.27 63.44
22 Pöllänen Elsi HS 11.39 0.01.42 56.47 62.56
23 Antikainen Inna TuS 11.44 0.01.47 55.80 61.81
24 Ekström Hanne-Line MSParma 11.55 0.01.58 54.67 60.56
25 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 12.07 0.02.10 53.50 59.27
26 Jaatinen Milja HaHe 12.32 0.02.35 51.47 57.02
27 Backman Saana HaHe 12.45 0.02.48 50.34 55.77
28 Brink Johanna PIF 12.52 0.02.55 49.64 54.99
29 Fingerroos Camilla PR 13.26 0.03.29 47.31 52.40
30 Ruponen Terhi RaVa 13.40 0.03.43 46.27 51.25
31 Hyvärinen Roosa RaVa 14.19 0.04.22 43.94 48.68
32 Aaltonen Katariina HS 16.25 0.06.28 38.13 42.23
Yliluikki Henna SuSi HYL -
Jalava Enni TuS HYL -
Hannunen OIga S-JKL HYL -

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Cederberg Ida-Marie PIF 8.10 0.00.00 63.66 63.47
2 Roininen Essi HS 8.22 0.00.12 61.84 61.65
3 Niva Sara LaiVe 8.25 0.00.15 61.17 60.99
4 Juva Jonna AngA 8.27 0.00.17 60.64 60.45
4 Norrbacka Sanni HyRa 8.27 0.00.17 60.64 60.45
6 Haapasaari Ilona TuS 8.28 0.00.18 59.92 59.74
7 Haanpää Anni TP 8.31 0.00.21 59.27 59.10
8 Kontkanen Ronja KangSK 8.33 0.00.23 58.75 58.57
9 Lahdelma Saana Navi 8.41 0.00.31 57.56 57.38
10 Hasu Iina Orient 8.47 0.00.37 56.62 56.45
11 Haapasalo Henriikka Pohjant 8.50 0.00.40 56.01 55.84
12 Koskela Sanna RaJu 8.57 0.00.47 55.00 54.83
13 Kirvesmies Annika KuoSu 9.06 0.00.56 53.82 53.65
13 Nenonen Liisa SKVuoksi 9.06 0.00.56 53.82 53.65
15 Korhonen Saara SKUusi 9.08 0.00.58 53.07 52.91
16 Kotila Laura OH 9.21 0.01.11 51.57 51.41
17 Rautakorpi Miina KangSK 9.34 0.01.24 50.14 49.99
17 Friman Ronja HyRa 9.34 0.01.24 50.14 49.99
19 Kalenius Camilla LS-37 9.36 0.01.26 49.44 49.29
20 Pajula Annika KangSK 9.37 0.01.27 49.09 48.95
20 Westerback Liva OK77 9.37 0.01.27 49.09 48.95
22 Haverinen Riikka KaSu 9.38 0.01.28 48.49 48.34
23 Vuori Emilia AngA 9.45 0.01.35 47.65 47.50
24 Torrkulla Julia Femman 9.52 0.01.42 46.83 46.69
25 Mäntylä Tiina RasKe 9.58 0.01.48 46.11 45.97
26 Smeds Matilda Femman 10.11 0.02.01 44.88 44.74
27 Nissinen Elina Navi 10.43 0.02.33 42.41 42.28
28 Vehmas Ella KuoSu 11.00 0.02.50 41.09 40.97
29 Haikola Maaria KaSu 11.09 0.02.59 40.31 40.19
30 Ruoti Roosa VeVe 11.24 0.03.14 39.21 39.09
31 Kauppinen Johanna SaPu 11.57 0.03.47 37.19 37.08
Nurminen Jutta VaHa HYL -

Sarja D16K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nummela Liinu MU 7.54 0.00.00 64.96 62.14
2 Klemettinen Veera S-JKL 7.56 0.00.02 64.39 61.59
3 Mahlamäki Ella EsSu 8.08 0.00.14 62.51 59.79
4 Rontu Nella AngA 8.11 0.00.17 61.83 59.15
5 Kovanen Maiju S-JKL 8.13 0.00.19 61.29 58.63
6 Nymalm Amy PIF 8.14 0.00.20 60.87 58.23
7 Plit Heidi Lynx 8.16 0.00.22 60.34 57.71
8 Rintanen Heini KangSK 8.17 0.00.23 59.92 57.32
9 Räsänen Johanna KuoSu 8.26 0.00.32 58.57 56.03
9 Stenius Veera LaiVe 8.26 0.00.32 58.57 56.03
11 Pitkänen Salla TP 8.39 0.00.45 56.55 54.09
12 Liitiäinen Janika Orient 8.43 0.00.49 55.84 53.41
13 Saalo Hanna-Mari SKUusi 9.02 0.01.08 53.62 51.29
14 Jaakola Emma-Noora PudU 9.09 0.01.15 52.67 50.38
15 Mäkinen Riikka MU 9.14 0.01.20 51.93 49.68
16 Juntunen Johanna IinYr 9.19 0.01.25 51.21 48.99
16 Reiman Aino AngA 9.19 0.01.25 51.21 48.99
18 Similä Roosa SKVuoksi 9.26 0.01.32 50.07 47.89
19 Suojanen Susanna Koovee 9.29 0.01.35 49.55 47.40
20 Suominen Sohvi HiKi 9.47 0.01.53 47.79 45.71
21 Sippo Emma Kalske 9.57 0.02.03 46.74 44.71
22 Harju Moona PudU 9.58 0.02.04 46.42 44.41
23 Oksanen Emmi SiiRa 10.24 0.02.30 44.26 42.33
24 Aaltonen Anniina MSParma 10.32 0.02.38 43.47 41.58
25 Rautasalo Iina KR 10.48 0.02.54 42.17 40.34
26 Juutilainen Sonia SKVuoksi 10.54 0.03.00 41.57 39.76
27 Paasikivi Veera KangSK 11.13 0.03.19 40.18 38.43
28 Hakala Hanna HaHe 11.38 0.03.44 38.53 36.86
29 Paavola Tiina KyRa 11.43 0.03.49 38.05 36.40
30 Aumo Katariina Keihäs 12.04 0.04.10 36.75 35.15
31 Vahvelainen Hilla TP 12.12 0.04.18 36.15 34.58
32 Hakala Noora LapVi 12.22 0.04.28 35.47 33.93
Anttila Sara VaHa HYL -

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 8.12 0.00.00 58.25 54.69
2 Myrskog Linnea Kronan 8.20 0.00.08 56.98 53.51
3 Strandvall Amanda Minken 8.22 0.00.10 56.43 52.98
4 Kantola Claudia LS-37 8.32 0.00.20 55.00 51.65
5 Donner Janina OK77 8.36 0.00.24 54.25 50.95
6 Koskinen Pinja RR 8.40 0.00.28 53.52 50.26
7 Tuomisto Anu VaaSu 8.52 0.00.40 52.00 48.83
8 Sjövall Cecilia VaaSu 8.53 0.00.41 51.59 48.45
9 Stenbacka Emma VaaSu 8.54 0.00.42 51.19 48.07
10 Himilä Julia RR 8.59 0.00.47 50.41 47.33
11 Haavisto Alli TuS 9.13 0.01.01 48.83 45.85
12 Varjus Viivi SKVuoksi 9.23 0.01.11 47.67 44.76
13 Kivikko Jenni HlS 9.34 0.01.22 46.47 43.63
13 Tuomisto Satu VaaSu 9.34 0.01.22 46.47 43.63
15 Tuominen Heli KanSu 9.46 0.01.34 44.95 42.21
16 Matilainen Annika HS 9.47 0.01.35 44.59 41.87
17 Koljonen Annika HU-46 9.49 0.01.37 44.16 41.47
18 Lampinen Aino SKUusi 10.03 0.01.51 42.86 40.25
19 Avelin Melina HlS 10.08 0.01.56 42.24 39.66
20 Kokko Mimmu TarpSu 10.10 0.01.58 41.83 39.28
20 Happonen Krista LS-37 10.10 0.01.58 41.83 39.28
22 Heikkinen Sanni HS 10.18 0.02.06 40.75 38.27
23 Keränen Maija HlS 10.45 0.02.33 38.79 36.42
24 Sulkula Evita S-JKL 10.59 0.02.47 37.72 35.41
25 Salmia Tuuli TarpSu 11.12 0.03.00 36.74 34.50
26 Tanskanen Anni IisVi 11.28 0.03.16 35.64 33.47
27 Myöhänen Hilma IPR 13.22 0.05.10 30.37 28.52

Sarja D15K2
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Essi MSParma 7.53 0.00.00 60.49 55.06
2 Varkoi Aino Kalske 8.15 0.00.22 57.51 52.35
3 Heikkilä Tuuli Lynx 8.16 0.00.23 57.11 51.98
4 Hyvärinen Ella RaVa 8.17 0.00.24 56.70 51.62
5 Hanhijärvi Leenukka EsAk 8.19 0.00.26 56.19 51.15
6 Kontinen Klaara Orient 8.30 0.00.37 54.70 49.79
7 Koli Helmi SV 8.33 0.00.40 54.10 49.25
8 Leipijärvi Jenna HlS 8.48 0.00.55 52.29 47.60
9 Skog Ella Koovee 8.53 0.01.00 51.53 46.91
10 Keränen Jenni HlS 8.54 0.01.01 51.17 46.58
11 Simola Reea PirHi 8.56 0.01.03 50.71 46.16
12 Ketonen Luna Orient 8.58 0.01.05 50.25 45.75
13 Pelkonen Roosa RaVa 9.10 0.01.17 48.90 44.51
14 Borgman Christa SV 9.16 0.01.23 48.11 43.80
15 Pylvänäinen Henna KS 9.20 0.01.27 47.51 43.25
16 Kaukonen Ella EsSu 9.21 0.01.28 47.17 42.94
17 Peltonen Elsa IPR 9.24 0.01.31 46.67 42.48
17 Tulonen Jenna HiKi 9.24 0.01.31 46.67 42.48
19 Kääriä Venla KyS 9.31 0.01.38 45.60 41.51
20 Leppävuori Hanna KuoSu 9.50 0.01.57 43.89 39.95
21 Heijari Iida VeVe 10.06 0.02.13 42.49 38.68
21 Uusi-Pietilä Säde RaLu 10.06 0.02.13 42.49 38.68
23 Kangas Emma LapVi 10.16 0.02.23 41.34 37.63
24 Kyllönen Saini KaSu 10.20 0.02.27 40.84 37.18
25 Päivähonka Salla RaVa 10.26 0.02.33 40.22 36.61
26 Partinen Pinja KR 10.42 0.02.49 38.99 35.50
27 Kallio Fanni Keihäs 11.09 0.03.16 37.21 33.87
28 Tolonen Sirje LänRa 11.32 0.03.39 35.76 32.56
29 Holmgren Antonia SV 12.00 0.04.07 34.17 31.11
30 Ylimaa Henna AngA 15.19 0.07.26 26.62 24.23
Viholainen Elisa S-JKL HYL -

Sarja D14K1
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurth Sara TP 6.59 0.00.00
2 Pohjalainen Anni LoJa 7.12 0.00.13
3 Eerola Lotta TP 7.13 0.00.14
4 Kukonlehto Hilda KangSK 7.14 0.00.15
5 Oikkonen Sanni OH 7.19 0.00.20
6 Taulavuori Venla AlatPi 7.31 0.00.32
7 Silvennoinen Siiri KR 7.36 0.00.37
8 Nurminen Inka JRV 7.42 0.00.43
9 Kangas Taika Pohjant 7.44 0.00.45
10 Yli-Hietanen Saara TP 7.45 0.00.46
11 Haavisto Veera KyRa 7.46 0.00.47
12 Tiittanen Maija UlvUra 7.47 0.00.48
13 Szuromi Hanga TuS 7.50 0.00.51
14 Klemettinen Kaisa S-JKL 7.52 0.00.53
15 Väliheikki Julia LaiVe 7.53 0.00.54
15 Virtala Jenny PIF 7.53 0.00.54
17 Kuusela Aino RaVa 7.56 0.00.57
18 Saalo Siiri SKUusi 8.07 0.01.08
18 Saarinen Anu Rasti88 8.07 0.01.08
20 Kiero Ira LappRi 8.09 0.01.10
21 Pakkanen Raita VeVe 8.16 0.01.17
22 Turakainen Venla HS 8.19 0.01.20
23 Palmen Aino EsSu 8.20 0.01.21
24 Ovaska Jenni LuuRa 8.22 0.01.23
25 Ståhlberg Elisa EsSu 8.28 0.01.29
26 Lohikainen Eveliina RaVa 8.31 0.01.32
27 Biskop Greta KoS 8.36 0.01.37
28 Pernu Saara EsSu 8.37 0.01.38
28 Saalo Saara SKUusi 8.37 0.01.38
30 Viianen Jenna LaihLu 8.39 0.01.40
31 Lehtinen Meiju HlS 8.43 0.01.44
32 Peltonen Riikka KS 8.44 0.01.45
32 Sankelo Lotta Pohjant 8.44 0.01.45
34 Harjula Tanja KS 8.52 0.01.53
34 Haanpää Kaisa TP 8.52 0.01.53
36 Nygård Mette KuoSu 8.53 0.01.54
36 Kuusinen Sanni HlS 8.53 0.01.54
38 Heinaro Ellen HS 8.56 0.01.57
39 Ojala Jutta VeVe 9.14 0.02.15
40 Haglund Sofia VaaSu 9.39 0.02.40
41 Kovanen Anu S-JKL 9.45 0.02.46
42 Penttilä Anne HlS 9.50 0.02.51
43 Roos Renja AngA 9.53 0.02.54
44 Pirinen Inkalilja SKUusi 9.54 0.02.55
45 Laine Roosa KoS 9.59 0.03.00
46 Snickars Fia Solf 10.09 0.03.10
47 Kemppainen Maria AngA 10.10 0.03.11
48 Ruoti Miina VeVe 10.19 0.03.20
49 Välkki Lotta TP 10.23 0.03.24
50 Tiitola Tuuli KangSK 10.45 0.03.46
51 Sundqvist Ida LS-37 10.56 0.03.57
52 Kopra Ella HU-46 11.02 0.04.03
53 Siltari Noora AlatPi 11.33 0.04.34
54 Kopra Anna HlS 12.03 0.05.04
55 Helsingius Iida JRV 12.14 0.05.15
56 Torrkulla Matilda Femman 12.22 0.05.23
Välimaa Eveliina VaaSu HYL -
Holappa Suvi-Tuulia YlikNM HYL -

Sarja H35K1
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virta Jani SV 9.56 0.00.00 81.94 75.90
2 Perä Tapio RasKu 10.10 0.00.14 79.79 73.91
3 Vilska Kimmo RR 10.11 0.00.15 79.38 73.53
4 Tokola Jussi MSParma 10.14 0.00.18 78.72 72.92
5 Asikainen Saku Hiisi 10.15 0.00.19 78.33 72.55
5 Ketolainen Juha-Ville VeVe 10.15 0.00.19 78.33 72.55
7 Kallio-Könnö Jarno RasKu 10.23 0.00.27 76.79 71.13
8 Laine Jarkko TP 10.25 0.00.29 76.27 70.65
9 Väänänen Petri SiiRa 10.26 0.00.30 75.89 70.29
9 Rantala Teemu LapVi 10.26 0.00.30 75.89 70.29
11 Kapiainen Tomi RaKaS 10.31 0.00.35 74.76 69.25
11 Salo Markus PunKu 10.31 0.00.35 74.76 69.25
13 Paukkunen Petri MSParma 10.32 0.00.36 74.11 68.65
14 Kotaniemi Juha KoskRi 10.33 0.00.37 73.73 68.30
14 Weckman Janne VeVe 10.33 0.00.37 73.73 68.30
16 Hämäläinen Jani LS-37 10.49 0.00.53 71.40 66.14
17 Keskinarkaus Matti OH 10.51 0.00.55 70.93 65.70
18 Korpinen Olli-Jussi AnttU 10.52 0.00.56 70.56 65.36
19 Junttila Tero SWE 10.56 0.01.00 69.88 64.73
20 Muikku Anssi AnttU 11.08 0.01.12 68.37 63.33
21 Lehtonen Eero UlvUra 11.12 0.01.16 67.72 62.73
22 Hyyppä Tuomas KoS 11.28 0.01.32 65.90 61.05
23 Sarkkinen Timo LaTa 11.29 0.01.33 65.56 60.73
23 Husu Heikki SKVuoksi 11.29 0.01.33 65.56 60.73
25 Samposalo Kai KangSK 11.36 0.01.40 64.43 59.68
26 Vennelä Miika KangSK 11.37 0.01.41 64.09 59.37
27 Tamminen Jani TuS 11.54 0.01.58 62.34 57.74
28 Mäkelä Jussi PIF 11.56 0.02.00 61.93 57.37
29 Raute Kaj SuSi 11.59 0.02.03 61.44 56.91
30 Katajisto Teemu KanSu 12.00 0.02.04 61.12 56.62
30 Mattila Mikael ViRuS 12.00 0.02.04 61.12 56.62
32 Vallittu Juha JRV 12.03 0.02.07 60.41 55.96
33 Kotola Mikko LS-37 12.04 0.02.08 60.09 55.67
34 Tolkki Lauri TarpSu 12.13 0.02.17 59.13 54.77
35 Hakkarainen Tuomas EsAk 12.16 0.02.20 58.66 54.34
35 Vainio Mikko Koovee 12.16 0.02.20 58.66 54.34
37 Vapa Mikko OH 12.23 0.02.27 57.66 53.41
38 Voutilainen Arto MuuRa 12.33 0.02.37 56.67 52.50
39 Puro-Aho Arto YKV 12.59 0.03.03 54.57 50.55
40 Myyryläinen Jani Navi 13.11 0.03.15 53.53 49.59
41 Vapa Marko OH 13.17 0.03.21 52.92 49.02
42 Myllymäki Jyri VetU 13.32 0.03.36 51.74 47.92
43 Nurminen Joonas JRV 13.34 0.03.38 51.40 47.62
Rantala Tommy KaRa HYL -
Toivio Heikki AngA HYL -

Sarja H40K1
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Petri VaajTe 8.57 0.00.00 75.19 77.07
2 Väisänen Mikko AnttU 9.14 0.00.17 72.58 74.40
3 Ikäheimonen Jari Lynx 9.32 0.00.35 70.00 71.75
4 Salo Mikael Orient 9.39 0.00.42 68.87 70.59
5 Salonen Mikko HS 9.47 0.00.50 67.64 69.33
6 Partanen Tapani HyRa 9.55 0.00.58 66.45 68.11
7 Hytönen Harri RaVa 9.58 0.01.01 65.84 67.48
8 Nurminen Ilkka HS 10.03 0.01.06 65.01 66.64
8 Riissanen Jani EsAk 10.03 0.01.06 65.01 66.64
10 Nymalm Sören PIF 10.09 0.01.12 63.82 65.41
11 Lehto Milko KarjUra 10.17 0.01.20 62.72 64.28
11 Ojala Marko UlvUra 10.17 0.01.20 62.72 64.28
13 Plit Herkko Lynx 10.18 0.01.21 62.07 63.62
14 Lilja Arto AnttU 10.26 0.01.29 61.01 62.53
15 Salonen Kari HS 10.34 0.01.37 59.97 61.47
16 Kääriäinen Sami TuMe 10.35 0.01.38 59.61 61.10
17 Taulavuori Tero AlatPi 10.36 0.01.39 59.26 60.74
18 Isoherranen Sami Lynx 10.49 0.01.52 57.81 59.25
19 Väliheikki Mikael LaiVe 10.55 0.01.58 57.02 58.45
20 Illaru Tõnu PePo 10.59 0.02.02 56.42 57.83
21 Jokela Jari RaN 11.05 0.02.08 55.66 57.05
22 Roth Mark OC Puist 11.09 0.02.12 55.08 56.45
23 Liljeström Kimmo HS 11.18 0.02.21 54.10 55.45
24 Kivilaakso Janne Lynx 11.20 0.02.23 53.69 55.03
25 Taarna Terho KoS 11.21 0.02.24 53.36 54.70
26 Kärkkäinen Mikko LamSä 11.23 0.02.26 52.96 54.29
27 Jonkka Jari RasKa 11.32 0.02.35 52.03 53.33
28 Venäläinen Toni VaHa 11.37 0.02.40 51.42 52.70
28 Varis Ari RastiE4 11.37 0.02.40 51.42 52.70
30 Hiiri Ari HauSi 11.41 0.02.44 50.64 51.91
31 Lehtimäki Harri RMH 11.42 0.02.45 50.33 51.59
32 Ilomäki Mika Koovee 11.48 0.02.51 49.67 50.91
33 Hiltula Hannu PudU 11.53 0.02.56 49.08 50.31
34 Kaira Miikka KyS 12.00 0.03.03 48.37 49.58
35 Meronen Juha OC Puist 12.21 0.03.24 46.77 47.94
36 Marttinen Teijo Navi 14.42 0.05.45 39.10 40.08
Kiuru Jani RaKaS HYL -

Sarja H40K2
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Skinnari Juha Pihkan 10.03 0.00.00 69.42 63.68
1 Väisänen Marko RR 10.03 0.00.00 69.42 63.68
3 Noponen Petri AnttU 10.12 0.00.09 67.81 62.21
4 Torpo Lasse RaLu 10.25 0.00.22 66.12 60.65
5 Karjalainen Teemu VaajTe 10.28 0.00.25 65.51 60.10
6 Lauronen Petteri Lynx 10.33 0.00.30 64.71 59.36
7 Ryyppö Jarkko RaVa 10.40 0.00.37 63.72 58.46
8 Kettunen Heikki VaajTe 10.42 0.00.39 63.25 58.02
9 Kiintola Jarno KS 10.49 0.00.46 62.29 57.14
10 Laitamäki Mika HlT 10.50 0.00.47 61.92 56.80
11 Suominen Juha-Matti LaJy 10.59 0.00.56 60.80 55.77
12 Konttila Janne Koovee 11.00 0.00.57 60.43 55.44
13 Kuosmanen Tero RasHy 11.02 0.00.59 59.98 55.02
14 Koskinen Arttu HauSi 11.07 0.01.04 59.26 54.36
15 Määttä Janne RasHy 11.09 0.01.06 58.82 53.96
16 Tonder Mika SKVuoksi 11.19 0.01.16 57.69 52.92
17 Salonen Tero HauSi 11.21 0.01.18 57.25 52.52
18 Lahtinen Terho EsSu 11.23 0.01.20 56.82 52.13
19 Kaario Kimmo VaajTe 11.25 0.01.22 56.40 51.73
20 Karppinen Mikko Pohjant 11.27 0.01.24 55.97 51.34
21 Haikonen Jyrki UlvUra 11.31 0.01.28 55.39 50.81
22 Savolainen Tomi RasKe 11.35 0.01.32 54.81 50.28
23 Myllykoski Pekka S-JKL 11.36 0.01.33 54.47 49.97
24 Riikonen Jarno KangSK 11.38 0.01.35 54.06 49.59
24 Näpänkangas Mika S-JKL 11.38 0.01.35 54.06 49.59
26 Maasilta Tommi RaVa 11.47 0.01.44 52.86 48.50
27 Torrkulla Jan Femman 11.54 0.01.51 52.09 47.79
28 Kleemola Jari PertPe 11.56 0.01.53 51.70 47.43
29 Hämäläinen Petri Pihkan 12.09 0.02.06 50.53 46.35
30 Nurmi Pasi RasKe 12.13 0.02.10 50.01 45.88
31 Turkki Antti ORa 12.26 0.02.23 48.90 44.86
32 Laine Arttu KoS 12.42 0.02.39 47.64 43.70
33 Kokko Tarmo TarpSu 12.48 0.02.45 47.03 43.14
33 Hankaniemi Tomi VePo 12.48 0.02.45 47.03 43.14
35 Vainionpää Jukka RaJu 15.58 0.05.55 37.33 34.24
Uusitalo Tero EsAk HYL -

Sarja H45K1
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 9.50 0.00.00 66.84 57.57
2 Virtanen Antti HlS 9.53 0.00.03 66.27 57.09
3 Jussila Kari TP 9.54 0.00.04 65.94 56.80
4 Laaksonen Petri SWE 9.57 0.00.07 65.38 56.32
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 9.57 0.00.07 65.38 56.32
6 Parkkinen Keijo YlikNM 9.59 0.00.09 64.71 55.74
7 Koskela Jarmo OK77 10.05 0.00.15 63.85 55.00
8 Koski Timo Koovee 10.08 0.00.18 63.31 54.54
9 Ylikangas Esko RasKu 10.11 0.00.21 62.78 54.08
10 Viitanen Reijo RaN 10.20 0.00.30 61.65 53.11
11 Ahola Mika Navi 10.27 0.00.37 60.75 52.33
12 Hyvönen Sakari KuoSu 10.32 0.00.42 60.06 51.73
13 Similä Juha SKVuoksi 10.38 0.00.48 59.28 51.06
14 Ekström Thomas MSParma 10.39 0.00.49 58.98 50.80
14 Nygård Marko KuoSu 10.39 0.00.49 58.98 50.80
16 Tähtinen Timo HS 10.44 0.00.54 58.10 50.05
17 Kurhinen Tomi RaVa 10.48 0.00.58 57.54 49.56
18 Vuorenpää Asmo LaJy 10.52 0.01.02 56.98 49.08
19 Tielinen Vesa LuuRa 11.07 0.01.17 55.50 47.80
20 Uusi-Pietilä Janne RaLu 11.11 0.01.21 54.96 47.34
21 Huttunen Matti Pihkan 11.14 0.01.24 54.52 46.96
21 Johansson Peter Brahe 11.14 0.01.24 54.52 46.96
23 Autio Rauno KaRa 11.19 0.01.29 53.72 46.28
24 Halén Marco EsSu 11.26 0.01.36 52.98 45.63
25 Joutsensaari Jarmo KangSK 11.27 0.01.37 52.71 45.40
26 Kaukonen Markus EsSu 11.28 0.01.38 52.43 45.16
27 Lindahl Anders AOK 11.29 0.01.39 52.16 44.93
28 Hakuli Kari KeU 12.00 0.02.10 49.73 42.84
29 Strandvall Sören Minken 12.03 0.02.13 49.34 42.50
30 Niskanen Petteri RasHy 12.05 0.02.15 49.02 42.22
31 Heikkinen Jarkko VeVe 12.07 0.02.17 48.70 41.95
32 Hautaniemi Petri LappRi 12.09 0.02.19 48.38 41.67
33 Valtonen Teppo HlT 12.18 0.02.28 47.61 41.01
34 Viitasaari Tommi KoS 12.25 0.02.35 46.98 40.47
35 Pietikäinen Timo Pihkan 12.37 0.02.47 46.06 39.67
36 Taskila Sakari LeSi 12.44 0.02.54 45.46 39.16
37 Viertola Kimmo Koovee 13.05 0.03.15 44.07 37.96
38 Sippu Visa InkTe 13.07 0.03.17 43.79 37.72
39 Klinga Ville LS-37 13.23 0.03.33 42.75 36.82
40 Leppämäki Tero ViiSu 13.25 0.03.35 42.47 36.59
41 Rauhamaa Kari KärKV 14.47 0.04.57 38.40 33.07
42 Kohvakka Hannu Kalske 15.09 0.05.19 37.32 32.15
43 Hällström af Anders OK77 15.17 0.05.27 36.85 31.74
44 Pöyry Jukka Navi 15.30 0.05.40 36.19 31.17
Heikkilä Tero PR HYL -

Sarja H45K2
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 10.01 0.00.00 69.62 64.44
2 Märkälä Janne TP 10.18 0.00.17 67.47 62.45
3 Loukkalahti Marko HiKi 10.20 0.00.19 67.02 62.04
4 Hanhela Veli-Matti MSParma 10.41 0.00.40 64.61 59.80
5 Mannervesi Mika PR 10.42 0.00.41 64.28 59.50
6 Asklöf Tom Lynx 10.50 0.00.49 63.27 58.56
6 Tuomala Jyrki S-JKL 10.50 0.00.49 63.27 58.56
8 Karjalainen Risto LipTa 10.54 0.00.53 62.45 57.80
9 Sundqvist Jari LS-37 10.56 0.00.55 62.04 57.42
9 Juvakka Pekka S-JKL 10.56 0.00.55 62.04 57.42
11 Vainionpää Matti RasKu 11.01 0.01.00 61.14 56.59
12 Lauri Pekka KeU 11.07 0.01.06 60.38 55.88
13 Kulmala Mika RR 11.14 0.01.13 59.54 55.11
14 Ray Tomas OK77 11.28 0.01.27 58.12 53.79
15 Lohikainen Timo RaVa 11.34 0.01.33 57.41 53.14
16 Jalonen Eero HlS 11.35 0.01.34 57.12 52.87
17 Haapasalo Harri Pohjant 11.36 0.01.35 56.84 52.61
17 Palmen Henrik EsSu 11.36 0.01.35 56.84 52.61
19 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 11.37 0.01.36 56.35 52.15
20 Larmala Juha-Pekka EsSu 11.42 0.01.41 55.74 51.59
21 Rautio Mika AnttU 11.45 0.01.44 55.30 51.19
21 Korhonen Jussi HlS 11.45 0.01.44 55.30 51.19
23 Elo Mika KS 11.48 0.01.47 54.66 50.60
24 Parttimaa Timo AngA 11.49 0.01.48 54.39 50.34
24 Loukkalahti Mika EsSu 11.49 0.01.48 54.39 50.34
26 Hauhia Teemu RasKu 11.53 0.01.52 53.68 49.69
27 Holappa Arto YlikNM 12.09 0.02.08 52.31 48.41
28 Ilmonen Matti IPR 12.19 0.02.18 51.41 47.58
29 Turunen Pasi RaVa 12.20 0.02.19 51.14 47.34
30 Torvinen Pekka SiiRa 12.30 0.02.29 50.27 46.53
31 Numminen Mika UrjU 12.32 0.02.31 49.95 46.23
31 Mustajoki Sami TP 12.32 0.02.31 49.95 46.23
33 Haaramo Panu EsSu 12.39 0.02.38 49.11 45.46
34 Kaksonen Martti YKV 13.11 0.03.10 46.94 43.45
35 Hirvonen Petri EE 13.27 0.03.26 45.84 42.43
36 Orell Marko TuMe 13.28 0.03.27 45.60 42.21
37 Pirtilä Timo KyS 13.29 0.03.28 45.37 42.00
38 Tanhua Heikki PäijRa 13.42 0.03.41 44.48 41.17
39 Jaatinen Tapio EsSu 13.45 0.03.44 44.15 40.86
40 Savela Pauli RR 14.05 0.04.04 42.93 39.74
41 Ventomäki Hannu AngA 14.11 0.04.10 42.46 39.30
42 Salmia Teppo TarpSu 14.31 0.04.30 41.32 38.25
Kuusinen Petri HlS HYL -
Palo Ari TuMe HYL -
Vidqvist Jouni TuMe HYL -

Sarja H50K1
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1