IRMA inloggning
Regioner
Föreningar
Tävlingskalender
Rankingförteckningar
Kevätajot, iltapika
Klass
Region
Förening
Antal tävlare
Alla klasser
D21AL
D21E
D45
H12
H16
H18
H21AL
H21E
H40
H45
H55
H65
H70
Alla
10
20
50
Klass
D21AL
Sträcka
Antal deltagare
2
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Juga Emma
SV
1.05.52
0.00.00
2
Kyckling Katja
HyRa
1.09.16
0.03.24
Klass
D21E
Sträcka
Antal deltagare
5
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Hara Marika
Koovee
47.50
0.00.00
97.64
2
Hakala Eeva-Liisa
KortJV
55.45
0.07.55
80.64
3
Penttilä Marja
KoS
59.10
0.11.20
73.02
4
Pökälä Mona
AR
1.07.06
0.19.16
61.78
Laurila Susanna
JalJa
KES
-
Klass
D45
Sträcka
Antal deltagare
3
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Tirkkonen Liisa
RaJu
46.59
0.00.00
45.93
2
Lindroth Tuija
AR
53.21
0.06.22
37.41
3
Ohramaa Tuula
Jyry
54.08
0.07.09
33.88
Klass
H12
Sträcka
Antal deltagare
4
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
1
Leiniö Juho
Pihkan
33.12
0.00.00
2
Lintula Otto
SV
33.47
0.00.35
Leiniö Juho
Pihkan
EIL
-
Leiniö Juho
Pihkan
EIL
-
Klass
H16
Sträcka
Antal deltagare
6
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Nurminen Eerik
Hiilto
25.32
0.00.00
59.30
2
Lilja Juha
TP
26.29
0.00.57
55.46
3
Ekholm Tobias
Orient
29.54
0.04.22
47.60
4
Kleemola Arttu
Eks
36.05
0.10.33
38.18
5
Kallio Matti
KeU
40.25
0.14.53
32.97
6
Salonen Eetu
KS
43.14
0.17.42
29.77
Klass
H18
Sträcka
Antal deltagare
6
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Pietikäinen Sauli
KS
45.11
0.00.00
66.29
2
Lindahl Jesper
SV
46.06
0.00.55
63.02
3
Nieminen Verneri
RaVa
46.41
0.01.30
60.31
4
Kleemola Joona
Eks
47.08
0.01.57
57.83
5
Toivanen Elmeri
KS
47.27
0.02.16
55.55
6
Pasanen Henri
SV
49.17
0.04.06
51.66
Klass
H21AL
Sträcka
Antal deltagare
1
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
Louhisola Toni
TuMe
HYL
-
Klass
H21E
Sträcka
Antal deltagare
11
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Niemi Pekka
KanSu
58.07
0.00.00
96.42
2
Saarinen Juho
MU
1.01.10
0.03.03
90.24
3
Laurila Jussi
JalJa
1.01.41
0.03.34
88.12
4
Blomster Anders
SV
1.01.55
0.03.48
86.43
5
Jutila Juuso
KanSu
1.03.51
0.05.44
82.49
6
Haga André
Botnia
1.06.12
0.08.05
78.30
7
Blomster Daniel
SV
1.12.29
0.14.22
70.35
8
Jutila Jaakko
TP
1.16.03
0.17.56
65.95
9
Virta Jani
SV
1.19.32
0.21.25
62.00
10
Nurminen Ilkka
Hiilto
1.19.41
0.21.34
60.83
Rantala Aleksi
RaJu
KES
-
Klass
H40
Sträcka
Antal deltagare
1
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Salonen Mika
KS
1.05.30
0.00.00
Klass
H45
Sträcka
Antal deltagare
8
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Saari Ismo
IPR
46.40
0.00.00
67.65
2
Rantala Mika
RaJu
46.58
0.00.18
65.78
3
Nieminen Tomi
RaVa
49.08
0.02.28
61.50
4
Kleemola Jouko
Eks
49.59
0.03.19
59.10
5
Mantere Veli
RaJu
54.24
0.07.44
53.06
6
Turpiainen Janne
HyRa
57.54
0.11.14
48.68
Raudus Timo
Eks
KES
-
Saari Vesa
IPR
KES
-
Klass
H55
Sträcka
Antal deltagare
5
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Kattelus Keijo
VeVe
49.57
0.00.00
60.99
2
Saarinen Heikki
SOC
53.31
0.03.34
54.79
3
Peltonen Heikki
IPR
58.48
0.08.51
47.93
4
Suominen Tauno
JäPa
59.34
0.09.37
45.39
Tyrväinen Heikki
JäPa
KES
-
Klass
H65
Sträcka
Antal deltagare
5
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Orpana Risto
SOC
28.29
0.00.00
51.06
2
Jokinen Leo
KoS
28.42
0.00.13
48.77
3
Ojala Antti
TurSa
32.49
0.04.20
40.99
4
Lehtinen Teuvo
SOC
35.35
0.07.06
36.27
5
Nurminen Heikki
IPR
40.05
0.11.36
30.84
Klass
H70
Sträcka
Antal deltagare
5
Placering
Namn
Förening
Tid
Skillnaden till täten
Poäng
1
Nyberg Pertti
SOC
35.23
0.00.00
50.08
2
Martikainen Arvo
LS-37
42.47
0.07.24
39.86
3
Kettunen Seppo
Jyry
43.41
0.08.18
37.52
4
Kanerva Unto
Jyry
48.40
0.13.17
32.31
Laitinen Raimo
SuSi
HYL
-
Tillbaka
Suomen Suunnistusliitto
00093 VALO, Finland
Käyntiosoite:
Valimotie 10, 00380 Helsinki, Finland |
IRMA-sähköposti:
irma(a)suunnistusliitto.fi