FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen avoin am-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppinen Mikko LaTa 1.22.36 0.00.00
2 Äijälä Timo TP 1.31.36 0.09.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väätäinen Olli Hiisi 1.13.40 0.00.00 54.73 52.01
2 Paju Erno TP 1.22.24 0.08.44 45.26 43.01
3 Karjalainen Marko TP 1.26.44 0.13.04 39.51 37.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Antti KangSK 1.05.37 0.00.00 55.40 53.73
2 Virkki Janne Hiilto 1.08.15 0.02.38 52.12 50.55
3 Niemenmaa Jari IkNV 1.09.10 0.03.33 50.30 48.79
4 Ritala Markus TP 1.16.54 0.11.17 44.23 42.90
5 Ustinov Jarkko TurSa 1.17.43 0.12.06 42.76 41.48
6 Jokinen Antti NOR 1.19.44 0.14.07 40.71 39.48
7 Vibekken Petter NOR 1.24.44 0.19.07 37.38 36.26
8 Nummela Ville OrPo 1.27.01 0.21.24 35.51 34.44

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Osmo LoJa 1.06.07 0.00.00 51.90 50.14
2 Nurminen Ilkka HS 1.06.20 0.00.13 50.87 49.14
3 Riikonen Jarno TP 1.08.34 0.02.27 48.37 46.73
4 Laimio Jussi MusNe 1.10.22 0.04.15 46.32 44.75
5 Myöhänen Mikko MusNe 1.19.08 0.13.01 40.47 39.10
6 Skyttä Eerik OCPuisto 1.30.14 0.24.07 34.86 33.68
7 Tukiainen Heikki TP 1.31.15 0.25.08 33.84 32.69
8 Hämäläinen Teemu KangSK 1.57.26 0.51.19 25.81 24.93
Häkkinen Mika Hiilto HYL -
Harmaala Ismo MusNe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 42.00 0.00.00 64.89 63.92
2 Virtanen Antti HlS 43.26 0.01.26 61.18 60.27
3 Mehtälä Markku Pihkan 52.16 0.10.16 49.54 48.80
4 Lepo Jari VaHa 52.25 0.10.25 48.09 47.38
5 Venäläinen Toni VaHa 53.55 0.11.55 45.49 44.81
6 Nieminen Jyrki LHR 56.03 0.14.03 42.54 41.91
7 Kontio Pasi KangSK 1.18.37 0.36.37 29.47 29.03

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Jussi HlS 43.48 0.00.00 52.94 52.84
2 Ketola Petri PΣLuLu 43.53 0.00.05 51.96 51.86
3 Pohjonen Jukka IkNV 44.52 0.01.04 49.96 49.86
4 Harju Juha-Pekka TP 50.19 0.06.31 43.78 43.70
5 Joutsensaari Jarmo KangSK 54.26 0.10.38 39.76 39.68
6 Taubert Tero Koovee 59.26 0.15.38 35.77 35.70
7 Karjalainen Jussi KangSK 1.01.54 0.18.06 33.72 33.65
8 Mutka Jouni S-JKL 1.07.23 0.23.35 30.40 30.34
9 Skog Jouko Koovee 1.15.34 0.31.46 26.60 26.54
Nyholm Thomas Trian KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 50.07 0.00.00 48.91 48.67
2 Kallio Jukka TP 52.45 0.02.38 45.08 44.85
3 Granholm Tommi Koovee 52.53 0.02.46 43.57 43.36
4 Laine Rauno LHR 1.01.03 0.10.56 36.54 36.36
5 Kortetjärvi Hannu PΣLuLu 1.01.34 0.11.27 35.04 34.86
6 Uotila Antti OrPo 1.02.50 0.12.43 33.16 33.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 44.11 0.00.00 48.18 46.90
2 Kiiskinen Arto TP 49.25 0.05.14 42.67 41.54
3 Laakso Antero SuosmSa 50.12 0.06.01 41.61 40.51
4 Kekoni Lauri HS 55.11 0.11.00 37.49 36.50
5 Vehmaa Hannu Koovee 55.56 0.11.45 36.63 35.66
6 Hongisto Keijo LoJa 59.38 0.15.27 34.02 33.12
7 Kinkki Seppo HyRa 1.00.27 0.16.16 33.23 32.35
8 Lepistö Heikki OrPo 1.01.37 0.17.26 32.28 31.43
9 Helkkula Rauli TuMe 1.05.03 0.20.52 30.27 29.47
10 Paunonen Hannu Koovee 1.05.31 0.21.20 29.75 28.96
11 Hirvelä Reijo SuosmSa 1.06.50 0.22.39 28.87 28.10
12 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.08.09 0.23.58 28.01 27.27
13 Hanttu Ari RaN 1.09.49 0.25.38 27.06 26.34
14 Leppälä Martti HlS 1.12.58 0.28.47 25.62 24.94
15 Laine Esa KauPo 1.14.32 0.30.21 24.81 24.16
16 Kallio Jarmo OrPo 1.17.01 0.32.50 23.75 23.12
Julkunen Pasi PirHi HYL -
Hautala Matti ONMKY EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 37.48 0.00.00 44.03 43.21
2 Kerkola Pekka HlT 37.52 0.00.04 43.30 42.48
3 Mäntytörmä Jorma KeihΣs 43.47 0.05.59 36.87 36.18
4 Suominen Risto SuSi 49.14 0.11.26 32.29 31.68
5 Haarajoki Matti TP 49.59 0.12.11 31.30 30.71
6 Lahtonen Tapio TP 51.43 0.13.55 29.77 29.21
7 Niittymäki Asko TurSa 1.06.38 0.28.50 22.73 22.30
8 Viljanen Keijo LoJa 1.24.09 0.46.21 17.70 17.37
Olli Reijo VaHa HYL -
Hillo Heikki VaHa HYL -
Lindstedt Tapio OrPo KES -
Koskinen Timo VaHa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 43.26 0.00.00 39.75 39.84
2 Rautarae Veikko HirvHe 46.56 0.03.30 36.10 36.18
3 Hongisto Heimo LoJa 47.38 0.04.12 34.89 34.97
4 Haaja Reijo VaHa 47.42 0.04.16 34.16 34.24
5 Heinonen Heikki LHR 50.53 0.07.27 31.39 31.46
6 Moisio Kalevi TuS 55.32 0.12.06 28.18 28.24
7 Niittymäki Antti ErΣp 1.03.10 0.19.44 24.26 24.31
Laitinen Matti Mesik HYL -
Hahto Matti OrPo KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Heikki EE 1.02.03 0.00.00 28.28 27.92
2 Houni Mikko EE 1.05.20 0.03.17 25.85 25.52
3 Juhonsalo Matti LHR 1.06.57 0.04.54 24.25 23.94
4 Saario Pentti LoJa 1.07.32 0.05.29 23.06 22.77
5 Sukki Martti LHR 1.11.48 0.09.45 20.78 20.51

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 52.51 0.00.00
2 Koppelomäki Mikko EE 1.01.05 0.08.14

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tukiainen Otso TP 51.24 0.00.00 58.30 54.74
2 Yliaho Joona Koovee 56.49 0.05.25 50.10 47.04
3 Nieminen Lauri VaHa 1.16.51 0.25.27 35.09 32.95
Koskinen Mikael RaN EIL -
Mäenpää Matias TP KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Eemil TP 45.13 0.00.00 55.20 51.38
2 Konttila Milo TP 47.51 0.02.38 51.19 47.64
3 Sivonen Miro TP 49.51 0.04.38 48.19 44.86
4 Pinta Leevi Koovee 51.01 0.05.48 46.17 42.98
5 Lehtovirta Eetu TP 52.53 0.07.40 43.66 40.64
6 Harju Tuomas RaN 55.36 0.10.23 40.68 37.87
7 Vennelä Nuutti KangSK 58.07 0.12.54 38.12 35.48
8 Ritala Arttu TP 1.09.43 0.24.30 31.10 28.95
Nummela Luukas OrPo KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik TP 20.05 0.00.00
2 Lautamäki Topias HlS 21.03 0.00.58
3 Pakarinen Jere RaN 23.33 0.03.28
4 Ketola Lauri TP 23.58 0.03.53
5 Syväterä Sampo TP 24.23 0.04.18
6 Szanti Elias TP 27.22 0.07.17
7 Hämäläinen Aaro KangSK 41.21 0.21.16

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 14.14 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 15.15 0.01.01
3 Immonen Topias HlS 16.06 0.01.52
4 Syrjälä Vilho LHR 18.05 0.03.51
5 Kauppila Roope Koovee 25.06 0.10.52
6 Bonden Sisu RaN 30.03 0.15.49
Pusa Väinö PΣLuLu EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjonen Samra IkNV 10.50 0.00.00
2 Mennala Vilho HlS 10.57 0.00.07
3 Koskinen Okko TP 11.21 0.00.31
4 Backman Antto KangSK 11.26 0.00.36
5 Kinnari Elmeri TP 12.47 0.01.57
6 Nissinen Akseli TP 13.20 0.02.30
7 Nieminen Valtteri VaHa 13.26 0.02.36
8 Laamanen Atte TarpSu 14.26 0.03.36
9 Sabel Santeri HauSi 15.08 0.04.18
10 Hyvölä Sampo HlS 16.05 0.05.15
11 Bonden Pyry RaN 16.51 0.06.01
12 Raimovaara Leo HlS 18.01 0.07.11
13 Myllykoski Matias TP 18.06 0.07.16
14 Manninen Emil Koovee 19.42 0.08.52
15 Lampinen Paavo TP 27.06 0.16.16
Karjalainen Sauli TP EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Salla RasKa 56.06 0.00.00 65.24 64.02
2 Nurminen Kaarina TP 57.05 0.00.59 63.04 61.87
3 Hara Marika Koovee 57.09 0.01.03 61.90 60.75
4 Julkunen Siiri TP 58.02 0.01.56 59.91 58.79
5 Häkkinen Pihla TP 1.01.29 0.05.23 55.56 54.52
6 Skog Ella Koovee 1.11.53 0.15.47 46.67 45.80
7 Paunonen Tuuli Koovee 1.16.59 0.20.53 42.79 41.99
8 Diaz Emmi HlS 1.21.39 0.25.33 39.59 38.85
9 Känsäkangas Aurora KauWi 1.33.17 0.37.11 34.00 33.37
10 Markula Maria LoJa 1.52.08 0.56.02 27.74 27.22

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lehkonen Emmi IkNV EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 53.34 0.00.00 58.32 56.56
2 Siivonen Hanna-Mari Koovee 59.00 0.05.26 51.36 49.81
3 Kovalainen Ulla-Maria TP 1.10.21 0.16.47 41.74 40.48
4 Vallin Kaisa EE 1.22.55 0.29.21 34.28 33.25
5 Pätäri Päivi HlS 1.31.26 0.37.52 30.07 29.16
6 Taanila Maria KanSu 1.48.45 0.55.11 24.42 23.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eeva Jonna KangSK 58.31 0.00.00 53.10 51.02
2 Niittymäki Johanna Hiilto 58.41 0.00.10 50.30 48.33
3 Haapamäki Jatta ErΣp 1.14.09 0.15.38 37.72 36.23
4 Leino Niina HlS 1.23.21 0.24.50 31.69 30.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niinimäki Hanna KyRa 1.08.44 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 36.15 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Maija HlT 44.37 0.00.00 50.44 50.20
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 45.07 0.00.30 48.81 48.58
3 Laurila Saija KangSK 50.53 0.06.16 42.33 42.13
4 Uusitalo Hannele LoJa 51.37 0.07.00 40.79 40.60
5 Ilmakunnas Seija Pihkan 52.33 0.07.56 39.15 38.97
6 Virtanen Marjo Hiisi 1.12.17 0.27.40 27.80 27.66
Antila Suvi PΣLuLu KES -
Toivanen Tuula RaN KES -
Paunonen Silva Koovee EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 40.29 0.00.00 44.66 44.55
2 Borgenström Outi IkNV 41.49 0.01.20 41.61 41.52
3 Elomäki Irmeli VaHa 53.50 0.13.21 31.07 30.99
4 Kiiskinen Gunnevi TP 56.27 0.15.58 28.42 28.36
Korpio Aulikki VaHa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 33.56 0.00.00 42.28 41.67
2 Mononen Ritva HlS 42.10 0.08.14 31.47 31.02
3 Törrö Maria-Leena VaHa 43.57 0.10.01 27.75 27.34

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 34.40 0.00.00 39.39 38.85
2 Ketola Paula LoJa 36.55 0.02.15 35.14 34.65
3 Ahonen Ulla HlS 38.18 0.03.38 32.09 31.64
4 Sulander Mirja-Liisa EE 51.41 0.17.01 22.46 22.15
Koskinen Marja-Terttu VaHa EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 44.03 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Naskali Johanna KyRa 36.26 0.00.00 59.61 58.10
2 Raimovaara Emma HlS 37.46 0.01.20 56.72 55.28
3 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 38.42 0.02.16 54.59 53.20
4 Nieminen Reetta VaHa 39.04 0.02.38 53.32 51.96
5 Salonen Heidi Koovee 39.47 0.03.21 51.61 50.30
6 Lampinen Pihla TP 39.58 0.03.32 50.63 49.35
7 Rantanen Annika Koovee 40.46 0.04.20 48.91 47.67
8 Mäki Aino HlS 42.01 0.05.35 46.75 45.57
9 Lampinen Siina TP 42.05 0.05.39 45.98 44.81
10 Häkkinen Kaisla TP 43.16 0.06.50 44.03 42.92
11 Davidsson Linnéa TP 45.32 0.09.06 41.19 40.15
12 Heinilä Lumi TP 53.57 0.17.31 34.22 33.35
Kulju Eevi HlS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vallittu Tuuli KangSK 19.39 0.00.00
2 Enroth Jenna TarpSu 20.06 0.00.27
3 Ahlfors Erika TP 20.08 0.00.29
4 Niemenmaa Meeri IkNV 22.35 0.02.56
5 Enroth Emma TarpSu 23.30 0.03.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Alina LHR 15.28 0.00.00
2 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 17.59 0.02.31
3 Pyhtilä Neea KyRa 18.23 0.02.55
4 Salmia Kaisla TarpSu 20.22 0.04.54
5 Laamanen Karoliina TarpSu 22.09 0.06.41
6 Lehtovirta Saana TP 23.08 0.07.40
7 Koskinen Aino TP 28.57 0.13.29
Koskinen Iida RaN EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 13.48 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 13.57 0.00.09
3 Turpeinen Selma TP 14.07 0.00.19
4 Kulju Silva HlS 15.22 0.01.34
5 Pyhtilä Vilma KyRa 16.16 0.02.28
6 Kalari Kaisla TP 16.57 0.03.09
7 Malm Saara TP 17.23 0.03.35
Karjalainen Sonja TP EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 11.22 0.00.00
2 Siivonen Anni Koovee 11.51 0.00.29
3 Kalari Inkamari TP 13.14 0.01.52
4 Niemenmaa Reetta IkNV 14.00 0.02.38
5 Siivonen Aino Koovee 14.18 0.02.56
6 Kauppila Kaisla Koovee 14.49 0.03.27
7 Pasonen Ada-Lumia RaN 18.30 0.07.08
8 Haapasalo Laura PΣLuLu 18.48 0.07.26
9 Syrjänen Ilona HlS 18.59 0.07.37
10 Manninen Elna Koovee 19.29 0.08.07
11 Hyvölä Anna HlS 20.51 0.09.29
12 Pohjonen Saara IkNV 22.26 0.11.04
13 Vuorenmaa Saana Koovee 23.01 0.11.39
Pusa Olga PΣLuLu EIL -
Karjalainen Milla TP EIL -