FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka VetU
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 27.43 0.00.00 77.06
2 Uusivirta Risto RasTiimi 29.46 0.02.03 71.12
3 Torrkulla Magnus Femman 30.22 0.02.39 69.09
4 Löfbacka Sami KPV 31.10 0.03.27 66.71
5 Ylikangas Esko RasKu 32.02 0.04.19 64.32
6 Kivelä Joonatan PerhKi 33.39 0.05.56 60.67
7 Hongell Timo KoS 33.42 0.05.59 60.02
8 Koirikivi Anssi RasTiimi 33.55 0.06.12 59.08
9 Isokoski Teppo KoS 36.54 0.09.11 53.79
10 Paavola Lasse KPV 37.04 0.09.21 53.04
11 Kähtävä Tero KaJu 37.55 0.10.12 51.36
12 Rantala Paavo KoS 38.27 0.10.44 50.16
13 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 38.33 0.10.50 49.54
14 Pesola Pasi KPV 38.47 0.11.04 48.75
15 Pesola Antti KPV 39.06 0.11.23 47.88
16 Lassila Kenneth Botnia 42.21 0.14.38 43.76
17 Autio Antti RasTiimi 43.25 0.15.42 42.25
18 Lindfors Kari Falken 56.39 0.28.56 32.05

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Mattias Terjärv 21.31 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 27.21 0.00.00 48.30
2 Kalliokoski Jari HalTo 27.33 0.00.12 46.92
3 Taarna Terho KoS 30.05 0.02.44 42.03
4 Ylihärsilä Arto AlahKi 32.53 0.05.32 37.59
5 Isomäki Tommi PieHi 33.22 0.06.01 36.20
6 Hyyppä Tuomas KoS 34.09 0.06.48 34.54
7 Kokkoniemi Tero RasTiimi 34.11 0.06.50 33.68
Kamila Kai SuJu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Timo Koovee 30.50 0.00.00 24.62
2 Vesisenaho Tero SaPu 32.25 0.01.35 21.66
3 Koivisto Juhani KortJV 34.16 0.03.26 18.83

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 29.00 0.00.00 50.44
2 Karvonen Sami SalRe 30.27 0.01.27 47.38
3 Jylhä Taisto LohtVe 31.00 0.02.00 45.90
4 Nivala Jarmo YlivKu 31.25 0.02.25 44.65
5 Räbb Rainer PIF 34.50 0.05.50 39.70
6 Kinnari Jukka SuJu 35.34 0.06.34 38.32
7 Myllymäki Aimo KortJV 35.54 0.06.54 37.41
8 Lillhonga Robert GIF 36.05 0.07.05 36.67
9 Posio Risto KannUra 36.55 0.07.55 35.30
10 Åman Thomas Botnia 37.42 0.08.42 34.04
11 Lyyluoma Pasi TeuRi 38.14 0.09.14 33.04
Kivelä Jari PerhKi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storvall Stefan Kronan 24.02 0.00.00 48.76
2 Lerssi Juha KPV 25.47 0.01.45 44.69
3 Kalliokoski Arto PerhKi 27.21 0.03.19 41.42
4 Hietala Petri LohtVe 27.44 0.03.42 40.14
5 Koivumäki Kari KoS 28.11 0.04.09 38.81
6 Piispanen Reima SalRe 28.15 0.04.13 38.02
7 Mattila Timo KPV 30.09 0.06.07 34.98
8 Holm Mikael Minken 32.28 0.08.26 31.88
9 Sokka Ari RaJu 33.18 0.09.16 30.50
10 Kandolin Ismo KortJV 36.38 0.12.36 27.19

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 24.41 0.00.00 56.38
2 Junkala Eero KannUra 24.42 0.00.01 55.85
3 Tikkanen Tapio LamSä 25.05 0.00.24 54.50
4 Konttila Sauli KannUra 26.45 0.02.04 50.65
5 Koirikivi Jorma RasTiimi 27.34 0.02.53 48.70
6 Hongell Jouni KoS 28.38 0.03.57 46.46
7 Kantanen Kari ViiSu 28.45 0.04.04 45.84
8 Hautala Matti ONMKY 28.56 0.04.15 45.13
9 Rantala Aulis KoS 29.02 0.04.21 44.55
10 Saarela Esa KoS 29.26 0.04.45 43.53
11 Lind Sune Falken 29.56 0.05.15 42.39
12 Kurkela Reino OH 30.03 0.05.22 41.82
13 Ahokoivu Hemmo Pohjant 30.36 0.05.55 40.66
14 Niinimäki Hannu K. LaihLu 31.07 0.06.26 39.59
15 Hattar Allan Falken 31.33 0.06.52 38.66
16 Korpijärvi Asko KannUra 32.19 0.07.38 37.36
17 Nurisalo Seppo KoS 37.03 0.12.22 32.26
Dahlvik Frey Terjärv HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Markku YlivKu 27.25 0.00.00 44.55
2 Nynäs Henning Brahe 27.28 0.00.03 43.13
3 Myllymäki Ari KPV 29.48 0.02.23 38.53
4 Österbacka Bo Minken 29.57 0.02.32 37.11
5 Törmälä Samuli YlivKu 32.01 0.04.36 33.57
6 Hongell Harri KoS 32.33 0.05.08 31.90

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 24.46 0.00.00 44.61
2 Koivukangas Erkki KäTa 26.43 0.01.57 40.47
3 Pajukangas Heikki KPV 28.56 0.04.10 36.55
4 Åkerblom Måns GIF 29.38 0.04.52 34.89
5 Kätkä Vesa Reima 30.14 0.05.28 33.41
6 Tanttinen Tapani KoS 34.25 0.09.39 28.66
7 Kujala Asko KoS 39.12 0.14.26 24.56
Sorri Seppo PihtTu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 21.10 0.00.00 33.98
2 Toskala Paavo KoS 22.15 0.01.05 31.79
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 24.15 0.03.05 28.67
4 Hietalahti Aapo HalTo 24.56 0.03.46 27.41
5 Korva Pauli KoS 25.39 0.04.29 26.17
6 Vistiaho Erkki KoS 27.05 0.05.55 24.35
7 Staffans Per-Erik Vörå 27.38 0.06.28 23.43
8 Sandvik Klas Terjärv 28.23 0.07.13 22.39
9 Känsäkoski Pentti KPV 31.28 0.10.18 19.81
10 Malila Sakari PihtTu 31.53 0.10.43 19.18

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 26.28 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Kalevi KuortKu 30.52 0.00.00 18.80
2 Ylipelkola Erkki LappVe 33.00 0.02.08 16.27
3 Vartiainen Sulo KiimU 34.56 0.04.04 14.12

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 27.41 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 29.08 0.01.27

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuha Aleksi OuHu 22.17 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sjölund Mika Botnia 20.31 0.00.00 35.95
2 Koivumäki Lauri KoS 21.15 0.00.44 34.06
3 Nivala Kari YlivKu 21.17 0.00.46 33.35
4 Pajukangas Mikko KPV 21.46 0.01.15 31.98
5 Lakanen Juho PerhKi 21.55 0.01.24 31.13
6 Lillhonga Leander GIF 22.18 0.01.47 29.97
7 Storvall Anton Kronan 22.22 0.01.51 29.27
8 Laine Valtteri KoS 23.41 0.03.10 27.06
9 Mattila Markus KPV 24.59 0.04.28 25.09

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Poutanen Mikko KoS 17.15 0.00.00
2 Venetjoki Väinö KoS 17.21 0.00.06
3 Tiitto Kalle RasTiimi 20.38 0.03.23
4 Rantala Peetu KoS 21.20 0.04.05
5 Lillhonga Kevin GIF 22.33 0.05.18
6 Hyvönen Robert RasTiimi 23.20 0.06.05

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kanala Miika HalTo 15.16 0.00.00
2 Koivisto Juho KortJV 17.04 0.01.48
3 Wärnman Isak Falken 19.11 0.03.55
4 Kronqvist Emil KoS 24.22 0.09.06

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Eetu PerhKi 8.41 0.00.00
2 Björklund Axel Botnia 9.22 0.00.41
3 Koskela Eetu HalTo 10.02 0.01.21
4 Koivumäki Olli KoS 10.09 0.01.28
5 Lerssi Mitri KPV 10.12 0.01.31
6 Forsell Mickel Botnia 10.49 0.02.08
7 Lindgren Joona KortJV 10.57 0.02.16

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taipale Aapo VetU 9.14 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 6.33 0.00.00
2 Nykänen Juuso VetU 7.38 0.01.05
3 Sorri Sisu S-JKL 8.03 0.01.30
4 Taipale Atte VetU 8.14 0.01.41
5 Rannila Oskari VetU 9.06 0.02.33
6 Björklund Aron Botnia 9.08 0.02.35
7 Ylihärsilä Aatu AlahKi 12.00 0.05.27

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 27.11 0.00.00 68.84
2 Simpanen Hanna-Mari HalTo 29.18 0.02.07 63.07
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 31.15 0.04.04 58.38
4 Ylikangas Tiia RasKu 31.39 0.04.28 56.90
4 Eklund Ida-Marie Kronan 31.39 0.04.28 56.90
6 Saarela Ruska KoS 32.12 0.05.01 54.48
7 Räisänen Noora SalRe 32.33 0.05.22 53.18
8 Lax Sara Pohjant 33.34 0.06.23 50.87
9 Truhponen Minna SaPu 34.30 0.07.19 48.81
10 Åstrand Ulla-Maria Botnia 35.31 0.08.20 46.76
11 Koskela Tiina HalTo 36.22 0.09.11 45.02
12 Lindfors Lina Falken 38.47 0.11.36 41.61
13 Lahtela Iida KuortKu 41.29 0.14.18 38.34

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Johanna HimU 24.51 0.00.00 31.20
2 Peltoniemi Päivi HimU 26.50 0.01.59 27.45
3 Virkkala Marjut KoS 34.22 0.09.31 20.30
4 Sintonen Sanna Koovee 38.15 0.13.24 17.23

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wärnman Ingela Falken 27.05 0.00.00 40.51
2 Peltoniemi Anne KPV 33.13 0.06.08 31.38
3 Hyvönen Jaana RasTiimi 34.13 0.07.08 28.86
4 Sillanpää Elina Pohjant 37.18 0.10.13 25.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 22.45 0.00.00 59.44
2 Tilvis Aija RasTiimi 25.41 0.02.56 51.66
3 Katajamäki Tuija KauWi 26.30 0.03.45 49.12
4 Lassila Päivi RasTiimi 26.40 0.03.55 47.86
5 Viitanen Kirsi OH 28.59 0.06.14 43.16
6 Perkkalainen Johanna EE 29.02 0.06.17 42.21
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 29.34 0.06.49 40.59
8 Kankaanpää Tarja KauWi 29.57 0.07.12 39.23
9 Åman Veronica Botnia 32.35 0.09.50 35.28

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Airi KPV 26.54 0.00.00
2 Piispanen Eija OuHu 29.10 0.02.16

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi LohiRa 25.33 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 26.15 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wärnman Jessica Falken 19.44 0.00.00 43.62
2 Strandvall Alexandra Kronan 21.25 0.01.41 38.98
3 Jylhä Henna KoS 22.14 0.02.30 36.39
4 Nivala Jenna-Maria YlivKu 26.18 0.06.34 29.78
5 Kantanen Milla ViiSu 29.09 0.09.25 25.98
6 Laaksonen Nuppu KPV 31.46 0.12.02 23.03

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Emma HimU 17.27 0.00.00 33.42
2 Åman Mathilda Botnia 21.11 0.03.44 26.15
3 Koivisto Julia KortJV 21.30 0.04.03 24.41
4 Peltoniemi Vilja KPV 28.01 0.10.34 17.69

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 16.44 0.00.00
2 Kalliokoski Loviisa PerhKi 19.10 0.02.26

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 18.02 0.00.00
2 Linna Aino-Maria OuHu 22.11 0.04.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 9.46 0.00.00
2 Myllymäki Maarit KortJV 10.22 0.00.36
3 Venetjoki Venla KoS 11.50 0.02.04

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karsikas Henna RasTiimi 13.28 0.00.00
2 Hyvönen Riina RasTiimi 13.38 0.00.10
3 Rintala Neea KortJV 14.51 0.01.23

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 7.38 0.00.00
2 Rannila Venla VetU 7.52 0.00.14
3 Huntus Veera KPV 7.56 0.00.18
4 Sorri Sara S-JKL 8.11 0.00.33
5 Myrskog Rosa Kronan 9.04 0.01.26
6 Haukilahti Iida VetU 9.17 0.01.39
7 Lakanen Inka PerhKi 9.41 0.02.03