FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-pitkä Satakunta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 1.09.27 0.00.00 84.42 81.40
2 Väisänen Henrik Hiisi 1.20.15 0.10.48 71.96 69.39
3 Mieskoski Kimmo RaLu 1.21.09 0.11.42 70.08 67.57
4 Lehtonen Eero UlvUra 1.21.10 0.11.43 68.98 66.51
5 Nissinen Jani Hiisi 1.24.41 0.15.14 65.08 62.75
5 Salo Markus PunKu 1.24.41 0.15.14 65.08 62.75
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.35.00 0.25.33 56.16 54.15
8 Huila Joona Hiisi 1.37.20 0.27.53 53.91 51.98
9 Snellman Tomas RaLu 1.40.58 0.31.31 51.10 49.27
10 Peltomäki Kalle SiikSi 1.44.34 0.35.07 48.50 46.76
11 Kaskinen Kare UlvUra 2.01.08 0.51.41 41.14 39.67

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikangas Tero RaLu 1.13.46 0.00.00 30.08 30.08
2 Seppälä Ville KyS 1.25.49 0.12.03 23.92 23.92
3 Keskimäki Sami NaWi 1.54.22 0.40.36 16.49 16.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Lassi RaLu 1.03.01 0.00.00 58.07 58.32
2 Jonkka Jari RasKa 1.07.27 0.04.26 50.19 50.40
3 Ojala Marko UlvUra 1.12.12 0.09.11 43.08 43.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkipää Kalevi Hiisi 1.13.18 0.00.00 49.77 49.91
2 Oksanen Jukka RasKa 1.14.26 0.01.08 47.97 48.10
3 Pihala Mika RaLu 1.14.27 0.01.09 46.90 47.03
4 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 1.15.08 0.01.50 45.44 45.56
5 Kuusholma Ari Hiisi 1.17.51 0.04.33 42.85 42.96
6 Kivimäki Jouni KanSu 1.19.33 0.06.15 40.95 41.06
7 Laurila Hemmo KodisjKa 1.36.10 0.22.52 33.06 33.15
Vehkala Seppo SiikSi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varjonen Lasse LLuja 1.13.00 0.00.00 36.89 34.54
2 Järvinen Petri Hiisi 1.13.43 0.00.43 33.79 31.64
3 Laitinen Jorma RaLu 1.23.35 0.10.35 27.39 25.64

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nummi Esko PunKu 54.02 0.00.00 45.97 45.97
2 Keskitalo Jukka LLuja 56.57 0.02.55 42.31 42.31
3 Mykrälaakso Pentti PunKu 59.14 0.05.12 39.42 39.42
4 Koskinen Tuomo SuSe 1.04.45 0.10.43 34.91 34.91
5 Knuutila Mikko Hiisi 1.05.35 0.11.33 33.33 33.33
Asikainen Juha RaLu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 52.14 0.00.00 47.77 47.26
2 Pulkkinen Erkki RaLu 55.13 0.02.59 44.57 44.10
3 Turunen Erkki SuSe 55.42 0.03.28 43.58 43.11
4 Hirvelä Reijo PunKu 56.47 0.04.33 42.15 41.70
5 Lehtovirta Timo RasKa 57.35 0.05.21 40.97 40.53
6 Hannukainen Raimo KanSu 1.01.55 0.09.41 37.55 37.15
7 Mäkipää Veikko SuSe 1.14.54 0.22.40 30.59 30.26
8 Virtanen Jorma Hiisi 1.23.37 0.31.23 26.99 26.71
9 Koskialho Jouko RaLu 1.24.26 0.32.12 26.33 26.05
10 Jakobsson Markus RasKa 1.30.56 0.38.42 24.07 23.82
11 Nevalainen Pentti RasKa 1.33.21 0.41.07 23.09 22.84
12 Nurminen Markku SuosmSa 1.46.57 0.54.43 19.83 19.62

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 39.35 0.00.00 47.19 47.19
2 Siuko Hannu SuSe 42.35 0.03.00 43.31 43.31
3 Mäkelä Harri SuSe 45.34 0.05.59 39.97 39.97
4 Hämäläinen Seppo KanSu 45.37 0.06.02 39.41 39.41
5 Lakkinen Keijo SuSe 46.13 0.06.38 38.39 38.39
6 Ketamo Juhani SuSe 49.04 0.09.29 35.69 35.69
7 Euren Pertti RasKa 49.11 0.09.36 35.13 35.13
8 Kares Olli Hiisi 49.50 0.10.15 34.20 34.20
9 Saari Tauno SuSe 50.28 0.10.53 33.31 33.31
10 Varjonen Heikki RaLu 52.24 0.12.49 31.64 31.64
11 Kärkkäinen Antero RaLu 54.15 0.14.40 30.13 30.13
12 Mäkivaara Olavi RasKa 1.03.17 0.23.42 25.46 25.46
13 Varheensalo Altti RasKa 1.05.29 0.25.54 24.24 24.24

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jonkka Arvo RasKa 40.31 0.00.00 44.05 44.05
2 Tiitola Tero RasKa 41.23 0.00.52 42.63 42.63
3 Suomela Simo RaLu 46.11 0.05.40 37.75 37.75
4 Elonen Matti RaLu 46.53 0.06.22 36.75 36.75
5 Aronen Osmo RasKa 52.07 0.11.36 32.66 32.66
6 Kaasalainen Oiva SuSe 52.20 0.11.49 32.13 32.13
7 Rintala Pentti Hiisi 52.57 0.12.26 31.37 31.37
8 Heerman Stig RaLu 54.11 0.13.40 30.28 30.28
9 Nurmi Pekka RaLu 1.02.56 0.22.25 25.74 25.74
10 Nyman Per RasKa 1.11.42 0.31.11 22.31 22.31
11 Eilu Kalevi RaLu 1.15.53 0.35.22 20.80 20.80
12 Hieta Lauri KanSu 1.20.14 0.39.43 19.42 19.42
13 Helppolainen Taisto EKU 1.21.12 0.40.41 18.94 18.94
14 Siitonen Voitto OH 1.22.46 0.42.15 18.33 18.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vapanen Jukka RasKa 38.46 0.00.00 37.68 38.13
2 Jokinen Teuvo ValSu 50.54 0.12.08 28.22 28.56
3 Rosenqvist Onni SuosmSa 50.56 0.12.10 27.72 28.06
4 Helariutta Eero RasKa 53.34 0.14.48 25.90 26.22
5 Lammensalo Jaakko Hiisi 54.55 0.16.09 24.82 25.12
6 Siivonen Jukka RasKa 59.57 0.21.11 22.33 22.60
7 Collin Matti ValSu 1.06.31 0.27.45 19.76 20.00
8 Erkkilä Raimo SuosmSa 1.19.51 0.41.05 16.16 16.35
Valtonen Teuvo Hiisi KES -
Kuusisto Seppo RaLu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 30.15 0.00.00 30.32 30.46
2 Mikola Oiva Hiisi 32.39 0.02.24 25.98 26.11
3 Huhtala Olavi Hiisi 35.02 0.04.47 22.25 22.36

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villgren Väinö UlvUra 38.15 0.00.00
2 Salomaa Ensio EKU 46.28 0.08.13

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikylä Petja RasKa 1.09.29 0.00.00 65.16 65.81
2 Holmberg Eetu RasKa 1.14.21 0.04.52 59.07 59.66
3 Haapakoski Heikki RasKa 1.19.18 0.09.49 53.67 54.20
4 Juhala Riku Hiisi 1.23.10 0.13.41 49.54 50.03
5 Koivumäki Jarkko RasKa 1.25.07 0.15.38 46.81 47.28
6 Sundelin Ville RasKa 1.27.08 0.17.39 44.17 44.61

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alhonen Matias Hiisi 1.47.42 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikoski Roope RasKa 57.18 0.00.00 47.89 45.16
2 Ruusunen Pyry RaLu 58.57 0.01.39 45.55 42.96
3 Ruuhiala Roope Hiisi 59.08 0.01.50 44.42 41.89
4 Annila Veikka RaLu 1.00.49 0.03.31 42.22 39.82
5 Haikonen Aaro UlvUra 1.00.55 0.03.37 41.19 38.84
6 Kaihtela Juuso RaLu 1.01.58 0.04.40 39.54 37.29
7 Laurila Sami RaLu 1.02.27 0.05.09 38.29 36.11
Kohonen Eevert RaLu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Janne Hiisi 51.38 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pietu RasKa 30.16 0.00.00
2 Lehtimäki Juho RaLu 31.55 0.01.39
3 Lohtander Aleksi RaLu 38.13 0.07.57
4 Seppälä Frans LLuja 38.37 0.08.21
5 Kyllästinen Iiro RaLu 44.38 0.14.22
6 Willman Pyry RasKa 44.58 0.14.42
Niemensivu Timi RaLu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Iivari RasKa 16.56 0.00.00
2 Lehtimäki Eerik RaLu 19.32 0.02.36
3 Seppälä Alvar LLuja 21.11 0.04.15
4 Salo Kasperi PunKu 22.17 0.05.21
5 Lahti Valtteri RasKa 22.33 0.05.37
6 Yli-Sipilä Juho LLuja 25.16 0.08.20
Kohonen Erkki RaLu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 13.46 0.00.00
2 Kallioniemi Jami RaLu 14.04 0.00.18
3 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 15.56 0.02.10
4 Horelli Felix KoKV 18.42 0.04.56
5 Murto Aleksi RasKa 20.46 0.07.00
6 Niemensivu Roni RaLu 23.09 0.09.23
7 Gustafsson Eero UlvUra 23.20 0.09.34
8 Lahti Paavo RasKa 23.31 0.09.45
9 Haikonen Ilmo UlvUra 23.46 0.10.00
10 Virtanen Miikka RaLu 1.01.22 0.47.36

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Husari Hermanni KanSu 17.49 0.00.00
2 Seppänen Juuna RaLu 22.23 0.04.34
3 Kallioniemi Justus RaLu 24.41 0.06.52
4 Seppälä Matias KyS 25.33 0.07.44
5 Horelli Romeo KoKV 28.18 0.10.29

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 58.44 0.00.00 86.15 85.38
2 Jokela Emmi SuSe 1.03.54 0.05.10 78.00 77.30
3 Simonsén Suvi RasKa 1.06.34 0.07.50 73.73 73.08
4 Peltomäki Elli RasKa 1.10.19 0.11.35 68.72 68.11
5 Jakobsson Laura RasKa 1.13.59 0.15.15 64.29 63.72
6 Kuusela Tuija RasKa 1.14.54 0.16.10 62.49 61.93
7 Laitinen Anna RaLu 1.16.09 0.17.25 60.47 59.93
8 Koivusalo Sanna RasKa 1.41.02 0.42.18 44.82 44.42
9 Koivisto Johanna LLuja 1.44.03 0.45.19 42.79 42.41
10 Isokallio Pauliina L-LL 1.44.09 0.45.25 42.02 41.65
Toivola Katri SiikSi KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusikartano Hanna KodisjKa 1.20.16 0.00.00 53.45 53.45
2 Laine Anu RasKa 1.22.24 0.02.08 48.16 48.16
3 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.25.40 0.05.24 42.57 42.57

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Katja Hiisi 53.32 0.00.00
2 Juhola Piia RaLu 1.04.44 0.11.12

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 57.54 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 55.27 0.00.00 44.23 44.48
2 Kuusholma Tiina Hiisi 55.34 0.00.07 43.19 43.43
3 Reiman Päivi Hiisi 58.13 0.02.46 40.32 40.55
4 Heerman Maria RaLu 1.00.03 0.04.36 38.22 38.43
5 Tuuppa Riikka EKU 1.02.36 0.07.09 35.82 36.02
6 Valtonen Heli RaLu 1.03.52 0.08.25 34.29 34.48
7 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 1.07.04 0.11.37 31.87 32.05
8 Nummikoski Maarit UlvUra 1.11.49 0.16.22 29.03 29.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 1.04.58 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 38.01 0.00.00 46.28 45.83
2 Siuko Anja SuSe 38.57 0.00.56 44.32 43.89
3 Mäkelä Oivi SuSe 46.01 0.08.00 36.80 36.44
4 Juura Maarit KanSu 48.50 0.10.49 34.00 33.67
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 49.13 0.11.12 33.07 32.75
6 Koskialho Elisabeth RaLu 54.15 0.16.14 29.39 29.11
7 Nurminen Aila Hiisi 1.20.54 0.42.53 19.30 19.11
8 Tuomisto Heta L-LL 1.21.10 0.43.09 18.83 18.65
9 Ahonkivi Irma RasKa 1.34.21 0.56.20 15.85 15.70

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 37.34 0.00.00 40.00 41.62
2 Soikkeli Orvokki KanSu 46.35 0.09.01 31.05 32.31
3 Piiparinen Seija RasKa 57.33 0.19.59 24.16 25.13
4 Kaasalainen Tuula SuSe 57.44 0.20.10 23.10 24.04
5 Puro-Salomaa Pirkko EKU 1.03.10 0.25.36 20.22 21.04

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 27.08 0.00.00 43.94 43.94
2 Kallio Tuija RaTU 37.53 0.10.45 29.90 29.90
3 Helppolainen Anni EKU 39.10 0.12.02 27.40 27.40
4 Kolkkala Riitta RaLu 45.20 0.18.12 22.35 22.35

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Aino SuosmSa 54.13 0.00.00 14.76 14.76
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.00.52 0.06.39 12.16 12.16
3 Lehtikangas Mirja RasKa 1.27.47 0.33.34 7.75 7.75

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapakoski Tiina RasKa 1.09.11 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 1.01.53 0.00.00 61.21 59.29
2 Pöyhönen Saina RasKa 1.05.16 0.03.23 55.14 53.40
3 Hiltunen Emmi SiikSi 1.07.59 0.06.06 50.15 48.57
Koskinen Noora Hiisi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 44.15 0.00.00 48.23 46.50
2 Mikkola Liina RasKa 48.55 0.04.40 41.99 40.49
3 Aho Susanna Hiisi 52.07 0.07.52 37.88 36.52
4 Lähteenmäki Iida KanSu 57.46 0.13.31 32.79 31.61
5 Pihala Jemina RaLu 1.05.18 0.21.03 27.78 26.78

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiittanen Maija UlvUra 30.00 0.00.00
2 Koivunen Nea RasKa 33.56 0.03.56
3 Loisko Janette UlvUra 58.03 0.28.03
4 Valtonen Milla Hiisi 1.12.04 0.42.04
Nylund Laura RasKa KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikonen Sanni UlvUra 25.06 0.00.00
2 Jutila Iisa RasKa 28.22 0.03.16
3 Tarkkanen Annika UlvUra 29.57 0.04.51
4 Annila Helmi RaLu 30.17 0.05.11
5 Isokallio Helmi L-LL 30.28 0.05.22
6 Jutila Pinja RasKa 32.26 0.07.20
7 Pohjolainen Iina LLuja 34.39 0.09.33
8 Murto Anniina RasKa 36.23 0.11.17
Kohonen Kerttu RaLu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Imberg Venla RasKa 21.10 0.00.00
2 Ojala Aino UlvUra 23.00 0.01.50
3 Siivonen Alina RaLu 25.14 0.04.04
4 Koivunen Jutta RasKa 27.07 0.05.57
5 Koivula Lotta UlvUra 29.13 0.08.03
6 Vehkala Katariina SiikSi 33.13 0.12.03
7 Lahti Iida RasKa 36.33 0.15.23

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 14.32 0.00.00
2 Siivonen Kerttu RaLu 18.55 0.04.23
3 Yli-Futka Amanda ValSu 19.07 0.04.35
4 Koivunen Netta RasKa 19.46 0.05.14
5 Lehtimäki Liisa RaLu 20.08 0.05.36
6 Sjöblom Lotta NaWi 20.49 0.06.17
7 Kyllästinen Inka RaLu 21.54 0.07.22
8 Vehkala Anniina SiikSi 22.00 0.07.28
9 Salo Kerttu PunKu 22.04 0.07.32
10 Heinikangas Veera RaLu 23.36 0.09.04
11 Ankelo Kaisla RasKa 32.14 0.17.42

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 20.03 0.00.00
2 Lohtander Eerika RaLu 20.36 0.00.33
3 Ojala Aura UlvUra 22.59 0.02.56
4 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 33.19 0.13.16
5 Heinikangas Erin RaLu 41.28 0.21.25