FIN GB SWE
Login to IRMA
Etelä-Pohjanmaan Kompassi-cup, 4. osakilpailu
Classes District Club Number of the competitors
Classes H14
Length
Number of the participants 7
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Kalliomäki Konsta KauKa 26.26 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 29.15 0.02.49
3 Hemminki Eemeli RasKu 31.17 0.04.51
4 Aho Lenni RaJu 31.26 0.05.00
5 Pihlajaviita Lauri JalJa 37.09 0.10.43
6 Erkkilä Juho VaaSu 40.28 0.14.02
7 Joronen Aatu RasKu 46.20 0.19.54

Classes D14
Length
Number of the participants 11
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Sippola Sanni LapVi 28.02 0.00.00
2 Näykki Minttu LapVi 28.36 0.00.34
3 Latva-Hirvelä Siiri RasKu 30.32 0.02.30
4 Keski-Säntti Helka YKV 32.32 0.04.30
5 Ylikojola Veera RaJu 35.37 0.07.35
6 Trofast Senni LaihLu 39.03 0.11.01
7 Rajala Kerttu RaJu 40.39 0.12.37
8 Peltoluhta Susanna KauWi 45.01 0.16.59
Hallivuori Katri KauKa KES -
Koivula Sanni LaihLu KES -
Ekoluoma Aino YKV KES -

Classes H12
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Hietala Samu LapVi 16.19 0.00.00
2 Peltoluhta Aapo KauWi 18.17 0.01.58
3 Aho Tiitus RaJu 21.21 0.05.02
4 Oja Leo LapVi 28.52 0.12.33
5 Ylikojola Vilho RaJu 32.49 0.16.30

Classes D12
Length
Number of the participants 7
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Koski Sofia YKV 14.37 0.00.00
2 Sippola Veera LapVi 17.44 0.03.07
3 Peltoluhta Aada KauWi 18.35 0.03.58
4 Lassila Nelli RaJu 23.30 0.08.53
5 Keski-Säntti Venla YKV 24.22 0.09.45
6 Virtanen Aune KauKa 27.25 0.12.48
7 Pihlajaviita Veera JalJa 37.16 0.22.39

Classes H12TR
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Kaartinen Veikka YKV 25.30 0.00.00
2 Rintala Riku LaihLu 29.03 0.03.33

Classes D12TR
Length
Number of the participants 8
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Varsamäki Neea KauKa 17.30 0.00.00
2 Huhtala Hilma LapVi 19.18 0.01.48
3 Ylihärsilä Annika AlahKi 21.30 0.04.00
4 Hautalahti Elsa YKV 22.39 0.05.09
5 Mutikainen Aada KauWi 27.12 0.09.42
6 Hemminki Ronja RasKu 28.07 0.10.37
Ylihärsilä Ilona AlahKi HYL -
Ekoluoma Milla YKV HYL -

Classes H10
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Lehtiniemi VIljo RasKu 11.13 0.00.00
2 Malila Veikka VaaSu 23.43 0.12.30

Classes D10
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Isosaari Amanda YKV 11.45 0.00.00
2 Hyväluoma Nelli VetU 14.05 0.02.20
3 Helander Armi YKV 14.35 0.02.50

Classes H10RR
Length
Number of the participants 8
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Hovila Otto YKV 7.45 0.00.00
2 Taini Matias LapVi 9.50 0.02.05
3 Ruostetoja Lauri LaihLu 10.29 0.02.44
4 Hautalahti Paavo YKV 10.39 0.02.54
5 Huhtala Elias LapVi 11.13 0.03.28
6 Noponen Nuutti LapVi 14.22 0.06.37
7 Niska Toivo LapVi 19.59 0.12.14
8 Ekoluoma Onni YKV 23.14 0.15.29

Classes D10RR
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Herttua Venla LapVi 8.56 0.00.00
2 Kiviniemi Sanni LapVi 9.43 0.00.47
3 Alakarhu Elsa LapVi 11.00 0.02.04
4 Kaartinen Vilja YKV 12.43 0.03.47
5 Talola Vilja LapVi 19.16 0.10.20

Classes H8RR
Length
Number of the participants 12
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Haapamäki Eino KauKa 8.16 0.00.00
2 Hovila Arttu YKV 9.50 0.01.34
3 Impola Anselmi LapVi 10.33 0.02.17
4 Hautala Taavi KauKa 11.11 0.02.55
5 Alakarhu Eino LapVi 11.38 0.03.22
6 Rintala Viljo KauWi 11.50 0.03.34
7 Ruostetoja Eero LaihLu 11.59 0.03.43
8 Pihlajaviita Eero JalJa 13.00 0.04.44
9 Harju Vilho JalJa 13.06 0.04.50
10 Lehtiniemi Toivo RasKu 13.58 0.05.42
11 Hemminki Tatu RasKu 20.02 0.11.46
12 Herttua Juho LapVi 22.22 0.14.06

Classes D8RR
Length
Number of the participants 6
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Alakarhu Eeva LapVi 13.11 0.00.00
2 Helander Valma YKV 16.16 0.03.05
3 Haaparanta Eevi KauKa 19.03 0.05.52
4 Sippola Enni LapVi 19.49 0.06.38
5 Varsamäki Elle KauKa 25.05 0.11.54
6 Pulli Viola RaJu 27.39 0.14.28