FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Valtakunnallinen Kompassi-tapahtuma, INOV-8-liigan finaali ja kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 59.52 0.00.00 83.58 82.00
2 Koivumäki Olli LapVi 1.01.09 0.01.17 80.07 78.56
3 Virtanen Akseli KS 1.01.52 0.02.00 77.41 75.95
4 Virtala Alex PIF 1.04.02 0.04.10 73.12 71.73
5 Korhonen Eetu KS 1.04.27 0.04.35 70.98 69.64
6 Mustajoki Olli TP 1.05.21 0.05.29 68.36 67.07
7 Kukkonen Henri VeVe 1.10.53 0.11.01 61.51 60.35
8 Rousku Samuli MSParma 1.14.05 0.14.13 57.41 56.32

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 49.25 0.00.00 79.44 77.91
2 Kirjavainen Santeri KuoSu 50.48 0.01.23 76.97 75.49
3 Kemppi Topias EsSu 50.49 0.01.24 76.64 75.17
4 Kuusikko Miska Pohjant 51.47 0.02.22 74.91 73.47
5 Joensuu Valter Brahe 52.38 0.03.13 73.40 72.00
6 Gröhn Riku TP 52.42 0.03.17 73.02 71.62
7 Hämäläinen Kasperi KuoSu 53.21 0.03.56 71.84 70.46
8 Similä Severi Pohjant 53.43 0.04.18 71.06 69.70
8 Koivisto Mikael SKUusi 53.43 0.04.18 71.06 69.70
10 Lehtonen Elias MSParma 54.07 0.04.42 69.96 68.62
11 Donner Jesper OK77 54.24 0.04.59 69.31 67.98
12 Sankelo Sampo LapVi 55.10 0.05.45 68.07 66.76
13 Aaltonen Tatu Lynx 55.36 0.06.11 67.26 65.97
14 Rokka Tuomas LHR 57.19 0.07.54 64.97 63.73
15 Koponen Matias Lynx 57.38 0.08.13 64.35 63.11
16 Still Alec Trian 57.52 0.08.27 63.82 62.60
17 Myllärinen Vertti LappRi 58.09 0.08.44 63.24 62.03
18 Raasakka Jussi EsSu 58.27 0.09.02 62.65 61.45
19 Yliaho Joona Koovee 58.39 0.09.14 62.17 60.98
20 Kallela Luca HS 59.06 0.09.41 61.44 60.26
21 Hyvönen Jerry KuoSu 59.46 0.10.21 60.49 59.34
22 Liponkoski Aapo TP 59.56 0.10.31 60.07 58.92
23 Nordgren Simon Trian 1.00.28 0.11.03 59.28 58.15
24 Lemberg Roope RaJu 1.00.31 0.11.06 58.98 57.85
25 Peltonen Lasse KS 1.01.12 0.11.47 58.06 56.95
26 Malinen Vinski Navi 1.01.23 0.11.58 57.64 56.54
27 Ekola Juuso LapVi 1.01.59 0.12.34 56.83 55.74
28 Jussinmäki Pietari LapVi 1.04.53 0.15.28 54.05 53.02
29 Korento Benjamin OK77 1.06.06 0.16.41 52.82 51.81
30 Sankelo Verneri LapVi 1.06.35 0.17.10 52.21 51.21
31 Rannila Oskari LapVi 1.06.51 0.17.26 51.77 50.78
32 Maasilta Aapo HS 1.07.02 0.17.37 51.39 50.41
33 Ketonen Juuso LS-37 1.11.25 0.22.00 48.02 47.10
34 Evans Benjamin SoJy 1.13.24 0.23.59 46.51 45.62
35 Heikkinen Otso SoJy 1.15.04 0.25.39 45.27 44.41
36 Visuri Leevi Pihkan 1.36.14 0.46.49 35.16 34.48
37 Reinikka Ossi SoJy 1.40.30 0.51.05 33.51 32.87
38 Visuri Aleksi Pihkan 1.41.50 0.52.25 32.92 32.29
39 Jokinen Tuomas OSVA 1.58.38 1.09.13 28.13 27.59

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 40.44 0.00.00 67.61 66.21
2 Ronkainen Elias JRV 42.46 0.02.02 64.19 62.86
3 Packalén Anton Lynx 43.00 0.02.16 63.64 62.32
4 Muukkonen Topias MSParma 43.24 0.02.40 62.85 61.55
5 Virkajärvi Aapo JRV 44.05 0.03.21 61.68 60.40
6 Hirvilahti Joona VeVe 44.39 0.03.55 60.70 59.44
7 Fritzen Florian Lynx 44.41 0.03.57 60.45 59.20
8 Aalto Lauri MSParma 45.36 0.04.52 59.05 57.83
9 Simola Jere Koovee 45.44 0.05.00 58.68 57.47
10 Lemberg Ville RaJu 45.58 0.05.14 58.19 56.99
11 Kirvesmies Atte KuoSu 46.49 0.06.05 56.95 55.77
12 Pesu Akseli TP 48.20 0.07.36 54.98 53.84
13 Vepsäläinen Onni KS 48.25 0.07.41 54.70 53.57
14 Kenttämies Eevert Koovee 48.41 0.07.57 54.22 53.10
15 Vuorinen Miki Koovee 48.45 0.08.01 53.97 52.85
16 Noponen Juho EsSu 49.22 0.08.38 53.12 52.02
17 Lahti Paavo RasKa 49.49 0.09.05 52.46 51.38
18 Niemelä Paavo Pohjant 49.52 0.09.08 52.23 51.15
19 Sorsa Eero SoJy 49.58 0.09.14 51.95 50.88
20 Skyttä Ilari HlS 50.06 0.09.22 51.64 50.57
21 Kujansuu Aaro RasKa 50.33 0.09.49 51.00 49.95
22 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 51.01 0.10.17 50.37 49.32
23 Hölsö Aaro RaJu 52.51 0.12.07 48.45 47.45
24 Carlsson Oliver EsAk 53.04 0.12.20 48.09 47.09
25 Heino Veikka Pohjant 54.02 0.13.18 47.07 46.09
26 Pinta Leevi Koovee 54.23 0.13.39 46.60 45.64
27 Heikkinen Altti SoJy 56.17 0.15.33 44.87 43.94
28 Hirvinen Joona KoS 58.44 0.18.00 42.85 41.96
29 Laapas Rasmus RR 59.33 0.18.49 42.12 41.24
30 Turunen Joona SiiRa 1.00.22 0.19.38 41.40 40.54
31 Pöytäkangas Elias VaaSu 1.02.09 0.21.25 40.07 39.24
32 Rokala Alex Femman 1.02.36 0.21.52 39.64 38.82
33 Hautala Rasmus Femman 1.03.56 0.23.12 38.68 37.88
34 Muhonen Aatu RaJu 1.04.21 0.23.37 38.29 37.50
35 Seppä Elias AngA 1.07.29 0.26.45 36.38 35.63
36 Heikkinen Aaro HS 1.09.09 0.28.25 35.38 34.65
37 Lisitsin Arttu KR 1.09.18 0.28.34 35.18 34.45
38 Makkonen Jonne KR 1.09.45 0.29.01 34.82 34.10
39 Noponen Veeti LapVi 1.10.30 0.29.46 34.33 33.62
40 Mukkala Jonne KR 1.10.40 0.29.56 34.12 33.42
41 Salonen Onni SoJy 1.12.06 0.31.22 33.32 32.63
42 Ala-Honkola Akseli KuortKu 1.12.23 0.31.39 33.07 32.39
43 Lamminmäki Markus Pihkan 1.14.20 0.33.36 32.08 31.42
44 Malmi Juho HS 1.15.56 0.35.12 31.29 30.64
45 Kanervo Aaro SoJy 1.16.37 0.35.53 30.90 30.26
Hoikka Osku SoJy KES -
Kallela Lenni HS HYL -
Mäenpää Jaakko KR HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttänen Maria EsSu 55.57 0.00.00 79.91 78.45
2 Ankelo Elsa MSParma 58.48 0.02.51 74.89 73.53
3 Raasakka Liisa EsSu 1.01.37 0.05.40 70.38 69.10
4 Mårtenson Lydia OK77 1.02.18 0.06.21 68.53 67.29
5 Hyyppä Milja KoS 1.04.46 0.08.49 64.89 63.71
6 Niemi Tiina RasKa 1.05.32 0.09.35 63.10 61.96
7 Kankainen Venla RasKa 1.07.29 0.11.32 60.29 59.19
8 Laurén Jill PIF 1.08.21 0.12.24 58.54 57.48
9 Haunia Heta RasKa 1.09.29 0.13.32 56.62 55.59
10 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.18.54 0.22.57 49.01 48.12
11 Laine Anni TP 1.24.25 0.28.28 45.02 44.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 45.48 0.00.00 78.78 76.75
2 Ojala Jenny Koovee 49.15 0.03.27 72.83 70.95
3 Tala Emilia HS 49.51 0.04.03 71.51 69.67
4 Hietala Emmi LapVi 50.18 0.04.30 70.44 68.63
5 Miettinen Kiia EsSu 50.40 0.04.52 69.51 67.71
6 Nietula Minja HS 51.32 0.05.44 67.92 66.16
7 Markki Emmi EsSu 52.03 0.06.15 66.83 65.10
8 Ekström Lotte-Line MSParma 52.33 0.06.45 65.78 64.08
9 Hahn Olivia OK77 52.40 0.06.52 65.22 63.54
10 Tikkakoski Ilona TP 55.04 0.09.16 61.99 60.39
11 Heikkinen Ida VeVe 55.44 0.09.56 60.86 59.29
12 Linnainmaa Katja KangSK 56.17 0.10.29 59.88 58.33
13 Backman Wilhelmina OK77 59.56 0.14.08 55.87 54.43
14 Pirilä Elisa MSParma 1.00.02 0.14.14 55.42 53.99
15 Hyyppä Liina KoS 1.00.44 0.14.56 54.42 53.02
16 Kaiponen Iida-Emilia ORa 1.00.46 0.14.58 54.04 52.64
17 Kuusinen Saana TP 1.02.30 0.16.42 52.19 50.84
18 Kontio Katri KangSK 1.04.27 0.18.39 50.28 48.98
19 Jaatinen Ilona Pohjant 1.06.29 0.20.41 48.41 47.16
20 Viitasaari Liina KoS 1.07.12 0.21.24 47.57 46.35
21 Karppi Iiris LaihLu 1.07.57 0.22.09 46.73 45.52
22 Rajala Anni HS 1.12.09 0.26.21 43.71 42.58
23 Enlund Julia Femman 1.13.56 0.28.08 42.36 41.27
24 Martikainen Kristiina Trian 1.14.33 0.28.45 41.72 40.64
25 Slotte Sofia OK77 1.26.21 0.40.33 35.77 34.85
Tala Juulia HS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Silva EsSu 39.29 0.00.00 67.51 66.20
2 Sikkilä Peppi LapVi 41.32 0.02.03 64.02 62.77
3 Lehtonen Venla MSParma 41.49 0.02.20 63.42 62.19
4 Kurttila Meeri Navi 43.04 0.03.35 61.42 60.23
5 Wickholm Saga Trian 43.09 0.03.40 61.15 59.96
6 Hyytiäinen Miina KS 43.20 0.03.51 60.73 59.55
7 Virkajärvi Heta JRV 43.28 0.03.59 60.39 59.22
8 Nordgren Cecilia Trian 44.07 0.04.38 59.35 58.19
9 Kaikkonen Oona Koovee 44.29 0.05.00 58.71 57.56
10 Linnainmaa Annukka KangSK 44.39 0.05.10 58.34 57.20
11 Heikkinen Roosa VeVe 45.23 0.05.54 57.24 56.13
12 Lillqvist Isabella TP 45.30 0.06.01 56.95 55.84
13 Rantanen Annika Koovee 45.32 0.06.03 56.76 55.65
14 Pajari Maija SKVuoksi 46.02 0.06.33 55.99 54.90
15 Hietala Sini LapVi 46.41 0.07.12 55.07 54.00
16 Salmela Anni S-2000 47.44 0.08.15 53.72 52.67
17 Gröhn Ronja TP 47.48 0.08.19 53.50 52.46
18 Saarinen Hetta HyRa 47.52 0.08.23 53.28 52.25
19 Elovaara Emma AngA 47.55 0.08.26 53.09 52.05
20 Papinaho Alina KeuKi 47.56 0.08.27 52.93 51.90
21 Mänty Elisa RR 48.23 0.08.54 52.29 51.28
22 Näsi Minea RaJu 48.29 0.09.00 52.05 51.03
23 Salonen Heidi Koovee 48.43 0.09.14 51.66 50.65
24 Karkiainen Helmi KeuKi 48.46 0.09.17 51.47 50.46
25 Kyläkoski Elli TuS 48.54 0.09.25 51.19 50.19
26 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 48.58 0.09.29 50.98 49.99
27 Multala Emmi KuoSu 50.28 0.10.59 49.33 48.37
28 Juntunen Hertta KR 51.42 0.12.13 48.02 47.09
29 Nivukoski Lotta LapVi 51.58 0.12.29 47.64 46.72
30 Lukkari Matilda SKUusi 52.14 0.12.45 47.27 46.35
31 Kyllästinen Inka RaLu 52.55 0.13.26 46.53 45.63
32 Ryynänen Ella Pihkan 53.12 0.13.43 46.16 45.26
33 Mäki Aino HlS 53.47 0.14.18 45.53 44.64
34 Kulju Eevi HlS 55.00 0.15.31 44.40 43.54
35 Raimovaara Emma HlS 55.16 0.15.47 44.06 43.21
36 Hilo Jenny EsSu 56.08 0.16.39 43.26 42.42
37 Lehtonen Minttu SiiRa 56.45 0.17.16 42.67 41.84
38 Tuomaala Ella VaaSu 56.54 0.17.25 42.44 41.62
39 Karttila Inkeri MSParma 58.40 0.19.11 41.05 40.25
40 Goman Matleena Pohjant 59.52 0.20.23 40.11 39.33
41 Tupitsa Milla HS 1.01.06 0.21.37 39.19 38.43
42 Poijärvi Aino RaN 1.01.55 0.22.26 38.56 37.81
43 Koivula Venla LaihLu 1.02.39 0.23.10 38.01 37.27
44 Kenttä Lumi OK77 1.03.18 0.23.49 37.51 36.78
45 Vanhala Heidi SKUusi 1.03.36 0.24.07 37.22 36.50
46 Korkonen Emilia KuortKu 1.05.07 0.25.38 36.25 35.55
47 Backman Alexandra OK77 1.05.54 0.26.25 35.72 35.02
48 Saar Tiia Navi 1.07.05 0.27.36 34.99 34.31
49 Anttonen Jemina SuomRa 1.09.20 0.29.51 33.76 33.10
50 Haapamäki Kerttu HyRa 1.09.29 0.30.00 33.58 32.93
51 Suokko Matilda LapVi 1.10.46 0.31.17 32.88 32.24
52 Varjola Mette Koovee 1.10.52 0.31.23 32.74 32.10
53 Mbembela Kia Lynx 1.10.59 0.31.30 32.59 31.95
54 Aulanko Aino EsAk 1.14.25 0.34.56 30.99 30.39
55 Evans Lidia SoJy 1.15.22 0.35.53 30.51 29.92
56 Leinonen Siiri KaSu 1.19.56 0.40.27 28.69 28.13
57 Roschier Siiri HS 1.27.14 0.47.45 26.21 25.70
Hemmi Mai Pohjant KES -
Tolkki Ellen OK77 KES -
Virtala Emmi PIF HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 95
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Anton EsSu 24.08 0.00.00
2 Lakanen Lauri HS 24.12 0.00.04
3 Kavonius Atte HiKi 24.14 0.00.06
4 Haara Väinö HS 24.17 0.00.09
5 Kuronen Aapo JRV 24.22 0.00.14
6 Virtanen Onni AngA 24.44 0.00.36
7 Hellstedt Oliver Lynx 25.59 0.01.51
8 Kallio Santeri KoS 26.00 0.01.52
9 Kirves Antti SKUusi 26.01 0.01.53
10 Hietala Vilho S-JKL 26.02 0.01.54
11 Söyrilä Leevi AngA 26.05 0.01.57
12 Muhonen Eetu RaJu 26.07 0.01.59
13 Korhonen Karri KaSu 26.12 0.02.04
14 Tyni Sisu VeVe 26.13 0.02.05
15 Nyman Elias Pihkan 26.14 0.02.06
16 Isoherranen Antti Lynx 26.16 0.02.08
17 Hirvilahti Niklas VeVe 26.21 0.02.13
18 Pajari Antti SKVuoksi 26.41 0.02.33
19 Karjalainen Samuli JRV 26.43 0.02.35
20 Lautamäki Topias HlS 26.45 0.02.37
21 Majaharju Pyry JRV 26.48 0.02.40
22 Paloheimo Lenni ORa 26.57 0.02.49
23 Ankelo Tuomas MSParma 26.59 0.02.51
24 Kivioja Arttu RasKa 27.04 0.02.56
25 Vartiala Oskari RaN 27.15 0.03.07
26 Hahto Vili Pihkan 27.29 0.03.21
27 Juntunen Henrik KR 27.31 0.03.23
28 Mäenpää Ilmari KR 27.46 0.03.38
29 Leinonen Otso RR 27.48 0.03.40
30 Vaje Jaakko SKUusi 28.29 0.04.21
31 Seppä Max S-JKL 28.39 0.04.31
32 Leskinen Eemeli Lynx 28.40 0.04.32
33 Saranen Mikael Pihkan 28.42 0.04.34
34 Lamminmäki Aaro MSParma 28.43 0.04.35
35 Ryytty Eino Pohjant 28.44 0.04.36
36 Hyytiäinen Topi KangSK 28.45 0.04.37
37 Laisev Vjatseslav Pihkan 28.46 0.04.38
38 Rieppo Veeti KR 28.47 0.04.39
39 Nurminen Jonne JRV 28.49 0.04.41
40 Penttilä Akseli Koovee 28.52 0.04.44
41 Nikula Olli KS 28.56 0.04.48
42 Paakkolanvaara Kalle OSVA 29.03 0.04.55
43 Koski Juuso YKV 29.08 0.05.00
44 Roschier Eemil HS 29.22 0.05.14
45 Kemppainen Aarne EsSu 29.49 0.05.41
46 Ylä-Rautio Eeli RasKe 29.52 0.05.44
47 Tolonen Vilho Koovee 30.23 0.06.15
48 Veikkola Eemil EsAk 30.27 0.06.19
49 Mäkelä Konsta Koovee 30.29 0.06.21
50 Platonov Mikael Navi 30.31 0.06.23
51 Kääntönen Arttu MSParma 30.33 0.06.25
52 Syväterä Sampo TP 30.34 0.06.26
53 Pakarinen Jere RaN 30.36 0.06.28
54 Saalasti Paavo KR 30.39 0.06.31
55 Friman Eemeli HyRa 31.22 0.07.14
56 Turunen Juho LappRi 31.27 0.07.19
57 Räihä Konsta Navi 31.29 0.07.21
58 Joopi Lauri UlvUra 31.30 0.07.22
59 Talka Eero KS 31.31 0.07.23
60 Wickholm Arthur Trian 31.34 0.07.26
61 Kiintola Eemil KS 31.41 0.07.33
62 Mutikainen Veeti HU-46 31.45 0.07.37
63 Kujansuu Lauri RasKa 31.57 0.07.49
64 Hietamäki Matias RaJu 32.00 0.07.52
65 Uusitalo Tami KangSK 32.40 0.08.32
66 Kinnunen Onni KangSK 32.50 0.08.42
67 Pirinen Teemu AngA 33.28 0.09.20
68 Mattila Ato KangSK 33.34 0.09.26
69 Kuikko Matias KangSK 34.15 0.10.07
70 Hölsö Tuomas RaJu 35.23 0.11.15
71 Joensuu Aapo HS 35.26 0.11.18
72 Riikonen Eevert TP 37.23 0.13.15
73 Takanen Eetu VeVe 38.17 0.14.09
74 Piirainen Jaakko SoJy 38.19 0.14.11
75 Heikkinen Arttu KaSu 38.51 0.14.43
76 Lindstedt Otto Navi 39.01 0.14.53
77 Göransson Niklas HlS 39.09 0.15.01
78 Kantelinen Leevi HyRa 41.21 0.17.13
79 Ervasti Hannes KEV 42.44 0.18.36
80 Tiihonen Lauri KaSu 43.04 0.18.56
81 Oksanen Reima S-JKL 44.54 0.20.46
82 Lifflander Jesse SalRe 45.01 0.20.53
83 Seppälä Paavo Femman 45.06 0.20.58
84 Mettänen Aaro UlvUra 46.30 0.22.22
85 Ahtola Touko KangSK 46.50 0.22.42
86 Ahonen Pyry TP 50.29 0.26.21
87 Holmberg Valter EsSu 50.36 0.26.28
88 Holmström Samuli Trian 50.43 0.26.35
89 Paju Vilho TP 52.45 0.28.37
90 Risku Max OK77 58.17 0.34.09
91 Wirsching Lukas Pihkan 1.01.32 0.37.24
92 Koponen Otso KuoSu 1.09.13 0.45.05
93 Suokko Lauri LapVi 1.10.44 0.46.36
Mukkala Jonni KR KES -
Hämäläinen Aaro KangSK KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 86
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 25.31 0.00.00
2 Kajander Saana Trian 25.52 0.00.21
3 Koskinen Iida RaN 25.54 0.00.23
4 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 25.55 0.00.24
5 Lindholm Siiri ORa 26.03 0.00.32
6 Muukkonen Roosa SKUusi 26.25 0.00.54
7 Määttänen Stella RasKa 26.29 0.00.58
8 Karkiainen Hetaliina KeuKi 26.45 0.01.14
9 Lång Emma KuoSu 27.20 0.01.49
10 Papinaho Enne KeuKi 27.26 0.01.55
11 Mäkelä Ilona Koovee 27.29 0.01.58
12 Lehtinen Lotta HS 27.34 0.02.03
13 Heikkinen Hilla SoJy 27.44 0.02.13
14 Päärni Iina MSParma 27.45 0.02.14
15 Ketola Matleena KoS 27.46 0.02.15
16 Kankaanpää Martta EsSu 27.47 0.02.16
17 Lehtonen Vilja AngA 27.48 0.02.17
18 Similä Helmiina Pohjant 27.50 0.02.19
19 Jormanainen Tuuli KangSK 27.59 0.02.28
20 Kaiponen Ella-Sofia ORa 28.07 0.02.36
21 Lehtinen Martta AngA 28.08 0.02.37
22 Mariani Sandra Koovee 28.09 0.02.38
23 Saari Annalotta HaHe 28.10 0.02.39
24 Ylilehto Emilia TP 28.11 0.02.40
25 Virkkala Venla KaSu 28.12 0.02.41
26 Rajala Maija RaJu 28.19 0.02.48
27 Vallittu Tuuli KangSK 28.21 0.02.50
28 Lehtonen Lilja SKUusi 28.24 0.02.53
29 Laamanen Karoliina TarpSu 28.28 0.02.57
30 Nurmela Helmiina LS-37 29.06 0.03.35
31 Peltonen Riikka JRV 29.10 0.03.39
32 Malinen Fanni Navi 29.21 0.03.50
33 Ahlfors Erika TP 29.35 0.04.04
34 Taini Elli JRV 29.51 0.04.20
35 Lehtinen Miina AngA 30.24 0.04.53
36 Farkas Villö EsSu 30.30 0.04.59
37 Liuha Vilma KangSK 30.33 0.05.02
38 Löfqvist Linn Femman 30.39 0.05.08
39 Enroth Emma TarpSu 31.38 0.06.07
40 Saranpää Saara RaJu 31.39 0.06.08
41 Kuusikko Kiia Pohjant 31.40 0.06.09
42 Nivukoski Nanna LapVi 31.48 0.06.17
43 Lillelaid Liise HiKi 31.51 0.06.20
44 Koskinen Aino TP 32.15 0.06.44
45 Miettinen Iida Pihkan 32.19 0.06.48
46 Niskanen Salla KR 32.22 0.06.51
47 Kaijalainen Katariina EsAk 32.29 0.06.58
48 Ekström Saana-Mari MSParma 33.11 0.07.40
49 Heikkinen Aada Pohjant 33.12 0.07.41
50 Anttila Ilona Pohjant 33.15 0.07.44
51 Sikkilä Iines LapVi 33.56 0.08.25
52 Halkilahti Siiri AngA 33.59 0.08.28
53 Tuomala Matilda AngA 34.06 0.08.35
54 Enroth Jenna TarpSu 34.24 0.08.53
55 Määttälä Selma KoS 34.27 0.08.56
56 Linnamäki Kerttu AngA 34.33 0.09.02
57 Tasala Jessica TuS 34.35 0.09.04
58 Länsitie Pinja Pohjant 34.47 0.09.16
59 Kangas Siiri OSVA 34.59 0.09.28
60 Saar Sini Navi 35.01 0.09.30
61 Hokkanen Liina Pohjant 35.06 0.09.35
62 Häkkinen Senni Navi 35.21 0.09.50
63 Kenttä Sora OK77 35.37 0.10.06
64 Rautiainen Senni SoJy 35.38 0.10.07
65 Enlund Isabella Femman 35.48 0.10.17
66 Lamppu Laura MSParma 36.05 0.10.34
67 Lamppu Lotta MSParma 36.06 0.10.35
68 Honkala Emmi TP 36.38 0.11.07
69 Väkiparta Siiri RR 36.39 0.11.08
70 Koskela Katri AngA 36.40 0.11.09
71 Turunen Helmi TP 36.41 0.11.10
72 Lautamo Hilla VaaSu 36.44 0.11.13
73 Fingerroos Sofia PR 38.47 0.13.16
74 Backlund Thelma Femman 39.28 0.13.57
75 Eskola Inka EsSu 39.42 0.14.11
76 Mustikkamaa Salla RaN 42.36 0.17.05
77 Makkonen Iisa Maria KR 44.25 0.18.54
78 Pihlajaniemi Aini Pohjant 44.41 0.19.10
79 Nurmiainen Elsa Raseborg 45.17 0.19.46
80 Lepistö Elisa HauSi 46.21 0.20.50
81 Noponen Terhi EsSu 47.29 0.21.58
82 Mustonen Vilma KangSK 48.20 0.22.49
83 Suihkonen Inga-Sofia Trian 52.19 0.26.48
84 Norrgård Ida Femman 52.58 0.27.27
85 Suojoki Milla PäLuLu 1.02.51 0.37.20
85 Tohka Jenna PäLuLu 1.02.51 0.37.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 61
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 11.36 0.00.00
2 Siivonen Eero Koovee 13.14 0.01.38
3 Hilo Kasper EsSu 13.25 0.01.49
4 Kantelinen Vili HyRa 13.28 0.01.52
5 Kiukkonen Leevi KauKa 13.31 0.01.55
6 Immonen Topias HlS 13.37 0.02.01
7 Stenholm Daniel TuS 13.42 0.02.06
8 Seppälä Kalle JRV 13.44 0.02.08
9 Vigren Valtteri Koovee 13.56 0.02.20
10 Haapamäki Aaro KauKa 13.58 0.02.22
11 Veikkola Viljami EsAk 14.12 0.02.36
12 Nurmela Eevert LS-37 14.25 0.02.49
13 Fränti Onni RaJu 14.28 0.02.52
14 Reiman Niklas Trian 14.36 0.03.00
15 Yrjölä Aaro LS-37 14.38 0.03.02
15 Lång Elmeri KuoSu 14.38 0.03.02
17 Kivistö Joona TP 14.39 0.03.03
18 Talka Aapo KS 14.50 0.03.14
19 Tölkkö Carlit MSParma 14.55 0.03.19
20 Repo Saku TP 15.07 0.03.31
21 Bonden Sisu RaN 15.16 0.03.40
22 Heikkinen Konsta SoJy 15.18 0.03.42
23 Paju Eelis TP 15.24 0.03.48
24 Kankaanpää Mikki EsSu 15.51 0.04.15
25 Penttinen Eemil S-JKL 15.54 0.04.18
26 Halkilahti Emil AngA 16.01 0.04.25
27 Ekonoja Kasper PelPo 16.07 0.04.31
28 Koskinen Linus Trian 16.25 0.04.49
29 Pohjalainen Olli VeVe 16.27 0.04.51
30 Toivanen Aaron HyRa 16.32 0.04.56
31 Valkama Ville RaN 16.36 0.05.00
32 Heikkinen Paavo TP 16.40 0.05.04
32 Ekström Lassi MSParma 16.40 0.05.04
34 Lilja Masi TP 16.57 0.05.21
34 Kalilainen Jussi PiVe 16.57 0.05.21
36 Räihä Vinski Navi 16.59 0.05.23
37 Mourujärvi Jere RR 17.27 0.05.51
38 Lähteenmäki Iiro TuS 17.31 0.05.55
39 Hoikka Sulo SoJy 17.52 0.06.16
40 Vuorenmaa Joona Koovee 18.09 0.06.33
41 Laine Oliver TuS 18.10 0.06.34
42 Lehtonen Eemeli HauSi 18.44 0.07.08
43 Kullberg Lauri Trian 18.53 0.07.17
44 Saari Olavi SiiRa 19.10 0.07.34
45 Puro-Aho Aapo VaaSu 19.11 0.07.35
46 Ahola Miko HyRa 19.24 0.07.48
47 Ryhänen Leo Navi 19.26 0.07.50
48 Backman Sebastian OK77 20.17 0.08.41
49 Laapas Oliver RR 20.18 0.08.42
50 Varvikko Aaro EsAk 20.33 0.08.57
51 Väkiparta Simo RR 20.57 0.09.21
52 Närvä Juuso VaaSu 22.30 0.10.54
53 Väänänen Jesse SKUusi 23.29 0.11.53
54 Aalto Pauli MSParma 24.56 0.13.20
55 Latva Leino AR 25.49 0.14.13
56 Kauppila Roope Koovee 32.25 0.20.49
57 Pihlaja Eeli PR 32.40 0.21.04
58 Juvaste Samuel EsSu 33.24 0.21.48
59 Lehtinen Viljami AngA 34.26 0.22.50
Kalliomäki Konsta KauKa HYL -
Tuominen Pyry HS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 62
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 12.33 0.00.00
2 Jantunen Anni EsSu 12.48 0.00.15
3 Turpeinen Selma TP 13.59 0.01.26
4 Tasala Emily TuS 14.09 0.01.36
5 Kulju Silva HlS 14.23 0.01.50
6 Takanen Tiitu VeVe 14.35 0.02.02
7 Kolmonen Aino KR 14.41 0.02.08
8 Niskanen Suvi KR 14.54 0.02.21
8 Jokelainen Sanja KaSu 14.54 0.02.21
10 Lehtonen Uma LS-37 15.09 0.02.36
11 Mononen Linda KR 15.10 0.02.37
12 Kataja Enni RaJu 15.11 0.02.38
13 Malm Saara TP 15.18 0.02.45
14 Kettunen Sara KaSu 15.22 0.02.49
14 Damskägg Hilda HyRa 15.22 0.02.49
16 Kalari Kaisla TP 15.23 0.02.50
17 Ryytty Inka Pohjant 15.25 0.02.52
18 Oksa Jenni RasKa 15.33 0.03.00
19 Malinen Hertta Navi 15.51 0.03.18
20 Söyrilä Iida AngA 16.04 0.03.31
21 Korte Martta TuS 16.33 0.04.00
22 Koskinen Frida Trian 16.45 0.04.12
23 Lauronen Anni TP 16.46 0.04.13
24 Vuorela Sofia UlvUra 16.55 0.04.22
25 Anttonen Helmiina AngA 17.24 0.04.51
26 Weckman Venla VeVe 17.33 0.05.00
27 Sippola Sanni LapVi 17.39 0.05.06
28 Nikkinen Lotta HiKi 17.55 0.05.22
29 Rajala Kerttu RaJu 18.25 0.05.52
30 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 18.43 0.06.10
31 Nurminen Lotta HS 18.55 0.06.22
32 Saarinen Taimi TP 19.07 0.06.34
33 Kapanen Anna MSParma 19.24 0.06.51
34 Peltotalo Alma HlS 19.34 0.07.01
35 Hirvonen Saara LS-37 19.51 0.07.18
36 Saari Amanda HaHe 20.05 0.07.32
37 Vuorinen Vilma Pihkan 20.11 0.07.38
38 Tiihonen Annika KaSu 20.36 0.08.03
39 Koivula Sanni LaihLu 20.40 0.08.07
40 Ranta Jasmin Lynx 20.49 0.08.16
41 Pakarinen Mette RaN 20.55 0.08.22
42 Hallman Anni Pihkan 21.02 0.08.29
43 Myllymäki Elsa IkNV 21.19 0.08.46
44 Karjalainen Sonja TP 21.42 0.09.09
45 Tapiola Aada AngA 21.47 0.09.14
46 Värtinen Vanessa OK77 22.38 0.10.05
47 Hälikkä Milja HS 22.39 0.10.06
48 Risku Saga OK77 22.49 0.10.16
49 Kapanen Emma MSParma 22.50 0.10.17
50 Myllylä Lumi TP 23.06 0.10.33
51 Isomäki Miira Koovee 23.16 0.10.43
52 Karelo Linnea EsSu 23.28 0.10.55
53 Näykki Minttu LapVi 24.37 0.12.04
54 Pakarinen Moona RaN 25.06 0.12.33
55 Riissanen Viivi EsAk 26.01 0.13.28
56 Koivikko Linda OK77 27.25 0.14.52
57 Hietamäki Anni RaJu 28.56 0.16.23
58 Torrkulla Moa Femman 29.28 0.16.55
59 Taiveaho Fanny SKUusi 30.53 0.18.20
60 Kuusela Lotta EsAk 31.19 0.18.46
61 Suojoki Hanna PäLuLu 33.18 0.20.45
62 Tuominen Joanna HlS 38.10 0.25.37

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 63
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Viljo JRV 10.07 0.00.00
2 Korhonen Veikko KaSu 10.36 0.00.29
3 Hietala Nuutti S-JKL 10.43 0.00.36
3 Kiiskinen Elmo LS-37 10.43 0.00.36
5 Zuikov Kirill KR 10.54 0.00.47
6 Opari Okko KR 11.04 0.00.57
7 Tuominen Pietari Lynx 11.05 0.00.58
8 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 11.18 0.01.11
9 Jantunen Olli EsSu 11.22 0.01.15
10 Salomäki Oskari HyRa 11.37 0.01.30
10 Kolmonen Aatos KR 11.37 0.01.30
12 Tiisanoja Elias KeuKi 11.48 0.01.41
13 Koskinen Okko TP 12.06 0.01.59
14 Farkas Niklas EsSu 12.09 0.02.02
15 Kotta Miikka KanSu 12.43 0.02.36
15 Salmenoja Elmo MSParma 12.43 0.02.36
15 Tiits Kaarle TP 12.43 0.02.36
18 Leskinen Eino Lynx 12.44 0.02.37
19 Mennala Vilho HlS 12.48 0.02.41
20 Pohjola Ilmari HauSi 12.50 0.02.43
21 Närvä Mikko EKU 12.53 0.02.46
22 Kinnari Elmeri TP 13.00 0.02.53
23 Laamanen Atte TarpSu 13.06 0.02.59
24 Nissinen Akseli TP 13.10 0.03.03
25 Nieminen Valtteri VaHa 13.36 0.03.29
26 Kivistö Aleksi TP 13.49 0.03.42
26 Turunen Aapo TP 13.49 0.03.42
28 Mariani Frank Koovee 13.51 0.03.44
28 Breilin Daniel AR 13.51 0.03.44
30 Pohjola Arttu HauSi 13.59 0.03.52
31 Pohjalainen Veikka VeVe 14.02 0.03.55
32 Veikkola Juhani EsAk 14.03 0.03.56
33 Mäkelä Matias KangSK 14.14 0.04.07
33 Wirola Aukusti KangSK 14.14 0.04.07
35 Honkavaara Eero HlS 14.48 0.04.41
36 Raimovaara Leo HlS 14.49 0.04.42
37 Lähteenmäki Pyry TuS 14.53 0.04.46
37 Kinnunen Veli KangSK 14.53 0.04.46
39 Ahlfors Matias TP 15.13 0.05.06
40 Paju Eemil TP 15.28 0.05.21
41 Bonden Pyry RaN 15.33 0.05.26
42 Karttila Eero MSParma 15.35 0.05.28
43 Honkala Niilo TP 15.45 0.05.38
44 Hirvonen Eerikki LS-37 15.58 0.05.51
45 Mäkynen Eero KangSK 16.09 0.06.02
46 Hakkarainen Okko LS-37 16.12 0.06.05
47 Ahola Miska HyRa 16.16 0.06.09
48 Ala-Äijälä Teevi EsAk 16.52 0.06.45
49 Repo Hugo TP 16.56 0.06.49
50 Liukas Viljami KangSK 16.57 0.06.50
51 Makkonen Kosti LS-37 17.04 0.06.57
52 Ristimäki Anttoni RaJu 17.13 0.07.06
53 Rajala Lauri RaJu 17.20 0.07.13
54 Heikkinen Juho TP 18.01 0.07.54
55 Damskägg Oiva HyRa 18.09 0.08.02
56 Kontio Karri KangSK 19.07 0.09.00
57 Sabel Santeri HauSi 20.01 0.09.54
58 Koskinen Ruben Trian 20.55 0.10.48
59 Lind Tomas LS-37 23.37 0.13.30
60 Hellqvist Aaro EsAk 27.52 0.17.45
61 Makkonen Atso LS-37 28.56 0.18.49
62 Kinnunen Sisu PäLuLu 29.59 0.19.52
63 Ahonen Eemil KangSK 32.31 0.22.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Andelmaa Oona AngA 9.59 0.00.00
2 Siivonen Anni Koovee 10.35 0.00.36
3 Reiman Sonja Trian 10.36 0.00.37
4 Turpeinen Saana TP 10.43 0.00.44
5 Weckman Selma VeVe 10.57 0.00.58
6 Kalilainen Anni PiVe 11.18 0.01.19
6 Taini Iida JRV 11.18 0.01.19
8 Hakkarainen Ella LS-37 11.41 0.01.42
9 Breilin Linda AR 11.51 0.01.52
10 Koski Sofia YKV 12.10 0.02.11
11 Kankaanpää Miina EsSu 12.24 0.02.25
12 Kirves Kaisa SKUusi 12.28 0.02.29
13 Kiukkonen Fanni KauKa 12.30 0.02.31
14 Lauronen Elina TP 12.51 0.02.52
15 Göransson Alisa HlS 12.52 0.02.53
16 Vehmasto Milla Pihkan 12.53 0.02.54
17 Hiltunen Helka HlT 12.54 0.02.55
18 Liuha Aino KangSK 12.56 0.02.57
19 Kantelinen Mona HyRa 13.02 0.03.03
20 Ketola Mette KoS 13.15 0.03.16
21 Kalari Inkamari TP 13.28 0.03.29
22 Mononen Amanda KR 13.40 0.03.41
23 Kujansuu Siiri RasKa 13.55 0.03.56
24 Lepistö Alina HauSi 13.57 0.03.58
25 Tarri Emma KyRa 14.12 0.04.13
26 Lepistö Aino HauSi 14.13 0.04.14
27 Mäkinen Venla AngA 14.34 0.04.35
28 Muhonen Oona RaJu 14.38 0.04.39
29 Anttila Oona Pohjant 14.40 0.04.41
30 Varvikko Iina EsAk 14.49 0.04.50
31 Vuollet Kaisla SoJy 14.58 0.04.59
32 Pihlaja Silva PR 15.00 0.05.01
33 Kauppila Kaisla Koovee 15.15 0.05.16
34 Mäkinen Leila AngA 15.23 0.05.24
35 Kolmonen Saimi KR 15.26 0.05.27
36 Wirola Eeva KangSK 15.29 0.05.30
37 Siivonen Aino Koovee 15.30 0.05.31
38 Mukkala Janna KR 15.47 0.05.48
39 Lemberg Linnea RaJu 16.00 0.06.01
40 Heikkinen Elna SoJy 16.09 0.06.10
41 Tyni Ellen VeVe 16.32 0.06.33
42 Haapasalo Laura PäLuLu 17.14 0.07.15
43 Ekonoja Emilia PelPo 17.34 0.07.35
44 Mutikainen Viivi HU-46 18.32 0.08.33
45 Kettukangas Greta SoJy 18.46 0.08.47
46 Nurminen Elsi HS 18.58 0.08.59
47 Ala-Äijälä Menni EsAk 20.17 0.10.18
48 Jacobson Jenny OK77 20.32 0.10.33
49 Taiveaho Inka SKUusi 22.00 0.12.01
50 Myllylä Pilvi TP 22.05 0.12.06
51 Haapamäki Sirkku HyRa 23.02 0.13.03
52 Pihlaja Hilla PR 23.16 0.13.17
53 Yliaho Lilja Koovee 23.56 0.13.57
54 Heikonen Natalie OK77 24.26 0.14.27
55 Malmi Ellen HS 28.29 0.18.30
56 Lehtonen Henni HauSi 29.17 0.19.18

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Lauri LapVi 37.17 0.00.00 66.28 63.14
2 Lövdal Victor Femman 40.31 0.03.14 59.69 56.86
3 Manninen Kalle AnttU 43.56 0.06.39 53.84 51.29
4 Pesu Raino Hiilto 43.58 0.06.41 52.59 50.10
5 Kivikko Antti HlS 48.12 0.10.55 46.88 44.66
6 Jokela Juha PäLuLu 52.14 0.14.57 42.24 40.24
7 Erämaja Antti HlT 1.07.23 0.30.06 31.96 30.45
8 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.23.28 0.46.11 25.17 23.97

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Hannu TP 29.27 0.00.00 67.53 65.14
2 Liuha Jarkko KangSK 31.09 0.01.42 63.34 61.10
3 Fränti Juha RasKu 34.46 0.05.19 56.30 54.31
4 Karelo Jussi EsSu 35.18 0.05.51 55.00 53.06
5 Laisev Aleksei Pihkan 35.58 0.06.31 53.55 51.65
6 Hyytiäinen Antti KangSK 36.09 0.06.42 52.84 50.97
7 Andelmaa Juha-Pekka AngA 36.24 0.06.57 52.05 50.20
8 Kivioja Jussi RasKa 37.37 0.08.10 49.95 48.18
9 Väänänen Heikki Pihkan 39.35 0.10.08 47.07 45.40
10 Pohjola Jukka HauSi 41.33 0.12.06 44.46 42.89
11 Siivonen Jere PirHi 42.31 0.13.04 43.08 41.56
12 Sinnelä Harri SuSi 43.20 0.13.53 41.91 40.42
13 Tuomala Simo PertPe 43.29 0.14.02 41.40 39.94
14 Lehtonen Pasi HauSi 43.36 0.14.09 40.93 39.48
15 Vuorela Veli-Matti UlvUra 44.29 0.15.02 39.77 38.36
16 Saari Antti SiiRa 46.02 0.16.35 38.09 36.74
17 Penttinen Jaakko VaajTe 47.22 0.17.55 36.68 35.38
18 Tuomaala Ville VaaSu 52.01 0.22.34 33.10 31.93
19 Kemppainen Antti EsSu 1.00.15 0.30.48 28.32 27.31
Ylis-Junttila Vesa HlS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 25.20 0.00.00 66.77 66.01
2 Laapas Ari RR 29.14 0.03.54 57.52 56.86
3 Tala Tuomas HS 30.12 0.04.52 55.34 54.71
4 Friman Sami HyRa 30.15 0.04.55 54.91 54.29
5 Lauronen Petteri Lynx 32.51 0.07.31 50.26 49.68
6 Nurminen Joonas JRV 33.16 0.07.56 49.32 48.76
7 Gröhn Timo TP 33.58 0.08.38 48.01 47.46
8 Kyllästinen Jyri RaLu 35.17 0.09.57 45.93 45.40
9 Hietala Jussi S-JKL 35.35 0.10.15 45.26 44.74
10 Farkas David HS 36.38 0.11.18 43.68 43.18
11 Isoherranen Sami Lynx 37.24 0.12.04 42.52 42.03
12 Rajala Marko HS 37.25 0.12.05 42.23 41.74
13 Jarva Jukka OrPo 38.10 0.12.50 41.13 40.66
14 Maasilta Tommi RaVa 38.37 0.13.17 40.39 39.93
15 Saarinen Sauli MU 38.43 0.13.23 40.02 39.56
16 Latva Lauri AR 39.01 0.13.41 39.45 39.00
17 Kiintola Jarno KS 39.21 0.14.01 38.86 38.42
18 Nurmiainen Jouko Raseborg 42.31 0.17.11 35.73 35.32
19 Lauren Max PIF 43.04 0.17.44 35.04 34.64
20 Nyman Tomi Pihkan 43.38 0.18.18 34.35 33.96
21 Malmi Ilkka HS 44.24 0.19.04 33.53 33.14
22 Yliaho Marko Koovee 48.31 0.23.11 30.47 30.13
23 Hiltunen Matti HlT 49.07 0.23.47 29.89 29.55
24 Höysniemi Matti Pihkan 53.29 0.28.09 27.26 26.95
25 Lehtonen Juha TVV 1.01.53 0.36.33 23.40 23.13
Miettinen Sami Pihkan KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Timo LS-37 33.37 0.00.00 54.29 52.53
2 Korhonen Mika SKVuoksi 34.52 0.01.15 51.36 49.69
3 Hiiri Ari HauSi 35.56 0.02.19 48.89 47.30
4 Viitasaari Tommi KoS 37.03 0.03.26 46.49 44.98
5 Pihlajaniemi Janne VePo 37.11 0.03.34 45.40 43.93
6 Mårtenson Rasmus OK77 39.20 0.05.43 42.05 40.68
7 Lohikainen Timo RaVa 44.13 0.10.36 36.63 35.44
8 Kontio Pasi KangSK 1.10.03 0.36.26 22.63 21.90
Kurttila Jukka Navi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Petri PäLuLu 31.01 0.00.00 47.14 45.34
2 Savikko Olli TarpSu 39.28 0.08.27 35.20 33.85
3 Järvinen Seppo SaPu 52.39 0.21.38 25.00 24.04
Nyholm Thomas Trian HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 31.48 0.00.00 37.66 36.06
2 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 37.09 0.05.21 31.43 30.09
3 Järvinen Jari HlT 48.04 0.16.16 23.67 22.66
4 Numminen Mikko EE 49.49 0.18.01 22.24 21.29
5 Syrjänen Jukka Koovee 50.28 0.18.40 21.36 20.45
6 Saarinen Teuvo Koovee 1.05.47 0.33.59 15.93 15.25
Vesala Pekka PirHi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Harri KauKa 31.42 0.00.00 37.30 36.63
2 Jokinen Arto HlS 36.35 0.04.53 31.35 30.79
3 Nyberg Henry Trian 38.48 0.07.06 28.65 28.13
4 Keskitalo Jukka PunKu 41.00 0.09.18 26.25 25.77
5 Huikkola Markku KangSK 47.12 0.15.30 22.05 21.65
6 Lepistö Heikki OrPo 48.23 0.16.41 20.77 20.40

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä Pekka KangSK 36.08 0.00.00 35.09 34.51
2 Lakkinen Keijo SuSe 36.58 0.00.50 33.57 33.00
3 Mäntytörmä Jorma Keihäs 38.32 0.02.24 31.50 30.97
4 Lahtonen Tapio TP 40.58 0.04.50 28.96 28.48
5 Haarajoki Matti TP 41.11 0.05.03 28.15 27.68
6 Huhta Tapani KangSK 41.16 0.05.08 27.44 26.98
7 Rasmus Reijo TarpSu 49.17 0.13.09 22.42 22.05
Immanen Pertti OrPo KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Kalevi TuS 38.00 0.00.00 21.61 21.55
2 Penttinen Juha Mesik 50.05 0.12.05 15.16 15.13
3 Koivisto Pentti TP 58.42 0.20.42 11.89 11.86

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 34.12 0.00.00 29.08 28.86
2 Sulander Heikki EE 44.12 0.10.00 21.65 21.49
3 Laurikkala Jukka TP 44.29 0.10.17 20.68 20.52
4 Kuusisto Kalevi HlT 45.21 0.11.09 19.46 19.32
5 Houni Mikko EE 48.22 0.14.10 17.48 17.35

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Koppelomäki Mikko EE KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kopra Jami TurSa 32.50 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalasti Toivo KR 14.09 0.00.00
2 Kiiskinen Kyrö SoJy 14.50 0.00.41
3 Rieppo Lenni KR 17.04 0.02.55
4 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 17.55 0.03.46
5 Varjola Veeti Koovee 18.27 0.04.18
6 Okkonen Aarre Koovee 18.29 0.04.20

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Salla RasKa 33.05 0.00.00 56.95 57.00
2 Pesu Mervi Hiilto 36.57 0.03.52 49.46 49.50
3 Juntunen Marikki KR 42.15 0.09.10 41.92 41.95
4 Kivikko Jenni HlS 46.24 0.13.19 36.95 36.98
5 Diaz Emmi HlS 51.03 0.17.58 32.48 32.51
6 Kopra Anna TurSa 1.20.44 0.47.39 19.84 19.85

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Kaisa KangSK 41.07 0.00.00
2 Wirola Laura KangSK 50.22 0.09.15
Sabel Jenni Hiisi HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 29.39 0.00.00 69.51 68.70
2 Liuha Riina KangSK 30.28 0.00.49 66.72 65.95
3 Siivonen Hanna-Mari Koovee 32.40 0.03.01 61.37 60.65
4 Taini Mia JRV 33.37 0.03.58 58.80 58.11
5 Papinaho Annika KeuKi 34.31 0.04.52 56.45 55.79
6 Muukkonen Eveliina KangSK 35.07 0.05.28 54.69 54.05
7 Lithovius Anna-Riikka OSVA 36.54 0.07.15 51.28 50.69
8 Nurminen Susanna JRV 38.54 0.09.15 47.92 47.37
9 Hemminki Hanna PoRa 39.29 0.09.50 46.50 45.96
10 Seppä Milla AngA 42.12 0.12.33 42.84 42.34
11 Oinonen Lotta Pihkan 44.38 0.14.59 39.88 39.41
12 Carlsson Sanna EsAk 51.43 0.22.04 33.87 33.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 30.19 0.00.00 61.06 60.36
2 Eeva Jonna KangSK 32.48 0.02.29 55.59 54.95
3 Malmi Päivi HS 33.50 0.03.31 53.07 52.46
4 Grüniger Huber Brigitte SUI 33.58 0.03.39 52.05 51.45
5 Salmi Maria LappRi 35.47 0.05.28 48.63 48.07
6 Lamppu Tiina MSParma 37.38 0.07.19 45.50 44.98
7 Kirves Hetti KeU 42.21 0.12.02 39.78 39.32
8 Isoherranen Kirsi Lynx 44.19 0.14.00 37.39 36.95
9 Lehtonen Raisa SiiRa 1.03.05 0.32.46 25.82 25.53
10 Lehtonen Miia TVV 1.11.10 0.40.51 22.50 22.24
Latva Katariina AR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 32.21 0.00.00 49.78 47.61
2 Heikkinen Anniina VeVe 44.39 0.12.18 35.16 33.63
3 Hovinen Mari KeU 49.06 0.16.45 31.16 29.80
4 Kallela Sari HS 54.22 0.22.01 27.40 26.20
5 Udell Tina Solf 1.03.45 0.31.24 22.73 21.74
6 Koivikko Ursula OK77 1.08.17 0.35.56 20.63 19.74
Liukkonen Niina Navi KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Anu EE 40.18 0.00.00
2 Järvinen Tuija HlT 47.22 0.07.04

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Saija KangSK 41.40 0.00.00 45.07 44.89
2 Jokinen Irma TurSa 45.53 0.04.13 39.39 39.24
3 Virtanen Marjo Hiisi 49.27 0.07.47 35.12 34.99
4 Antila Suvi PäLuLu 50.11 0.08.31 33.21 33.08
Uusitalo Hannele LoJa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kaija KauKa 53.41 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 35.32 0.00.00
2 Ketola Paula LoJa 36.22 0.00.50

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 43.04 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Iida-Maria KR 29.42 0.00.00
2 Hallikainen Emilia Trian 37.13 0.07.31

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Veera VeVe 15.15 0.00.00
2 Anttonen Martta SuomRa 17.05 0.01.50
3 Kuikko Saini KangSK 19.37 0.04.22
4 Nygård Minea OK77 19.39 0.04.24
5 Pennanen Ella-Lilja KR 19.53 0.04.38
6 Hämäläinen Siiri KuoSu 23.04 0.07.49
7 Vallittu Sini KangSK 23.17 0.08.02
8 Kääntönen Ronja MSParma 26.50 0.11.35
9 Lehtonen Nella HauSi 27.05 0.11.50