FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Iisun kansallinen pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Tero IkNV 1.04.07 0.00.00 67.40 67.09
2 Niemelä Hannu Pohjant 1.04.23 0.00.16 65.69 65.38
3 Saarela Ville-Petteri KemU 1.06.46 0.02.39 61.96 61.67
4 Karppinen Timo Pohjant 1.11.03 0.06.56 56.92 56.65
5 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.22.15 0.18.08 48.04 47.82
6 Muotka Miika OH 1.26.54 0.22.47 44.40 44.20
7 Seppänen Mika VaKa 1.26.58 0.22.51 43.31 43.10
8 Inget Juha-Matti PudU 1.43.51 0.39.44 35.37 35.21

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Mika Pohjant 1.18.05 0.00.00
2 Oksman Jukka Pohjant 1.31.11 0.13.06

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perkkiö Tuomas AlatPi 1.08.48 0.00.00 43.57 41.22
2 Kinnunen Juha Pohjant 1.13.12 0.04.24 39.72 37.58
3 Palosaari Mikko KiimU 1.24.55 0.16.07 33.18 31.39
4 Kalapudas Antti AlatPi 1.25.56 0.17.08 31.74 30.03
5 Jeskanen Juha Pohjant 1.32.02 0.23.14 28.66 27.11
6 Rapo Mikko S-2000 1.37.22 0.28.34 26.17 24.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Janne AlatPi 1.06.49 0.00.00 36.25 34.89
2 Ponkala Risto AlatPi 1.15.20 0.08.31 30.95 29.79
3 Ryytty Eero Pohjant 1.22.31 0.15.42 27.15 26.14
4 Similä Jouni Pohjant 1.33.01 0.26.12 23.11 22.25
5 Järvelin Marko PeRa 1.52.00 0.45.11 18.38 17.69

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huusko Hannu PelPo 1.01.28 0.00.00 30.15 28.46
2 Sillanpää Tommi Pohjant 1.09.36 0.08.08 24.63 23.25
3 Taulavuori Tero AlatPi 1.10.08 0.08.40 22.46 21.20

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 56.52 0.00.00 48.48 48.38
2 Rahkola Mika OH 57.13 0.00.21 47.15 47.05
3 Lauri Hannu OH 1.03.13 0.06.21 41.74 41.65
4 Grekelä Heikki Pohjant 1.07.54 0.11.02 37.99 37.91
5 Konttajärvi Seppo VePo 1.14.52 0.18.00 33.67 33.60
6 Alahäivälä Tapani PudU 1.19.34 0.22.42 30.94 30.87
7 Backman Kari IinYr 1.29.08 0.32.16 26.95 26.90
Reijonen Jaakko Pohjant HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 57.05 0.00.00
2 Kurula Juhani Pohjant 1.39.17 0.42.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 59.22 0.00.00 40.68 36.48
2 Kurkela Reino OH 1.03.25 0.04.03 36.94 33.12
3 Grekelä Antti HaHe 1.09.20 0.09.58 32.75 29.36
4 Laaksonen Lasse SuSi 1.23.08 0.23.46 26.44 23.70
Haapasalo Pertti Pohjant KES -
Kotila Harri YlikNM HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 46.26 0.00.00 36.41 36.08
2 Miettunen Tuomo S-2000 47.56 0.01.30 34.21 33.90
3 Tuohimaa Esko ONMKY 55.17 0.08.51 28.75 28.49
4 Juutinen Hannu Pohjant 56.30 0.10.04 27.23 26.98
5 Sevon Niilo SalRe 1.00.46 0.14.20 24.48 24.26
6 Puurunen Reijo OuTa 1.21.08 0.34.42 17.71 17.55

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 48.31 0.00.00 33.65 32.72
2 Salminen Jorma VaKa 49.19 0.00.48 32.11 31.22
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 49.44 0.01.13 30.85 30.00
4 Mustonen Lauri AlatPi 51.08 0.02.37 29.05 28.25
5 Hanhela Mauno HaHe 1.02.31 0.14.00 22.98 22.34
Pelkonen Alpo OSVA HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 50.45 0.00.00 28.79 28.50
2 Nikula Reino OuTa 1.00.22 0.09.37 22.39 22.16
3 Tsurkin Leo VaKa 1.04.30 0.13.45 19.26 19.06

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 1.07.44 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lifflander Jesse SalRe 1.08.54 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 21.35 0.00.00
2 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 27.39 0.06.04
3 Ryytty Eino Pohjant 28.59 0.07.24
4 Viippola Veeti OuTa 34.36 0.13.01

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tihinen Matias LaiVe 22.55 0.00.00
Seväkivi Heikki Pohjant HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Laurila Viljami SalRe HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Pauli PudU 29.50 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Viljami LaiVe 8.03 0.00.00
2 Seväkivi Eero LaiVe 8.11 0.00.08
3 Tihinen Elias LaiVe 9.59 0.01.56

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 52.56 0.00.00 70.82 67.61
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 59.28 0.06.32 61.99 59.18
3 Lauri Silja OH 1.10.30 0.17.34 51.40 49.07
4 Viippola Venla OuTa 1.15.47 0.22.51 46.99 44.86
5 Laatikainen Henna Pohjant 1.16.09 0.23.13 45.95 43.86
6 Taulavuori Anni AlatPi 1.20.09 0.27.13 42.87 40.93
7 Lotvonen Essi LaiVe 1.27.23 0.34.27 38.61 36.86
8 Backman Saana IinYr 1.35.47 0.42.51 34.57 33.00
9 Aikio Outi Pohjant 2.12.03 1.19.07 24.60 23.49
Päkkilä Suvi HaHe HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Impiö Tiia Pohjant 1.04.58 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurkela Anna OH 1.07.30 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 50.09 0.00.00 37.92 37.79
2 Jaako Niina LänRa 1.07.28 0.17.19 26.07 25.98
3 Lähetkangas-Heikkinen Alma Pohjant 1.41.19 0.51.10 15.95 15.90

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torvinen Sirpa OH 46.17 0.00.00 50.71 48.79
2 Karppinen Satu YlikNM 49.02 0.02.45 46.84 45.06
3 Goman Annukka VePo 53.48 0.07.31 41.76 40.17
4 Frant Nina S-2000 54.46 0.08.29 40.10 38.58
5 Lauri Laura OH 56.07 0.09.50 38.24 36.79
6 Klasila Satu PeRa 59.54 0.13.37 34.99 33.66
7 Ryytty Mervi Pohjant 1.00.58 0.14.41 33.55 32.27
8 Komu Heidi S-2000 1.05.13 0.18.56 30.59 29.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 40.45 0.00.00 43.90 41.15
2 Leskelä Maarit SievSi 44.03 0.03.18 39.09 36.64
3 Koivisto Sari SalRe 52.21 0.11.36 31.61 29.63
4 Tolvanen Heidi AlatPi 1.08.03 0.27.18 23.33 21.87
5 Sillanpää Elina Pohjant 1.13.44 0.32.59 20.62 19.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 44.06 0.00.00 43.77 42.98
2 Viitanen Kirsi OH 49.54 0.05.48 35.78 35.13
3 Jokikokko Tarja OuTa 1.08.59 0.24.53 23.78 23.35

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 47.48 0.00.00
2 Karjalainen Seija LaiVe 55.11 0.07.23

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Maija OSVA 51.18 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Goman Matleena Pohjant 51.11 0.00.00
2 Palosaari Maiju KiimU 55.31 0.04.20

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Aada Pohjant 24.26 0.00.00
2 Alahäivälä Silja PudU 27.23 0.02.57
3 Väisänen Martta Pohjant 31.26 0.07.00
4 Ryytty Inka Pohjant 34.49 0.10.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Elena Pohjant 9.58 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 11.13 0.01.15
3 Juka Eevi LaiVe 12.05 0.02.07
4 Jeskanen Anni Pohjant 13.00 0.03.02
5 Tihinen Milja LaiVe 13.10 0.03.12
6 Määttä Malla Pohjant 15.22 0.05.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Enni Pohjant 8.04 0.00.00
2 Heikkinen Aamu Pohjant 8.27 0.00.23
3 Määttä Hilla Pohjant 8.59 0.00.55
4 Kangas Saga Pohjant 9.13 0.01.09

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Venla LaiVe 14.49 0.00.00
2 Tihinen Emma LaiVe 17.23 0.02.34