FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-rastit 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juopperi Sami-Petteri Navi 56.51 0.00.00 78.11 76.89
2 Kankainen Valtteri TuS 58.20 0.01.29 75.56 74.37
3 Kivelä Matti HiKi 1.03.58 0.07.07 68.38 67.31
4 Päivärinta Juhani KiimU 1.04.14 0.07.23 67.58 66.52
5 Kuusikko Miska Pohjant 1.04.22 0.07.31 66.92 65.88
6 Viippola Aapo OuTa 1.04.24 0.07.33 66.37 65.33
7 Linnainmaa Tero IkNV 1.04.35 0.07.44 65.67 64.64
8 Vapa Marko S-2000 1.05.07 0.08.16 64.62 63.61
9 Saarela Ville-Petteri KemU 1.05.22 0.08.31 63.86 62.86
10 Koirikivi Riku Pohjant 1.06.09 0.09.18 62.60 61.62
11 Nissinen Niko RasKu 1.07.40 0.10.49 60.70 59.76
12 Tölli Marko S-JKL 1.07.50 0.10.59 60.06 59.13
13 Korhonen Konsta Pohjant 1.10.33 0.13.42 57.28 56.38
14 Härkönen Lasse YlivKu 1.16.33 0.19.42 52.35 51.54
15 Juola Saku KaJu 1.19.23 0.22.32 50.07 49.28
16 Inget Juha-Matti PudU 1.27.09 0.30.18 45.22 44.52
17 Gretschel Eino KEV 1.27.31 0.30.40 44.65 43.95
18 Kesälä Mikko Pohjant 1.30.53 0.34.02 42.63 41.97
Similä Severi Pohjant HYL -
Niemi Vili PR HYL -
Niemelä Paavo Pohjant HYL -
Kinnunen Juuso Pohjant EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Juha Pohjant 1.15.28 0.00.00 38.81 38.81
2 Taskila Markku KoskRi 1.21.53 0.06.25 34.70 34.70
3 Koutonen Mikko YlivKu 1.26.44 0.11.16 31.74 31.74
4 Alasuvanto Mikko KaJu 1.27.04 0.11.36 30.61 30.61
5 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.28.39 0.13.11 29.08 29.08
Lohi Mikko KoskRi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perkkiö Tuomas AlatPi 57.46 0.00.00 34.34 34.34
2 Laitinen Antti KoskRi 1.02.01 0.04.15 31.03 31.03
3 Palosaari Mikko KiimU 1.06.12 0.08.26 28.17 28.17
4 Hänninen Janne SaKa 1.07.35 0.09.49 26.71 26.71
5 Saari Aki HaHe 1.31.01 0.33.15 19.18 19.18
6 Jeskanen Juha HaHe 1.42.23 0.44.37 16.47 16.47

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Ilpo OuTa 46.38 0.00.00 42.54 41.12
2 Ronkainen Markus LapVe 48.47 0.02.09 39.91 38.57
3 Mäki Harri OH 49.38 0.03.00 38.47 37.18
4 Savolainen Tomi RasKe 50.57 0.04.19 36.75 35.52
5 Loukusa Markku Iisu 51.18 0.04.40 35.77 34.57
6 Kotaniemi Janne AlatPi 51.54 0.05.16 34.64 33.48
7 Ponkala Risto AlatPi 53.40 0.07.02 32.81 31.71
8 Järvelin Marko PeRa 1.08.07 0.21.29 25.30 24.45
9 Haverinen Jari KaSu 1.10.12 0.23.34 24.02 23.22
Palokangas Markus AlatPi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maaninka Mika OSVA 46.33 0.00.00 46.22 43.74
2 Haapasalo Harri VePo 47.58 0.01.25 43.89 41.54
3 Männikkö Ari YlikNM 48.26 0.01.53 42.52 40.24
4 Pihlajaniemi Janne VePo 52.22 0.05.49 38.45 36.38
5 Kukkola Juha VePo 53.29 0.06.56 36.78 34.81
6 Lauri Hannu OH 53.50 0.07.17 35.69 33.77
7 Leskelä Jyrki Pohjant 58.42 0.12.09 31.94 30.23
8 Kela Marko OulRe 1.07.21 0.20.48 27.15 25.70
Järvenpää Esa S-JKL EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 36.28 0.00.00 40.77 39.68
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 40.43 0.04.15 35.60 34.65
3 Alahäivälä Tapani PudU 42.36 0.06.08 33.15 32.26
4 Härkönen Antti PudU 44.25 0.07.57 30.96 30.13
5 Lamminaho Hannu S-2000 46.19 0.09.51 28.89 28.11
6 Vilppola Arto AlatPi 50.33 0.14.05 25.73 25.04
7 Luodonpää Risto AlatPi 51.55 0.15.27 24.34 23.69

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 40.13 0.00.00 40.54 40.00
2 Tepsa Antti LapVe 40.18 0.00.05 39.59 39.06
3 Kaartinen Pekka KaSu 42.39 0.02.26 36.59 36.10
4 Keränen Kari KEV 45.00 0.04.47 33.90 33.45
5 Karppinen Jouko VaKa 46.49 0.06.36 31.84 31.42
6 Seppänen Ilpo VaKa 47.26 0.07.13 30.69 30.28
7 Nummi Eino VaKa 51.07 0.10.54 27.79 27.42
8 Lotvonen Kari LaiVe 54.42 0.14.29 25.33 25.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grekelä Antti HaHe 34.06 0.00.00 40.81 39.73
2 Heikka Markku ONMKY 34.31 0.00.25 39.81 38.76
3 Vilminko Pauli SiSe 35.19 0.01.13 38.41 37.40
4 Hänninen Tatu SaKa 36.19 0.02.13 36.88 35.90
5 Kurkela Reino OH 38.49 0.04.43 34.05 33.15
6 Haajanen Juha Pohjant 42.04 0.07.58 31.01 30.19
7 Kaasinen Aulis Pohjant 42.15 0.08.09 30.46 29.66
8 Kotila Harri YlikNM 42.21 0.08.15 29.98 29.19
9 Antikainen Raimo KuoSu 43.04 0.08.58 29.08 28.31
10 Keltamäki Seppo JoKu 46.15 0.12.09 26.70 25.99
11 Suomio Pekka Pohjant 50.16 0.16.10 24.22 23.58
12 Haapasalo Pertti Pohjant 50.53 0.16.47 23.59 22.96
Ruokamo Eero OuTa KES -
Pietilä Heikki S-2000 EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 31.13 0.00.00 39.11 38.42
2 Kanste Pekka PeRa 34.32 0.03.19 34.91 34.30
3 Juutinen Hannu Pohjant 35.02 0.03.49 33.98 33.38
4 Torikka Kullervo S-2000 38.14 0.07.01 30.73 30.19
5 Malm Lauri Reima 38.15 0.07.02 30.32 29.79
6 Laitinen Olli PeRa 38.46 0.07.33 29.52 29.01
7 Butilkin Niilo SäynSa 39.01 0.07.48 28.94 28.44
8 Tuohimaa Esko ONMKY 39.36 0.08.23 28.13 27.64
9 Mustonen Lauri AlatPi 43.24 0.12.11 25.32 24.87
10 Kinnunen Raimo Pohjant 47.05 0.15.52 23.01 22.61
11 Määttä Jouko PuolRy 48.49 0.17.36 21.88 21.50
12 Puurunen Reijo OuTa 54.20 0.23.07 19.38 19.04
13 Puolakka Pekka SäynSa 1.11.55 0.40.42 14.43 14.18

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Jorma VaKa 37.30 0.00.00 34.55 34.95
2 Mäkinen Juhani SalRe 38.56 0.01.26 32.28 32.66
3 Hanhela Mauno HaHe 39.30 0.02.00 30.83 31.19
4 Kukkohovi Reino OSVA 46.17 0.08.47 25.47 25.77
5 Mattila Seppo KoskRi 47.20 0.09.50 24.09 24.37
6 Pelkonen Alpo OSVA 49.38 0.12.08 22.19 22.45
Lukkarinen Olavi Pohjant EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 29.14 0.00.00 27.77 27.44
2 Veijovaara Jorma Pohjant 31.11 0.01.57 25.05 24.76
3 Kittilä Olavi SalRe 33.02 0.03.48 22.73 22.47
4 Mikkilä Mauno NiS 33.44 0.04.30 21.36 21.11
5 Ekström Marcus KauWi 33.48 0.04.34 20.41 20.18

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 51.41 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolvanen Elias AlatPi 43.28 0.00.00 27.02 25.73
2 Pöytäkangas Elias VaaSu 43.36 0.00.08 25.59 24.37
3 Heino Veikka Pohjant 45.25 0.01.57 23.28 22.16
Pöytäkangas Tuukka VaaSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hukkanen Pekka VierKo 46.29 0.00.00
2 Palmi Johannes KoskRi 47.28 0.00.59
3 Lifflander Jesse SalRe 49.15 0.02.46

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Eino Pohjant 21.44 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 7.17 0.00.00
2 Westerholm Lauri Pohjant 9.38 0.02.21
3 Tihinen Matias LaiVe 13.23 0.06.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seväkivi Heikki LaiVe 13.37 0.00.00
2 Alahäivälä Pauli PudU 16.37 0.03.00
3 Laurila Viljami SalRe 17.52 0.04.15

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seväkivi Eero LaiVe 9.53 0.00.00
2 Leinonen Hannes LaiVe 10.19 0.00.26
3 Kangas Emil Pohjant 10.53 0.01.00
4 Väisänen Viljami LaiVe 11.49 0.01.56
5 Tihinen Elias LaiVe 14.55 0.05.02

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu NOR 54.56 0.00.00 68.16 65.60
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 55.48 0.00.52 65.85 63.37
3 Tuomisto Satu VaaSu 1.05.58 0.11.02 54.63 52.58
4 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 1.09.09 0.14.13 51.10 49.18
5 Lotvonen Milla LaiVe 1.20.12 0.25.16 43.19 41.57
6 Lassila Reetta TP 1.20.29 0.25.33 42.16 40.58
7 Lotvonen Essi LaiVe 1.26.10 0.31.14 38.57 37.12
8 Päkkilä Suvi HaHe 1.35.53 0.40.57 33.93 32.65
9 Kuusrainen Anni KoskRi 1.56.42 1.01.46 27.27 26.25
Sankelo Lotta Pohjant EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 44.34 0.00.00 53.81 55.02
2 Laitinen Maria YlikNM 47.16 0.02.42 48.20 49.29
3 Päivinen Sonja KaSu 52.12 0.07.38 41.35 42.28
4 Jaako Niina LänRa 58.38 0.14.04 34.77 35.55

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torvinen Sirpa OH 42.47 0.00.00 47.47 41.97
2 Goman Annukka VePo 49.33 0.06.46 39.45 34.88
3 Frant Nina S-2000 52.53 0.10.06 35.52 31.41
4 Palmi Sara KoskRi 1.00.57 0.18.10 29.57 26.15
5 Kela Merja OulRe 1.02.18 0.19.31 27.71 24.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 38.07 0.00.00 45.71 45.86
2 Oikkonen Mirka OH 46.08 0.08.01 36.35 36.47
2 Tolvanen Heidi AlatPi 46.08 0.08.01 36.35 36.47
4 Laurila Sari SalRe 46.36 0.08.29 33.18 33.29
5 Viitanen Kirsi OH 51.43 0.13.36 28.64 28.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 41.31 0.00.00 37.47 36.71
2 Ekdahl Pirkko NiS 44.07 0.02.36 34.20 33.51
3 Kanerva Kerttu LapVe 44.39 0.03.08 32.75 32.09
4 Aikio Outi Pohjant 44.49 0.03.18 31.59 30.95
5 Kosamo Maire PudU 52.17 0.10.46 26.18 25.65
6 Jurvakainen Tuija RasHy 1.02.29 0.20.58 21.16 20.73

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitala Marja-Liisa NiS 45.38 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 40.57 0.00.00 33.41 31.55
2 Karjalainen Seija LaiVe 51.15 0.10.18 25.36 23.95
3 Kuusela Vappu VaKa 55.57 0.15.00 22.01 20.78
4 Ketola Pirjo SalRe 1.37.24 0.56.27 11.94 11.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 28.56 0.00.00 19.43 19.36
2 Kela Mirja OulRe 38.01 0.09.05 13.68 13.63
3 Pelkonen Maija OSVA 45.10 0.16.14 10.58 10.54

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aatsinki Mirja VePo 39.27 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 45.07 0.05.40

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Silja OH 43.39 0.00.00 63.07 59.98
2 Viippola Venla OuTa 49.29 0.05.50 53.97 51.32
3 Korpi Anna LänRa 50.01 0.06.22 51.74 49.21
4 Palokangas Mette AlatPi 50.10 0.06.31 49.94 47.49
5 Jaatinen Ilona Pohjant 54.30 0.10.51 44.45 42.28
Ojanaho Ansa-Lotta OH HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 22.56 0.00.00 52.84 51.24
2 Oikkonen Sissi OH 28.35 0.05.39 40.80 39.57
3 Salmela Anni S-2000 29.58 0.07.02 37.40 36.27
4 Anttila Minea Pohjant 33.41 0.10.45 31.93 30.96
5 Kuusikko Kiia Pohjant 35.05 0.12.09 29.36 28.47
Goman Matleena Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pihlajaniemi Aini Pohjant 30.23 0.00.00
2 Saari Annalotta HaHe 32.35 0.02.12
3 Palosaari Maiju KiimU 34.56 0.04.33
4 Päkkilä Venla HaHe 39.45 0.09.22

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 21.26 0.00.00
2 Väisänen Martta LaiVe 23.14 0.01.48
3 Alahäivälä Silja PudU 24.46 0.03.20
4 Länsitie Pinja Pohjant 26.41 0.05.15
5 Heikkinen Aada Pohjant 32.15 0.10.49
6 Hokkanen Liina Pohjant 51.04 0.29.38

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 8.51 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 12.05 0.03.14
3 Leinonen Helmi LaiVe 12.36 0.03.45
4 Niemelä Hetta Pohjant 13.35 0.04.44

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Malla Pohjant 12.20 0.00.00
2 Hokkanen Hilma Pohjant 12.49 0.00.29
3 Rinta Sofi LaiVe 12.55 0.00.35
4 Saari Amanda HaHe 14.43 0.02.23
5 Eilola Jenna Pohjant 16.13 0.03.53
Tihinen Milja LaiVe EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Elena Pohjant 8.39 0.00.00
2 Määttä Hilla Pohjant 9.04 0.00.25
3 Perkkiö Lotta AlatPi 9.55 0.01.16
4 Heikkinen Aamu Pohjant 10.08 0.01.29
5 Pasanen Anni SuomRa 10.15 0.01.36
6 Anttila Oona Pohjant 10.19 0.01.40
7 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 11.25 0.02.46
8 Kangas Saga Pohjant 12.11 0.03.32