FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karjalan Vaarat 3, kansallinen pitkämatka, aikuisten MM-, nuorten MM- ja EM-näyttökilpailu ja INOV8-liigan osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirmula Miika KR 1.29.21 0.00.00 103.36 102.78
2 Kuukka Elias TP 1.32.36 0.03.15 99.48 98.92
3 Syrjäläinen Topi HS 1.34.55 0.05.34 96.80 96.26
4 Syrjäläinen Arttu HS 1.35.38 0.06.17 95.83 95.29
5 Heinaro Einari HS 1.37.22 0.08.01 93.88 93.36
6 Heiska Samu TuMe 1.37.47 0.08.26 93.24 92.72
7 Aho Aaro VaHa 1.39.01 0.09.40 91.84 91.33
7 Eerola Mikko TP 1.39.01 0.09.40 91.84 91.33
9 Anttolainen Aleksi LS-37 1.39.24 0.10.03 91.02 90.51
10 Kymäläinen Severi TP 1.39.38 0.10.17 90.57 90.06
11 Nenonen Lauri KR 1.40.10 0.10.49 89.85 89.35
12 Hirvikallio Joni Koovee 1.40.14 0.10.53 89.56 89.06
13 Knuuttila Mikko IkNV 1.40.50 0.11.29 88.79 88.30
14 Henriksson Tobias PR 1.42.12 0.12.51 87.37 86.89
15 Silvennoinen Santeri KR 1.42.32 0.13.11 86.86 86.38
16 Boström Mårten SWE 1.42.45 0.13.24 86.45 85.97
17 Kuukka Anton TP 1.42.47 0.13.26 86.19 85.71
18 Ikonen Pasi PR 1.43.07 0.13.46 85.69 85.21
19 Ruohola Akseli MSParma 1.44.10 0.14.49 84.60 84.12
20 Oksanen Teemu IkNV 1.46.57 0.17.36 82.18 81.72
21 Seppä Touko TuS 1.47.27 0.18.06 81.58 81.12
22 Lakanen Jani HS 1.47.49 0.18.28 81.08 80.63
23 Valtonen Luukas HS 1.48.05 0.18.44 80.66 80.21
24 Lindqvist Arttu KS 1.49.11 0.19.50 79.64 79.19
25 Räsänen Markus KR 1.49.58 0.20.37 78.86 78.41
26 Heinonen Samuel PR 1.50.34 0.21.13 78.21 77.78
27 Huostila Anssi TP 1.51.11 0.21.50 77.57 77.14
28 Silvennoinen Oskari KR 1.52.33 0.23.12 76.42 75.99
29 Koivisto Daniel VeVe 1.52.41 0.23.20 76.12 75.69
30 Jern Jonas PR 1.52.49 0.23.28 75.82 75.40
31 Tonder Aapo KR 1.53.15 0.23.54 75.32 74.90
32 Saari Toni PR 1.53.16 0.23.55 75.11 74.69
33 Heinonen Eero MSParma 1.53.33 0.24.12 74.71 74.29
34 Suna Jussi TuMe 1.53.46 0.24.25 74.36 73.95
35 Vuori Justus TuS 1.54.51 0.25.30 73.46 73.05
36 Jern Tobias OK77 1.54.55 0.25.34 73.21 72.80
37 Ovaska Janne VeVe 1.55.27 0.26.06 72.67 72.26
38 Snickars Caj OK77 1.56.15 0.26.54 71.97 71.56
39 Turkki Eero HS 1.57.02 0.27.41 71.29 70.89
40 Koskinen Roope KR 1.57.32 0.28.11 70.78 70.39
41 Närvä Tomi HiKi 1.57.38 0.28.17 70.52 70.13
42 Korpi Juho Navi 1.59.35 0.30.14 69.18 68.79
43 Tuomala Misa S-JKL 2.00.09 0.30.48 68.65 68.27
44 Vaismaa Lassi JRV 2.00.41 0.31.20 68.16 67.78
45 Viippola Aapo OuTa 2.02.59 0.33.38 66.69 66.32
46 Hällström af Fabian OK77 2.04.00 0.34.39 65.95 65.59
47 Holmback Hannes Femman 2.05.23 0.36.02 65.04 64.68
48 Inkeri Eero VeVe 2.06.17 0.36.56 64.39 64.03
49 Husu Miika LappRi 2.07.43 0.38.22 63.48 63.13
50 Kankkunen Matias OK77 2.13.35 0.44.14 60.52 60.18
51 Gabitov Rinat EsSu 2.16.46 0.47.25 58.94 58.61
52 Seppänen Kari-Pekka EsSu 2.26.30 0.57.09 54.86 54.56
53 Joopi Ville UlvUra 3.01.08 1.31.47 44.24 44.00
Ahola Joonas Navi KES -
Kangas Veli HS KES -
Kinnunen Valtteri LS-37 KES -
Savolainen Eetu IkNV KES -
Sevelius Emil OK77 KES -
Honkanen Eppu LieRa HYL -
Ojanaho Olli HS HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 1.19.10 0.00.00 100.39 99.67
2 Karhola Lotta TP 1.19.25 0.00.15 99.59 98.87
3 Teini Marika KR 1.20.04 0.00.54 98.31 97.59
4 Harju Venla TP 1.20.56 0.01.46 96.78 96.08
5 Kaskinen Mira RasKa 1.21.13 0.02.03 95.97 95.27
6 Mänkärlä Aino Lynx 1.22.31 0.03.21 93.99 93.31
7 Haanpää Anni TP 1.22.35 0.03.25 93.45 92.77
8 Rantanen Merja JRV 1.22.47 0.03.37 92.76 92.08
9 Haapala Ida EsSu 1.23.12 0.04.02 91.83 91.16
10 Enlund Alexandra PIF 1.23.24 0.04.14 91.15 90.49
11 Taulavuori Venla AlatPi 1.23.31 0.04.21 90.56 89.90
12 Nymalm Amy PIF 1.24.40 0.05.30 88.88 88.23
13 Hirvonen Eveliina NOR 1.26.35 0.07.25 86.46 85.84
14 Kauppila Sanna AngA 1.26.41 0.07.31 85.92 85.30
15 Silvennoinen Siiri KR 1.27.32 0.08.22 84.65 84.03
16 Jalava Enni MSParma 1.28.00 0.08.50 83.76 83.15
17 Klemettinen Veera S-JKL 1.28.26 0.09.16 82.92 82.32
18 Nurminen Inka JRV 1.28.56 0.09.46 82.02 81.42
19 Nurmi Kirsi Pohjant 1.29.38 0.10.28 80.95 80.36
20 Uotila Ulrika KangSK 1.30.48 0.11.38 79.48 78.91
21 Turakainen Venla HS 1.32.51 0.13.41 77.32 76.76
22 Hämäläinen Roosa HiKi 1.34.27 0.15.17 75.60 75.05
23 Norrbacka Sanni Lynx 1.39.00 0.19.50 71.74 71.22
24 Eerola Lotta TP 1.40.34 0.21.24 70.24 69.73
25 Gunell Yvonne PIF 1.41.05 0.21.55 69.50 68.99
26 Lusa Vieda PR 1.42.23 0.23.13 68.24 67.74
27 Ajalin Riikka TuS 1.46.08 0.26.58 65.46 64.99
28 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.47.42 0.28.32 64.16 63.69
29 Haavisto Emmi TuS 1.50.23 0.31.13 62.25 61.80
30 Pellonperä Sofia EsSu 1.57.34 0.38.24 58.12 57.70
Kinni Saila TP HYL -
Tuomisto Anu NOR KES -

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 1.00.30 0.00.00 82.15 80.71
2 Arola Topias PR 1.01.21 0.00.51 80.48 79.07
3 Syrjäläinen Lauri HS 1.01.44 0.01.14 79.46 78.07
4 Virtanen Akseli KS 1.02.45 0.02.15 77.65 76.29
5 Ojala Aaro KS 1.03.29 0.02.59 76.24 74.91
6 Willman Pyry LS-37 1.06.09 0.05.39 72.68 71.41
7 Lepistö Oskari MSParma 1.07.44 0.07.14 70.50 69.27
8 Alajoutsi Jasper Koovee 1.07.50 0.07.20 69.92 68.70
9 Boström Kristian EsSu 1.08.26 0.07.56 68.84 67.63
10 Virtala Alex PIF 1.08.35 0.08.05 68.21 67.02
11 Haltia Ilari HS 1.08.50 0.08.20 67.49 66.31
12 Koivumäki Olli LapVi 1.09.29 0.08.59 66.40 65.23
13 Ekström Niklas MSParma 1.10.01 0.09.31 65.43 64.28
14 Peltola Samuli JRV 1.10.17 0.09.47 64.72 63.59
15 Outinen Tuomas KS 1.10.29 0.09.59 64.07 62.95
16 Gripenberg Otto Brahe 1.10.58 0.10.28 63.18 62.08
17 Lautamäki Matias MSParma 1.11.21 0.10.51 62.39 61.30
18 Lohtander Aleksi RaLu 1.12.37 0.12.07 60.85 59.79
19 Syrjälä Niilo LHR 1.13.03 0.12.33 60.05 59.00
20 Korhonen Eetu KS 1.16.13 0.15.43 57.13 56.13
21 Sorsa Antti EsSu 1.16.15 0.15.45 56.68 55.69
22 Rousku Samuli MSParma 1.16.46 0.16.16 55.87 54.90
23 Mustajoki Olli TP 1.22.46 0.22.16 51.43 50.53
24 Schüle Joel Koovee 1.24.05 0.23.35 50.24 49.36

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera KR 58.05 0.00.00 87.16 84.06
2 Määttänen Maria EsSu 59.53 0.01.48 84.05 81.06
3 Väätäjä Milja PR 1.02.20 0.04.15 80.28 77.42
4 Hilo Hanne EsSu 1.03.20 0.05.15 78.55 75.75
5 Raasakka Liisa EsSu 1.04.46 0.06.41 76.36 73.64
6 Latvala Matilda Lynx 1.04.50 0.06.45 75.83 73.13
7 Ankelo Elsa MSParma 1.06.43 0.08.38 73.25 70.65
8 Salmia Tessa MSParma 1.07.21 0.09.16 72.13 69.56
9 Lahdenperä Melina EsSu 1.09.27 0.11.22 69.53 67.05
10 Asklöf Aino Lynx 1.10.35 0.12.30 68.00 65.58
11 Mårtenson Lydia OK77 1.11.31 0.13.26 66.70 64.33
12 Lindgren Hanna Femman 1.12.08 0.14.03 65.73 63.39
13 Jussila Ida TP 1.14.18 0.16.13 63.42 61.16
14 Laurén Jill PIF 1.17.31 0.19.26 60.41 58.26
15 Taipale Anniina LS-37 1.18.52 0.20.47 59.00 56.90
16 Hansén Amanda Botnia 1.20.29 0.22.24 57.46 55.41
17 Soikkeli Sofia EsSu 1.20.33 0.22.28 57.05 55.02
18 Laine Anni TP 1.20.51 0.22.46 56.47 54.46
19 Konstari Elena JRV 1.22.25 0.24.20 55.04 53.09
20 Hyyppä Milja KoS 1.22.59 0.24.54 54.32 52.38
21 Joensivu Inka VaHa 1.24.49 0.26.44 52.80 50.92
22 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 1.25.51 0.27.46 51.82 49.98
23 Lounela Amanda TuS 1.39.37 0.41.32 44.37 42.79
24 Jussinmäki Tuulia HalTo 1.48.58 0.50.53 40.29 38.86
Pitkänen Hilla JRV HYL -
Kärnä Nina SonPa KES -
Goman Anna Pohjant KES -

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 1.03.47 0.00.00 73.38 73.17
2 Kirjavainen Santeri KuoSu 1.03.51 0.00.04 73.04 72.83
3 Raasakka Jussi EsSu 1.04.29 0.00.42 72.07 71.85
4 Gröhn Riku TP 1.05.01 0.01.14 71.22 71.01
5 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.06.20 0.02.33 69.55 69.35
6 Sankelo Sampo LapVi 1.08.12 0.04.25 67.40 67.21
7 Aaltonen Tatu Lynx 1.08.37 0.04.50 66.75 66.55
8 Aho Rauli VaHa 1.09.05 0.05.18 66.06 65.86
9 Kemppi Topias EsSu 1.09.59 0.06.12 64.97 64.78
10 Holmroos Sakari TuS 1.10.05 0.06.18 64.64 64.45
11 Malinen Vinski Navi 1.10.33 0.06.46 63.97 63.79
12 Lehtonen Elias MSParma 1.11.53 0.08.06 62.56 62.37
13 Donner Jesper OK77 1.11.58 0.08.11 62.25 62.07
14 Yliaho Joona Koovee 1.12.10 0.08.23 61.85 61.66
15 Still Alec Trian 1.12.38 0.08.51 61.22 61.04
16 Stregl Matyas JRV 1.12.46 0.08.59 60.88 60.70
17 Similä Severi Pohjant 1.13.27 0.09.40 60.08 59.91
18 Rautio Daniel EsSu 1.16.24 0.12.37 57.54 57.37
19 Korhonen Konsta Pohjant 1.16.45 0.12.58 57.06 56.90
20 Joensuu Valter Brahe 1.17.13 0.13.26 56.50 56.34
21 Engström Simon PIF 1.17.18 0.13.31 56.23 56.06
22 Nordgren Simon Trian 1.19.43 0.15.56 54.31 54.15
23 Hyvönen Jerry KuoSu 1.21.28 0.17.41 52.94 52.78
24 Leinamo Tuomas TP 1.21.39 0.17.52 52.62 52.46
25 Mbembela Karim Lynx 1.21.41 0.17.54 52.39 52.23
26 Kuusikko Miska Pohjant 1.22.33 0.18.46 51.64 51.48
27 Maasilta Aapo HS 1.23.35 0.19.48 50.80 50.65
28 Kallela Luca HS 1.24.11 0.20.24 50.24 50.09
29 Klemettinen Simo S-JKL 1.25.36 0.21.49 49.21 49.07
30 Alajoutsi Oliver Koovee 1.25.42 0.21.55 48.96 48.81
31 Peltonen Lasse KS 1.28.31 0.24.44 47.21 47.07
32 Liponkoski Aapo TP 1.28.42 0.24.55 46.93 46.79
33 Arvela Henri LS-37 1.28.47 0.25.00 46.69 46.56
34 Niskanen Aatu VeVe 1.30.39 0.26.52 45.55 45.41
35 Granqvist Aapo LS-37 1.31.22 0.27.35 45.01 44.87
36 Rannila Oskari LapVi 1.32.07 0.28.20 44.46 44.33
37 Ekola Juuso LapVi 1.37.32 0.33.45 41.82 41.70
38 Jussinmäki Pietari LapVi 1.38.40 0.34.53 41.17 41.05
39 Hågensen Sverre PIF 1.41.36 0.37.49 39.82 39.70
40 Ahlbäck Jonatan PIF 1.42.09 0.38.22 39.44 39.32
41 Ojala Urho KS 1.42.30 0.38.43 39.14 39.02
Rokka Tuomas LHR KES -
Määttänen Markus EsSu HYL -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 1.00.20 0.00.00 79.81 77.69
2 Tala Emilia HS 1.00.35 0.00.15 79.13 77.02
3 Ojanaho Ansa-Lotta OH 1.03.52 0.03.32 74.73 72.74
4 Ojala Jenny Koovee 1.05.12 0.04.52 72.88 70.94
5 Karppinen Inari EsSu 1.06.48 0.06.28 70.81 68.93
6 Sallila Katarina HS 1.07.03 0.06.43 70.23 68.36
7 Häkkinen Pihla TP 1.07.47 0.07.27 69.16 67.32
8 Ekström Lotte-Line MSParma 1.08.06 0.07.46 68.53 66.70
9 Rantala Henna TuS 1.10.48 0.10.28 65.61 63.87
10 Turakainen Veera Lynx 1.10.52 0.10.32 65.25 63.51
11 Norrbacka Salla Lynx 1.15.07 0.14.47 61.28 59.64
12 Markki Emmi EsSu 1.15.53 0.15.33 60.38 58.77
13 Kontio Katri KangSK 1.16.16 0.15.56 59.80 58.20
14 Tikkakoski Ilona TP 1.16.51 0.16.31 59.07 57.49
15 Heikkilä Suvi Lynx 1.18.48 0.18.28 57.33 55.81
16 Heikkinen Ida VeVe 1.19.04 0.18.44 56.87 55.36
17 Hanhijärvi Maijukka EsAk 1.20.07 0.19.47 55.86 54.37
18 Kaiponen Iida-Emilia ORa 1.21.25 0.21.05 54.71 53.25
19 Vallema Henrika VeVe 1.21.33 0.21.13 54.36 52.91
20 Rantakokko Merianna HS 1.22.00 0.21.40 53.80 52.37
21 Tala Juulia HS 1.24.36 0.24.16 51.90 50.51
22 Kokkonen Meeri KaSu 1.25.59 0.25.39 50.81 49.46
23 Vuori Milla EsSu 1.26.21 0.26.01 50.35 49.01
24 Palokangas Mette AlatPi 1.29.21 0.29.01 48.42 47.13
25 Viitasaari Liina KoS 1.29.30 0.29.10 48.11 46.82
26 Soikkeli Linnea EsSu 1.33.00 0.32.40 46.07 44.84
27 Jaatinen Ilona Pohjant 1.33.57 0.33.37 45.38 44.17
28 Korpi Anna LänRa 1.34.27 0.34.07 44.91 43.71
29 Juntunen Marikki KR 1.35.54 0.35.34 44.01 42.84
30 Taulavuori Anni AlatPi 1.39.37 0.39.17 42.15 41.03
31 Hyyppä Liina KoS 1.54.43 0.54.23 36.42 35.45
Kuusinen Saana TP HYL -
Miettinen Kiia EsSu KES -
Linnainmaa Katja KangSK KES -
Julkunen Siiri TP KES -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ankelo Jussi MSParma 49.22 0.00.00 68.01 66.97
2 Packalén Anton Lynx 51.25 0.02.03 65.00 64.00
3 Töyrylä Rasmus KyS 51.28 0.02.06 64.63 63.63
4 Riissanen Pyry EsAk 53.39 0.04.17 61.70 60.76
5 Virkajärvi Aapo JRV 54.12 0.04.50 60.79 59.85
6 Hirvilahti Joona VeVe 54.26 0.05.04 60.24 59.31
7 Mattila Lauri KS 54.38 0.05.16 59.73 58.81
8 Aalto Lauri MSParma 55.24 0.06.02 58.62 57.72
9 Ala-Heikkilä Elias AR 55.31 0.06.09 58.21 57.32
10 Muukkonen Topias MSParma 56.21 0.06.59 57.07 56.19
11 Koponen Rasmus Lynx 57.53 0.08.31 55.29 54.44
12 Ronkainen Elias JRV 58.40 0.09.18 54.28 53.45
13 Simola Jere Koovee 58.53 0.09.31 53.81 52.99
14 Lemberg Ville RaJu 59.25 0.10.03 53.07 52.25
15 Mäenpää Jaakko KR 59.30 0.10.08 52.73 51.92
16 Mäki-Laurila Anttoni TP 59.59 0.10.37 52.04 51.24
17 Koskinen Eemil TP 1.01.01 0.11.39 50.90 50.12
18 Gustafsson Noel EsSu 1.01.42 0.12.20 50.08 49.31
18 Pinta Leevi Koovee 1.01.42 0.12.20 50.08 49.31
20 Noponen Juho EsSu 1.03.24 0.14.02 48.24 47.50
21 Sivonen Miro TP 1.03.47 0.14.25 47.71 46.97
22 Punto Eetu RaN 1.03.59 0.14.37 47.31 46.58
23 Kujansuu Aaro RasKa 1.04.47 0.15.25 46.48 45.77
24 Niemelä Paavo Pohjant 1.05.39 0.16.17 45.63 44.93
25 Vepsäläinen Onni KS 1.05.54 0.16.32 45.22 44.52
26 Tuominen Rami KanSu 1.06.24 0.17.02 44.64 43.95
27 Lahti Paavo RasKa 1.07.08 0.17.46 43.92 43.24
28 Kirvesmies Atte KuoSu 1.07.26 0.18.04 43.49 42.82
29 Jussinmäki Iisakki HalTo 1.12.27 0.23.05 40.26 39.64
30 Kallela Lenni HS 1.16.09 0.26.47 38.10 37.51
31 Nikkinen Hannes HiKi 1.22.44 0.33.22 34.88 34.34
Fritzen Florian Lynx HYL -
Palokangas Tatu AlatPi KES -

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellikka Virna HiKi 51.45 0.00.00 66.93 66.93
2 Lehtonen Venla MSParma 53.31 0.01.46 64.41 64.41
3 Heikkinen Roosa VeVe 56.02 0.04.17 61.22 61.22
4 Lillqvist Isabella TP 56.10 0.04.25 60.78 60.77
5 Ojanaho Eeva-Liina OH 57.18 0.05.33 59.28 59.28
6 Kemppi Silva EsSu 57.54 0.06.09 58.38 58.37
7 Viskari Saana Lynx 58.46 0.07.01 57.23 57.23
8 Wickholm Saga Trian 59.20 0.07.35 56.40 56.40
9 Gröhn Ronja TP 59.51 0.08.06 55.63 55.63
10 Virkajärvi Heta JRV 1.00.56 0.09.11 54.37 54.37
11 Sikkilä Peppi LapVi 1.02.50 0.11.05 52.46 52.46
12 Taini Elli JRV 1.03.07 0.11.22 51.96 51.96
13 Kurttila Meeri Navi 1.03.37 0.11.52 51.29 51.28
14 Jussila Emma TP 1.04.30 0.12.45 50.32 50.32
15 Mänty Elisa RR 1.04.37 0.12.52 49.97 49.97
16 Rautio Ulrika EsSu 1.07.41 0.15.56 47.46 47.46
17 Lindén Amalia KS 1.10.25 0.18.40 45.38 45.38
18 Pajari Maija SKVuoksi 1.11.14 0.19.29 44.63 44.62
19 Virtala Emmi PIF 1.12.47 0.21.02 43.45 43.44
20 Juntunen Hertta KR 1.12.56 0.21.11 43.13 43.12
21 Outinen Katariina KyS 1.16.57 0.25.12 40.66 40.66
22 Kuusikko Kiia Pohjant 1.17.11 0.25.26 40.32 40.32
23 Kyläkoski Elli TuS 1.18.20 0.26.35 39.51 39.51
24 Nordgren Cecilia Trian 1.19.34 0.27.49 38.69 38.69
25 Lehtonen Minttu SiiRa 1.20.34 0.28.49 38.00 38.00
26 Poijärvi Aino RaN 1.20.46 0.29.01 37.70 37.70
27 Aaltonen Nelli Lynx 1.25.26 0.33.41 35.44 35.44
Nikkinen Saana HiKi HYL -
Gripenberg Ester Brahe HYL -
Soikkeli Lauriina EsSu KES -
Mäkäräinen Selma Pohjant KES -
Elovaara Emma AngA KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampinen Ville HS 1.04.03 0.00.00 66.48 64.94
2 Saarela Ville-Petteri KemU 1.06.34 0.02.31 62.59 61.15
3 Nurminen Ilkka HS 1.10.34 0.06.31 57.75 56.42
4 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.10.59 0.06.56 56.13 54.83
5 Kivelä Joonatan AnttU 1.15.22 0.11.19 51.65 50.46
6 Simonen Markus KR 1.18.50 0.14.47 48.22 47.11
7 Lamminsalo Marko KuoSu 1.22.09 0.18.06 45.17 44.12
8 Koivusalo Kalle IlU 1.22.32 0.18.29 43.85 42.84

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Joose KoS 1.04.35 0.00.00
2 Rantala Peetu KoS 1.23.16 0.18.41

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leinonen Lauri Pohjant 1.18.19 0.00.00 27.31 27.31
2 Hämäläinen Marko KeKaRa 1.20.08 0.01.49 24.69 24.69
3 Vainio Lauri TuMe 1.38.59 0.20.40 18.37 18.37

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Mikko KyS 1.09.53 0.00.00 40.21 39.84
2 Saari Antti SiiRa 1.11.05 0.01.12 36.57 36.23
3 Aalto Erno LipTa 1.29.14 0.19.21 26.77 26.52

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 54.30 0.00.00 68.90 67.83
2 Hernelahti Miika KR 56.52 0.02.22 65.54 64.52
3 Riissanen Jani EsAk 57.52 0.03.22 63.92 62.93
4 Lehtonen Eero UlvUra 58.26 0.03.56 62.82 61.84
5 Pitkänen Marko JRV 59.01 0.04.31 61.72 60.76
6 Mäkäräinen Jouni Pohjant 1.00.07 0.05.37 60.12 59.19
7 Tala Tuomas HS 1.00.08 0.05.38 59.64 58.71
8 Gröhn Timo TP 1.00.50 0.06.20 58.49 57.58
9 Ahtiainen Akseli KR 1.00.53 0.06.23 57.98 57.08
10 Kemppi Joni EsSu 1.01.10 0.06.40 57.25 56.36
11 Rautanen Marko TuuSe 1.01.22 0.06.52 56.60 55.72
12 Husu Heikki SKVuoksi 1.04.17 0.09.47 53.60 52.76
13 Engström Jon PIF 1.05.03 0.10.33 52.53 51.71
14 Joopi Juha UlvUra 1.05.48 0.11.18 51.51 50.70
15 Palokangas Markus AlatPi 1.14.02 0.19.32 45.40 44.69
16 Isoherranen Sami Lynx 1.16.04 0.21.34 43.81 43.13
17 Ahlbäck Patrik PIF 1.18.18 0.23.48 42.20 41.55
18 Vuori Kim EsAk 1.22.01 0.27.31 39.95 39.33
19 Kokkonen Timo KaSu 1.26.41 0.32.11 37.47 36.89
20 Haverinen Jari KaSu 1.32.31 0.38.01 34.81 34.26
Tahvanainen Mika JoS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Hannu Pohjant 44.54 0.00.00 60.61 59.22
2 Klemettinen Vesa S-JKL 46.07 0.01.13 58.28 56.94
3 Donner Mikael OK77 47.32 0.02.38 55.82 54.54
4 Sorjonen Pekka LieRa 49.50 0.04.56 52.56 51.36
5 Korhonen Mika SKVuoksi 52.00 0.07.06 49.72 48.58
6 Hyvönen Sakari KuoSu 54.18 0.09.24 46.99 45.91
7 Kettunen Petri KR 54.37 0.09.43 46.09 45.03
8 Viitasaari Tommi KoS 55.18 0.10.24 44.91 43.88
9 Ojala Jari PirHi 55.54 0.11.00 43.82 42.81
10 Taulavuori Tero AlatPi 56.11 0.11.17 42.99 42.00
11 Koivusalo Juha IlU 59.19 0.14.25 40.15 39.23
12 Julkunen Tero LHR 1.02.04 0.17.10 37.82 36.95
13 Latvala Marko TVV 1.23.06 0.38.12 27.84 27.20

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 51.18 0.00.00 48.30 46.74
2 Tuomisto Juha VaaSu 55.57 0.04.39 43.55 42.14
3 Ruohola Risto MSParma 1.01.39 0.10.21 38.85 37.60
4 Virtala Markku PIF 1.03.16 0.11.58 37.20 36.01
5 Laasonen Mauri TP 1.03.52 0.12.34 36.21 35.04
6 Eskelinen Jussi RaKaS 1.06.42 0.15.24 34.05 32.96
7 Nieminen Ari JoS 1.07.31 0.16.13 33.03 31.96
8 Haavisto Marko KuoSu 1.22.05 0.30.47 26.66 25.81
9 Honkanen Jarmo LieRa 1.57.52 1.06.34 18.22 17.63
Muhonen Arto KR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 43.45 0.00.00 52.42 52.00
2 Laiho Hannu RaVa 46.00 0.02.15 49.11 48.72
3 Jeskanen Taito IlU 48.15 0.04.30 46.11 45.74
4 Pietarinen Juha SiiRa 49.30 0.05.45 44.25 43.89
5 Markki Tapio EsSu 51.26 0.07.41 41.92 41.58
6 Vairinen Risto KontU 56.32 0.12.47 37.53 37.22
7 Molnar Geza LS-37 56.52 0.13.07 36.70 36.41
8 Myllärinen Hannu JoKu 1.04.26 0.20.41 31.86 31.60
9 Arki Hannu TuMe 1.09.42 0.25.57 28.96 28.72
10 Vainio Kari TuMe 1.14.02 0.30.17 26.80 26.58
11 Hirvonen Petteri TuMe 1.22.08 0.38.23 23.74 23.54

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mourujärvi Kauno KuoSu 47.04 0.00.00 45.12 44.45
2 Turpeinen Seppo KontU 49.21 0.02.17 41.42 40.81
3 Vartiainen Aarne RAPSU 49.41 0.02.37 39.54 38.95
4 Lehto Jarmo VeVe 50.12 0.03.08 37.54 36.99
5 Laaksamo Seppo LipTa 1.00.55 0.13.51 29.63 29.19

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 38.48 0.00.00 39.81 39.38
2 Lakanen Ensio VaajTe 42.05 0.03.17 34.87 34.49
3 Kataja Lasse SuSi 45.00 0.06.12 30.89 30.56
4 Rautanen Kyösti TuuSe 50.14 0.11.26 26.14 25.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Kimmo SäynSa 45.00 0.00.00 24.38 24.60
2 Kyyrönen Heikki KS 46.52 0.01.52 22.71 22.91
3 Latvasto Erkki HS 46.55 0.01.55 21.98 22.18
4 Nousiainen Pekka KR 48.32 0.03.32 20.57 20.75
5 Kettunen Erkki SäynSa 51.46 0.06.46 18.65 18.82
6 Lehtinen Lauri KuoSu 1.20.56 0.35.56 11.52 11.63

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehmuskallio Markku RaLu 30.14 0.00.00 30.20 30.72
2 Tolmunen Tauno SäynSa 31.03 0.00.49 27.94 28.41
3 Tahvanainen Veijo LS-37 31.15 0.01.01 26.30 26.75
4 Lavikainen Mauno LipTa 49.35 0.19.21 15.65 15.92

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mukkala Jonne KR 44.55 0.00.00 32.09 30.48
2 Saalasti Paavo KR 47.03 0.02.08 28.34 26.92
3 Makkonen Jonne KR 48.04 0.03.09 25.49 24.21

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 24.11 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 25.35 0.01.24
3 Mäenpää Ilmari KR 26.22 0.02.11
4 Pajari Antti SKVuoksi 27.41 0.03.30
5 Ankelo Tuomas MSParma 28.17 0.04.06
6 Platonov Mikael Navi 29.36 0.05.25
7 Paloheimo Lenni ORa 30.26 0.06.15
8 Joopi Lauri UlvUra 30.39 0.06.28
9 Kujansuu Lauri RasKa 47.26 0.23.15
10 Mukkala Jonni KR 53.37 0.29.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martomaa Eero EsSu 10.55 0.00.00
2 Saalasti Toivo KR 12.31 0.01.36
3 Suvinen Sisu SaSu 19.17 0.08.22
Saari Olavi SiiRa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Eeli Pohjant 10.03 0.00.00
2 Rieppo Lenni KR 10.29 0.00.26
3 Opari Okko KR 11.00 0.00.57
4 Ala-Heikkilä Juho AR 11.01 0.00.58
5 Makkonen Venni KR 14.19 0.04.16
6 Kolmonen Aatos KR 14.50 0.04.47

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.19.59 0.00.00
2 Virtala Jenny PIF 1.33.59 0.14.00

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokelainen Liisa TP 49.47 0.00.00
2 Penger Sofia PIF 57.45 0.07.58

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talbonen Linda KR 1.02.23 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 44.49 0.00.00 59.16 58.65
2 Mononen Hanna KR 48.54 0.04.05 52.18 51.73
3 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 52.50 0.08.01 46.42 46.02
4 Vanhala Annastiina KuPe 56.49 0.12.00 41.41 41.06
5 Päivinen Sonja KaSu 56.53 0.12.04 39.62 39.28

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 48.01 0.00.00 56.12 52.07
2 Martinmäki Kaisu Pohjant 56.26 0.08.25 46.86 43.47
3 Nybakken Line EsSu 58.10 0.10.09 44.59 41.37
4 Karppinen Riikka EsAk 1.00.52 0.12.51 41.78 38.77
5 Kyläkoski Reetta TuS 1.03.32 0.15.31 39.24 36.40
6 Pötry Mervi KR 1.06.49 0.18.48 36.55 33.91
7 Tammilehto Erika KS 1.08.01 0.20.00 35.16 32.62
8 Pajari Mari SKVuoksi 1.26.31 0.38.30 27.06 25.11
Koskelainen Teija HlT KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 46.40 0.00.00 51.31 48.02
2 Kotro Pia KyS 54.21 0.07.41 43.32 40.55
3 Räsänen Marja NilsNu 56.09 0.09.29 41.22 38.58
4 Heikkinen Anniina VeVe 58.31 0.11.51 38.88 36.38
5 Latvala Terhi TVV 1.00.12 0.13.32 37.13 34.75
6 Kallela Sari HS 1.08.52 0.22.12 31.87 29.83
7 Kahanpää Hanna EsSu 1.09.12 0.22.32 31.14 29.15
8 Klemetti Tarja LipTa 1.15.59 0.29.19 27.84 26.05
9 Platonova Riikka Navi 1.22.50 0.36.10 25.05 23.45
10 Ala-Nissilä Tiina LoJa 1.28.25 0.41.45 23.02 21.55

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 43.47 0.00.00 55.18 53.76
2 Silvennoinen Tarja KR 45.35 0.01.48 51.67 50.34
3 Molnar Pia LS-37 53.18 0.09.31 43.06 41.95
4 Koskivaara Eija MSParma 59.47 0.16.00 37.38 36.42
5 Lankinen Pauliina HS 1.00.56 0.17.09 35.68 34.76
6 Punta Eeva KR 1.14.34 0.30.47 28.35 27.62
Sulavuori Eija TuMe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 45.35 0.00.00 48.38 46.83
2 Vehomäki Pirkko ORa 46.51 0.01.16 46.19 44.71
3 Lipsanen Maija LipTa 48.22 0.02.47 43.89 42.48
4 Rämänen Pirjo IlU 53.05 0.07.30 39.21 37.95
5 Laasonen Kirsi TP 55.06 0.09.31 37.02 35.84
6 Westerlund Tiina Koovee 59.10 0.13.35 33.78 32.70
7 Penger Carola PIF 59.51 0.14.16 32.70 31.66
8 Antikainen-Pauna Heli PIF 1.00.11 0.14.36 31.84 30.82
9 Hyttinen Sointu LipTa 1.02.20 0.16.45 30.07 29.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 36.02 0.00.00 47.38 48.00
2 Puolakka Päivi SäynSa 37.35 0.01.33 44.06 44.64
3 Niemi Tuire TP 38.28 0.02.26 41.72 42.26
4 Wickholm Rita Trian 41.57 0.05.55 37.03 37.52
5 Räikkönen Anneli RaVa 42.09 0.06.07 35.64 36.11
6 Lehto Ulla KyS 45.32 0.09.30 31.87 32.29

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 52.16 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schmidt Emilia TP 48.04 0.00.00
2 Väisänen Iida-Maria KR 1.12.52 0.24.48

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 26.58 0.00.00
2 Koskinen Aino TP 32.29 0.05.31
3 Kaiponen Ella-Sofia ORa 34.09 0.07.11
4 Miettinen Iida Pihkan 36.45 0.09.47
5 Määttälä Selma KoS 38.52 0.11.54
6 Ketola Matleena KoS 41.09 0.14.11
7 Lindholm Siiri ORa 42.04 0.15.06
8 Makkonen Iisa Maria KR 56.54 0.29.56
9 Sivén Neela KR 57.18 0.30.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aino KR 10.39 0.00.00
2 Mononen Linda KR 10.55 0.00.16
3 Niskanen Suvi KR 10.58 0.00.19
4 Lehtonen Aurora UlvUra 11.01 0.00.22
5 Vepsäläinen Elsa KyS 11.33 0.00.54
6 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 11.47 0.01.08
7 Lindholm Lotta ORa 13.02 0.02.23
8 Pennanen Ella-Lilja KR 13.47 0.03.08
9 Kokkonen Miila KaSu 14.29 0.03.50
10 Hämäläinen Siiri KuoSu 16.03 0.05.24
11 Sivén Pihla KR 27.38 0.16.59
Sivén Isla KR HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 10.25 0.00.00
2 Taini Iida JRV 10.38 0.00.13
3 Martomaa Lilja EsSu 11.52 0.01.27
4 Mukkala Janna KR 12.00 0.01.35
5 Kaiponen Lilli-Lotta ORa 12.10 0.01.45
6 Suvinen Liina SaSu 14.11 0.03.46