FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintit 2022, 2. päivä iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mjösund Asgeir EsSu 14.24 0.00.00 48.25 52.96
2 Höysniemi Matti Pihkan 16.16 0.01.52 41.11 45.12
3 Järvenpää Juha HS 16.18 0.01.54 39.43 43.28
4 Paasikivi Mikko TuS 18.08 0.03.44 34.01 37.32
5 Harmaala Ismo MusNe 19.40 0.05.16 30.03 32.96

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 14.50 0.00.00 64.00 64.27
2 Forsblom Vesa LS-37 15.30 0.00.40 60.33 60.58
3 Maasilta Tommi HS 15.51 0.01.01 58.10 58.34
4 Liljeström Kimmo HS 16.06 0.01.16 56.31 56.55
5 Venäläinen Toni VaHa 16.11 0.01.21 55.14 55.37
6 Havento Jukka KaRa 16.26 0.01.36 53.43 53.66
7 Kleemola Jari PertPe 16.43 0.01.53 51.68 51.89
8 Weiss Robert OK77 17.36 0.02.46 48.27 48.48
9 Autio Rauno KaRa 19.47 0.04.57 42.23 42.40
Savela Pauli RR HYL -
Paajanen Jarkko Jyry HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Teijo HS 14.10 0.00.00 51.48 50.31
2 Kiviniitty Jyrki EsAk 14.36 0.00.26 49.01 47.90
3 Lassila Antti KuortKu 15.26 0.01.16 45.48 44.45
4 Kulmala Mika RR 15.51 0.01.41 43.42 42.43
5 Joutsensaari Jorma KuoSu 16.54 0.02.44 39.91 39.01
6 Hämynen Petri ÄäSa 16.57 0.02.47 38.99 38.10
7 Hyväri Mikko HS 17.28 0.03.18 37.05 36.21
8 Ijas Markku HyRa 18.59 0.04.49 33.37 32.61
Petäjistö Petri HyRa HYL -
Luhtanen Aki MSParma EIL -
Lahtinen Jari IHR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki KauPo 15.06 0.00.00 51.86 50.42
2 Väisänen Juha MU 17.20 0.02.14 44.21 42.98
3 Vornanen Pekka SuoVa 18.07 0.03.01 41.37 40.22
4 Laine Markku MU 18.22 0.03.16 39.89 38.79
4 Aakula Ilkka PR 18.22 0.03.16 39.89 38.79
6 Tiusanen Hannu SaSu 19.06 0.04.00 36.60 35.59
7 Tiittanen Eino Pihkan 21.22 0.06.16 31.93 31.05
7 Leppänen Kimmo HirvHe 21.22 0.06.16 31.93 31.05
Ritakallio Timo Lynx EIL -
Salmenkylä Veli Matti HS EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 15.18 0.00.00 43.80 45.92
2 Virtanen Timo IitPy 15.37 0.00.19 41.99 44.02
3 Kuivala Hannu TuS 16.12 0.00.54 39.59 41.51
4 Hakola Martti RiSu 17.34 0.02.16 35.70 37.42
5 Kuivala Juha TuS 18.04 0.02.46 33.91 35.55
6 Nyberg Henry Trian 22.11 0.06.53 26.97 28.28
Vainio Jarmo HlS HYL -
Lind Sune Falken HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forssten Ann-Sofie Pihkan 13.49 0.00.00 60.32 66.31
2 Kosonen Hanna ORa 14.50 0.01.01 54.98 60.44
3 Pätäri Päivi MusNe 16.30 0.02.41 48.34 53.15
4 Routsi Anastasia Jyry 16.40 0.02.51 46.79 51.44
5 Laine Matilda HyRa 17.35 0.03.46 43.33 47.64
6 Luurila Mervi Jyry 18.15 0.04.26 40.77 44.82
7 Sidensnöre Tiina Jyry 19.02 0.05.13 38.16 41.95
Torvela Tiina KuoSu HYL -
Männikkö Niina RR EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hannula-Sormunen Minna HiKi 21.28 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Eija EsSu 16.32 0.00.00 29.77 36.53
2 Salmenkylä Sinikka HS 23.11 0.06.39 19.64 24.10
3 Leppänen Satu HirvHe 24.58 0.08.26 16.76 20.56

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liukkala Pekka HauSi 15.22 0.00.00 46.10 48.43
2 Saksman Kai EST 15.30 0.00.08 45.44 47.73
3 Sane Kari HS 15.43 0.00.21 44.56 46.80
4 Turunen Erkki SuSe 15.44 0.00.22 44.25 46.48
5 Ovaska Ari EE 16.22 0.01.00 42.29 44.42
6 Helkkula Rauli TuMe 16.23 0.01.01 42.00 44.11
7 Turku Vesa HS 16.26 0.01.04 41.62 43.72
8 Koskinen Kaj VaHa 16.48 0.01.26 40.47 42.51
9 Railimo Matti SOC 16.51 0.01.29 40.10 42.13
10 Helkkula Simo PiTa 16.52 0.01.30 39.82 41.83
11 Pusa Raimo OrPo 17.06 0.01.44 39.04 41.01
12 Nippala Juhani Jyry 17.31 0.02.09 37.88 39.79
13 Tarvainen Juhani PiTa 17.50 0.02.28 36.98 38.84
14 Laine Jaakko HS 17.59 0.02.37 36.44 38.28
15 Tolvanen Mauri LeSi 18.07 0.02.45 35.95 37.76
16 Lindstedt Tapio OrPo 18.27 0.03.05 35.08 36.84
17 Väätäinen Seppo EsSu 19.01 0.03.39 33.82 35.52
18 Lahtonen Tapio TP 19.26 0.04.04 32.88 34.54
19 Rasmus Reijo TarpSu 19.43 0.04.21 32.20 33.82
20 Ryynänen Jorma Pihkan 20.25 0.05.03 30.90 32.45
21 Leino Tapio HS 22.31 0.07.09 27.83 29.24
22 Terävä Seppo Pihkan 23.10 0.07.48 26.88 28.23
23 Nykänen Pentti Jyry 25.01 0.09.39 24.72 25.97
24 Laukka Ville Raus 26.35 0.11.13 23.11 24.28
25 Saukonoja Jouni PorvU 28.36 0.13.14 21.34 22.42
Sani Mikko HU-46 HYL -
Rauhamäki Kimmo JRV HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 15.59 0.00.00 54.88 51.52
2 Sani Tuula HU-46 16.47 0.00.48 50.70 47.59
3 Kokkila Marita EsSu 18.50 0.02.51 43.78 41.10
4 Kallio Arja RiSu 19.36 0.03.37 40.73 38.23
5 Lahtinen Terttu IHR 22.15 0.06.16 34.69 32.57
6 Markki Outi EsSu 27.56 0.11.57 26.69 25.06
Ritakallio Maarit Lynx EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 22.53 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 13.18 0.00.00 39.03 40.12
2 Liljeström Åge HS 13.59 0.00.41 36.56 37.59
3 Haaja Reijo VaHa 14.30 0.01.12 34.72 35.69
4 Hyvönen Eero PorvU 15.07 0.01.49 32.79 33.71
5 Aho Olavi HS 16.02 0.02.44 30.43 31.28
6 Koivula Keijo HyRa 16.53 0.03.35 28.44 29.23
7 Laine Eero RaVi 17.12 0.03.54 27.46 28.23
8 Luoma Simo Pihkan 17.21 0.04.03 26.77 27.52
9 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.36 0.04.18 25.95 26.68
10 Jylhä Keijo JRV 21.39 0.08.21 20.74 21.32
Kytöjoki Juhani Jyry HYL -
Peitsala Osmo HS EIL -
Paavola Vesa EE EIL -
Halkosaari Severi NiS EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 15.51 0.00.00 43.18 46.89
2 Turku Kaija HS 17.36 0.01.45 38.05 41.32
3 Luoma Helena Pihkan 18.14 0.02.23 35.92 39.01
4 Kämäräinen Paula HiKi 19.04 0.03.13 33.58 36.47
5 Malmsten Beatrice Lynx 19.48 0.03.57 31.60 34.32
6 Bergström Anneli EsSu 19.54 0.04.03 30.70 33.34
7 Hautala Tuula ONMKY 26.36 0.10.45 22.42 24.35
Kajava Ritva HlS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 19.51 0.00.00 38.85 37.10
2 Karvinen Tuulikki HS 20.17 0.00.26 36.59 34.95
3 Tanska Eeva EsSu 22.22 0.02.31 31.89 30.46
4 Kuutti Kirsti PertPe 23.48 0.03.57 28.76 27.46
5 Ohramaa Tuula Jyry 26.23 0.06.32 24.85 23.73

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuokkanen Kari Pihkan 13.10 0.00.00 34.73 32.99
2 Hakio Risto HS 14.35 0.01.25 30.18 28.67
3 Saario Pentti LoJa 16.05 0.02.55 26.30 24.98
4 Kuutti Jorma PertPe 17.25 0.04.15 23.30 22.13
5 Palomäki Mikko HyRa 19.18 0.06.08 20.14 19.13
Paavola Seppo EE EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vanhala Toivo Pihkan 22.23 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnunen Valtteri LS-37 15.38 0.00.00 81.43 82.45
2 Koivuniemi Sakari Koovee 15.55 0.00.17 77.58 78.55
3 Stenbacka Wilhelm OK77 16.31 0.00.53 72.45 73.36
4 Muukkonen Petteri Trian 17.03 0.01.25 67.95 68.79
5 Kuutti Veli-Pekka EsAk 17.42 0.02.04 63.29 64.08
6 Heikkilä Tuomas HS 17.43 0.02.05 61.08 61.84
Tikkanen Elias EsSu EIL -
Simola Mikko Pohjant EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 16.48 0.00.00
2 Hujala Tuomas HS 18.34 0.01.46

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina Lynx 15.53 0.00.00 71.10 78.64
2 Kytäjä Nea VaHa 19.23 0.03.30 56.08 62.02
3 Muukkonen Eveliina KangSK 20.46 0.04.53 50.30 55.64
4 Rantala Eerika HS 22.33 0.06.40 44.45 49.16
5 Sipilä Eve EsSu 26.47 0.10.54 35.84 39.64
Nurminen Inka JRV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liljeström Matias HS 14.13 0.00.00
2 Kuronen Aleksi Jyry 19.11 0.04.58

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.20 0.00.00 58.73 66.00
2 Raute Kaj SuSi 15.19 0.00.59 52.89 59.45
3 Stoor Matti KoS 15.31 0.01.11 50.18 56.39
4 Pietilänaho Juho HiKi 16.27 0.02.07 45.41 51.04
5 Lahtinen Ismo Jyry 16.42 0.02.22 42.84 48.15

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Kirsti Pihkan 16.10 0.00.00 50.31 59.22
2 Uusitalo Krista AngA 17.45 0.01.35 44.10 51.92
3 Kosenius Anna-Kaisa HyRa 21.30 0.05.20 34.99 41.19
4 Mustonen Minttu NOK 22.27 0.06.17 32.15 37.85
5 Jarolf Tanja PorvU 23.02 0.06.52 30.01 35.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 11.56 0.00.00
2 Mjösund Rasmus EsSu 17.29 0.05.33
3 Matilainen Tuomas EsSu 23.58 0.12.02
4 Jarolf Noel PorvU 27.25 0.15.29
Virtanen Onni AngA EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vanhala Heidi SKUusi 17.42 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 14.38 0.00.00 49.38 23.10
2 Vepsäläinen Liina HS 18.22 0.03.44 36.40 17.02
3 Markkanen Iita SKUusi 20.38 0.06.00 29.77 13.93
Lehtonen Lilja SKUusi EIL -
Sippu Jenna InkTe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 13.27 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 14.14 0.00.47
3 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 17.11 0.03.44
4 Anttila Kiira SKUusi 17.34 0.04.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Luukas SKUusi 11.09 0.00.00
2 Marjoniemi Jesse RaVi 12.30 0.01.21
3 Makki Daniel EsAk 14.57 0.03.48
4 Niemelä Kaiku RaHa 17.23 0.06.14
5 Matilainen Sakari EsSu 18.14 0.07.05
6 Hyvölä Onni HlS 18.47 0.07.38
Knuutila Heikki RaHa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Kaisa SKUusi 12.53 0.00.00
2 Tapiola Aada AngA 12.57 0.00.04
3 Sauso Edith HS 13.30 0.00.37
4 Vepsäläinen Soila HS 15.29 0.02.36
5 Anttila Mira SKUusi 16.25 0.03.32
6 Koskinen Kaisla SKUusi 18.11 0.05.18
7 Tyni Veera VeVe 20.03 0.07.10

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Routsi Rafael Jyry 11.44 0.00.00
2 Pietilänaho Elias HiKi 11.47 0.00.03
3 Repo Toivo SKUusi 12.08 0.00.24
4 Liukkala Sulo SKUusi 13.50 0.02.06
5 Hyvölä Sampo HlS 23.37 0.11.53

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Uuskoski Kiira Pihkan 12.47 0.00.00
2 Hyvölä Anna HlS 14.50 0.02.03
3 Sormunen Stella HiKi 17.17 0.04.30
Tyni Ellen VeVe HYL -