FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintit 2022, 1. päivä iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvenpää Juha HS 15.54 0.00.00 48.25 55.96
2 Frey Alexander OK77 15.57 0.00.03 47.30 54.86
3 Packalen Totte Lynx 16.31 0.00.37 44.90 52.08
4 Vaherlehto Tuomas EsAk 17.08 0.01.14 42.54 49.34
5 Mäkirinne Mikko SuSi 17.43 0.01.49 40.41 46.88
6 Pyttynen Joakim MusNe 17.56 0.02.02 39.21 45.48
7 Rekonen Janne Jyry 18.14 0.02.20 37.87 43.92
8 Matilainen Teemu RaHa 19.05 0.03.11 35.51 41.19
9 Harmaala Ismo MusNe 19.55 0.04.01 33.38 38.72
10 Laimio Jussi MusNe 22.41 0.06.47 28.75 33.34

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 11.51 0.00.00 64.67 67.17
2 Kyyrönen Samuli RR 11.52 0.00.01 63.84 66.30
3 Harjamäki Petri HiKi 12.04 0.00.13 62.05 64.44
4 Forsblom Vesa LS-37 12.17 0.00.26 60.23 62.56
5 Miettinen Juha Lynx 12.54 0.01.03 56.67 58.85
6 Larmala Juha-Pekka EsSu 13.01 0.01.10 55.48 57.62
7 Venäläinen Toni VaHa 13.34 0.01.43 52.58 54.61
8 Pulli Antero RR 13.53 0.02.02 50.74 52.70
9 Palmen Henrik EsSu 14.00 0.02.09 49.69 51.61
10 Paajanen Jarkko Jyry 15.46 0.03.55 43.56 45.24
11 Lehtinen Jussi HS 15.48 0.03.57 42.91 44.56
12 Autio Rauno KaRa 15.59 0.04.08 41.86 43.48
13 Weiss Robert OK77 16.38 0.04.47 39.70 41.23
14 Savela Pauli RR 19.09 0.07.18 34.02 35.33
Haaramo Panu EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki EsAk 13.54 0.00.00 47.88 48.79
2 Lassila Antti KuortKu 13.57 0.00.03 46.91 47.81
3 Joutsensaari Jorma KuoSu 14.14 0.00.20 45.20 46.06
4 Hyväri Mikko HS 14.38 0.00.44 43.21 44.03
5 Kulmala Mika RR 14.45 0.00.51 42.11 42.91
6 Nietosjärvi Tommi Pihkan 14.56 0.01.02 40.85 41.63
7 Lahtinen Jari IHR 15.36 0.01.42 38.40 39.13
8 Hämynen Petri ÄäSa 15.59 0.02.05 36.78 37.48
9 Ijas Markku HyRa 16.56 0.03.02 34.06 34.71
10 Petäjistö Petri HyRa 24.58 0.11.04 22.66 23.09
Luhtanen Aki MSParma EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki KauPo 11.24 0.00.00 53.68 52.58
2 Vuorinen Hannu KyS 12.46 0.01.22 47.14 46.17
3 Hakulinen Jukka VeVe 13.09 0.01.45 44.99 44.07
4 Aakula Ilkka PR 14.18 0.02.54 40.65 39.82
5 Väisänen Juha MU 14.36 0.03.12 39.12 38.32
6 Laine Markku MU 15.04 0.03.40 37.23 36.47
7 Tiittanen Eino Pihkan 15.55 0.04.31 34.60 33.90
8 Vornanen Pekka SuoVa 16.04 0.04.40 33.65 32.96
9 Liukkonen Jari IHR 16.17 0.04.53 32.57 31.91
10 Leppänen Kimmo HirvHe 16.34 0.05.10 31.40 30.76
Salmenkylä Veli Matti HS EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 11.30 0.00.00 50.35 51.94
2 Hautala Matti ONMKY 12.21 0.00.51 46.19 47.64
3 Toivonen Esa TarpSu 13.23 0.01.53 41.97 43.29
3 Virtanen Timo IitPy 13.23 0.01.53 41.97 43.29
5 Kuivala Juha TuS 13.43 0.02.13 39.68 40.93
6 Lind Sune Falken 13.45 0.02.15 38.96 40.18
7 Kuivala Hannu TuS 13.55 0.02.25 37.87 39.06
8 Tervo Arhi ONMKY 18.01 0.06.31 28.77 29.67
9 Nyberg Henry Trian 19.33 0.08.03 26.07 26.89
10 Ahlqvist Hannu RiSu 25.52 0.14.22 19.36 19.97
Toikkanen Jukka PorvU HYL -
Rantala Jari Koovee EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forssten Ann-Sofie Pihkan 12.42 0.00.00 62.74 68.35
2 Torvela Tiina KuoSu 13.25 0.00.43 58.40 63.62
3 Huusari Heidi InkTe 13.50 0.01.08 55.68 60.66
4 Aumo Jeannette SWE 14.02 0.01.20 53.94 58.77
5 Kosonen Hanna ORa 14.07 0.01.25 52.68 57.39
6 Männikkö Niina RR 14.11 0.01.29 51.50 56.10
7 Routsi Anastasia Jyry 14.21 0.01.39 49.98 54.44
8 Pätäri Päivi MusNe 15.11 0.02.29 46.36 50.50
9 Luurila Mervi Jyry 16.09 0.03.27 42.76 46.58
10 Laine Matilda HyRa 17.01 0.04.19 39.80 43.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 12.54 0.00.00 43.40 40.48
2 Savolainen Varpu ORa 13.43 0.00.49 37.75 35.21
3 Nousiainen Sari EsSu 15.38 0.02.44 30.44 28.39

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparanta Nina Lynx 13.03 0.00.00 48.26 57.02
2 Rantala Eija EsSu 13.25 0.00.22 45.19 53.38
3 Varpula Marjut EsSu 14.08 0.01.05 41.22 48.70
4 Leppänen Satu HirvHe 19.46 0.06.43 28.28 33.41
5 Salmenkylä Sinikka HS 23.25 0.10.22 22.86 27.01

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 11.47 0.00.00 45.81 49.19
2 Sane Kari HS 12.06 0.00.19 44.24 47.50
3 Helkkula Rauli TuMe 12.24 0.00.37 42.81 45.97
4 Railimo Matti SOC 12.31 0.00.44 42.05 45.15
5 Ovaska Ari EE 12.34 0.00.47 41.52 44.59
6 Turunen Erkki SuSe 12.37 0.00.50 41.00 44.03
7 Liukkala Pekka HauSi 13.12 0.01.25 38.85 41.72
8 Saksman Kai EST 13.38 0.01.51 37.28 40.04
9 Laine Jaakko HS 14.26 0.02.39 34.91 37.48
10 Ryynänen Jorma Pihkan 14.44 0.02.57 33.89 36.39
11 Tarvainen Juhani PiTa 15.04 0.03.17 32.84 35.27
12 Rasmus Reijo TarpSu 15.10 0.03.23 32.33 34.71
13 Leino Tapio HS 15.20 0.03.33 31.68 34.02
14 Nurminen Ari VaHa 17.27 0.05.40 27.58 29.62
15 Hotti Reino HS 18.35 0.06.48 25.66 27.55
Väätäinen Seppo EsSu HYL -
Turku Vesa HS HYL -
Saukonoja Jouni PorvU HYL -
Lahtonen Tapio TP HYL -
Terävä Seppo Pihkan EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 13.12 0.00.00 54.92 51.15
2 Sani Tuula HU-46 14.50 0.01.38 46.43 43.25
3 Kallio Arja RiSu 15.27 0.02.15 42.23 39.33
Lahtinen Terttu IHR HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 19.57 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 13.21 0.00.00 37.85 40.11
2 Pajala Tauno EsSu 13.22 0.00.01 37.29 39.52
3 Reinikainen Pentti Jyry 15.36 0.02.15 31.51 33.39
4 Hyvönen Eero PorvU 16.01 0.02.40 30.26 32.07
5 Aho Olavi HS 16.19 0.02.58 29.28 31.03
6 Koivula Keijo HyRa 16.30 0.03.09 28.53 30.24
7 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.30 0.04.09 26.51 28.10
8 Laine Eero RaVi 18.44 0.05.23 24.40 25.86
9 Kytöjoki Juhani Jyry 19.17 0.05.56 23.34 24.74
10 Paavola Vesa EE 20.59 0.07.38 21.12 22.39
11 Isoherranen Seppo HS 21.43 0.08.22 20.09 21.30
Luoma Simo Pihkan HYL -
Peitsala Osmo HS EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 14.26 0.00.00 39.27 46.44
2 Luoma Helena Pihkan 14.48 0.00.22 37.15 43.93
3 Nurminen Arja VaHa 15.34 0.01.08 34.23 40.48
4 Malmsten Beatrice Lynx 17.05 0.02.39 30.20 35.71
5 Turku Kaija HS 17.41 0.03.15 28.21 33.36
6 Kukkonen Marja RaKaS 25.37 0.11.11 18.81 22.24

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 13.25 0.00.00 36.97 35.69
2 Karvinen Tuulikki HS 16.04 0.02.39 29.33 28.31
3 Kuutti Kirsti PertPe 16.32 0.03.07 27.00 26.07
4 Isoherranen Kaarina HS 25.05 0.11.40 16.81 16.23

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuokkanen Kari Pihkan 14.52 0.00.00 36.50 34.08
2 Rantala Heikki EE 17.21 0.02.29 30.76 28.71
3 Luukko Jukka LS-37 18.34 0.03.42 28.25 26.38
4 Kuutti Jorma PertPe 19.45 0.04.53 26.10 24.37
5 Salo Markku LS-37 21.21 0.06.29 23.72 22.15
6 Kvick Aimo IHR 23.07 0.08.15 21.52 20.09
7 Saario Pentti LoJa 27.27 0.12.35 17.79 16.61
8 Palomäki Mikko HyRa 30.18 0.15.26 15.82 14.77
Paavola Seppo EE HYL -
Lindeman Osmo HS HYL -
Hakio Risto HS EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 23.55 0.00.00
2 Vanhala Toivo Pihkan 28.51 0.04.56

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnunen Valtteri LS-37 13.58 0.00.00 79.40 82.22
2 Koivuniemi Sakari Koovee 14.15 0.00.17 76.52 79.24
3 Stenbacka Wilhelm OK77 14.30 0.00.32 73.93 76.55
4 Muukkonen Petteri Trian 14.40 0.00.42 71.83 74.38
5 Kuutti Veli-Pekka EsAk 15.17 0.01.19 67.72 70.12
6 Hiltunen Juho EsSu 15.27 0.01.29 65.79 68.13
7 Nikkinen Hannes HiKi 16.27 0.02.29 60.67 62.82
8 Simola Mikko Pohjant 17.38 0.03.40 55.55 57.52
9 Valkonen Henri IHR 20.15 0.06.17 47.46 49.14
Heikkilä Tuomas HS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 14.14 0.00.00 45.73 47.53
2 Husu Hannu HiKi 15.12 0.00.58 40.68 42.28
3 Rusanen Antti HauSi 16.28 0.02.14 35.58 36.98
4 Hujala Tuomas HS 17.40 0.03.26 31.32 32.55

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Elisa LS-37 12.26 0.00.00 80.82 77.09
2 Nurminen Inka JRV 12.42 0.00.16 76.15 72.64
3 Rantala Jasmiina Lynx 13.01 0.00.35 71.40 68.11
4 Seppänen Mari OK77 14.34 0.02.08 61.22 58.40
5 Rantala Eerika HS 18.52 0.06.26 45.27 43.18

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Emaldynov Artur AngA 16.25 0.00.00
2 Kuronen Aleksi Jyry 16.48 0.00.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.09 0.00.00 58.26 65.47
2 Stoor Matti KoS 14.57 0.00.48 53.07 59.64
3 Raute Kaj SuSi 15.08 0.00.59 50.39 56.63
4 Pietilänaho Juho HiKi 16.16 0.02.07 44.98 50.55
5 Lahtinen Ismo Jyry 16.55 0.02.46 41.42 46.55

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusanen Elina HauSi 20.39 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oinonen Lotta Pihkan 14.10 0.00.00 48.82 60.45
2 Uusitalo Krista AngA 15.42 0.01.32 42.40 52.50
3 Salo Katri HS 16.28 0.02.18 38.85 48.10
4 Jarolf Tanja PorvU 20.51 0.06.41 29.44 36.45
5 Mustonen Minttu NOK 21.50 0.07.40 26.92 33.34

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 11.10 0.00.00
2 Kantelinen Vili HyRa 11.42 0.00.32
3 Husu Aleksi HiKi 15.20 0.04.10
4 Jarolf Noel PorvU 25.01 0.13.51
Virtanen Onni AngA EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rehberger Nadja HS 15.30 0.00.00 47.13 46.45
2 Vanhala Heidi SKUusi 16.00 0.00.30 43.95 43.31
3 Tupitsa Milla HS 17.17 0.01.47 39.10 38.53
4 Lauren Camilla HS 17.24 0.01.54 37.26 36.72
5 Aulanko Aino EsAk 18.04 0.02.34 34.37 33.87

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Emaldynova Alisa AngA 14.04 0.00.00 60.20 46.00
2 Lukkari Matilda SKUusi 14.14 0.00.10 57.26 43.76
3 Vepsäläinen Liina HS 16.15 0.02.11 48.20 36.84
4 Sippu Jenna InkTe 23.00 0.08.56 32.68 24.97
5 Matilainen Julia RaHa 39.25 0.25.21 18.26 13.95
Markkanen Iita SKUusi EIL -
Lehtonen Lilja SKUusi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Manja HS 12.13 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 12.27 0.00.14
3 Miettinen Tuuli Lynx 13.20 0.01.07
4 Salmia Kaisla TarpSu 13.40 0.01.27
5 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 14.11 0.01.58
6 Laininen Noora EsSu 15.53 0.03.40
7 Anttila Kiira SKUusi 16.13 0.04.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivanen Aaron HyRa 9.52 0.00.00
2 Laininen Juuso EsSu 10.05 0.00.13
3 Johansson Patrik EsSu 11.09 0.01.17
4 Marjoniemi Jesse RaVi 13.12 0.03.20
5 Koivisto Luukas SKUusi 13.38 0.03.46
6 Harjamäki Sisu HS 13.54 0.04.02
7 Packalen Jonas Lynx 21.47 0.11.55
8 Knuutila Heikki RaHa 42.36 0.32.44
Niemelä Kaiku RaHa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Damskägg Hilda HyRa 13.03 0.00.00
2 Kirves Kaisa SKUusi 13.40 0.00.37
3 Kölhi Aada HlS 14.56 0.01.53
4 Anttila Mira SKUusi 15.49 0.02.46
5 Kantelinen Mona HyRa 16.11 0.03.08
5 Vepsäläinen Soila HS 16.11 0.03.08
7 Tapiola Aada AngA 16.37 0.03.34
8 Tyni Veera VeVe 18.24 0.05.21
9 Kölhi Eevi HlS 20.39 0.07.36
10 Rusanen Selma HauSi 25.59 0.12.56

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Toivo SKUusi 10.10 0.00.00
2 Routsi Rafael Jyry 11.16 0.01.06
3 Liukkala Sulo SKUusi 13.20 0.03.10
4 Hyvölä Sampo HlS 17.16 0.07.06
5 Pietilänaho Elias HiKi 20.15 0.10.05

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Ellen VeVe 14.16 0.00.00
2 Hyvölä Anna HlS 14.22 0.00.06
3 Uuskoski Kiira Pihkan 15.19 0.01.03