FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Luumäen iltakeskari
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 37.04 0.00.00 91.38 89.00
2 Pukema Hannu-Pekka RR 37.53 0.00.49 88.77 86.46
3 Takanen Lari PR 40.28 0.03.24 82.50 80.36
4 Lakanen Jonne LappRi 40.53 0.03.49 81.07 78.96
5 Weckman Janne VeVe 43.11 0.06.07 76.19 74.21
6 Husu Miika LappRi 44.50 0.07.46 72.85 70.96
7 Niemi Oskari LappRi 45.16 0.08.12 71.62 69.76
8 Myllärinen Vertti LappRi 46.42 0.09.38 68.90 67.11
9 Kansonen Janne JoKu 48.53 0.11.49 65.33 63.63
10 Soini Jussi KS 49.25 0.12.21 64.13 62.47
11 Huomolin Ville LappRi 49.26 0.12.22 63.62 61.97
12 Saarilaakso Miko LappRi 52.17 0.15.13 59.69 58.14
13 Kauppila Tomi VeVe 53.53 0.16.49 57.47 55.98
14 Kansonen Jari JoKu 54.19 0.17.15 56.57 55.10
15 Torniainen Heikki LappRi 55.17 0.18.13 55.14 53.71
16 Marttinen Harri AnttU 56.11 0.19.07 53.83 52.43
17 Hirvi Joonas RaKaS 58.34 0.21.30 51.22 49.89
18 Hakkarainen Markus RaKaS 1.00.08 0.23.04 49.49 48.20
19 Nisonen Antti Navi 1.01.48 0.24.44 47.76 46.52
20 Tiainen Jyri RaKaS 1.02.07 0.25.03 47.13 45.90
Kuningas Janne LappRi HYL -
Mertanen Simo LappRi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 47.02 0.00.00 45.20 43.94
2 Manninen Tommi KuUS 50.52 0.03.50 39.71 38.60
3 Hietanen Aki SKVuoksi 52.50 0.05.48 36.22 35.21
4 Kiiski Mikko KyS 1.10.32 0.23.30 25.62 24.91
Pellinen Teppo JoKu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Ville KyS 36.45 0.00.00 53.46 52.03
2 Husu Heikki SKVuoksi 38.06 0.01.21 50.86 49.50
3 Kiintola Jarno KS 38.26 0.01.41 49.72 48.39
4 Urpalainen Jarkko MiehVi 40.21 0.03.36 46.70 45.45
5 Tonder Mika SKVuoksi 42.00 0.05.15 44.22 43.04
6 Marttinen Jarno AnttU 43.29 0.06.44 42.10 40.97
7 Miikki Jussi SKVuoksi 49.30 0.12.45 36.44 35.47
8 Tani Jukka KyS 55.35 0.18.50 31.97 31.12
9 Kivelä Juha RaKaS 56.30 0.19.45 30.98 30.15
10 Salo Jukka KuUS 1.17.30 0.40.45 22.24 21.64
11 Huttunen Kari KyS 1.17.39 0.40.54 21.85 21.27
Saarela Jarno KyS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsblom Vesa LS-37 37.40 0.00.00
Hautaniemi Petri RaKaS KES -
Sippu Visa InkTe KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hintsanen Harri IHR 30.42 0.00.00 46.27 45.46
2 Karjalainen Harri EsSu 32.17 0.01.35 42.69 41.93
3 Mattinen Reijo JoKu 32.49 0.02.07 40.69 39.98
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 36.48 0.06.06 35.13 34.51
5 Laine Kimmo KyS 38.35 0.07.53 32.40 31.83
6 Koistinen Pasi NaTe 39.14 0.08.32 30.78 30.24
Hietanen Ari KuUS EIL -
Eskelinen Jussi RaKaS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Hannu JoKu 44.50 0.00.00
2 Lavonen Hannu MiehVi 50.05 0.05.15

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 30.55 0.00.00 40.38 39.99
2 Kyckling Aki LappRi 38.01 0.07.06 30.37 30.08
3 Ollila Jarmo Trian 41.28 0.10.33 25.59 25.34
Pulkkinen Pekka JoKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Sakari KuUS 37.34 0.00.00 37.18 36.87
2 Kyckling Veli-Matti HS 43.14 0.05.40 29.88 29.63
3 Mäkilä Ilmari EsSu 43.41 0.06.07 27.18 26.95

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rönkkö Paavo EsSu 26.28 0.00.00 29.79 29.93
2 Kyyrönen Heikki KS 27.48 0.01.20 27.30 27.43
3 Kyöstilä Matti RaKaS 28.10 0.01.42 25.90 26.01
4 Hakala Pekka KS 30.50 0.04.22 22.70 22.80
Pöyhiä Jorma JoKu EIL -
Paukkunen Ossi RaKaS KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 31.18 0.00.00 31.38 31.56
2 Salmi Tarmo JoKu 39.29 0.08.11 23.01 23.14
3 Repo Voitto RaKaS 47.40 0.16.22 17.52 17.61

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 31.57 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kaitainen Lassi KyS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 28.11 0.00.00 50.44 50.58
2 Mattila Lauri KS 30.50 0.02.39 43.80 43.92
3 Saarela Ossi KyS 37.25 0.09.14 34.19 34.29
4 Seppälä Matias KyS 56.11 0.28.00 21.51 21.57

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtikangas Katri KS 40.00 0.00.00 65.99 64.98
2 Vääränen Sari KS 44.55 0.04.55 57.51 56.62
3 Vainikka Kaisa KS 45.14 0.05.14 55.86 55.00
4 Suomalainen Riikka LappRi 49.42 0.09.42 49.70 48.93
5 Mattinen Lotta JoKu 50.31 0.10.31 47.78 47.04
6 Nurmilaukas Iiris LuuRa 53.37 0.13.37 43.96 43.28
7 Lindén Amalia KS 1.02.20 0.22.20 36.90 36.34
Pylvänäinen Henna KS HYL -
Vanhatalo Salla KS EIL -
Mattila Elisa LS-37 EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkka Saara KS 34.41 0.00.00
2 Karjalainen Sanna KuUS 37.24 0.02.43

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolsa Sanna KyS 32.29 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 28.30 0.00.00 50.32 43.77
2 Huusari Heidi InkTe 30.57 0.02.27 44.02 38.29
3 Kiintola Susanna KS 49.20 0.20.50 26.16 22.76
4 Salminen Jonna KuUS 1.17.33 0.49.03 15.72 13.67

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 37.04 0.00.00 42.11 40.46
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 41.08 0.04.04 35.10 33.72
3 Tonder Mari SKVuoksi 44.24 0.07.20 29.88 28.71
Pulli Tessa LappRi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Oili KuUS 46.32 0.00.00
Moilanen Ulla RaKaS EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 26.48 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkonen Marja RaKaS 30.59 0.00.00 37.28 36.86
2 Tikka Eija RaKaS 32.45 0.01.46 33.51 33.13
3 Juvonen Marja RaKaS 40.03 0.09.04 25.96 25.66
Pulkkinen Arja JoKu HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Oona KR 39.24 0.00.00
2 Marttinen Jenni AnttU 51.02 0.11.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 30.01 0.00.00 50.77 49.16
2 Laakso Laura LappRi 41.43 0.11.42 35.16 34.05
3 Kivelä Martta RaKaS 45.02 0.15.01 31.30 30.31
4 Kiintola Emilia KS 48.00 0.17.59 28.18 27.29
5 Laitinen Julia VeVe 57.50 0.27.49 22.40 21.69