FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Eekoo-sprintti (2. osa)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 13.46 0.00.00 89.96 88.26
2 Heiska Samu TuMe 14.01 0.00.15 87.03 85.38
3 Takanen Lari PR 14.20 0.00.34 83.81 82.23
4 Saikko Antti TP 14.33 0.00.47 81.28 79.75
5 Koivisto Antton SKUusi 14.56 0.01.10 77.95 76.48
6 Parkkinen Jarno Koovee 15.50 0.02.04 72.35 70.98
7 Hirvikallio Aatu KS 16.43 0.02.57 67.41 66.14
7 Lindén Mikael KS 16.43 0.02.57 67.41 66.14
9 Hakkarainen Markus RaKaS 18.57 0.05.11 57.51 56.42
10 Hirvi Joonas RaKaS 20.48 0.07.02 51.50 50.53
11 Tiainen Jyri RaKaS 21.56 0.08.10 47.99 47.09

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aspelund Kalle JoKu 19.52 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Pasi JoKu 13.28 0.00.00 47.85 32.24
2 Lintunen Sampsa RaKaS 13.40 0.00.12 44.79 30.18
3 Turkia Antti RaKaS 14.14 0.00.46 40.74 27.45
4 Paakkarinen Oskar RaKaS 20.09 0.06.41 27.18 18.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Petri AnttU 12.49 0.00.00 59.58 68.36
2 Karvonen Ossi KS 16.20 0.03.31 45.75 52.50
3 Kiintola Jarno KS 16.47 0.03.58 43.55 49.97
4 Hämäläinen Petri Pihkan 17.22 0.04.33 41.14 47.21
5 Salo Jukka KuUS 20.41 0.07.52 33.75 38.73
Sarkkinen Timo LaTa HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Kaplas Jarkko JoKu HYL -
Husu Heikki SKVuoksi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 14.36 0.00.00 51.59 58.55
2 Kleemola Jari PertPe 15.42 0.01.06 46.17 52.41
3 Tuominen Hans Pihkan 15.59 0.01.23 43.59 49.47
4 Hautaniemi Petri RaKaS 16.35 0.01.59 40.31 45.75
5 Sippu Visa InkTe 21.28 0.06.52 29.82 33.85

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 14.53 0.00.00 52.99 56.27
2 Inkeri Pekka ORa 15.10 0.00.17 51.40 54.58
3 Hakulinen Jukka VeVe 16.13 0.01.20 47.51 50.45
4 Väyrynen Timo KyS 16.20 0.01.27 46.61 49.50
5 Kauria Juha ORa 16.28 0.01.35 45.68 48.51
6 Mättölä Ali EsSu 16.53 0.02.00 44.02 46.74
7 Lahtinen Jari IHR 17.02 0.02.09 43.09 45.76
8 Kilpinen Mika KyS 17.08 0.02.15 42.31 44.93
9 Koistinen Pasi NaTe 17.27 0.02.34 41.02 43.56
10 Hietanen Ari KuUS 18.02 0.03.09 39.19 41.62
11 Ojalainen Kari SKVuoksi 18.45 0.03.52 37.21 39.51
12 Itkonen Raimo S-JKL 19.09 0.04.16 35.95 38.18
Liukkonen Jari IHR HYL -
Koskivirta Eero EKSu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 15.05 0.00.00 44.33 51.47
2 Vuorinen Hannu KyS 15.31 0.00.26 42.16 48.96
3 Kauppila Jorma VeVe 16.04 0.00.59 39.83 46.25
4 Weide Ilmo AnttU 16.17 0.01.12 38.42 44.61
5 Lavonen Hannu MiehVi 17.43 0.02.38 34.50 40.06
6 Liukko Timo EnonkU 19.23 0.04.18 30.80 35.76
Kukkola Pauli SiiRa HYL -
Hyppänen Timo EKSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vartiainen Aarne RAPSU 17.15 0.00.00
2 Höglund Risto ORa 19.43 0.02.28
Pulkkinen Pekka JoKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pokela Erkki LuuRa 18.32 0.00.00
2 Terävä Seppo Pihkan 25.20 0.06.48
Rajamäki Jussi HS EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 17.31 0.00.00 28.79 35.86
2 Kyöstilä Matti RaKaS 17.45 0.00.14 27.34 34.06
3 Kemppi Jorma Navi 18.29 0.00.58 25.23 31.44
4 Kyyrönen Heikki KS 21.33 0.04.02 20.77 25.87
Rönkkö Paavo EsSu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 20.55 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallela Luca HS 12.31 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 14.47 0.02.16

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivenjuuri Aaro ORa 13.49 0.00.00 44.86 37.23
2 Kivenjuuri Lauri ORa 13.51 0.00.02 43.41 36.03
3 Hirvilahti Joona VeVe 14.45 0.00.56 39.50 32.79
4 Kallela Lenni HS 15.01 0.01.12 37.56 31.18
5 Kaipia Sampo LappRi 18.31 0.04.42 29.46 24.45
6 Sarkkinen Joonas LaTa 27.28 0.13.39 19.18 15.92

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 11.58 0.00.00
2 Saalasti Paavo KR 13.03 0.01.05
3 Suomalainen Vilho LappRi 13.16 0.01.18
4 Paloheimo Lenni ORa 13.23 0.01.25
5 Takanen Eetu VeVe 13.42 0.01.44
6 Pajari Antti SKVuoksi 13.50 0.01.52
7 Räihä Konsta Navi 14.12 0.02.14
8 Turunen Juho LappRi 14.32 0.02.34
9 Saarilaakso Sulo LappRi 14.34 0.02.36
10 Siivola Visa LappRi 14.55 0.02.57
11 Ojalainen Matias SKVuoksi 15.32 0.03.34
12 Karvonen Tatu KS 16.28 0.04.30
13 Sarkkinen Eetu LaTa 19.35 0.07.37
14 Kiintola Eemil KS 19.42 0.07.44
15 Simola Viljo LuuRa 20.19 0.08.21

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryhänen Leo Navi 12.40 0.00.00
2 Pohjalainen Olli VeVe 13.30 0.00.50
3 Koivisto Luukas SKUusi 13.55 0.01.15
4 Karvonen Elmo KS 14.01 0.01.21
5 Räihä Vinski Navi 14.31 0.01.51
6 Lintunen Elmo RaKaS 14.32 0.01.52
7 Jauho Eelis LappRi 14.38 0.01.58
8 Pohjalainen Veikka VeVe 17.42 0.05.02
9 Asikainen Viljami JoKu 19.04 0.06.24
10 Pokkinen Tuomas LappRi 22.32 0.09.52
Pulkkinen Elmo RaKaS EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppila Sanna AngA 14.19 0.00.00 82.61 83.49
2 Joensuu Marttiina Pohjant 14.26 0.00.07 80.83 81.69
3 Pelkonen Roosa TP 15.12 0.00.53 75.69 76.49
4 Ovaska Jenni KR 15.40 0.01.21 72.41 73.18
5 Korhonen Kati S-JKL 15.57 0.01.38 70.11 70.85
6 Moilanen Anna KR 16.25 0.02.06 67.13 67.85
7 Latva-Kiskola Piia RR 16.26 0.02.07 66.08 66.79
8 Kymäläinen Sanni TP 17.31 0.03.12 61.08 61.72
9 Vainikka Kaisa KS 18.17 0.03.58 57.63 58.25
10 Nurmilaukas Iiris LuuRa 18.43 0.04.24 55.44 56.03
11 Väyrynen Anni KyS 19.06 0.04.47 53.48 54.05
12 Peltonen Riikka KS 22.07 0.07.48 45.46 45.94

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simola Anni LuuRa 19.40 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Missu TP 15.46 0.00.00 52.86 58.50
2 Rantanen Sinikka KyS 16.31 0.00.45 47.93 53.06
3 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.41 0.02.55 40.15 44.43
4 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 21.17 0.05.31 33.28 36.84

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Marja KS 14.37 0.00.00 54.55 54.22
2 Huusari Heidi InkTe 15.04 0.00.27 51.59 51.28
3 Khadgi Mari-Sisko JoKu 17.14 0.02.37 43.95 43.69
4 Kivenjuuri Katja ORa 19.51 0.05.14 37.15 36.93
5 Salminen Jonna KuUS 20.39 0.06.02 34.75 34.54
6 Pelkonen Suvi VeVe 21.00 0.06.23 33.22 33.02
7 Kiintola Susanna KS 21.55 0.07.18 30.92 30.74

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tonder Marja AlatPi 15.33 0.00.00 50.96 53.46
2 Holm Riikka SiiRa 16.32 0.00.59 46.73 49.03
3 Lintunen Sirpa SiiRa 16.54 0.01.21 44.55 46.73
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 17.37 0.02.04 41.61 43.65
5 Virtanen Tiina PertPe 18.06 0.02.33 39.41 41.34
6 Oja Iina Pihkan 19.01 0.03.28 36.46 38.25
7 Kallela Sari HS 19.37 0.04.04 34.34 36.02

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 15.23 0.00.00 46.20 56.03
2 Lallo Tuula Trian 15.36 0.00.13 44.80 54.34
3 Hakulinen Paula EsSu 17.04 0.01.41 40.26 48.82
4 Kauria Pirjo ORa 17.13 0.01.50 39.22 47.56
5 Moilanen Ulla RaKaS 17.23 0.02.00 38.16 46.28
6 Hakkarainen Riitta RaKaS 18.35 0.03.12 35.06 42.52
7 Shemeikka Taina HPV 18.55 0.03.32 33.82 41.01
8 Harjula Oili KuUS 20.06 0.04.43 31.24 37.88
9 Lahtinen Terttu IHR 22.27 0.07.04 27.44 33.28
Juutilainen Virpi SKVuoksi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 20.59 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 17.15 0.00.00 33.88 41.15
2 Kukkonen Marja RaKaS 18.11 0.00.56 30.53 37.08
3 Tikka Eija RaKaS 18.23 0.01.08 28.61 34.75
4 Taitto Annikka SKVuoksi 19.26 0.02.11 25.56 31.05

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 18.24 0.00.00
2 Rajamäki Vuokko HS 18.46 0.00.22

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnunen Jutta ORa 18.45 0.00.00
2 Liukko Elli EnonkU 22.10 0.03.25

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaiponen Iida-Emilia ORa 12.56 0.00.00 35.20 45.26
2 Metsälä Piitu RaKaS 15.39 0.02.43 27.64 35.53
3 Kaplas Kerttu JoKu 18.09 0.05.13 22.57 29.02
Frondelius Anni RaKaS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Laura LappRi 13.31 0.00.00 53.25 41.31
2 Pajari Maija SKVuoksi 14.51 0.01.20 47.43 36.80
3 Hirvikallio Saara LuuRa 14.57 0.01.26 46.08 35.75
4 Kriktilä Pihla VeVe 15.31 0.02.00 43.40 33.67
5 Kiintola Emilia KS 15.51 0.02.20 41.52 32.21
6 Kivelä Martta RaKaS 19.52 0.06.21 32.35 25.09
Laitinen Julia VeVe HYL -
Hyytiäinen Miina KS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 9.43 0.00.00
2 Lindholm Siiri ORa 12.01 0.02.18
3 Ruotsalainen Emma LappRi 12.10 0.02.27
4 Lintunen Venla RaKaS 12.32 0.02.49
5 Kaiponen Ella-Sofia ORa 13.22 0.03.39
6 Malinen Fanni Navi 13.35 0.03.52
7 Häkkinen Senni Navi 15.53 0.06.10
8 Kaplas Martta JoKu 16.17 0.06.34
9 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 16.58 0.07.15
10 Sippu Jenna InkTe 18.39 0.08.56

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 12.01 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 12.21 0.00.20
3 Weckman Venla VeVe 12.56 0.00.55
4 Laakso Anni LappRi 13.23 0.01.22
5 Weckman Selma VeVe 14.13 0.02.12
6 Ruotsalainen Elina LappRi 14.32 0.02.31
7 Noponen Venla AnttU 14.57 0.02.56
8 Laitinen Sofia VeVe 15.48 0.03.47
9 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 16.54 0.04.53
10 Kaplas Elsa JoKu 17.05 0.05.04
11 Lindholm Lotta ORa 17.48 0.05.47
Noponen Vilma AnttU HYL -
Laakso Maija LappRi HYL -