FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-Erikoispitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Anu Rasti88 1.17.42 0.00.00
2 Vuori Emilia AngA 1.27.42 0.10.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reponen Niina PR 1.25.01 0.00.00 54.49 55.47
2 Kaartinen Selja AngA 1.30.07 0.05.06 47.55 48.41
3 Korpela Laura Rasti88 1.39.07 0.14.06 39.73 40.44
Yliluikki Henna SuSi EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 1.16.54 0.00.00 74.80 68.72
2 Väre Tiina SomEsa 1.36.00 0.19.06 57.67 52.98
3 Liimatainen Anni TuS 1.43.29 0.26.35 51.42 47.24
4 Gustafsson Essi R-P 1.59.44 0.42.50 42.64 39.17
5 Alanne Petra PertPe 2.11.04 0.54.10 37.31 34.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 1.14.08 0.00.00 43.97 45.13
2 Särmäntö Päivi R-P 1.31.55 0.17.47 32.80 33.67
3 Krzywacki Soile R-P 1.51.59 0.37.51 24.74 25.39

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Velema Riikka Rasti88 EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 1.10.07 0.00.00
2 Guseff Virpi HirvHe 1.11.54 0.01.47

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Eija PR 1.15.38 0.00.00 55.40 51.62
2 Miettinen Jaana TuS 1.23.03 0.07.25 46.67 43.48
3 Sulavuori Eija TuMe 1.41.39 0.26.01 35.04 32.64
Miettinen Päivi VaRa EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Helena AngA 1.13.33 0.00.00
2 Lähteenmäki Pirjo PR 1.20.18 0.06.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 1.03.06 0.00.00 53.50 56.51
2 Sipponen Airi PR 1.06.39 0.03.33 49.57 52.35
3 Saari Irmeli HirvHe 1.22.19 0.19.13 39.25 41.46
4 Karvonen Pirjo SuSi 1.34.23 0.31.17 33.47 35.35
5 Riikonen Margit PertPe 1.39.16 0.36.10 31.09 32.84
6 Ritasalo Maaria VaRa 1.55.39 0.52.33 26.06 27.53
7 Suna Eija MSParma 1.57.26 0.54.20 25.05 26.46
Salmenoja Hely HirvHe HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurppa Pirjo MaMa 1.06.32 0.00.00 51.50 50.79
2 Mannervesi Helena PR 1.19.22 0.12.50 41.55 40.98
3 Verha Maija VaRa 1.22.37 0.16.05 38.36 37.83
4 Laaksonen Raili SuSi 1.23.28 0.16.56 36.43 35.93
Rahkasuo Kaarina Rasti88 EIL -
Ojamaa Marja-Liisa SalVie HYL -
Eskola Pirkko Rasti88 EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tulokas Tuula SuSi 49.19 0.00.00 24.55 16.27
2 Kiiski Eira SomEsa 57.41 0.08.22 19.41 12.87
3 Lainema Eila MSParma 1.14.39 0.25.20 13.78 9.14
Ketola Paula LoJa EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokka Vesa Rasti88 1.21.42 0.00.00
2 Laaksonen Arttu AngA 1.22.18 0.00.36

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arola Matias PR 1.22.50 0.00.00 56.76 50.76
2 Kerkola Nico SuSi 1.28.05 0.05.15 50.71 45.35
3 Siltanen Simo AngA 1.29.49 0.06.59 47.11 42.13
4 Lindberg Mikko AngA 1.34.19 0.11.29 42.37 37.89

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnroth Aapo SuSi 1.46.07 0.00.00
2 Itkonen Otto TuS 2.07.47 0.21.40

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalve Henri PR 1.50.17 0.00.00 68.91 60.72
2 Oksa Jukka PR 2.04.36 0.14.19 58.70 51.73
3 Yrjä Aki PertPe 2.26.27 0.36.10 48.00 42.29
4 Kokkinen Kari PertPe 2.34.44 0.44.27 43.59 38.41
5 Holmijoki Janne PR 2.47.48 0.57.31 38.49 33.92
Salmenoja Samuli MSParma EIL -
Laaksonen Markku Rasti88 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri SuSi 1.41.11 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Heikkonen Rami SuSi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 1.15.24 0.00.00 58.93 60.75
2 Kerkola Mika SuSi 1.22.08 0.06.44 51.39 52.98
3 Nokka Ilkka Rasti88 1.31.01 0.15.37 43.94 45.30
4 Suominen Jukka LaJy 1.31.06 0.15.42 41.46 42.74
Ståhlström Janne AngA EIL -
Yliluikki Matti SuSi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Arto TuS 1.31.30 0.00.00 48.07 45.45
2 Lammila Jyrki LaJy 1.33.55 0.02.25 45.43 42.95
3 Holmijoki Tapani PR 1.46.37 0.15.07 38.78 36.67
4 Korpela Markku Rasti88 1.56.22 0.24.52 34.40 32.52
5 Gustafsson Risto R-P 1.59.58 0.28.28 32.27 30.51
6 Alanne Jyrki PertPe 2.08.57 0.37.27 29.00 27.41

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Jari AngA 1.09.36 0.00.00 54.38 51.59
2 Saarimäki Ilkka AngA 1.11.10 0.01.34 51.85 49.20
3 Virtala Arto LaJy 1.14.29 0.04.53 48.27 45.80
4 Aakula Ilkka PR 1.17.18 0.07.42 45.29 42.97
5 Arki Hannu TuMe 1.24.32 0.14.56 40.29 38.23
6 Karro Markku SalVil 1.28.33 0.18.57 37.40 35.48
7 Kuivala Juha TuS 1.48.08 0.38.32 29.75 28.23

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hintukainen Keijo TuS 1.24.18 0.00.00 48.55 51.70
2 Kallio Risto AngA 1.26.56 0.02.38 46.44 49.45
3 Sipponen Markku PR 1.27.32 0.03.14 45.48 48.43
4 Kuivala Hannu TuS 1.29.01 0.04.43 44.10 46.95
5 Hongisto Keijo LoJa 1.34.18 0.10.00 41.04 43.69
6 Aavasalo Asko SalVie 1.38.05 0.13.47 38.88 41.40
7 Halme Tapio AngA 1.38.59 0.14.41 37.97 40.43
8 Vesalainen Markku AngA 1.39.07 0.14.49 37.35 39.77
9 Tynkkynen Veli PertPe 1.40.55 0.16.37 36.13 38.47
10 Aavasalo Rauno SalVie 1.44.23 0.20.05 34.40 36.63
11 Tuomola Touko Rasti88 1.56.09 0.31.51 30.43 32.40
12 Tammi Timo SalVil 2.00.06 0.35.48 28.97 30.84
Röytiö Lauri PR EIL -
Liimatainen Pekka TuS EIL -
Aarnio Seppo RaPi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 1.03.37 0.00.00 46.57 47.82
2 Salmenoja Pertti HirvHe 1.08.42 0.05.05 42.32 43.45
3 Peltola Tuomo MSParma 1.09.09 0.05.32 41.24 42.34
4 Vannas Hannu MSParma 1.14.09 0.10.32 37.71 38.72
5 Mattila Erkki MaMa 1.25.02 0.21.25 32.23 33.09
6 Riikonen Rauno PertPe 1.25.40 0.22.03 31.34 32.18
7 Ahlqvist Pekka TuMe 1.31.56 0.28.19 28.60 29.37
8 Kuosa Harri LoJa 1.32.57 0.29.20 27.69 28.43
Koistinen Leo VaRa HYL -
Rautarae Veikko HirvHe EIL -
Pajunen Heikki PR EIL -
Mäkelä Harri SuSe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 53.40 0.00.00 46.97 45.74
2 Laine Erkki AngA 1.02.23 0.08.43 39.80 38.76
3 Jokinen Juhani MaMa 1.02.52 0.09.12 38.89 37.87
4 Verha Koitto VaRa 1.06.51 0.13.11 36.01 35.07
5 Laakso Raimo HaHa 1.13.39 0.19.59 32.17 31.33
6 Hedenström Rauno MaMa 1.14.35 0.20.55 31.26 30.44
7 Grönroos Timo MSParma 1.16.47 0.23.07 29.87 29.09
8 Karsikas Raimo MaMa 1.22.27 0.28.47 27.36 26.65
9 Kiiski Osmo SomEsa 1.28.33 0.34.53 25.05 24.39
10 Saario Pentti LoJa 1.48.38 0.54.58 20.07 19.55
Kosonen Taisto SomEsa HYL -
Iso-Somppi Ahti LoJa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Heikki MaMa 1.13.12 0.00.00 37.13 35.09
2 Viiri Jyrki HirvHe 1.16.01 0.02.49 33.96 32.10
3 Lainema Matti MSParma 1.23.17 0.10.05 29.37 27.76
4 Heikkilä Mikko MaMa 1.28.06 0.14.54 26.22 24.78
Joonas Risto MaMa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marjanen Torsti SalVil 44.47 0.00.00 28.07 25.70
2 Pyökäri Antero RaPi 47.08 0.02.21 25.67 23.50
3 Tamminen Antti AuVa 51.41 0.06.54 22.50 20.60
4 Suominen Heikki LaJy 1.22.43 0.37.56 13.49 12.35
Lassila Arto PR HYL -