FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 36.17 0.00.00 72.54 73.37
2 Martomaa Simo KR 37.31 0.01.14 69.20 69.99
3 Hapola Tuomas RaKaS 37.52 0.01.35 67.61 68.38
4 Tani Jukka KS 38.32 0.02.15 65.51 66.26
5 Kashin Daniil TuMe 39.47 0.03.30 62.55 63.26
6 Inkeri Eero VeVe 40.12 0.03.55 61.01 61.70
7 Mattila Pyry KS 43.47 0.07.30 55.19 55.83
8 Hemminki Antti RasKu 46.53 0.10.36 50.78 51.36
9 Tiainen Jyri RaKaS 49.49 0.13.32 47.07 47.61
10 Marttinen Harri AnttU 50.16 0.13.59 45.93 46.46
11 Kauppila Tomi VeVe 51.59 0.15.42 43.73 44.23
12 Seppänen Antti ORa 52.42 0.16.25 42.45 42.94
Hirvikallio Aatu KS EIL -
Asikainen Aaro KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 42.09 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Petri LS-37 30.33 0.00.00 47.97 48.68
2 Pellinen Teppo JoKu 33.46 0.03.13 40.15 40.74
3 Pulkkinen Ville RaKaS 49.42 0.19.09 25.07 25.43

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 32.43 0.00.00 50.67 50.34
2 Kaplas Jarkko JoKu 34.23 0.01.40 47.01 46.70
3 Saarela Jarno KyS 34.35 0.01.52 45.54 45.24
4 Tuviala Vesa KS 36.15 0.03.32 42.30 42.02
5 Tonder Mika SKVuoksi 36.16 0.03.33 41.14 40.87
6 Miikki Jussi SKVuoksi 42.08 0.09.25 34.43 34.20
7 Marttinen Jarno AnttU 46.09 0.13.26 30.53 30.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 27.06 0.00.00 53.30 53.30
2 Lehtonen Timo LS-37 32.12 0.05.06 43.51 43.52
3 Oksanen Tuomo Navi 33.53 0.06.47 40.07 40.07
4 Poikonen Pasi JoKu 34.34 0.07.28 38.02 38.03
5 Kurhinen Tomi KS 37.12 0.10.06 34.17 34.17
6 Saalasti Petri MulPa 37.22 0.10.16 32.85 32.86
Ryyppö Jarkko RaVa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 28.22 0.00.00 54.54 53.52
2 Heikkilä Ossi S-JKL 31.24 0.03.02 48.21 47.31
3 Heinilä Hannu RaVa 33.14 0.04.52 44.56 43.72
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 36.10 0.07.48 40.03 39.28
5 Eskelinen Jussi RaKaS 40.30 0.12.08 34.93 34.27
6 Koistinen Pasi NaTe 43.24 0.15.02 31.83 31.23
7 Widmer Timo SUI 1.05.23 0.37.01 20.62 20.23
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -
Karjalainen Harri EsSu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttinen Tapani AnttU 36.09 0.00.00 45.15 43.56
2 Kosonen Hannu ORa 37.40 0.01.31 42.03 40.55
3 Martiskainen Juho SKVuoksi 42.36 0.06.27 36.01 34.75
4 Pajunen Jukka Navi 45.26 0.09.17 32.69 31.54
5 Liukkonen Jari IHR 47.00 0.10.51 30.56 29.48
6 Parnetti Roy Navi 51.05 0.14.56 27.16 26.20
Forss Jari SaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukkola Jari RiSu 44.52 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 27.36 0.00.00 44.70 46.38
2 Lakanen Ensio VaajTe 29.43 0.02.07 40.48 42.00
3 Ollikainen Seppo JuvU 30.18 0.02.42 38.68 40.14
4 Tani Ossi KS 33.51 0.06.15 33.71 34.98
5 Töyrylä Hannu KS 38.26 0.10.50 28.89 29.98
6 Kyckling Veli-Matti HS 40.50 0.13.14 26.44 27.43
7 Tarvainen Juhani PiTa 48.45 0.21.09 21.51 22.32
Peippo Tapio JoKu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 28.08 0.00.00 33.30 31.88
2 Kyöstilä Matti RaKaS 33.11 0.05.03 27.18 26.01
3 Pöyhiä Jorma JoKu 35.23 0.07.15 24.49 23.45
4 Kemppi Jorma Navi 39.46 0.11.38 20.91 20.02
5 Palo Hannu Navi 46.14 0.18.06 17.23 16.49
Sirola Risto KeU EIL -
Kykkänen Herkko KaaRa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 33.41 0.00.00
2 Salmi Tarmo JoKu 37.24 0.03.43

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 30.49 0.00.00
2 Suutari Veikko JoKu 35.18 0.04.29

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Eetu AnttU 26.01 0.00.00 39.00 37.05
2 Saarela Ossi KyS 28.08 0.02.07 35.29 33.53
3 Juntunen Henrik KR 29.55 0.03.54 32.46 30.84
4 Kaipia Sampo LappRi 32.44 0.06.43 29.00 27.56
5 Ojalainen Matias SKVuoksi 33.00 0.06.59 28.11 26.71
6 Turunen Juho LappRi 44.26 0.18.25 20.39 19.37
7 Pellinen Pietari JoKu 46.54 0.20.53 18.85 17.91
8 Paloheimo Lenni ORa 50.14 0.24.13 17.17 16.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikula Olli KS 19.33 0.00.00
2 Seppänen Nuutti ORa 20.57 0.01.24
3 Simola Viljo LuuRa 45.11 0.25.38

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martomaa Eero EsSu 21.02 0.00.00
2 Hemminki Eemeli RasKu 23.16 0.02.14
Ryyppö Topias HS EIL -
Jauho Eelis LappRi KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sopanen Matias LappRi 24.20 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Hermanni LS-37 16.32 0.00.00
2 Pulkkinen Elmo RaKaS 20.08 0.03.36
3 Pokkinen Tuomas LappRi 33.46 0.17.14
4 Kiiskinen Elmo LS-37 40.43 0.24.11
5 Packalen Jonas Lynx 41.08 0.24.36
6 Jauho Topias LappRi 44.00 0.27.28

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Iisakki LS-37 15.01 0.00.00
2 Lakanen Otso LappRi 16.50 0.01.49
3 Latonummi Aaretti LS-37 17.12 0.02.11
4 Pokkinen Perttu LappRi 22.33 0.07.32
5 Huttunen Veikko SKVuoksi 26.25 0.11.24
Huttunen Iisakki SKVuoksi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa LS-37 29.42 0.00.00 78.40 79.86
2 Schoultz von Katja PIF 34.47 0.05.05 65.94 67.16
3 Mäkinen Elisa MSParma 35.21 0.05.39 63.89 65.08
4 Moilanen Anna KR 36.16 0.06.34 61.32 62.46
5 Kiuru Veera RaKaS 39.09 0.09.27 55.91 56.95
6 Peltonen Liisa S-JKL 39.26 0.09.44 54.62 55.64
7 Ojalainen Sini EsSu 41.30 0.11.48 51.06 52.01
8 Tuokko Mari LS-37 42.55 0.13.13 48.56 49.46
9 Nurmilaukas Iiris LuuRa 46.37 0.16.55 43.96 44.77
10 Hemminki Heini RasKu 46.50 0.17.08 43.01 43.81
11 Kangasaho Aino KuoSu 51.49 0.22.07 38.20 38.91
Toiviainen Anni SKVuoksi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipponen Katriina OK77 47.55 0.00.00
2 Simola Anni LuuRa 51.16 0.03.21

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 35.34 0.00.00
2 Kiiskinen Kirsi LS-37 37.28 0.01.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 25.19 0.00.00 58.94 62.88
2 Nybakken Line EsSu 39.22 0.14.03 35.06 37.40
3 Palo Unna-Sisko HS 45.54 0.20.35 27.63 29.48

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Varpu ORa 37.57 0.00.00 49.37 41.84
2 Tonder Mari SKVuoksi 39.26 0.01.29 43.95 37.25
3 Suorsa Mervi Pihkan 43.17 0.05.20 36.79 31.18

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja SKVuoksi 29.36 0.00.00 51.11 46.85
2 Turunen Sisko KR 30.58 0.01.22 47.39 43.44
3 Juutilainen Virpi SKVuoksi 36.09 0.06.33 39.34 36.06
4 Villikka Sanna VeVe 37.16 0.07.40 36.94 33.87
5 Liukka Heli KR 37.39 0.08.03 35.36 32.42
6 Moilanen Ulla RaKaS 43.45 0.14.09 29.39 26.94

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villikka-Storm Jaana EsSu 28.31 0.00.00 40.65 39.62
2 Lallo Tuula Trian 28.54 0.00.23 38.10 37.14
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 34.44 0.06.13 30.04 29.28
4 Pajunen Tarja Navi 35.04 0.06.33 28.10 27.39

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 32.11 0.00.00
2 Kattelus Airi KS 35.43 0.03.32

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 28.00 0.00.00 37.99 35.91
2 Lakanen Sirpa RaKaS 30.25 0.02.25 33.23 31.41
3 Juvonen Marja RaKaS 33.14 0.05.14 28.81 27.23
4 Taitto Annikka SKVuoksi 43.55 0.15.55 20.59 19.46

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Särkkä Liisa Navi EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 45.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 33.22 0.00.00
2 Juntunen Hertta KR 35.17 0.01.55

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Laura LappRi 30.23 0.00.00 46.21 43.37
2 Kaplas Martta JoKu 37.35 0.07.12 35.96 33.74
3 Malinen Fanni Navi 39.21 0.08.58 33.00 30.97
4 Vainikka Sara Navi 1.05.12 0.34.49 19.11 17.93
5 Tuviala Maija KS 1.35.59 1.05.36 12.43 11.67

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 14.42 0.00.00
2 Tonder Ilona SKVuoksi 36.29 0.21.47
3 Pellinen Emma JoKu 40.59 0.26.17
Lindholm Siiri ORa EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruotsalainen Elina LappRi 24.20 0.00.00
2 Kaplas Elsa JoKu 28.59 0.04.39
Noponen Venla AnttU EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 16.32 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 18.00 0.01.28
3 Lindholm Lotta ORa 26.20 0.09.48
4 Lehtonen Uma LS-37 26.47 0.10.15
5 Miikki Senni SKVuoksi 38.57 0.22.25
6 Noponen Vilma AnttU 43.02 0.26.30

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Viivi AnttU 27.35 0.00.00
2 Pokkinen Reetta LappRi 39.39 0.12.04
Miikki Eevi SKVuoksi EIL -
Myllärinen Saimi LappRi EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Maija LappRi 14.02 0.00.00
2 Hemminki Ronja RasKu 26.08 0.12.06
3 Martomaa Lilja EsSu 28.00 0.13.58