FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon ja Savo-Karjalan avoin AM-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 1.00.08 0.00.00 74.14 72.53
2 Hyyryläinen Juha AnttU 1.08.23 0.08.15 64.50 63.09
3 Manninen Heikki AnttU 1.08.30 0.08.22 63.69 62.30
4 Pätäri Viljami AnttU 1.11.12 0.11.04 60.60 59.28
5 Kirjavainen Santeri KuoSu 1.11.27 0.11.19 59.72 58.42
6 Noponen Petri AnttU 1.14.07 0.13.59 56.93 55.69
7 Koivusalo Kalle IlU 1.15.20 0.15.12 55.38 54.17
8 Nisonen Antti Navi 1.17.34 0.17.26 53.17 52.01
9 Lamminsalo Marko KuoSu 1.18.31 0.18.23 51.91 50.78
10 Vokulov Oleg KR 1.22.41 0.22.33 48.72 47.66
11 Kiuru Jani RaKaS 1.23.55 0.23.47 47.43 46.40
12 Heckrodt Jesse ORa 1.24.54 0.24.46 46.32 45.31
13 Mutka Manu TuMe 1.36.33 0.36.25 40.24 39.36
14 Marila Simo 1.45.08 0.45.00 36.50 35.70
Simonen Markus KR KES -
Hirvikallio Petri LuuRa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivola Markus LappRi 1.06.41 0.00.00 47.81 47.10
2 Hynninen Tommi KeKaRa 1.08.23 0.01.42 45.62 44.95
3 Toropainen Asko SU-41 1.12.45 0.06.04 41.94 41.33
4 Viinikka Heikki KeKaRa 1.13.23 0.06.42 40.65 40.05
5 Hämäläinen Marko KeKaRa 1.16.44 0.10.03 37.99 37.43
6 Kariniemi Raimo KuoSu 1.23.04 0.16.23 34.27 33.76
7 Kolmonen Ville KR 1.26.58 0.20.17 31.94 31.47
8 Aspelund Kalle JoKu 1.39.15 0.32.34 27.30 26.90

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Pasi LieRa 58.35 0.00.00 55.14 54.24
2 Korpinen Olli-Jussi AnttU 59.30 0.00.55 53.38 52.52
3 Kettunen Pyry SäynSa 1.01.19 0.02.44 50.92 50.10
4 Lahtinen Miika ORa 1.04.59 0.06.24 47.22 46.46
5 Kiiski Mikko KyS 1.08.53 0.10.18 43.76 43.06
6 Ruotsalainen Ville LappRi 1.09.19 0.10.44 42.71 42.02
7 Paakkarinen Oskar RaKaS 1.11.27 0.12.52 40.69 40.03
8 Turkia Antti RaKaS 1.11.28 0.12.53 39.92 39.28
9 Rieppo Sami KR 1.20.40 0.22.05 34.70 34.14
9 Petäjistö Kimmo RAPSU 1.20.40 0.22.05 34.70 34.14
Norema Simo KyS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Jarno KS 58.00 0.00.00 60.92 59.98
2 Pietiläinen Juha RastiE4 58.31 0.00.31 59.62 58.71
3 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 1.02.28 0.04.28 55.15 54.30
4 Husu Heikki SKVuoksi 1.05.21 0.07.21 52.04 51.24
5 Rautanen Marko TuuSe 1.05.37 0.07.37 51.15 50.37
6 Huttunen Tomi KoHo 1.10.23 0.12.23 47.06 46.34
7 Korhonen Kai SKVuoksi 1.12.10 0.14.10 45.29 44.59
8 Rönnemaa Antti SiiRa 1.13.33 0.15.33 43.83 43.16
9 Marttinen Jarno AnttU 1.16.07 0.18.07 41.78 41.14
10 Karvonen Ossi KS 1.16.25 0.18.25 41.03 40.40
11 Rautio Mikko JoKu 1.21.17 0.23.17 38.03 37.45
12 Kivelä Juha RaKaS 1.21.23 0.23.23 37.44 36.87
13 Miikki Jussi SKVuoksi 1.22.59 0.24.59 36.19 35.64
Mononen Pekka KR EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Mika SKVuoksi 56.40 0.00.00 51.33 49.11
2 Tielinen Vesa LuuRa 59.12 0.02.32 48.52 46.42
3 Oksanen Tuomo Navi 59.53 0.03.13 47.36 45.31
4 Neuvonen Janne LuuRa 1.00.44 0.04.04 46.10 44.10
5 Tonteri Heikki KS 1.00.54 0.04.14 45.37 43.41
6 Kettunen Petri KR 1.01.53 0.05.13 44.07 42.16
7 Koivusalo Juha IlU 1.05.19 0.08.39 41.19 39.41
8 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.06.04 0.09.24 40.17 38.44
9 Karjalainen Risto LipTa 1.06.05 0.09.25 39.61 37.90
10 Parviainen Kari JoS 1.08.52 0.12.12 37.49 35.86
11 Kurttila Jukka Navi 1.10.58 0.14.18 35.86 34.31
12 Hartikainen Antti KR 1.16.13 0.19.33 32.92 31.49
Sippu Visa InkTe KES -
Ranki Jussi SKVuoksi EIL -
Elomäki Mika KR EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 52.30 0.00.00 54.47 53.50
2 Natunen Timo SaSu 56.57 0.04.27 49.81 48.93
3 Thitz Eero SaSu 1.02.46 0.10.16 44.84 44.04
4 Kettunen Juha SaSu 1.03.26 0.10.56 44.01 43.23
5 Väyrynen Timo KyS 1.04.18 0.11.48 43.07 42.30
6 Mattinen Reijo JoKu 1.04.36 0.12.06 42.52 41.76
7 Joutsensaari Jorma KuoSu 1.05.00 0.12.30 41.91 41.16
8 Forsberg Matti SäynSa 1.05.10 0.12.40 41.45 40.72
9 Lintunen Petteri SiiRa 1.10.25 0.17.55 38.04 37.37
10 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.11.08 0.18.38 37.34 36.68
11 Peltonen Timo SonPa 1.11.26 0.18.56 36.87 36.22
12 Kalliokoski Arto PerhKi 1.11.54 0.19.24 36.32 35.67
13 Niiranen Ari KR 1.13.07 0.20.37 35.40 34.78
14 Ovaska Heikki LuuRa 1.16.48 0.24.18 33.41 32.82
15 Nieminen Ari JoS 1.18.52 0.26.22 32.25 31.68
16 Eskelinen Jussi RaKaS 1.22.07 0.29.37 30.70 30.15
17 Kirjavainen Jarkko KuoSu 1.33.47 0.41.17 26.64 26.17
18 Henriksson Matti HS 1.45.29 0.52.59 23.47 23.05
19 Hyväri Mikko HS 1.47.19 0.54.49 22.86 22.45
Haavisto Marko KuoSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 52.13 0.00.00 50.66 50.15
2 Asikainen Rauno KR 55.15 0.03.02 47.37 46.89
3 Airosalo Jarmo Navi 1.01.46 0.09.33 41.91 41.49
4 Vornanen Pekka SuoVa 1.03.36 0.11.23 40.26 39.85
5 Jeskanen Taito IlU 1.04.44 0.12.31 39.11 38.72
6 Lavonen Hannu MiehVi 1.10.02 0.17.49 35.75 35.39
7 Hurri Seppo Navi 1.11.18 0.19.05 34.72 34.37
8 Puhakka Olli KR 1.11.47 0.19.34 34.09 33.74
9 Vairinen Risto KontU 1.12.34 0.20.21 33.33 32.99
10 Forss Jari HaukivKi 1.13.30 0.21.17 32.52 32.19
11 Heimala Juha LappRi 1.15.12 0.22.59 31.41 31.09
12 Simonen Juhani KR 1.16.43 0.24.30 30.42 30.11
13 Myllärinen Hannu JoKu 1.23.27 0.31.14 27.62 27.35
14 Liukko Timo EnonkU 1.29.54 0.37.41 25.33 25.07
15 Senttula Asko S-JKL 1.34.14 0.42.01 23.86 23.62
Tiusanen Hannu SaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 54.04 0.00.00 50.05 49.57
2 Vartiainen Börje KR 58.24 0.04.20 45.87 45.43
3 Linjala Pekka SaSu 58.42 0.04.38 45.17 44.74
4 Piironen Markku KR 1.00.40 0.06.36 43.26 42.85
5 Kurppa Hannu AngA 1.02.04 0.08.00 41.85 41.45
6 Vartiainen Aarne RAPSU 1.04.37 0.10.33 39.78 39.40
7 Hyytiäinen Timo JuvU 1.06.14 0.12.10 38.40 38.04
8 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.07.14 0.13.10 37.43 37.07
9 Pulkkinen Erkki RaLu 1.12.37 0.18.33 34.28 33.95
10 Huttunen Kalle KuoSu 1.12.42 0.18.38 33.87 33.55
11 Kiiskinen Eero LieRa 1.13.23 0.19.19 33.19 32.87
12 Karvonen Paavo IisVi 1.17.48 0.23.44 30.95 30.66
13 Sihvola Eero Kajo 1.38.17 0.44.13 24.23 24.00
14 Währn Hannu KyS 1.44.47 0.50.43 22.47 22.25
Turpeinen Seppo KontU KES -
Manninen Veli HaukivKi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 46.38 0.00.00 43.38 42.82
2 Ollikainen Seppo JuvU 49.47 0.03.09 40.20 39.68
3 Peippo Tapio JoKu 54.39 0.08.01 36.22 35.76
4 Butilkin Niilo SäynSa 1.01.41 0.15.03 31.74 31.33
5 Loikkanen Hannes SaSu 1.02.55 0.16.17 30.78 30.38
6 Lakkala Ossi KuoSu 1.06.15 0.19.37 28.90 28.53
7 Miettinen Kauko SuoVa 1.10.45 0.24.07 26.76 26.41
8 Pulli Martti LappRi 1.13.30 0.26.52 25.46 25.13
9 Nisonen Tapani Navi 1.13.32 0.26.54 25.15 24.83
10 Lappalainen Martti Navi 1.15.34 0.28.56 24.19 23.88
11 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.16.55 0.30.17 23.48 23.18
12 Jokilehto Jaakko SäynSa 1.23.37 0.36.59 21.34 21.07
13 Pöntinen Jorma Navi 1.25.39 0.39.01 20.58 20.32
14 Puolakka Pekka SäynSa 1.43.25 0.56.47 16.84 16.62
Ketolainen Kauko LipTa KES -
Ruokolainen Hannu KR EIL -
Rautanen Kyösti TuuSe EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 36.50 0.00.00 35.73 35.52
2 Korhonen Pauli SäynSa 43.30 0.06.40 29.75 29.57
3 Palo Hannu Navi 44.08 0.07.18 28.82 28.66
4 Kyyrönen Heikki KS 47.51 0.11.01 26.13 25.97
5 Karppinen Eino SäynSa 48.36 0.11.46 25.27 25.13
6 Paukkunen Ossi RaKaS 52.30 0.15.40 22.98 22.84
7 multala antti KR 1.00.46 0.23.56 19.49 19.38
8 Lehtonen Matti PiVe 1.04.52 0.28.02 17.92 17.82
9 Nousiainen Pekka KR 1.07.07 0.30.17 16.99 16.89
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 26.21 0.00.00 33.54 33.13
2 Kilo Esko LappRi 26.26 0.00.05 32.59 32.20
3 Matikainen Martti KeKaRa 31.16 0.04.55 26.85 26.52
4 Karnaattu Mauri KS 31.51 0.05.30 25.66 25.35
5 Salmi Tarmo JoKu 38.36 0.12.15 20.60 20.35
6 Repo Voitto RaKaS 1.15.10 0.48.49 10.29 10.16
Lavikainen Mauno LipTa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 30.59 0.00.00 27.84 28.08
2 Ryyppö Toivo RaKaS 32.12 0.01.13 24.78 25.00
3 Puustinen Valto IisVi 42.00 0.11.01 17.45 17.61

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 31.13 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Aatu VeVe 1.02.15 0.00.00
2 Rautio Juho JoKu 1.36.13 0.33.58

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Jaakko KR 46.44 0.00.00 42.53 39.96
2 Tonteri Tuomas KS 53.24 0.06.40 35.83 33.66
3 Mukkala Jonne KR 1.13.12 0.26.28 25.12 23.60
4 Makkonen Jonne KR 1.16.46 0.30.02 22.98 21.59
Heikkinen Altti SoJy KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 22.42 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 22.43 0.00.01
3 Räihä Konsta Navi 25.16 0.02.34
4 Seppänen Nuutti ORa 26.26 0.03.44
5 Karvonen Tatu KS 26.47 0.04.05
6 Siivola Visa LappRi 27.25 0.04.43
7 Saalasti Paavo KR 29.33 0.06.51
8 Hallikainen Juuso KuoSu 29.49 0.07.07
9 Kiintola Eemil KS 31.27 0.08.45
10 Mukkala Jonni KR 34.55 0.12.13
11 Koponen Otso KuoSu 39.07 0.16.25

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 15.58 0.00.00
2 Korhonen Veikka SKVuoksi 16.16 0.00.18
3 Pohjalainen Olli VeVe 19.47 0.03.49
4 Räihä Vinski Navi 20.39 0.04.41
5 Saalasti Toivo KR 22.20 0.06.22
6 Jauho Eelis LappRi 22.26 0.06.28
7 Suvinen Sisu SaSu 23.18 0.07.20
8 Karvonen Elmo KS 25.38 0.09.40
9 Ryhänen Leo Navi 26.31 0.10.33
10 Kivelä Veikko RaKaS 32.35 0.16.37
11 Ojanen Arto RasKa 33.58 0.18.00
12 Kovanen Jere SaSu 37.36 0.21.38

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Lenni KR 15.35 0.00.00
2 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 18.22 0.02.47
3 Jauho Topias LappRi 19.38 0.04.03
4 Pokkinen Tuomas LappRi 19.59 0.04.24
5 Opari Okko KR 25.21 0.09.46
6 Pohjalainen Veikka VeVe 25.24 0.09.49
7 Sippu Sami InkTe 26.16 0.10.41

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aatos KR 19.57 0.00.00
2 Korpinen Veikko AnttU 22.07 0.02.10
3 Ahtiainen Aapo JoKu 25.09 0.05.12
4 Kinnunen Paulus PiVe 28.53 0.08.56
5 Kovanen Joni SaSu 29.23 0.09.26
6 Makkonen Venni KR 30.32 0.10.35
7 Voutilainen Ville KR 30.57 0.11.00

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takala Touko KR 30.48 0.00.00
2 Suvinen Nuutti SaSu 30.55 0.00.07
3 Pokkinen Perttu LappRi 33.46 0.02.58
4 Nykänen Arttu SKVuoksi 36.08 0.05.20
Toropainen Leo SU-41 KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 1.04.55 0.00.00 66.58 65.00
2 Pylvänäinen Henna KS 1.05.45 0.00.50 64.84 63.30
3 Väyrynen Aino KR 1.06.14 0.01.19 63.47 61.97
4 Mononen Hanna KR 1.10.03 0.05.08 59.17 57.77
5 Väyrynen Anni KyS 1.11.36 0.06.41 57.07 55.72
6 Talbonen Linda KR 1.12.46 0.07.51 55.34 54.04
7 Hyyryläinen Laura AnttU 1.18.28 0.13.33 50.57 49.38
8 Vainikka Kaisa KS 1.22.49 0.17.54 47.20 46.09
9 Uurasjärvi Emilia KuoSu 1.24.37 0.19.42 45.50 44.43
10 Simonen Anniina ORa 1.29.35 0.24.40 42.32 41.32
11 Uotila Tiina OrPo 1.31.30 0.26.35 40.79 39.83
12 Pitkäaho Anni KuoSu 1.51.25 0.46.30 32.97 32.19
Toiviainen Anni SKVuoksi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Liisa LipTa 1.13.53 0.00.00
2 Himanka Satu IisVi 1.43.06 0.29.13

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 58.49 0.00.00 54.55 54.43
2 Lehtikangas Katri KS 1.00.17 0.01.28 52.09 51.96
3 Torvela Tiina KuoSu 1.05.00 0.06.11 47.25 47.14
4 Makkonen Mira LipTa 1.07.30 0.08.41 44.48 44.38
5 Moilanen Tiina SiiRa 1.10.44 0.11.55 41.48 41.38
6 Ruotsalainen Saara LappRi 1.19.06 0.20.17 36.22 36.13
7 Malinen Marita KuoSu 1.23.14 0.24.25 33.59 33.51
8 Tusa Maija KuoSu 1.55.35 0.56.46 23.60 23.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Tarja JoKu 1.04.38 0.00.00 54.50 51.34
2 Väätäinen Hanna KuoSu 1.08.14 0.03.36 50.66 47.72
3 Savikkomaa Sanna KoHo 1.08.27 0.03.49 49.53 46.66
4 Multala Sanna KuoSu 1.09.17 0.04.39 47.98 45.20
5 Huusari Heidi InkTe 1.10.30 0.05.52 46.22 43.54
6 Salmi Maria LappRi 1.12.23 0.07.45 44.10 41.55
7 Pötry Mervi KR 1.19.57 0.15.19 39.10 36.84
8 Paavola Tiina KyS 1.25.37 0.20.59 35.74 33.67
Palo Unna-Sisko HS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Pia KyS 1.06.24 0.00.00 46.98 43.49
2 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 1.07.49 0.01.25 45.13 41.78
3 Holm Riikka SiiRa 1.13.37 0.07.13 40.78 37.75
4 Kainulainen Satu KeKaRa 1.16.27 0.10.03 38.51 35.65
5 Lintunen Sirpa SiiRa 1.18.51 0.12.27 36.59 33.88
6 Villikka Sanna VeVe 1.23.50 0.17.26 33.72 31.22
7 Klemetti Tarja LipTa 1.32.50 0.26.26 29.82 27.61
8 Sundvall Tiina KuoSu 1.37.47 0.31.23 27.71 25.66
9 Kurkinen Cecilia KuoSu 1.45.22 0.38.58 25.16 23.29

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 56.37 0.00.00 46.52 45.60
2 Mäntynen Anne KR 1.04.18 0.07.41 40.28 39.48
3 Koistinen Aija KR 1.04.35 0.07.58 39.43 38.64
4 Juutilainen Virpi SKVuoksi 1.09.46 0.13.09 35.87 35.16
5 Martikainen Lea Navi 1.12.32 0.15.55 33.89 33.22
6 Kukkola Sinikka KuoSu 1.27.36 0.30.59 27.56 27.02
7 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 1.32.03 0.35.26 25.75 25.24
8 Hakkarainen Riitta RaKaS 1.34.55 0.38.18 24.51 24.03
9 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.38.08 0.41.31 23.26 22.80
10 Punta Eeva KR 1.38.23 0.41.46 22.76 22.31
Turunen Sisko KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 1.09.40 0.00.00
2 Kalliokoski Katriina PerhKi 1.16.55 0.07.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 42.44 0.00.00 45.27 45.74
2 Puolakka Päivi SäynSa 43.02 0.00.18 44.21 44.67
3 Kattelus Airi KS 44.44 0.02.00 41.81 42.24
4 Kekki Päivi KS 45.33 0.02.49 40.35 40.77
5 Kattelus Helena KS 47.59 0.05.15 37.63 38.02
6 Soanjärvi Tuija Lynx 48.26 0.05.42 36.62 37.00
7 Malkki Sisko SaSu 1.01.31 0.18.47 28.30 28.60
8 Laukkanen Kirsti HlT 1.11.47 0.29.03 23.81 24.05
9 Karvonen Pirjo IisVi 1.14.54 0.32.10 22.39 22.62
10 Hiltunen Maija SäynSa 1.25.14 0.42.30 19.29 19.49

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 47.34 0.00.00 39.73 39.00
2 Kauppinen Kyllikki KR 49.26 0.01.52 37.28 36.59
3 Tikka Eija RaKaS 56.13 0.08.39 31.94 31.35
4 Taitto Annikka SKVuoksi 1.04.51 0.17.17 26.96 26.46
5 Pöntinen Tuula Navi 1.06.31 0.18.57 25.57 25.10
6 Särkkä Liisa Navi 1.08.50 0.21.16 24.03 23.58
7 Kukkonen Marja RaKaS 1.15.58 0.28.24 21.15 20.76

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 34.45 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 40.30 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Jutta ORa 1.16.35 0.00.00 54.05 56.33
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.17.33 0.00.58 51.37 53.54
3 Niskanen Aura KuoSu 1.19.25 0.02.50 48.21 50.25
4 Mattinen Lotta JoKu 1.22.21 0.05.46 44.61 46.49
5 Kangasaho Aino HS 1.34.23 0.17.48 37.27 38.85
Marttinen Jenni AnttU EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 1.02.49 0.00.00 45.48 42.77
2 Neuvonen Venla LuuRa 1.05.30 0.02.41 41.43 38.96
3 Kinnunen Saana PiVe 1.40.09 0.37.20 25.67 24.14
Laitimo Maija JoKu EIL -
Lavonen Sanni MiehVi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 44.07 0.00.00 53.17 51.49
2 Kiiski Aliisa KyS 47.45 0.03.38 48.55 47.03
3 Kurttila Meeri Navi 49.37 0.05.30 46.18 44.73
4 Kiintola Emilia KS 1.00.23 0.16.16 37.50 36.32
5 Multala Emmi KuoSu 1.02.31 0.18.24 35.79 34.66
6 Laitinen Julia VeVe 1.02.56 0.18.49 35.12 34.01
7 Outinen Katariina KyS 1.10.51 0.26.44 30.81 29.84
8 Pirinen Oona KeKaRa 1.11.43 0.27.36 30.06 29.12
9 Karppinen Vilma KuoSu 1.14.57 0.30.50 28.41 27.51
10 Rautio Oona JoKu 1.17.43 0.33.36 27.05 26.20
11 Saar Tiia Navi 1.18.07 0.34.00 26.56 25.73
12 Kinnunen Isla PiVe 1.21.42 0.37.35 25.06 24.28
13 Kivelä Martta RaKaS 1.25.47 0.41.40 23.56 22.82
Paavola Titta KyS HYL -
Juntunen Hertta KR EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaiponen Ella-Sofia ORa 37.20 0.00.00
1 Ruotsalainen Emma LappRi 37.20 0.00.00
3 Lång Emma KuoSu 38.14 0.00.54
4 Malinen Fanni Navi 38.41 0.01.21
5 Kairikko Elsa ORa 41.57 0.04.37
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 42.19 0.04.59
7 Liukkonen Veera AnttU 44.52 0.07.32
8 Vepsäläinen Liinu KuoSu 49.23 0.12.03
9 Malinen Ella KuoSu 49.30 0.12.10
10 Turunen Elina KuoSu 49.47 0.12.27
11 Palmu Amanda KuoSu 56.36 0.19.16
12 Auvinen Senja AnttU 1.02.02 0.24.42
13 Makkonen Iisa Maria KR 1.09.06 0.31.46
Sippu Jenna InkTe HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindholm Siiri ORa 25.20 0.00.00
2 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 32.57 0.07.37
3 Lehtonen Elisa KS 38.16 0.12.56
4 Ryynänen Peppi KuoSu 43.03 0.17.43
Saar Sini Navi HYL -
Tujunen Anna KuoSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aino KR 17.26 0.00.00
2 Mononen Linda KR 17.48 0.00.22
3 Takanen Tiitu VeVe 18.49 0.01.23
4 Malinen Hertta Navi 20.33 0.03.07
5 Ruotsalainen Elina LappRi 20.35 0.03.09
6 Paavola Peppi KyS 21.57 0.04.31
7 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 22.36 0.05.10
8 Heikkinen Emmi RaKaS 29.06 0.11.40
9 Pennanen Ella-Lilja KR 29.45 0.12.19
10 Kiiski Ilona KyS 34.48 0.17.22
11 Liukkonen Iiris AnttU 35.45 0.18.19
12 Laitinen Sofia VeVe 37.37 0.20.11
13 Hämäläinen Siiri KuoSu 37.44 0.20.18
14 Lindholm Lotta ORa 1.15.36 0.58.10
Saksman Anni ORa HYL -
Korpinen Elli AnttU HYL -
Noponen Venla AnttU EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Vilma AnttU 23.15 0.00.00
2 Kortelainen Tara RaKaS 25.39 0.02.24
3 Miikki Senni SKVuoksi 25.44 0.02.29
4 Laitinen Lilja KS 28.09 0.04.54
5 Ojanen Siiri RasKa 35.37 0.12.22
6 Kaiponen Lilli-Lotta ORa 44.45 0.21.30
Suvinen Liina SaSu EIL -

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 19.10 0.00.00
2 Mukkala Janna KR 24.08 0.04.58
3 Lehtonen Julia KS 25.18 0.06.08
4 Heikkinen Essi RaKaS 27.47 0.08.37
5 Räihä Maikki Navi 39.24 0.20.14

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Viivi AnttU 27.08 0.00.00
2 Kolmonen Saimi KR 29.29 0.02.21
3 Suomalainen Valma LappRi 37.18 0.10.10
4 Takanen Titi VeVe 40.24 0.13.16
5 Toropainen Emilia SU-41 1.08.37 0.41.29

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäenpää Ilmari KR 32.54 0.00.00
2 Suomalainen Vilho LappRi 34.29 0.01.35
3 Takanen Eetu VeVe 39.55 0.07.01
4 Juntunen Henrik KR 40.12 0.07.18
5 Konttinen Otto SaSu 40.14 0.07.20
6 Paloheimo Lenni ORa 40.55 0.08.01
7 Pylvänäinen Jere KS 44.55 0.12.01
8 Turunen Juho LappRi 45.33 0.12.39
9 Ojalainen Matias SKVuoksi 1.02.54 0.30.00
Nikula Olli KS HYL -