FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Luumäki-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mertanen Simo LappRi 1.02.20 0.00.00 84.42 82.97
2 Myllärinen Jani LappRi 1.05.45 0.03.25 79.29 77.92
3 Parkkinen Jarno Koovee 1.05.52 0.03.32 78.40 77.04
4 Huttunen Esa TuMe 1.05.59 0.03.39 77.51 76.17
5 Saari Aki LS-37 1.06.10 0.03.50 76.55 75.23
6 Fabritius Mikael LS-37 1.06.17 0.03.57 75.67 74.36
7 Pukema Hannu-Pekka RR 1.06.26 0.04.06 74.76 73.47
8 Kuningas Janne LappRi 1.08.07 0.05.47 72.18 70.94
9 Tani Jukka KS 1.11.25 0.09.05 68.16 66.98
10 Lakanen Jonne LappRi 1.11.58 0.09.38 66.95 65.80
11 Myllärinen Vertti LappRi 1.15.11 0.12.51 63.43 62.34
12 Etula Atte LS-37 1.18.06 0.15.46 60.43 59.39
13 Lindén Mikael KS 1.18.08 0.15.48 59.77 58.74
14 Kansonen Jari JoKu 1.26.55 0.24.35 53.17 52.25
15 Kauppila Tomi VeVe 1.31.47 0.29.27 49.81 48.95
16 Pätäri Viljami AnttU 1.40.11 0.37.51 45.14 44.36
Pellinen Veeti JoKu KES -
Suutari Matti VeVe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarilampi Pasi KS 1.09.37 0.00.00
2 Aspelund Kalle JoKu 1.38.38 0.29.01

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fabritius Erik Trian 1.00.06 0.00.00 51.00 49.76
2 Pellinen Teppo JoKu 1.04.56 0.04.50 46.50 45.36
3 Lintunen Sampsa RaKaS 1.05.04 0.04.58 45.69 44.58
4 Asikainen Pasi JoKu 1.05.06 0.05.00 44.96 43.87
5 Soini Jussi KS 1.08.54 0.08.48 41.82 40.80
6 Ruotsalainen Ville LappRi 1.12.32 0.12.26 39.09 38.13
7 Paakkarinen Oskar RaKaS 1.17.00 0.16.54 36.22 35.34
8 Metsämuuronen Niko YlämPy 1.24.29 0.24.23 32.47 31.68
9 Tilli Petri YlämPy 1.37.34 0.37.28 27.65 26.97
Kaipia Saku LappRi KES -
Hietanen Aki SKVuoksi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 49.59 0.00.00 63.70 61.97
2 Kiuru Jani RaKaS 52.37 0.02.38 60.03 58.41
3 Muikku Anssi AnttU 53.33 0.03.34 58.52 56.93
4 Saarilaakso Miko LappRi 54.47 0.04.48 56.74 55.20
5 Vickholm Hannes Trian 56.04 0.06.05 54.99 53.50
6 Kiintola Jarno KS 57.09 0.07.10 53.51 52.06
7 Hämäläinen Jani LS-37 57.16 0.07.17 52.96 51.53
8 Lund Henrik Trian 59.23 0.09.24 50.65 49.28
9 Kaplas Jarkko JoKu 1.00.12 0.10.13 49.55 48.21
10 Tonder Mika SKVuoksi 1.00.39 0.10.40 48.77 47.45
11 Karvonen Ossi KS 1.02.40 0.12.41 46.80 45.53
12 Sirola Timo KeU 1.04.21 0.14.22 45.18 43.96
13 Kivelä Juha RaKaS 1.04.51 0.14.52 44.45 43.24
14 Lehtimäki Harri HlT 1.06.00 0.16.01 43.29 42.12
15 Pohjola Olli-Pekka Koovee 1.10.20 0.20.21 40.27 39.17
16 Tuliniemi Harri LappRi 1.10.36 0.20.37 39.76 38.68
17 Marttinen Jarno AnttU 1.10.45 0.20.46 39.32 38.25
18 Seppä Antti KyS 1.16.45 0.26.46 35.92 34.94
19 Harmaala Ismo MusNe 1.49.14 0.59.15 25.01 24.33
Seppälä Ville KyS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurhinen Tomi NaTe 53.45 0.00.00 49.23 42.76
2 Ranki Jussi SKVuoksi 1.00.47 0.07.02 42.72 37.10
3 Poikonen Pasi JoKu 1.02.30 0.08.45 40.75 35.40
4 Suutari Simo VeVe 1.03.50 0.10.05 39.13 33.98
5 Tonteri Heikki KS 1.04.13 0.10.28 38.12 33.11
6 Sippu Visa InkTe 1.10.38 0.16.53 33.95 29.49
7 Niemi Tauno LS-37 1.13.05 0.19.20 32.14 27.91
8 Pellinen Antti JoKu 1.19.45 0.26.00 28.83 25.04
Hautaniemi Petri RaKaS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 47.52 0.00.00 48.30 45.51
2 Ojalainen Jorma SKVuoksi 48.25 0.00.33 46.56 43.87
3 Kuusinen Mikko Lynx 51.50 0.03.58 42.38 39.93
4 Penttinen Tapani Navi 55.16 0.07.24 38.70 36.46
5 Koistinen Pasi NaTe 57.49 0.09.57 35.99 33.91
6 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.12.48 0.24.56 27.79 26.19
7 Koskivirta Eero EKSu 1.16.09 0.28.17 25.81 24.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 51.41 0.00.00 45.35 44.65
2 Vestola Heikki NaTe 53.45 0.02.04 42.79 42.13
3 Airosalo Jarmo Navi 55.38 0.03.57 40.55 39.93
4 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.00.17 0.08.36 36.69 36.13
5 Kylliäinen Seppo LappRi 1.04.58 0.13.17 33.37 32.86
6 Mäntynen Ari KyS 1.05.29 0.13.48 32.44 31.94
7 Pajunen Jukka Navi 1.09.29 0.17.48 29.94 29.48
8 Lavonen Hannu MiehVi 1.13.43 0.22.02 27.62 27.20
9 Karlsson Henrik KuUS 1.27.15 0.35.34 22.83 22.48

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 42.18 0.00.00 39.10 38.47
2 Töyrylä Teuvo VeVe 43.40 0.01.22 37.41 36.80
3 Höglund Risto ORa 46.35 0.04.17 34.62 34.06
4 Maajärvi Esa LappRi 48.29 0.06.11 32.84 32.30
5 Kurppa Hannu AngA 49.23 0.07.05 31.82 31.30
6 Värtö Simo JoKu 54.24 0.12.06 28.51 28.04
7 Kyckling Aki LappRi 55.39 0.13.21 27.49 27.05
8 Ollila Jarmo Trian 55.44 0.13.26 27.08 26.64
9 Jumppanen Jarmo Pihkan 58.44 0.16.26 25.35 24.93
10 Kattelus Keijo VeVe 59.04 0.16.46 24.85 24.45
11 Kaario Reino HS 1.12.25 0.30.07 19.99 19.66
12 Turkka Esko KS 1.22.00 0.39.42 17.40 17.12
13 Währn Hannu KyS 1.27.48 0.45.30 16.01 15.75

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 38.22 0.00.00 43.95 43.82
2 Tani Ossi KS 39.25 0.01.03 41.97 41.86
3 Pulli Martti LappRi 40.26 0.02.04 40.14 40.02
4 Töyrylä Hannu KS 40.40 0.02.18 39.13 39.02
5 Hyyryläinen Raimo JuvU 44.49 0.06.27 34.80 34.70
6 Kaukiainen Raimo HU-46 46.29 0.08.07 32.87 32.78
7 Lindqvist Pekka RaKaS 48.08 0.09.46 31.09 31.00
8 Lappalainen Martti Navi 50.29 0.12.07 29.01 28.93
9 Pammo Kalervo VaHa 1.23.13 0.44.51 17.22 17.17

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palo Hannu Navi 36.33 0.00.00 34.38 34.10
2 Liitiäinen Reijo Trian 41.49 0.05.16 29.49 29.25
3 Pöyhiä Jorma JoKu 42.20 0.05.47 28.57 28.34
4 Seitsonen Kauko KS 45.59 0.09.26 25.79 25.58
5 Hakala Pekka KS 48.22 0.11.49 24.03 23.84
6 Paukkunen Ossi RaKaS 49.49 0.13.16 22.86 22.67
7 Kyöstilä Matti RaKaS 50.38 0.14.05 22.03 21.85
8 Lehtonen Matti PiVe 50.54 0.14.21 21.45 21.27
9 Kykkänen Herkko KaaRa 1.02.48 0.26.15 17.01 16.87
Valtonen Pekka JoKu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 38.46 0.00.00 31.94 32.20
2 Repo Voitto RaKaS 41.01 0.02.15 27.92 28.15
3 Salmi Tarmo JoKu 42.10 0.03.24 24.96 25.16

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 38.15 0.00.00
2 Ryyppö Toivo RaKaS 40.21 0.02.06

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Kasperi LappRi 1.08.41 0.00.00
2 Kaitainen Lassi KyS 1.27.10 0.18.29

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonteri Tuomas KS 33.26 0.00.00 40.55 41.28
2 Kuusinen Karri Lynx 34.36 0.01.10 37.72 38.39
3 Kuusinen Tuomas Lynx 36.55 0.03.29 33.97 34.58
4 Seppälä Matias KyS 37.19 0.03.53 32.25 32.82
5 Kaipia Sampo LappRi 48.14 0.14.48 23.89 24.32

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Vilho LappRi 25.12 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 26.59 0.01.47
3 Saarilaakso Sulo LappRi 30.18 0.05.06
4 Pylvänäinen Jere KS 31.18 0.06.06
5 Lintunen Aapo RaKaS 32.01 0.06.49
6 Kaitainen Otto KyS 40.46 0.15.34
7 Talka Eero KS 42.30 0.17.18
8 Turunen Juho LappRi 44.16 0.19.04
9 Pellinen Pietari JoKu 1.10.36 0.45.24
Ojalainen Matias SKVuoksi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Eemil KS 21.03 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 21.30 0.00.27
3 Tyni Sisu VeVe 22.12 0.01.09
4 Karvonen Tatu KS 27.24 0.06.21
5 Simola Viljo LuuRa 29.38 0.08.35
6 Tamminen Oskari LuuRa 35.31 0.14.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jauho Eelis LappRi 14.54 0.00.00
2 Pohjalainen Olli VeVe 15.24 0.00.30
3 Lintunen Elmo RaKaS 17.14 0.02.20
4 Kivelä Veikko RaKaS 17.18 0.02.24
5 Pulkkinen Elmo RaKaS 17.22 0.02.28
6 Karvonen Elmo KS 19.16 0.04.22
7 Sarilampi Tuure KS 19.21 0.04.27
8 Asikainen Viljami JoKu 24.22 0.09.28
Nurmela Eevert LS-37 HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Talka Aapo KS 18.14 0.00.00
2 Suomalainen Veikka LappRi 21.45 0.03.31
3 Fabritius Emil Trian 23.55 0.05.41
4 Hurri Leevi KyS 26.37 0.08.23
5 Saarilaakso Pyry LappRi 27.25 0.09.11
6 Hyvölä Onni HlS 28.17 0.10.03

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pokkinen Tuomas LappRi 16.03 0.00.00
2 Jauho Topias LappRi 16.26 0.00.23
3 Pohjalainen Veikka VeVe 16.36 0.00.33
4 Turkka Theo KS 18.02 0.01.59
5 Sopanen Matias LappRi 19.07 0.03.04
6 Manninen Touko LuuRa 23.51 0.07.48
7 Ovaska Vilho LuuRa 26.24 0.10.21
8 Näivä Eeli LuuRa 27.31 0.11.28
9 Manninen Tuisku LuuRa 31.34 0.15.31
10 Ovaska Tatu LuuRa 33.07 0.17.04

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Netta KR 51.08 0.00.00 71.99 69.26
2 Heikkinen Paula RaKaS 53.39 0.02.31 67.76 65.18
3 Kiuru Veera RaKaS 54.40 0.03.32 65.66 63.16
4 Laukkanen Marja KS 57.08 0.06.00 62.02 59.66
5 Mäkinen Elisa MSParma 57.24 0.06.16 60.93 58.61
6 Pekkala Sini EsSu 1.03.04 0.11.56 54.72 52.64
7 Vääränen Sari KS 1.03.34 0.12.26 53.57 51.53
8 Suutari Säde KS 1.05.35 0.14.27 51.22 49.27
9 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.06.15 0.15.07 50.01 48.11
10 Ruoti Miina VeVe 1.06.49 0.15.41 48.90 47.04
11 Kantanen Raisa JoKu 1.07.48 0.16.40 47.51 45.70
12 Ruoti Roosa VeVe 1.09.15 0.18.07 45.85 44.11
13 Vesikko Venla JoKu 1.10.47 0.19.39 44.21 42.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Terhi KS 59.13 0.00.00
2 Turkka Saara KS 1.25.19 0.26.06

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 50.58 0.00.00 44.69 42.12
2 Ruotsalainen Saara LappRi 1.11.24 0.20.26 30.31 28.56
3 Pätäri Päivi HlS 1.16.11 0.25.13 26.91 25.36
4 Eskelinen Tarja KS 1.53.27 1.02.29 17.07 16.08

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Anu LS-37 41.08 0.00.00 58.23 56.08
2 Kivelä Riikka VeVe 41.56 0.00.48 56.04 53.98
3 Saarilaakso Mia LappRi 43.50 0.02.42 52.59 50.65
4 Kirves Hetti KeU 52.24 0.11.16 43.14 41.55
5 Salmi Maria LappRi 54.01 0.12.53 41.01 39.50
6 Nykänen Tarja JoKu 54.07 0.12.59 40.11 38.63
7 Vesterinen Kirsi HlS 1.00.03 0.18.55 35.40 34.09
8 Närhi Minna AnttU 1.08.33 0.27.25 30.35 29.23
Kiintola Susanna KS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salorinne Satu VeVe 45.18 0.00.00 33.30 31.49
2 Hedman Kirsi Navi 48.51 0.03.33 29.96 28.32
3 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 52.47 0.07.29 26.87 25.40
4 Villikka Sanna VeVe 52.54 0.07.36 25.95 24.54
5 Tonder Mari SKVuoksi 54.54 0.09.36 24.18 22.86
6 lindroos katri KuUS 1.10.36 0.25.18 18.16 17.17

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena Lynx 47.43 0.00.00 37.90 33.64
2 Moilanen Ulla RaKaS 51.50 0.04.07 33.58 29.81
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 1.04.27 0.16.44 25.95 23.04
4 Harjula Oili KuUS 1.17.42 0.29.59 20.65 18.33
5 Kinnunen Virpi ORa 1.39.44 0.52.01 15.41 13.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 44.15 0.00.00
2 Pajunen Tarja Navi 1.00.24 0.16.09
Lallo Tuula Trian KES -
Töyrylä Marja KyS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 38.42 0.00.00 42.36 42.63
2 Kattelus Airi KS 40.39 0.01.57 38.31 38.56
3 Jumppanen Helena Pihkan 46.19 0.07.37 31.86 32.06
4 Kekki Päivi KS 1.01.16 0.22.34 22.74 22.89
Pajunen Arja OrPo EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 37.22 0.00.00 37.13 35.53
2 Tikka Eija RaKaS 39.42 0.02.20 33.90 32.44
3 Särkkä Liisa Navi 47.19 0.09.57 27.56 26.38
4 Heimonen Arja Navi 59.24 0.22.02 21.26 20.34
5 Lindqvist Ulla RaKaS 1.47.39 1.10.17 11.34 10.85
Kukkonen Marja RaKaS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 47.51 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 1.26.17 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Jutta ORa 1.03.40 0.00.00 42.79 27.46
2 Marttinen Jenni AnttU 1.04.09 0.00.29 40.34 25.89
3 Vanhatalo Salla KS 1.10.52 0.07.12 34.60 22.20
4 Laitinen Emilia VeVe 1.21.20 0.17.40 28.47 18.27

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 51.11 0.00.00 46.39 44.48
2 Neuvonen Venla LuuRa 51.36 0.00.25 42.56 40.81
3 Kaplas Kerttu JoKu 1.09.36 0.18.25 29.00 27.80
Laitimo Maija JoKu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 36.24 0.00.00 47.37 45.91
2 Laakso Laura LappRi 38.28 0.02.04 43.14 41.81
3 Hirvikallio Saara LuuRa 43.11 0.06.47 36.93 35.79
4 Kivelä Martta RaKaS 57.52 0.21.28 26.44 25.63
5 Kiintola Emilia KS 1.04.07 0.27.43 22.86 22.15

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 25.59 0.00.00
2 Ruotsalainen Emma LappRi 27.08 0.01.09
3 Nurmela Helmiina LS-37 29.41 0.03.42
4 Kaplas Martta JoKu 32.32 0.06.33
5 Huuhko Riikka LuuRa 34.48 0.08.49
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 35.29 0.09.30
7 Lintunen Venla RaKaS 43.50 0.17.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 18.02 0.00.00
2 Hietanen Silja SKVuoksi 26.10 0.08.08
3 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 27.42 0.09.40
4 Hyvölä Venla HlS 29.19 0.11.17
5 Lehtonen Elisa KS 32.42 0.14.40
6 Tonder Ilona SKVuoksi 33.30 0.15.28
7 Pellinen Emma JoKu 36.08 0.18.06

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 13.39 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 16.03 0.02.24
3 Ruotsalainen Elina LappRi 17.44 0.04.05
4 Heikkinen Emmi RaKaS 18.59 0.05.20
5 Seppälä Sofia KyS 19.00 0.05.21
6 Laitinen Sofia VeVe 20.44 0.07.05
7 Kaplas Elsa JoKu 30.39 0.17.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Venla AnttU 19.58 0.00.00
2 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 20.07 0.00.09
3 Tyni Veera VeVe 21.10 0.01.12
4 Vickholm Enni Trian 27.14 0.07.16
5 Parkko Nella LuuRa 30.26 0.10.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Maija LappRi 14.43 0.00.00
2 Asikainen Milja JoKu 15.33 0.00.50
3 Kortelainen Tara RaKaS 16.54 0.02.11
4 Lehtonen Julia KS 16.57 0.02.14
5 Heikkinen Essi RaKaS 17.20 0.02.37
6 Noponen Vilma AnttU 20.03 0.05.20
7 Tyni Ellen VeVe 22.19 0.07.36
8 Hirvikallio Ella LuuRa 24.45 0.10.02
9 Tamminen Alisa LuuRa 31.52 0.17.09