FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
E-P:n AM-erikoispitkä (avoin)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Juha IkNV 1.41.55 0.00.00
2 Koskivirta Jussi RaJu 2.11.54 0.29.59
Istolahti Jaakko KangSK KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Staffan Femman 1.39.09 0.00.00
2 Lauronen Jarkko LaihLu 1.44.38 0.05.29

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Antti RaJu 1.34.53 0.00.00 46.64 44.85
2 Takanen Jari KuortKu 1.42.18 0.07.25 42.33 40.71
3 Närvä Juha VaaSu 1.42.56 0.08.03 41.15 39.57
4 Tarkkanen Matti Lynx 1.46.19 0.11.26 38.95 37.45
5 Malila Vesa VaaSu 1.54.39 0.19.46 35.29 33.94
6 Jyräkoski Antti KauKa 1.55.44 0.20.51 34.14 32.83
7 Kupari Hannu YKV 2.22.52 0.47.59 26.99 25.96
8 Eriksson Henrik VaaSu 2.35.44 1.00.51 24.15 23.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Tomi RasKe 1.34.58 0.00.00
2 Luhtala Jouni TeuRi 2.28.49 0.53.51

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Ilkka Harri RaJu 1.25.03 0.00.00 45.86 44.89
2 Suvanto Mikael RaJu 1.27.15 0.02.12 43.03 42.11
3 Nevala Pasi TeuRi 1.33.21 0.08.18 38.65 37.83
4 Varamäki Ari LapVi 2.04.46 0.39.43 27.75 27.15
Polari Timo RaJu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 1.08.35 0.00.00 51.12 51.12
2 Hirvensalo Jorma SaPu 1.14.57 0.06.22 45.61 45.61
3 Laasanen Juha KauWi 1.15.10 0.06.35 44.31 44.31
4 Koskela Heikki RaJu 1.16.39 0.08.04 42.31 42.31
5 Kujala Tapio RaJu 1.23.25 0.14.50 37.83 37.83
6 Kattelus Matti LapVi 1.23.46 0.15.11 36.63 36.62
7 Lassila Antti KuortKu 1.27.51 0.19.16 33.93 33.92

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintaluoma Kari TeuRi 1.19.13 0.00.00 41.59 40.95
2 Hakala Heikki KortJV 1.20.26 0.01.13 39.42 38.81
3 Toppari Reijo KauWi 1.27.03 0.07.50 35.01 34.47
4 Härö Hannu VäVi 1.29.31 0.10.18 32.66 32.16
5 Hautala Eero KortJV 1.35.49 0.16.36 29.23 28.77

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 1.20.22 0.00.00 43.46 42.99
2 Rintamäki Seppo RaJu 1.26.49 0.06.27 39.73 39.30
3 Laine Harri KauKa 1.29.55 0.09.33 37.87 37.46
4 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.34.02 0.13.40 35.75 35.36
5 Pensas Esko LaihLu 1.37.01 0.16.39 34.20 33.83
6 Rinne Matti TeuRi 1.44.11 0.23.49 31.43 31.09
7 Alanen Martti RasKu 1.48.17 0.27.55 29.84 29.51
8 Herttua Martti LapVi 1.58.00 0.37.38 27.01 26.72
9 Sillanpää Juhani JSRasti 2.00.07 0.39.45 26.17 25.89
Svedström Mats NOK KES -
Rantamäki Veikko KauKa KES -
Luuri Pertti RaJu KES -
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.03.57 0.00.00 38.89 36.75
2 Myllymäki Ari KPV 1.11.48 0.07.51 34.21 32.32
3 Pienimäki Kari RaJu 1.17.37 0.13.40 31.24 29.52
4 Hakamäki Pekka TeuRi 1.18.38 0.14.41 30.44 28.76
5 Hautala Olavi RaJu 1.21.43 0.17.46 28.91 27.32
6 Valli Seppo KauKa 1.24.53 0.20.56 27.47 25.95
7 Lågland Henry Malax 1.26.08 0.22.11 26.71 25.24
8 Näsi Mauno RaJu 1.38.23 0.34.26 23.07 21.80
9 Kujanpää Heikki JSRasti 1.39.05 0.35.08 22.59 21.35
Niemelä Pentti LaihLu KES -
Laasanen Veikko VäVi KES -
Hemminki Martti PoRa KES -
Hahtola Aulis RasKu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 1.15.18 0.00.00 31.99 31.83
2 Erkinheimo Voitto KortJV 1.20.54 0.05.36 29.03 28.89
3 Forsén Björn NOK 1.21.53 0.06.35 27.95 27.81
4 Saarimäki Jorma VaaSu 1.23.58 0.08.40 26.54 26.41
5 Kallio-Könnö Aarno KauKa 1.36.24 0.21.06 22.49 22.38
Sandgren Lars NOK HYL -
Lähdekorpi Mauri Femman KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 1.16.35 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kataja Reino SuJu 1.27.36 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nevala Roni TeuRi 2.17.09 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 1.15.09 0.00.00 39.90 39.63
2 Pöytäkangas Elias VaaSu 1.18.08 0.02.59 36.46 36.21
3 Ala-Honkola Akseli KuortKu 1.25.19 0.10.10 31.63 31.42
Matila Oskari KuortKu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 38.48 0.00.00
2 Virrankoski Väinö KauWi 39.02 0.00.14
3 Ala-Honkola Svantte KuortKu 53.05 0.14.17
4 Oja Lauri LapVi 53.17 0.14.29

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puro-Aho Aapo VaaSu 27.22 0.00.00
2 Söderman Hannes NOK 29.56 0.02.34
3 Virrankoski Ahto KauWi 31.33 0.04.11
4 Erkkilä Juho KauWi 31.35 0.04.13
5 Närvä Juuso VaaSu 35.33 0.08.11
6 Toivio Leevi NOK 1.18.04 0.50.42

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnäs Jenny Malax 1.26.58 0.00.00
2 Ojala Ulla PoRa 2.33.53 1.06.55

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.36.15 0.00.00
2 Tunis Jenny KauWi 1.57.56 0.21.41

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 1.14.34 0.00.00 31.95 30.44
2 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.24.53 0.10.19 25.96 24.73
3 Svedström-Söderman Johanna NOK 1.39.07 0.24.33 20.43 19.46

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Anne VetU 1.18.14 0.00.00 50.27 49.35
2 Karppi Susanna LaihLu 1.21.49 0.03.35 46.26 45.42
3 Tarkkanen Teresa Lynx 1.25.35 0.07.21 42.50 41.73
4 Lautamo Riikka VaaSu 1.27.11 0.08.57 40.03 39.30
5 Puro-Aho Veera VaaSu 1.41.12 0.22.58 33.03 32.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 1.03.15 0.00.00 26.69 26.33
2 Suokko Katariina LapVi 1.19.57 0.16.42 20.06 19.79
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.21.59 0.18.44 18.53 18.28
4 Kattelus Päivi LapVi 1.29.09 0.25.54 16.09 15.88

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 1.08.59 0.00.00 40.27 40.30
2 Ojajärvi Päivi RasKe 1.12.43 0.03.44 36.77 36.79
3 Katajamäki Tuija KauWi 1.12.44 0.03.45 35.33 35.35
4 Mylläri Britt-Marie NOK 1.18.38 0.09.39 31.35 31.37
5 Erkkilä Marja RaJu 1.24.51 0.15.52 27.83 27.85

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 1.07.15 0.00.00 45.06 43.82
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.09.46 0.02.31 41.81 40.65
3 Mäntylä Kirsti RasKe 1.21.51 0.14.36 34.25 33.30
4 Hautala Päivi RaJu 1.28.34 0.21.19 30.37 29.53
5 Rantamäki Anita KauKa 1.40.12 0.32.57 25.71 25.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 1.11.19 0.00.00
2 Ojala Seija PoRa 1.27.35 0.16.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 58.13 0.00.00 40.46 39.24
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 1.04.45 0.06.32 35.02 33.96
3 Sandgren Ann-Mari NOK 1.11.12 0.12.59 30.60 29.68
4 Lähdekorpi Kaija Femman 1.19.04 0.20.51 26.44 25.64
Maja Alli RaJu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.10.38 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Iiris LaihLu 1.17.56 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Lotta LapVi 51.30 0.00.00 47.96 46.62
2 Korpi Sanni RaJu 1.02.00 0.10.30 38.64 37.57
3 Korkonen Emilia KuortKu 1.05.40 0.14.10 35.36 34.37
4 Suokko Matilda LapVi 1.13.06 0.21.36 30.75 29.89
5 Lammi Kira KauWi 1.15.48 0.24.18 28.68 27.88
Koivula Venla LaihLu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nivukoski Nanna LapVi 44.36 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 46.29 0.01.53
3 Suomela Vilma KortJV 1.01.01 0.16.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sippola Sanni LapVi 28.17 0.00.00
2 Näykki Minttu LapVi 34.20 0.06.03
3 Hallivuori Katri KauKa 39.51 0.11.34