FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*IF Minken ÖIDM långdistans
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poutanen Mikko LapVi 1.09.45 0.00.00 73.42 72.13
2 Koivumäki Olli LapVi 1.09.55 0.00.10 71.68 70.42
3 Jansson Emil Brahe 1.10.26 0.00.41 69.60 68.37
4 Kronberg Christian Femman 1.10.52 0.01.07 67.62 66.43
5 Joensuu Valter Brahe 1.14.04 0.04.19 63.22 62.11
6 Jansson Sören Falken 1.18.46 0.09.01 58.05 57.03
7 Stubb Hannes Falken 1.27.27 0.17.42 51.03 50.14
8 Hakala Joakim Femman 1.39.28 0.29.43 43.76 43.00
Ruberg Lauri Falken EIL -
Holmback Hannes Femman EIL -
Bäckström Anders Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jens Femman 1.07.22 0.00.00 58.56 57.03
2 Tunis Staffan Femman 1.07.45 0.00.23 56.48 55.01
3 Wik Niklas Falken 1.09.31 0.02.09 53.34 51.95
4 Järn Staffan Femman 1.11.09 0.03.47 50.45 49.14
5 Smeds Kenneth NOK 1.40.37 0.33.15 34.50 33.60
Högland Anders Brahe KES -
Knutar Tomas Terjärv EIL -
Hagström Fredrik Brahe EIL -
Granholm Christoffer Femman EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Mathias Falken 57.00 0.00.00 40.78 36.26
2 Haldin Ove Femman 1.02.55 0.05.55 36.25 32.23
3 Närvä Juha VaaSu 1.16.33 0.19.33 29.22 25.98
4 Lindfors Jan Falken 1.19.06 0.22.06 27.73 24.66
5 Nygård Magnus Terjärv 1.19.20 0.22.20 27.10 24.10
6 Kullberg Fredrik Malax 1.23.09 0.26.09 25.33 22.52
7 Gripenberg Mattias Brahe 1.24.34 0.27.34 24.39 21.69
8 Kallio Jussi LaihLu 1.24.55 0.27.55 23.78 21.14
9 Ingerström Andreas Brahe 1.32.17 0.35.17 21.41 19.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Michael Femman 54.53 0.00.00 41.25 35.66
2 Hautala Jari Femman 55.45 0.00.52 39.59 34.23
3 Grankull Kenneth Kronan 57.02 0.02.09 37.71 32.60
4 Granberg Carl-Oskar Femman 1.00.30 0.05.37 34.61 29.92
5 Nyman Patrik Brahe 1.04.34 0.09.41 31.55 27.28
6 Wik Peter Femman 1.17.36 0.22.43 25.52 22.07
7 Leppäniemi Jani VetU 1.43.58 0.49.05 18.51 16.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 50.15 0.00.00 49.02 46.55
2 Pihlajaniemi Janne VePo 56.56 0.06.41 41.64 39.55
3 Svenlin Sören Kronan 57.25 0.07.10 39.68 37.68
4 Lassila Kenneth Falken 1.16.14 0.25.59 28.68 27.23
5 Varamäki Ari LapVi 1.28.46 0.38.31 23.59 22.40
Lindgrén Henrik Femman EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 50.47 0.00.00 45.26 45.47
2 Laasanen Juha KauWi 55.00 0.04.13 40.90 41.08
3 Höstman Stefan Malax 59.22 0.08.35 37.06 37.23
4 Kronholm Peter Brahe 1.04.19 0.13.32 33.44 33.59
5 Strandberg Leif Malax 1.06.39 0.15.52 31.53 31.67
6 Koivumäki Kari KoS 1.10.02 0.19.15 29.30 29.44
7 Konttajärvi Seppo VePo 1.17.20 0.26.33 25.90 26.02
Hakala Eero Femman KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storvall Stefan Kronan 46.13 0.00.00 44.87 43.43
2 Bäck Mikael Femman 50.17 0.04.04 40.00 38.72
3 Polso Jukka KoS 53.32 0.07.19 36.41 35.25
4 Palomäki Eero Femman 1.05.15 0.19.02 28.92 27.99
5 Ahlskog Torbjörn Botnia 1.13.21 0.27.08 24.88 24.08
6 Toppari Reijo KauWi 1.15.09 0.28.56 23.45 22.70
Stubb Stefan Falken EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Fjalar Falken 44.04 0.00.00 41.07 40.42
2 Svedström Mats NOK 46.44 0.02.40 37.90 37.29
3 Högnäs Tore Brahe 47.25 0.03.21 36.54 35.95
4 Nylund Sven-Olof Botnia 48.44 0.04.40 34.75 34.20
5 Eno Kaarlo TeuRi 51.03 0.06.59 32.42 31.90
6 Lillsjö Bengt Malax 53.59 0.09.55 29.94 29.46
7 Pöyhönen Hannu VetU 1.08.24 0.24.20 23.06 22.69
8 Tunis Bengt Femman 1.16.27 0.32.23 20.12 19.80
Pensas Esko LaihLu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Seppo Malax 43.32 0.00.00 40.02 39.25
2 Koivukangas Erkki KoS 47.20 0.03.48 36.30 35.61
3 Eklund Sven NOK 47.49 0.04.17 35.44 34.76
4 Lövsund Bengt Botnia 48.05 0.04.33 34.75 34.08
5 Williamsson Bo-Göran VaaSu 49.44 0.06.12 33.12 32.48
6 Harald Hilding Falken 50.32 0.07.00 32.12 31.51
7 Torrkulla Tage Botnia 53.19 0.09.47 30.00 29.42
8 Lågland Henry Malax 53.26 0.09.54 29.49 28.92
9 Åkerblom Måns GIF 56.55 0.13.23 27.27 26.74
10 Björklund Håkan Falken 58.03 0.14.31 26.33 25.82
11 Forsén Kaj Terjärv 1.01.23 0.17.51 24.51 24.04
12 Haldin Torvald Femman 1.04.37 0.21.05 22.92 22.48
Sundelin Rolf-Erik GIF EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 40.56 0.00.00 29.49 29.33
2 Kukko Risto VäVi 44.48 0.03.52 26.13 26.00
3 Lähdekorpi Mauri Femman 46.43 0.05.47 24.29 24.16
4 Sandgren Lars NOK 50.02 0.09.06 21.95 21.84
5 Östman Lars-Erik Brahe 1.03.38 0.22.42 16.69 16.60
Koski Matti J NOK KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Kurt Falken 51.57 0.00.00
2 Hjerpe Lars Femman 1.23.52 0.31.55

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 1.08.32 0.00.00
Holmlund Elof Malax HYL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Löfroth Thor Kronan EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 1.17.52 0.00.00
2 Kullman Hannes Falken 1.40.59 0.23.07

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Lucas Femman 1.11.18 0.00.00
2 Häggman Aaron Femman 1.15.14 0.03.56
Forsell Gustav Botnia EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Kristina 41.26 0.00.00 46.17 45.50
2 Hölsö Aaro RaJu 43.39 0.02.13 42.88 42.26
3 Rokala Alex Femman 45.39 0.04.13 40.11 39.53
4 Udell Oliver Solf 46.29 0.05.03 38.51 37.95
5 West Viktor Minken 48.14 0.06.48 36.26 35.73
6 Lindfors Jesper Falken 55.42 0.14.16 30.66 30.22
7 Wikblom Melker Minken 58.34 0.17.08 28.46 28.05
8 Hautala Rasmus Femman 1.00.02 0.18.36 27.08 26.69
Friman Ben Solf EIL -
Finskas Isak Femman EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 28.05 0.00.00
2 Häggman Iivar Femman 33.05 0.05.00
3 Nyman Vilhelm Brahe 34.33 0.06.28
4 Jansson Lukas Falken 36.59 0.08.54
5 Lindfors Kevin Falken 37.16 0.09.11
6 Lindfors Hugo Falken 40.14 0.12.09
7 Hjerpe Arvid Femman 47.40 0.19.35
8 Ingerström Samuel Brahe 51.20 0.23.15
Seppälä Paavo Femman EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 31.32 0.00.00
2 Wikblom Sander Minken 37.30 0.05.58
3 Yrjans Johan NOK 40.14 0.08.42
4 Hölsö Tuomas RaJu 42.29 0.10.57
5 Grankull Sebastian Kronan 47.05 0.15.33
6 Forsell Björn Botnia 56.19 0.24.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hertsbacka Isak NOK 21.37 0.00.00
2 Kullberg Adam Malax 23.56 0.02.19
3 Smeds Linus NOK 24.13 0.02.36
4 Yrjans Pontus NOK 25.38 0.04.01
5 Sundberg Elias Minken 26.13 0.04.36
6 Kiukkonen Leevi KauKa 26.30 0.04.53
7 Hjerpe Henrik Femman 34.49 0.13.12
8 Toivio Leevi NOK 36.04 0.14.27
9 Närvä Juuso VaaSu 39.26 0.17.49
10 Björkfors Einar Botnia 45.57 0.24.20
Söderman Hannes NOK KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tunis Evert Femman 17.08 0.00.00
2 Nybacka Carl Kristina 17.13 0.00.05
3 Granlund Casper NOK 18.29 0.01.21
4 Granqvist Lukas NOK 19.52 0.02.44
5 Hautala Jonatan Femman 21.13 0.04.05
6 Toivio Natanael NOK 21.34 0.04.26
7 Gulin Liam NOK 23.07 0.05.59
8 Granlund Cornelis NOK 23.26 0.06.18
Haldin Emil Femman EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnäs Jenny Malax 1.01.24 0.00.00 65.24 64.68
2 Höstman Victoria Femman 1.05.39 0.04.15 59.19 58.67
3 Portin Laura PIF 1.07.08 0.05.44 56.09 55.60
4 Sandell Eva-Lina Kronan 1.16.19 0.14.55 47.77 47.35
5 Sandelin Caroline NOK 1.16.53 0.15.29 45.85 45.45
6 Grahn Elina Femman 1.24.56 0.23.32 40.09 39.74

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Aino LaihLu 50.37 0.00.00
2 Granqvist Elina NOK 1.31.33 0.40.56

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högland Ida Brahe 59.56 0.00.00 58.39 60.51
2 Tunis Pernilla Femman 1.01.13 0.01.17 55.74 57.76
3 Smeds Heidi NOK 1.03.15 0.03.19 52.56 54.47
4 Lindfors Lina Falken 1.09.27 0.09.31 46.61 48.30
5 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.14.41 0.14.45 42.17 43.71
6 Bäckström Ida Femman 1.20.23 0.20.27 38.09 39.48
7 Tunis Jenny KauWi 1.41.00 0.41.04 29.45 30.52

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sjöstrand Anna Brahe 54.18 0.00.00 40.44 36.26
2 Sandvik Annika Falken 57.45 0.03.27 37.07 33.24
3 Finne Rosmarie Solf 1.06.54 0.12.36 31.18 27.96
4 Jansson Tuija Falken 1.08.08 0.13.50 29.81 26.73
5 Joupers Joana Malax 1.09.20 0.15.02 28.50 25.56
6 Bergqvist Katarina Falken 1.13.27 0.19.09 26.16 23.45
7 Lindfors Nancy Falken 1.47.53 0.53.35 17.30 15.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 42.04 0.00.00 44.53 43.30
2 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 44.08 0.02.04 41.53 40.39
3 Grankull Jaana Kronan 48.26 0.06.22 37.02 36.00
4 Backman Yvonne Falken 49.15 0.07.11 35.59 34.61
5 Nynäs Kati Botnia 58.13 0.16.09 29.42 28.61
6 Ehrs Majgret Femman 59.53 0.17.49 27.93 27.16
7 Bergström Pia Kristina 1.05.16 0.23.12 25.01 24.32
8 Torrkulla Päivi Femman 1.05.47 0.23.43 24.20 23.54
Ena Linda Falken EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Virpi Solf 1.15.44 0.00.00
2 Udell Tina Solf 1.19.59 0.04.15
Elvström Ann-christine Falken EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 48.39 0.00.00
Friman Rose-Maj Solf HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 41.11 0.00.00 37.00 35.67
2 Tunis Berit Femman 49.14 0.08.03 29.79 28.72
3 Fred Bodil Femman 49.55 0.08.44 28.24 27.22
4 Pöyhönen Lea VetU 59.57 0.18.46 22.56 21.74
Berger Gunhild Falken KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 50.40 0.00.00 34.06 32.95
2 Lähdekorpi Kaija Femman 55.11 0.04.31 29.71 28.74
3 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.01.15 0.10.35 25.36 24.53
Forsman Brita Falken HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 56.00 0.00.00
2 Lassila Gunvor Falken 1.22.05 0.26.05

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 51.06 0.00.00 53.54 51.40
2 Torrkulla Henna Femman 52.59 0.01.53 49.05 47.09
3 Enlund Julia Femman 1.03.19 0.12.13 38.89 37.33
Tuohimaa Ines Solf HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Karolina Falken 52.38 0.00.00 33.20 29.55
2 Nynäs Amanda Botnia 1.13.58 0.21.20 21.85 19.45
3 Liljeqvist Emilia Minken 1.38.39 0.46.01 15.06 13.40
Lindell Tilde Brahe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björkfors Elsie Botnia 37.34 0.00.00
2 Enlund Isabella Femman 54.10 0.16.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nynäs Matilda Botnia 42.10 0.00.00
2 Snickars Matilda NOK 57.03 0.14.53
Backlund Thelma Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Lea NOK 21.06 0.00.00
2 Westerlund Jessica Falken 23.49 0.02.43
3 Grankull Daniela Kronan 24.18 0.03.12
4 Lillhonga Elin GIF 25.06 0.04.00
5 Finskas Tilde Femman 26.18 0.05.12
6 Torrkulla Moa Femman 33.02 0.11.56
7 Isaksson Alicia Minken 37.05 0.15.59
Wikblom Thea Minken EIL -
Sundvik Agnes Minken EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Storgård Lova Femman 32.12 0.00.00
2 Storgård Vilja Femman 37.41 0.05.29
Lindfors Mira Falken EIL -
Häggman Iina Femman KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sved Ines NOK 17.19 0.00.00
2 Snickars Maja NOK 21.18 0.03.59
3 NIlsson Ella Minken 21.47 0.04.28
4 Kiukkonen Fanni KauKa 22.04 0.04.45
5 Enlund Nova Femman 23.00 0.05.41
6 Smeds Maya NOK 24.32 0.07.13
7 Wikblom Ylva Minken 24.52 0.07.33
8 Snickars Melinda NOK 25.07 0.07.48
8 Smeds Klara NOK 25.07 0.07.48
10 Sandvik Felicia Falken 25.24 0.08.05
11 Kullberg Ester Malax 28.37 0.11.18
12 Hertsbacka Linnea NOK 37.40 0.20.21