FIN GB SWE
IRMA inloggning
Falken LähiCup-2
Klass Region Förening Antal tävlare
Klass H40
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Jussinmäki Ari HalTo 49.42 0.00.00 33.76 32.37
2 Gripenberg Mattias Brahe 50.16 0.00.34 31.71 30.40
3 Nilsson Markus Minken 53.42 0.04.00 28.12 26.96
4 Ingerström Andreas Brahe 56.50 0.07.08 25.10 24.06

Klass H45
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Takanen Jari KuortKu 37.32 0.00.00
Rantala Tuomas KortJV HYL -

Klass H50
Sträcka
Antal deltagare 7
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Grankull Kenneth Kronan 37.34 0.00.00 38.10 38.06
2 Strandvall Sören Minken 44.13 0.06.39 31.40 31.36
3 Nyman Patrik Brahe 44.46 0.07.12 30.05 30.02
4 Lehtinen Esa KauWi 46.08 0.08.34 28.23 28.20
5 Joensuu Tommy Brahe 51.39 0.14.05 24.38 24.36
6 Biskop Kim KoS 54.54 0.17.20 22.16 22.14
Leppäniemi Jani VetU EIL -

Klass H55
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Haglund Tommy Brahe 35.03 0.00.00

Klass H60
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Storvall Stefan Kronan 43.59 0.00.00
2 Holm Mikael Minken 45.51 0.01.52

Klass H65
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Hautala Matti ONMKY 20.08 0.00.00 31.25 29.98
2 Nylund Sven-Olof Botnia 22.43 0.02.35 26.31 25.24
3 Hautala Eero KortJV 29.29 0.09.21 19.21 18.43
4 Ahlskog Torbjörn Botnia 29.36 0.09.28 18.07 17.33

Klass H70
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Sundelin Rolf-Erik GIF 28.09 0.00.00 35.15 35.23
2 Österbacka Bo Minken 29.07 0.00.58 32.71 32.78
3 Nynäs Henning Brahe 31.28 0.03.19 29.09 29.15
4 Haapalehto Raimo VetU 31.29 0.03.20 27.89 27.95
5 Pöyhönen Hannu VetU 36.14 0.08.05 23.21 23.26

Klass H75
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Erkinheimo Voitto KortJV 23.58 0.00.00 25.23 24.07
2 Torrkulla Roy Minken 27.41 0.03.43 20.75 19.80
3 Rauma Håkan Botnia 29.29 0.05.31 18.46 17.61
4 Finnilä Mauri VetU 31.48 0.07.50 16.16 15.42
Koivukangas Erkki KoS EIL -

Klass D40
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Sundelin Ann-Sofie Botnia 42.45 0.00.00

Klass D45
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Grankull Jaana Kronan 45.29 0.00.00

Klass D55
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Perkkalainen Johanna EE 28.22 0.00.00
2 Granlund Elisabeth Minken 38.57 0.10.35

Klass D65
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Kattilakoski Kirsti KoS 31.24 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 34.54 0.03.30

Klass D70
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Erkinheimo Ritva KortJV 28.23 0.00.00 38.87 32.75
2 Stoor Anne KoS 33.12 0.04.49 30.74 25.90
3 Finnilä Katariina VetU 45.59 0.17.36 20.39 17.18

Klass D75
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Nyberg Eva Minken 16.35 0.00.00

Klass H20
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Westerlund Jimmy Falken 1.33.03 0.00.00

Klass H18
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Lindfors Jesper Falken 55.12 0.00.00

Klass D18
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Lindfors Karolina Falken 1.02.41 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 1.05.39 0.02.58

Klass H16
Sträcka
Antal deltagare 7
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Jansson Lukas Falken 38.36 0.00.00 34.38 30.07
2 Nyman Vilhelm Brahe 39.13 0.00.37 32.83 28.71
3 Lindfors Kevin Falken 42.19 0.03.43 29.48 25.79
4 Ingerström Samuel Brahe 49.39 0.11.03 24.32 21.28
5 Lindfors Hugo Falken 57.36 0.19.00 20.28 17.73
Sundqvist Ivar Falken HYL -
Grankull Sebastian Kronan EIL -

Klass D16
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Henriksson Maja Falken 1.01.57 0.00.00

Klass H14
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Lindfors Rasmus Falken 37.56 0.00.00

Klass D14
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Westerlund Jessica Falken 19.16 0.00.00
2 Lillhonga Elin GIF 23.52 0.04.36
3 Lindfors Mira Falken 35.09 0.15.53
4 Sundqvist Ida Falken 39.48 0.20.32
Sandvik Isabella Falken EIL -

Klass H12
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Kettu Onni KoS 11.12 0.00.00

Klass D12
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 NIlsson Ella Minken 9.59 0.00.00
2 Sandvik Felicia Falken 10.45 0.00.46
3 Ingerström Simone Brahe 18.40 0.08.41
4 Kullman Annie Falken 21.35 0.11.36

Klass H10
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Kettu Oskari KoS 13.13 0.00.00

Klass D10
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Wikblom Ylva Minken 8.58 0.00.00
2 Hirvinen Anna 11.40 0.02.42
3 Lindfors Ronja Falken 17.19 0.08.21

Klass D21
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Karvonen Hanna Terjärv 1.05.43 0.00.00
2 Lassila Eevi VetU 1.08.35 0.02.52

Klass H21
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Brunell Filip Minken 37.31 0.00.00 63.87 61.44
2 Joensuu Valter Brahe 38.03 0.00.32 59.83 57.55
3 Lassila Ari-Pekka Koovee 38.36 0.01.05 55.87 53.74
4 Hongell Timo KoS 50.47 0.13.16 40.11 38.58