FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Uudenmaan AM keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Ari-Pekka PR 38.24 0.00.00 84.92 81.54
2 Parjanne Antti Lynx 39.18 0.00.54 82.64 79.35
3 Leskinen Aapo Lynx 40.04 0.01.40 80.73 77.51
4 Saramäki Niklas Lynx 40.35 0.02.11 79.37 76.21
5 Simosas Otto TP 40.49 0.02.25 78.60 75.47
6 Hapola Tuomas RaKaS 41.01 0.02.37 77.89 74.79
7 Laine Jaakko HiKi 42.20 0.03.56 75.16 72.16
8 Vaher Sander RR 43.36 0.05.12 72.67 69.78
9 Lassila Ari-Pekka Koovee 44.05 0.05.41 71.57 68.72
10 Metsälä Juuso Lynx 44.52 0.06.28 70.03 67.24
11 Iurev Dmitrii HiKi 45.01 0.06.37 69.50 66.73
12 Nurmiainen Aaro LappRi 45.37 0.07.13 68.30 65.58
13 Korpio Juha EsAk 46.16 0.07.52 67.05 64.38
14 Hjulgren Markus EsAk 47.11 0.08.47 65.47 62.86
15 Kujala Rainer Lynx 47.38 0.09.14 64.57 62.00
16 Heinonen Mikko KR 47.43 0.09.19 64.18 61.63
17 Koistinen Olli-Pekka HiKi 47.48 0.09.24 63.79 61.26
18 Kerkola Nico AngA 48.34 0.10.10 62.52 60.03
19 Salonen Matias HS 48.39 0.10.15 62.14 59.66
20 Vehmas Miika EsSu 49.44 0.11.20 60.52 58.11
21 Kleemola Lauri Lynx 50.46 0.12.22 59.02 56.68
22 Saikkonen Otto RR 51.09 0.12.45 58.32 56.00
23 Väisänen Patrik KS 51.37 0.13.13 57.54 55.25
24 Sorsa Lauri HiKi 51.59 0.13.35 56.88 54.62
25 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 52.52 0.14.28 55.68 53.46
26 Kurkela Mikko Koovee 53.31 0.15.07 54.76 52.58
27 Kuutti Veli-Pekka EsAk 53.36 0.15.12 54.43 52.26
28 Helander Iisak Pohjant 54.18 0.15.54 53.48 51.35
29 Rehn Ville Lynx 55.01 0.16.37 52.54 50.45
30 Kerkola Teemu SuSi 55.10 0.16.46 52.16 50.08
31 Pesola Oskari HS 56.30 0.18.06 50.70 48.68
32 Kokkila Ville EsSu 57.27 0.19.03 49.63 47.65
33 Ursin Antti Lynx 58.12 0.19.48 48.76 46.82
34 Ilmakunnas Ilari Pihkan 59.41 0.21.17 47.33 45.44
35 Kettunen Pyry SäynSa 1.01.37 0.23.13 45.63 43.81
36 Larmala Niko EsSu 1.14.13 0.35.49 37.70 36.20
37 Raiko Antti HyRa 1.25.23 0.46.59 32.62 31.32
38 Valkonen Henri IHR 1.26.47 0.48.23 31.94 30.67

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Oskari Lynx 42.13 0.00.00 73.84 71.71
2 Haarlaa Tapio HS 42.25 0.00.12 72.84 70.74
3 Välikorpi Jari RasKu 43.08 0.00.55 70.99 68.95
4 Luoma Ville HiKi 44.09 0.01.56 68.74 66.75
5 Lassila Mikko HS 44.29 0.02.16 67.60 65.65
6 Forsström Calle Rasebor 45.42 0.03.29 65.20 63.32
7 Ojapalo Joona Lynx 46.18 0.04.05 63.76 61.92
8 Matilainen Juha LS-37 47.55 0.05.42 61.04 59.28
9 Tarkkio Henrik EsAk 48.49 0.06.36 59.35 57.64
10 Leinonen Jaakko RR 49.09 0.06.56 58.39 56.70
11 Kemppainen Teemu EsSu 49.11 0.06.58 57.79 56.12
12 Aaltonen Vesa Brahe 50.13 0.08.00 56.05 54.43
13 Niemi Pyry RR 50.27 0.08.14 55.25 53.65
14 Helin Tuomas RaHa 57.10 0.14.57 48.27 46.88
15 Koskinen Jussi EsSu 57.26 0.15.13 47.57 46.20
16 Mouhu Timo RaHa 59.57 0.17.44 45.12 43.81
17 Jokela Herkko IkNV 1.03.27 0.21.14 42.19 40.98
Aalto Tuomas EsAk HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Toni HS 42.20 0.00.00 65.29 62.06
2 Hillo Kari Downtow 44.13 0.01.53 62.12 59.05
3 Ritasalo Teemu EsAk 45.37 0.03.17 59.83 56.88
4 Alanko Heikki Jyry 47.02 0.04.42 57.66 54.81
5 Honkonen Atte Jyry 47.39 0.05.19 56.55 53.76
6 Nurminen Janne HS 48.49 0.06.29 54.85 52.14
7 Enqvist Pasi RR 49.02 0.06.42 54.25 51.57
8 Berg Kimmo EsAk 49.32 0.07.12 53.36 50.72
9 Kapiainen Tomi RaKaS 49.42 0.07.22 52.83 50.22
10 Järvenpää Juha HS 52.55 0.10.35 49.29 46.86
11 Nurmela Heikki Pihkan 54.11 0.11.51 47.82 45.46
12 Jakobsson Tapio Jyry 55.10 0.12.50 46.66 44.35
13 Suominen Petteri HPV 55.29 0.13.09 46.08 43.80
14 Lassila Jussi PiTa 56.22 0.14.02 45.05 42.83
15 Eskelinen Joona RaVi 56.49 0.14.29 44.39 42.20
16 Savolainen Hannu EsAk 1.02.56 0.20.36 39.80 37.83
17 Ahokainen Nike Pihkan 1.03.34 0.21.14 39.13 37.20
18 Kuokkanen Mika Pihkan 1.04.18 0.21.58 38.42 36.52
19 Kärkkäinen Kimmo HS 1.11.41 0.29.21 34.22 32.53
20 Sauso Riku HS 1.11.50 0.29.30 33.91 32.23
21 Heinäaro Petri RR 1.12.28 0.30.08 33.37 31.72
22 Kaijalainen Osku EsAk 1.12.50 0.30.30 32.97 31.34
23 Tolvanen Leo Pihkan 1.14.33 0.32.13 31.98 30.40
24 Rosenblad Kalle HiKi 1.15.30 0.33.10 31.35 29.80
25 Kemppainen Antti EsSu 1.21.45 0.39.25 28.74 27.32

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttälä Mikko EsSu 46.52 0.00.00 60.15 56.99
2 Ikola Atte HS 47.05 0.00.13 57.63 54.61
3 Pajuoja Otso EsSu 51.31 0.04.39 50.62 47.96
4 Tiainen Olli EsSu 55.31 0.08.39 45.06 42.70
5 Tikkanen Elias EsSu 1.05.05 0.18.13 36.82 34.89

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Päivi Hiisi 38.26 0.00.00 80.73 78.08
2 Simonsén Suvi RasKa 40.26 0.02.00 76.28 73.77
3 Haarlaa Tiina HS 40.54 0.02.28 74.95 72.49
4 Heikkilä Tuuli Lynx 41.52 0.03.26 72.78 70.38
5 Parjanne Laura HiKi 42.03 0.03.37 72.02 69.65
6 Silvennoinen Emma PR 42.38 0.04.12 70.59 68.27
6 Jakobsson Laura RasKa 42.38 0.04.12 70.59 68.27
8 Juva Jonna AngA 42.42 0.04.16 69.61 67.32
9 Ståhlberg Emilia EsSu 43.58 0.05.32 67.18 64.98
10 Leskinen Anne-Mari Lynx 44.03 0.05.37 66.63 64.44
11 Laitinen Salla EsAk 44.18 0.05.52 65.84 63.67
12 Koli Helmi Lynx 44.37 0.06.11 64.95 62.82
13 Lahtinen Katja HS 45.19 0.06.53 63.54 61.45
14 Mikkola Heidi KanSu 46.18 0.07.52 61.79 59.76
15 Juga Emma SKUusi 48.20 0.09.54 58.80 56.87
16 Mäkilä Sohvi EsAk 49.04 0.10.38 57.54 55.65
17 Latva-Kiskola Piia RR 52.26 0.14.00 53.49 51.74
18 Plit Heidi EsSu 53.00 0.14.34 52.57 50.84
19 Juga Laura SKUusi 56.30 0.18.04 48.98 47.38
20 Uhlíková Tereza Trian 57.49 0.19.23 47.55 45.98
21 Rantala Eerika HS 1.00.07 0.21.41 45.42 43.93
22 Linjama Leena EsSu 1.00.55 0.22.29 44.52 43.05
23 Kangasaho Aino HS 1.06.12 0.27.46 40.68 39.35
24 Rehn Nelli SKUusi 1.10.07 0.31.41 38.14 36.89
25 Westerlund Anna Koovee 1.13.51 0.35.25 35.96 34.78
26 Välimaa Kristiina HS 1.14.21 0.35.55 35.47 34.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Manu TuMe 31.40 0.00.00 66.40 64.67
2 Huovila Miikka KaRa 34.57 0.03.17 59.91 58.35
3 Laine Kari HiKi 35.41 0.04.01 58.42 56.90
4 Laapas Ari RR 36.15 0.04.35 57.26 55.77
5 Perä Tapio RR 36.53 0.05.13 56.03 54.58
6 Jääskeläinen Iiro VeVe 37.09 0.05.29 55.39 53.95
7 Vaherlehto Tuomas EsAk 37.48 0.06.08 54.20 52.79
8 Packalen Totte Lynx 39.18 0.07.38 51.90 50.55
9 Nurmilaukas Ville EsAk 39.59 0.08.19 50.79 49.47
10 Heikkonen Rami SuSi 41.24 0.09.44 48.83 47.56
11 Länsiluoto Jaakko HS 43.05 0.11.25 46.71 45.50
12 Nikkinen Jyrki EsAk 44.15 0.12.35 45.28 44.10
13 Korhonen Tomi HyRa 44.30 0.12.50 44.82 43.66
14 Farkas David HS 45.29 0.13.49 43.66 42.52
15 Honkakari Jussi RaVi 45.35 0.13.55 43.36 42.23
16 Siivola Jarno HS 46.11 0.14.31 42.60 41.49
17 Saarinen Sauli MU 46.51 0.15.11 41.81 40.72
18 Höysniemi Matti Pihkan 46.56 0.15.16 41.54 40.46
19 Pitkänen Jaakko RR 46.58 0.15.18 41.32 40.24
20 Teriö Tatu TuS 49.22 0.17.42 39.13 38.11
21 Aho Jarmo EsSu 50.15 0.18.35 38.26 37.26
22 Malmi Ilkka HS 50.56 0.19.16 37.57 36.59
23 Lammi Uki OCPuist 51.20 0.19.40 37.10 36.13
24 Freeman Joni LeSi 52.20 0.20.40 36.22 35.28
25 Väisänen Juuso Jyry 54.01 0.22.21 34.92 34.01
26 Hyvärilä Jussi HyRa 54.50 0.23.10 34.24 33.35
27 Meronen Juha OCPuist 55.17 0.23.37 33.80 32.92
28 Hyvärinen Pietari EsSu 58.28 0.26.48 31.80 30.98
29 Hellstedt Tony Lynx 59.03 0.27.23 31.34 30.52
30 Kaunismäki Jyrki RaLu 1.00.05 0.28.25 30.65 29.85
31 Pirilä Jukka EsSu 1.01.49 0.30.09 29.64 28.87
32 Nyman Tomi Pihkan 1.08.37 0.36.57 26.57 25.88
33 Ahoniemi Sakke HyRa 1.10.13 0.38.33 25.84 25.17
34 Matilainen Teemu RaHa 1.12.56 0.41.16 24.75 24.11
35 Reeni Esko RiSu 1.19.08 0.47.28 22.70 22.11
36 Martikainen Marko Jyry 1.53.04 1.21.24 15.81 15.40

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koponen Matias Lynx 37.10 0.00.00 56.34 52.17
2 Salomäki Jaakko SKUusi 39.42 0.02.32 51.86 48.02
3 Pitkänen Nikanor RR 47.20 0.10.10 42.76 39.60
4 Vuorensola Joonatan Lynx 49.01 0.11.51 40.58 37.58
5 Gretschel Eino KEV 49.07 0.11.57 39.79 36.84
6 Koivisto Mikael SKUusi 50.04 0.12.54 38.34 35.50
7 Hämäläinen Aleksi RR 52.40 0.15.30 35.78 33.13
8 Miettinen Vili Lynx 53.28 0.16.18 34.59 32.03
9 Ruuskanen Tuomas EsSu 55.47 0.18.37 32.53 30.12
10 Vuorela Joona EsSu 1.01.46 0.24.36 28.82 26.68

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Erika Koovee 42.39 0.00.00 57.17 51.98
2 Kangasaho Essi HiKi 42.56 0.00.17 55.09 50.09
3 Orkola Saana HiKi 44.18 0.01.39 51.74 47.04
4 Lahtinen Sonja HS 48.26 0.05.47 45.81 41.66
5 Rantoja Kaija Jyry 48.36 0.05.57 44.15 40.15
6 Tuomenoksa Paula RaHa 1.44.46 1.02.07 19.78 17.99

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 38.03 0.00.00 72.44 69.95
2 Sundberg Karoliina Lynx 39.01 0.00.58 70.18 67.77
3 Malmi Päivi HS 39.05 0.01.02 69.60 67.21
4 Rintamäki Riina Pihkan 40.56 0.02.53 66.02 63.75
5 Männikkö Niina RR 40.57 0.02.54 65.55 63.30
6 Vaara Inga-Maria KaRa 42.03 0.04.00 63.41 61.23
7 Tervo Johanna Pihkan 42.24 0.04.21 62.46 60.32
8 Ojapalo Anna Lynx 42.35 0.04.32 61.77 59.65
9 Kyckling Katja Lynx 43.56 0.05.53 59.46 57.42
10 Heikkilä Maija EsAk 45.36 0.07.33 56.90 54.94
11 Aumo Satu Pihkan 46.24 0.08.21 55.53 53.62
12 Wiklund Anna RaHa 49.46 0.11.43 51.41 49.64
13 Carlsson Sanna EsAk 50.00 0.11.57 50.81 49.07
14 Salo Katri HS 50.10 0.12.07 50.28 48.56
15 Castrén Jenni Jyry 50.43 0.12.40 49.38 47.69
16 Ikkala Sari HyRa 53.06 0.15.03 46.83 45.22
17 Launistola Heidi EsAk 55.23 0.17.20 44.57 43.04
18 Sillanpää Hanna Lynx 56.55 0.18.52 43.06 41.58
19 Laurila Kirsti Pihkan 1.04.39 0.26.36 37.63 36.34
20 Väli-Klemelä Maiju KaRa 1.15.34 0.37.31 31.96 30.86
21 Jarolf Tanja PorvU 1.16.12 0.38.09 31.45 30.37
22 Kärkkäinen Anne HS 1.22.41 0.44.38 28.77 27.78
23 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.22.48 0.44.45 28.51 27.53
Nieminen Outi RR HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiljander Venla RR 49.44 0.00.00
2 Koistinen Milla RR 1.09.33 0.19.49

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kavonius Atte HiKi 32.38 0.00.00 52.32 47.60
2 Ruusu Rasmus EsSu 37.19 0.04.41 45.13 41.05
3 Haara Eino HS 40.40 0.08.02 40.84 37.15
4 Sumanen Heikki EsSu 41.57 0.09.19 39.04 35.51
5 Ahoniemi Santeri HS 42.21 0.09.43 38.12 34.67
6 Heikkinen Aaro HS 45.17 0.12.39 35.14 31.96
7 Meuronen Joonas HS 45.33 0.12.55 34.42 31.31
8 Länsiluoto Juho HS 49.14 0.16.36 31.37 28.54
9 Skyttä Ilari HlS 50.49 0.18.11 29.94 27.23
10 Hyvärinen Luukas EsSu 56.29 0.23.51 26.52 24.12
Kivenjuuri Lauri ORa KES -
Malmi Juho HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Katja EsSu 22.39 0.00.00 70.15 69.86
2 Ikäheimonen Taru EsSu 22.51 0.00.12 69.08 68.79
3 Laapas Kaisa RR 24.55 0.02.16 62.94 62.67
4 Porkka Paula HiKi 25.41 0.03.02 60.66 60.40
5 Ryyppö Minna HS 26.19 0.03.40 58.80 58.55
6 Kiiski Johanna HS 28.08 0.05.29 54.64 54.41
7 Salonen Heidi HS 28.56 0.06.17 52.77 52.55
8 Kangasaho Hanna Lynx 30.31 0.07.52 49.69 49.48
9 Isoherranen Kirsi Lynx 30.33 0.07.54 49.30 49.09
10 Francke Astra EsSu 31.34 0.08.55 47.38 47.18
11 Friman Kaisa HyRa 33.19 0.10.40 44.58 44.39
12 Luoma Päivi Pihkan 34.21 0.11.42 42.94 42.76
13 Harju Mia EE 34.28 0.11.49 42.49 42.31
14 Vuorela Hanna EsAk 35.19 0.12.40 41.18 41.00
15 Juhola Piia RaLu 35.47 0.13.08 40.35 40.18
16 Nyholm Tanja KaRa 36.55 0.14.16 38.83 38.67
17 Vaho Hilleriikka HS 40.11 0.17.32 35.42 35.27
18 Valkonen Anu HS 40.41 0.18.02 34.73 34.58
19 Suikkanen Tiina KaRa 42.02 0.19.23 33.36 33.22
20 Ikola Reeta LeSi 44.37 0.21.58 31.20 31.07
21 Määttälä Johanna EsSu 48.03 0.25.24 28.75 28.63
22 Hosio Sanna EsSu 48.04 0.25.25 28.53 28.41
23 Hyyryläinen Ulla EsAk 49.49 0.27.10 27.32 27.20
24 Palo Unna-Sisko HS 51.30 0.28.51 26.22 26.11

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Elina RR 25.03 0.00.00 49.04 44.83
2 Määttälä Fanni EsSu 34.21 0.09.18 33.97 31.06
3 Hosio Iris EsSu 34.59 0.09.56 31.60 28.89
4 Rantala Ella HS 41.50 0.16.47 24.96 22.82

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Nuutti RR 22.03 0.00.00 48.31 50.41
2 Hyvärilä Touko RR 22.11 0.00.08 47.22 49.27
3 Veikkola Matias EsAk 26.08 0.04.05 39.41 41.12
4 Mjösund Linus EsSu 27.24 0.05.21 36.94 38.54
5 Lammi Tuomo HS 32.13 0.10.10 30.86 32.20
6 Carlsson Oliver EsAk 34.01 0.11.58 28.71 29.95
7 Harju Tuomas RaN 34.59 0.12.56 27.41 28.60
8 Laapas Rasmus RR 36.43 0.14.40 25.63 26.74
9 Lassila Veikka Jyry 39.08 0.17.05 23.59 24.62
10 Kivenjuuri Aaro ORa 44.07 0.22.04 20.53 21.42

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rehberger Nadja HS 27.48 0.00.00 42.51 39.53
2 Hilo Jenny EsSu 31.45 0.03.57 36.53 33.96
3 Romppainen Piia HyRa 32.08 0.04.20 35.40 32.92
4 Haapamäki Kerttu HyRa 33.45 0.05.57 33.05 30.73
5 Tupitsa Milla HS 34.23 0.06.35 31.80 29.56
6 Aulanko Aino EsAk 39.14 0.11.26 27.30 25.38
7 Joensuu Lumi HS 41.54 0.14.06 25.03 23.28
8 Anttila Krista SKUusi 48.29 0.20.41 21.18 19.69
9 Kärkkäinen Eeva HS 48.32 0.20.44 20.70 19.25

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mourujärvi Jonne RR 19.29 0.00.00
2 Kemppi Anton EsSu 19.36 0.00.07
3 Vaje Jaakko SKUusi 21.00 0.01.31
4 Isoherranen Antti Lynx 21.16 0.01.47
5 Hellstedt Oliver Lynx 22.15 0.02.46
6 Saranen Mikael Pihkan 22.28 0.02.59
7 Leskinen Eemeli Lynx 23.12 0.03.43
8 Länsiluoto Väinö HS 24.00 0.04.31
9 Nurmilaukas Niilo EsAk 26.13 0.06.44
10 Kemppainen Aarne EsSu 27.29 0.08.00
11 Vuorela Samu EsSu 28.28 0.08.59
12 Nyman Elias Pihkan 30.37 0.11.08
13 Kinnari Unto KarjUra 31.27 0.11.58
14 Malmström Kaapo RR 34.48 0.15.19
15 Friman Eemeli HyRa 35.50 0.16.21
16 Vuorensola Tuomas Lynx 39.29 0.20.00
17 Kantelinen Leevi HyRa 1.03.39 0.44.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Farkas Villö EsSu 20.49 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 22.06 0.01.17
3 Sauso Aada HS 23.53 0.03.04
4 Sumanen Siiri EsSu 24.15 0.03.26
5 Teuri Venla EsSu 28.28 0.07.39
6 Löfgren Wilma RR 1.05.34 0.44.45

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 21.40 0.00.00
2 Kaijalainen Katariina EsAk 26.33 0.04.53
3 Lehtinen Lotta HS 34.05 0.12.25
4 Lahtinen Venla HiKi 35.28 0.13.48
5 Harjamäki Manja HS 38.25 0.16.45
6 Miettinen Tuuli Lynx 45.08 0.23.28
7 Sillanpää Alisa Lynx 46.11 0.24.31
8 Nurmilaukas Tuuli EsAk 1.02.27 0.40.47
9 Anttila Kiira SKUusi 1.11.18 0.49.38
Heikkinen Matilda Lynx KES -
Siivola Alina HS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pellikka Väinö HiKi 21.25 0.00.00
2 Fey Erik EsSu 25.48 0.04.23
3 Veikkola Eemil EsAk 28.15 0.06.50
4 Joensuu Aapo HS 29.15 0.07.50
5 Ryyppö Topias HS 30.08 0.08.43
6 Taponen Eemeli Jyry 32.13 0.10.48
7 Mjösund Rasmus EsSu 32.48 0.11.23
8 Fey Mark EsSu 36.39 0.15.14
9 Leinonen Otso RR 38.08 0.16.43
10 Heikkinen Arsi HS 42.13 0.20.48
11 Kärkkäinen Miika HS 45.09 0.23.44
Pirilä Petrus EsSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 25.57 0.00.00 62.58 60.20
2 Miettinen Juha Lynx 27.14 0.01.17 59.45 57.18
3 Virtanen Lassi RaLu 27.32 0.01.35 58.61 56.38
4 Harjamäki Petri HiKi 27.55 0.01.58 57.63 55.43
5 Taskila Sakari LeSi 28.01 0.02.04 57.24 55.06
6 Erkkilä Jukka RR 28.28 0.02.31 56.16 54.02
7 Larmala Juha-Pekka EsSu 29.30 0.03.33 54.02 51.96
8 Hollo Harri TP 29.43 0.03.46 53.45 51.42
9 Parttimaa Timo AngA 29.51 0.03.54 53.04 51.03
10 Suominen Manne HiKi 30.13 0.04.16 52.23 50.25
11 Ryyppö Jarkko RaVa 30.42 0.04.45 51.25 49.30
12 Mehtälä Markku Pihkan 30.53 0.04.56 50.78 48.84
13 Palmen Henrik EsSu 30.55 0.04.58 50.56 48.63
14 Tuominen Hans Pihkan 31.00 0.05.03 50.26 48.35
15 Laitamäki Mika HlT 32.11 0.06.14 48.25 46.42
16 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 32.28 0.06.31 47.68 45.86
17 Loukkalahti Mika RR 32.33 0.06.36 47.40 45.59
18 Liljeström Kimmo HS 32.37 0.06.40 47.14 45.35
19 Heinilä Hannu RaVa 32.50 0.06.53 46.68 44.90
20 Anttonen Mikael KaRa 34.40 0.08.43 44.06 42.39
21 Skinnari Juha Pihkan 34.55 0.08.58 43.60 41.94
22 Tervakangas Tommi EsSu 35.49 0.09.52 42.37 40.75
23 Nieminen Jyrki LHR 35.55 0.09.58 42.11 40.50
24 Havento Jukka KaRa 36.32 0.10.35 41.26 39.69
25 Harju Reima OCPuist 36.46 0.10.49 40.86 39.30
26 Martikainen Mika OCPuist 37.13 0.11.16 40.23 38.70
27 Kuosmanen Tuomo Pihkan 37.17 0.11.20 40.02 38.50
28 Laine Arttu EsSu 37.26 0.11.29 39.72 38.21
29 Kahiala Jari Pihkan 37.42 0.11.45 39.31 37.81
30 Juva Mika MuurVi 37.47 0.11.50 39.09 37.60
31 Lehtonen Olli KoHo 37.53 0.11.56 38.85 37.37
32 Koskela Jarmo OK77 38.05 0.12.08 38.51 37.05
33 Haaramo Panu EsSu 38.19 0.12.22 38.14 36.69
34 Autio Rauno KaRa 39.45 0.13.48 36.64 35.25
35 Itkonen Tommi AngA 40.02 0.14.05 36.26 34.88
36 Kyckling Kai RaHa 40.25 0.14.28 35.79 34.42
37 Kerkola Mika SuSi 41.47 0.15.50 34.49 33.18
38 Ritvanen Paavo Pihkan 42.29 0.16.32 33.81 32.52
39 Metsäranta Arto HiKi 42.36 0.16.39 33.59 32.32
40 Isoherranen Matti OCPuist 42.52 0.16.55 33.27 32.00
41 Aunesluoma Antero RaHa 44.10 0.18.13 32.17 30.95
42 Weiss Robert OK77 44.36 0.18.39 31.75 30.54
43 Heikura Mika RR 46.20 0.20.23 30.45 29.29
44 Lehtinen Jussi HS 47.27 0.21.30 29.63 28.50
45 Andersson Tommi OCPuist 49.15 0.23.18 28.44 27.36
46 Jakobsson Harri EsSu 57.27 0.31.30 24.29 23.37
47 Pekkinen Pasi Pihkan 1.05.51 0.39.54 21.12 20.31
48 Fey Carl EsSu 1.09.12 0.43.15 20.02 19.26
Koskenkorva Ville Downtow HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 25.15 0.00.00 61.06 60.28
2 Donner Jan OK77 25.58 0.00.43 59.15 58.39
3 Pyymäki Leo EsSu 27.49 0.02.34 55.00 54.29
4 Rantala Mika HS 28.11 0.02.56 54.07 53.38
5 Mäkinen Seppo HyRa 29.13 0.03.58 51.96 51.29
6 Huttunen Matti Pihkan 29.57 0.04.42 50.49 49.84
7 Oksanen Teijo HS 30.47 0.05.32 48.93 48.30
8 Kiljunen Pekka AnttU 31.24 0.06.09 47.78 47.17
9 Borgenström Jussi HyRa 32.09 0.06.54 46.48 45.88
10 Mättölä Ali EsSu 33.46 0.08.31 44.08 43.51
11 Granqvist Jari Hiisi 34.22 0.09.07 43.14 42.58
12 Savilahti Petri Lynx 34.26 0.09.11 42.88 42.33
13 Ylä-Oijala Pasi KeU 34.33 0.09.18 42.57 42.02
14 Matilainen Kari HS 34.50 0.09.35 42.05 41.51
15 Karling Harri Pihkan 37.54 0.12.39 38.49 38.00
16 Frilander Heikki Trian 38.17 0.13.02 37.95 37.46
17 Heikkinen Arto HS 38.53 0.13.38 37.21 36.73
18 Ojanen Tuomas HS 39.15 0.14.00 36.71 36.24
19 Niinimäki Risto Pihkan 40.28 0.15.13 35.46 35.01
20 Kimpi Mikko HS 40.46 0.15.31 35.06 34.61
21 Kopra Jyrki TurSa 41.24 0.16.09 34.38 33.93
22 Rantala Antti Pihkan 41.41 0.16.26 34.00 33.56
23 Numminen Hannu EsAk 41.42 0.16.27 33.85 33.41
24 Kaasalainen Matti HS 43.22 0.18.07 32.41 31.99
25 Hakuli Kari KeU 43.27 0.18.12 32.21 31.79
26 Hyyryläinen Pasi EsAk 44.06 0.18.51 31.60 31.19
27 Launis Kasperi Raus 44.33 0.19.18 31.15 30.75
28 Pietikäinen Timo Pihkan 45.34 0.20.19 30.32 29.93
29 Nummela Arto MU 45.36 0.20.21 30.17 29.78
30 Heikkinen Jussi EsSu 46.17 0.21.02 29.60 29.22
31 Nurminen Juha HyRa 46.18 0.21.03 29.46 29.08
32 Sorri Pertti RaHa 46.47 0.21.32 29.03 28.65
33 Ritakallio Timo Lynx 48.16 0.23.01 28.01 27.65
34 Ijas Markku HyRa 48.28 0.23.13 27.77 27.42
35 Antikainen Jarmo MU 51.15 0.26.00 26.15 25.81
36 Henriksson Matti HS 57.14 0.31.59 23.31 23.01
37 Pajuoja Vesa EsSu 57.23 0.32.08 23.15 22.85
38 Soininvaara Mikko RaHa 58.48 0.33.33 22.49 22.20
39 Rokka Timo LHR 1.08.52 0.43.37 19.12 18.87
40 Saarhelo Kai Lynx 1.50.16 1.25.01 11.89 11.73

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Trian 26.02 0.00.00 52.69 50.52
2 Karamo Jouko HS 29.49 0.03.47 45.70 43.83
3 Joensuu Raimo TVV 30.08 0.04.06 44.93 43.08
4 Ahvonen Jyrki HS 31.09 0.05.07 43.17 41.40
5 Sorri Esko RaHa 31.14 0.05.12 42.77 41.01
6 Reinikka Kenneth HyRa 31.42 0.05.40 41.86 40.14
7 Paganus Ari AngA 33.48 0.07.46 38.99 37.39
8 Kiuru Esko HyRa 34.10 0.08.08 38.31 36.74
9 Kiviniitty Jyrki EsAk 34.34 0.08.32 37.61 36.07
10 Laine Markku MU 35.54 0.09.52 35.97 34.49
11 Ojapalo Ilkka RR 36.06 0.10.04 35.52 34.06
12 Puustinen Tuomo Pihkan 36.39 0.10.37 34.74 33.31
13 Lampinen Raino HS 37.48 0.11.46 33.45 32.07
14 Lahtinen Jouko HS 41.39 0.15.37 30.14 28.90
15 Vainikka Jari Pihkan 42.31 0.16.29 29.32 28.11
16 Tiittanen Eino Pihkan 43.57 0.17.55 28.16 27.00
17 Salo Jari Pihkan 44.04 0.18.02 27.88 26.73
18 Koivusalo Mikko Mesik 48.07 0.22.05 25.35 24.31
19 Tikka Kimmo RaHa 49.47 0.23.45 24.32 23.32
20 Parnetti Roy KeU 50.06 0.24.04 23.99 23.00
21 Laukkarinen Kari TVV 51.06 0.25.04 23.34 22.38
22 Koistinen Kari HiKi 52.21 0.26.19 22.61 21.68
23 Paukkola Jari RiSu 58.01 0.31.59 20.25 19.42
Autio Ossi HyRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 28.03 0.00.00 51.89 51.71
2 Niemi Arto RR 28.24 0.00.21 51.00 50.83
3 Heinonen Veli-Matti RR 28.31 0.00.28 50.55 50.37
4 Kekoni Lauri HS 29.51 0.01.48 48.05 47.89
5 Saramäki Jukka Lynx 31.06 0.03.03 45.89 45.74
6 Valkonen Timo RR 31.52 0.03.49 44.57 44.42
7 Heikka Jarmo HiKi 32.56 0.04.53 42.91 42.77
8 Hautala Matti ONMKY 33.48 0.05.45 41.60 41.46
9 Ranta-Puska Kari EsAk 34.22 0.06.19 40.71 40.57
10 Forsström Ove Rasebor 34.58 0.06.55 39.81 39.68
11 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 35.11 0.07.08 39.37 39.23
12 Tervo Vesa RR 36.15 0.08.12 38.01 37.88
13 Jylhä Kari HS 36.19 0.08.16 37.75 37.62
14 Kinkki Seppo HyRa 36.27 0.08.24 37.42 37.29
15 Ahlroth Timo TurSa 36.45 0.08.42 36.92 36.80
16 Pettersson Staffan Örnen 37.15 0.09.12 36.24 36.11
17 Kiiskinen Arto TP 37.41 0.09.38 35.63 35.51
18 Viirto Matti HiKi 38.07 0.10.04 35.04 34.92
19 Ilmakunnas Pekka Pihkan 39.33 0.11.30 33.60 33.48
20 Helkkula Rauli TuMe 40.15 0.12.12 32.84 32.72
21 Jokinen Matti TuVi 40.50 0.12.47 32.20 32.09
22 Nevalainen Eero Pihkan 41.31 0.13.28 31.50 31.39
23 Leinonen Markku Pihkan 41.37 0.13.34 31.25 31.14
24 Moisander Jouni RaVi 45.28 0.17.25 28.45 28.35
25 Ahlqvist Hannu RiSu 45.49 0.17.46 28.08 27.98
26 Tolvanen Markku EsAk 46.06 0.18.03 27.75 27.66
27 Harju Matti PorvU 47.55 0.19.52 26.55 26.46
28 Niskanen Heikki TVV 53.58 0.25.55 23.45 23.37
29 Viitasalo Harri RiSu 56.07 0.28.04 22.42 22.35
30 Laukka Ville Raus 1.16.19 0.48.16 16.40 16.34
Kokkoniemi Jukka Pihkan HYL -
Halme Tapio AngA HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfgren Jaana RR 27.59 0.00.00 55.15 50.90
2 Palmen Virpi EsSu 28.47 0.00.48 53.14 49.04
3 Talvioja Hanna RaHa 29.30 0.01.31 51.39 47.43
4 Kerkola Tiina SuSi 31.29 0.03.30 47.72 44.04
5 Asikainen Nina KeU 32.07 0.04.08 46.35 42.78
6 Pikkarainen Anu HS 32.26 0.04.27 45.48 41.97
7 Rokka Susanna LHR 34.00 0.06.01 42.99 39.67
8 Lankinen Hanna HS 34.23 0.06.24 42.11 38.86
9 Torp-Donner Heidi OK77 35.15 0.07.16 40.69 37.55
10 Hakuli Mia KeU 38.38 0.10.39 36.77 33.94
11 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 45.44 0.17.45 30.77 28.39
12 Vehkamäki Hanna Pihkan 47.48 0.19.49 29.15 26.90
13 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 48.49 0.20.50 28.27 26.09
14 Törmänen Eeva EsAk 54.55 0.26.56 24.88 22.96
15 Heikkinen Susanna Lynx 55.14 0.27.15 24.49 22.60
16 Franssila Hanna AngA 55.57 0.27.58 23.93 22.09
Tuomola Marjo RaHa KES -
Koistinen Marjo EsSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 24.32 0.00.00 58.63 56.82
2 Rantala Eija EsSu 27.06 0.02.34 52.51 50.89
3 Varpula Marjut EsSu 27.33 0.03.01 51.09 49.52
4 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 27.46 0.03.14 50.14 48.59
5 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 28.04 0.03.32 49.06 47.54
6 Matilainen Mirja HS 28.06 0.03.34 48.45 46.95
7 Kekäläinen Kaija HS 28.10 0.03.38 47.79 46.31
8 Henttonen Elina HirvHe 28.18 0.03.46 47.02 45.57
9 Otsamo Riikka HS 32.53 0.08.21 40.00 38.76
10 Villikka-Storm Jaana EsSu 33.54 0.09.22 38.34 37.16
11 Juote Taina Pihkan 35.33 0.11.01 36.13 35.01
12 Torri-Tuominen Mari Pihkan 36.18 0.11.46 34.96 33.88
13 Launis Teija Raus 39.01 0.14.29 32.13 31.14
14 Paalanen Anne RR 43.39 0.19.07 28.36 27.49
15 Pyymäki Pirjo EsSu 46.45 0.22.13 26.15 25.35

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 22.43 0.00.00 50.65 50.01
2 Vesterinen Paavo LHR 26.00 0.03.17 44.11 43.55
3 Turunen Erkki SuSe 26.22 0.03.39 43.35 42.80
4 Loukonen Veikko PiKe 26.26 0.03.43 43.10 42.56
5 Helkkula Simo PiTa 27.26 0.04.43 41.39 40.87
6 Kerkola Pekka HlT 27.39 0.04.56 40.93 40.42
7 Kurvinen Veijo HiKi 27.51 0.05.08 40.51 39.99
8 Parkkonen Reima Pihkan 28.11 0.05.28 39.89 39.39
9 Nevalainen Auvo JäPa 28.16 0.05.33 39.64 39.14
10 Rautanen Pauli JäPa 29.09 0.06.26 38.31 37.83
11 Tolvanen Mauri LeSi 29.50 0.07.07 37.31 36.84
12 Sinnelä Reino SuSi 31.19 0.08.36 35.42 34.97
13 Sane Kari HS 31.30 0.08.47 35.10 34.65
13 Tarvainen Juhani PiTa 31.30 0.08.47 35.10 34.65
15 Nieminen Pertti RR 32.15 0.09.32 34.05 33.62
16 Pajala Tauno EsSu 32.19 0.09.36 33.86 33.43
17 Kyckling Veli-Matti HS 32.23 0.09.40 33.68 33.25
18 Lassila Heikki PiTa 32.26 0.09.43 33.51 33.09
19 Liljeström Åge HS 32.39 0.09.56 33.17 32.75
20 Herttuainen Vesa RaKaS 32.48 0.10.05 32.91 32.49
21 Saukonoja Jouni PorvU 33.33 0.10.50 32.06 31.65
22 Turku Vesa HS 33.50 0.11.07 31.68 31.28
23 Leino Tapio HS 34.45 0.12.02 30.74 30.35
24 Mustranta Antti HS 34.47 0.12.04 30.60 30.21
25 Koskinen Kaj VaHa 34.53 0.12.10 30.40 30.02
26 Laine Juhani KaRa 35.17 0.12.34 29.95 29.57
27 Tamminen Pentti PertPe 35.26 0.12.43 29.72 29.34
28 Kuokkanen Seppo Pihkan 35.32 0.12.49 29.53 29.16
29 Käyhkö Kari LS-37 38.04 0.15.21 27.47 27.12
30 Aarnio Seppo RaPi 38.24 0.15.41 27.13 26.79
31 Ryynänen Jorma Pihkan 38.50 0.16.07 26.73 26.39
32 Parjanne Mikko EsSu 39.19 0.16.36 26.31 25.97
33 Kangasaho Simo HiKi 41.02 0.18.19 25.11 24.80
34 Saaristo Veikko RaHa 41.25 0.18.42 24.79 24.48
35 Laine Jaakko HS 42.04 0.19.21 24.32 24.01
36 Alexandersson Yngve PIF 43.11 0.20.28 23.60 23.30
37 Mäkilä Ilmari EsSu 43.42 0.20.59 23.24 22.94
38 Hotti Reino HS 43.48 0.21.05 23.10 22.81
39 Kallio Lasse SuSi 44.09 0.21.26 22.83 22.54
40 Niemi Ilkka EsSu 45.08 0.22.25 22.25 21.97
41 Viljanen Keijo LoJa 47.43 0.25.00 20.97 20.70
42 Heiskanen Risto EsSu 50.35 0.27.52 19.71 19.46
43 Terävä Seppo Pihkan 53.49 0.31.06 18.45 18.22
44 Nilsson Ove RaHa 55.57 0.33.14 17.68 17.46
Romula Tuomo Mesik HYL -
Korhonen Seppo OH KES -
Salmenoja Pertti HirvHe KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Sirpa TP 27.18 0.00.00 49.34 48.16
2 Puromies Merja EsSu 27.59 0.00.41 47.58 46.44
3 Juga Liisa KeU 28.51 0.01.33 45.61 44.52
3 Kokkila Marita EsSu 28.51 0.01.33 45.61 44.52
5 Borgenström Lotta HyRa 31.11 0.03.53 41.20 40.22
6 Hakomäki Kirsi HS 31.50 0.04.32 39.87 38.92
7 Linjama Mirja EsSu 32.49 0.05.31 38.20 37.29
8 Kerkola Maija HlT 34.36 0.07.18 35.79 34.93
9 Ilmakunnas Seija Pihkan 35.07 0.07.49 34.82 33.98
10 Markki Outi EsSu 37.51 0.10.33 31.89 31.13
11 Leskinen Tiina Lynx 38.23 0.11.05 31.04 30.30
12 Eisanen Tea MaMa 38.32 0.11.14 30.52 29.79
13 Kallio Arja RiSu 40.24 0.13.06 28.72 28.04
14 Heinilä Seija RiSu 1.05.19 0.38.01 17.53 17.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liimatainen Raili HyRa 30.24 0.00.00 48.30 47.30
2 Heinonen Kaija Pihkan 33.10 0.02.46 43.80 42.89
3 Salmenoja Hely HirvHe 34.32 0.04.08 41.61 40.75
4 Forsström Rita Rasebor 34.51 0.04.27 40.78 39.93
5 Valonen Eila KaRa 34.58 0.04.34 40.19 39.36
6 Strang Heidi HyRa 37.24 0.07.00 37.16 36.39
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 38.10 0.07.46 36.00 35.25
8 Kiiskinen Gunnevi TP 40.01 0.09.37 33.94 33.24
9 Parjanne Marja-Liisa EsSu 42.27 0.12.03 31.63 30.97
10 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 42.32 0.12.08 31.19 30.55
11 Virtanen Marita EsSu 44.29 0.14.05 29.47 28.86
12 Ojapalo Anneli RR 45.09 0.14.45 28.69 28.09
13 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.03.20 0.32.56 20.20 19.79
Raiko Erja HyRa KES -
Haatio Pirkko HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Timo MSParma 23.52 0.00.00 46.61 46.97
2 Inkinen Paavo Jyry 25.07 0.01.15 44.10 44.44
3 Kuusi Klaus Mesik 26.26 0.02.34 41.72 42.04
4 Hongisto Heimo LoJa 27.13 0.03.21 40.34 40.65
5 Rautarae Veikko HirvHe 28.01 0.04.09 39.01 39.31
6 Rusko Heikki VaajTe 28.25 0.04.33 38.29 38.58
7 Moisio Kalevi TuS 28.46 0.04.54 37.65 37.94
8 Erkiö Hannu HS 29.08 0.05.16 37.01 37.29
9 Valtee Pertti HS 29.33 0.05.41 36.32 36.60
10 Wessman Risto HiKi 29.44 0.05.52 35.93 36.21
11 Orrensalo Reijo TuVi 31.10 0.07.18 34.12 34.38
12 Rapakko Timo SuSi 32.16 0.08.24 32.81 33.06
13 Kivistö Erkki Pihkan 32.17 0.08.25 32.64 32.89
14 Luoma Simo Pihkan 32.34 0.08.42 32.20 32.45
15 Sirola Risto KeU 33.06 0.09.14 31.53 31.78
16 Palomäki Mikko HyRa 35.12 0.11.20 29.51 29.74
17 Kuivala Martti HS 35.20 0.11.28 29.26 29.49
18 Partanen Paavo HyRa 35.48 0.11.56 28.75 28.97
19 Mattila Pertti HS 36.02 0.12.10 28.42 28.64
20 Elomaa Pekka EsSu 36.31 0.12.39 27.91 28.13
21 Niinimäki Jukka HyRa 36.45 0.12.53 27.60 27.81
22 Virtanen Markku EsAk 37.03 0.13.11 27.25 27.46
23 Isoherranen Seppo HS 37.46 0.13.54 26.60 26.80
24 Nenonen Mauri EsSu 38.09 0.14.17 26.20 26.40
25 Rönkkö Paavo EsSu 38.22 0.14.30 25.93 26.13
26 Laine Eero RaVi 38.26 0.14.34 25.75 25.95
27 Koivula Keijo HyRa 38.43 0.14.51 25.44 25.63
28 Peitsala Osmo HS 40.37 0.16.45 24.13 24.31
29 Hartikainen Pertti S. RiSu 42.56 0.19.04 22.71 22.89
30 Varonen Arto LeSi 44.55 0.21.03 21.60 21.77
31 Mäkinen Matti Mesik 46.12 0.22.20 20.89 21.05
32 Torvikoski Jouko JäPa 46.27 0.22.35 20.68 20.83
33 Tukiainen Tapio HyRa 48.29 0.24.37 19.71 19.86
34 Kokkonen Seppo KeU 53.25 0.29.33 17.79 17.93
35 Kärkkäinen Eero EsSu 1.00.35 0.36.43 15.61 15.73

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alexandersson Gia PIF 21.43 0.00.00 44.61 42.32
2 Toivonen Vellamo OK77 23.11 0.01.28 41.30 39.19
3 Koivula Sirpa HS 24.32 0.02.49 38.57 36.60
4 Laine Irmeli KaRa 25.22 0.03.39 36.87 34.98
5 Peltola Kati MSParma 25.50 0.04.07 35.77 33.94
6 Kurvinen Ulla HiKi 28.26 0.06.43 32.10 30.46
7 Laitinen Hellevi EsAk 30.09 0.08.26 29.90 28.37
8 Malmsten Beatrice Lynx 32.00 0.10.17 27.83 26.40
9 Luoma Helena Pihkan 32.24 0.10.41 27.14 25.75
10 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 34.23 0.12.40 25.25 23.95
11 Honkavaara Paula RaVi 37.42 0.15.59 22.73 21.57
12 Ryynänen Eliisa Pihkan 40.22 0.18.39 20.95 19.88
Patronen Lea EsAk HYL -
Lipasti Hilkka EsSu HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 26.20 0.00.00 42.07 42.49
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 29.32 0.03.12 36.70 37.07
3 Karvinen Tuulikki HS 30.19 0.03.59 34.97 35.32
4 Salmela Juulia RiSu 33.49 0.07.29 30.65 30.96
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 34.48 0.08.28 29.10 29.40
6 Isoherranen Kaarina HS 43.19 0.16.59 22.83 23.06
7 Paatero Leena EsSu 50.05 0.23.45 19.27 19.47
Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.32.39 0.00.00
Raatikka Marja HS HYL -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmanen Marjatta Keu 1.08.45 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Raimo HiKi 22.04 0.00.00 37.72 37.60
2 Tolonen Kalle Mesik 23.57 0.01.53 34.50 34.39
3 Karjalainen Jouko HS 26.22 0.04.18 31.12 31.02
4 Erkkilä Olavi HlS 26.44 0.04.40 30.47 30.37
5 Kuokkanen Kari Pihkan 27.08 0.05.04 29.80 29.70
6 Åberg Karl-Erik EsSu 29.18 0.07.14 27.39 27.31
7 Perkinen Osmo Pihkan 30.53 0.08.49 25.79 25.71
8 Saario Pentti LoJa 30.58 0.08.54 25.53 25.45
9 Kleemola Pauli PertPe 31.30 0.09.26 24.91 24.83
10 Tuominen Niilo R-P 32.13 0.10.09 24.17 24.10
11 Seitajoki Reijo Jyry 32.21 0.10.17 23.89 23.82
12 Setälä Toivo JäPa 33.37 0.11.33 22.81 22.74
13 Launis Kari Raus 34.52 0.12.48 21.82 21.76
14 Hurme Heikki HPV 36.26 0.14.22 20.72 20.66
15 Saario Seppo MSParma 37.47 0.15.43 19.83 19.76
16 Heinonen Olavi KaRa 38.00 0.15.56 19.56 19.49
17 Siivonen Raimo RiSu 39.42 0.17.38 18.57 18.51
18 Koskinen Lennart EsSu 42.12 0.20.08 17.33 17.27
19 Huuhtanen Jorma RaVi 48.14 0.26.10 15.04 14.99
20 Lindeman Osmo HS 1.15.41 0.53.37 9.50 9.47
Syväterä Pekka RiSu KES -
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 32.22 0.00.00 30.30 30.54
2 Ijas Johannes KeU 39.37 0.07.15 24.01 24.20
3 Laurila Pertti EsSu 44.57 0.12.35 20.51 20.67
4 Ruokonen Keijo HS 45.28 0.13.06 19.63 19.78
5 Vanhala Toivo Pihkan 1.12.07 0.39.45 11.97 12.06
Liski Eero SalVie KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryynänen Ella Pihkan 23.09 0.00.00 47.90 44.79
2 Saarinen Hetta HyRa 24.29 0.01.20 43.59 40.76
3 Sukselainen Laura Lynx 29.04 0.05.55 35.29 33.00
4 Sundberg Viliina Lynx 31.23 0.08.14 31.36 29.32
5 Loukkalahti Aino RR 32.01 0.08.52 29.44 27.53