FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti sprintti 1.osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarela Ville-Petteri KemU 17.45 0.00.00 66.72 71.21
2 Kanniainen Tomi PuolRy 17.51 0.00.06 65.10 69.49
3 Parkkinen Ville IkNV 18.18 0.00.33 62.28 66.48
4 Schroderus Santeri Pohjant 18.20 0.00.35 60.96 65.07
5 Tauriainen Teemu KEV 18.35 0.00.50 58.94 62.92
6 Kuusikko Miska Pohjant 20.53 0.03.08 51.39 54.85
Taulavuori Arttu AlatPi HYL -
Svensson Karl-Mikael Pohjant HYL -
Similä Severi Pohjant HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnunen Juha Pohjant 19.01 0.00.00 37.96 28.47
2 Puurunen Olli OuTa 20.04 0.01.03 34.62 25.97
3 Aho Mika Pohjant 21.04 0.02.03 31.69 23.77
4 Tihinen Jarno LaiVe 27.20 0.08.19 23.44 17.58
5 Lukkarinen Jouni Pohjant 29.05 0.10.04 21.10 15.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 16.52 0.00.00 36.63 42.81
2 Laitinen Antti KoskRi 18.41 0.01.49 31.41 36.72
3 Saari Aki HaHe 20.01 0.03.09 27.78 32.47
4 Jeskanen Juha HaHe 20.29 0.03.37 25.64 29.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotaniemi Janne AlatPi 16.43 0.00.00 37.49 26.13
2 Lindell Niklas Brahe 17.20 0.00.37 34.35 23.94
3 Määttälä Jukka KoS 18.49 0.02.06 29.98 20.89
4 Järvelin Marko PeRa 29.15 0.12.32 18.21 12.69
Haikola Petteri KaSu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 14.55 0.00.00 44.76 45.15
2 Järvenpää Esa S-JKL 14.56 0.00.01 43.60 43.97
3 Pihlajaniemi Janne VePo 15.26 0.00.31 41.10 41.46
4 Kela Marko OulRe 16.30 0.01.35 37.43 37.76
5 Leskelä Jyrki Pohjant 17.00 0.02.05 35.35 35.66
6 Loukusa Markku Iisu 17.13 0.02.18 33.94 34.23
7 Oja Sami NiS 25.30 0.10.35 22.26 22.45
Biskop Kim KoS EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttajärvi Seppo VePo 17.16 0.00.00 36.66 43.11
2 Haverinen Arto KaSu 17.24 0.00.08 35.02 41.18
3 Backman Kari IinYr 18.47 0.01.31 31.17 36.66
4 Luodonpää Risto AlatPi 20.19 0.03.03 27.65 32.52
5 Alahäivälä Tapani PudU 20.38 0.03.22 26.08 30.67
Kemppainen Vesa Iisu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima OuHu 17.58 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 14.12 0.00.00 45.03 47.18
2 Kotala Markku OH 15.35 0.01.23 40.65 42.59
3 Ruokamo Eero OuTa 16.21 0.02.09 38.38 40.21
4 Airaksinen Risto OuTa 16.52 0.02.40 36.85 38.61
4 Grekelä Antti HaHe 16.52 0.02.40 36.85 38.61
6 Laaksonen Lasse SuSi 16.58 0.02.46 35.92 37.64
7 Heikka Markku ONMKY 17.07 0.02.55 35.26 36.94
8 Kurkela Reino OH 17.22 0.03.10 34.41 36.05
9 Malinen Pentti KaSu 17.31 0.03.19 33.77 35.38
10 Tahkola Tapio KEV 17.38 0.03.26 33.21 34.79
11 Keltamäki Seppo JoKu 19.23 0.05.11 29.90 31.33
12 Kotala Ilkka OH 19.29 0.05.17 29.44 30.84
13 Tuomaala Juhani KoS 20.23 0.06.11 27.84 29.17
14 Haapasalo Pertti Pohjant 21.03 0.06.51 26.68 27.95
15 Suorsa Matti PudU 23.25 0.09.13 23.72 24.86
16 Eriksson Sven GIF 24.15 0.10.03 22.66 23.74
Kotila Harri YlikNM HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuohimaa Esko ONMKY 14.39 0.00.00 27.89 21.76
2 Malm Lauri Reima 15.54 0.01.15 24.73 19.30
3 Sevon Niilo SalRe 17.16 0.02.37 21.89 17.08
4 Puurunen Jorma ONMKY 17.44 0.03.05 20.45 15.95
5 Puurunen Reijo OuTa 25.17 0.10.38 13.74 10.72

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 14.15 0.00.00 29.53 34.63
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 17.17 0.03.02 23.43 27.48
3 Pelkonen Alpo OSVA 18.11 0.03.56 21.40 25.11
4 Kukkohovi Reino OSVA 20.55 0.06.40 17.85 20.94
5 Pelkonen Toivo YlikNM 21.00 0.06.45 17.03 19.98

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 13.06 0.00.00
2 Nikula Reino OuTa 15.39 0.02.33

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 16.55 0.00.00 31.12 39.63
2 Gretschel Eino KEV 18.08 0.01.13 26.85 34.20
3 Heikkinen Otso SoJy 19.33 0.02.38 22.89 29.15

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolvanen Elias AlatPi 15.50 0.00.00 23.73 21.90
2 Sorsa Eero SoJy 17.11 0.01.21 20.77 19.17
3 Heikkinen Altti SoJy 17.22 0.01.32 19.47 17.97
4 Niinimäki Olli Pohjant 25.48 0.09.58 12.38 11.42

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Kalle OSVA 12.34 0.00.00
2 Ryytty Eino Pohjant 12.36 0.00.02
3 Ukkola Santeri Pohjant 13.03 0.00.29
Tiihonen Lauri KaSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorsa Lauri SoJy 13.19 0.00.00
2 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 14.13 0.00.54
3 Tihinen Matias LaiVe 16.12 0.02.53
4 Manninen Eelis Pohjant 18.54 0.05.35
5 Karhu Lauri HaHe 22.30 0.09.11
6 Alahäivälä Pauli PudU 24.14 0.10.55
Westerholm Lauri Pohjant EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Viljami LaiVe 15.56 0.00.00
2 Tihinen Elias LaiVe 18.58 0.03.02
3 Puurunen Peetu OuTa 19.52 0.03.56
4 Leinonen Hannes LaiVe 19.54 0.03.58
5 Kangas Emil Pohjant 31.21 0.15.25
Korpi Joona LänRa HYL -
Vierimaa Juuso HaHe EIL -
Mäkäräinen Eeli Pohjant EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Anna Pohjant 16.27 0.00.00 74.75 74.59
2 Taulavuori Venla AlatPi 16.38 0.00.11 73.31 73.15
3 Ojanaho Eeva-Liina OH 17.14 0.00.47 70.16 70.01
4 Huuha Anni OuHu 17.46 0.01.19 67.48 67.34
5 Ojanaho Ansa-Lotta OH 18.44 0.02.17 63.45 63.31
6 Salmela Anni S-2000 19.26 0.02.59 60.64 60.51
7 Kankainen Venla RasKa 19.48 0.03.21 59.00 58.87
8 Hyyppä Milja KoS 20.19 0.03.52 56.99 56.87
9 Mäkäräinen Selma Pohjant 20.27 0.04.00 56.12 56.00
10 Viippola Venla OuTa 20.28 0.04.01 55.57 55.45
11 Skog Henna HiKi 20.51 0.04.24 54.06 53.94
12 Korpi Anna LänRa 20.56 0.04.29 53.36 53.24
13 Holopainen Oili S-2000 21.14 0.04.47 52.12 52.01
14 Backman Saana IinYr 22.59 0.06.32 47.71 47.60
15 Kuusikko Kiia Pohjant 23.55 0.07.28 45.42 45.32
16 Lotvonen Essi LaiVe 24.02 0.07.35 44.77 44.67
17 Impiö Tiia Pohjant 24.20 0.07.53 43.80 43.70
18 Kuusrainen Anni KoskRi 25.58 0.09.31 40.65 40.56
19 Päkkilä Suvi HaHe 31.51 0.15.24 32.82 32.75
Palokangas Mette AlatPi EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lithovius Anna-Riikka OSVA 16.11 0.00.00 36.05 25.22
2 Laitinen Maria YlikNM 17.50 0.01.39 31.08 21.75
3 Vanhala Annastiina KuPe 26.00 0.09.49 20.20 14.13
4 Märsynaho Maaret PuolRy 28.13 0.12.02 17.58 12.30

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Goman Annukka VePo 16.16 0.00.00 46.41 31.67
2 Karppinen Satu YlikNM 18.26 0.02.10 38.90 26.55
3 Komu Heidi S-2000 21.28 0.05.12 31.65 21.60
Aalto Pirjo Pohjant EIL -
Frant Nina S-2000 HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 14.51 0.00.00 53.34 41.87
2 Mattila Riitta RasTiimi 14.59 0.00.08 51.73 40.60
3 Viitanen Kirsi OH 18.33 0.03.42 40.87 32.08
4 Tolvanen Heidi AlatPi 19.15 0.04.24 38.50 30.22
5 Siltala Anne NiS 22.04 0.07.13 32.82 25.76
6 Holopainen Lone-Maria S-2000 26.43 0.11.52 26.47 20.78
7 Laaksoviita Katja SuomRa 28.58 0.14.07 23.83 18.70
Haverinen Tuula KaSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 15.34 0.00.00 37.45 41.99
2 Lassila Päivi RasTiimi 16.49 0.01.15 33.36 37.41
3 Piispanen Eija OuHu 19.59 0.04.25 26.98 30.26
4 Jurvakainen Tuija RasHy 21.11 0.05.37 24.42 27.39
Kauppinen Liisa SuomRa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Humalamäki Mirja SuomRa 25.02 0.00.00
2 Malinen Paula KaSu 28.24 0.03.22

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 20.29 0.00.00 18.39 16.82
2 Ketola Pirjo SalRe 21.16 0.00.47 16.39 14.98
3 Kuusela Vappu VaKa 31.47 0.11.18 10.08 9.21

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 10.52 0.00.00 26.23 36.20
2 Malmsten Beatrice Lynx 12.20 0.01.28 22.53 31.10
3 Luoma Helena Pihkan 12.22 0.01.30 21.90 30.22
4 Pelkonen Maija OSVA 13.19 0.02.27 19.80 27.33
5 Petäys Helvi Pihkan 14.25 0.03.33 17.79 24.56
6 Hautala Tuula ONMKY 18.49 0.07.57 13.25 18.29
7 Kela Mirja OulRe 18.59 0.08.07 12.76 17.62

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Liina KoS 15.25 0.00.00 55.52 51.04
2 Hyyppä Liina KoS 15.29 0.00.04 52.52 48.28
3 Taulavuori Anni AlatPi 16.59 0.01.34 45.36 41.70
4 Loukusa Anni Iisu 22.53 0.07.28 31.80 29.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Määttälä Selma KoS 17.20 0.00.00 31.11 28.80
2 Similä Selina Pohjant 17.24 0.00.04 29.44 27.25
3 Mattila Helmi RasTiimi 17.25 0.00.05 27.87 25.79
4 Saari Annalotta HaHe 18.16 0.00.56 25.09 23.23
Biskop Patricia KoS EIL -
Lindell Tilde Brahe EIL -
Leinonen Siiri KaSu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Hilla SoJy 11.53 0.00.00
2 Niinimäki Nelli Pohjant 13.59 0.02.06
3 Virkkala Venla KaSu 19.39 0.07.46

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Aada Pohjant 12.47 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 12.59 0.00.12
3 Väisänen Martta LaiVe 13.44 0.00.57
4 Similä Helmiina Pohjant 13.49 0.01.02
5 Hokkanen Liina Pohjant 13.50 0.01.03
6 Alahäivälä Silja PudU 14.41 0.01.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 10.57 0.00.00
2 Leinonen Helmi LaiVe 12.05 0.01.08
3 Saari Amanda HaHe 13.12 0.02.15
4 Tiihonen Annika KaSu 14.07 0.03.10
5 Laitinen Ines Pohjant 14.16 0.03.19
6 Hokkanen Hilma Pohjant 14.34 0.03.37
7 Kangas Inga Pohjant 16.01 0.05.04
8 Eilola Jenna Pohjant 16.40 0.05.43
9 Jokelainen Sanja KaSu 16.49 0.05.52
10 Tihinen Milja LaiVe 17.49 0.06.52
11 Niemelä Hetta Pohjant 21.12 0.10.15
12 Kettunen Sara KaSu 21.50 0.10.53
13 Märsynaho Minja PuolRy 23.25 0.12.28
14 Moilanen Mette PudU 27.18 0.16.21
Määttä Malla Pohjant EIL -
Loukusa Aino Iisu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Hilla Pohjant 12.08 0.00.00
2 Anttila Oona Pohjant 14.53 0.02.45
3 Heikkinen Aamu Pohjant 16.16 0.04.08
4 Kangas Saga Pohjant 17.30 0.05.22
5 Pitkänen Enni OSVA 28.21 0.16.13
6 Moilanen Liisa PudU 36.22 0.24.14
Ryytty Elena Pohjant EIL -