FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*SYÖTE-suunnistus keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 35.11 0.00.00 82.80 82.02
2 Kivelä Matti HiKi 35.18 0.00.07 81.15 80.38
3 Saarela Ville-Petteri KemU 38.53 0.03.42 72.42 71.74
4 Niemelä Hannu Pohjant 45.19 0.10.08 61.07 60.49
5 Kleemola Lauri Lynx 46.13 0.11.02 58.83 58.27
6 Markkila Eero RasKu 47.41 0.12.30 56.00 55.47
7 Nurminen Ilkka HS 47.52 0.12.41 54.77 54.26
8 Martikainen Juha KEV 48.04 0.12.53 53.54 53.03
9 Määttä Juho OH 54.07 0.18.56 46.65 46.21
10 Tauriainen Teemu KEV 54.14 0.19.03 45.66 45.23
Holappa Arto YlikNM EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Ville Hiisi 47.03 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 37.48 0.00.00 52.95 51.15
2 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 38.20 0.00.32 51.34 49.60
3 Hänninen Janne SaKa 41.13 0.03.25 46.94 45.35
4 Nurminen Janne HS 42.39 0.04.51 44.58 43.07
5 Härkönen Miko SoJy 43.22 0.05.34 43.07 41.61
6 Piirainen Jussi SoJy 43.33 0.05.45 42.13 40.70
7 Sevon Tuomo EsSu 45.03 0.07.15 39.98 38.63
8 Kalapudas Antti AlatPi 45.54 0.08.06 38.52 37.21
9 Peltonen Jani RasKa 1.11.29 0.33.41 24.26 23.44
10 Seväkivi Antti LaiVe 1.19.26 0.41.38 21.42 20.69

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 37.44 0.00.00 41.76 40.68
2 Viippola Ilpo OuTa 39.15 0.01.31 39.39 38.38
3 Heino Petteri Pohjant 39.45 0.02.01 38.15 37.17
4 Komonen Atte S-JKL 40.36 0.02.52 36.63 35.68
5 Karppinen Mikko Pohjant 40.39 0.02.55 35.85 34.93
6 Ronkainen Markus LapVe 46.57 0.09.13 30.41 29.63
7 Pääkkönen Mikko KuPe 52.34 0.14.50 26.60 25.92
8 Kotaniemi Janne AlatPi 58.13 0.20.29 23.51 22.91
Järvelin Marko PeRa KES -
Niinimäki Tuukka Pohjant EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 29.35 0.00.00 53.03 51.56
2 Hyvönen Panu Pohjant 32.40 0.03.05 46.22 44.94
3 Pihlajaniemi Janne VePo 37.13 0.07.38 38.99 37.91
4 Ojala Jari PirHi 43.38 0.14.03 31.91 31.02
Kela Marko OulRe KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 36.12 0.00.00 42.63 42.25
2 Kemppainen Vesa Iisu 36.53 0.00.41 39.75 39.39
3 Pietilä Hannu KaSu 38.10 0.01.58 36.39 36.06
4 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 39.38 0.03.26 33.10 32.80

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Eero OH 30.48 0.00.00 36.75 35.27
2 Karjalainen Pasi Pohjant 32.53 0.02.05 33.68 32.33
3 Kaartinen Pekka KaSu 34.26 0.03.38 31.46 30.20
4 Sipponen Matti PR 34.56 0.04.08 30.32 29.10
5 Keränen Kari KEV 36.36 0.05.48 28.27 27.14
6 Lampinen Raino HS 45.08 0.14.20 22.39 21.49
7 Linjakumpu Seppo KEV 49.50 0.19.02 19.79 19.00
Vesanen Asko KangSK HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Tatu SaKa 31.09 0.00.00 42.14 41.84
2 Airaksinen Risto OuTa 31.10 0.00.01 41.48 41.19
3 Heikka Markku ONMKY 32.51 0.01.42 38.76 38.49
4 Kotila Harri YlikNM 34.58 0.03.49 35.85 35.60
5 Vilminko Pauli SiSe 37.35 0.06.26 32.83 32.60
6 Keltamäki Seppo JoKu 39.46 0.08.37 30.53 30.32
7 Kurkela Reino OH 40.31 0.09.22 29.48 29.28
8 Määttä Anse PosPy 50.41 0.19.32 23.18 23.02
9 Karvonen Paavo IisVi 1.17.43 0.46.34 14.86 14.76
Ronkainen Timo KEV HYL -
Nurminen Jouko TP HYL -
Ruokamo Eero OuTa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 30.02 0.00.00 29.41 29.32
2 Määttä Seppo KemijU 31.14 0.01.12 27.43 27.34
3 Tuohimaa Esko ONMKY 32.05 0.02.03 25.88 25.80
4 Sevon Niilo SalRe 36.00 0.05.58 22.33 22.26
5 Määttä Jouko PuolRy 36.27 0.06.25 21.32 21.26
6 Puurunen Reijo OuTa 50.37 0.20.35 14.83 14.79

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Mäkinen Juhani SalRe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 24.40 0.00.00 14.34 14.38
2 Takkinen Esko KiimU 31.44 0.07.04 10.31 10.34
3 Ronkainen Väinö KEV 33.39 0.08.59 8.93 8.96
Myllymäki Antti VaaSu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 35.40 0.00.00
2 Arola Topias PR 35.44 0.00.04
Viskari Juuso Lynx EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 25.53 0.00.00 83.06 81.22
2 Sankelo Sampo LapVi 27.56 0.02.03 76.01 74.32
3 Kirjavainen Santeri KuoSu 28.46 0.02.53 72.87 71.25
4 Lehtonen Elias MSParma 30.09 0.04.16 68.64 67.11
5 Aaltonen Tatu Lynx 30.12 0.04.19 67.63 66.13
6 Kallela Luca HS 32.01 0.06.08 62.96 61.56
7 Kuusikko Miska Pohjant 32.02 0.06.09 62.08 60.70
8 Aho Rauli VaHa 32.51 0.06.58 59.72 58.39
9 Korhonen Konsta Pohjant 34.20 0.08.27 56.36 55.11
10 Alajoutsi Oliver Koovee 34.25 0.08.32 55.44 54.21
11 Malinen Vinski Navi 37.51 0.11.58 49.70 48.60
12 Gretschel Eino KEV 50.30 0.24.37 36.72 35.90
Similä Severi Pohjant KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Paavo Pohjant 35.52 0.00.00 28.14 28.05
2 Heino Veikka Pohjant 35.56 0.00.04 25.98 25.90
3 Niinimäki Olli Pohjant 1.05.00 0.29.08 13.20 13.15

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Roope Pohjant 27.05 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonni KR 25.03 0.00.00
2 Göransson Niklas HlS 38.55 0.13.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 12.12 0.00.00
2 Seväkivi Heikki LaiVe 35.43 0.23.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heino Santeri Pohjant 20.19 0.00.00
2 Alahäivälä Pauli PudU 31.52 0.11.33

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Hannes LaiVe 12.05 0.00.00
2 Sabel Santeri HauSi 18.43 0.06.38
3 Seväkivi Eero LaiVe 24.54 0.12.49

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 39.02 0.00.00 75.47 76.02
2 Kriikkula Johanna RasKu 41.33 0.02.31 69.57 70.07
3 Ojanaho Ansa-Lotta OH 41.54 0.02.52 67.67 68.16
4 Asikainen Satu RasKu 44.04 0.05.02 63.09 63.55
5 Reponen Milka PR 45.40 0.06.38 59.67 60.10
6 Savinainen Kati RasKu 49.34 0.10.32 53.86 54.25
7 Nifakina Julia TaivKu 51.16 0.12.14 51.00 51.37
8 Kuusrainen Anni KoskRi 1.13.39 0.34.37 34.75 35.00
9 Päkkilä Suvi HaHe 1.29.08 0.50.06 28.09 28.30
Saarimäki Heini AngA EIL -
Haataja Anna Pohjant EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 29.40 0.00.00 52.37 52.85
2 Sabel Jenni Hiisi 31.39 0.01.59 45.40 45.83
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 41.04 0.11.24 32.16 32.45

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 30.54 0.00.00
2 Jaako Niina LänRa 33.03 0.02.09
Ronkainen Ritva LapVe EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Komu Heidi S-2000 36.14 0.00.00
Hankonen Johanna Pohjant HYL -
Kela Merja OulRe HYL -
Niinimäki Riitta Pohjant HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 31.19 0.00.00
2 Tupitsa Sari RastiE4 1.03.56 0.32.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Tuija OH 42.13 0.00.00 29.00 29.37
2 Kauppinen Liisa SuomRa 49.42 0.07.29 22.79 23.08
3 Jokikokko Tarja OuTa 56.59 0.14.46 18.26 18.50
Sipponen Eija PR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanen Terhi KangSK 42.28 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Pirjo IisVi 42.42 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 1.18.09 0.35.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 34.42 0.00.00 25.53 25.73
2 Kela Mirja OulRe 44.01 0.09.19 19.12 19.27
3 Nurminen Eija TP 47.46 0.13.04 16.69 16.82
4 Kanste Helena PeRa 53.36 0.18.54 14.05 14.16

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Ida EsSu 30.43 0.00.00 89.79 88.24
2 Ankelo Elsa MSParma 32.47 0.02.04 82.55 81.12
3 Pitkänen Hilla JRV 34.21 0.03.38 77.28 75.94
4 Määttänen Maria EsSu 34.49 0.04.06 74.76 73.47
5 Lahdenperä Melina EsSu 36.47 0.06.04 69.36 68.16
6 Nurminen Kaarina TP 40.28 0.09.45 61.77 60.70
7 Latvala Matilda Lynx 40.34 0.09.51 60.34 59.29
8 Tala Emilia HS 44.01 0.13.18 54.43 53.49
9 Pääkkönen Nea SoJy 51.26 0.20.43 45.58 44.79

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Jenny Koovee 32.02 0.00.00 68.40 65.76
2 Turakainen Veera Lynx 34.32 0.02.30 61.07 58.71
3 Tuohimaa Ines Solf 44.38 0.12.36 45.41 43.66
4 Hietala Emmi LapVi 47.45 0.15.43 40.73 39.15
5 Jaatinen Ilona Pohjant 51.04 0.19.02 36.47 35.06

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Punto Elli RaN 25.34 0.00.00 52.57 47.95
2 Kuusikko Kiia Pohjant 31.42 0.06.08 40.81 37.22
3 Myllymäki Matilda KoS 31.58 0.06.24 38.89 35.47
4 Anttila Minea Pohjant 37.26 0.11.52 31.86 29.06
5 Peltonen Iida-Maria RasKa 40.43 0.15.09 28.06 25.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Nelli Pohjant 28.38 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Silja PudU 21.06 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 23.04 0.01.58
3 Similä Helmiina Pohjant 41.51 0.20.45

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Leinonen Helmi LaiVe HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Malla Pohjant 14.54 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 16.23 0.01.29
3 Nurminen Lotta HS 19.23 0.04.29
4 Moilanen Mette PudU 21.22 0.06.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Göransson Alisa HlS 13.14 0.00.00
2 Mukkala Janna KR 13.36 0.00.22
3 Anttila Oona Pohjant 15.25 0.02.11
4 Määttä Hilla Pohjant 16.30 0.03.16
5 Kangas Saga Pohjant 17.40 0.04.26
6 Nurminen Elsi HS 22.04 0.08.50
7 Moilanen Liisa PudU 25.44 0.12.30