FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*SYÖTE-suunnistus pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti HiKi 1.01.35 0.00.00 82.63 81.96
2 Silvennoinen Santeri KR 1.02.44 0.01.09 79.77 79.12
3 Leinonen Pauli LS-37 1.04.01 0.02.26 76.84 76.22
4 Saarela Ville-Petteri KemU 1.05.30 0.03.55 73.81 73.21
5 Simula Jussi SoJy 1.08.48 0.07.13 69.04 68.47
6 Niemelä Hannu Pohjant 1.11.41 0.10.06 65.08 64.55
7 Markkila Eero RasKu 1.14.40 0.13.05 61.34 60.84
8 Kymäläinen Petteri SuomRa 1.24.54 0.23.19 52.95 52.52
9 Määttä Juho OH 1.37.05 0.35.30 45.43 45.06
Holappa Arto YlikNM HYL -
Varis Timo SoJy EIL -
Karvonen Matti KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Ville Hiisi 1.09.53 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilska Kimmo RR 56.33 0.00.00 52.77 51.10
2 Hänninen Janne SaKa 58.28 0.01.55 50.19 48.60
3 Piirainen Jussi SoJy 59.39 0.03.06 48.36 46.83
4 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 1.01.35 0.05.02 46.04 44.58
5 Härkönen Miko SoJy 1.02.44 0.06.11 44.40 42.99
6 Määttä Jari KemijU 1.04.44 0.08.11 42.26 40.92
7 Kalapudas Antti AlatPi 1.11.52 0.15.19 37.37 36.19
8 Sevon Tuomo EsSu 1.16.09 0.19.36 34.62 33.52
9 Peltonen Jani RasKa 1.25.11 0.28.38 30.36 29.40
10 Seväkivi Antti LaiVe 2.18.43 1.22.10 18.29 17.71

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 52.41 0.00.00 43.14 41.96
2 Kotaniemi Janne AlatPi 59.12 0.06.31 37.75 36.72
3 Viippola Ilpo OuTa 59.36 0.06.55 36.86 35.85
4 Karppinen Mikko Pohjant 1.00.34 0.07.53 35.64 34.67
5 Ronkainen Markus LapVe 1.16.50 0.24.09 27.61 26.85
6 Pääkkönen Mikko KuPe 1.17.16 0.24.35 26.96 26.22
7 Hokkanen Matti Pohjant 1.21.49 0.29.08 25.00 24.32
8 Niinimäki Tuukka Pohjant 1.24.54 0.32.13 23.64 23.00
9 Järvelin Marko PeRa 1.30.30 0.37.49 21.76 21.17
Heino Petteri Pohjant HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 57.20 0.00.00 47.45 44.97
2 Pihlajaniemi Janne VePo 1.13.12 0.15.52 35.77 33.90
3 Ojala Jari PirHi 1.20.48 0.23.28 31.14 29.52
4 Kela Marko OulRe 1.22.01 0.24.41 29.44 27.90
Myllylä Jukka Pohjant HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 1.01.46 0.00.00 40.97 40.42
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.03.03 0.01.17 38.63 38.11
3 Veijola Seppo IinYr 1.05.34 0.03.48 35.70 35.22
4 Pietilä Hannu KaSu 1.24.02 0.22.16 26.73 26.36
5 Backman Kari IinYr 1.39.00 0.37.14 21.73 21.43

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Eero OH 44.27 0.00.00 37.43 35.93
2 Kaartinen Pekka KaSu 47.01 0.02.34 34.50 33.12
3 Keränen Kari KEV 50.23 0.05.56 31.37 30.11
4 Vesanen Asko KangSK 54.00 0.09.33 28.50 27.35
5 Linjakumpu Seppo KEV 54.36 0.10.09 27.42 26.32
6 Lampinen Raino HS 55.44 0.11.17 26.12 25.07
7 Karjalainen Pasi Pohjant 56.35 0.12.08 24.99 23.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Jukka OH 46.25 0.00.00 39.14 38.60
2 Hänninen Tatu SaKa 46.57 0.00.32 38.22 37.68
3 Airaksinen Risto OuTa 47.54 0.01.29 36.98 36.47
4 Kurkela Reino OH 49.14 0.02.49 35.52 35.02
5 Määttä Anse PosPy 49.44 0.03.19 34.71 34.22
6 Ruokamo Eero OuTa 51.19 0.04.54 33.19 32.73
7 Vilminko Pauli SiSe 51.54 0.05.29 32.38 31.93
8 Haajanen Juha Pohjant 52.34 0.06.09 31.54 31.10
9 Nurminen Jouko TP 52.48 0.06.23 30.97 30.54
10 Karvonen Paavo IisVi 56.29 0.10.04 28.55 28.15
11 Keltamäki Seppo JoKu 1.10.14 0.23.49 22.64 22.32
12 Köngäs Martti PuolRy 1.10.26 0.24.01 22.25 21.94
13 Ronkainen Timo KEV 1.18.10 0.31.45 19.76 19.48

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 39.00 0.00.00 31.22 31.13
2 Määttä Seppo KemijU 42.50 0.03.50 27.58 27.49
3 Tuohimaa Esko ONMKY 48.23 0.09.23 23.66 23.58
4 Määttä Jouko PuolRy 1.11.59 0.32.59 15.39 15.35
5 Puurunen Reijo OuTa 1.21.51 0.42.51 13.09 13.05
Sevon Niilo SalRe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 45.47 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 31.46 0.00.00 21.26 21.35
2 Takkinen Esko KiimU 1.01.31 0.29.45 10.43 10.47
3 Ronkainen Väinö KEV 1.03.36 0.31.50 9.56 9.60
Myllymäki Antti VaaSu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 44.08 0.00.00 76.79 75.08
2 Lehtonen Elias MSParma 44.11 0.00.03 75.74 74.06
3 Ronkainen Aarni JRV 44.48 0.00.40 73.75 72.11
4 Aho Rauli VaHa 45.01 0.00.53 72.46 70.84
5 Sankelo Sampo LapVi 46.15 0.02.07 69.61 68.06
6 Kuusikko Miska Pohjant 46.54 0.02.46 67.74 66.23
6 Alajoutsi Oliver Koovee 46.54 0.02.46 67.74 66.23
8 Korhonen Konsta Pohjant 51.44 0.07.36 59.77 58.44
9 Aaltonen Tatu Lynx 52.16 0.08.08 58.35 57.06
10 Kallela Luca HS 56.37 0.12.29 53.12 51.94
11 Malinen Vinski Navi 1.07.40 0.23.32 43.82 42.85
Gretschel Eino KEV HYL -
Similä Severi Pohjant KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arola Topias PR 55.01 0.00.00 88.06 86.83
2 Donner Jonny OK77 58.26 0.03.25 79.80 78.69
3 Peltola Samuli JRV 58.59 0.03.58 75.98 74.92
4 Ojala Aaro KS 1.00.23 0.05.22 71.21 70.22
5 Korhonen Eetu KS 1.03.46 0.08.45 64.58 63.68
Viskari Juuso Lynx EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Paavo Pohjant 52.42 0.00.00 28.49 28.40
2 Heino Veikka Pohjant 54.08 0.01.26 25.66 25.58
3 Niinimäki Olli Pohjant 1.28.20 0.35.38 14.45 14.40

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ervasti Hannes KEV 33.46 0.00.00
2 Määttä Roope Pohjant 1.08.12 0.34.26

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Göransson Niklas HlS 42.14 0.00.00
2 Mukkala Jonni KR 1.27.15 0.45.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 24.13 0.00.00
2 Vilska Eemi RR 24.44 0.00.31
Seväkivi Heikki LaiVe HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Pauli PudU 36.01 0.00.00
2 Heino Santeri Pohjant 1.11.27 0.35.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjonen Samra IkNV 12.10 0.00.00
2 Leinonen Hannes LaiVe 14.20 0.02.10
3 Vilska Jooa RR 15.56 0.03.46
4 Sabel Santeri HauSi 16.09 0.03.59
5 Seväkivi Eero LaiVe 17.47 0.05.37

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 1.00.35 0.00.00 78.76 79.31
2 Silvennoinen Siiri KR 1.01.48 0.01.13 76.05 76.58
3 Kriikkula Johanna RasKu 1.06.19 0.05.44 69.79 70.28
4 Asikainen Satu RasKu 1.08.24 0.07.49 66.62 67.08
5 Ojanaho Ansa-Lotta OH 1.09.33 0.08.58 64.49 64.94
6 Nifakina Julia TaivKu 1.18.32 0.17.57 56.20 56.59
7 Rantanen Essi MSParma 1.36.02 0.35.27 45.22 45.53
8 Impiö Tiia Pohjant 2.06.11 1.05.36 33.84 34.08
9 Kuusrainen Anni KoskRi 2.10.16 1.09.41 32.23 32.46
Savinainen Kati RasKu KES -
Päkkilä Suvi HaHe KES -
Saarimäki Heini AngA EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Jenni Hiisi 56.36 0.00.00 51.55 52.03
2 Laatikainen Henna Pohjant 58.34 0.01.58 46.09 46.51
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.07.37 0.11.01 36.68 37.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilska Tiina RR 54.35 0.00.00 46.55 44.87
2 Laitinen Maria YlikNM 59.03 0.04.28 40.87 39.40
3 Hokkanen Anni Pohjant 1.03.46 0.09.11 35.86 34.56
Ronkainen Ritva LapVe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Johanna Pohjant 56.01 0.00.00 38.96 36.59
2 Niinimäki Riitta Pohjant 59.58 0.03.57 34.57 32.47
3 Kela Merja OulRe 1.27.44 0.31.43 22.39 21.03
4 Komu Heidi S-2000 1.31.43 0.35.42 20.23 18.99

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 47.40 0.00.00
2 Tupitsa Sari RastiE4 1.16.15 0.28.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Tuija OH 55.10 0.00.00 29.15 29.52
2 Kauppinen Liisa SuomRa 1.05.33 0.10.23 22.69 22.98
3 Jokikokko Tarja OuTa 1.24.48 0.29.38 16.12 16.32

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanen Terhi KangSK 1.20.01 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 1.04.04 0.00.00
2 Karvonen Pirjo IisVi 1.09.50 0.05.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 29.19 0.00.00 25.53 25.73
2 Kanste Helena PeRa 39.35 0.10.16 18.20 18.34
3 Nurminen Eija TP 45.16 0.15.57 15.29 15.41
4 Köngäs Kaarina PuolRy 45.59 0.16.40 14.44 14.56
5 Kela Mirja OulRe 55.32 0.26.13 11.45 11.55

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Ida EsSu 48.31 0.00.00 84.91 83.45
2 Ankelo Elsa MSParma 50.18 0.01.47 80.37 78.98
3 Määttänen Maria EsSu 50.31 0.02.00 78.49 77.14
4 Pitkänen Hilla JRV 52.33 0.04.02 73.99 72.71
5 Lahdenperä Melina EsSu 54.52 0.06.21 69.46 68.25
6 Latvala Matilda Lynx 57.21 0.08.50 65.10 63.97
7 Tala Emilia HS 59.52 0.11.21 61.07 60.02
8 Nurminen Kaarina TP 1.00.26 0.11.55 59.22 58.20
Pääkkönen Nea SoJy KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Inari EsSu 40.14 0.00.00 71.92 68.53
2 Ojala Jenny Koovee 42.29 0.02.15 66.07 62.95
3 Turakainen Veera Lynx 43.33 0.03.19 62.46 59.51
4 Hietala Emmi LapVi 46.40 0.06.26 56.43 53.76
5 Tuohimaa Ines Solf 1.02.39 0.22.25 40.64 38.73
Jaatinen Ilona Pohjant KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Punto Elli RaN 49.42 0.00.00 52.57 47.95
2 Myllymäki Matilda KoS 1.07.48 0.18.06 37.09 33.83
3 Kuusikko Kiia Pohjant 1.09.14 0.19.32 34.91 31.84
4 Anttila Minea Pohjant 1.28.30 0.38.48 26.20 23.90
5 Peltonen Iida-Maria RasKa 1.35.30 0.45.48 23.25 21.21

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Niinimäki Nelli Pohjant HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 39.18 0.00.00
2 Alahäivälä Silja PudU 41.46 0.02.28
3 Similä Helmiina Pohjant 42.59 0.03.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Helmi LaiVe 1.10.27 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Malla Pohjant 22.44 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 26.22 0.03.38
Moilanen Mette PudU HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Göransson Alisa HlS 21.08 0.00.00
2 Anttila Oona Pohjant 22.09 0.01.01
3 Kangas Saga Pohjant 24.00 0.02.52
4 Pohjonen Saara IkNV 27.53 0.06.45
5 Moilanen Liisa PudU 28.40 0.07.32
6 Mukkala Janna KR 29.48 0.08.40
7 Myllylä Emmi Pohjant 36.07 0.14.59