FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Mämmälän pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno RR 1.13.02 0.00.00 84.93 85.19
2 Mertanen Simo Koovee 1.13.29 0.00.27 83.36 83.61
3 Heiska Samu VeVe 1.19.03 0.06.01 76.51 76.74
4 Sorsa Lauri HiKi 1.19.56 0.06.54 74.69 74.92
5 Sorsa Perttu HiKi 1.20.30 0.07.28 73.20 73.42
6 Järvinen Seppo LS-37 1.21.15 0.08.13 71.57 71.79
7 Saikko Antti LappRi 1.21.39 0.08.37 70.27 70.48
8 Nurminen Ilkka HS 1.22.02 0.09.00 69.00 69.21
9 Valkonen Lauri LS-37 1.24.05 0.11.03 66.39 66.59
10 Saikko Ville LappRi 1.28.11 0.15.09 62.43 62.62
11 Väisänen Patrik KS 1.33.21 0.20.19 58.14 58.32
12 Järnefelt Jouko Koovee 1.48.33 0.35.31 49.29 49.43
Sankari Matias LS-37 KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskelainen Marko IitPy 1.17.46 0.00.00
2 Markku Juho RaKaS 1.19.14 0.01.28

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sjöblom Sami KyS 1.25.54 0.00.00
2 Kiiski Mikko KyS 1.31.59 0.06.05

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Ville KyS 1.04.27 0.00.00 37.12 36.47
2 Saarela Jarno KyS 1.07.52 0.03.25 33.49 32.90
3 Gavrilov Igor Pro-Spor 1.19.32 0.15.05 27.07 26.60
4 Valkonen Tomi KyS 1.29.21 0.24.54 22.76 22.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Mika KuUS 1.03.58 0.00.00 39.04 37.73
2 Siljander Juha VeVe 1.06.27 0.02.29 35.70 34.50
3 Torri Pauli HPV 1.17.24 0.13.26 29.04 28.06
4 Reiman Markku JäPa 1.54.48 0.50.50 18.49 17.87

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 55.43 0.00.00 49.45 48.95
2 Sakki Jukka KS 1.15.25 0.19.42 33.79 33.45
3 Koskivirta Eero KaaRa 1.44.33 0.48.50 22.40 22.17

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Jorma VeVe 58.11 0.00.00 45.74 45.71
2 Pulkkinen Pekka JoKu 1.04.24 0.06.13 40.09 40.06
3 Mäntynen Ari KyS 1.08.39 0.10.28 36.44 36.42
4 Hyppänen Timo EKSu 1.08.41 0.10.30 35.26 35.24
5 Lavonen Hannu MiehVi 1.16.37 0.18.26 30.57 30.55
6 Olkkonen Jyrki NaTe 1.26.05 0.27.54 26.28 26.26

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 46.33 0.00.00 53.65 53.38
2 Töyrylä Teuvo VeVe 51.24 0.04.51 47.13 46.89
3 Pietikäinen Markku JoKu 51.25 0.04.52 45.66 45.42
4 Maajärvi Esa LappRi 56.22 0.09.49 40.32 40.11
5 Ahlqvist Hannu Raus 1.36.25 0.49.52 22.79 22.68
Kupriyanov Andrey KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Ossi KS 47.53 0.00.00 44.46 44.41
2 Jarva Risto OrPo 1.00.23 0.12.30 34.20 34.16
3 Peräkasari Kari LuuRa 1.04.10 0.16.17 31.19 31.15
4 Korpinen Seppo RR 1.05.30 0.17.37 29.58 29.54
5 Tykkälä Jouko KS 1.09.29 0.21.36 26.96 26.93
6 Välimäki Pertti LS-37 1.11.39 0.23.46 25.26 25.23

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Railo Matti LS-37 1.10.29 0.00.00 38.38 38.05
2 Sirola Risto KeU 1.24.44 0.14.15 30.97 30.70
3 Sorola Matti MulPa 1.58.13 0.47.44 21.51 21.32
4 Voutilainen Taisto IPR 2.10.32 1.00.03 18.86 18.69
Punkero Toivo LS-37 KES -
Laitinen Matti Mesik HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 1.00.18 0.00.00 25.97 26.17
2 Hovi Lasse KS 1.16.07 0.15.49 19.03 19.18
3 Martikainen Erkki LS-37 1.18.51 0.18.33 16.88 17.01

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 1.56.25 0.00.00
Markku Kalevi RaKaS KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 1.03.38 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Arttu NaVi 1.48.19 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Eetu KS 1.03.26 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sakki Arttu KS 49.14 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tasa Benjamin KaaRa 43.58 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Juho KS 19.00 0.00.00
2 Ruoti Eeli VeVe 22.30 0.03.30
3 Säyriö Jyri KS 27.09 0.08.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Olavi KyS 14.37 0.00.00
2 Seppälä Matias KyS 16.20 0.01.43

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari VeVe 58.30 0.00.00 73.93 73.51
2 Elffors Anna Hiisi 1.17.11 0.18.41 53.94 53.63
3 Räisänen Noora SalRe 1.18.12 0.19.42 51.16 50.87
4 Salminen Henna OK77 1.20.28 0.21.58 47.70 47.43
5 Inkilä Anni LuuRa 1.21.37 0.23.07 45.04 44.79

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 54.50 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Sanna Hiisi 1.32.48 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 1.06.25 0.00.00
2 Yrjölä Ulla MuuRa 1.12.11 0.05.46

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 1.01.24 0.00.00
2 Outinen Pia KyS 1.05.10 0.03.46
Säyriö Pia KS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Marja KyS 55.22 0.00.00 45.43 45.38
2 Kattelus Airi KS 57.03 0.01.41 40.78 40.74
3 Pulkkinen Arja JoKu 1.05.11 0.09.49 32.80 32.77

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 51.18 0.00.00 48.62 48.30
2 Kekki Päivi KS 51.30 0.00.12 46.98 46.67
3 Kattelus Helena KS 54.29 0.03.11 43.03 42.75
4 Juvonen Marja RaKaS 57.14 0.05.56 39.66 39.40
5 Ahlqvist Kristiina Raus 1.04.22 0.13.04 34.10 33.88
6 Kukkonen Marja RaKaS 1.09.11 0.17.53 30.64 30.44

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heimonen Arja Navi 1.09.06 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 57.41 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lavonen Sanni MiehVi 20.41 0.00.00
2 Kiiski Aliisa KyS 22.17 0.01.36

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 13.32 0.00.00
2 Outinen Katariina KyS 16.19 0.02.47
3 Lindén Selma KS 19.57 0.06.25
4 Kiiski Ilona KyS 25.20 0.11.48
5 Piilola Anni EKSu 33.09 0.19.37

Sarja D10RRS
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippu Jenna InkTe 29.20 0.00.00
2 Piilola Siiri EKSu 35.26 0.06.06