FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM–pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami KPV 1.09.46 0.00.00 75.48 73.42
2 Ketonen Miikka KoS 1.17.43 0.07.57 66.74 64.92
3 Hongell Timo KoS 1.24.33 0.14.47 60.41 58.77
4 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.26.25 0.16.39 58.20 56.61
5 Koivumäki Lauri KoS 1.26.46 0.17.00 57.05 55.49
6 Uusivirta Risto RasTiimi 1.29.34 0.19.48 54.39 52.90
7 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.33.32 0.23.46 51.23 49.84
8 Hiitola Olli OTaru 1.54.12 0.44.26 41.27 40.14
9 Isokääntä Antti YlivKu 1.59.43 0.49.57 38.71 37.65
Kukkola Mikko KoS KES -
Järviluoma Tuomas NiS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 1.21.01 0.00.00 39.54 37.83
2 Kokkoniemi Tero RasTiimi 1.43.37 0.22.36 29.76 28.47
3 Rannila Tero VetU 1.45.49 0.24.48 28.01 26.79
4 Jutila Simo YlivKu 1.48.48 0.27.47 26.13 25.00
Jussinmäki Ari HalTo KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 57.24 0.00.00 39.03 36.26
2 Taarna Terho KoS 1.01.07 0.03.43 35.97 33.41
3 Juola Osmo KaJu 1.10.14 0.12.50 30.70 28.52
4 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.20.19 0.22.55 26.32 24.45
5 Leppäniemi Esa VetU 1.23.35 0.26.11 24.79 23.03
6 Nykänen Jukka VetU 1.37.41 0.40.17 20.78 19.31
7 Biskop Kim KoS 2.04.56 1.07.32 15.91 14.78
Maasalo Pekka KoS KES -
Palola Lasse NiS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Hannu NiS 59.58 0.00.00 42.04 41.17
2 Peltoniemi Vesa KPV 1.03.56 0.03.58 38.44 37.65
3 Nivala Jarmo YlivKu 1.05.53 0.05.55 36.35 35.60
4 Jokela Harri NiS 1.06.46 0.06.48 34.93 34.20
5 Viitasaari Tommi KoS 1.08.06 0.08.08 33.32 32.63
6 Siironen Marko KoS 1.35.09 0.35.11 23.18 22.70
7 Kuusisto Juha HimU 2.04.57 1.04.59 17.15 16.79

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tyynelä Kari VetU 58.10 0.00.00 49.00 49.49
2 Jylhä Seppo KΣTa 1.10.56 0.12.46 38.97 39.36
3 Polso Jukka KoS 1.14.16 0.16.06 36.07 36.44
4 Hietala Petri LohtVe 1.19.38 0.21.28 32.57 32.90
5 Virkkala Harri KoS 1.26.10 0.28.00 29.11 29.40
6 Koivumäki Kari KoS 1.32.25 0.34.15 26.21 26.48

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 48.24 0.00.00 42.77 42.45
2 Saarela Esa KoS 1.05.09 0.16.45 30.18 29.96
3 Mattila Timo KPV 1.17.55 0.29.31 23.91 23.73
4 Jaakola Juhani YlivKu 1.38.56 0.50.32 17.78 17.65

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurisalo Seppo KoS 55.22 0.00.00 39.79 39.13
2 Hongell Harri KoS 58.50 0.03.28 36.64 36.03
3 Törmälä Samuli YlivKu 58.58 0.03.36 35.76 35.16
4 Viitasaari Eero KoS 1.01.35 0.06.13 33.47 32.92
5 Karstunen Hannu YlivKu 1.05.13 0.09.51 30.88 30.37
6 Joki Sauli VetU 1.07.37 0.12.15 29.09 28.61
Vesisenaho Markku SievSi KES -
Jylkkä Markku YlivKu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Leo KoS 44.46 0.00.00 46.86 46.73
2 Haapalehto Raimo VetU 50.48 0.06.02 40.78 40.66
3 Kattilakoski Matti KPV 51.49 0.07.03 39.47 39.36
4 Kätkä Vesa Reima 56.28 0.11.42 35.76 35.66
5 Nygård Eelis VetU 57.01 0.12.15 34.95 34.85
6 Halkosaari Severi NiS 1.01.21 0.16.35 32.06 31.96
7 Malm Lauri Reima 1.03.01 0.18.15 30.79 30.70
8 Koivukangas Erkki KoS 1.05.22 0.20.36 29.28 29.20
9 Joensuu Martti NiS 1.09.54 0.25.08 27.01 26.93
10 Kattilakoski Eero KPV 1.12.08 0.27.22 25.81 25.74
11 Oja Jorma NiS 1.18.15 0.33.29 23.46 23.39
12 Niskanen Erkki SievSi 1.20.01 0.35.15 22.61 22.55
Juola Eero KoS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 43.28 0.00.00 29.79 29.79
2 Mikkilä Mauno NiS 45.19 0.01.51 28.04 28.03
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 47.24 0.03.56 26.30 26.29
4 Linna Esko NivU 47.48 0.04.20 25.57 25.56
5 Korhonen Eero RasTiimi 50.09 0.06.41 23.89 23.88
6 Korva Pauli KoS 50.27 0.06.59 23.26 23.26
7 Fränti Eero KoS 51.19 0.07.51 22.40 22.39
8 Jokela Vesa NiS 54.38 0.11.10 20.59 20.59
9 Viitasaari Jussi HimU 1.10.45 0.27.17 15.56 15.55

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isokoski Tapani YlivKu 55.09 0.00.00 31.82 31.69
2 Hietalahti Aapo HalTo 58.42 0.03.33 29.00 28.88
3 Kumara Pentti SievSi 58.48 0.03.39 28.05 27.94
4 Puusaari Kalevi KaJu 1.06.14 0.11.05 24.11 24.01
5 Järvi Pekka NiS 1.21.40 0.26.31 18.91 18.83
Vistiaho Erkki KoS KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Patana Tapio VetU HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Juola Saku KaJu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Juho PerhKi 1.10.59 0.00.00 25.39 25.39
2 Nivala Kari YlivKu 1.14.49 0.03.50 22.28 22.28
3 Paavola Niko KaJu 1.16.33 0.05.34 20.01 20.01

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poutanen Mikko KoS 48.44 0.00.00 49.18 47.40
2 Nurmela Joose KoS 56.19 0.07.35 41.65 40.14
3 Hyvönen Robert RasTiimi 1.05.59 0.17.15 34.77 33.51
4 Venetjoki Väinö KoS 1.10.13 0.21.29 31.94 30.78
5 Rantala Peetu KoS 1.18.43 0.29.59 27.84 26.83
6 Koirikivi Riku RasTiimi 1.26.46 0.38.02 24.66 23.77
7 Immonen Arttu YlivKu 1.27.05 0.38.21 23.98 23.11
8 Kronqvist Emil KoS 1.41.03 0.52.19 20.16 19.43

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Olli KoS 18.39 0.00.00
2 Lakanen Eetu PerhKi 19.41 0.01.02
3 Lerssi Mitri KPV 22.09 0.03.30
4 Koirikivi Aleksi RasTiimi 35.26 0.16.47
5 Teppo Niko RasTiimi 1.01.15 0.42.36

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koirikivi Tommi RasTiimi 27.51 0.00.00
2 Tiainen Pietu NiS 41.57 0.14.06
Tilvis Paavo KaJu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brock Gavin KoS 17.57 0.00.00
2 Biskop Robert KoS 23.52 0.05.55

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 11.23 0.00.00
2 Hernesmaa Markus KannUra 13.19 0.01.56
3 Rannila Oskari VetU 16.10 0.04.47

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 13.59 0.00.00
2 Vuorinen Miki KoS 15.52 0.01.53
3 Peltoniemi Sisu KPV 16.47 0.02.48
4 Palola Eetu NiS 16.58 0.02.59
5 Immonen Perttu YlivKu 24.59 0.11.00

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipilä Jami YlivKu 16.46 0.00.00
2 Rokala Max HalTo 18.14 0.01.28
3 Sipilä Tino YlivKu 23.09 0.06.23

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Katariina RasTiimi 1.04.57 0.00.00 64.23 63.83
2 Tiitto Johanna RasTiimi 1.14.04 0.09.07 54.21 53.87
3 Penttilä Marja KoS 1.14.05 0.09.08 52.09 51.76
4 Autio Henna RasTiimi 1.16.06 0.11.09 48.65 48.35
5 Rannila Tanja VetU 1.24.41 0.19.44 41.87 41.61

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Orjala Elina KoS KES -
Peltoniemi Päivi HimU KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perkkiö Hanna YlivKu 59.55 0.00.00 36.26 36.26
2 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 1.11.56 0.12.01 29.07 29.07
3 Halla-aho Johanna HimU 1.18.51 0.18.56 25.48 25.48
4 Löfbacka Sanna KPV 1.21.00 0.21.05 23.80 23.80
5 Santapakka Eliisa HimU 1.23.13 0.23.18 22.19 22.19

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 1.01.01 0.00.00 30.20 29.90
2 Tilvis Aija RasTiimi 1.06.53 0.05.52 25.48 25.23
3 Alasaari Anu NiS 1.11.38 0.10.37 21.87 21.64

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 53.15 0.00.00
2 Ekdahl Pirkko NiS 55.19 0.02.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitala Marja-Liisa NiS 41.10 0.00.00
2 Mattila Airi KPV 50.26 0.09.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 49.27 0.00.00 18.94 18.94
2 Kattilakoski Kirsti KoS 51.35 0.02.08 17.25 17.25
3 Yliniemi Kaisa NiS 52.27 0.03.00 16.07 16.07
4 Lassila Eija VetU 1.37.06 0.47.39 8.20 8.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 48.19 0.00.00
2 Mikkilä Ritva NiS 1.22.05 0.33.46

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaustinen Emilia HimU 1.21.33 0.00.00
2 Jylhä Henna KoS 1.32.31 0.10.58

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Emma HimU 58.32 0.00.00
2 Kaustinen Erika HimU 1.06.46 0.08.14

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Jenna KoS 47.53 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siironen Ella KoS 29.39 0.00.00
2 Venetjoki Venla KoS 38.41 0.09.02

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järviluoma Tuuli NiS 29.05 0.00.00
2 Haikara Sanni NiS 37.21 0.08.16
3 Hyyppä Milja KoS 40.21 0.11.16

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 12.53 0.00.00
2 Kupsala Loviisa KannUra 17.04 0.04.11
3 Niininen Erika VetU 19.13 0.06.20
4 Viitasaari Liina KoS 20.12 0.07.19
5 Rannila Venla VetU 22.29 0.09.36
6 Kattilakoski Ida KoS 24.22 0.11.29

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tilvis Venla KaJu 14.35 0.00.00
2 Tiainen Liinu NiS 15.48 0.01.13
3 Teppo Ninni RasTiimi 17.55 0.03.20
4 Hyyppä Liina KoS 18.02 0.03.27

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 11.42 0.00.00
2 Lakanen Inka PerhKi 12.02 0.00.20
3 Kupsala Helka KannUra 12.53 0.01.11
4 Viitasaari Aada KoS 13.52 0.02.10
5 Siirilä Elli VetU 14.01 0.02.19
6 Haikara Elsa NiS 18.14 0.06.32
7 Peltoniemi Anni KoS 20.19 0.08.37
8 Pakkala Fanni VetU 22.55 0.11.13
9 Biskop Patricia KoS 28.02 0.16.20