FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KevätSuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Föhr Tero VeVe 58.32 0.00.00 95.14 96.94
2 Pajunen Jere KR 1.00.31 0.01.59 91.55 93.27
3 Lakanen Jonne VaajTe 1.01.58 0.03.26 88.94 90.62
4 Parkkinen Jarno RR 1.02.31 0.03.59 87.70 89.35
5 Fabritius Mikael Trian 1.02.50 0.04.18 86.80 88.43
6 Huikko Petteri VaajTe 1.04.12 0.05.40 84.50 86.09
7 Lakanen Jani Koovee 1.05.09 0.06.37 82.83 84.39
8 Grishman Denis RaVa 1.05.38 0.07.06 81.78 83.32
9 Noponen Petri AnttU 1.06.06 0.07.34 80.76 82.29
10 Ahvenainen Timo LS-37 1.06.43 0.08.11 79.59 81.09
11 Sorsa Perttu HiKi 1.07.08 0.08.36 78.66 80.15
12 Pukema Hannu-Pekka RR 1.08.34 0.10.02 76.60 78.04
13 Rautanen Mika TuuSe 1.09.15 0.10.43 75.43 76.85
14 Luoma Ville HiKi 1.14.40 0.16.08 69.57 70.88
15 Seppänen Atte JoKu 1.15.00 0.16.28 68.88 70.17
16 Takanen Lari VeVe 1.15.55 0.17.23 67.66 68.94
17 Hytönen Harri RaVa 1.16.37 0.18.05 66.67 67.93
18 Pentikäinen Mika JoKu 1.19.10 0.20.38 64.16 65.37
19 Kurhinen Tomi RaVa 1.19.26 0.20.54 63.58 64.78
20 Ovaska Vesa IPR 1.22.00 0.23.28 61.24 62.39
21 Viholainen Eeli S-JKL 1.24.43 0.26.11 58.94 60.05
22 Kansonen Jari JoKu 1.25.57 0.27.25 57.76 58.84
23 Kettunen Pyry SäynSa 1.27.24 0.28.52 56.47 57.53
24 Fjällström Tuomas KangSK 1.27.28 0.28.56 56.10 57.15
25 Hirvi Joonas RaKaS 1.27.38 0.29.06 55.66 56.71
26 Rautio Mikko JoKu 1.33.12 0.34.40 52.03 53.01
27 Sihvola Eerik Kajo 1.35.28 0.36.56 50.49 51.44
28 Hakkarainen Markus RaKaS 1.42.04 0.43.32 46.94 47.83
Hurri Antti KyS HYL -
Asikainen Pasi JoKu KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.00.34 0.00.00 44.00 44.00
2 Herttuainen Niko RaKaS 1.10.37 0.10.03 36.61 36.61
3 Huhta Kari ORa 1.10.47 0.10.13 35.39 35.39
4 Aspelund Kalle KontU 1.18.39 0.18.05 30.83 30.83
5 Koskelainen Marko IitPy 1.26.36 0.26.02 27.08 27.08
6 Markku Juho RaKaS 1.45.14 0.44.40 21.53 21.53

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikama Tapio HlT 35.07 0.00.00 33.00 33.00
2 Sihvonen Juhani Navi 42.19 0.07.12 25.33 25.33
3 Ojala Sauli VeVe 59.29 0.24.22 16.56 16.56

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Jussi KyS 1.01.42 0.00.00 29.33 29.33
2 Sjöblom Sami KyS 1.12.22 0.10.40 23.13 23.13
3 Kiiski Mikko KyS 1.34.45 0.33.03 16.24 16.24

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 1.02.52 0.00.00 38.74 38.81
2 Korhonen Kai SKVuoksi 1.08.03 0.05.11 34.89 34.95
3 Seppälä Ville KyS 1.12.38 0.09.46 31.85 31.91
4 Neuvonen Janne LuuRa 1.17.29 0.14.37 29.07 29.12
5 Suutari Simo VeVe 1.24.12 0.21.20 26.03 26.08
6 Miikki Jussi SKVuoksi 1.29.23 0.26.31 23.84 23.88
7 Valkonen Tomi KyS 1.29.49 0.26.57 23.05 23.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 50.29 0.00.00 56.03 55.24
2 Tielinen Vesa LuuRa 55.03 0.04.34 50.87 50.15
3 Rauhamaa Kari HU-46 57.12 0.06.43 48.46 47.78
4 Siljander Juha VeVe 57.20 0.06.51 47.86 47.18
5 Elo Mika KuUS 58.03 0.07.34 46.78 46.12
6 Korhonen Mika SKVuoksi 1.01.29 0.11.00 43.71 43.09
7 Ranki Jussi SKVuoksi 1.04.57 0.14.28 40.94 40.36
8 Lehtonen Timo LS-37 1.05.28 0.14.59 40.18 39.62
9 Saalasti Pekka MulPa 1.09.09 0.18.40 37.64 37.10
10 Ritvanen Paavo Pihkan 1.09.30 0.19.01 37.04 36.52
11 Tasa Mika KaaRa 1.12.06 0.21.37 35.31 34.81
12 Eskelinen Jussi RaKaS 1.14.04 0.23.35 33.99 33.51
13 Lohikainen Timo RaVa 1.14.16 0.23.47 33.52 33.05
14 Takaoja Vesa ORa 1.16.51 0.26.22 32.02 31.57
15 Kohvakka Hannu Kalske 1.20.40 0.30.11 30.16 29.73
16 Maikkola Esa KyS 1.28.05 0.37.36 27.30 26.91

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 51.17 0.00.00 54.26 53.33
2 Mattinen Reijo JoKu 51.39 0.00.22 52.98 52.07
3 Karjalainen Harri EsSu 52.45 0.01.28 50.99 50.12
4 Neuvonen Timo MulPa 1.01.25 0.10.08 43.04 42.31
5 Hakulinen Jukka VeVe 1.02.19 0.11.02 41.68 40.97
6 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.09.10 0.17.53 36.88 36.25
7 Karjalainen Heikki Raus 1.10.40 0.19.23 35.44 34.83
8 Hietanen Ari KuUS 1.19.27 0.28.10 30.94 30.41
9 Liukkonen Jari IHR 1.23.34 0.32.17 28.86 28.37
10 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.24.37 0.33.20 27.95 27.48

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 40.59 0.00.00 50.07 50.00
2 Kauppinen Tuomo HyRa 42.45 0.01.46 47.20 47.14
3 Niemi Kari-Veli LappRi 44.13 0.03.14 44.86 44.80
4 Markku Jouni MulPa 44.51 0.03.52 43.46 43.41
5 Mäntynen Ari KyS 47.44 0.06.45 40.12 40.07
6 Lavonen Hannu MiehVi 50.18 0.09.19 37.39 37.35
7 Myllärinen Hannu JoKu 59.10 0.18.11 31.21 31.17
8 Nieminen Simo TP 1.07.32 0.26.33 26.84 26.80
9 Pajunen Kari Navi 1.10.39 0.29.40 25.17 25.14
10 Suurnäkki Juha KS 1.20.14 0.39.15 21.74 21.71

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 44.50 0.00.00 52.60 51.32
2 Pietikäinen Markku JoKu 45.10 0.00.20 51.23 49.99
3 Näsi Antero AR 46.14 0.01.24 49.09 47.90
4 Maajärvi Esa LappRi 50.39 0.05.49 43.94 42.87
5 Höglund Risto ORa 54.19 0.09.29 40.16 39.18
6 Kytö Jarmo NaTe 54.40 0.09.50 39.09 38.14
7 Kurittu Lassi S-JKL 56.30 0.11.40 37.04 36.14
8 Huusari Hannu LS-37 1.12.35 0.27.45 28.22 27.54
9 Nykänen Kimmo EKSu 1.22.10 0.37.20 24.39 23.80

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 38.57 0.00.00 46.29 46.29
2 Mäkelä Martti SOC 39.21 0.00.24 45.33 45.33
3 Saarinen Heikki MU 39.29 0.00.32 44.69 44.68
4 Lakanen Ensio VaajTe 40.54 0.01.57 42.67 42.66
5 Koskinen Toimi IHR 44.53 0.05.56 38.45 38.45
6 Peräkasari Kari LuuRa 46.06 0.07.09 37.02 37.01
7 Nikkari Paavo LS-37 47.18 0.08.21 35.67 35.67
8 Herttuainen Vesa RaKaS 48.49 0.09.52 34.17 34.16
9 Pammo Kalervo VaHa 53.21 0.14.24 30.90 30.90
10 Välimäki Pertti LS-37 56.55 0.17.58 28.62 28.62
11 Pöntinen Jorma Navi 1.02.38 0.23.41 25.70 25.70
12 Ekholm Hans AOK 1.07.08 0.28.11 23.69 23.69
13 Puolakka Pekka SäynSa 1.12.51 0.33.54 21.57 21.57
Pokela Erkki LuuRa KES -
Kuikko Seppo VeVe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 36.31 0.00.00 40.46 39.26
2 Kykkänen Herkko KaaRa 41.10 0.04.39 35.35 34.30
3 Heinonen Jouko LS-37 41.23 0.04.52 34.63 33.60
4 Pitkänen Heikki JRV 42.23 0.05.52 33.29 32.30
5 Koskinen Kari SOC 43.08 0.06.37 32.20 31.24
6 Lehtonen Matti PiVe 43.14 0.06.43 31.61 30.67
7 Jokinen Esko LS-37 45.32 0.09.01 29.53 28.65
8 Karppinen Pentti HU-46 48.05 0.11.34 27.50 26.68
9 Rautio Pekka JoKu 49.36 0.13.05 26.22 25.43
10 Salo Markku LS-37 55.05 0.18.34 23.20 22.51
Salminen Kari MikVa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kakkola Eero JoKu 39.45 0.00.00 35.09 34.89
2 Salo Eero InkTe 53.11 0.13.26 24.91 24.77
3 Martikainen Erkki LS-37 53.15 0.13.30 23.57 23.44
4 Laine Tapani KuoSu 1.27.27 0.47.42 13.56 13.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Erkki KoHo 50.15 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 45.44 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pätäri Viljami KyS 54.20 0.00.00 55.62 55.44
2 Niskanen Janne VeVe 56.15 0.01.55 52.57 52.41
3 Suutari Matti VeVe 56.48 0.02.28 50.92 50.76
4 Ovaska Janne LuuRa 58.11 0.03.51 48.60 48.45
5 Pylvänäinen Samu KS 59.58 0.05.38 46.07 45.93
6 Takanen Samu VeVe 1.02.41 0.08.21 43.04 42.91
7 Sakki Eemil KS 1.02.43 0.08.23 41.99 41.86
8 Ollikka Jani KS 1.14.16 0.19.56 34.59 34.48

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindqvist Arttu KS 36.29 0.00.00 54.12 52.52
2 Heikkilä Niklas KS 37.23 0.00.54 52.29 50.74
3 Kotro Väinö KyS 40.22 0.03.53 47.94 46.52
4 Klemola Saul RaKaS 40.50 0.04.21 46.91 45.51
5 Pousi Juho VeVe 41.14 0.04.45 45.97 44.61
6 Rauhamaa Topias HU-46 43.30 0.07.01 43.12 41.84
7 Niemi Oskari LappRi 43.33 0.07.04 42.62 41.36
8 Parviainen Markus SKVuoksi 45.12 0.08.43 40.63 39.42
9 Hakulinen Saku VeVe 45.30 0.09.01 39.93 38.74
10 Lindén Mikael KS 46.51 0.10.22 38.35 37.22
11 Luukkonen Teppo KS 47.14 0.10.45 37.62 36.51
12 Husu Miika SKVuoksi 48.49 0.12.20 36.00 34.93
13 Salonen Eetu KS 49.51 0.13.22 34.86 33.82
14 Laukkanen Vili KS 50.12 0.13.43 34.22 33.21
15 Hyyrynen Arttu KS 1.03.07 0.26.38 26.90 26.11
16 Kärnä Jesse JoKu 1.34.24 0.57.55 17.78 17.25

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 25.39 0.00.00
2 Ojala Aaro KS 28.01 0.02.22
3 Eskelinen Pyry RaKaS 28.26 0.02.47
4 Virtanen Akseli KyS 29.05 0.03.26
5 Takanen Aaro VeVe 32.04 0.06.25
6 Outinen Tuomas KyS 35.47 0.10.08
7 Kukkonen Henri VeVe 37.03 0.11.24
8 Tikkanen Elias EsSu 48.27 0.22.48
9 Hämäläinen Vili ORa 50.13 0.24.34
10 Miikki Veeti SKVuoksi 50.24 0.24.45

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusela Otto RaVa 22.40 0.00.00
2 Pellinen Veeti JoKu 43.33 0.20.53
3 Hyyrynen Aapo KS 46.35 0.23.55

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 20.43 0.00.00
2 Niskanen Aatu VeVe 23.08 0.02.25
3 Tasa Benjamin KaaRa 23.52 0.03.09
4 Suurnäkki Elias KS 25.57 0.05.14
5 Myllärinen Vertti LappRi 27.02 0.06.19
6 Tamminen Kasperi LuuRa 32.32 0.11.49
7 Koho Miika RR 37.27 0.16.44
8 Ojala Urho KS 39.08 0.18.25
Kurhinen Samuel RaVa HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kavakko Matias KyS 18.46 0.00.00
2 Malinen Vinski Navi 21.07 0.02.21
3 Granqvist Aapo LS-37 23.41 0.04.55
4 Soini Otto KyS 24.06 0.05.20
5 Lindqvist Topi KS 24.55 0.06.09
6 Rautio Juho JoKu 26.43 0.07.57
7 Piiroinen Teemu RaKaS 31.39 0.12.53
8 Tasa Petrus KaaRa 31.51 0.13.05
9 Laukkanen Juho KS 34.47 0.16.01
10 Siljander Onni VeVe 34.59 0.16.13
11 Pikkarainen Pyry LS-37 36.04 0.17.18
Nokka Ilari KyS HYL -
Lehtonen Kaapo LS-37 HYL -
Zerni Topias KS KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruoti Eeli VeVe 20.55 0.00.00
2 Säyriö Jyri KS 24.42 0.03.47
3 Granqvist Eetu LS-37 33.23 0.12.28
4 Pentikäinen Pietari JoKu 47.18 0.26.23

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 21.37 0.00.00
2 Kiiski Olavi KyS 22.52 0.01.15
3 Töyrylä Rasmus KyS 23.21 0.01.44
4 Lakanen Lauri Koovee 25.25 0.03.48
5 Sivill Tommi S-JKL 26.02 0.04.25
6 Seppälä Matias KyS 27.22 0.05.45
7 Kielenniva Aleksi KS 28.21 0.06.44
8 Hyvönen Eemeli VeVe 29.24 0.07.47
9 Pylvänäinen Jere KS 30.58 0.09.21
10 Siljander Vilho VeVe 31.07 0.09.30
11 Hirvilahti Joona VeVe 33.00 0.11.23
12 Kiintola Eemil KS 35.13 0.13.36
13 Suurnäkki Lukas KS 40.50 0.19.13

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari VeVe 53.48 0.00.00 76.41 75.58
2 Joensuu Marttiina Pohjant 54.47 0.00.59 74.02 73.21
3 Elffors Anna Hiisi 58.20 0.04.32 68.55 67.81
4 Tervo Susanna MSParma 58.54 0.05.06 66.94 66.21
5 Juvonen Matleena RaKaS 59.04 0.05.16 65.80 65.09
6 Tonder Marja AlatPi 1.05.57 0.12.09 58.09 57.45
7 Pötry Mervi KR 1.06.02 0.12.14 57.16 56.54
8 Vääränen Sari KS 1.09.58 0.16.10 53.15 52.57
9 Kaipiainen Hanna LeSi 1.13.23 0.19.35 49.91 49.37
10 Peltonen Iida IPR 1.18.29 0.24.41 45.95 45.45
11 Ivanova Marina SKVuoksi 1.20.15 0.26.27 44.24 43.76
12 Ojala Jenna VeVe 1.27.20 0.33.32 40.01 39.58

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 37.51 0.00.00
2 Hyyrynen Elina KuUS 42.02 0.04.11

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 56.23 0.00.00 41.24 40.43
2 Lehtoranta Leena VeVe 1.12.08 0.15.45 29.82 29.23
3 Friari Päivi SKVuoksi 1.31.38 0.35.15 21.57 21.15

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Kirsi VeVe 46.03 0.00.00 57.90 55.19
2 Sivill Saana S-JKL 46.42 0.00.39 55.66 53.06
3 Huusari Heidi InkTe 53.09 0.07.06 47.65 45.43
4 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 54.28 0.08.25 45.28 43.16
5 Turakainen Irene HS 59.13 0.13.10 40.52 38.63
6 Kärkkäinen Varpu ORa 1.03.59 0.17.56 36.46 34.76
7 Korhonen Marja SKVuoksi 1.08.15 0.22.12 33.20 31.65

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Maarit LS-37 55.17 0.00.00 45.59 40.55
2 Heikkinen Anniina VeVe 57.16 0.01.59 41.81 37.19
3 Kinnunen Virpi ORa 1.08.32 0.13.15 33.09 29.44
4 Liikonen Sari RaVa 2.10.56 1.15.39 16.36 14.55

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 41.12 0.00.00 57.97 56.99
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 44.56 0.03.44 52.01 51.13
3 Einonen Päivi LS-37 45.45 0.04.33 49.97 49.12
4 Hovikorpi Auli HlS 47.24 0.06.12 47.15 46.35
5 Vestola Arja NaTe 52.57 0.11.45 41.24 40.54
6 Peltomaa Pirjo IHR 54.36 0.13.24 39.05 38.40
7 Hakkarainen Riitta RaKaS 55.45 0.14.33 37.33 36.70
8 Shemeikka Taina HPV 1.03.32 0.22.20 31.95 31.41

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Marja KyS 51.13 0.00.00 52.45 52.46
2 Jumppanen Helena Pihkan 56.21 0.05.08 44.09 44.10
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 58.42 0.07.29 38.90 38.91

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 41.03 0.00.00 53.40 52.19
2 Hakkarainen Maria-Leena IHR 45.44 0.04.41 46.73 45.68
3 Laukkanen Kirsti HlT 47.10 0.06.07 44.15 43.15
4 Juvonen Marja RaKaS 47.30 0.06.27 42.69 41.72
5 Soanjärvi Tuija Lynx 52.14 0.11.11 37.77 36.92
6 Pöntinen Tuula Navi 55.28 0.14.25 34.58 33.80
7 Kukkonen Marja RaKaS 1.08.36 0.27.33 27.16 26.55

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 41.56 0.00.00 46.87 46.07
2 Dahlman Kaija RaVa 46.27 0.04.31 41.04 40.34
3 Lakanen Sirpa MuuRa 48.57 0.07.01 37.74 37.09
4 Pitkänen Eila JRV 53.03 0.11.07 33.71 33.14
5 Särkkä Liisa Navi 1.05.16 0.23.20 26.50 26.05
Aarniosalo Anneli Navi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 40.26 0.00.00 38.37 38.12
2 Vauhkonen Marjatta EE 57.36 0.17.10 25.59 25.42
3 Valjakka Leena Navi 1.05.19 0.24.53 21.38 21.24
Talka Riitta RaKaS KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 48.45 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Vappu RaKaS 1.28.00 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikainen Milla RaVa 1.01.55 0.00.00 56.53 53.06
2 Paunu Minttu TP 1.09.05 0.07.10 46.87 43.99
3 Ojala Janita VeVe 1.22.02 0.20.07 36.27 34.04

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakkanen Reetta VeVe 46.48 0.00.00 58.69 56.57
2 Viholainen Elisa S-JKL 48.46 0.01.58 53.51 51.57
3 Lahdelma Saana Navi 52.26 0.05.38 47.15 45.44
4 Similä Roosa SKVuoksi 56.51 0.10.03 41.07 39.58

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Venla HS 32.25 0.00.00 54.77 54.04
2 Mattila Elisa KS 34.02 0.01.37 51.80 51.11
3 Hyvärinen Ella RaVa 35.16 0.02.51 49.63 48.96
4 Harjula Tanja KS 36.04 0.03.39 48.17 47.53
5 Pylvänäinen Henna KS 36.17 0.03.52 47.54 46.90
6 Kantanen Raisa RaKaS 36.42 0.04.17 46.65 46.03
7 Lohikainen Eveliina RaVa 37.04 0.04.39 45.85 45.24
8 Ovaska Jenni LuuRa 39.17 0.06.52 42.94 42.36
9 Ruoti Miina VeVe 39.40 0.07.15 42.20 41.64
10 Tuominen Krista LS-37 41.38 0.09.13 39.90 39.37
11 Päivähonka Salla RaVa 41.50 0.09.25 39.41 38.88
12 Kormu Neea VeVe 42.53 0.10.28 38.15 37.64
13 Kuusela Aino RaVa 43.27 0.11.02 37.36 36.86
14 Kainlauri Milla JoKu 43.36 0.11.11 36.94 36.45
15 Pellinen Viivi JoKu 44.26 0.12.01 35.96 35.48
16 Hämäläinen Iida ORa 44.36 0.12.11 35.54 35.07
17 Ojala Jutta VeVe 48.52 0.16.27 32.18 31.75
18 Ahvonen Karoliina JoKu 49.47 0.17.22 31.33 30.92
19 Kukkonen Tuulia VeVe 51.32 0.19.07 30.02 29.62
20 Korhonen Essi SKVuoksi 1.02.26 0.30.01 24.58 24.25
21 Vesikko Venla JoKu 1.08.05 0.35.40 22.35 22.05
22 Ojala Anna KS 1.11.18 0.38.53 21.17 20.88

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Espo Elina KS 30.16 0.00.00
2 Taipale Anniina LS-37 36.20 0.06.04
3 Haikama Outi HlS 38.27 0.08.11
4 Pohjamo Neea SKVuoksi 39.20 0.09.04
5 Laitinen Emilia VeVe 40.13 0.09.57
6 Piispa Kiia-Maria LuuRa 41.44 0.11.28
7 Nikkinen Heidi KS 43.18 0.13.02
8 Kinnunen Jutta ORa 44.06 0.13.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Liisa KS 22.44 0.00.00
2 Luukkonen Lotta KS 26.39 0.03.55
3 Piispa Neea-Noora LuuRa 27.50 0.05.06
4 Jäkälä Hanne SKVuoksi 34.08 0.11.24
5 Kavakko Pinja KyS 39.31 0.16.47
6 Kurhinen Anna RaVa 44.03 0.21.19
7 Juutilainen Matilda SKVuoksi 46.10 0.23.26
8 Mattinen Lotta JoKu 48.16 0.25.32
9 Vanhatalo Salla KS 52.37 0.29.53
10 Kainlauri Maiju JoKu 56.46 0.34.02

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ida VeVe 25.58 0.00.00
2 Lehtonen Maiju LS-37 26.11 0.00.13
3 Karttunen Lilia LS-37 27.02 0.01.04
4 Lassila Liisa KS 38.24 0.12.26
5 Pentikäinen Hilja JoKu 41.08 0.15.10

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 20.49 0.00.00
2 Turakainen Veera HS 21.07 0.00.18
3 Soini Mette KyS 23.29 0.02.40
4 Neuvonen Venla LuuRa 24.50 0.04.01
5 Lavonen Sanni MiehVi 26.22 0.05.33
6 Ripatti Mona JoKu 26.52 0.06.03
7 Tonder Oona SKVuoksi 27.41 0.06.52
8 Haikama Inka HlS 27.50 0.07.01
9 Lavikainen Aili KyS 27.56 0.07.07
10 Korhonen Silja SKVuoksi 30.29 0.09.40
11 Muikku Unna-Inari KS 30.54 0.10.05
12 Jokela Kiia VeVe 45.19 0.24.30

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 19.04 0.00.00
2 Heikkinen Roosa VeVe 19.10 0.00.06
3 Outinen Katariina KyS 22.10 0.03.06
4 Piispa Inka-Liisa LuuRa 25.47 0.06.43
5 Tamminen Ilona LuuRa 26.48 0.07.44
6 Laitinen Julia VeVe 27.38 0.08.34
7 Hasu Aino Trian 28.18 0.09.14
8 Pohjamo Iina SKVuoksi 32.54 0.13.50
9 Uotila Aino KS 34.32 0.15.28
10 Hämäläinen Ella ORa 44.14 0.25.10

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyyrynen Nanna KS 25.06 0.00.00
2 Koho Milja RR 27.35 0.02.29
3 Rautio Oona JoKu 28.39 0.03.33
4 Kiintola Emilia KS 29.50 0.04.44
5 Muikku Milja KS 34.18 0.09.12
6 Huuhko Riikka LuuRa 34.33 0.09.27
7 Lindén Selma KS 36.29 0.11.23
8 Kormu Netta VeVe 38.26 0.13.20
9 Malinen Fanni Navi 38.52 0.13.46