FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät, 1. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti HiKi 29.42 0.00.00 86.24 85.89
2 Sirén Mikko AngA 30.12 0.00.30 84.21 83.86
3 Rahko Sampo Pohjant 31.59 0.02.17 78.94 78.62
4 Hyvönen Pekka AngA 32.19 0.02.37 77.56 77.24
5 Karppinen Aleksi IkNV 32.36 0.02.54 76.32 76.01
6 Ahokas Niila IitPy 34.43 0.05.01 71.14 70.85
7 Helander Iisak Pohjant 35.27 0.05.45 69.16 68.87
8 Karvonen Matti KR 36.42 0.07.00 66.30 66.03
9 Härkönen Aleksi PudU 37.05 0.07.23 65.12 64.86
10 Juopperi Sami-Petteri PelPo 37.22 0.07.40 64.14 63.88
11 Kuopus Sauli PudU 37.45 0.08.03 63.00 62.75
12 Martikainen Juha KeuKi 38.32 0.08.50 61.25 61.00
13 Kanniainen Tomi PuolRy 39.03 0.09.21 59.97 59.72
14 Saarijärvi Esa PelPo 42.41 0.12.59 54.44 54.21
15 Haapasalo Harri Pohjant 43.04 0.13.22 53.53 53.31
16 Keränen Teemu KaSu 43.35 0.13.53 52.47 52.26
17 Mäkikyrö Ville OH 43.47 0.14.05 51.81 51.60
18 Hubsch William USA 43.49 0.14.07 51.36 51.15
19 Härkönen Taneli PudU 43.55 0.14.13 50.82 50.62
20 Rapo Mikko RoLa 48.39 0.18.57 45.50 45.32
21 Törmälä Ville S-JKL 54.01 0.24.19 40.64 40.48
Kangas Veli HS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne TP 34.40 0.00.00 28.81 27.96
2 Tuominen Petri SalRe 37.08 0.02.28 25.56 24.80
3 Vehkaoja Harri YlikNM 42.44 0.08.04 21.04 20.41
Koivula Ilkka Pohjant KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mönttinen Sami RastiE4 33.48 0.00.00 35.20 35.20
2 Marjala Veijo Pohjant 37.09 0.03.21 31.23 31.23
3 Matila Tommi LΣnRa 40.32 0.06.44 27.89 27.89
4 Kinnunen Jouko KuPe 43.16 0.09.28 25.44 25.44
5 Sivunen Sami KangSK 46.12 0.12.24 23.18 23.18
6 Nupponen Tuomas Pihkan 46.37 0.12.49 22.33 22.33
7 Niinimäki Tuukka Pohjant 54.42 0.20.54 18.49 18.49

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Timo Koovee 30.57 0.00.00 51.71 50.57
2 Ylikangas Esko KoS 31.33 0.00.36 50.31 49.20
3 Vidqvist Jouni TuMe 32.56 0.01.59 47.79 46.73
4 Veijola Seppo IinYr 33.03 0.02.06 47.22 46.18
5 Westerholm Lasse VePo 33.10 0.02.13 46.65 45.62
6 Lauri Hannu OH 34.29 0.03.32 44.48 43.50
7 Kellokumpu Seppo KaSu 35.09 0.04.12 43.26 42.30
8 Oikarinen Tarmo OH 36.10 0.05.13 41.67 40.75
9 Muhonen Arto KR 38.45 0.07.48 38.55 37.70
10 Maijala Veikko OH 39.57 0.09.00 37.06 36.24
11 Maaninka Mika OSVA 40.08 0.09.11 36.56 35.75
12 Hannila Petri LΣnRa 40.43 0.09.46 35.71 34.92
13 Männikkö Ari LaiVe 40.52 0.09.55 35.25 34.47
14 Holappa Hannu VePo 42.30 0.11.33 33.58 32.84
15 Kela Marko OulRe 44.44 0.13.47 31.61 30.91
16 Määttä Jari OH 45.28 0.14.31 30.80 30.12
17 Laaksoviita Timo SuomRa 47.11 0.16.14 29.40 28.75
18 Backman Kari IinYr 53.58 0.23.01 25.46 24.89
Mutka Kai Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 25.28 0.00.00 51.50 51.37
2 Määttä Kimmo OH 25.33 0.00.05 50.95 50.82
3 Konttajärvi Seppo VePo 27.39 0.02.11 46.72 46.61
4 Rapakko Mikko OH 28.30 0.03.02 44.98 44.87
5 Pietilä Hannu KaSu 28.34 0.03.06 44.53 44.42
6 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 30.17 0.04.49 41.68 41.58
7 Vanhanen Reima OH 30.25 0.04.57 41.18 41.08
8 Alahäivälä Tapani PudU 31.08 0.05.40 39.91 39.82
9 Vaara Keijo LapVe 31.28 0.06.00 39.18 39.08
10 Vilppola Arto OH 31.50 0.06.22 38.42 38.32
11 Karttunen Kyösti KaSu 32.45 0.07.17 37.04 36.95
12 Karppinen Jari KaSu 33.17 0.07.49 36.15 36.07
13 Härkönen Antti PudU 34.09 0.08.41 34.95 34.86
14 Niemelä Urpo Pohjant 34.29 0.09.01 34.32 34.24
15 Korhonen Jukka RasTiimi 35.45 0.10.17 32.83 32.75
16 Liukkonen Jari IHR 35.58 0.10.30 32.36 32.28
17 Holma Erkki OulRe 37.54 0.12.26 30.45 30.38
18 Juntunen Reijo IinYr 39.40 0.14.12 28.85 28.78
19 Pyhtinen Jarmo PosPy 42.10 0.16.42 26.90 26.84
Väyrynen Jukka IHR KES -
Maijala Taisto LapVe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 25.42 0.00.00 50.59 50.27
2 Heikkinen Jarmo HS 26.25 0.00.43 48.29 47.99
3 Kurkela Reino OH 26.41 0.00.59 46.90 46.61
4 Lehto Jarmo VeVe 28.03 0.02.21 43.74 43.47
5 Mäkikyrö Jukka OH 28.18 0.02.36 42.50 42.23
6 Kotila Harri YlikNM 29.24 0.03.42 40.08 39.83
7 Karppinen Jouko LaiVe 30.48 0.05.06 37.46 37.23
8 Argillander Erkki VaKa 32.38 0.06.56 34.61 34.40
9 Paananen Jarmo SalRe 34.43 0.09.01 31.83 31.63

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anse KemijU 26.07 0.00.00 48.57 48.20
2 Lehto Esa HS 26.21 0.00.14 47.49 47.12
3 Vainiomäki Kauko SuSe 26.29 0.00.22 46.60 46.24
4 Udd Esko LΣnRa 27.02 0.00.55 45.01 44.66
5 Hänninen Tatu TP 29.00 0.02.53 41.36 41.04
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 29.11 0.03.04 40.51 40.19
7 Heikka Markku ONMKY 29.26 0.03.19 39.57 39.27
8 Zonato Stefano PuolRy 30.00 0.03.53 38.25 37.96
9 Suorsa Matti PudU 31.58 0.05.51 35.36 35.08
10 Pettersson Staffan Lynx 33.07 0.07.00 33.61 33.35
11 Toppari Pekka PuolRy 33.57 0.07.50 32.27 32.02
12 Peltonen Aarne SalRe 45.52 0.19.45 23.51 23.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juujärvi Timo OH 28.19 0.00.00 35.14 34.68
2 Tuohimaa Esko ONMKY 28.25 0.00.06 34.71 34.26
3 Salminen Jorma VaKa 28.53 0.00.34 33.85 33.40
4 Mustonen Lauri AlatPi 30.48 0.02.29 31.46 31.04
5 Laitinen Olli PeRa 31.33 0.03.14 30.43 30.03
6 Lukkari Pentti PaltU 31.46 0.03.27 29.95 29.55
7 Määttä Jouko PuolRy 31.51 0.03.32 29.59 29.20
8 Williamsson Bo-Göran VaaSu 32.05 0.03.46 29.10 28.72
9 Toropainen Pauli ONMKY 34.43 0.06.24 26.64 26.29
10 Myllymaa Kauko OulRe 35.34 0.07.15 25.76 25.42
11 Haapaniemi Niilo HaHe 35.54 0.07.35 25.27 24.94
12 Ervasti Onni PeRa 44.02 0.15.43 20.41 20.14
13 Mattila Kalle PosPy 48.10 0.19.51 18.47 18.23
14 Puurunen Reijo OuTa 52.55 0.24.36 16.65 16.43
15 Sirkka Sauli OH 1.13.55 0.45.36 11.80 11.65
Lohela Väinö Pohjant HYL -
Roivainen Jouko VaKa HYL -
Liedes Sakari Iisu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Männikkö Kalle ONMKY 30.03 0.00.00 30.72 30.46
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 31.27 0.01.24 28.95 28.70
3 Lång Eero KaSu 33.38 0.03.35 26.70 26.47
4 Kervinen Unto JΣPa 33.40 0.03.37 26.30 26.07
5 Sorri Seppo PihtTu 34.06 0.04.03 25.60 25.37
6 Jalonen Teuvo KuPe 34.27 0.04.24 24.97 24.75
7 Lind Matti KiimU 35.16 0.05.13 24.04 23.83
8 Luukkonen Taisto PudU 36.03 0.06.00 23.16 22.96
9 Haase Hannu OH 42.24 0.12.21 19.40 19.23
10 Mönttinen Erkki ViPa 43.22 0.13.19 18.68 18.51
11 Pietiläinen Erkki PeRa 46.50 0.16.47 17.02 16.88
12 Outila Juhani PosPy 56.21 0.26.18 13.93 13.81

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 32.20 0.00.00
2 Nikula Reino OuTa 40.15 0.07.55

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 31.27 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 32.45 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Tuomas OH 38.55 0.00.00
2 Inget Juha-Matti PudU 41.29 0.02.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Juho OH 25.35 0.00.00 23.10 23.10
2 Laaksoviita Veikka SuomRa 32.18 0.06.43 16.92 16.92
3 Marjala Sakari Pohjant 34.13 0.08.38 14.68 14.68

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 20.13 0.00.00
2 Hiltunen Juho ONMKY 24.29 0.04.16
3 Ikola Atte HS 26.12 0.05.59
4 Westerholm Thomas VePo 31.57 0.11.44
5 Kemiläinen Rasmus OH 1.14.03 0.53.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brysch Erik MSParma 16.27 0.00.00
2 Heikka Benjamin Pohjant 18.11 0.01.44
3 Reiman Antti AngA 18.17 0.01.50
4 Pietilä Antti KaSu 18.37 0.02.10
5 Pyhtinen Riku PosPy 19.58 0.03.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marjala Viljami Pohjant 14.49 0.00.00
2 Ikäläinen Erkki OH 15.26 0.00.37
3 Aikio Valtteri KEV 17.01 0.02.12
4 Niinimäki Niilo Pohjant 30.08 0.15.19

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 9.24 0.00.00
2 Marjala Verneri Pohjant 12.50 0.03.26
3 Kinnunen Eeli KuPe 14.33 0.05.09
4 Kotilehto Ville LapVe 14.41 0.05.17
5 Niinimäki Olli Pohjant 15.03 0.05.39
6 Mukkala Jonne KR 16.11 0.06.47
7 Tarsa Kalle LapVe 17.18 0.07.54
8 Maijala Arttu OH 18.17 0.08.53
9 Oikarinen Oiva S-2000 18.31 0.09.07
10 Jaatinen Janne HaHe 22.45 0.13.21
11 Mukkala Jonni KR 22.51 0.13.27
12 Triipponen Vetja KuPe 23.28 0.14.04

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 34.12 0.00.00 71.49 71.37
2 Kauppinen Silja KR 34.24 0.00.12 69.29 69.18
3 Haapasalo Henriikka Pohjant 37.03 0.02.51 62.69 62.58
4 Hyvönen Noora AngA 45.45 0.11.33 49.43 49.35
5 Kurkela Anna OH 46.49 0.12.37 47.00 46.92
6 Väyrynen Tanja KaSu 50.27 0.16.15 42.40 42.33
7 Laitinen Maria YlikNM 56.04 0.21.52 37.06 37.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 24.06 0.00.00 66.81 63.89
2 Koski Hanna-Maija Koovee 25.58 0.01.52 60.97 58.31
3 Leskelä Katri YlikNM 29.02 0.04.56 53.61 51.26
4 Niinimäki Riitta Pohjant 31.24 0.07.18 48.71 46.58
5 Marjala Pia-Riitta Pohjant 32.05 0.07.59 46.84 44.79
6 Tuominen Maarit SalRe 34.47 0.10.41 42.43 40.58
7 Kellokumpu Henna-Riikka OH 37.02 0.12.56 39.13 37.42
8 Kestilä Eija S-JKL 37.31 0.13.25 37.91 36.25
9 Lohela Päivi YlikNM 41.17 0.17.11 33.80 32.32
10 Korhonen Marika SalRe 44.20 0.20.14 30.87 29.52

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 27.00 0.00.00 47.74 45.89
2 Väänänen Pirjo LapSu 28.50 0.01.50 44.04 42.33
3 Maijala Mervi OH 29.23 0.02.23 42.56 40.90
4 Goman Annukka VePo 30.51 0.03.51 39.91 38.36
5 Lauri Laura OH 31.36 0.04.36 38.35 36.86
6 Klasila Satu PeRa 32.24 0.05.24 36.80 35.37
7 Holster-Hemmi Mervi Pohjant 33.30 0.06.30 35.02 33.66
8 Holma Kaisu OulRe 34.26 0.07.26 33.51 32.21
9 Kela Merja OulRe 36.38 0.09.38 30.97 29.76
10 Sirkeinen Viivi SuomRa 37.28 0.10.28 29.76 28.61
11 Hosio Sanna KarjUra 38.48 0.11.48 28.24 27.14

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikola Sirpa YlikNM 27.51 0.00.00 45.14 44.37
2 Alahäivälä Kirsi PudU 31.45 0.03.54 38.61 37.94
3 Lehvonen Riitta LapVe 32.59 0.05.08 36.21 35.59
4 Viitanen Kirsi OH 34.01 0.06.10 34.19 33.60
5 Laaksoviita Katja SuomRa 37.02 0.09.11 30.55 30.03
6 Oikarinen Maarit OH 38.52 0.11.01 28.30 27.82
7 Ala-Nissilä Tiina MSParma 49.06 0.21.15 21.77 21.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Eevi KaSu 32.37 0.00.00 36.69 34.94
2 Kauppinen Liisa SuomRa 33.50 0.01.13 34.31 32.68
3 Kosamo Maire PudU 35.55 0.03.18 31.32 29.83
4 Määttä Anna-Maija OH 43.32 0.10.55 25.02 23.82
5 Reiman Anu AngA 48.57 0.16.20 21.51 20.49
Bergman Heidi OH HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 28.43 0.00.00 43.51 30.04
2 Kauppinen Jaana SuomRa 31.46 0.03.03 38.35 26.48
3 Korhonen Kii OH 33.55 0.05.12 35.00 24.16
4 Juntunen Eija KuPe 36.07 0.07.24 32.00 22.09
5 Lehto Ulla KyS 38.19 0.09.36 29.35 20.26
6 Keränen Tuula KaSu 47.02 0.18.19 23.25 16.05
7 Korhonen Leena RasTiimi 51.51 0.23.08 20.48 14.14

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 29.32 0.00.00 19.01 19.01
2 Kuusela Vappu VaKa 32.50 0.03.18 15.81 15.81
3 Nurminen Eija TP 52.29 0.22.57 9.09 9.09

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 25.50 0.00.00 33.04 32.40
2 Juujärvi Marketta OH 32.03 0.06.13 25.63 25.14
3 Törrö Maria-Leena VaHa 39.31 0.13.41 19.98 19.59
4 Kela Mirja OulRe 41.43 0.15.53 18.16 17.81
5 Haase Tuula OH 49.20 0.23.30 14.71 14.42

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 24.14 0.00.00 37.03 36.96
2 Mattila Anneli Iisu 27.19 0.03.05 30.39 30.33
3 Vilppola Anneli Iisu 38.46 0.14.32 19.67 19.64

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Suvi OH 35.30 0.00.00
2 Hannila Henna LΣnRa 43.12 0.07.42

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 28.47 0.00.00 50.69 48.97
2 Backman Saana HaHe 30.50 0.02.03 45.90 44.34
3 Oksanen Emmi KuoSu 31.36 0.02.49 43.40 41.93
4 Jaatinen Milja HaHe 34.00 0.05.13 39.05 37.72
5 Juntunen Johanna IinYr 34.52 0.06.05 36.82 35.57
6 Breton Elina USA 36.01 0.07.14 34.43 33.26

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ervasti Siiri KEV 29.16 0.00.00
2 Jaatinen Venla HaHe 34.07 0.04.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 18.32 0.00.00
2 Laaksoviita Veera SuomRa 20.34 0.02.02
3 Portimojärvi Saana OH 22.42 0.04.10
4 Ylikangas Pinja KoS 26.48 0.08.16
5 Holappa Iida VePo 29.50 0.11.18

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 13.34 0.00.00
2 Pääkkönen Nea OH 17.11 0.03.37
3 Triipponen Vanni KuPe 18.33 0.04.59
4 Riikola Riina YlikNM 19.37 0.06.03
5 Antikainen Jenni KaSu 20.31 0.06.57
6 Holma Essi OulRe 27.16 0.13.42
7 Nupponen Helmi SKUusi 40.05 0.26.31

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Portimojärvi Emma-Leena OH 13.57 0.00.00
2 Hemmi Kia Pohjant 14.38 0.00.41
3 Kestilä Anna S-JKL 16.21 0.02.24
4 Lauri Silja OH 16.26 0.02.29
5 Goman Maija VePo 17.04 0.03.07
6 Jaatinen Ilona HaHe 17.13 0.03.16
7 Kinnunen Jenny KuPe 17.51 0.03.54
8 Mutka Aino Pohjant 18.59 0.05.02
9 Hosio Iris KarjUra 21.05 0.07.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauri Elina OH 18.17 0.00.00
2 Mukkala Jonna KR 20.31 0.02.14
3 Ikola Elsa HS 20.39 0.02.22
4 Nupponen Kerttu SKUusi 23.38 0.05.21
5 Kemiläinen Saaga OH 27.14 0.08.57
6 Kinnunen Jonna KuPe 29.06 0.10.49
Kemiläinen Silva OH HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 12.34 0.00.00
2 Hasu Eevi S-2000 13.14 0.00.40
3 Pitkänen Anni KEV 14.17 0.01.43
4 Hasu Elsa S-2000 14.44 0.02.10
5 Koski Hanni Koovee 15.04 0.02.30
6 Nupponen Hilkka SKUusi 15.59 0.03.25
7 Hemmi Mai Pohjant 17.34 0.05.00
8 Anttila Ilona Pohjant 17.38 0.05.04
9 Goman Matleena VePo 18.04 0.05.30
10 Vaara Iina LapVe 18.32 0.05.58
10 Kinnunen Linda KuPe 18.32 0.05.58
12 Lämsä Moona VaHa 19.33 0.06.59
13 Portimojärvi Venla OH 19.53 0.07.19
14 Holappa Veera VePo 21.01 0.08.27
15 Maijala Annika OH 21.07 0.08.33
16 Marjala Saaga Pohjant 23.40 0.11.06
17 Niinimäki Nelli Pohjant 26.58 0.14.24
18 Niskasaari Emilia PudU 27.52 0.15.18
19 Alahäivälä Silja PudU 28.10 0.15.36
20 Moilanen Neea PudU 28.54 0.16.20