FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XV Saaristorastit - Skärgårdsträffen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 110
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Vili RR 33.25 0.00.00 92.32 93.43
2 Lakanen Jani Koovee 33.44 0.00.19 91.33 92.42
3 Parjanne Antti TuMe 33.47 0.00.22 91.06 92.15
4 Sirmais Martins TuMe 34.09 0.00.44 89.96 91.03
5 Suna Jussi TuMe 34.18 0.00.53 89.44 90.50
6 Mertanen Simo Koovee 34.47 0.01.22 88.07 89.12
7 Anjala Topi Koovee 34.49 0.01.24 87.86 88.91
8 Hämäläinen Sami MSParma 35.07 0.01.42 86.98 88.02
9 Weckman Janne VeVe 35.20 0.01.55 86.33 87.36
10 Huhtinen Mikko TuS 35.21 0.01.56 86.16 87.19
10 Saari Petri VaajTe 35.21 0.01.56 86.16 87.19
12 Vaher Sander RR 35.26 0.02.01 85.71 86.74
13 Lindeqvist Markus PR 35.28 0.02.03 85.51 86.53
13 Lööf Jakob Malung 35.28 0.02.03 85.51 86.53
15 Oikarinen Lauri PelPo 35.43 0.02.18 84.67 85.68
16 Vilska Kimmo RR 36.00 0.02.35 83.88 84.88
16 Myllärinen Jani Koovee 36.00 0.02.35 83.88 84.88
18 Rost Erik Malung 36.06 0.02.41 83.40 84.40
19 Salmi Janne TuS 36.13 0.02.48 83.02 84.01
20 Bäckman Johan Malung 36.23 0.02.58 82.52 83.50
21 Detkov Sergei Hiisi 36.24 0.02.59 82.36 83.34
22 Thorsson Erik TuMe 36.27 0.03.02 82.12 83.11
22 Silvennoinen Santeri KR 36.27 0.03.02 82.12 83.11
24 Summanen Eetu HS 36.37 0.03.12 81.51 82.49
25 Liuha Jarkko KangSK 36.52 0.03.27 80.84 81.81
26 Carlsson Thomas Malung 36.56 0.03.31 80.58 81.54
27 Sund Otto Femman 37.06 0.03.41 80.10 81.05
28 Inkeri Eero VeVe 37.18 0.03.53 79.55 80.50
29 Valtonen Luukas HS 37.28 0.04.03 79.08 80.03
29 Huttunen Esa TuMe 37.28 0.04.03 79.08 80.03
31 Lind William Malung 37.46 0.04.21 78.22 79.16
32 Heinonen Jouni Koovee 37.48 0.04.23 78.04 78.97
33 Mattila Tuomas VeVe 37.49 0.04.24 77.89 78.82
34 Parkkinen Jarno RR 38.00 0.04.35 77.40 78.32
35 Juopperi Sami-Petteri PelPo 38.18 0.04.53 76.68 77.59
36 Syrjäläinen Topi HS 38.21 0.04.56 76.46 77.38
37 Liukkonen Matti RR 38.27 0.05.02 76.15 77.06
38 Summanen Aapo HS 38.29 0.05.04 75.97 76.88
39 Rissanen Lari-Antti SonPa 38.37 0.05.12 75.59 76.50
40 Mähönen Timo HS 38.55 0.05.30 74.90 75.79
41 Heiska Samu VeVe 39.00 0.05.35 74.63 75.52
42 Halme Jussi-Elmeri TP 39.25 0.06.00 73.73 74.61
43 Karlsson Mattias Malung 39.31 0.06.06 73.43 74.31
44 Uusitalo Jyri PelPo 39.32 0.06.07 73.29 74.17
45 Talvinen Arto MSParma 39.41 0.06.16 72.90 73.77
46 Mustonen Pyry TP 39.44 0.06.19 72.70 73.57
47 Nordlund Johan Malung 39.45 0.06.20 72.56 73.43
48 Kleemola Lauri Lynx 39.51 0.06.26 72.27 73.13
49 Karjalainen Teemu VaajTe 39.53 0.06.28 72.10 72.96
50 Arvola Miika Koovee 40.09 0.06.44 71.51 72.37
51 Juura Elmeri KanSu 40.16 0.06.51 71.20 72.05
52 Takanen Lari VeVe 40.31 0.07.06 70.65 71.49
53 Suhonen Antto-Iiro HS 40.48 0.07.23 70.05 70.89
54 Valkonen Lauri LS-37 40.54 0.07.29 69.77 70.61
55 Månsson Sebastian Hagaby 41.10 0.07.45 69.22 70.04
56 Nissinen Jani Hiisi 41.35 0.08.10 68.42 69.23
57 Roux Corentin Navi 41.41 0.08.16 68.15 68.96
58 Ritasalo Timo MSParma 42.00 0.08.35 67.53 68.34
59 Bäckström Robin Femman 42.13 0.08.48 67.08 67.88
59 Laine Jarkko TP 42.13 0.08.48 67.08 67.88
61 Morrison Ross RR 42.40 0.09.15 66.17 66.96
62 Kujanpää Juuso Lynx 43.02 0.09.37 65.50 66.29
63 Laine Miika KS 43.07 0.09.42 65.28 66.05
64 Kums Janis TuMe 43.19 0.09.54 64.87 65.65
65 Kurhinen Tomi RaVa 43.30 0.10.05 64.50 65.27
65 Ahlqvist Lars-Johan Trian 43.30 0.10.05 64.50 65.27
67 Donner Mikael OK77 43.36 0.10.11 64.15 64.92
68 Saari Tatu SuSe 43.59 0.10.34 63.49 64.25
69 Huhtinen Olli TuS 44.11 0.10.46 63.11 63.86
70 Virekunnas Heikki TP 44.13 0.10.48 62.96 63.71
71 Vainiomäki Samuel PelPo 44.17 0.10.52 62.77 63.52
72 Laaksonen Markku Rasti88 44.24 0.10.59 62.50 63.25
73 Anttolainen Aleksi LS-37 44.34 0.11.09 62.17 62.91
74 Niskanen Teemu LS-37 45.00 0.11.35 61.48 62.21
75 Mikkola Timo Hiisi 45.04 0.11.39 61.29 62.02
76 Uotila Juho Hiisi 45.32 0.12.07 60.56 61.29
77 Haajanen Erik Raseborg 46.56 0.13.31 58.66 59.37
78 Kuutti Veli-Pekka PertPe 47.18 0.13.53 58.12 58.81
79 Lund Matias Femman 48.38 0.15.13 56.43 57.11
80 Samposalo Kai KangSK 48.40 0.15.15 56.31 56.98
81 Parkkinen Jussi AngA 48.59 0.15.34 55.85 56.52
82 Sundelin Peter Femman 49.11 0.15.46 55.54 56.20
83 Niemi Pyry RR 49.26 0.16.01 55.17 55.83
84 Kommio Jere HlS 50.20 0.16.55 54.09 54.74
85 Tikhonov Gleb TuMe 50.22 0.16.57 53.97 54.62
86 Julkunen Aaro MSParma 50.47 0.17.22 53.44 54.08
87 Saikkonen Otto TuMe 50.54 0.17.29 53.24 53.87
88 Visuri Kare OK77 50.56 0.17.31 53.11 53.75
89 Töyrylä Mikko KyS 51.05 0.17.40 52.87 53.50
90 Kokkinen Kari PertPe 52.55 0.19.30 50.96 51.57
91 Ylis-Junttila Vesa HlS 53.17 0.19.52 50.53 51.13
92 Kivelä Janne AngA 53.20 0.19.55 50.40 51.00
93 Liiv Reimo Hiisi 53.29 0.20.04 50.17 50.77
94 Paasikoski Antti RR 54.08 0.20.43 49.49 50.08
95 Holm Christian Femman 54.32 0.21.07 49.05 49.63
96 Söderström Peter Raseborg 54.57 0.21.32 48.60 49.18
97 Karlå Mathias Trian 55.09 0.21.44 48.34 48.92
98 Koskikallio Aleksi KaRa 58.51 0.25.26 45.23 45.77
99 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 58.57 0.25.32 45.08 45.62
100 Hakala Joel RaiKu 59.58 0.26.33 44.24 44.77
101 Jokela Ville SuSe 1.01.22 0.27.57 43.16 43.67
102 Kesälä Mikko Pohjant 1.06.19 0.32.54 39.87 40.35
103 Mänty Sami HirvHe 1.08.10 0.34.45 38.73 39.19
104 Bruguière André RaN 1.16.36 0.43.11 34.41 34.82
105 Norkio Antti KanSu 1.29.09 0.55.44 29.51 29.87
Östlin Anton Malung EIL -
Korpinen Olli-Jussi AnttU HYL -
Wickholm Roy Raseborg KES -
Saari Toni VaajTe EIL -
Jern Jens Raseborg EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 33.33 0.00.00 96.62 95.15
2 Eliasson Lena Domnarve 34.13 0.00.40 94.46 93.02
3 Sareila Outi MSParma 36.36 0.03.03 88.05 86.71
4 König-Salmi Vroni TuS 37.24 0.03.51 85.91 84.60
5 Otsamo Pihla HS 38.36 0.05.03 82.99 81.73
6 Parjanne Laura HiKi 39.31 0.05.58 80.83 79.59
7 Autio Päivi Hiisi 40.01 0.06.28 79.58 78.36
8 Laine Maria TP 40.27 0.06.54 78.49 77.29
9 Niittynen Miia Koovee 40.32 0.06.59 78.09 76.90
10 Nurmi Kirsi SWE 40.45 0.07.12 77.44 76.26
11 Laine Jenni TP 41.08 0.07.35 76.49 75.32
12 Höstman Victoria Femman 41.16 0.07.43 76.01 74.85
13 Saarimäki Heini AngA 41.29 0.07.56 75.38 74.24
14 Hanhijärvi Annukka EsAk 42.06 0.08.33 74.05 72.92
15 Taanila Marjo Koovee 42.26 0.08.53 73.25 72.13
16 Taini Mia JRV 42.45 0.09.12 72.48 71.38
17 Lammi Elina HS 43.49 0.10.16 70.50 69.43
18 Suhonen Anniina HS 44.23 0.10.50 69.39 68.33
18 Marila Anna-Sofia RaN 44.23 0.10.50 69.39 68.33
20 von Frenckell Johanna Raseborg 44.27 0.10.54 68.85 67.80
21 Korhonen Miitu KuoSu 44.45 0.11.12 68.18 67.14
22 Järveläinen Julia Femman 44.54 0.11.21 67.74 66.70
23 Gustafsson Jannina SKUusi 45.00 0.11.27 67.38 66.35
24 Paunonen Tuuli Koovee 45.02 0.11.29 67.11 66.09
25 Liimatainen Anni TuS 45.44 0.12.11 65.88 64.87
26 Raitanen Hanna RR 46.54 0.13.21 64.04 63.06
27 Kauppinen Silja KR 48.52 0.15.19 61.26 60.33
28 Mikkola Jenni Hiisi 49.13 0.15.40 60.63 59.71
29 Skog Henna Koovee 49.19 0.15.46 60.32 59.40
30 Vilska Tiina RR 49.27 0.15.54 59.96 59.05
31 Lassila Reetta TP 49.40 0.16.07 59.51 58.60
32 Fiskars Mikaela Raseborg 50.07 0.16.34 58.78 57.89
33 Andersen Karoline Asker 50.13 0.16.40 58.48 57.59
34 Andelin Sanna LaTa 51.02 0.17.29 57.35 56.48
35 Ruhanen Hanna HS 51.52 0.18.19 56.25 55.39
36 Suominen Marika RR 51.55 0.18.22 56.01 55.16
37 Tunis Pernilla Femman 52.10 0.18.37 55.56 54.71
38 Karhunen Anni HS 52.58 0.19.25 54.54 53.71
39 Hansson Benita Hagaby 53.01 0.19.28 54.31 53.48
40 Hanhijärvi Marjukka EsAk 53.09 0.19.36 53.99 53.17
41 Töyrylä Salla KyS 55.15 0.21.42 51.77 50.98
42 Toivanen Pinja RaN 55.28 0.21.55 51.40 50.61
43 Backlund Pernilla NOK 55.38 0.22.05 51.07 50.29
44 Virekunnas Laura TP 57.08 0.23.35 49.56 48.81
45 Keskitalo Johanna LLuja 57.53 0.24.20 48.76 48.01
46 Eskola Marianne TP 58.03 0.24.30 48.45 47.71
47 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 1.01.00 0.27.27 45.95 45.25
48 Nyholm Tanja KaRa 1.01.34 0.28.01 45.37 44.68
49 Ylikangas Tiia RasKu 1.03.38 0.30.05 43.75 43.08
50 Nurmi Ella VaaSu 1.04.55 0.31.22 42.74 42.09
51 Leriche Clotilde TP 1.15.13 0.41.40 36.76 36.20
Antell Saara KeU EIL -
Karhola Lotta TP EIL -
Tolonen Annabella RR EIL -
Kymäläinen Sanni TP HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Rami RaLu 40.55 0.00.00 61.87 57.26
2 Vennelä Miika KangSK 41.08 0.00.13 60.70 56.18
3 Ristimäki Tapio HS 45.57 0.05.02 53.59 49.60
4 Laine Mikko Rasti88 46.54 0.05.59 51.77 47.91
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 48.03 0.07.08 49.81 46.10
6 Suominen Petteri MSParma 49.13 0.08.18 47.93 44.36
7 Viiri Tapio HirvHe 49.32 0.08.37 46.92 43.43
8 Raute Kaj SuSi 49.59 0.09.04 45.81 42.40
9 Myllymäki Jyri VetU 53.13 0.12.18 42.38 39.22
10 Hoikkala Mikko KSF 55.13 0.14.18 40.22 37.22
11 Jokiniemi Juuso SalVil 1.11.13 0.30.18 30.70 28.41
12 Terävä Antti Pihkan 1.18.14 0.37.19 27.50 25.46

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 32.38 0.00.00 76.18 76.81
2 Ahola Joonas Navi 33.10 0.00.32 74.29 74.91
3 Huostila Anssi TP 34.18 0.01.40 71.20 71.79
4 Hyppölä Sampo PelPo 37.18 0.04.40 64.88 65.42
5 Hanhijärvi Petrus EsAk 37.22 0.04.44 64.18 64.72
6 Sopo Aleksi KuoSu 37.37 0.04.59 63.17 63.70
7 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 39.36 0.06.58 59.45 59.95
8 Lampinen Ville HS 40.42 0.08.04 57.31 57.79
9 Niiranen Arto KR 42.52 0.10.14 53.90 54.35
10 Hindsberg Christoffer Trian 44.24 0.11.46 51.54 51.97
11 Salomaa Antti-Ville Navi 45.58 0.13.20 49.31 49.72
12 Sankelo Hermanni LapVi 47.37 0.14.59 47.14 47.53
13 Kulagin Artur HS 48.49 0.16.11 45.53 45.91
14 Solonen Joni LS-37 51.20 0.18.42 42.87 43.23
15 Thomander Victor KSF 53.26 0.20.48 40.78 41.12
16 Alanko Valtteri Trian 53.35 0.20.57 40.25 40.59
17 Mäkelä Mikael MSParma 54.15 0.21.37 39.36 39.68
18 Nissinen Joni Pohjant 1.07.04 0.34.26 31.51 31.77
Sainio Antti SKUusi EIL -
Itkonen Otto TuS EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Tuomas HS 32.54 0.00.00 65.98 65.82
2 Aumo Jussi Trian 33.21 0.00.27 64.73 64.57
3 Salonen Mikko HS 34.33 0.01.39 62.13 61.98
4 Vaherlehto Tuomas EsAk 35.00 0.02.06 60.99 60.84
5 Laine Jani TuS 35.52 0.02.58 59.18 59.04
6 Kallioniemi Janne RaLu 36.04 0.03.10 58.51 58.38
7 Torrkulla Jan Femman 36.40 0.03.46 57.23 57.09
8 Salonen Tero HauSi 36.52 0.03.58 56.59 56.46
9 Riissanen Jani EsAk 37.46 0.04.52 54.92 54.79
10 Hautala Jari Femman 38.57 0.06.03 52.94 52.82
11 Kämäräinen Sami L-US 39.57 0.07.03 51.32 51.20
12 Karttila Jussi MSParma 40.25 0.07.31 50.43 50.31
13 Salonen Kari HS 41.56 0.09.02 48.31 48.20
14 Rusanen Petri S-JKL 43.23 0.10.29 46.42 46.31
15 Kaunismäki Jyrki RaLu 43.26 0.10.32 46.09 45.98
16 Maronen Mikke Lynx 44.16 0.11.22 44.95 44.84
17 Hiltunen Jarkko RaPi 45.16 0.12.22 43.69 43.59
18 Ojala Marko UlvUra 45.24 0.12.30 43.30 43.20
19 Suutari Simo VeVe 49.23 0.16.29 39.56 39.47
20 Toivio Matti RaPi 50.25 0.17.31 38.51 38.42
21 Aalto Sami MSParma 53.12 0.20.18 36.27 36.18
22 Liponkoski Sami TP 54.14 0.21.20 35.36 35.27
23 Loukusa Markku Iisu 56.48 0.23.54 33.55 33.47
24 Falkstedt Jori AngA 59.49 0.26.55 31.65 31.58
25 Nylund André Raseborg 1.04.49 0.31.55 29.02 28.96
26 Alajoutsi Jukka Koovee 1.09.45 0.36.51 26.80 26.74
Silander Mika RaLu HYL -
Torpo Timo RaLu KES -
Reinivuo Tuomo PR EIL -
Pohjalainen Harri LoJa EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 31.12 0.00.00 68.90 68.82
2 Huila Joona Hiisi 31.40 0.00.28 67.61 67.53
3 Lammi Aleksi LapVi 33.30 0.02.18 63.65 63.57
4 Skog Jaakko Koovee 34.54 0.03.42 60.84 60.77
5 Mustajoki Taavi TP 34.55 0.03.43 60.57 60.50
6 Lapila Eero MSParma 35.13 0.04.01 59.80 59.73
7 Puranen Konsta TP 35.25 0.04.13 59.22 59.15
8 Mustonen Vili TP 35.32 0.04.20 58.78 58.71
9 Tynys Joona KS 35.51 0.04.39 58.02 57.95
10 Heikkinen Valtteri VeVe 35.56 0.04.44 57.64 57.57
11 Pitkänen Konsta TP 37.11 0.05.59 55.47 55.40
12 Mäkinen Tuukka Hiisi 37.30 0.06.18 54.77 54.70
13 Titomers Endijs TuMe 38.32 0.07.20 53.07 53.01
14 Sykora Vojtech Koovee 38.43 0.07.31 52.60 52.54
15 Koivumäki Lauri KoS 38.49 0.07.37 52.24 52.18
16 Huhtanen Kiri TP 39.45 0.08.33 50.79 50.73
17 Härkönen Taneli PudU 39.59 0.08.47 50.28 50.22
18 Niemi Kasperi HS 40.14 0.09.02 49.75 49.69
19 Takanen Samu VeVe 40.18 0.09.06 49.45 49.39
20 Korhonen Miikka TP 40.19 0.09.07 49.21 49.15
21 Pitkänen Jonne TP 41.51 0.10.39 47.20 47.15
22 Pasanen Henri Trian 42.01 0.10.49 46.81 46.75
23 Lindahl Jesper Trian 42.07 0.10.55 46.49 46.43
24 Kaario Otto S-JKL 42.34 0.11.22 45.79 45.74
25 Suutari Matti VeVe 43.16 0.12.04 44.85 44.80
26 Järvinen Ossi TP 43.22 0.12.10 44.54 44.49
27 Ylipulli Eero LapVi 44.04 0.12.52 43.64 43.59
27 Stubb Hannes Falken 44.04 0.12.52 43.64 43.59
29 Valkamo Severi Koovee 45.00 0.13.48 42.35 42.30
30 Pähn Lauri Hiisi 46.05 0.14.53 41.16 41.12
31 Laurila Sami RaLu 46.29 0.15.17 40.62 40.57
32 Ketola Akseli Koovee 46.58 0.15.46 40.02 39.97
33 Hakala Petteri RaN 49.01 0.17.49 38.17 38.12
34 Mesiäinen Jaakko Navi 51.09 0.19.57 36.40 36.36
35 Mäki-Petäys Matias EsAk 52.09 0.20.57 35.54 35.50
36 Valkila Saku TuS 55.45 0.24.33 33.09 33.05
37 Ruusunen Pyry RaLu 1.01.41 0.30.29 29.76 29.73
Louhi Johannes HS EIL -
Molnár Dániel RaVa EIL -
Niskanen Janne VeVe EIL -
Nummelin Oskari TuS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 33.24 0.00.00 68.69 68.89
2 Ylikangas Esko KoS 33.43 0.00.19 67.83 68.02
3 Haapasalo Harri Pohjant 35.41 0.02.17 63.88 64.06
4 Heikkinen Jarkko VeVe 35.42 0.02.18 63.64 63.82
5 Hartman Janne VaajTe 36.12 0.02.48 62.55 62.73
6 Laitamäki Jari HiKi 37.20 0.03.56 60.45 60.63
7 Hanhela Veli-Matti MSParma 37.26 0.04.02 60.09 60.27
8 Parttimaa Timo AngA 37.41 0.04.17 59.50 59.67
9 Jylhä Jouko EsSu 38.24 0.05.00 58.19 58.36
10 Vuorenpää Asmo LaJy 38.37 0.05.13 57.67 57.84
11 Strömberg Juha-Pekka EsAk 39.41 0.06.17 55.93 56.09
12 Uusi-Pietilä Janne RaLu 40.21 0.06.57 54.82 54.98
13 Numminen Mika UrjU 41.16 0.07.52 53.42 53.58
14 Kivilaakso Sami Lynx 41.49 0.08.25 52.54 52.69
15 Nieminen Jyrki LHR 41.50 0.08.26 52.34 52.49
16 Virtanen Antti HlS 42.14 0.08.50 51.67 51.82
17 Orell Marko TuMe 44.10 0.10.46 49.24 49.38
18 Päivike Johan RaPi 45.01 0.11.37 48.14 48.28
19 Klemettinen Vesa S-JKL 45.14 0.11.50 47.75 47.88
20 Jaatinen Marko MuurVi 45.30 0.12.06 47.30 47.44
21 Kivelä Tuomas Raus 46.35 0.13.11 46.04 46.17
22 Laaksonen Arto AngA 46.48 0.13.24 45.67 45.80
23 Ruohola Risto MSParma 47.04 0.13.40 45.25 45.38
24 Virta Marko TuS 47.24 0.14.00 44.77 44.90
25 Juva Mika MuurVi 47.39 0.14.15 44.38 44.51
26 Anttila Jouni SuSi 48.01 0.14.37 43.89 44.01
27 Liljeström Kimmo HS 48.41 0.15.17 43.13 43.26
28 Holmberg Jari UlvUra 50.04 0.16.40 41.79 41.91
29 Kuusikko Marko SalRe 50.53 0.17.29 40.97 41.09
30 Sopo Marko KuoSu 52.18 0.18.54 39.72 39.83
31 Kuusisto Seppo Koovee 52.42 0.19.18 39.28 39.39
32 Lindahl Anders Trian 53.21 0.19.57 38.66 38.77
33 Björklund Tom Botnia 53.41 0.20.17 38.28 38.39
34 Pyykönen Jouni EsAk 55.27 0.22.03 36.92 37.03
35 Ritvanen Paavo Pihkan 55.29 0.22.05 36.77 36.87
36 Autio Rauno KaRa 56.38 0.23.14 35.89 35.99
37 Huisko Esko MSParma 57.42 0.24.18 35.10 35.20
38 Kauhanen Ari OK77 59.14 0.25.50 34.06 34.16
39 Ratia Juha KemKi 1.02.02 0.28.38 32.40 32.50
40 Karru Antti VaRa 1.02.13 0.28.49 32.19 32.28
41 Hästö Roland Femman 1.02.21 0.28.57 32.00 32.09
42 Salmia Teppo TarpSu 1.04.01 0.30.37 31.05 31.14
43 Kuusinen Tero MSParma 1.04.19 0.30.55 30.79 30.88
44 Piironen Timo MSParma 1.24.25 0.51.01 23.37 23.44
45 Julkunen Tero LHR 1.37.49 1.04.25 20.09 20.15
Gynther Kimmo IHR EIL -
Ovaskainen Mika HirvHe HYL -
Välimaa Pertti VaaSu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väätäjä Milja PR 19.12 0.00.00
2 Jussila Ida TP 21.21 0.02.09
3 Aumo Isabella Trian 22.06 0.02.54
4 Lindahl Jannica Trian 22.47 0.03.35
5 Simola Rosa Koovee 23.34 0.04.22
6 Niva Heini LaiVe 24.21 0.05.09
7 Mustonen Salla TP 24.51 0.05.39
8 Laitinen Emilia VeVe 28.24 0.09.12
9 Ylikangas Pinja KoS 29.56 0.10.44
10 Ristimäki Aino HS 31.42 0.12.30
11 Tarkkanen Annika UlvUra 36.00 0.16.48
12 Lindgren Hanna Femman 36.40 0.17.28
13 Hirvonen Senni VaRa 38.48 0.19.36
14 Ekholm Amanda Trian 43.11 0.23.59
15 Huhtanen Sara UlvUra 55.30 0.36.18
Silander Iida-Maria RaLu EIL -
Kuusisto Idaliina Koovee EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Petri SWE 31.01 0.00.00 62.19 61.90
2 Yliluikki Matti SuSi 31.12 0.00.11 61.59 61.31
3 Asikainen Timo Hiisi 32.12 0.01.11 59.45 59.18
4 Mänty Markku MaMa 32.49 0.01.48 58.12 57.85
5 Laiho Hannu RaVa 33.16 0.02.15 57.11 56.85
6 Haajanen Leif Raseborg 34.03 0.03.02 55.59 55.33
7 Mättölä Ali EsSu 34.26 0.03.25 54.76 54.50
8 Lammila Jyrki LaJy 34.34 0.03.33 54.34 54.09
9 Nyholm Thomas Trian 34.42 0.03.41 53.92 53.67
10 Elo Jussi LaJy 35.09 0.04.08 53.02 52.78
11 Holmijoki Tapani RaPi 36.11 0.05.10 51.31 51.07
12 Reiman Jarmo AngA 36.40 0.05.39 50.44 50.20
13 Pesola Sakari RasKe 37.10 0.06.09 49.56 49.33
14 Mäkipää Kalevi Hiisi 37.33 0.06.32 48.86 48.64
15 Keskitalo Markku MSParma 37.41 0.06.40 48.50 48.28
16 Lammi Mika LaJy 37.43 0.06.42 48.26 48.04
17 Valtonen Kimmo MSParma 38.06 0.07.05 47.59 47.37
18 Molnar Geza RaVa 39.08 0.08.07 46.15 45.93
19 Köyvönen Kimmo MaMa 40.46 0.09.45 44.12 43.92
20 Haanpää Kari PR 40.50 0.09.49 43.87 43.67
21 Pulli Tuomo LappRi 41.11 0.10.10 43.32 43.12
22 Hakuli Kari KeU 41.31 0.10.30 42.80 42.60
23 Jalava Kari VaRa 41.43 0.10.42 42.42 42.23
24 Ståhlström Janne MSParma 41.54 0.10.53 42.07 41.87
25 Itkonen Arto TuS 42.21 0.11.20 41.45 41.26
26 Valtonen Jari HS 42.35 0.11.34 41.05 40.86
27 Valkonen Pasi IHR 42.41 0.11.40 40.78 40.60
28 Lampinen Raino HS 43.34 0.12.33 39.79 39.61
29 Nummela Arto MU 44.18 0.13.17 38.97 38.79
30 Huhtanen Ossi TP 45.28 0.14.27 37.81 37.64
31 Kuusisto Kimmo MSParma 47.04 0.16.03 36.37 36.20
32 Antikainen Jarmo MU 48.57 0.17.56 34.82 34.66
33 von Frenckell Otto Raseborg 49.07 0.18.06 34.56 34.40
34 Ranta Esa RaPi 51.52 0.20.51 32.59 32.44
35 Korpela Markku Rasti88 52.49 0.21.48 31.86 31.72
36 Kaasalainen Matti HS 53.08 0.22.07 31.54 31.39
37 Härkönen Antti PudU 54.08 0.23.07 30.82 30.68
38 Liukkonen Jari IHR 54.27 0.23.26 30.51 30.37
39 Laine Kimmo KyS 58.09 0.27.08 28.44 28.31
40 Kajavalta Jyrki TuS 1.00.03 0.29.02 27.42 27.30
41 Suhonen Timo KuoSu 1.17.50 0.46.49 21.06 20.97
Karjalainen Heikki Raus EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 39.29 0.00.00 60.04 57.77
2 Hertsbacka Henna NOK 44.26 0.04.57 52.20 50.23
3 Ekwik Micaela Lynx 49.54 0.10.25 45.47 43.75
4 Hoikkala Gun KSF 52.42 0.13.13 42.09 40.50
5 Dambe Signe PR 53.07 0.13.38 40.80 39.26
6 Miettinen Leena AuVa 53.45 0.14.16 39.38 37.89
7 Krappe Johanna MSParma 58.42 0.19.13 35.19 33.86
8 Karru Tuulikki VaRa 1.01.09 0.21.40 32.95 31.70

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Klaus PR 20.49 0.00.00
2 Seppä Touko TuS 21.36 0.00.47
3 Ikola Atte HS 21.51 0.01.02
4 Matinheikki Leo TP 21.58 0.01.09
5 Rissanen Antti TP 22.33 0.01.44
6 Donner Jonny OK77 23.00 0.02.11
7 Syrjäläinen Lauri HS 23.30 0.02.41
8 Sinervä Onni TuS 23.41 0.02.52
8 Takanen Aaro VeVe 23.41 0.02.52
10 Kinnala Kalle TuS 25.51 0.05.02
11 Pöyry Roope Pohjant 25.52 0.05.03
12 Niemensivu Timi RaLu 27.07 0.06.18
13 Sopo Elias KuoSu 27.36 0.06.47
14 Takala Jaakko TP 28.12 0.07.23
15 Söderholm Tobias Raseborg 31.18 0.10.29
16 Björklund Axel Botnia 37.15 0.16.26
17 Kukkonen Henri VeVe 39.37 0.18.48
18 Väliharju Joonas TP 39.47 0.18.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Leo PR 11.12 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 11.32 0.00.20
3 Donner Jesper OK77 11.50 0.00.38
4 Arén Cevin PIF 12.02 0.00.50
5 Ristimäki Väinö HS 12.11 0.00.59
6 Väliharju Ville TP 12.51 0.01.39
7 Tukiainen Otso TP 13.36 0.02.24
8 Björklund Aron Botnia 14.21 0.03.09
9 Vaherlehto Eemi SKUusi 14.32 0.03.20
10 Paananen Joonas TuS 14.37 0.03.25
11 Engström Simon PIF 14.43 0.03.31
12 Kuusikko Miska SalRe 15.05 0.03.53
13 Riissanen Miska EsAk 15.54 0.04.42
14 Axelin Eelis PR 16.36 0.05.24
15 Alajoutsi Oliver Koovee 21.29 0.10.17
16 Laukkanen Riku MSParma 36.37 0.25.25
Kurhinen Samuel RaVa HYL -
Enlund Robin PIF HYL -
Tukiainen Jyry TP EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 10.54 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 10.58 0.00.04
3 Tala Emilia HS 11.09 0.00.15
4 Ruohola Ilona MSParma 11.12 0.00.18
5 Salonen Elli HS 11.45 0.00.51
6 Aumo Sabina Trian 12.28 0.01.34
7 Heikkinen Ida VeVe 12.38 0.01.44
8 Martikainen Kristiina Trian 12.51 0.01.57
9 Hanhijärvi Maijukka EsAk 13.19 0.02.25
10 Yli-Hietanen Silja TP 13.22 0.02.28
11 Julkunen Siiri LHR 13.36 0.02.42
12 Turakainen Veera HS 13.50 0.02.56
13 Salmi Sini TuS 14.04 0.03.10
14 Tuomisto Kerttu MSParma 14.21 0.03.27
15 Hemmi Kia Pohjant 14.35 0.03.41
16 Haapasalo Heidi Pohjant 14.49 0.03.55
17 Vataa Aada RaPi 14.58 0.04.04
18 Brink Henrika PIF 15.41 0.04.47
19 Häkkinen Pihla Koovee 15.43 0.04.49
20 Laurén Sara PIF 15.48 0.04.54
21 Virtanen Reeta HlS 15.51 0.04.57
22 Haapala Jaana PR 16.13 0.05.19
23 Vilpo Essi PR 16.50 0.05.56
24 Laakso Elmiina Keihäs 16.57 0.06.03
25 Suopajärvi Julia VaRa 18.43 0.07.49
26 Hartman Sanni S-JKL 24.30 0.13.36
Vuorela Peppi VaRa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saue Elo Koovee 31.28 0.00.00 72.80 71.14
2 Aumo Jeannette Trian 36.35 0.05.07 61.95 60.53
3 Wartiainen Piritta EsSu 37.39 0.06.11 59.54 58.18
4 Elovaara Heli AngA 39.41 0.08.13 55.87 54.59
5 Velema Riikka SalRe 39.45 0.08.17 55.16 53.90
6 Salonen Heidi HS 40.22 0.08.54 53.71 52.48
7 Remahl Virpi LS-37 40.43 0.09.15 52.65 51.44
8 Hartman Paula S-JKL 42.27 0.10.59 49.92 48.78
9 Eskolin Tatjana VetU 43.26 0.11.58 48.22 47.12
10 Niittymäki Katri Koovee 44.42 0.13.14 46.31 45.25
11 Kleemola Katri PertPe 46.38 0.15.10 43.86 42.86
12 Turakainen Irene HS 46.43 0.15.15 43.26 42.27
13 Liljeström Petra HS 47.52 0.16.24 41.71 40.75
14 Hirvonen Riitta VaRa 1.01.04 0.29.36 32.29 31.55
15 Jylhä Sirpa EsSu 1.03.14 0.31.46 30.79 30.09
Kaario Katja S-JKL EIL -
Björklund Majbritt Botnia EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Salla TP 35.08 0.00.00 72.67 70.36
2 Rantanen Emilia MSParma 35.21 0.00.13 71.59 69.32
3 Viilo Johanna TP 35.43 0.00.35 70.22 67.99
4 Jussila Jutta TP 36.45 0.01.37 67.63 65.49
5 Heikkilä Venla HS 37.06 0.01.58 66.39 64.28
6 Anttila Tiina SuSi 37.31 0.02.23 65.05 62.99
7 Matilainen Helena HS 40.17 0.05.09 60.02 58.12
8 Marttinen Sanni Navi 41.04 0.05.56 58.33 56.48
9 Manderbacka Hanne VaaSu 46.02 0.10.54 51.55 49.91
10 Pajula Salla LapVi 46.03 0.10.55 51.04 49.42
11 Reiman Anni AngA 46.09 0.11.01 50.44 48.84
12 Aho Petra Navi 46.22 0.11.14 49.72 48.14
13 Paunu Minttu TP 47.54 0.12.46 47.66 46.15
14 Tarvainen Heini Navi 49.08 0.14.00 46.00 44.54
15 Österman Lilja TuS 50.55 0.15.47 43.95 42.55
16 Korpela Laura Rasti88 52.15 0.17.07 42.40 41.05
17 Välimaa Kristiina VaaSu 1.02.34 0.27.26 35.05 33.93
Rauttola Tiia-Maria HiKi KES -
Neuvonen Laura TuS EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 29.42 0.00.00 65.21 64.16
2 Kukkola Pauli SiiRa 32.04 0.02.22 60.06 59.09
3 Niemi Kari-Veli LappRi 33.23 0.03.41 57.37 56.44
4 Heikkinen Jarmo HS 33.27 0.03.45 56.93 56.01
5 Ahonen Pekka HauSi 33.55 0.04.13 55.83 54.93
6 Niemi Arto RR 34.26 0.04.44 54.68 53.80
7 Oikarinen Jarmo TP 35.50 0.06.08 52.24 51.40
8 Virtala Arto LaJy 37.10 0.07.28 50.08 49.27
9 Keskitalo Jukka LLuja 37.56 0.08.14 48.78 48.00
10 Mäkelä Markku RasKa 37.59 0.08.17 48.44 47.66
11 Viili Osmo MSParma 38.26 0.08.44 47.59 46.82
12 Viilo Keijo TP 38.46 0.09.04 46.90 46.15
13 Lehto Jarmo VeVe 38.55 0.09.13 46.45 45.70
14 Ojapalo Ilkka RR 40.19 0.10.37 44.57 43.85
15 Virtanen Kari PelPo 40.54 0.11.12 43.67 42.96
16 Kurkela Reino OH 41.45 0.12.03 42.52 41.84
17 Vuori Rauno AngA 42.36 0.12.54 41.42 40.75
18 Puustinen Tuomo Pihkan 43.03 0.13.21 40.74 40.08
19 Arki Hannu TuMe 43.14 0.13.32 40.31 39.67
19 Helkkula Rainer TuMe 43.14 0.13.32 40.31 39.67
21 Kuivala Juha TuS 45.08 0.15.26 38.14 37.53
22 Ruotsalainen Keijo OYUS 54.11 0.24.29 31.57 31.06
23 Juura Esa KanSu 54.54 0.25.12 30.96 30.46
24 Eskola Mikko TP 1.04.04 0.34.22 26.37 25.94
Ylikoski Kari TP HYL -
Huhtala Erkki KeimKa HYL -
Anjala Ari LS-37 HYL -
Parnetti Roy KeU KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 31.44 0.00.00 58.09 57.92
2 Halme Tapio AngA 34.05 0.02.21 53.86 53.70
3 Saarimäki Ilkka AngA 34.46 0.03.02 52.58 52.42
4 Ritanotko Markku TuMe 35.41 0.03.57 51.01 50.86
5 Heinonen Veli-Matti RR 36.35 0.04.51 49.55 49.40
6 Salmi Veijo RR 36.45 0.05.01 49.11 48.97
7 Pellinen Jari AngA 36.58 0.05.14 48.62 48.47
8 Laakso Antero PunKu 37.43 0.05.59 47.45 47.31
9 Venho Kari MaMa 37.52 0.06.08 47.06 46.92
10 Saramäki Jukka Lynx 39.17 0.07.33 45.16 45.03
11 Helkkula Rauli TuMe 40.06 0.08.22 44.05 43.92
12 Hintukainen Keijo TuS 40.34 0.08.50 43.36 43.23
13 Nyystilä Jukka LaihLu 40.51 0.09.07 42.87 42.74
14 Rauhamäki Kimmo JRV 42.11 0.10.27 41.33 41.21
15 Kuivala Hannu TuS 43.07 0.11.23 40.26 40.14
16 Ojala Tapani KauKa 43.17 0.11.33 39.93 39.81
17 Väätäinen Seppo EsSu 43.33 0.11.49 39.50 39.39
18 Lukander Harri RaPi 44.10 0.12.26 38.78 38.66
19 Jumppanen Jarmo Pihkan 44.25 0.12.41 38.39 38.27
20 Nurminen Markku SuosmSa 44.30 0.12.46 38.14 38.03
21 Kurppa Pauli SalVie 47.03 0.15.19 35.91 35.81
22 Laine Esa TP 49.17 0.17.33 34.13 34.03
23 Liimatainen Pekka TuS 49.22 0.17.38 33.92 33.82
24 Käyhkö Jaakko RaPi 49.23 0.17.39 33.75 33.65
25 Eklund Ralf RaLu 50.41 0.18.57 32.73 32.64
26 Mäkiniemi Esko PunKu 51.41 0.19.57 31.95 31.86
27 Nieminen Taisto PR 52.11 0.20.27 31.50 31.40
28 Ahlqvist Hannu Raus 53.07 0.21.23 30.80 30.71
29 Lähteenmäki Hannu HlT 54.27 0.22.43 29.90 29.82
30 Lehtovirta Timo RasKa 55.50 0.24.06 29.03 28.94
31 Lindroos Mårten KSF 56.10 0.24.26 28.72 28.63
32 Jumppanen Heimo Pihkan 57.47 0.26.03 27.78 27.70
33 Jakobsson Markus RasKa 1.01.46 0.30.02 25.86 25.79
Nieminen Hannu NaTe HYL -
Koski Harri TarpSu HYL -
Salonen Kauko KyS KES -
Hongisto Keijo LoJa KES -
Palttala Pekka TurSa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 32.11 0.00.00 52.36 52.07
2 Hörkkö Jaakko MSParma 34.01 0.01.50 49.32 49.04
3 Hämäläinen Seppo KanSu 35.59 0.03.48 46.41 46.15
4 Liljeström Åge HS 36.16 0.04.05 45.83 45.58
5 Tammisaari Pentti HirvHe 39.17 0.07.06 42.12 41.88
6 Kurvinen Veijo HiKi 39.28 0.07.17 41.73 41.49
7 Alexandersson Yngve NOK 40.08 0.07.57 40.84 40.62
8 Lavikainen Jussi KangSK 40.09 0.07.58 40.64 40.41
9 Koistinen Leo VaRa 40.42 0.08.31 39.90 39.68
10 Nippala Juhani Jyry 40.51 0.08.40 39.57 39.34
11 Viljanen Olli MSParma 42.04 0.09.53 38.24 38.02
12 Hirvonen Pentti TuMe 42.34 0.10.23 37.61 37.40
13 Lainema Ilkka MSParma 43.39 0.11.28 36.50 36.30
14 Pajala Tauno EsSu 43.41 0.11.30 36.30 36.09
15 Laine Jaakko HS 44.21 0.12.10 35.58 35.38
16 Ottelin Pekka JRV 46.30 0.14.19 33.77 33.58
17 Wessman Risto HiKi 46.44 0.14.33 33.44 33.25
18 Keränen Kauko UrjU 47.31 0.15.20 32.72 32.54
19 Aarnio Seppo RaPi 48.12 0.16.01 32.10 31.92
20 Rapakko Timo SuSi 48.58 0.16.47 31.44 31.27
21 Alilonttinen Martti MSParma 49.26 0.17.15 30.99 30.82
22 Vilska Pekka ORa 50.04 0.17.53 30.45 30.28
23 Viljanen Keijo LoJa 50.38 0.18.27 29.95 29.79
24 Vuorio Olavi JäPa 51.54 0.19.43 29.08 28.91
25 Kujanpää Heikki AlajA 52.10 0.19.59 28.78 28.62
26 Kangasaho Simo HiKi 53.42 0.21.31 27.82 27.66
27 Hotti Reino HS 55.28 0.23.17 26.79 26.64
28 Mattila Hannu EsAk 55.32 0.23.21 26.62 26.47
29 Tamminen Pentti PertPe 58.02 0.25.51 25.34 25.20
30 Mustranta Antti HS 58.56 0.26.45 24.83 24.69
31 Haapanen Matti RasKa 1.02.13 0.30.02 23.39 23.26
32 Turunen Erkki SuSe 1.09.52 0.37.41 20.72 20.61
33 Terävä Seppo XYZ 1.11.54 0.39.43 20.03 19.92
Mannonen Mikko TuS HYL -
Kuosa Harri LoJa EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raijas Elina KR 32.33 0.00.00 69.42 68.55
2 Lankinen Pauliina HS 37.06 0.04.33 60.45 59.70
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 37.50 0.05.17 58.83 58.10
4 Matilainen Mirja HS 38.30 0.05.57 57.37 56.66
5 Nurmi Anne AngA 38.52 0.06.19 56.39 55.69
6 Otsamo Riikka HS 40.17 0.07.44 53.99 53.32
7 Suhonen Sirpa KuoSu 44.17 0.11.44 48.73 48.12
8 Nyholm Satu RaN 44.27 0.11.54 48.16 47.57
9 Salmi Kirsti RR 47.12 0.14.39 45.00 44.44
10 Mannonen Anu AngA 48.52 0.16.19 43.12 42.58
11 Sulavuori Eija TuMe 49.22 0.16.49 42.34 41.81
12 Mäkelä Tiina RaTU 49.28 0.16.55 41.91 41.39
13 Reiman Anu AngA 53.40 0.21.07 38.31 37.84
14 Martikainen Lea Trian 54.13 0.21.40 37.61 37.14
15 Haajanen Ulrika Raseborg 55.54 0.23.21 36.18 35.73
16 Huhtanen Meri TP 1.00.51 0.28.18 32.96 32.55
17 Jokikokko Tarja OuTa 1.01.40 0.29.07 32.24 31.84
18 Miettinen Päivi VaRa 1.05.40 0.33.07 30.02 29.65
19 Kosamo Maire PudU 1.09.03 0.36.30 28.31 27.95
von Frenckell Catarina Raseborg HYL -
Siivola Sari EsAk KES -
Viilo Annika TP EIL -
Silvennoinen Tarja KR EIL -
Leppävuori Päivi KuoSu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 30.37 0.00.00 50.35 50.17
2 Lehtinen Olli TuS 31.10 0.00.33 49.20 49.03
3 Laine Erkki AngA 34.30 0.03.53 44.22 44.06
4 Rönkkö Paavo EsSu 35.00 0.04.23 43.36 43.20
5 Jokinen Juhani MaMa 35.36 0.04.59 42.40 42.25
6 Hahto Matti OrPo 36.10 0.05.33 41.52 41.37
7 Rusko Heikki VaajTe 37.05 0.06.28 40.28 40.13
8 Hongisto Heimo LoJa 39.18 0.08.41 37.80 37.67
9 Moisio Kalevi TuS 39.26 0.08.49 37.47 37.34
10 Hovi Paavo RaPi 39.37 0.09.00 37.10 36.96
11 Jonkka Arvo RasKa 40.59 0.10.22 35.67 35.54
12 Kleemola Pauli PertPe 41.45 0.11.08 34.82 34.69
13 Havia Pertti MaMa 42.05 0.11.28 34.36 34.23
14 Paldanius Jorma TuS 43.38 0.13.01 32.95 32.83
15 Verha Koitto VaRa 44.33 0.13.56 32.10 31.98
16 Punkero Toivo LS-37 45.30 0.14.53 31.25 31.14
17 Pitkänen Heikki JRV 46.25 0.15.48 30.46 30.35
18 Eskola Jorma MaMa 47.44 0.17.07 29.45 29.35
19 Ratia Pentti KemKi 49.11 0.18.34 28.42 28.32
20 Nurmi Veijo VaRa 49.22 0.18.45 28.16 28.05
21 Hedenström Rauno MaMa 49.24 0.18.47 27.98 27.87
22 Heinonen Heikki LHR 51.25 0.20.48 26.72 26.63
23 Sonkki Juhani PR 51.46 0.21.09 26.39 26.29
24 Grönroos Timo MSParma 53.01 0.22.24 25.62 25.52
25 Laakso Raimo HaHa 1.02.56 0.32.19 21.45 21.38
26 Kärkkäinen Eero EsSu 1.03.20 0.32.43 21.19 21.12
27 Mattila Kalervo RasKa 1.05.51 0.35.14 20.26 20.19
28 Mattsson Per-Åke KSF 1.07.38 0.37.01 19.61 19.54
29 Valkonen Taisto Hanka 1.13.56 0.43.19 17.83 17.77
Smedslund Torsten OK77 KES -
Peltola Tuomo MSParma EIL -
Lindeman Osmo HS EIL -
Hartman Matti HiKi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Anneli RaVa 35.24 0.00.00 56.53 56.49
2 Kalliola Pirkko MaMa 39.14 0.03.50 50.50 50.46
3 Pajunen Arja OrPo 39.28 0.04.04 49.69 49.66
4 Kurvinen Ulla HiKi 44.37 0.09.13 43.51 43.48
5 Ahlqvist Kristiina Raus 45.44 0.10.20 42.01 41.98
6 Moilanen Kirsti MaMa 46.21 0.10.57 41.02 40.99
7 Windahl Leni Raseborg 47.58 0.12.34 39.22 39.19
8 Kanste Helena Raseborg 49.21 0.13.57 37.71 37.69
9 Juura Maarit KanSu 50.31 0.15.07 36.45 36.42
10 Suna Eija MSParma 51.37 0.16.13 35.28 35.26
11 Lavikainen Pirjo KangSK 52.28 0.17.04 34.33 34.31
12 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 54.11 0.18.47 32.87 32.85
13 Tienari Pauliina KyRa 55.18 0.19.54 31.85 31.82
14 Metsämäki Leena TuS 1.08.42 0.33.18 25.34 25.33
15 Ojapalo Anneli RR 1.09.08 0.33.44 24.89 24.88
Salonen Iiris KyS KES -
Peltola Liisa MSParma EIL -
Kangasaho Sirpa HiKi EIL -
Illaru Sinikka PePo EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmström Bengt KSF 34.51 0.00.00 39.87 39.93
2 Viiri Jyrki HirvHe 36.53 0.02.02 37.16 37.22
3 Sukki Martti LHR 41.00 0.06.09 32.97 33.02
4 Kuutti Jorma PertPe 44.56 0.10.05 29.66 29.70
5 Holmberg Bror KSF 47.20 0.12.29 27.75 27.80
6 Juhonsalo Matti LHR 47.22 0.12.31 27.33 27.38
7 Saario Pentti LoJa 48.44 0.13.53 26.18 26.22
8 Laavainen Matti MSParma 51.02 0.16.11 24.63 24.67
9 Joonas Risto MaMa 57.04 0.22.13 21.69 21.73
10 Rosenqvist Onni SuosmSa 58.47 0.23.56 20.74 20.77
11 Nordell Rolf KSF 1.02.33 0.27.42 19.18 19.21
12 Juntunen Olli HS 1.06.20 0.31.29 17.80 17.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 43.24 0.00.00 48.17 47.93
2 Havia Tuula MaMa 48.46 0.05.22 42.06 41.86
3 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 49.03 0.05.39 41.02 40.82
4 Ritasalo Maaria VaRa 49.16 0.05.52 40.05 39.85
5 Malmsten Beatrice Lynx 51.41 0.08.17 37.42 37.23
6 Pitkänen Eila JRV 1.02.25 0.19.01 30.35 30.20
7 Hakkarainen Laila MSParma 1.34.50 0.51.26 19.56 19.47
Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT HYL -
Verha Maija VaRa KES -
Kastemaa Tuuli HirvHe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 31.39 0.00.00 36.46 36.46
2 Laurila Pertti EsSu 36.25 0.04.46 31.09 31.10
3 Hannukainen Teuvo MSParma 36.55 0.05.16 30.09 30.09
4 Siivonen Jukka RasKa 37.10 0.05.31 29.30 29.30
5 Helariutta Eero RasKa 41.28 0.09.49 25.74 25.74
6 Pyökäri Antero RaPi 43.41 0.12.02 23.94 23.94
7 Liski Eero LHR 45.18 0.13.39 22.61 22.61
8 Nolvi Kosti TuS 45.56 0.14.17 21.82 21.83
9 Tamminen Antti AuVa 49.10 0.17.31 19.95 19.95

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 33.28 0.00.00 39.38 39.42
2 Mattila Riitta RasKa 46.24 0.12.56 27.55 27.58
3 Kuutti Kirsti PertPe 55.38 0.22.10 22.27 22.29
4 Lainema Eila MSParma 59.58 0.26.30 20.00 20.02
Eskola Pirkko Rasti88 HYL -
Lainema Maija MSParma HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 43.08 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 37.17 0.00.00
Kirkkala Aino SuosmSa HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Pasi LaiVe 42.52 0.00.00
2 Salomaa Kristian TuS 47.05 0.04.13
Leinamo Kimmo Keihäs HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 32.11 0.00.00 62.39 61.98
2 Oikarinen Sirkka TP 34.39 0.02.28 57.28 56.90
3 Puromies Merja EsSu 34.44 0.02.33 56.48 56.10
4 Lusa Sirpa TP 36.16 0.04.05 53.45 53.10
5 Kihlström Kirsi RastiE4 37.47 0.05.36 50.69 50.36
6 Korpio Aulikki VaHa 40.39 0.08.28 46.55 46.24
7 Lehto Ulla KyS 43.47 0.11.36 42.69 42.40
8 Laaksonen Anita TarpSu 46.48 0.14.37 39.44 39.18
9 Hakomäki Kirsi HS 48.43 0.16.32 37.41 37.16
10 Toivanen Tuula RaN 50.36 0.18.25 35.56 35.33
11 Hovirinta Marjo TuMe 52.02 0.19.51 34.14 33.91
12 Wirberg Taina RaPi 53.25 0.21.14 32.82 32.60
13 Lukander Hilkka RaPi 59.27 0.27.16 29.10 28.91
14 Summanen Marianne RR 1.17.50 0.45.39 21.93 21.78

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Essi MSParma 25.46 0.00.00 61.42 60.24
2 Hanhijärvi Leenukka EsAk 26.02 0.00.16 60.56 59.40
3 Skog Ella Koovee 26.41 0.00.55 58.85 57.73
4 Rantala Jasmiina RaLu 27.51 0.02.05 56.17 55.09
5 Avelin Melina HlS 27.53 0.02.07 55.88 54.81
6 Turakainen Venla HS 28.11 0.02.25 55.07 54.02
7 Haavisto Alli TuS 28.24 0.02.38 54.44 53.40
8 Himilä Julia RR 28.50 0.03.04 53.41 52.39
9 Szuromi Hanga TuS 28.57 0.03.11 52.98 51.97
10 Sopo Annika KuoSu 28.58 0.03.12 52.74 51.73
11 Haanpää Kaisa TP 29.22 0.03.36 51.82 50.82
12 Yli-Hietanen Saara TP 29.39 0.03.53 51.12 50.14
13 Virtanen Heta HlS 30.00 0.04.14 50.32 49.35
14 Matilainen Annika HS 30.16 0.04.30 49.67 48.72
15 Roos Renja AngA 30.24 0.04.38 49.25 48.31
16 Peltonen Sara LapVi 31.13 0.05.27 47.77 46.86
17 Klemettinen Kaisa S-JKL 31.14 0.05.28 47.55 46.64
18 Tiittanen Maija UlvUra 31.19 0.05.33 47.23 46.33
19 Kangas Taika Pohjant 32.32 0.06.46 45.28 44.41
20 Pakkanen Raita VeVe 32.57 0.07.11 44.52 43.67
21 Kangas Emma LapVi 33.45 0.07.59 43.28 42.45
22 Virtala Jenny PIF 34.23 0.08.37 42.31 41.50
23 Välimaa Eveliina VaaSu 34.32 0.08.46 41.95 41.15
24 Heikkinen Sanni HS 34.59 0.09.13 41.24 40.45
25 Ruoti Miina VeVe 35.04 0.09.18 40.96 40.18
26 Pohjalainen Anni LoJa 35.31 0.09.45 40.27 39.50
27 Aho Susanna Hiisi 35.42 0.09.56 39.90 39.13
28 Simola Reea Koovee 36.22 0.10.36 39.00 38.25
29 Saarinen Anu Rasti88 39.28 0.13.42 35.78 35.10
30 Leppävuori Hanna KuoSu 39.50 0.14.04 35.30 34.62
31 Kurth Sara TP 40.01 0.14.15 34.98 34.31
32 Väliheikki Julia LaiVe 40.07 0.14.21 34.75 34.08
33 Heinaro Ellen HS 40.15 0.14.29 34.48 33.82
34 Sankelo Lotta Pohjant 42.19 0.16.33 32.65 32.03
35 Koskinen Inka HiKi 44.25 0.18.39 30.97 30.38
36 Kormu Neea VeVe 44.38 0.18.52 30.68 30.10
37 Laukkanen Laura MSParma 45.03 0.19.17 30.27 29.69
38 Ahonkivi Veera UlvUra 49.44 0.23.58 27.29 26.77
39 Hästö Julia Femman 49.50 0.24.04 27.12 26.60
40 Päkkilä Suvi HaHe 1.10.45 0.44.59 19.01 18.65
Kukkonen Tuulia VeVe EIL -
Silvennoinen Siiri KR EIL -
Tanskanen Anni IisVi EIL -
Uusi-Pietilä Säde RaLu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 30.25 0.00.00 64.73 63.40
2 Mäkinen Krista MSParma 33.19 0.02.54 58.58 57.37
3 Koskinen Sari Hiisi 34.25 0.04.00 56.20 55.05
4 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 37.13 0.06.48 51.50 50.45
5 Havia-Kinnala Helena AngA 37.18 0.06.53 50.92 49.88
6 Torp-Donner Heidi OK77 37.39 0.07.14 49.99 48.96
7 Viitanen Kirsi OH 38.39 0.08.14 48.25 47.26
8 Blomqvist Eija Femman 40.54 0.10.29 45.17 44.24
9 Päivike Satu RaPi 42.16 0.11.51 43.30 42.41
10 Haavisto Lotta TuS 42.49 0.12.24 42.33 41.47
11 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 44.35 0.14.10 40.27 39.44
12 Tupitsa Nina HS 47.10 0.16.45 37.69 36.92
13 Jaatinen Satu MuurVi 47.18 0.16.53 37.22 36.46
14 Heikkinen Anniina VeVe 48.15 0.17.50 36.13 35.39
15 Hakuli Mia KeU 48.29 0.18.04 35.59 34.86
16 Pyökäri Susanna RaPi 48.49 0.18.24 34.99 34.28
17 Valkonen Sanna TuS 49.36 0.19.11 34.09 33.39
18 Kantanen Leena RaKaS 1.10.43 0.40.18 23.67 23.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 27.21 0.00.00 68.89 67.95
2 Jalava Enni TuS 27.22 0.00.01 68.49 67.55
3 Nummela Liinu MU 28.48 0.01.27 64.74 63.86
4 Näsi Juliaana Pohjant 29.04 0.01.43 63.81 62.94
5 Suojanen Susanna Koovee 29.48 0.02.27 61.91 61.07
6 Haanpää Anni TP 30.03 0.02.42 61.07 60.24
7 Pitkänen Salla TP 31.30 0.04.09 57.95 57.16
8 Yliluikki Henna SuSi 31.45 0.04.24 57.19 56.41
9 Puikkonen Janika S-JKL 32.09 0.04.48 56.18 55.41
10 Niva Sara LaiVe 33.15 0.05.54 54.02 53.29
11 Haapasalo Henriikka Pohjant 33.19 0.05.58 53.62 52.89
12 Antikainen Inna MSParma 33.46 0.06.25 52.62 51.90
13 Fingerroos Camilla PR 35.39 0.08.18 49.57 48.89
14 Mäkinen Riikka MU 35.53 0.08.32 48.97 48.31
15 Näsi Aurora Pohjant 36.06 0.08.45 48.41 47.75
16 Jerkku Laura TuS 36.43 0.09.22 47.33 46.69
17 Roininen Essi HS 36.56 0.09.35 46.79 46.15
18 Haapasaari Ilona TuS 37.37 0.10.16 45.68 45.06
19 Lahtinen Krista HS 37.38 0.10.17 45.40 44.78
20 Väliheikki Petra LaiVe 39.01 0.11.40 43.54 42.95
21 Aaltonen Anniina MSParma 39.38 0.12.17 42.62 42.04
22 Smeds Matilda Femman 41.03 0.13.42 40.91 40.35
23 Liinamaa Ella Pohjant 41.09 0.13.48 40.57 40.02
24 Himanka Jenna LapVi 41.35 0.14.14 39.92 39.37
25 Siren Saara TP 42.16 0.14.55 39.04 38.51
26 Torrkulla Julia Femman 42.40 0.15.19 38.45 37.92
27 Kulmala Eveliina RR 46.46 0.19.25 34.87 34.39
28 Oksanen Emmi KuoSu 47.25 0.20.04 34.18 33.72
29 Hakala Hanna HaHe 49.04 0.21.43 32.84 32.39
Pulkkinen Iita Navi KES -
Valtonen Anni MSParma EIL -
Salonen Inka HS EIL -
Pakkanen Reetta VeVe EIL -
Nissinen Elina Navi EIL -
Jaatinen Milja HaHe EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Rasmus MSParma 22.06 0.00.00 60.29 59.75
2 Niemi Topias HS 22.33 0.00.27 58.86 58.32
3 Tala Miika HS 22.35 0.00.29 58.54 58.01
4 Piironen Konsta MSParma 23.08 0.01.02 56.92 56.40
5 Laakso Ville HlS 23.15 0.01.09 56.41 55.89
6 Mähönen Vili TP 23.58 0.01.52 54.50 54.00
7 Julkunen Akseli LHR 24.01 0.01.55 54.17 53.68
8 Hiidenhovi Aleks MSParma 24.06 0.02.00 53.76 53.27
9 Lilja Juha TP 24.48 0.02.42 52.03 51.56
10 Kinnala Ville TuS 24.54 0.02.48 51.61 51.14
11 Vicari Lars Navi 25.37 0.03.31 49.96 49.51
12 Viilo Lasse TP 25.45 0.03.39 49.50 49.05
13 Pousi Juho VeVe 25.46 0.03.40 49.26 48.82
14 Hellman Aleksi MSParma 26.02 0.03.56 48.56 48.12
15 Saarnijoki Miska TP 26.47 0.04.41 47.00 46.57
16 Westerlund Otso Koovee 27.04 0.04.58 46.31 45.89
17 Ketola Lauri Koovee 27.08 0.05.02 46.01 45.59
18 Poutanen Mikko KoS 27.55 0.05.49 44.53 44.12
19 Salonen Matias HS 28.04 0.05.58 44.10 43.70
20 Klemola Saul RaKaS 28.32 0.06.26 43.20 42.80
21 Vesterinen Arttu TP 28.33 0.06.27 42.99 42.60
22 Ruuhiala Roope Hiisi 29.02 0.06.56 42.09 41.71
23 Nissinen Jere Pohjant 29.03 0.06.57 41.88 41.50
24 Mustonen Ossi TP 29.08 0.07.02 41.58 41.21
25 Nurmi Miika VaaSu 29.09 0.07.03 41.38 41.00
26 Konttila Eemi Koovee 30.21 0.08.15 39.57 39.21
27 Niemi Oskari LappRi 30.37 0.08.31 39.05 38.70
28 Lammi Antti Koovee 31.12 0.09.06 38.16 37.81
29 Pohja Eetu Koovee 31.27 0.09.21 37.69 37.34
30 Mustajoki Tiitus TP 32.12 0.10.06 36.64 36.31
31 Mansikka-aho Pietari UlvUra 34.14 0.12.08 34.31 34.00
32 Keronen Leevi TP 35.44 0.13.38 32.73 32.43
33 Kaihtela Juuso RaLu 36.22 0.14.16 32.01 31.72
34 Päivike Jaakko RaPi 36.39 0.14.33 31.62 31.33
35 Korpela Arttu Rasti88 40.08 0.18.02 28.75 28.48
36 Hummelholm Petka KR 40.24 0.18.18 28.43 28.17
37 Salonen Aapo HS 43.00 0.20.54 26.58 26.34
38 Arén Oscar PIF 59.44 0.37.38 19.05 18.88
Kanerva Santeri Navi EIL -
Silvennoinen Oskari KR EIL -
Vaismaa Lassi S-JKL HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 41.06 0.00.00 44.00 44.00
2 Mäkivaara Jonna RasKa 51.55 0.10.49 33.79 33.79
3 Puputti Jenny HiKi 51.57 0.10.51 32.72 32.72
4 Ristimäki Minna HS 1.01.30 0.20.24 26.76 26.76
5 Niva Anu LaiVe 1.04.21 0.23.15 24.73 24.73
6 Havia-Holkko Päivi MaMa 1.11.07 0.30.01 21.61 21.61
Orell Johanna TuMe EIL -
Miettunen Kaisa Pohjant EIL -
Antell Sanna KeU EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtala Alex PIF 9.40 0.00.00
2 Konttila Akseli Koovee 10.14 0.00.34
3 Maronen Matias Lynx 11.18 0.01.38
4 Karttila Aleksi MSParma 11.22 0.01.42
5 Hanhijärvi Paulus EsAk 11.55 0.02.15
6 Mustajoki Olli TP 12.02 0.02.22
7 Alajoutsi Jasper Koovee 12.28 0.02.48
8 Kolkkala Vertti MSParma 12.50 0.03.10
9 Haapala Tuomo PR 13.12 0.03.32
10 Fingerroos Casper PR 13.15 0.03.35
11 Nieminen Juho TP 14.13 0.04.33
12 Reiman Antti AngA 14.29 0.04.49
13 Viilo Tommi TP 15.02 0.05.22
14 Koskinen Olli HiKi 16.14 0.06.34
15 Röntynen Leevi TuS 16.44 0.07.04
16 Karru Sami VaRa 19.02 0.09.22
Tiirikainen Ville UlvUra HYL -
Liljeström Tommi HS EIL -
Laitamäki Wille HiKi EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 10.59 0.00.00
2 Aho Anni TuS 11.21 0.00.22
3 Laurén Jill PIF 11.52 0.00.53
4 Westerlund Wilma PIF 12.07 0.01.08
5 Ojala Aino UlvUra 12.12 0.01.13
6 Kurhinen Anna RaVa 12.17 0.01.18
7 Ankelo Elsa MSParma 12.24 0.01.25
8 Salonen Venla HS 12.43 0.01.44
9 Valtonen Essi MSParma 12.58 0.01.59
10 Sankelo Emma Pohjant 13.41 0.02.42
11 Neuvonen Noora TuS 13.45 0.02.46
12 Ivars Malin Femman 14.02 0.03.03
13 Pohjalainen Emmi LoJa 14.39 0.03.40
14 Haapasalo Wilma Pohjant 14.46 0.03.47
15 Leinamo Sonja Keihäs 15.22 0.04.23
16 Saarinen Sini Rasti88 15.34 0.04.35
17 Hästö Louisa Femman 16.15 0.05.16
18 Tuomisto Saara MSParma 18.53 0.07.54
19 Hartman Henna S-JKL 23.47 0.12.48
Loukusa Iina Iisu EIL -
Filppula Ella VaHa EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Tuomas Keihäs 13.12 0.00.00
2 Klemettinen Simo S-JKL 15.21 0.02.09
3 Laavainen Aamos MSParma 16.02 0.02.50
4 Kallioniemi Jami RaLu 16.27 0.03.15
5 Ekwik Niclas Lynx 22.11 0.08.59
6 Andersson Riku MSParma 26.25 0.13.13

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Loukusa Anni Iisu 15.52 0.00.00
2 Aalto Maija MSParma 17.06 0.01.14

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 10.27 0.00.00
2 Ankelo Jussi MSParma 13.07 0.02.40
3 Ekholm Linus Trian 13.08 0.02.41
4 Liponkoski Onni TP 13.42 0.03.15
5 Vennelä Nuutti KangSK 13.43 0.03.16
6 Liponkoski Eino TP 13.50 0.03.23
7 Töyrylä Rasmus KyS 14.28 0.04.01
8 Lindroos Elias PIF 14.31 0.04.04
9 Huisko Antti MSParma 15.02 0.04.35
10 Maronen Markus Lynx 15.21 0.04.54
11 Aalto Lauri MSParma 16.07 0.05.40
12 Lakanen Lauri Koovee 17.08 0.06.41
13 Pohjalainen Oskari LoJa 17.57 0.07.30
14 Krappe Joose MSParma 18.36 0.08.09
15 Kukkonen Aaro VeVe 19.19 0.08.52
16 Alakoski Eino TP 20.28 0.10.01
17 Liljeström Matias HS 35.16 0.24.49
Länsiluoto Juho HS EIL -
Karru Matias VaRa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 12.13 0.00.00
2 Siivonen Kerttu RaLu 12.38 0.00.25
3 Elovaara Emma AngA 13.33 0.01.20
4 Jussila Emma TP 14.18 0.02.05
5 Tupitsa Milla HS 14.22 0.02.09
6 Krappe Jenny MSParma 16.53 0.04.40
7 Taini Elli JRV 17.45 0.05.32
8 Donner Emma PIF 18.35 0.06.22
9 Karttila Inkeri MSParma 19.46 0.07.33
10 Suntioinen Iida KaRa 20.28 0.08.15
11 Häkkinen Kaisla Koovee 29.26 0.17.13
12 Kukkonen Emilia VeVe 32.05 0.19.52
13 Laakso Liisa Keihäs 42.49 0.30.36
14 Fingerroos Sofia PR 43.37 0.31.24

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 8.13 0.00.00
2 Haapala Juuso PR 12.28 0.04.15
3 Riissanen Pyry EsAk 33.17 0.25.04
Filppula Juho VaHa EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Vieno HS 11.39 0.00.00
2 Alakoski Siiri TP 12.31 0.00.52
3 Virtala Emmi PIF 15.33 0.03.54