FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games 2. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aapo Lynx 1.23.40 0.00.00 91.72 91.74
2 Grishman Denis RaVa 1.25.04 0.01.24 89.79 89.81
3 Salervo Mikko OK77 1.26.18 0.02.38 88.09 88.11
4 Niemi Vili RR 1.26.34 0.02.54 87.40 87.42
5 Metsälä Juuso KR 1.26.53 0.03.13 86.67 86.69
6 Wickholm Jörgen Trian 1.28.08 0.04.28 85.03 85.05
7 Hämäläinen Sami MSParma 1.28.32 0.04.52 84.24 84.26
8 Liukkonen Matti RR 1.29.19 0.05.39 83.10 83.12
9 Simosas Otto Trian 1.30.19 0.06.39 81.78 81.80
10 Virta Jani Trian 1.30.52 0.07.12 80.89 80.91
11 Saramäki Niklas Lynx 1.31.13 0.07.33 80.19 80.20
12 Stenlund Daniel PR 1.31.38 0.07.58 79.43 79.44
13 Pohjola Lauri S-JKL 1.32.26 0.08.46 78.35 78.37
14 Brunell Filip Trian 1.32.40 0.09.00 77.77 77.78
15 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.34.36 0.10.56 75.80 75.81
16 Mansner Victor Trian 1.34.58 0.11.18 75.13 75.14
17 Väisänen Marko RR 1.38.06 0.14.26 72.36 72.37
18 Vähänen Sami RR 1.39.35 0.15.55 70.92 70.93
19 Kuukka Elias TP 1.40.03 0.16.23 70.23 70.24
20 Gabitov Rinat EsSu 1.42.29 0.18.49 68.21 68.22
21 Hasu Topi Trian 1.42.36 0.18.56 67.78 67.80
22 Vesanto Anssi EsSu 1.46.38 0.22.58 64.88 64.89
23 Hasu Simo Trian 1.50.51 0.27.11 62.09 62.10
24 Valkonen Lauri LS-37 1.54.13 0.30.33 59.94 59.96
25 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.56.20 0.32.40 58.55 58.56
26 Kyyrönen Samuli RR 1.58.48 0.35.08 57.03 57.04
Yordanov Teodor OK77 HYL -
Mertanen Simo Koovee HYL -
Parjanne Antti TuMe KES -
Mjösund Asgeir MSParma KES -
Mikander Christopher Trian KES -
Huotari Lauri LS-37 KES -
Blomster Daniel Trian KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 1.07.06 0.00.00 89.23 85.47
2 Gunell Yvonne PIF 1.08.11 0.01.05 86.72 83.06
3 Saarimäki Heini AngA 1.10.08 0.03.02 83.24 79.73
4 Paukkunen Sanna MSParma 1.10.33 0.03.27 81.69 78.24
5 Åkerman Anu HiKi 1.11.19 0.04.13 79.76 76.40
6 Hulkkonen Johanna SKUusi 1.11.24 0.04.18 78.62 75.30
7 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.13.01 0.05.55 75.85 72.65
8 Suomalainen Sari LeSi 1.29.19 0.22.13 61.17 58.59
9 Westerlund Ina OK77 1.29.59 0.22.53 59.89 57.36
10 Meriheinä Sabrina SKUusi 1.33.16 0.26.10 56.98 54.57
11 Sundberg Karoliina Lynx 1.36.49 0.29.43 54.11 51.83
Pensas Johanna LappRi KES -
Liikanen Marjo RR KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leonhardt Matthias SUI 1.10.13 0.00.00 80.53 80.69
2 Hyvönen Pekka AngA 1.12.14 0.02.01 78.03 78.18
3 Mattila Tomi AngA 1.14.26 0.04.13 75.49 75.63
4 Laine Tuomo HiKi 1.15.07 0.04.54 74.56 74.70
5 Nurmiainen Aaro LappRi 1.15.08 0.04.55 74.30 74.44
6 Toivio Heikki AngA 1.16.20 0.06.07 72.90 73.04
7 Elo Markku AngA 1.16.34 0.06.21 72.44 72.58
8 Laiho Aapo VeVe 1.17.29 0.07.16 71.35 71.49
9 Mäkinen Vesa AngA 1.18.45 0.08.32 69.97 70.11
10 Von Arx Philipp LS-37 1.18.58 0.08.45 69.55 69.69
11 Järvinen Seppo LS-37 1.20.00 0.09.47 68.43 68.56
12 Niskanen Teemu LS-37 1.20.45 0.10.32 67.57 67.70
13 Friederich Hannes SUI 1.20.49 0.10.36 67.29 67.42
14 Kleemola Lauri Lynx 1.22.37 0.12.24 65.61 65.73
15 Rantala Valtteri LS-37 1.22.48 0.12.35 65.24 65.37
16 Saarela Ville KoS 1.23.14 0.13.01 64.69 64.81
17 Maajärvi Matti LappRi 1.25.10 0.14.57 63.01 63.13
18 Takala Matti VaHa 1.25.32 0.15.19 62.52 62.64
19 Ritasalo Teemu EsAk 1.26.55 0.16.42 61.32 61.44
20 Pajula Kimmo TuMe 1.26.58 0.16.45 61.08 61.20
21 Kokkila Ville EsSu 1.27.08 0.16.55 60.76 60.87
22 Ahlqvist Lars-Johan Trian 1.27.41 0.17.28 60.17 60.28
23 Rantala Jyri Koovee 1.28.47 0.18.34 59.22 59.33
24 Sankari Matias LS-37 1.30.14 0.20.01 58.07 58.18
25 Kettunen Pyry SäynSa 1.30.16 0.20.03 57.85 57.96
26 Rantala Petteri KoS 1.32.46 0.22.33 56.09 56.20
27 Ojapalo Joona Lynx 1.34.11 0.23.58 55.06 55.16
28 Kokkila Kalle EsSu 1.36.08 0.25.55 53.75 53.86
29 Honkonen Atte HyRa 1.36.24 0.26.11 53.42 53.52
30 Vainiomäki Markus SuSe 1.36.58 0.26.45 52.92 53.02
31 Saramäki Markus Lynx 1.38.24 0.28.11 51.96 52.06
32 Sundström Mikael Trian 1.40.56 0.30.43 50.48 50.58
33 Lombriser Lukas SUI 1.43.14 0.33.01 49.18 49.28
34 Frey Alexander OK77 1.44.17 0.34.04 48.51 48.61
35 Blomster Fredrik Trian 1.44.55 0.34.42 48.05 48.14
36 Turunen Markus RR 1.53.22 0.43.09 44.31 44.39
37 Jabas Yannick SUI 1.53.40 0.43.27 44.03 44.12
38 Karlå Mathias Trian 1.55.27 0.45.14 43.20 43.28
39 Hirvonen Kimmo LS-37 1.55.41 0.45.28 42.95 43.04
40 Leinonen Jaakko YlikNM 2.01.00 0.50.47 40.92 40.99
41 Lindqvist Antti SKUusi 2.01.13 0.51.00 40.69 40.77
42 Ruokolainen Mikko OK77 2.03.29 0.53.16 39.80 39.88
43 Ahokainen Nike Pihkan 2.06.12 0.55.59 38.80 38.88
Hohl Christian NOR KES -
Kankkunen Matias OK77 KES -
Valkonen Henri IHR KES -
Visuri Kare OK77 KES -
Ylijoki Saku EsSu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilska Kimmo RR 48.48 0.00.00 70.66 71.27
2 Metsälä Tuomas Lynx 51.34 0.02.46 66.04 66.61
3 Närvä Marko Lynx 53.32 0.04.44 62.80 63.35
4 Wickholm Roy Raseborg 1.01.39 0.12.51 53.84 54.30
5 Matilainen Juha LS-37 1.10.41 0.21.53 46.35 46.75
6 Louhisola Toni TuMe 1.12.42 0.23.54 44.47 44.85
7 Kivelä Janne AngA 1.14.25 0.25.37 42.86 43.23
8 Herren Jonas SUI 1.16.05 0.27.17 41.36 41.72
9 Täppinen Jan Raseborg 1.24.17 0.35.29 36.82 37.14
10 Meriheinä Ulf Pihkan 1.25.46 0.36.58 35.68 35.99
11 Huhtala Juho-Matti YlKi 1.34.23 0.45.35 31.97 32.25
12 Oppliger Severin SUI 1.37.41 0.48.53 30.45 30.71
13 Burkhard Jonas SUI 1.41.48 0.53.00 28.79 29.04

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaramo Panu EsSu 56.18 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kapiainen Tomi RaKaS 1.11.01 0.00.00 66.74 65.63
2 Muikku Anssi AnttU 1.16.37 0.05.36 61.09 60.08
3 Vahala Jani MaMa 1.17.56 0.06.55 59.30 58.31
4 Villa Juha KaRa 1.22.10 0.11.09 55.52 54.60
5 Ristiniitty Teemu RaVi 1.26.02 0.15.01 52.34 51.47
6 Vompe Alexander RUS 1.35.18 0.24.17 46.62 45.85
7 Lassila Jussi PiTa 1.36.17 0.25.16 45.53 44.78
8 Luokola Kalle Downtown 1.52.44 0.41.43 38.36 37.73
9 Terävä Antti Pihkan 1.59.04 0.48.03 35.83 35.23
10 Kalvas Teemu KeU 2.12.10 1.01.09 31.83 31.30
Beitnes Amund OK77 HYL -
Leppävuori Ilkka TP KES -
Lehto Mikko MaMa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anders HiKi 1.08.52 0.00.00 67.77 67.49
2 Levijoki Sami HiKi 1.14.46 0.05.54 62.18 61.92
3 Kivilaakso Janne Lynx 1.15.22 0.06.30 61.44 61.18
4 Pavilainen Alexei HlS 1.15.54 0.07.02 60.77 60.51
5 Åberg Janne HyRa 1.16.13 0.07.21 60.27 60.02
6 Laine Kari HiKi 1.16.41 0.07.49 59.66 59.41
7 Partanen Tapani HyRa 1.19.00 0.10.08 57.68 57.44
8 Aumo Janne Lynx 1.20.05 0.11.13 56.67 56.43
9 Angelov Alexandr RUS 1.20.55 0.12.03 55.86 55.62
10 Laitamäki Mika HlT 1.21.19 0.12.27 55.36 55.12
11 Arola Pertti Rasti88 1.21.24 0.12.32 55.08 54.84
12 Gröhn Timo HU-46 1.21.29 0.12.37 54.79 54.56
13 Kyllästinen Jyri RaLu 1.24.29 0.15.37 52.63 52.41
14 Kemppi Joni RR 1.24.32 0.15.40 52.38 52.16
15 Heikkonen Rami SuSi 1.26.47 0.17.55 50.81 50.59
16 Fiskars Stefan Raseborg 1.30.31 0.21.39 48.51 48.30
17 Hannula Markus MU 1.30.50 0.21.58 48.14 47.93
18 Eglin Michael SUI 1.31.00 0.22.08 47.85 47.65
19 Yaschenko Sergey RUS 1.32.18 0.23.26 46.97 46.78
20 Viero Jussi LaihLu 1.37.18 0.28.26 44.37 44.18
21 Lehtonen Tero SuSi 1.37.48 0.28.56 43.96 43.77
22 Nikkinen Jyrki HyRa 1.38.41 0.29.49 43.38 43.19
23 Torvela Niko HTH 1.38.54 0.30.02 43.09 42.91
24 Viisanen Ville ORa 1.41.15 0.32.23 41.91 41.73
25 Maasilta Tommi RaVa 1.41.23 0.32.31 41.68 41.50
26 Pyy Erkko AngA 1.42.29 0.33.37 41.05 40.87
27 Virtanen Joni EsSu 1.42.36 0.33.44 40.82 40.65
28 Laaksonen Pasi EsSu 1.42.40 0.33.48 40.62 40.44
29 Skopinskiy Sergey RUS 1.43.32 0.34.40 40.10 39.93
30 Havula Jarmo HTH 1.43.49 0.34.57 39.81 39.64
31 Horppu Matti PertPe 1.47.20 0.38.28 38.34 38.17
32 Maronen Mikke Lynx 1.48.06 0.39.14 37.89 37.73
33 Juutila Juha EsSu 1.48.50 0.39.58 37.47 37.31
34 Leinikka Harri Raseborg 1.52.02 0.43.10 36.23 36.08
35 Blomgren Peter PIF 1.56.59 0.48.07 34.54 34.40
36 Kero Mikko OK77 1.59.31 0.50.39 33.66 33.51
37 Lammi Uki OC Puist 2.15.22 1.06.30 29.58 29.45
38 Reeni Esko RiSu 2.16.56 1.08.04 29.11 28.98
Rybakov Andrey RUS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Mikael Lynx 1.00.35 0.00.00 64.08 64.02
2 Morozov Alexey RUS 1.02.40 0.02.05 61.67 61.62
3 Vuorenpää Asmo LaJy 1.02.45 0.02.10 61.32 61.26
4 Viskari Jukka HiKi 1.04.50 0.04.15 59.09 59.03
5 Niskanen Petteri RasHy 1.08.15 0.07.40 55.88 55.82
6 Ekström Thomas MSParma 1.08.44 0.08.09 55.23 55.18
7 Kerkola Mika SuSi 1.09.22 0.08.47 54.48 54.43
8 Kivilaakso Sami Lynx 1.09.52 0.09.17 53.85 53.80
9 Palmen Henrik EsSu 1.10.53 0.10.18 52.83 52.78
10 Malinen Juha KR 1.14.19 0.13.44 50.16 50.11
11 Lehto Milko KarjUra 1.14.31 0.13.56 49.80 49.75
12 Koskela Jarmo OK77 1.15.38 0.15.03 48.84 48.79
13 Tilli Juha Lynx 1.16.13 0.15.38 48.24 48.19
14 Lahtinen Jukka HiKi 1.17.49 0.17.14 47.03 46.98
15 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.18.07 0.17.32 46.63 46.58
16 Mårtenson Rasmus OK77 1.18.13 0.17.38 46.35 46.30
17 Autio Rauno KaRa 1.19.23 0.18.48 45.45 45.41
18 Kahiala Jari Pihkan 1.19.55 0.19.20 44.93 44.89
19 Taskila Sakari LeSi 1.21.22 0.20.47 43.92 43.88
20 Pihlajaniemi Janne VePo 1.21.30 0.20.55 43.64 43.60
21 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 1.22.08 0.21.33 43.10 43.05
22 Heinilä Hannu RaVa 1.22.26 0.21.51 42.73 42.69
23 Koponen Visa PertPe 1.23.07 0.22.32 42.17 42.13
24 Huttunen Matti Pihkan 1.23.14 0.22.39 41.91 41.87
25 Kulmala Mika RR 1.25.14 0.24.39 40.72 40.68
26 Laine Arttu EsSu 1.25.26 0.24.51 40.43 40.39
27 Lehtonen Timo LS-37 1.25.50 0.25.15 40.04 40.00
28 Ulyanov Ilya RUS 1.26.01 0.25.26 39.76 39.72
29 Määttänen Pekka EsSu 1.30.06 0.29.31 37.76 37.73
30 Putkinen Kimmo Lynx 1.31.07 0.30.32 37.15 37.12
31 Ritvanen Paavo Pihkan 1.32.01 0.31.26 36.60 36.57
32 Lindahl Anders Trian 1.34.45 0.34.10 35.37 35.33
33 Weiss Robert OK77 2.01.12 1.00.37 27.51 27.48
34 Kauhanen Ari OK77 2.02.49 1.02.14 27.01 26.98
35 Raitola Mika Lynx 2.16.02 1.15.27 24.26 24.23

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 53.48 0.00.00 60.94 60.50
2 Partanen Juha RasHy 55.35 0.01.47 58.72 58.29
3 Ray Tomas OK77 1.08.08 0.14.20 47.68 47.34
4 Niinimäki Risto Pihkan 1.08.45 0.14.57 47.04 46.70
5 Väänänen Urpo KR 1.09.03 0.15.15 46.62 46.28
6 Sorri Esko RaHa 1.14.15 0.20.27 43.15 42.84
7 Jylhä Seppo KäTa 1.14.59 0.21.11 42.53 42.23
8 Karjalainen Harri EsSu 1.15.17 0.21.29 42.17 41.86
9 Väisänen Juha MU 1.16.36 0.22.48 41.25 40.95
10 Karjala Jarmo RaVi 1.18.15 0.24.27 40.19 39.90
11 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.18.35 0.24.47 39.83 39.54
12 Ihalainen Vesa Navi 1.19.33 0.25.45 39.15 38.87
13 Gehriger Peter SUI 1.20.55 0.27.07 38.31 38.03
14 Frilander Heikki Trian 1.22.23 0.28.35 37.45 37.18
15 Oppliger Martin SUI 1.22.32 0.28.44 37.20 36.93
16 Perälä Harry KeU 1.22.44 0.28.56 36.93 36.66
17 Laine Kimmo KyS 1.26.44 0.32.56 35.05 34.80
18 Lahtonen Janne LHR 1.27.22 0.33.34 34.63 34.38
19 Huhtanen Ossi TP 1.28.14 0.34.26 34.12 33.87
20 Hänninen Jukka HiKi 1.28.46 0.34.58 33.75 33.50
21 Kaskilahti Hannu ViiSu 1.31.38 0.37.50 32.53 32.29
22 Schneider Thomas SUI 1.31.42 0.37.54 32.34 32.11
23 Kuusholma Ari Hiisi 1.35.29 0.41.41 30.90 30.68
24 Antikainen Jarmo MU 1.35.57 0.42.09 30.60 30.38
25 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.36.47 0.42.59 30.18 29.96
26 Rutz Peter SUI 1.41.12 0.47.24 28.72 28.51
27 Helander Rami SuVe 1.48.25 0.54.37 26.67 26.47
28 Launis Kasperi Raus 1.54.41 1.00.53 25.08 24.90
29 Burkhard Martin SUI 1.56.13 1.02.25 24.62 24.44
30 Huhtala Ismo YlKi 2.00.12 1.06.24 23.68 23.51
31 Bill Fredy SUI 2.03.23 1.09.35 22.95 22.78
32 Saarhelo Kai Lynx 2.18.09 1.24.21 20.39 20.24
Sorri Pertti RaHa KES -
Numminen Hannu EsAk KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti KeU 57.04 0.00.00 64.08 63.16
2 Markki Tapio EsSu 59.07 0.02.03 61.49 60.60
3 Lehto Kari TuMe 1.00.20 0.03.16 59.88 59.02
4 Partanen Timo RasHy 1.02.27 0.05.23 57.50 56.67
5 Kauppinen Tuomo HyRa 1.03.20 0.06.16 56.35 55.54
6 Niemi Arto RR 1.05.15 0.08.11 54.36 53.58
7 Autio Ossi HyRa 1.07.02 0.09.58 52.59 51.83
8 Mannila Tapio RasKa 1.09.18 0.12.14 50.55 49.82
9 Ylönen Juhani VaajTe 1.11.01 0.13.57 49.02 48.31
10 Paganus Ari AngA 1.13.50 0.16.46 46.85 46.18
11 Viili Osmo MSParma 1.13.52 0.16.48 46.54 45.87
12 Jokimies Pekka MSParma 1.15.19 0.18.15 45.35 44.70
13 Reinikka Kenneth HyRa 1.15.56 0.18.52 44.69 44.05
14 Ojapalo Ilkka RR 1.16.05 0.19.01 44.31 43.68
15 Laine Markku MU 1.16.37 0.19.33 43.72 43.09
16 Parkkinen Kauko RR 1.19.05 0.22.01 42.08 41.47
17 Karvonen Jukka LeSi 1.19.53 0.22.49 41.38 40.79
18 Jokinen Arto HlS 1.28.35 0.31.31 37.07 36.54
19 Suvitaival Pekka MU 1.28.43 0.31.39 36.77 36.24
20 Koistinen Kari HiKi 1.29.19 0.32.15 36.28 35.75
21 Väre Timo HyRa 1.45.57 0.48.53 30.37 29.94
22 Honkimaa Ari EsSu 1.53.42 0.56.38 28.11 27.70
Vuorinen Pekka Trian KES -
Rantala Jari Koovee KES -
Parnetti Roy KeU KES -
Jylhä Kauko KäTa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Ilkka AngA 49.39 0.00.00 59.17 58.98
2 Salmi Veijo RR 55.06 0.05.27 53.10 52.92
3 Pellinen Jari AngA 55.28 0.05.49 52.53 52.35
4 Piironen Markku KR 55.40 0.06.01 52.12 51.94
5 Mueller Willi SUI 56.02 0.06.23 51.56 51.39
6 Helkkula Rauli TuMe 56.18 0.06.39 51.10 50.93
7 Halme Tapio AngA 56.20 0.06.41 50.85 50.68
8 Saramäki Jukka Lynx 57.18 0.07.39 49.78 49.61
9 Toivonen Esa TarpSu 57.37 0.07.58 49.29 49.13
10 Kallio Lasse SuSi 1.02.25 0.12.46 45.31 45.15
11 Sani Mikko HU-46 1.03.32 0.13.53 44.32 44.17
12 Vainio Jarmo HlS 1.03.55 0.14.16 43.86 43.71
13 Pettersson Staffan Lynx 1.04.09 0.14.30 43.51 43.36
13 Ranta-Puska Kari EsAk 1.04.09 0.14.30 43.51 43.36
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.06.33 0.16.54 41.57 41.43
16 Leinonen Markku KuoSu 1.06.56 0.17.17 41.15 41.01
17 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.08.18 0.18.39 40.15 40.01
18 Väätäinen Seppo EsSu 1.08.26 0.18.47 39.89 39.76
19 Kaukiainen Raimo HU-46 1.08.33 0.18.54 39.64 39.51
20 Popov Oleg Pihkan 1.09.19 0.19.40 39.03 38.90
21 Tuomola Touko Rasti88 1.09.34 0.19.55 38.71 38.58
22 Antell Kai KeU 1.11.00 0.21.21 37.76 37.63
23 Vaara Jari KanSu 1.11.32 0.21.53 37.31 37.18
24 Miettinen Heikki HyRa 1.15.10 0.25.31 35.34 35.22
25 Liukkala Pekka HauSi 1.15.49 0.26.10 34.88 34.76
26 Kinkki Seppo HyRa 1.18.28 0.28.49 33.54 33.43
27 Selenius Carl Pihkan 1.19.02 0.29.23 33.15 33.04
28 Niskanen Heikki TVV 1.19.17 0.29.38 32.89 32.78
29 Kapanen Jarmo RiSu 1.21.06 0.31.27 32.00 31.89
30 Nykänen Pentti Jyry 1.22.58 0.33.19 31.13 31.03
31 Koskinen Kaj VaHa 1.25.57 0.36.18 29.91 29.81
32 Hyvönen Markku RasPi 1.27.14 0.37.35 29.33 29.23
33 Niemi Ilkka EsSu 1.29.24 0.39.45 28.48 28.39
34 Laukka Ville Raus 1.30.11 0.40.32 28.10 28.00
35 Tarvainen Juhani PiTa 1.42.17 0.52.38 24.65 24.57
36 Koskialho Jouko RaLu 1.53.42 1.04.03 22.07 22.00
Ahlroth Timo TurSa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 61
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 51.25 0.00.00 53.55 53.53
2 Peippo Tapio SKVuoksi 53.08 0.01.43 51.69 51.67
3 Kanste Pekka Raseborg 53.49 0.02.24 50.91 50.89
4 Helkkula Simo PiTa 56.08 0.04.43 48.69 48.67
4 Wessman Risto HiKi 56.08 0.04.43 48.69 48.67
6 Inkinen Paavo Jyry 58.05 0.06.40 46.81 46.80
7 Lassila Heikki PiTa 58.35 0.07.10 46.30 46.28
8 Lempinen Heikki Raseborg 59.46 0.08.21 45.27 45.25
9 Nieminen Pertti RR 1.00.11 0.08.46 44.84 44.82
10 Pajala Tauno EsSu 1.01.49 0.10.24 43.54 43.53
11 Kuusi Klaus Mesik 1.02.53 0.11.28 42.69 42.68
12 Tolvanen Mauri LeSi 1.03.04 0.11.39 42.46 42.44
13 Kuokkanen Seppo Pihkan 1.04.37 0.13.12 41.34 41.32
14 Salmenoja Pertti HirvHe 1.04.43 0.13.18 41.17 41.15
15 Uljas Risto Jyry 1.05.04 0.13.39 40.84 40.82
16 Turunen Erkki SuSe 1.05.13 0.13.48 40.64 40.62
17 Kataja Lasse SuSi 1.06.16 0.14.51 39.89 39.88
18 Peltola Timo MSParma 1.07.58 0.16.33 38.79 38.78
19 Hyvönen Eero PorvU 1.08.00 0.16.35 38.67 38.66
20 Valldén Kari LeSi 1.08.08 0.16.43 38.49 38.48
21 Tamminen Pentti PertPe 1.08.48 0.17.23 38.02 38.01
22 Tammisaari Pentti HirvHe 1.08.51 0.17.26 37.89 37.88
23 Kurvinen Veijo HiKi 1.10.10 0.18.45 37.08 37.07
24 Nippala Juhani Jyry 1.11.17 0.19.52 36.41 36.39
25 Väli-Klemelä Seppo PR 1.11.36 0.20.11 36.15 36.14
26 Huovila Timo KaRa 1.12.09 0.20.44 35.78 35.77
27 Tanttu Unto KeU 1.12.27 0.21.02 35.54 35.52
28 Mäkilä Ilmari EsSu 1.12.45 0.21.20 35.29 35.28
29 Savonen Esko HlS 1.13.20 0.21.55 34.92 34.91
30 Järvinen Jorma KeU 1.13.31 0.22.06 34.74 34.73
31 Nikkari Paavo LS-37 1.14.39 0.23.14 34.12 34.11
32 Mouhu Reijo RaKaS 1.18.16 0.26.51 32.46 32.44
33 Laine Juhani KaRa 1.19.07 0.27.42 32.02 32.01
34 Virtanen Markku EsAk 1.19.25 0.28.00 31.81 31.80
35 Lindberg Pekka LeSi 1.20.41 0.29.16 31.23 31.22
36 Sompi Eero JRV 1.21.00 0.29.35 31.02 31.01
37 Kämpe Leif Raseborg 1.21.05 0.29.40 30.90 30.89
38 Ryynänen Jorma Pihkan 1.23.49 0.32.24 29.81 29.80
39 Vuorio Olavi JäPa 1.24.23 0.32.58 29.53 29.52
40 Mattila Hannu EsAk 1.24.36 0.33.11 29.37 29.36
41 Tolvanen Harri Pihkan 1.26.03 0.34.38 28.80 28.79
42 Sundbäck Tom Trian 1.26.16 0.34.51 28.65 28.64
43 Parviainen Martti XYZ 1.27.05 0.35.40 28.30 28.29
44 Kihlman Klaus PiTa 1.28.07 0.36.42 27.89 27.88
45 Kuosa Harri LoJa 1.30.00 0.38.35 27.23 27.22
46 Holappa Paavo TVV 1.30.07 0.38.42 27.12 27.11
47 Reijula Tapio Mesik 1.30.13 0.38.48 27.01 27.00
48 Kytöjoki Juhani Jyry 1.32.00 0.40.35 26.41 26.40
49 Romula Tuomo Mesik 1.32.02 0.40.37 26.33 26.32
50 Heiskanen Risto EsSu 1.35.46 0.44.21 25.23 25.22
51 Kattilakoski Eero KPV 1.37.41 0.46.16 24.67 24.66
52 Juvonen Jorma EsSu 1.38.08 0.46.43 24.48 24.47
53 Penttinen Heikki LS-37 1.40.26 0.49.01 23.85 23.84
54 Ahlqvist Pekka TuMe 1.42.41 0.51.16 23.26 23.25
55 Haapanen Matti RasKa 1.45.47 0.54.22 22.52 22.51
56 Partanen Risto HyRa 1.47.26 0.56.01 22.11 22.10
57 Nordqvist Raimo EsAk 1.48.52 0.57.27 21.75 21.74
58 Terävä Seppo XYZ 1.55.52 1.04.27 20.38 20.37
59 Paikkala Jarmo Jyry 1.58.59 1.07.34 19.79 19.78
60 Peltonen Pekka MU 2.02.06 1.10.41 19.23 19.22
Helin Jorma Jyry HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 46.56 0.00.00 49.53 49.09
2 Leppäkorpi Eero LeSi 51.19 0.04.23 45.14 44.73
3 Rautarae Veikko HirvHe 53.30 0.06.34 43.14 42.75
4 Tiira Pentti Lynx 54.19 0.07.23 42.33 41.95
5 Kallio Kari SuSi 57.07 0.10.11 40.11 39.75
6 Tolonen Kalle Mesik 57.28 0.10.32 39.71 39.36
7 Hämäläinen Reijo Pihkan 59.00 0.12.04 38.54 38.19
8 Kivistö Erkki Pihkan 59.42 0.12.46 37.94 37.61
9 Rapakko Timo SuSi 1.00.10 0.13.14 37.51 37.17
10 Rönn Ralf AOK 1.00.34 0.13.38 37.12 36.79
11 Rönkkö Paavo EsSu 1.02.24 0.15.28 35.89 35.57
12 Rusko Heikki VaajTe 1.03.10 0.16.14 35.32 35.01
13 Laine Erkki AngA 1.03.12 0.16.16 35.17 34.86
14 Sirola Risto KeU 1.03.37 0.16.41 34.81 34.50
15 Kankaanpää Jussi RaJu 1.03.42 0.16.46 34.63 34.32
16 Palomäki Mikko HyRa 1.03.51 0.16.55 34.41 34.11
17 Leino Reijo HiKi 1.03.56 0.17.00 34.23 33.93
18 Lepistö Lauri KeU 1.04.47 0.17.51 33.65 33.35
19 Kiiski Osmo SomEsa 1.04.58 0.18.02 33.43 33.13
20 Laine Eero RaVi 1.05.25 0.18.29 33.07 32.77
21 Anjala Risto LS-37 1.09.05 0.22.09 31.19 30.91
22 Heinonen Heikki LHR 1.10.19 0.23.23 30.52 30.25
23 Hedenström Rauno MaMa 1.10.22 0.23.26 30.38 30.11
24 Nenonen Mauri EsSu 1.11.21 0.24.25 29.84 29.58
25 Kervinen Unto JäPa 1.11.26 0.24.30 29.69 29.42
26 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.11.49 0.24.53 29.41 29.15
27 Kokkonen Seppo KeU 1.14.32 0.27.36 28.22 27.97
28 Kleemola Pauli PertPe 1.14.38 0.27.42 28.07 27.82
29 Laakso Raimo HaHa 1.15.37 0.28.41 27.60 27.35
30 Ihalainen Pauli SuVe 1.15.48 0.28.52 27.42 27.17
31 Suomela Simo RaLu 1.16.34 0.29.38 27.03 26.79
32 McLean Neil GBR 1.17.26 0.30.30 26.62 26.38
33 Seitajoki Reijo Jyry 1.22.18 0.35.22 24.94 24.72
34 Nuotio Olli SomEsa 1.23.08 0.36.12 24.59 24.37
35 Kärkkäinen Eero EsSu 1.23.28 0.36.32 24.39 24.17
36 Syväterä Pekka RiSu 1.35.10 0.48.14 21.30 21.11
37 Paasonen Seppo Pihkan 2.12.43 1.25.47 15.21 15.07
Karila Veijo Pihkan KES -
Saarinen Olli HiKi KES -
Virtanen Pekka TY KES -
Punkero Toivo LS-37 HYL -
Reinikainen Pentti Jyry HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Raimo HiKi 43.54 0.00.00 42.91 42.95
2 Viiri Jyrki HirvHe 48.30 0.04.36 38.45 38.49
3 Wastimo Reijo Pihkan 51.50 0.07.56 35.62 35.65
4 Setälä Toivo JäPa 53.53 0.09.59 33.91 33.94
5 Jokinen Eino HyRa 55.43 0.11.49 32.46 32.49
6 Suonpää Pentti EsAk 56.08 0.12.14 31.88 31.91
7 Juhonsalo Matti LHR 57.24 0.13.30 30.85 30.88
8 Haaramo Matti EsSu 58.34 0.14.40 29.91 29.94
9 Åberg Karl-Erik EsSu 1.05.03 0.21.09 26.64 26.67
10 Kuutti Jorma PertPe 1.05.34 0.21.40 26.14 26.17
11 Heikkilä Mikko MaMa 1.07.56 0.24.02 24.96 24.98
12 Aronen Osmo RasKa 1.08.21 0.24.27 24.53 24.55
13 Pasonen Armo OK77 1.10.09 0.26.15 23.63 23.65
14 Numminen Kimmo MeKo 1.20.58 0.37.04 20.24 20.26
15 Perkinen Osmo Pihkan 1.25.15 0.41.21 19.00 19.02
16 Kasi Servo KeU 1.26.50 0.42.56 18.44 18.46

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 51.40 0.00.00 31.16 31.17
2 Hirvikorpi Raimo HiKi 1.01.25 0.09.45 25.43 25.43
3 Liski Eero LHR 1.07.52 0.16.12 22.30 22.30
4 Kärki Viljo EsSu 1.20.08 0.28.28 18.28 18.29
5 Ijas Johannes KeU 1.27.39 0.35.59 16.16 16.17
Jakoaho Taisto HyRa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 42.39 0.00.00
2 Koivisto Johan TapTa 1.12.02 0.29.23

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knaapi Jouko SalVie 51.42 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rööm Rimmo SKVuoksi 1.24.26 0.00.00 55.58 51.34
2 Sainio Antti SKUusi 1.29.18 0.04.52 50.97 47.09
3 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.31.53 0.07.27 48.01 44.35
4 Jern Johan OK77 1.34.12 0.09.46 45.33 41.88
5 Lehto Linus KarjUra 1.39.15 0.14.49 41.61 38.44
Lehto Elias KarjUra HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Juuso HiKi 47.45 0.00.00 51.11 48.63
2 Talja Eljas OK77 48.26 0.00.41 49.97 47.54
3 Arola Topias PR 48.39 0.00.54 49.33 46.93
4 Mårtenson Valter OK77 50.27 0.02.42 47.17 44.87
5 Syrjäläinen Lauri HS 58.39 0.10.54 40.22 38.27
6 Johansson Väinö Keihäs 59.04 0.11.19 39.60 37.67
7 Seppä Iiro TuS 1.00.35 0.12.50 38.27 36.41
8 Jern Linus OK77 1.00.59 0.13.14 37.68 35.85
9 Vesilind Kaarel HS 1.02.08 0.14.23 36.66 34.88
10 Rööm Andres SKVuoksi 1.02.31 0.14.46 36.11 34.36
11 Heinonen Paavo HS 1.03.28 0.15.43 35.25 33.54
12 Lindberg Mikkel TuS 1.04.55 0.17.10 34.15 32.49
13 Väisänen Leevi HS 1.08.04 0.20.19 32.27 30.70
14 Tervakangas Mikko EsSu 1.11.27 0.23.42 30.46 28.98
15 Saranen Daniel HS 1.28.48 0.41.03 24.28 23.10
16 Kerkola Teemu SuSi 1.42.18 0.54.33 20.87 19.86
17 Skopinskiy Dmitry RUS 2.31.19 1.43.34 13.98 13.30
Ulyanov Vitaly RUS KES -
Malmberg Henri HS KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko TuS 16.40 0.00.00
2 Sandell Cedrik Raseborg 17.06 0.00.26
3 Uusitalo Topias EsAk 19.11 0.02.31
4 Ikola Atte HS 19.18 0.02.38
5 Raitola Sami Lynx 22.01 0.05.21
6 Autio Wertti HyRa 23.45 0.07.05
7 Reijonen Oskari Trian 23.49 0.07.09
8 Puusaari Aleksi SKUusi 24.06 0.07.26
9 Lintula Veikka Trian 25.03 0.08.23
10 Kukkonen Henri VeVe 26.01 0.09.21
11 Turban Siim EST 32.02 0.15.22
12 Tikkanen Elias EsSu 32.49 0.16.09
13 Partanen Lauri HyRa 33.28 0.16.48
14 Kyllästinen Iiro RaLu 34.33 0.17.53
15 Puupponen Lauri EsSu 35.22 0.18.42

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 10.04 0.00.00
2 Laitamäki Wille HiKi 11.38 0.01.34
3 Laaksonen Emil EsSu 12.43 0.02.39
4 Hamppu Anton HS 14.51 0.04.47
5 Väisänen Lenni HS 15.13 0.05.09
6 Sojakka Markus HS 17.11 0.07.07
7 Laakso Ilari RR 17.37 0.07.33
7 Määttälä Mikko EsSu 17.37 0.07.33
9 Kalvas Tuomo SKUusi 18.38 0.08.34
10 Boström Kristian Lynx 19.16 0.09.12
11 Haapala Oskar RR 22.26 0.12.22
12 Maronen Matias Lynx 26.09 0.16.05
13 Riiheläinen Juuso OK77 32.03 0.21.59
14 Mäkelä Elias Lynx 49.11 0.39.07

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Joni EsSu 17.18 0.00.00
2 Reijo Jesse RaVi 17.40 0.00.22
3 Himilä Atte RR 24.59 0.07.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 13.06 0.00.00
2 Gröhn Riku HU-46 13.51 0.00.45
3 Ruuskanen Tuomas MU 14.37 0.01.31
4 Koponen Matias Lynx 14.57 0.01.51
5 Mbembela Karim Lynx 16.47 0.03.41
6 Peltola Arttu Lynx 17.17 0.04.11
7 Ristimäki Väinö HS 17.49 0.04.43
8 Niskanen Aatu VeVe 24.21 0.11.15
9 Maasilta Aapo RaVa 25.58 0.12.52
10 Nikkanen Valtteri HiKi 37.54 0.24.48
11 Nuottajärvi Veeti Trian 49.34 0.36.28
Salomäki Jaakko SKUusi HYL -
Määttänen Markus EsSu HYL -
Aaltonen Tatu Lynx HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivilaakso Juho Lynx 11.45 0.00.00
1 Länsiluoto Juho HS 11.45 0.00.00
3 Packalén Anton Lynx 12.41 0.00.56
4 Vihavainen Vilppu Lynx 13.32 0.01.47
5 Sukselainen Otso Lynx 17.10 0.05.25
6 Hyvärinen Luukas EsSu 20.55 0.09.10
7 Hämeenniemi Lauri HS 34.16 0.22.31

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 13.57 0.00.00
2 Mäkelä Topias Lynx 15.31 0.01.34
3 Noponen Juho EsSu 16.10 0.02.13
4 Malmberg Vilho HS 16.11 0.02.14
5 Lintula Aapo Trian 19.42 0.05.45
6 Malmi Juho HS 27.52 0.13.55
7 Ruusu Rasmus EsSu 30.16 0.16.19
Ikola Aapo HS HYL -

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 10.15 0.00.00
2 Kemppi Anton RR 11.20 0.01.05
3 Maronen Markus Lynx 11.43 0.01.28
4 Koponen Rasmus Lynx 12.38 0.02.23
5 Mjösund Linus Lynx 14.06 0.03.51
6 Rybakov Ilya RUS 14.30 0.04.15
7 Isoherranen Antti Lynx 14.31 0.04.16
8 Lammi Tuomo HS 15.25 0.05.10
9 Mäkelä Onni Lynx 17.02 0.06.47
10 Leskinen Eemeli Lynx 17.19 0.07.04
11 Toivonen Nuutti RR 17.27 0.07.12
12 Saranen Mikael HS 17.37 0.07.22
13 Länsiluoto Väinö HS 18.23 0.08.08
14 Kallström Risto EsSu 20.05 0.09.50
15 Nuottajärvi Elias Trian 23.23 0.13.08
16 Mjösund Rasmus MSParma 29.46 0.19.31
17 Skopinskiy Ivan RUS 52.29 0.42.14

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 52.34 0.00.00 73.39 71.68
2 Kukkonen Saara LS-37 55.06 0.02.32 69.59 67.97
3 Jauhiainen Lena Trian 55.31 0.02.57 68.65 67.05
4 Latva-Kiskola Piia RasKu 56.08 0.03.34 67.49 65.92
5 Maisila Mirkka MSParma 56.16 0.03.42 66.92 65.36
6 Tahvanainen Venla EsSu 57.11 0.04.37 65.44 63.91
7 Seppänen Mari Trian 58.41 0.06.07 63.37 61.90
8 Fiskars Mikaela Raseborg 58.44 0.06.10 62.92 61.46
9 Boxström Agneta Trian 58.45 0.06.11 62.51 61.06
10 Sundbäck Jasmin Trian 59.48 0.07.14 61.03 59.61
11 Yliluikki Henna SuSi 1.00.26 0.07.52 60.00 58.61
12 von Frenckell Johanna Raseborg 1.01.59 0.09.25 58.13 56.78
13 Hyvärinen Emilia LS-37 1.04.00 0.11.26 55.94 54.63
14 Voutilainen Anna EsAk 1.04.56 0.12.22 54.78 53.50
15 Ruokolainen Miina OK77 1.04.57 0.12.23 54.41 53.14
16 Ilmoni Rafaela OK77 1.05.19 0.12.45 53.75 52.49
17 Isoniemi Tiina Jyry 1.06.53 0.14.19 52.14 50.93
18 Jacobsson Julia TVV 1.08.51 0.16.17 50.32 49.14
19 Vaano Kristiina OK77 1.10.57 0.18.23 48.50 47.37
20 Backlund Pernilla NOK 1.11.55 0.19.21 47.53 46.42
21 Vaaralahti Kirsi HyRa 1.12.36 0.20.02 46.76 45.67
22 Nefedova Irina EsSu 1.18.03 0.25.29 43.20 42.19
23 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.18.37 0.26.03 42.59 41.60
24 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.22.16 0.29.42 40.42 39.48
25 Hjelm Netta EsAk 1.22.53 0.30.19 39.84 38.91
26 Hasu Emmi Trian 1.25.24 0.32.50 38.40 37.50

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilska Tiina RR 52.59 0.00.00 57.66 56.59
2 Ojapalo Anna Lynx 56.12 0.03.13 53.34 52.35
3 Kottonen Annika Lynx 57.31 0.04.32 51.12 50.17
4 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.05.05 0.12.06 44.30 43.47
5 Kyläkoski Reetta PIF 1.15.10 0.22.11 37.60 36.89
6 Kleemola Katri PertPe 1.20.06 0.27.07 34.56 33.92
7 Antell Saara KeU 1.20.30 0.27.31 33.68 33.05
8 Laine Matilda RaVi 1.24.47 0.31.48 31.30 30.72
Hyvönen Noora AngA KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 1.03.07 0.00.00 63.59 60.12
2 Kangasaho Hanna Lynx 1.09.09 0.06.02 57.25 54.12
3 Laakso Sanna Hiisi 1.11.27 0.08.20 54.64 51.66
4 Nieminen Outi RR 1.18.22 0.15.15 49.12 46.44
5 Routsi Anastasia Hiisi 1.21.00 0.17.53 46.85 44.29
6 Wiklund Anna RaHa 1.22.00 0.18.53 45.61 43.12
7 Heikkilä Maija EsAk 1.23.46 0.20.39 43.99 41.59
8 Carlsson Sanna EsAk 1.29.10 0.26.03 40.71 38.49
9 Oinonen Lotta Pihkan 1.33.27 0.30.20 38.26 36.17
10 Sillanpää Hanna HyRa 1.42.37 0.39.30 34.31 32.44
11 Ristiniitty Minttu RaVi 2.09.01 1.05.54 26.87 25.40
Laakso Kati Hiisi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Tanja HiKi 1.05.54 0.00.00 67.33 66.84
2 Tahvanainen Anu LS-37 1.06.06 0.00.12 66.78 66.30
3 Aumo Jeannette Trian 1.06.30 0.00.36 66.03 65.55
4 Louhisola Meri Lynx 1.07.50 0.01.56 64.39 63.93
5 Marttila Outi EsSu 1.08.20 0.02.26 63.59 63.13
6 Niskanen Kirsi VeVe 1.08.49 0.02.55 62.81 62.35
7 Kivelä Riikka VeVe 1.09.57 0.04.03 61.46 61.02
8 Wartiainen Piritta EsSu 1.10.00 0.04.06 61.09 60.65
9 Ketola Mervi EsSu 1.14.58 0.09.04 56.74 56.33
10 Uusi-Simola Heli MU 1.18.52 0.12.58 53.64 53.25
11 Tiitola Annamari Lynx 1.20.43 0.14.49 52.13 51.75
12 Eglin Irene SUI 1.22.44 0.16.50 50.58 50.21
13 Nuottajärvi Sanna Trian 1.23.54 0.18.00 49.60 49.24
14 Isoherranen Kirsi Lynx 1.23.59 0.18.05 49.28 48.92
15 Lehto Salla Lynx 1.25.41 0.19.47 48.03 47.69
16 Rautakorpi Tiina EsAk 1.26.02 0.20.08 47.57 47.23
17 Laurila Milla Trian 1.26.15 0.20.21 47.19 46.85
18 Rantanen Mari KeU 1.27.02 0.21.08 46.50 46.16
19 Laurinen Mari HyRa 1.27.47 0.21.53 45.84 45.51
20 Lintula Kirsi Trian 1.28.58 0.23.04 44.97 44.65
21 Laurila Anneli Trian 1.29.49 0.23.55 44.29 43.97
22 Nyholm Tanja KaRa 1.30.52 0.24.58 43.53 43.21
23 Haavisto Mia HyRa 1.32.00 0.26.06 42.74 42.43
24 Skopinskaya Anastasia RUS 1.32.57 0.27.03 42.06 41.75
25 Rantamäki Pernilla EsSu 1.33.28 0.27.34 41.58 41.28
26 Yashchenko Maria RUS 1.43.08 0.37.14 37.46 37.19
27 Oja Iina Pihkan 1.44.57 0.39.03 36.59 36.33
28 Suominen Kristiina EsSu 1.58.13 0.52.19 32.29 32.06
Vompe Maria RUS KES -
Jylhä Sirpa EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 53.59 0.00.00 67.79 68.31
2 Heinaro Mervi EsSu 58.04 0.04.05 62.47 62.95
3 Boström Kirsi Lynx 59.30 0.05.31 60.42 60.89
4 Yli-Kauppila Marika Hiisi 1.04.51 0.10.52 54.94 55.36
5 Autti Marja-Liisa EsSu 1.04.54 0.10.55 54.40 54.82
6 Vainionpää Hanna HlS 1.06.53 0.12.54 52.30 52.71
7 Ray Carola OK77 1.12.12 0.18.13 48.00 48.37
8 Pikkarainen Anu EsAk 1.14.30 0.20.31 46.09 46.44
9 Kerkola Tiina SuSi 1.14.37 0.20.38 45.58 45.93
10 Hagman Terése Trian 1.17.52 0.23.53 43.27 43.60
11 Jern Tove OK77 1.29.20 0.35.21 37.35 37.64
12 Kahanpää Hanna EsSu 1.32.50 0.38.51 35.60 35.87
13 Paalanen Anne RR 1.48.37 0.54.38 30.13 30.36
14 Vehkamäki Hanna RaHa 2.00.57 1.06.58 26.79 26.99
15 Hanhijärvi Leena EsAk 2.04.15 1.10.16 25.82 26.01
16 Hohl Therese SUI 2.07.14 1.13.15 24.96 25.15
Koistinen Marjo EsSu KES -
Guseff Virpi HirvHe KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 1.08.21 0.00.00 54.46 52.92
2 Liukkonen Sirpa HlS 1.16.27 0.08.06 47.78 46.42
3 Juga Liisa KeU 1.22.26 0.14.05 43.46 42.23
4 Salmi Kirsti RR 1.34.59 0.26.38 36.99 35.94
5 Jurvakainen Tuija RasHy 1.44.19 0.35.58 33.01 32.07
6 Mäntynen Anne KR 1.51.09 0.42.48 30.35 29.49
7 Launis Teija Raus 2.14.08 1.05.47 24.63 23.93
8 Hilska Sanna KaRa 2.31.17 1.22.56 21.38 20.77
Manner Kirsi Pihkan KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Tuula HU-46 56.29 0.00.00 56.73 56.35
2 Vaara Marjatta KanSu 59.16 0.02.47 53.53 53.17
3 Puromies Merja EsSu 1.00.03 0.03.34 52.30 51.94
4 Borgenström Lotta HyRa 1.05.25 0.08.56 47.52 47.20
5 Jokinen Irma TurSa 1.05.49 0.09.20 46.74 46.43
6 Kokkila Marita EsSu 1.06.17 0.09.48 45.93 45.62
6 Jumppanen Helena Pihkan 1.06.17 0.09.48 45.93 45.62
8 Meriheinä Maire Pihkan 1.09.35 0.13.06 42.83 42.54
9 Lallo Tuula JoKu 1.10.48 0.14.19 41.64 41.36
10 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.11.57 0.15.28 40.53 40.26
11 Käkelä Anne RaVa 1.14.50 0.18.21 38.54 38.28
12 Leskinen Tiina Lynx 1.18.29 0.22.00 36.34 36.09
13 Krum Mirva Trian 1.33.53 0.37.24 30.04 29.83
14 Juhola Tuula HyRa 1.47.28 0.50.59 25.94 25.77
15 Markki Outi EsSu 1.51.28 0.54.59 24.72 24.56
Laaksonen Anita TarpSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 39.52 0.00.00 54.95 55.02
2 Seppänen Leila Trian 41.38 0.01.46 52.24 52.30
3 Suomela Margit RaLu 43.25 0.03.33 49.74 49.80
4 Strang Heidi HyRa 45.23 0.05.31 47.24 47.29
5 Juura Maarit KanSu 45.24 0.05.32 46.87 46.93
6 Soanjärvi Tuija Lynx 46.39 0.06.47 45.28 45.34
7 Salmenoja Hely HirvHe 47.23 0.07.31 44.25 44.30
8 Heinonen Kaija Pihkan 47.46 0.07.54 43.57 43.62
9 Kurvinen Ulla HiKi 49.07 0.09.15 42.05 42.10
10 Lappeteläinen Raija HyRa 51.10 0.11.18 40.06 40.11
11 Ojapalo Anneli RR 51.50 0.11.58 39.24 39.29
12 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 52.32 0.12.40 38.42 38.47
13 Bergström Anneli EsSu 56.18 0.16.26 35.58 35.62
14 Kanste Helena Raseborg 56.29 0.16.37 35.18 35.22
15 Patronen Lea EsAk 58.46 0.18.54 33.55 33.59
16 Koskialho Elisabeth RaLu 1.01.00 0.21.08 32.06 32.10
17 Miettinen Anneli HyRa 1.01.48 0.21.56 31.40 31.43
18 Tienari Pauliina KyRa 1.05.27 0.25.35 29.41 29.44
19 Karvonen Iris LeSi 1.06.00 0.26.08 28.92 28.96
20 Lipasti Hilkka EsSu 1.10.25 0.30.33 26.89 26.92
21 Hyvönen Eija RasPi 1.14.29 0.34.37 25.21 25.24
Windahl Leni Raseborg HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 47.36 0.00.00 51.51 51.21
2 Toivonen Vellamo OK77 48.25 0.00.49 50.16 49.87
3 Peltola Kati MSParma 49.45 0.02.09 48.36 48.07
4 Laitinen Hellevi EsAk 52.17 0.04.41 45.57 45.31
5 Kämäräinen Paula HiKi 55.03 0.07.27 42.87 42.62
6 Malmsten Beatrice Lynx 58.48 0.11.12 39.74 39.51
7 Sundberg Liisa Lynx 59.02 0.11.26 39.19 38.97
8 Wikström Sonja OK77 59.40 0.12.04 38.39 38.17
9 Ritasalo Maaria VaRa 1.02.22 0.14.46 36.36 36.15
10 Savonen Leena HlS 1.02.31 0.14.55 35.91 35.70
11 Åsten Salme Raseborg 1.04.47 0.17.11 34.30 34.10
12 Ahonen Ulla HlS 1.08.30 0.20.54 32.10 31.91
13 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.13.55 0.26.19 29.44 29.27
14 Lindsten Ulla Jyry 1.21.06 0.33.30 26.55 26.39
Pitkänen Eila JRV HYL -
Laine Irmeli KaRa HYL -
Reinikainen Pirjo Jyry KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 38.06 0.00.00 46.29 46.33
2 Tanska Eeva EsSu 39.30 0.01.24 43.91 43.94
3 Tulokas Tuula SuSi 45.33 0.07.27 37.43 37.46
4 Eskola Pirkko Rasti88 50.22 0.12.16 33.27 33.29
5 Tiira Anja Lynx 50.25 0.12.19 32.65 32.68
6 Reeni Eva RiSu 54.43 0.16.37 29.55 29.57
7 Salmela Juulia RiSu 1.20.27 0.42.21 19.73 19.75
8 Syväterä Hillevi RiSu 1.21.09 0.43.03 19.20 19.21
9 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.42.55 1.04.49 14.85 14.86
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 45.36 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 1.16.04 0.30.28

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holopainen Kaarina KeU 54.21 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttinen Sanni Navi 1.04.55 0.00.00 56.40 52.99
2 Tarvainen Heini Navi 1.05.19 0.00.24 53.95 50.69
3 Aho Petra Navi 1.09.53 0.04.58 48.46 45.53
4 Ray Jenny OK77 1.28.55 0.24.00 36.54 34.33
5 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.42.36 0.37.41 30.33 28.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granados Escartin Elva EsSu 1.24.24 0.00.00 38.80 36.11
2 Westerback Liva OK77 1.42.31 0.18.07 30.34 28.24
3 Weiss Michaela OK77 2.06.12 0.41.48 23.35 21.73
Nissinen Elina Navi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapala Ida RR 20.13 0.00.00
2 Aumo Isabella Trian 20.38 0.00.25
3 Lindahl Jannica Trian 22.02 0.01.49
4 Suntioinen Elli EsSu 23.23 0.03.10
5 Salomäki Eerika SKUusi 25.25 0.05.12
6 Ristimäki Aino HS 27.39 0.07.26
7 Lehikoinen Aino EsSu 31.05 0.10.52
8 Pärn Maire EST 1.23.42 1.03.29

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Aino Lynx 13.03 0.00.00
2 Tiljander Venla HyRa 14.57 0.01.54
3 Salonen Venla HS 15.04 0.02.01
4 Aho Anni TuS 15.19 0.02.16
5 Mårtenson Lydia OK77 17.42 0.04.39
6 Tulonen Anna HiKi 17.57 0.04.54
7 Calderara Anna Lynx 22.44 0.09.41
8 Savilahti Anna HS 24.21 0.11.18
9 Korhonen Minea MU 24.52 0.11.49
10 Mäkinen Sanni Pihkan 37.15 0.24.12

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Lotta RR 19.01 0.00.00
2 Rantala Ella HS 19.10 0.00.09
3 Väisänen Doris HS 20.36 0.01.35
4 Maasilta Lumi RaVa 21.00 0.01.59
5 Isoherranen Salla Lynx 21.45 0.02.44
6 Rõõm Birgit EST 25.32 0.06.31
Rantanen Emilia SKUusi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Suvi Lynx 14.24 0.00.00
2 Norrbacka Salla HyRa 16.17 0.01.53
3 Tala Emilia HS 17.00 0.02.36
4 Ekström Lotte-Line MSParma 18.19 0.03.55
5 Sallila Katarina HS 18.50 0.04.26
6 Lehtonen Maiju LS-37 20.57 0.06.33
7 Turakainen Veera HS 21.08 0.06.44
8 Ranta-Puska Maija EsAk 24.28 0.10.04
9 Kosunen Armi HS 24.44 0.10.20
10 Åberg Nea HyRa 25.56 0.11.32
11 Turkkila Liisa EsSu 26.29 0.12.05
12 Lindroos Siri Raseborg 26.32 0.12.08
13 Kero Ada OK77 27.34 0.13.10
Tala Juulia HS HYL -
Sandell Cilia Raseborg HYL -
Nietula Minja HS HYL -
Määttälä Fanni EsSu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruuskanen Senni MU 12.07 0.00.00
2 Heinonen Kaisla HS 14.40 0.02.33
3 Hasu Aino Trian 15.12 0.03.05
4 Laitamäki Lotta HlT 15.23 0.03.16
5 Hilo Jenny Lynx 15.34 0.03.27
6 Hyvönen Anniina MU 16.51 0.04.44
7 Mikkola Viivi KaRa 16.52 0.04.45
8 Joensuu Lumi HS 17.52 0.05.45
9 Vesilind Liis EST 23.36 0.11.29
10 Nikkanen Helmi HiKi 23.48 0.11.41

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 12.03 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 14.01 0.01.58
3 Hamppu Elina HS 23.02 0.10.59
Arola Selina PR HYL -
Kyllästinen Inka RaLu HYL -
Ristimäki Vieno HS HYL -

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 12.45 0.00.00
2 Åberg Ninni HyRa 17.11 0.04.26
3 Koho Milja RR 17.26 0.04.41
4 Mbembela Kia Lynx 18.51 0.06.06
5 Maasilta Pihla RaVa 20.07 0.07.22
6 Ekström Saana-Mari MSParma 21.45 0.09.00
7 Kyläkoski Elli TuS 23.55 0.11.10
8 Sukselainen Laura Lynx 24.35 0.11.50
9 Reijo Juulia RaVi 25.34 0.12.49