FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen am pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Elias TP 1.13.32 0.00.00 90.26 89.93
2 Ahonen Jere KangSK 1.21.49 0.08.17 80.48 80.19
3 Repo Ville VeVe 1.21.55 0.08.23 79.74 79.45
4 Hapola Tuomas RaKaS 1.22.06 0.08.34 78.93 78.64
5 Sainio Santeri KangSK 1.22.44 0.09.12 77.69 77.41
6 Hölli Mikko KangSK 1.24.40 0.11.08 75.30 75.02
7 Fjällström Tuomas KangSK 1.26.24 0.12.52 73.18 72.91
8 Kivelä Mikko KangSK 1.26.50 0.13.18 72.21 71.95
9 Mähönen Jouni TP 1.29.10 0.15.38 69.73 69.48
10 Kannus Kristian KangSK 1.29.36 0.16.04 68.81 68.56
11 Kotamäki Iivo IkNV 1.30.24 0.16.52 67.62 67.38
12 Vainiomäki Samuel PelPo 1.32.04 0.18.32 65.83 65.59
13 Vartiainen Juha OrPo 1.37.05 0.23.33 61.89 61.66
14 Laitinen Justus Koovee 1.38.04 0.24.32 60.73 60.51
15 Lemmetty Teemu OrPo 1.38.28 0.24.56 59.95 59.74
16 Aavajärvi Heikki LamSä 1.45.01 0.31.29 55.72 55.51
17 Amper Robert Koovee 1.50.12 0.36.40 52.62 52.43
18 Kattelus Juho KangSK 1.53.46 0.40.14 50.51 50.33
Leinonen Juho TP HYL -
Teittinen Panu KangSK KES -
Lukichev Alexander Koovee EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 1.01.01 0.00.00 82.66 82.53
2 Ahonen Laura KangSK 1.01.22 0.00.21 80.96 80.83
3 Pesu Mervi TP 1.03.00 0.01.59 77.66 77.54
4 Paunonen Tuuli Koovee 1.05.34 0.04.33 73.46 73.35
5 Uotila Erika Koovee 1.06.31 0.05.30 71.28 71.17
6 Uotila Ulrika Koovee 1.06.47 0.05.46 69.86 69.75
7 Kotkajuuri Anna KangSK 1.08.49 0.07.48 66.70 66.59
8 Schutskoff Mari KangSK 1.11.34 0.10.33 63.08 62.98
9 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.13.29 0.12.28 60.40 60.31
10 Taanila Anni IkNV 1.20.01 0.19.00 54.52 54.44
11 Kanko Natalia Koovee 1.22.40 0.21.39 51.86 51.78

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 12.13 0.00.00
2 Pesu Akseli TP 12.36 0.00.23
3 Kulju Kalle Keihäs 12.41 0.00.28
4 Konttila Milo Koovee 13.20 0.01.07
4 Filppula Juho VaHa 13.20 0.01.07
6 Saarela Thomas LHR 13.22 0.01.09
7 Riikonen Aatos TP 13.30 0.01.17
8 Skyttä Ilari HlS 14.27 0.02.14
9 Sivonen Miro TP 14.28 0.02.15
10 Vennelä Nuutti KangSK 14.41 0.02.28
11 Lahikainen Aaro TP 15.33 0.03.20
12 Järvensivu Pyry OrPo 15.53 0.03.40
13 Liponkoski Eino TP 15.57 0.03.44
14 Simola Jere Koovee 16.01 0.03.48
15 Koivunen Visa KangSK 17.33 0.05.20
16 Ritala Arttu TP 17.46 0.05.33
17 Kyckling Niilo Eräp 19.28 0.07.15
18 Suomi Tyko LHR 19.42 0.07.29
19 Taura Elias TarpSu 20.16 0.08.03
20 Kuusisto Olli Koovee 20.27 0.08.14
21 Niemelä Leevi KangSK 20.33 0.08.20
22 Mäkinen Eppu RaN 20.51 0.08.38
23 Lehtovirta Eetu TP 21.26 0.09.13
24 Verho Oskari TP 21.29 0.09.16
25 Kallio Kaarlo RaN 21.39 0.09.26
26 Syväterä Sampo RaN 22.38 0.10.25
27 Riikonen Eevert TP 23.10 0.10.57
28 Ala-Jaskara Eero KyRa 25.06 0.12.53
29 Jauhiainen Santtu OrPo 26.35 0.14.22
30 Immonen Matias HlS 27.16 0.15.03
31 Ketola Lauri TP 28.38 0.16.25
32 Joensivu Kasper VaHa 30.11 0.17.58
33 Mäkinen Turo RaN 30.55 0.18.42
34 Koivunen Panu KangSK 31.31 0.19.18
35 Purimo Aaro OrPo 32.51 0.20.38
36 Nummela Luukas OrPo 34.09 0.21.56
37 Ritala Samu TP 34.42 0.22.29
Vaasvainio Verneri TP EIL -
Schüle Elias Koovee EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 12.53 0.00.00
2 Kaikkonen Oona Koovee 13.08 0.00.15
3 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 13.42 0.00.49
4 Kulju Eevi Keihäs 14.05 0.01.12
5 Laine Nella Keihäs 14.16 0.01.23
6 Aarnio Ada KangSK 14.38 0.01.45
7 Nieminen Reetta VaHa 14.44 0.01.51
8 Takala Kaisa TP 15.24 0.02.31
9 Laitamäki Lotta HlT 15.51 0.02.58
10 Aarnio Aino KangSK 15.52 0.02.59
11 Salonen Heidi Koovee 16.14 0.03.21
12 Leppänen Sara Keihäs 17.08 0.04.15
13 Syrjälä Alina LHR 17.24 0.04.31
14 Rajala Saara TarpSu 18.04 0.05.11
15 Niemelä Sania KyRa 18.27 0.05.34
16 Lillqvist Isabella KangSK 18.42 0.05.49
17 Linnainmaa Annukka PäLuLu 19.24 0.06.31
18 Rintanen Anni KangSK 19.48 0.06.55
19 Lampinen Siina TP 20.03 0.07.10
20 Rantala Melina KangSK 20.20 0.07.27
21 Myllykoski Pihla TP 20.27 0.07.34
22 Väistökoski Meri TP 20.51 0.07.58
23 Naskali Johanna KyRa 22.05 0.09.12
24 Laakso Liisa Keihäs 23.06 0.10.13
25 Pajula Eveliina KangSK 23.29 0.10.36
26 Jauhiainen Sara OrPo 23.35 0.10.42
27 Haanpää Venla TP 24.22 0.11.29
28 Ojala Linnea Keihäs 25.42 0.12.49
29 Rokka Anni LHR 26.20 0.13.27
30 Suomi Tiuku LHR 27.51 0.14.58
31 Häkkinen Kaisla Koovee 27.55 0.15.02
32 Ala-Jaskara Veera KyRa 29.38 0.16.45
33 Mäntylä Irinja RaN 32.11 0.19.18
34 Niskala Pinja TP 41.15 0.28.22
Kupiainen Tinja Koovee EIL -
Kontio Kirsi KangSK EIL -
Jussila Emma TP EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Tuomas KangSK 16.06 0.00.00
2 Purimo Jesse OrPo 17.17 0.01.11
3 Mäntylä Miska Koovee 21.33 0.05.27
4 Taura Kalle TarpSu 21.47 0.05.41
5 Äärilä Joonas RaN 59.00 0.42.54
Karlsson Henri KangSK HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linnainmaa Katja PäLuLu 16.46 0.00.00
2 Laine Noora TP 25.51 0.09.05
3 Aalto Aura TP 25.58 0.09.12
4 Rantala Vilma KangSK 26.24 0.09.38

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Valtteri Keihäs 20.00 0.00.00
2 Takala Heikki TP 22.59 0.02.59
3 Aho Rauli VaHa 23.01 0.03.01
4 Liponkoski Aapo TP 24.32 0.04.32
5 Isokallio Lauri RaN 26.06 0.06.06
6 Rokka Tuomas LHR 26.54 0.06.54
7 Alajoutsi Oliver Koovee 26.56 0.06.56
8 Raitanen Konsta TP 27.03 0.07.03
9 Pitkänen Iiro Koovee 27.58 0.07.58
10 Väliharju Ville TP 28.49 0.08.49
10 Mäenpää Matias TP 28.49 0.08.49
10 Kupiainen Tuukka Koovee 28.49 0.08.49
13 Lehtiniemi Eino RaN 29.20 0.09.20
14 Tukiainen Otso TP 30.02 0.10.02
15 Nieminen Lauri VaHa 31.57 0.11.57
16 Mähönen Veeti TP 32.48 0.12.48
17 Kaukinen Mikael RaN 34.28 0.14.28
18 Schüle Oliver Koovee 35.43 0.15.43
19 Toivanen Nico KyRa 37.27 0.17.27
20 Savisto Roope IkNV 42.41 0.22.41
21 Vaahtera Kivi TP 43.00 0.23.00
22 Kopra Jami HlS 46.38 0.26.38
23 Välkki Totte TP 49.36 0.29.36
24 Tukiainen Jyry TP 57.53 0.37.53
25 Suojanen Henri Koovee 1.00.58 0.40.58
26 Kyckling Toivo Eräp 1.09.42 0.49.42
Leinamo Tuomas Keihäs KES -
Syrjälä Elmeri LHR EIL -
Mäenpää Veikko Koovee EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 21.54 0.00.00
2 Simola Rita Koovee 23.36 0.01.42
3 Häkkinen Pihla Koovee 25.35 0.03.41
4 Yli-Hietanen Silja TP 25.46 0.03.52
5 Imberg Venla HlS 26.01 0.04.07
6 Kontio Katri KangSK 26.03 0.04.09
7 Leppänen Netta Keihäs 27.31 0.05.37
8 Niemelä Hetta Koovee 27.47 0.05.53
9 Kuusinen Saana HlS 28.49 0.06.55
10 Heinimaa Venla KangSK 29.58 0.08.04
11 Pesu Vilma TP 31.55 0.10.01
12 Kontkanen Ida KangSK 32.06 0.10.12
13 Julkunen Siiri LHR 33.25 0.11.31
14 Yliaho Iiris Koovee 33.50 0.11.56
15 Aaltonen Milla IkNV 37.04 0.15.10
16 Nieminen Saana TP 38.02 0.16.08
17 Laakso Elmiina Keihäs 38.09 0.16.15
18 Olkkonen Veera KangSK 39.39 0.17.45
19 Pajula Siiri KangSK 39.57 0.18.03
20 Schmidt Emilia TP 41.14 0.19.20
21 Valio Salla TP 43.58 0.22.04
22 Helen Janette HlS 45.53 0.23.59
23 Matinheikki Liisa TP 52.03 0.30.09
24 Nummela Laura OrPo 1.29.02 1.07.08

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Akseli Koovee 23.49 0.00.00
2 Syrjälä Niilo LHR 26.50 0.03.01
3 Valkolehto Tommi RaN 28.59 0.05.10
4 Aaltio Eerik VaHa 29.28 0.05.39
5 Nieminen Juho TP 30.18 0.06.29
6 Alajoutsi Jasper Koovee 30.58 0.07.09
7 Salonen Seeti VaHa 32.39 0.08.50
8 Aumo Oskari Keihäs 33.02 0.09.13
9 Heinimaa Valtteri KangSK 34.28 0.10.39
10 Niinimäki Kasimir IkNV 37.22 0.13.33
11 Ahola Topias KangSK 37.48 0.13.59
12 Mustajoki Olli TP 37.58 0.14.09
13 Olkkonen Vili KangSK 40.27 0.16.38
14 Saarela Benjamin LHR 41.44 0.17.55
15 Silmälä Venni LHR 57.57 0.34.08
Lautamäki Matias HlS KES -
Viilo Tommi TP EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 26.49 0.00.00
2 Kukonlehto Fanny KangSK 28.33 0.01.44
3 Nurminen Kaarina KangSK 30.21 0.03.32
4 Leinamo Sonja Keihäs 32.23 0.05.34
5 Mustajoki Villa TP 36.04 0.09.15
6 Joensivu Inka VaHa 36.21 0.09.32
7 Kuoppala Elli TarpSu 36.43 0.09.54
8 Laitamäki Liina HlS 39.28 0.12.39
9 Kiuru Milja VaHa 39.46 0.12.57
10 Koskensalo Susanna IkNV 40.48 0.13.59
11 Laukkanen Laura TarpSu 42.50 0.16.01
12 Koskinen Olga KangSK 48.46 0.21.57
13 Laine Anni TP 49.05 0.22.16
14 Savisaari Outi TP 51.04 0.24.15
15 Filppula Ella VaHa 1.07.12 0.40.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 21.37 0.00.00
2 Rissanen Antti TP 22.58 0.01.21
3 Schüle Joel Koovee 24.04 0.02.27
4 Aho Ilmari VaHa 25.44 0.04.07
5 Oksa Antti-Jussi TarpSu 28.20 0.06.43
6 Laitinen Vertti Koovee 30.06 0.08.29
7 Mäkipää Rasmus RaN 34.28 0.12.51
8 Väliharju Joonas TP 36.07 0.14.30
9 Toivonen Vilhelm KangSK 36.40 0.15.03
10 Naskali Lauri KyRa 42.45 0.21.08
11 Pulkkinen Samuli KyRa 49.19 0.27.42
Takala Jaakko TP EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussila Ida TP 27.13 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 28.50 0.01.37
3 Järventausta Ennimaria KyRa 29.58 0.02.45
4 Kuusisto Idaliina Koovee 31.27 0.04.14
5 Niemelä Hilla Koovee 32.00 0.04.47
6 Metsälä Essi HlS 34.14 0.07.01
7 Simola Rosa Koovee 35.17 0.08.04
8 Jokinen Johanna Eräp 37.19 0.10.06
9 Halkosaari Helena LHR 37.42 0.10.29
10 Haikama Outi HlS 37.49 0.10.36
11 Hirvonen Julia KyRa 38.03 0.10.50
12 Sainio Linda KangSK 38.29 0.11.16
13 Mustonen Salla TP 40.29 0.13.16
14 Asp Alisa Koovee 41.39 0.14.26
15 Koski Katariina Koovee 49.02 0.21.49
16 Koskensalo Maria IkNV 50.27 0.23.14
17 Viitala Sini RaN 1.16.56 0.49.43
Mäenpää Maija HlS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Mikko TP 34.15 0.00.00 71.77 70.49
2 Laakso Ville HlS 34.57 0.00.42 69.78 68.53
3 Aho Aaro VaHa 35.13 0.00.58 68.70 67.47
4 Julkunen Akseli LHR 36.56 0.02.41 64.98 63.82
5 Saarnijoki Miska TP 45.04 0.10.49 52.82 51.88
6 Johansson Väinö Keihäs 45.12 0.10.57 52.24 51.30
7 Koivuniemi Sakari RaN 45.22 0.11.07 51.62 50.70
8 Viilo Lasse TP 46.41 0.12.26 49.75 48.86
9 Kontio Kimmo KangSK 46.48 0.12.33 49.21 48.33
10 Mustajoki Tiitus TP 47.58 0.13.43 47.61 46.76
11 Ahola Mikko KangSK 48.17 0.14.02 46.89 46.05
12 Mähönen Vili TP 50.38 0.16.23 44.33 43.54
13 Vesterinen Arttu TP 52.03 0.17.48 42.75 41.99
14 Ketola Lauri Koovee 55.33 0.21.18 39.71 39.00
15 Marttila Otso KangSK 57.40 0.23.25 37.92 37.24
16 Rokka Matias LHR 1.03.42 0.29.27 34.02 33.41
17 Keronen Leevi TP 1.06.43 0.32.28 32.19 31.62
18 Laakso Eemeli Keihäs 1.08.37 0.34.22 31.02 30.46
19 Kivikko Ilkka HlS 1.09.01 0.34.46 30.56 30.01
20 Silmälä Vili LHR 1.18.30 0.44.15 26.62 26.14
Mustonen Ossi TP EIL -
Konttila Eemi Koovee EIL -
Kauppi Akseli TP EIL -
Joutsensaari Jeremias KangSK EIL -
Jalonen Jussi HlS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Hilda KangSK 39.08 0.00.00 59.40 59.15
2 Kivikko Jenni HlS 40.09 0.01.01 57.03 56.79
3 Leipijärvi Jenna HlS 41.35 0.02.27 54.22 54.00
4 Avelin Melina HlS 45.52 0.06.44 48.40 48.20
5 Haanpää Kaisa TP 46.31 0.07.23 46.97 46.78
6 Järvensivu Silja OrPo 48.13 0.09.05 44.59 44.41
7 Lehtinen Meiju HlS 54.43 0.15.35 38.66 38.50
8 Välkki Lotta TP 1.00.26 0.21.18 34.42 34.28
9 Simola Anna LHR 1.00.37 0.21.29 33.75 33.61
10 Tiitola Tuuli KangSK 1.23.10 0.44.02 24.18 24.08
Leinamo Reetta Keihäs KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Teemu TP 41.55 0.00.00 70.68 69.91
2 Puranen Konsta TP 42.15 0.00.20 69.25 68.49
3 Pitkänen Konsta TP 50.03 0.08.08 57.71 57.09
4 Pitkänen Jonne TP 50.05 0.08.10 56.94 56.32
5 Järvinen Ossi TP 50.11 0.08.16 56.09 55.47
6 Oripelto Viljo Keihäs 53.47 0.11.52 51.64 51.08
7 Huhtanen Kiri TP 56.25 0.14.30 48.58 48.05
8 Kivikko Antti HlS 56.38 0.14.43 47.74 47.22
9 Ketola Akseli Koovee 58.15 0.16.20 45.78 45.28
10 Kemppi Mikko KangSK 59.13 0.17.18 44.40 43.92
11 Hakola Matti KangSK 1.10.38 0.28.43 36.70 36.30
12 Simola Paavo LHR 1.35.58 0.54.03 26.63 26.34
13 Aaltio Viktor VaHa 1.40.31 0.58.36 25.05 24.78
Suonurmi Vesa KyRa EIL -
Mustajoki Taavi TP EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintanen Heini KangSK 48.16 0.00.00 67.54 68.37
2 Annala Vilma KangSK 50.00 0.01.44 64.22 65.01
3 Lehtinen Jenna HlS 52.14 0.03.58 60.54 61.29
4 Kontkanen Ronja KangSK 53.27 0.05.11 58.25 58.96
5 Pajula Annika KangSK 56.19 0.08.03 54.41 55.08
6 Pitkänen Salla TP 56.22 0.08.06 53.50 54.16
7 Paavola Sannimaari VaHa 1.04.13 0.15.57 46.20 46.77
8 Hakomäki Emmi TP 1.04.37 0.16.21 45.15 45.71
9 Rautakorpi Miina KangSK 1.05.51 0.17.35 43.57 44.10
10 Siren Saara TP 1.08.05 0.19.49 41.42 41.93
Laasonen Sonja TP KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Sonja TP 53.33 0.00.00 64.93 64.96
2 Jussila Jutta TP 59.38 0.06.05 53.94 53.96
3 Kanko Ruut Koovee 59.48 0.06.15 49.43 49.44

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.26.19 0.00.00 59.96 58.54
2 Järvensivu Oula OrPo 1.28.36 0.02.17 55.49 54.18
3 Leipijärvi Joona HlS 1.33.16 0.06.57 49.94 48.76
Kommio Jere HlS HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helen Päivi HlS 1.04.00 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korppi Miika OH 59.06 0.00.00 60.46 58.06
2 Lindberg Lauri HlS 1.08.26 0.09.20 51.43 49.39
3 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.10.52 0.11.46 48.91 46.97
4 Heittola Tero KyRa 1.11.18 0.12.12 47.86 45.96
5 Samposalo Kai KangSK 1.12.19 0.13.13 46.44 44.60
6 Koiranen Aki EE 1.12.54 0.13.48 45.34 43.54
7 Savolainen Jukka EE 1.21.59 0.22.53 39.66 38.09
8 Pitkänen Vesa PirHi 1.31.06 0.32.00 35.10 33.71
9 Jauhiainen Jani OrPo 1.31.43 0.32.37 34.28 32.92
Pöntinen Henri Koovee KES -
Nummela Ville OrPo KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesu Raino TP 57.07 0.00.00 63.87 61.62
2 Mamia Tero Koovee 1.01.46 0.04.39 58.38 56.32
3 Laitamäki Mika HlT 1.05.47 0.08.40 54.17 52.26
4 Riikonen Jarno TP 1.06.10 0.09.03 53.22 51.35
5 Häkkinen Mika Hiilto 1.07.18 0.10.11 51.70 49.88
6 Kujansuu Joni Koovee 1.12.44 0.15.37 47.26 45.60
7 Frolov Sergey LHR 1.18.30 0.21.23 43.25 41.73
8 Jarva Jukka OrPo 1.24.38 0.27.31 39.62 38.22
9 Liponkoski Sami TP 1.25.52 0.28.45 38.56 37.20
10 Tukiainen Heikki TP 1.28.47 0.31.40 36.82 35.52
11 Välkki Antti TP 1.43.56 0.46.49 31.05 29.95
12 Alajoutsi Jukka Koovee 1.54.54 0.57.47 27.72 26.74
13 Pajula Harri KangSK 2.13.43 1.16.36 23.50 22.68
Suojanen Jukka Koovee KES -
Kyckling Kim Eräp EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Naskali Liisa KyRa 1.01.47 0.00.00 40.09 37.25
2 Haapamäki Jatta Eräp 1.03.45 0.01.58 36.91 34.30
3 Pankratova Olga 1.13.43 0.11.56 30.24 28.10
4 Merimäki Marianne Keihäs 1.26.36 0.24.49 24.31 22.59

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Timo TP 51.55 0.00.00 66.92 66.18
2 Haanpää Tuomo TP 55.09 0.03.14 62.44 61.75
3 Virtanen Antti HlS 55.24 0.03.29 61.61 60.92
4 Numminen Mika UrjU 55.58 0.04.03 60.43 59.76
5 Mauriala Jarmo Koovee 56.35 0.04.40 59.23 58.58
6 Björkqvist Niklas HlS 57.38 0.05.43 57.62 56.98
7 Kuusinen Petri HlS 58.00 0.06.05 56.73 56.10
8 Jussila Kari TP 1.00.32 0.08.37 53.85 53.25
9 Aho Jarmo PäLuLu 1.02.46 0.10.51 51.44 50.87
10 Ruuska Vesa KangSK 1.03.08 0.11.13 50.66 50.10
11 Ojala Jari PirHi 1.05.27 0.13.32 48.40 47.86
12 Nieminen Jyrki LHR 1.11.12 0.19.17 44.06 43.57
13 Mustajoki Sami TP 1.15.07 0.23.12 41.35 40.90
14 Julkunen Tero LHR 1.32.20 0.40.25 33.31 32.94
15 Sikkinen Kari KangSK 1.32.24 0.40.29 32.96 32.59
16 Hirvonen Petri EE 1.37.32 0.45.37 30.91 30.56
17 Kuusisto Seppo Koovee 1.39.56 0.48.01 29.86 29.53
18 Rokka Timo LHR 2.21.01 1.29.06 20.94 20.71
Korhonen Jussi HlS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 38.54 0.00.00 55.65 55.78
2 Vainionpää Hanna HlS 46.20 0.07.26 45.95 46.05
3 Järvensivu Nina OrPo 1.00.48 0.21.54 34.42 34.50
4 Seppälä Anu EE 1.01.19 0.22.25 33.54 33.62
5 Rokka Susanna LHR 1.04.00 0.25.06 31.57 31.64
6 Joutsen Marja TP 1.07.13 0.28.19 29.52 29.59
Simola Tarja LHR HYL -
Schüle Katja Koovee HYL -
Niinimäki Hanna KyRa KES -
Aho Anna-Maija PäLuLu KES -
Jussila Tiina TP EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Pekka KangSK 48.11 0.00.00 59.95 60.39
2 Harju Juha-Pekka TP 49.44 0.01.33 56.84 57.26
3 Kymäläinen Jari TP 57.59 0.09.48 47.68 48.03
4 Kallio Jukka TP 59.01 0.10.50 45.80 46.14
5 Laasonen Mauri TP 59.36 0.11.25 44.31 44.64
6 Ijäs Vesa TarpSu 1.06.25 0.18.14 38.83 39.12
7 Hokkanen Arto TarpSu 1.06.53 0.18.42 37.64 37.91
8 Vesala Pekka PirHi 1.08.10 0.19.59 36.02 36.28

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 45.48 0.00.00 65.71 66.04
2 Kymäläinen Maritta TP 55.37 0.09.49 52.08 52.35
3 Viilo Annika TP 55.49 0.10.01 49.87 50.13
4 Kuittinen Soili TP 1.10.46 0.24.58 37.74 37.93
5 Mankkinen Minna-Liisa TP 1.18.18 0.32.30 32.67 32.84

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 38.07 0.00.00 59.00 58.78
2 Viilo Keijo TP 44.50 0.06.43 49.58 49.40
3 Paananen Erkki HauSi 45.12 0.07.05 48.60 48.42
4 Virkki Antti HlS 47.29 0.09.22 45.72 45.55
5 Granholm Tommi Koovee 47.33 0.09.26 45.11 44.94
6 Vehmaa Hannu Koovee 49.01 0.10.54 43.23 43.07
7 Lahti Juha HlS 52.39 0.14.32 39.75 39.61
8 Oikarinen Jarmo TP 53.03 0.14.56 38.96 38.82
9 Laine Rauno LHR 54.58 0.16.51 37.13 37.00
10 Leppälä Martti HlS 1.00.39 0.22.32 33.23 33.10
11 Uotila Antti OrPo 1.02.03 0.23.56 32.06 31.94
12 Numminen Mikko EE 1.11.42 0.33.35 27.38 27.28
13 Toivonen Jari EE 1.20.40 0.42.33 24.02 23.93
14 Julkunen Pasi TP 1.34.10 0.56.03 20.30 20.22

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 45.30 0.00.00 56.38 55.80
2 Borgenström Outi IkNV 45.37 0.00.07 55.54 54.96
3 Laasonen Kirsi TP 47.08 0.01.38 53.07 52.52
4 Virtanen Marjo Hiisi 47.40 0.02.10 51.80 51.27
5 Jokinen Irma TurSa 52.25 0.06.55 46.50 46.02
6 Laurila Saija KangSK 54.39 0.09.09 44.01 43.56
7 Mikkolainen Mirja VaHa 54.59 0.09.29 43.16 42.72
8 Antila Suvi PäLuLu 58.08 0.12.38 40.27 39.85
9 Korpio Aulikki VaHa 59.35 0.14.05 38.75 38.35
10 Kiiskinen Gunnevi TP 59.47 0.14.17 38.08 37.69
11 Toivonen Merja EE 1.07.14 0.21.44 33.39 33.04
12 Tammisalo Netta KangSK 1.14.22 0.28.52 29.75 29.45
13 Soini Tarja TarpSu 1.18.30 0.33.00 27.78 27.49
Uotila Terhi OrPo EIL -
Lusa Sirpa TP EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 41.30 0.00.00 51.55 51.05
2 Ahlroth Timo TurSa 46.14 0.04.44 45.78 45.33
3 Nurminen Jouko TP 46.33 0.05.03 44.97 44.54
4 Lähteenmäki Hannu HlT 53.27 0.11.57 38.74 38.36
5 Liukkala Pekka HauSi 54.05 0.12.35 37.86 37.49
6 Mäntytörmä Jorma Keihäs 54.14 0.12.44 37.33 36.97
7 Rajala Markku PäLuLu 54.40 0.13.10 36.62 36.26
8 Mäki Erkki EE 58.47 0.17.17 33.66 33.34
9 Salminen Pertti PäLuLu 1.03.55 0.22.25 30.60 30.31
10 Kartaslammi Ari KyRa 1.05.55 0.24.25 29.33 29.04
11 Rasmus Reijo TarpSu 1.08.30 0.27.00 27.89 27.61
12 Paunonen Hannu Koovee 1.12.09 0.30.39 26.16 25.90
13 Koski Harri TarpSu 1.12.43 0.31.13 25.64 25.39
Lepistö Heikki OrPo HYL -
Tiilikainen Teuvo HlS KES -
Toivonen Esa TarpSu EIL -
Huikkola Markku KangSK EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 48.46 0.00.00 47.09 46.57
2 Nurminen Arja VaHa 51.12 0.02.26 43.51 43.03
3 Leppänen Eija-Riitta TP 53.13 0.04.27 40.57 40.12
4 Olli Tuija TarpSu 57.06 0.08.20 36.60 36.20
5 Tienari Pauliina KyRa 1.08.04 0.19.18 29.69 29.36
Lavikainen Pirjo KangSK HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritala Ola EE 41.24 0.00.00 50.79 50.55
2 Vesterinen Paavo LHR 45.32 0.04.08 45.85 45.63
3 Savonen Esko HlS 46.24 0.05.00 44.67 44.46
4 Hillo Heikki VaHa 46.58 0.05.34 43.81 43.60
5 Lavikainen Jussi KangSK 47.27 0.06.03 43.05 42.84
6 Jarva Risto OrPo 52.21 0.10.57 38.74 38.55
7 Niittymäki Asko TurSa 52.39 0.11.15 38.23 38.05
8 Roivas Matti UrjU 52.51 0.11.27 37.80 37.62
9 Keränen Kauko UrjU 54.26 0.13.02 36.42 36.25
10 Kaarnijärvi Seppo OrPo 54.47 0.13.23 35.92 35.75
11 Virtanen Juhani LHR 1.00.13 0.18.49 32.43 32.27
12 Pusa Raimo ViRuS 1.04.33 0.23.09 30.02 29.87
13 Kurkinen Unto HlS 1.04.53 0.23.29 29.63 29.49
14 Lahdenniemi Heikki SahKu 1.06.54 0.25.30 28.51 28.38
15 Huhta Tapani KangSK 1.09.09 0.27.45 27.37 27.24
16 Lahtonen Tapio TP 1.10.03 0.28.39 26.80 26.67
17 Lahdenniemi Pekka SahKu 1.10.58 0.29.34 26.25 26.12
18 Henriksson Jouko HlS 1.26.22 0.44.58 21.39 21.29
19 Haarajoki Matti TP 1.27.56 0.46.32 20.84 20.74
Immanen Pertti OrPo HYL -
Olli Reijo VaHa KES -
Heino Kalle EE KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 51.16 0.00.00 44.30 44.26
2 Lankia Hilkka TP 53.41 0.02.25 41.04 41.00
3 Savonen Leena HlS 57.02 0.05.46 37.43 37.40
4 Ahonen Ulla HlS 1.03.00 0.11.44 32.80 32.77
5 Törrö Maria-Leena VaHa 1.03.22 0.12.06 31.54 31.51
6 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.37.45 0.46.29 19.75 19.73
Kajava Ritva HlS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahto Matti OrPo 39.47 0.00.00 41.81 41.68
2 Haaja Reijo VaHa 41.52 0.02.05 39.14 39.01
3 Rajamäki Matti KyRa 44.12 0.04.25 36.51 36.39
4 Hovikorpi Aarno HlS 44.32 0.04.45 35.67 35.56
5 Heinonen Heikki LHR 48.25 0.08.38 32.30 32.19
6 Soimasuo Juhani Eräp 53.05 0.13.18 28.99 28.89
7 Mattila Kari EE 56.36 0.16.49 26.75 26.66
8 Ylitalo Antti TP 59.18 0.19.31 25.11 25.02
9 Teppo Jaakko KoS 1.00.08 0.20.21 24.34 24.26
10 Niemi Pentti HauSi 1.00.47 0.21.00 23.67 23.60
11 Kuusisto Kalevi HlT 1.42.21 1.02.34 13.82 13.77

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hurskainen Seija VaHa 33.47 0.00.00 43.90 43.25
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 41.04 0.07.17 33.41 32.91
3 Lahtinen Raija VaHa 45.45 0.11.58 27.56 27.14

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 45.32 0.00.00 42.70 42.25
2 Erkkilä Olavi HlS 45.47 0.00.15 41.93 41.50
3 Nisula Alpo Eräp 48.20 0.02.48 39.22 38.81
4 Koipijärvi Erkki Eräp 48.46 0.03.14 38.37 37.97
5 Juhonsalo Matti LHR 50.17 0.04.45 36.73 36.35
6 Virtanen Ilari HlS 53.48 0.08.16 33.88 33.53
7 Mikkola Antti UrjU 55.02 0.09.30 32.68 32.34
8 Mäenpää Lasse KyRa 58.34 0.13.02 30.29 29.98
9 Merimäki Eero Keihäs 1.01.42 0.16.10 28.36 28.06
10 Sukki Martti LHR 1.06.03 0.20.31 26.12 25.85
11 Hakala Rauno EE 1.17.02 0.31.30 22.08 21.85
12 Paavola Seppo EE 1.26.09 0.40.37 19.46 19.26
Rantala Heikki EE KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Raija HlS 39.17 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 34.33 0.00.00 35.39 35.33
2 Mikkonen Arvo TarpSu 35.50 0.01.17 32.42 32.36
3 Koppelomäki Mikko EE 42.52 0.08.19 25.67 25.62
4 Liski Eero LHR 47.58 0.13.25 21.67 21.63

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 44.03 0.00.00