FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sisä-Suomen Rastipäivät. SaPu 110.v
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 53.03 0.00.00 94.91 94.89
2 Oikarinen Lauri PelPo 56.59 0.03.56 87.93 87.91
3 Parkkinen Jarno RR 57.22 0.04.19 86.92 86.90
4 Saari Aki VaajTe 59.14 0.06.11 83.77 83.75
5 Kautto Lasse VaajTe 59.35 0.06.32 82.87 82.85
6 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.00.17 0.07.14 81.50 81.48
7 Bäckström Anders Femman 1.01.38 0.08.35 79.32 79.30
8 Hall Andreas HiKi 1.02.17 0.09.14 78.10 78.08
9 Huikko Petteri VaajTe 1.02.25 0.09.22 77.55 77.53
10 Leinonen Pauli S-JKL 1.02.27 0.09.24 77.12 77.10
11 Sulkula Ilari S-JKL 1.02.35 0.09.32 76.56 76.54
12 Tölli Marko S-JKL 1.03.10 0.10.07 75.47 75.45
13 Hapola Tuomas RaKaS 1.03.46 0.10.43 74.38 74.36
14 Silvasti Heikki JRV 1.03.58 0.10.55 73.76 73.74
15 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.06.00 0.12.57 71.12 71.10
16 Sopo Aleksi KuoSu 1.06.13 0.13.10 70.52 70.50
17 Alonen Matti S-JKL 1.06.30 0.13.27 69.85 69.84
18 Kallio-Könnö Jarno RasKu 1.06.31 0.13.28 69.47 69.45
19 Koskinen Roope Hiisi 1.07.26 0.14.23 68.17 68.15
20 Pohjola Lauri S-JKL 1.07.56 0.14.53 67.30 67.29
21 Katajisto Teemu S-JKL 1.10.21 0.17.18 64.65 64.63
22 Laasanen Lauri LaihLu 1.12.48 0.19.45 62.14 62.12
23 Sormunen Roope RastiE4 1.17.56 0.24.53 57.73 57.72
24 Sompi Jani JRV 1.18.02 0.24.59 57.34 57.33
25 Kivelä Tuomo KangSK 1.21.06 0.28.03 54.88 54.86
26 Saarijärvi Esa PelPo 1.21.24 0.28.21 54.37 54.36
27 Hyttinen Jaakko RastiE4 1.29.10 0.36.07 49.36 49.35
28 Maukonen Timo RastiE4 1.30.11 0.37.08 48.54 48.53
29 Pekkola Jani RastiE4 1.49.03 0.56.00 39.92 39.91
Kärkkäinen Matti JRV HYL -
Holm Christian Femman HYL -
Jern Jens Raseborg KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Koskinen Mika RastiE4 HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindén Tom KuUS 55.44 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Marko ViPa 1.03.40 0.00.00 47.40 46.05
2 Jansson Sören Falken 1.06.54 0.03.14 43.75 42.51
3 Liimatainen Janne RastiE4 1.09.49 0.06.09 40.63 39.47
4 Lamminsivu Harri S-JKL 1.32.16 0.28.36 29.76 28.91
5 Pohjolainen Timo SuoVa 1.35.03 0.31.23 27.94 27.14
6 Saarijärvi Erkki SiiRa 1.50.13 0.46.33 23.27 22.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 56.09 0.00.00 67.77 67.35
2 Kettunen Heikki ViPa 56.53 0.00.44 65.98 65.57
3 Pietiläinen Juha RastiE4 59.45 0.03.36 61.95 61.56
4 Grankull Kenneth Kronan 1.03.50 0.07.41 57.17 56.82
5 Partanen Tapani HyRa 1.05.04 0.08.55 55.29 54.95
6 Liuha Jari ViPa 1.05.11 0.09.02 54.39 54.06
7 Näpänkangas Mika S-JKL 1.10.53 0.14.44 49.29 48.98
8 Ekola Juha AlahKi 1.16.13 0.20.04 45.16 44.88
9 Komonen Atte S-JKL 1.18.22 0.22.13 43.26 42.99
10 Rahkila Pyry VaajTe 1.24.31 0.28.22 39.50 39.25
11 Salonen Mika KS 1.28.05 0.31.56 37.31 37.08
12 Parviainen Juha ViPa 1.33.58 0.37.49 34.42 34.21

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 52.03 0.00.00 57.56 56.88
2 Sivill Keijo RastiE4 55.15 0.03.12 53.64 53.01
3 Peltoniemi Vesa KPV 56.38 0.04.35 51.77 51.16
4 Kullman Dan Vörå 58.24 0.06.21 49.65 49.06
5 Björkqvist Niklas HlS 58.44 0.06.41 48.82 48.25
6 Ekström Thomas MSParma 59.26 0.07.23 47.71 47.14
7 Lehtonen Marko Hanka 1.00.52 0.08.49 46.06 45.51
8 Järvenpää Esa S-JKL 1.01.51 0.09.48 44.81 44.28
9 Kujanpää Marko AlajA 1.16.08 0.24.05 35.98 35.55
10 Myllymäki Aimo KortJV 1.18.22 0.26.19 34.54 34.14
11 Kankkunen Matti SonPa 1.24.25 0.32.22 31.69 31.31
12 Hämynen Petri ÄäSa 1.25.06 0.33.03 31.06 30.69
13 Heiskanen Jari SonPa 1.25.50 0.33.47 30.42 30.06
14 Manerus Eero PetPe 1.33.35 0.41.32 27.55 27.23
15 Hyttinen Tarmo RastiE4 1.35.52 0.43.49 26.56 26.25

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 51.19 0.00.00 54.83 55.28
2 Koskinen Juha VaajTe 52.23 0.01.04 53.14 53.57
3 Lerssi Juha KPV 53.26 0.02.07 51.53 51.95
4 Östergård Patric Trian 53.27 0.02.08 50.95 51.37
5 Kärkkäinen Panu JRV 54.14 0.02.55 49.66 50.06
6 Alvoittu Petri ViPa 55.59 0.04.40 47.57 47.96
7 Tonteri Heikki Navi 58.26 0.07.07 45.06 45.42
8 Latvala Juha AlajA 58.41 0.07.22 44.35 44.71
9 Jylhä Seppo KäTa 59.31 0.08.12 43.22 43.58
10 Hietala Petri LohtVe 59.59 0.08.40 42.38 42.73
11 Koponen Pekka LohiRa 1.06.06 0.14.47 38.01 38.32
12 Kurikkaoja Kari JalJa 1.11.31 0.20.12 34.71 34.99
13 Niemelä Urpo Pohjant 1.11.41 0.20.22 34.21 34.48
14 Peltonen Timo SonPa 1.16.07 0.24.48 31.82 32.08
Noponen Pekka S-JKL KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kässi Aapo UurU 52.46 0.00.00 50.47 50.39
2 Helander Rolf OuHu 57.19 0.04.33 45.77 45.69
3 Särkkä Seppo VaajTe 57.52 0.05.06 44.64 44.57
4 Pajuoja Heikki HS 59.38 0.06.52 42.65 42.58
5 Tamminen Hannu SuJu 1.01.41 0.08.55 40.59 40.52
6 Tamminen Erkki SuJu 1.12.47 0.20.01 33.85 33.79
7 Turunen Juha ViPa 1.14.18 0.21.32 32.62 32.57
8 Jylhä Kauko KäTa 1.14.57 0.22.11 31.80 31.75
9 Hämynen Timo ÄäSa 1.15.48 0.23.02 30.92 30.87
10 Virnala Jukka JalJa 1.17.09 0.24.23 29.86 29.81
11 Uuttu Risto S-JKL 1.21.10 0.28.24 27.89 27.84

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 40.53 0.00.00 46.03 43.89
2 Rajaniemi Vesa S-JKL 46.41 0.05.48 39.76 37.91
3 Rantapuska Seppo PetPe 47.32 0.06.39 38.51 36.72
4 Liukkonen Leo PiVe 48.05 0.07.12 37.54 35.79
5 Jäntti Timo S-JKL 50.36 0.09.43 35.16 33.53
6 Lind Sune Falken 51.30 0.10.37 34.05 32.46
7 Niskanen Sakari Navi 52.26 0.11.33 32.96 31.42
8 Raatikainen Pekka RastiE4 54.53 0.14.00 31.02 29.57
9 TAKALA SAKARI AlajA 57.36 0.16.43 29.11 27.75
10 Matilainen Jorma S-JKL 58.20 0.17.27 28.30 26.98
11 Karhunen Juha KuoSu 1.06.57 0.26.04 24.28 23.15
12 Karvonen Jorma TarpSu 1.15.42 0.34.49 21.13 20.15

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Jussi KangSK 42.21 0.00.00 45.04 44.93
2 Miettinen Kauko SuoVa 43.20 0.00.59 43.69 43.58
3 Virtanen Matti ViPa 45.31 0.03.10 41.28 41.18
4 Kätkä Vesa Reima 47.46 0.05.25 39.03 38.94
5 Ottelin Pekka JRV 48.23 0.06.02 38.24 38.15
6 Korpinen Seppo RR 49.07 0.06.46 37.38 37.29
7 Äikäs Esko TikSu 49.37 0.07.16 36.71 36.62
8 Salonen Kauko ViPa 51.18 0.08.57 35.23 35.14
9 Joensuu Heimo AlajA 52.30 0.10.09 34.15 34.07
10 Immanen Pertti OrPo 53.53 0.11.32 33.01 32.93
11 Partanen Risto HyRa 54.26 0.12.05 32.41 32.33
12 Pakarinen Jouko RastiE4 55.33 0.13.12 31.50 31.43
13 Myllyharju Reino JRV 55.57 0.13.36 31.02 30.95
14 Sompi Eero JRV 58.09 0.15.48 29.60 29.53
15 Turpeinen Timo VaajTe 1.03.11 0.20.50 27.02 26.95
16 Kaarnijärvi Veikko JRV 1.06.29 0.24.08 25.46 25.40
17 Linna Mikko S-JKL 1.12.11 0.29.50 23.25 23.20
Järvenpää Voitto RastiE4 HYL -
Rahkila Paavo VaajTe KES -
Kujanpää Heikki AlajA KES -
Hytönen Jorma RastiE4 KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 38.48 0.00.00 32.84 32.81
2 Partanen Paavo HyRa 39.23 0.00.35 31.95 31.92
3 Lahma Pauli JRV 40.58 0.02.10 30.32 30.29
4 Karppinen Eino SäynSa 43.03 0.04.15 28.49 28.46
5 Saarimäki Jorma VaaSu 44.30 0.05.42 27.20 27.17
6 Puttonen Kalevi IPR 45.33 0.06.45 26.22 26.20
7 Tammela Seppo TikSu 46.06 0.07.18 25.56 25.54
8 Sonkki Juhani PR 47.05 0.08.17 24.69 24.67
9 Kaivosaari Viljo RastiE4 50.54 0.12.06 22.53 22.51
10 Pollari Vilho RastiE4 58.55 0.20.07 19.19 19.17
11 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.01.49 0.23.01 18.03 18.02
12 Kärkkäinen Eero EsSu 1.11.51 0.33.03 15.29 15.28
Mali Pentti LohiRa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 36.28 0.00.00 36.30 36.21
2 Nieminen Mauno ViiSu 37.17 0.00.49 34.18 34.09
3 Manerus Erkki PetPe 38.56 0.02.28 31.45 31.37
4 Kinnunen Ilpo RastiE4 45.53 0.09.25 25.61 25.54
5 Ryyppö Toivo RaKaS 49.28 0.13.00 22.75 22.69

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 57.58 0.00.00
2 Rahm Väinö RastiE4 1.04.22 0.06.24

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Paulus S-JKL 53.06 0.00.00
2 Kivikko Antti HlS 59.52 0.06.46

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Niklas MSParma 38.29 0.00.00 48.06 46.67
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 38.49 0.00.20 46.86 45.50
3 Lindqvist Arttu KS 38.55 0.00.26 45.94 44.62
4 Lindén Mikael KS 44.53 0.06.24 39.15 38.02
5 Salonen Eetu KS 50.11 0.11.42 34.40 33.41
Laakso Lasse S-JKL HYL -
Sankelo Antton LapVi KES -
Mylläri Lucas NOK KES -
Malmberg Markus JRV KES -
Kyrönlahti Tomi ViPa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 21.25 0.00.00
2 Peltola Samuli KeuKi 22.26 0.01.01
3 Heiskanen Tatu SonPa 23.50 0.02.25
4 Laasanen Matti LaihLu 25.59 0.04.34
5 Jansson Emil Falken 26.58 0.05.33
6 Partanen Lauri HyRa 34.24 0.12.59
7 Lerssi Mitri KPV 35.21 0.13.56
8 Laakso Topi S-JKL 37.07 0.15.42
9 Kivelä Eemeli KangSK 45.52 0.24.27
10 Kivelä Valtteri KangSK 51.23 0.29.58
11 Lahtinen Oskari KeuKi 1.04.32 0.43.07
Kullman Hannes Falken HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo KortJV 9.43 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 12.43 0.03.00
3 Lahtinen Olavi KeuKi 17.39 0.07.56
4 Sankelo Verneri KortJV 24.29 0.14.46
5 Kyrönlahti Tatu ViPa 26.12 0.16.29
6 Ekola Juuso AlahKi 26.34 0.16.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindqvist Topi KS 10.53 0.00.00
2 Peltola Tuomas KeuKi 11.10 0.00.17
3 Siistonen Roni SaPu 19.32 0.08.39
Liuha Otto ViPa HYL -
Purimo Jesse OrPo HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 7.07 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 9.00 0.01.53
3 Peltola Konsta KeuKi 9.05 0.01.58
4 Isokangas Ville AlajA 9.34 0.02.27
5 Lahtinen Johannes KeuKi 9.57 0.02.50
6 Lakanen Lauri Koovee 10.31 0.03.24
7 Liuha Matias ViPa 11.20 0.04.13
8 Jansson Lukas Falken 11.22 0.04.15
9 Tuomala Miiko S-JKL 12.36 0.05.29
10 Kurhinen Miika S-JKL 13.42 0.06.35
10 Isokangas Niilo AlajA 13.42 0.06.35
12 Purimo Aaro OrPo 13.55 0.06.48
13 Lahtinen Elias KeuKi 27.02 0.19.55
14 Tonteri Juho Navi 49.33 0.42.26

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 49.24 0.00.00 81.06 80.77
2 Niittynen Miia Koovee 52.18 0.02.54 74.92 74.66
3 Heittola Satu RasKu 54.59 0.05.35 69.71 69.46
4 Ryyppö Minna HS 1.03.53 0.14.29 58.65 58.44
5 Karhunen Anni HS 1.14.45 0.25.21 48.98 48.80
6 Tuominen Lotta RaJu 1.16.43 0.27.19 46.60 46.44
7 Heiskanen Terhi SonPa 1.26.23 0.36.59 40.39 40.25
8 Rautanen Eeva TuuSe 1.30.02 0.40.38 37.80 37.67

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Furunäs Ida Femman 41.11 0.00.00
2 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 44.01 0.02.50

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 1.02.37 0.00.00
2 Sivill Mari RastiE4 1.40.28 0.37.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 44.35 0.00.00
2 Grankull Jaana Kronan 56.26 0.11.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 51.27 0.00.00 47.13 46.49
2 Peltoniemi Anne KPV 53.48 0.02.21 43.38 42.79
3 Tupitsa Sari RastiE4 1.01.06 0.09.39 36.71 36.21
4 Tervonen Tarja IPR 1.01.20 0.09.53 35.08 34.61
5 Pakkala Pigga S-JKL 1.20.18 0.28.51 25.67 25.32

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 54.18 0.00.00 29.35 29.37
2 Peltonen Heljä KS 58.44 0.04.26 25.78 25.79
3 Mylläri Britt-Marie NOK 59.59 0.05.41 23.92 23.92
Kankaanranta Marja RastiE4 KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Kirsti RasKe 58.20 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Pirjo KangSK 53.05 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 59.44 0.00.00
Taitto Annikka SKVuoksi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 1.11.58 0.00.00
2 Mäkinen Helena IlU 1.20.16 0.08.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sopo Annika KuoSu 50.44 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Heta HlS 42.13 0.00.00 48.64 47.44
2 Hietala Jenna KoS 50.48 0.08.35 38.91 37.95
3 Sulkula Evita S-JKL 55.08 0.12.55 34.45 33.60
4 Kivikko Jenni HlS 1.10.08 0.27.55 25.98 25.34
5 Laasanen Maija LaihLu 1.11.09 0.28.56 24.53 23.93

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 26.00 0.00.00
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 28.21 0.02.21
3 Tikkakoski Ilona TP 29.43 0.03.43
4 Konstari Elena JRV 29.54 0.03.54
5 Oikarainen Iida LaihLu 30.55 0.04.55
6 Kokkinen Ella JRV 31.43 0.05.43
7 Myllymäki Maarit KortJV 32.12 0.06.12
8 Keurulainen Siiri RastiE4 40.31 0.14.31
9 Lehtonen Ellanoora SaPu 55.53 0.29.53

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 11.30 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 12.10 0.00.40
3 Koskela Iina HalTo 14.04 0.02.34
4 Oikarainen Siiri LaihLu 15.14 0.03.44
5 Nieminen Noora S-JKL 17.35 0.06.05

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Moisio Aino SaPu KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 7.24 0.00.00
2 Virkajärvi Heta JRV 8.03 0.00.39
3 Laakso Elisa S-JKL 8.10 0.00.46
4 Kullman Thea Falken 10.53 0.03.29
5 Pimiä Tilda SaPu 12.00 0.04.36
6 Keurulainen Helmi RastiE4 12.22 0.04.58
7 Heinänen Henna SaPu 13.54 0.06.30
8 Lindén Selma KS 14.04 0.06.40