FIN GB SWE
Login to IRMA
Kevätajot, iltapika
Classes District Club Number of the competitors
Classes D21AL
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Juga Emma SV 1.05.52 0.00.00
2 Kyckling Katja HyRa 1.09.16 0.03.24

Classes D21E
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Hara Marika Koovee 47.50 0.00.00 97.64
2 Hakala Eeva-Liisa KortJV 55.45 0.07.55 80.64
3 Penttilä Marja KoS 59.10 0.11.20 73.02
4 Pökälä Mona AR 1.07.06 0.19.16 61.78
Laurila Susanna JalJa KES -

Classes D45
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Tirkkonen Liisa RaJu 46.59 0.00.00 45.93
2 Lindroth Tuija AR 53.21 0.06.22 37.41
3 Ohramaa Tuula Jyry 54.08 0.07.09 33.88

Classes H12
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Leiniö Juho Pihkan 33.12 0.00.00
2 Lintula Otto SV 33.47 0.00.35
Leiniö Juho Pihkan EIL -
Leiniö Juho Pihkan EIL -

Classes H16
Length
Number of the participants 6
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Nurminen Eerik Hiilto 25.32 0.00.00 59.30
2 Lilja Juha TP 26.29 0.00.57 55.46
3 Ekholm Tobias Orient 29.54 0.04.22 47.60
4 Kleemola Arttu Eks 36.05 0.10.33 38.18
5 Kallio Matti KeU 40.25 0.14.53 32.97
6 Salonen Eetu KS 43.14 0.17.42 29.77

Classes H18
Length
Number of the participants 6
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Pietikäinen Sauli KS 45.11 0.00.00 66.29
2 Lindahl Jesper SV 46.06 0.00.55 63.02
3 Nieminen Verneri RaVa 46.41 0.01.30 60.31
4 Kleemola Joona Eks 47.08 0.01.57 57.83
5 Toivanen Elmeri KS 47.27 0.02.16 55.55
6 Pasanen Henri SV 49.17 0.04.06 51.66

Classes H21AL
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
Louhisola Toni TuMe HYL -

Classes H21E
Length
Number of the participants 11
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Niemi Pekka KanSu 58.07 0.00.00 96.42
2 Saarinen Juho MU 1.01.10 0.03.03 90.24
3 Laurila Jussi JalJa 1.01.41 0.03.34 88.12
4 Blomster Anders SV 1.01.55 0.03.48 86.43
5 Jutila Juuso KanSu 1.03.51 0.05.44 82.49
6 Haga André Botnia 1.06.12 0.08.05 78.30
7 Blomster Daniel SV 1.12.29 0.14.22 70.35
8 Jutila Jaakko TP 1.16.03 0.17.56 65.95
9 Virta Jani SV 1.19.32 0.21.25 62.00
10 Nurminen Ilkka Hiilto 1.19.41 0.21.34 60.83
Rantala Aleksi RaJu KES -

Classes H40
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Salonen Mika KS 1.05.30 0.00.00

Classes H45
Length
Number of the participants 8
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Saari Ismo IPR 46.40 0.00.00 67.65
2 Rantala Mika RaJu 46.58 0.00.18 65.78
3 Nieminen Tomi RaVa 49.08 0.02.28 61.50
4 Kleemola Jouko Eks 49.59 0.03.19 59.10
5 Mantere Veli RaJu 54.24 0.07.44 53.06
6 Turpiainen Janne HyRa 57.54 0.11.14 48.68
Saari Vesa IPR KES -
Raudus Timo Eks KES -

Classes H55
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Kattelus Keijo VeVe 49.57 0.00.00 60.99
2 Saarinen Heikki SOC 53.31 0.03.34 54.79
3 Peltonen Heikki IPR 58.48 0.08.51 47.93
4 Suominen Tauno JäPa 59.34 0.09.37 45.39
Tyrväinen Heikki JäPa KES -

Classes H65
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Orpana Risto SOC 28.29 0.00.00 51.06
2 Jokinen Leo KoS 28.42 0.00.13 48.77
3 Ojala Antti TurSa 32.49 0.04.20 40.99
4 Lehtinen Teuvo SOC 35.35 0.07.06 36.27
5 Nurminen Heikki IPR 40.05 0.11.36 30.84

Classes H70
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Nyberg Pertti SOC 35.23 0.00.00 50.08
2 Martikainen Arvo LS-37 42.47 0.07.24 39.86
3 Kettunen Seppo Jyry 43.41 0.08.18 37.52
4 Kanerva Unto Jyry 48.40 0.13.17 32.31
Laitinen Raimo SuSi HYL -