FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Savon Suunnan keskimatkat suppamaastossa 2-kisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 76
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu IkNV 33.35 0.00.00 96.57 96.39
2 Taivainen Olli-Markus Navi 36.24 0.02.49 88.90 88.74
3 Knuuttila Mikko IkNV 36.40 0.03.05 88.06 87.90
3 Ylinen Juho IkNV 36.40 0.03.05 88.06 87.90
5 Saari Toni VaajTe 36.46 0.03.11 87.44 87.28
6 Föhr Tero VeVe 36.47 0.03.12 87.21 87.05
7 Sorvisto Juha VaajTe 36.54 0.03.19 86.74 86.58
8 Lahtinen Tuomo LS-37 37.16 0.03.41 85.70 85.54
9 Ahola Joonas Navi 37.35 0.04.00 84.79 84.63
10 Linnainmaa Tero IkNV 38.20 0.04.45 82.95 82.80
11 Huikko Petteri VaajTe 38.22 0.04.47 82.69 82.54
12 Oikarinen Lauri VaajTe 38.46 0.05.11 81.65 81.51
13 Tamuzs Janis Navi 39.16 0.05.41 80.44 80.29
14 Taanila Vesa IkNV 39.21 0.05.46 80.09 79.94
15 Korpi Juho Navi 40.05 0.06.30 78.44 78.30
16 Inkeri Eero VeVe 40.15 0.06.40 77.94 77.80
17 Roux Corentin Navi 40.16 0.06.41 77.74 77.60
18 Mutka Manu TuMe 40.20 0.06.45 77.43 77.29
18 Saari Petri VaajTe 40.20 0.06.45 77.43 77.29
20 Karppinen Aleksi IkNV 40.34 0.06.59 76.64 76.50
21 Ahola Topias Navi 40.46 0.07.11 76.09 75.95
22 Hyyryläinen Juha AnttU 40.49 0.07.14 75.83 75.69
23 Hautala Jarkko VaajTe 41.12 0.07.37 74.95 74.81
24 Leskinen Aapo Lynx 41.14 0.07.39 74.72 74.58
25 Aaltio Aapo KuoSu 41.41 0.08.06 73.74 73.61
26 Hyppölä Sampo KuoSu 41.56 0.08.21 73.13 73.00
27 Niiranen Arto KuoSu 42.03 0.08.28 72.76 72.63
28 Kahelin Jouni VaajTe 42.23 0.08.48 72.03 71.90
29 Väisänen Patrik KS 42.29 0.08.54 71.69 71.56
30 Manninen Heikki AnttU 43.08 0.09.33 70.45 70.32
31 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 43.45 0.10.10 69.29 69.17
32 Koivumäki Lauri KoS 44.03 0.10.28 68.66 68.54
33 Sopo Aleksi KuoSu 44.48 0.11.13 67.35 67.23
34 Huila Joona Hiisi 45.00 0.11.25 66.90 66.78
34 Viholainen Eeli AnttU 45.00 0.11.25 66.90 66.78
36 Lipsanen Jeremias Navi 45.15 0.11.40 66.22 66.10
37 Pörsti Markus SiiRa 46.24 0.12.49 64.42 64.31
38 Manninen Kalle AnttU 46.29 0.12.54 64.16 64.04
39 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 46.40 0.13.05 63.75 63.64
40 Pasanen Ville KuoSu 46.44 0.13.09 63.51 63.40
41 Lilja Arto AnttU 47.17 0.13.42 62.62 62.51
42 Huomolin Ville LappRi 47.52 0.14.17 61.71 61.60
43 Kettunen Heikki ViPa 48.07 0.14.32 61.25 61.13
44 Vartiainen Juha KuoSu 48.21 0.14.46 60.80 60.69
45 Sulkula Paulus S-JKL 48.43 0.15.08 60.20 60.09
46 Sulkula Anton S-JKL 49.16 0.15.41 59.39 59.28
47 Ahola Janne Navi 49.20 0.15.45 59.16 59.06
48 Lavi Mikko KuoSu 49.22 0.15.47 58.98 58.87
49 Kalliokoski Toni AnttU 49.41 0.16.06 58.46 58.36
50 Bruguière André RaN 49.44 0.16.09 58.26 58.16
51 Korpinen Olli-Jussi AnttU 49.51 0.16.16 57.98 57.88
52 Taivainen Juho-Matti PelPo 50.03 0.16.28 57.61 57.51
53 Hirvonen Joni RaVa 50.16 0.16.41 57.22 57.12
54 Kauria Niko ORa 50.37 0.17.02 56.69 56.59
55 Niemi Oskari LappRi 51.39 0.18.04 55.42 55.32
56 Ilmonen Aleksi JRV 51.40 0.18.05 55.26 55.16
57 Auvinen Jukka KuoSu 51.41 0.18.06 55.11 55.01
58 Kautto Lasse VaajTe 52.33 0.18.58 54.07 53.97
59 Mesiäinen Jaakko Navi 52.34 0.18.59 53.91 53.82
60 Marttinen Harri AnttU 52.38 0.19.03 53.71 53.62
61 Tuovinen Aleksi KuoSu 53.27 0.19.52 52.76 52.66
62 Inkilä Reetu KeuKi 55.06 0.21.31 51.05 50.96
63 Rissanen Roni-Ville SonPa 55.41 0.22.06 50.39 50.30
64 Juopperi Sami-Petteri PelPo 57.03 0.23.28 49.06 48.97
65 Heckrodt Jesse ORa 1.01.04 0.27.29 45.72 45.63
66 Partti Jussi Navi 1.01.06 0.27.31 45.58 45.49
67 Lintula Tapani KärsKa 1.01.11 0.27.36 45.40 45.32
68 Hyttinen Ossi IisVi 1.11.44 0.38.09 38.62 38.55
Viljakainen Antton AnttU EIL -
Critchley Will VaajTe EIL -
Saramäki Niklas Lynx HYL -
Kukkonen Janne KuoSu KES -
Liukko Eetu EnonkU EIL -
Noponen Petri AnttU EIL -
Sulkula Ilari VaajTe EIL -
Vicari Lars Navi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 40.14 0.00.00 48.36 44.67
2 Väänänen Lassi IisVi 41.20 0.01.06 45.31 41.86
3 Saarijärvi Erkki SiiRa 46.00 0.05.46 39.13 36.14
4 Pohjolainen Timo SuoVa 52.20 0.12.06 33.00 30.48
5 Tolonen Timo SiiRa 53.14 0.13.00 31.07 28.70

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 37.49 0.00.00 54.19 55.45
2 Nurminen Joonas JRV 39.03 0.01.14 50.90 52.09
3 Kankkunen Riku KuoSu 39.04 0.01.15 49.31 50.45
4 Martikainen Juha SonPa 42.16 0.04.27 44.12 45.15
5 Rahkila Pyry VaajTe 44.06 0.06.17 40.89 41.84
6 Aalto Erno LipTa 58.33 0.20.44 29.75 30.44

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 32.50 0.00.00 54.79 52.72
2 Ylikangas Esko KoS 33.02 0.00.12 53.29 51.28
3 Kajarinne Petri KeuKi 34.16 0.01.26 50.25 48.35
4 Mönttinen Sami RastiE4 36.02 0.03.12 46.71 44.95
5 Marttinen Teijo Navi 38.47 0.05.57 42.41 40.81
6 Karjalainen Risto LipTa 38.52 0.06.02 41.32 39.77
7 Marttinen Jarno AnttU 45.08 0.12.18 34.73 33.42
8 Virtanen Joni EsSu 56.19 0.23.29 27.15 26.13
Ruokolainen Jouni RasPi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 27.35 0.00.00 62.49 59.85
2 Ilmonen Matti JRV 29.47 0.02.12 57.39 54.97
3 Kokkonen Anssi KR 29.51 0.02.16 56.78 54.38
4 Kauria Juha ORa 30.14 0.02.39 55.59 53.24
5 Parttimaa Timo AngA 30.29 0.02.54 54.66 52.35
6 Juvakka Pekka AnttU 30.38 0.03.03 53.92 51.64
7 Hintsanen Harri IHR 31.46 0.04.11 51.55 49.37
8 Nygård Marko KuoSu 34.45 0.07.10 46.71 44.73
9 Hakamäki Matti S-JKL 35.18 0.07.43 45.57 43.65
10 Syrjäläinen Janne AnttU 35.47 0.08.12 44.56 42.67
11 Hämynen Petri ÄäSa 36.07 0.08.32 43.75 41.90
12 Lintunen Petteri SiiRa 36.23 0.08.48 43.03 41.21
13 Takaoja Vesa ORa 36.45 0.09.10 42.21 40.43
14 Torvinen Pekka SiiRa 37.22 0.09.47 41.13 39.39
15 Rautio Mika AnttU 38.18 0.10.43 39.75 38.07
16 Hakulinen Pekka EsSu 39.25 0.11.50 38.26 36.65
17 Forsberg Matti SäynSa 41.13 0.13.38 36.24 34.71
18 Kohvakka Hannu Kalske 46.31 0.18.56 31.81 30.46
19 Kankkunen Matti SonPa 46.37 0.19.02 31.43 30.10

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 28.33 0.00.00 59.62 58.71
2 Tuomisto Juha VaaSu 29.13 0.00.40 57.75 56.86
3 Valkonen Pasi IHR 29.49 0.01.16 56.08 55.22
4 Heiskanen Hannu SonPa 30.27 0.01.54 54.42 53.59
5 Inkeri Pekka ORa 30.59 0.02.26 53.00 52.19
6 Valjakka Tapio Navi 33.17 0.04.44 48.89 48.14
7 Oikarinen Jarmo TP 34.05 0.05.32 47.30 46.57
8 Peltonen Hannu AnttU 34.32 0.05.59 46.25 45.54
9 Niiranen Ari KR 34.58 0.06.25 45.25 44.55
10 Taskinen Ari AnttU 34.59 0.06.26 44.80 44.11
11 Penttinen Tapani Navi 37.40 0.09.07 41.21 40.57
12 Korhonen Timo Hanka 38.10 0.09.37 40.27 39.65
13 Jylhä Seppo KäTa 41.17 0.12.44 36.87 36.30
14 Rantala Timo KPV 42.38 0.14.05 35.35 34.80
15 Forss Jari HaukivKi 44.14 0.15.41 33.73 33.21
16 Peltonen Timo SonPa 46.48 0.18.15 31.56 31.07
Kukkola Pauli SiiRa HYL -
Lahtinen Jari IHR KES -
Saarivaara Jyrki VaajTe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 21.49 0.00.00 58.46 58.42
2 Vairinen Risto KontU 25.24 0.03.35 49.88 49.85
3 Helle Markku SaPu 25.56 0.04.07 48.54 48.50
4 Särkkä Seppo VaajTe 26.39 0.04.50 46.92 46.89
5 Turpeinen Seppo KontU 27.02 0.05.13 45.94 45.92
6 Pulkkinen Pekka JoKu 27.11 0.05.22 45.39 45.36
7 Piironen Markku KR 27.18 0.05.29 44.89 44.86
8 Valkonen Pekka Kalske 27.21 0.05.32 44.50 44.47
9 Tolonen Juha Hanka 27.22 0.05.33 44.17 44.14
10 Linjala Pekka PiVe 27.40 0.05.51 43.39 43.36
11 Vornanen Pekka SuoVa 28.27 0.06.38 41.90 41.88
12 Martikainen Ari KeuKi 29.29 0.07.40 40.15 40.13
13 Saramäki Jukka Lynx 30.24 0.08.35 38.67 38.64
14 Salminen Arto KeKaRa 31.48 0.09.59 36.70 36.68
15 Hämynen Timo ÄäSa 32.07 0.10.18 36.08 36.06
16 Huttunen Kalle KuoSu 34.09 0.12.20 33.69 33.67
17 Nopanen Ismo VeVe 34.27 0.12.38 33.16 33.13
18 Kosonen Hannu ORa 36.11 0.14.22 31.34 31.32
19 Vaara Jari KanSu 38.35 0.16.46 29.17 29.15
20 Turunen Esko SonPa 39.17 0.17.28 28.44 28.42
21 Koljonen Pekka IisVi 42.25 0.20.36 26.14 26.13
22 Jylhä Kauko KäTa 43.44 0.21.55 25.17 25.15
23 Pajunen Kari AnttU 45.33 0.23.44 23.98 23.97
24 Kankkunen Mikko PiVe 45.50 0.24.01 23.65 23.64
Rautavuoma Tapani ViPa EIL -
Partanen Pekka KR EIL -
Liukko Timo EnonkU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 26.10 0.00.00 52.55 52.35
2 Pietikäinen Markku JoKu 26.57 0.00.47 50.71 50.53
3 Vartiainen Börje KR 27.50 0.01.40 48.81 48.63
4 Peippo Tapio JoKu 28.49 0.02.39 46.86 46.68
5 Kokkonen Hannu RasPi 28.53 0.02.43 46.46 46.29
6 Ollikainen Seppo JuvU 28.59 0.02.49 46.02 45.85
7 Hyytiäinen Timo JuvU 29.21 0.03.11 45.16 45.00
8 Halonen Pauli SäynSa 33.08 0.06.58 39.75 39.61
9 Ovaska Ari EE 33.28 0.07.18 39.11 38.97
10 Valkonen Timo RR 34.00 0.07.50 38.26 38.12
11 Rauhamäki Kimmo JRV 34.27 0.08.17 37.52 37.38
11 Butilkin Niilo SäynSa 34.27 0.08.17 37.52 37.38
13 Virtanen Matti ViPa 34.46 0.08.36 36.70 36.57
14 Karhunen Juha KuoSu 35.04 0.08.54 36.15 36.02
15 Matilainen Juhani NilsNu 36.49 0.10.39 34.21 34.08
16 Leinonen Markku Pihkan 36.55 0.10.45 33.89 33.77
17 Hyvönen Markku RasPi 39.51 0.13.41 31.19 31.08
18 Lappalainen Martti Navi 39.52 0.13.42 30.97 30.86
19 Pajamäki Kalevi SäynSa 39.53 0.13.43 30.75 30.64
20 Väänänen Matti NilsNu 40.13 0.14.03 30.29 30.18
21 Salonen Kauko ViPa 40.27 0.14.17 29.91 29.80
22 Väätäinen Hannu ViPa 41.55 0.15.45 28.67 28.56
23 Niemistö Juha ViPa 44.16 0.18.06 26.96 26.86
24 Koskinen Kaj VaHa 49.46 0.23.36 23.82 23.73
Voutilainen Ilkka SuoVa HYL -
Högnäs Tore Brahe KES -
Liukkonen Leo PiVe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 25.49 0.00.00 42.53 42.65
2 Rusko Heikki VaajTe 27.51 0.02.02 39.03 39.14
3 Korhonen Seppo OH 29.50 0.04.01 36.07 36.17
4 Partanen Aimo NilsNu 30.18 0.04.29 35.15 35.25
5 Miettinen Kauko SuoVa 32.04 0.06.15 32.87 32.97
6 Häkkinen Risto ViPa 33.55 0.08.06 30.76 30.84
7 Kajava Viljo KuoSu 34.35 0.08.46 29.85 29.93
8 Äikäs Esko TikSu 36.36 0.10.47 27.90 27.98
9 Valta Matti JRV 38.39 0.12.50 26.14 26.21
10 Kettunen Kimmo SäynSa 39.05 0.13.16 25.57 25.64
11 Mikkonen Lauri KontU 39.26 0.13.37 25.06 25.13
12 Rantakangas Erkki AlajA 39.31 0.13.42 24.73 24.80
13 Pitkänen Heikki JRV 48.56 0.23.07 19.75 19.80
14 Rahkila Paavo VaajTe 52.52 0.27.03 18.07 18.12
15 Hirvonen Jaakko LipTa 1.05.53 0.40.04 14.33 14.37
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 23.35 0.00.00 36.91 36.89
2 Voutilainen Taisto IPR 24.47 0.01.12 34.68 34.67
3 Salmela Kosti PihtTu 25.45 0.02.10 32.96 32.94
4 Partanen Paavo HyRa 25.48 0.02.13 32.47 32.46
5 Tolmunen Tauno SäynSa 26.53 0.03.18 30.76 30.74
6 Salo Jaakko SaPu 27.43 0.04.08 29.44 29.43
7 Jylhä Keijo JRV 29.05 0.05.30 27.68 27.67
8 Seilonen Reino KaSu 29.21 0.05.46 27.06 27.05
9 Puttonen Kalevi IPR 31.14 0.07.39 25.08 25.07
10 Karppinen Eino SäynSa 34.54 0.11.19 22.13 22.12
11 Helminen Pentti JRV 35.09 0.11.34 21.67 21.66
12 Lehtinen Lauri KuoSu 38.11 0.14.36 19.66 19.65
13 Reini Jaakko TikSu 41.07 0.17.32 17.99 17.99

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 37.02 0.00.00
2 Lavikainen Mauno LipTa 38.12 0.01.10
Puustinen Valto IisVi HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuhiala Roope Hiisi 34.04 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkki Eero ORa 26.37 0.00.00 57.51 53.55
2 Simonen Markus KR 31.11 0.04.34 45.41 42.28
3 Paalanen Arttu IPR 43.19 0.16.42 30.04 27.97

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 25.23 0.00.00 42.64 41.22
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 25.50 0.00.27 40.64 39.29
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 26.49 0.01.26 37.94 36.68
4 Hyvönen Jerry KuoSu 29.52 0.04.29 32.98 31.88
5 Jokinen Perttu Navi 34.55 0.09.32 27.28 26.37
Fingerroos Casper PR HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 23.09 0.00.00
2 Rasa Aku-Pekka AnttU 27.11 0.04.02
3 Martikainen Eemil VierKo 28.28 0.05.19
4 Mäenpää Jaakko KR 28.37 0.05.28
5 Paajanen Ilari AnttU 31.01 0.07.52
6 Paajanen Alpo AnttU 31.11 0.08.02
7 Kahelin Janne S-JKL 31.57 0.08.48
8 Liuha Matias ViPa 34.45 0.11.36
9 Karjalainen Rasmus LipTa 36.34 0.13.25
10 Liuha Otto ViPa 38.06 0.14.57
11 Paalanen Valtteri IPR 39.24 0.16.15
12 Kirjalainen Axel AnttU 51.09 0.28.00
Zhukov Viacheslav AnttU HYL -
Rasa Ahti AnttU EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 30.34 0.00.00 87.25 85.97
2 Kauppinen Silja KR 32.34 0.02.00 81.36 80.17
3 Liikanen Marjo AnttU 33.53 0.03.19 77.69 76.55
4 Nurmela Sari AnttU 34.13 0.03.39 76.42 75.30
5 Iso-Markku Paula Lynx 34.16 0.03.42 75.80 74.69
6 Heittola Satu RasKu 34.47 0.04.13 74.18 73.09
7 Aho Petra Navi 35.04 0.04.30 73.08 72.01
8 Sundberg Karoliina Lynx 35.11 0.04.37 72.34 71.28
9 Taanila Marjo Koovee 37.08 0.06.34 68.08 67.08
10 Moilanen Anna KuoSu 37.50 0.07.16 66.36 65.38
11 Viholainen Elisa S-JKL 38.38 0.08.04 64.53 63.59
12 Nygård Marikki KuoSu 39.05 0.08.31 63.34 62.42
13 Honkanen Miitu KuoSu 39.29 0.08.55 62.26 61.35
14 Pajunen Jenna AnttU 40.12 0.09.38 60.72 59.83
15 Järvelä Emmi KuoSu 42.58 0.12.24 56.40 55.58
16 Puikkonen Janika S-JKL 43.27 0.12.53 55.38 54.57
17 Ylipelkola Essi KortJV 44.15 0.13.41 53.98 53.19
18 Räsänen Johanna KuoSu 48.03 0.17.29 49.35 48.63
19 Rautanen Eeva TuuSe 49.07 0.18.33 47.93 47.22
20 Holopainen Maija SoJy 49.25 0.18.51 47.28 46.59
21 Kurri Noora KuoSu 49.32 0.18.58 46.82 46.13
22 Uurasjärvi Emilia KuoSu 52.53 0.22.19 43.53 42.89
23 Inkeri Niina-Mari ORa 56.46 0.26.12 40.24 39.65
24 Ihanainen Eija ORa 1.15.44 0.45.10 29.93 29.50
Pisto Henna RasPi EIL -
Partanen Ritva IisVi EIL -
Noponen Heli AnttU EIL -
Marttinen Sanni Navi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 35.11 0.00.00
2 Tuomisto Hanna EsAk 38.01 0.02.50
Korhonen Carita SäynSa HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 32.31 0.00.00 62.89 60.64
2 Palomäki Sanna RasKu 32.42 0.00.11 61.37 59.17
3 Väisänen Mari KR 32.49 0.00.18 59.98 57.83
4 Marttila Outi EsSu 32.55 0.00.24 58.63 56.53
5 Väätäinen Hanna KuoSu 34.00 0.01.29 55.64 53.64
6 Torvela Tiina KuoSu 35.12 0.02.41 52.65 50.76
7 Goman Annukka VePo 36.48 0.04.17 49.32 47.55
8 Päivinen Sonja KaSu 39.33 0.07.02 44.92 43.31
9 Paalanen Satu IPR 40.01 0.07.30 43.44 41.88

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 31.19 0.00.00 45.82 42.95
2 Pötry Mervi KR 32.30 0.01.11 42.83 40.14
3 Kärkkäinen Varpu ORa 32.43 0.01.24 41.23 38.64
4 Räsänen Marja NilsNu 38.11 0.06.52 34.20 32.05
5 Kahelin Anne S-JKL 41.09 0.09.50 30.69 28.76
Kajaus Iina SiiRa KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 24.11 0.00.00 56.76 56.36
2 Koistinen Aija KR 26.34 0.02.23 51.18 50.82
3 Mattila Riitta RasTiimi 27.20 0.03.09 49.27 48.93
4 Hirvonen Leena AR 27.40 0.03.29 48.22 47.88
5 Leppävuori Päivi KuoSu 31.55 0.07.44 41.39 41.10
6 Nygård Minna KuoSu 32.49 0.08.38 39.87 39.59
7 Tervonen Tarja IPR 35.05 0.10.54 36.92 36.66
8 Suhonen Sirpa KuoSu 35.09 0.10.58 36.49 36.23
9 Kinnunen Virpi ORa 36.54 0.12.43 34.41 34.17
10 Franssila Hanna AngA 37.02 0.12.51 33.94 33.70
11 Kukkola Sinikka KuoSu 37.41 0.13.30 33.01 32.78
12 Sundvall Tiina KuoSu 37.57 0.13.46 32.44 32.21
13 Lintunen Sirpa SiiRa 40.40 0.16.29 29.95 29.74
14 Paalanen Anne RR 44.02 0.19.51 27.37 27.18
15 Laitinen Tiina KuoSu 45.32 0.21.21 26.19 26.00
16 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 46.20 0.22.09 25.46 25.28
Breilin Henna IPR HYL -
Lahtinen Ulla S-JKL EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Pirjo ORa 28.19 0.00.00 49.44 48.43
2 Airaksinen Merja KuoSu 31.25 0.03.06 43.45 42.56
3 Oikarinen Sirkka TP 33.46 0.05.27 39.39 38.58
4 Pajunen Tarja Navi 46.51 0.18.32 27.64 27.07
5 Rantala Maj-Lis KPV 48.06 0.19.47 26.19 25.66
Rautasalo Anneli KR HYL -
Heikura Aura Kalske KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 24.05 0.00.00 48.19 47.75
2 Montonen Outi IHR 24.21 0.00.16 44.08 43.68
3 Vaara Marjatta KanSu 37.11 0.13.06 26.53 26.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 32.46 0.00.00 38.71 27.01
2 Lakanen Sirpa MuuRa 39.49 0.07.03 29.47 20.56
3 Hyvönen Eija RasPi 39.50 0.07.04 27.07 18.89

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 36.24 0.00.00
2 Pitkänen Eila JRV 39.24 0.03.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 21.04 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 35.28 0.00.00 53.90 52.52
2 Kirvesmies Annika KuoSu 36.24 0.00.56 48.58 47.34
3 Nurminen Jutta VaHa 38.09 0.02.41 42.59 41.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Mette S-JKL 31.37 0.00.00 54.92 52.35
2 Kinnunen Jutta ORa 33.30 0.01.53 50.28 47.92
3 Ylikangas Pinja KoS 34.37 0.03.00 47.16 44.94
4 Sankelo Lotta Pohjant 35.41 0.04.04 44.29 42.21
5 Ollikainen Jatta Navi 36.48 0.05.11 41.53 39.58
6 Väliheikki Julia Pohjant 45.06 0.13.29 32.73 31.19
Goman Anna VePo EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 27.15 0.00.00 38.31 37.87
2 Liukka Venla KR 29.44 0.02.29 33.36 32.97
3 Kangasaho Aino HS 30.10 0.02.55 31.15 30.79
4 Niskanen Sofia SonPa 49.54 0.22.39 17.78 17.58

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 22.46 0.00.00
2 Kärnä Emmi SonPa 26.58 0.04.12
3 Juntunen Hertta KR 27.56 0.05.10
4 Hyvönen Vilma KuoSu 30.06 0.07.20
5 Martikainen Aada VierKo 33.09 0.10.23
6 Väisänen Iida-Maria KR 53.40 0.30.54
Syrjäläinen Venla HS EIL -