FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Savon Suunnan keskimatkat suppamaastossa 1-kisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 81
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taivainen Olli-Markus Navi 26.50 0.00.00 91.56 91.40
2 Savolainen Eetu IkNV 27.07 0.00.17 90.43 90.27
3 Sorvisto Juha VaajTe 27.26 0.00.36 89.22 89.06
4 Karppinen Aleksi IkNV 27.27 0.00.37 88.99 88.83
5 Föhr Tero VeVe 27.36 0.00.46 88.34 88.18
6 Ahola Joonas Navi 27.48 0.00.58 87.53 87.37
7 Knuuttila Mikko IkNV 27.56 0.01.06 86.94 86.79
8 Saari Toni VaajTe 28.25 0.01.35 85.30 85.14
9 Leskinen Aapo Lynx 28.26 0.01.36 85.08 84.93
10 Oikarinen Lauri VaajTe 28.47 0.01.57 83.88 83.73
11 Ahola Topias Navi 29.02 0.02.12 83.00 82.85
12 Taanila Vesa IkNV 29.13 0.02.23 82.32 82.17
13 Huikko Petteri VaajTe 30.05 0.03.15 79.79 79.64
14 Tamuzs Janis Navi 30.15 0.03.25 79.19 79.05
15 Korpi Juho Navi 30.22 0.03.32 78.73 78.59
16 Lahtinen Tuomo LS-37 30.23 0.03.33 78.53 78.39
17 Inkeri Eero VeVe 30.25 0.03.35 78.29 78.15
18 Kautto Lasse VaajTe 30.59 0.04.09 76.71 76.57
19 Hautala Jarkko VaajTe 31.01 0.04.11 76.47 76.33
20 Rissanen Lari-Antti SonPa 31.02 0.04.12 76.28 76.14
21 Saramäki Niklas Lynx 31.04 0.04.14 76.04 75.91
21 Ylinen Juho IkNV 31.04 0.04.14 76.04 75.91
23 Manninen Heikki AnttU 31.09 0.04.19 75.54 75.40
24 Hyyryläinen Juha AnttU 31.22 0.04.32 74.87 74.73
25 Saari Petri VaajTe 31.31 0.04.41 74.36 74.22
26 Kahelin Jouni VaajTe 31.56 0.05.06 73.24 73.11
27 Roux Corentin Navi 32.29 0.05.39 71.86 71.73
28 Hyppölä Sampo KuoSu 32.35 0.05.45 71.49 71.36
29 Huila Joona Hiisi 32.41 0.05.51 71.13 71.00
30 Linnainmaa Tero IkNV 32.42 0.05.52 70.95 70.82
31 Pasanen Ville KuoSu 32.45 0.05.55 70.69 70.57
32 Sopo Aleksi KuoSu 32.55 0.06.05 70.19 70.06
33 Sulkula Anton S-JKL 33.36 0.06.46 68.62 68.50
34 Taivainen Juho-Matti PelPo 33.49 0.06.59 68.04 67.92
35 Noponen Petri AnttU 33.53 0.07.03 67.77 67.65
36 Korpinen Olli-Jussi AnttU 33.58 0.07.08 67.47 67.34
37 Ilmonen Aleksi JRV 34.15 0.07.25 66.77 66.65
38 Aaltio Aapo KuoSu 34.18 0.07.28 66.53 66.41
39 Viholainen Eeli AnttU 34.19 0.07.29 66.36 66.24
40 Juopperi Sami-Petteri PelPo 34.33 0.07.43 65.78 65.66
41 Ahola Janne Navi 34.37 0.07.47 65.52 65.40
42 Manninen Kalle AnttU 34.50 0.08.00 64.97 64.86
43 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 35.13 0.08.23 64.13 64.02
44 Tuovinen Aleksi KuoSu 35.20 0.08.30 63.79 63.67
45 Fjällström Tuomas AnttU 35.31 0.08.41 63.32 63.21
46 Hernelahti Miika KR 35.51 0.09.01 62.60 62.49
47 Koivumäki Lauri KoS 36.21 0.09.31 61.61 61.50
48 Vartiainen Juha KuoSu 36.48 0.09.58 60.73 60.62
49 Mutka Manu TuMe 36.50 0.10.00 60.55 60.44
50 Huomolin Ville LappRi 37.17 0.10.27 59.69 59.58
51 Kukkonen Janne KuoSu 37.18 0.10.28 59.54 59.43
52 Hirvonen Joni RaVa 37.32 0.10.42 59.04 58.93
53 Kauria Niko ORa 37.45 0.10.55 58.58 58.47
54 Sulkula Paulus S-JKL 37.52 0.11.02 58.27 58.17
55 Lipsanen Jeremias Navi 37.56 0.11.06 58.04 57.94
56 Liukko Eetu EnonkU 37.57 0.11.07 57.89 57.79
57 Rissanen Roni-Ville SonPa 38.10 0.11.20 57.44 57.34
58 Inkilä Reetu KeuKi 38.14 0.11.24 57.22 57.11
59 Marttinen Harri AnttU 38.26 0.11.36 56.80 56.69
60 Lilja Arto AnttU 38.55 0.12.05 55.97 55.87
61 Niiranen Arto KuoSu 39.00 0.12.10 55.73 55.63
62 Auvinen Jukka KuoSu 39.21 0.12.31 55.11 55.01
63 Väisänen Patrik KS 39.37 0.12.47 54.62 54.52
64 Kettunen Heikki ViPa 40.00 0.13.10 53.98 53.88
65 Bruguière André RaN 40.05 0.13.15 53.75 53.65
66 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 40.43 0.13.53 52.80 52.70
67 Pörsti Markus SiiRa 41.08 0.14.18 52.15 52.06
68 Lavi Mikko KuoSu 41.41 0.14.51 51.35 51.26
69 Viljakainen Antton AnttU 42.24 0.15.34 50.37 50.28
70 Mesiäinen Jaakko Navi 42.43 0.15.53 49.89 49.80
71 Partti Jussi Navi 44.13 0.17.23 48.09 48.00
72 Kalliokoski Toni AnttU 44.17 0.17.27 47.91 47.82
73 Lintula Tapani KärsKa 44.55 0.18.05 47.13 47.04
74 Niemi Oskari LappRi 46.28 0.19.38 45.45 45.37
75 Heckrodt Jesse ORa 46.31 0.19.41 45.30 45.22
76 Jurvakainen Tuukka VaajTe 51.22 0.24.32 40.93 40.86
77 Hyttinen Ossi IisVi 52.37 0.25.47 39.87 39.80
Sutinen Lauri KuoSu KES -
Vicari Lars Navi KES -
Sulkula Ilari VaajTe EIL -
Critchley Will VaajTe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 33.15 0.00.00 47.15 43.55
2 Väänänen Lassi IisVi 34.17 0.01.02 44.01 40.65
3 Saarijärvi Erkki SiiRa 35.14 0.01.59 41.15 38.01
4 Tolonen Timo SiiRa 57.17 0.24.02 24.29 22.43
5 Pohjolainen Timo SuoVa 1.01.33 0.28.18 21.65 20.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 28.35 0.00.00 58.33 59.69
2 Kankkunen Riku KuoSu 32.36 0.04.01 49.61 50.76
3 Nurminen Joonas JRV 35.52 0.07.17 43.70 44.71
4 Rahkila Pyry VaajTe 38.03 0.09.28 39.87 40.80
5 Martikainen Juha SonPa 39.10 0.10.35 37.46 38.33
6 Aalto Erno LipTa 1.04.00 0.35.25 22.14 22.66

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 25.18 0.00.00 57.53 55.36
2 Kajarinne Petri KeuKi 26.47 0.01.29 53.18 51.18
3 Ylikangas Esko KoS 27.17 0.01.59 51.06 49.14
4 Mönttinen Sami RastiE4 30.49 0.05.31 44.20 42.53
5 Karjalainen Risto LipTa 32.54 0.07.36 40.45 38.93
6 Marttinen Teijo Navi 34.01 0.08.43 38.21 36.77
7 Virtanen Joni EsSu 46.05 0.20.47 27.52 26.49
Marttinen Jarno AnttU HYL -
Ruokolainen Jouni RasPi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 23.34 0.00.00 64.20 62.28
2 Ilmonen Matti JRV 26.02 0.02.28 57.63 55.91
3 Juvakka Pekka AnttU 26.59 0.03.25 55.14 53.49
4 Kokkonen Anssi KR 27.11 0.03.37 54.27 52.65
5 Parttimaa Timo AngA 27.41 0.04.07 52.83 51.25
6 Ekström Thomas MSParma 27.52 0.04.18 52.03 50.48
7 Forsberg Matti SäynSa 29.43 0.06.09 48.37 46.92
8 Lintunen Petteri SiiRa 30.54 0.07.20 46.11 44.73
9 Kauria Juha ORa 31.03 0.07.29 45.48 44.12
10 Syrjäläinen Janne AnttU 31.43 0.08.09 44.13 42.81
11 Nygård Marko KuoSu 32.04 0.08.30 43.25 41.96
12 Takaoja Vesa ORa 32.23 0.08.49 42.44 41.17
13 Torvinen Pekka SiiRa 32.53 0.09.19 41.41 40.17
14 Hakulinen Pekka EsSu 34.27 0.10.53 39.16 37.99
15 Hintsanen Harri IHR 35.57 0.12.23 37.18 36.07
16 Rautio Mika AnttU 40.07 0.16.33 33.00 32.01
17 Kohvakka Hannu Kalske 41.05 0.17.31 31.92 30.96
18 Hämynen Petri ÄäSa 41.30 0.17.56 31.29 30.36
19 Hakamäki Matti S-JKL 48.01 0.24.27 26.78 25.98

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 25.13 0.00.00 60.76 59.83
2 Heiskanen Hannu SonPa 26.08 0.00.55 58.12 57.22
3 Tuomisto Juha VaaSu 27.15 0.02.02 55.24 54.39
4 Kiljunen Pekka AnttU 27.37 0.02.24 54.01 53.18
5 Kukkola Pauli SiiRa 27.55 0.02.42 52.95 52.13
6 Taskinen Ari AnttU 30.13 0.05.00 48.47 47.73
7 Niiranen Ari KR 30.33 0.05.20 47.50 46.77
8 Peltonen Hannu AnttU 31.09 0.05.56 46.15 45.44
9 Valkonen Pasi IHR 31.39 0.06.26 45.00 44.30
10 Korhonen Timo Hanka 32.08 0.06.55 43.90 43.22
11 Oikarinen Jarmo TP 32.33 0.07.20 42.92 42.26
12 Penttinen Tapani Navi 33.00 0.07.47 41.93 41.28
13 Saarivaara Jyrki VaajTe 33.07 0.07.54 41.37 40.73
14 Rantala Timo KPV 33.51 0.08.38 40.07 39.46
15 Valjakka Tapio Navi 36.49 0.11.36 36.48 35.92
16 Jylhä Seppo KäTa 37.43 0.12.30 35.25 34.71
17 Forss Jari HaukivKi 38.35 0.13.22 34.11 33.58
18 Lahtinen Jari IHR 46.45 0.21.32 27.86 27.43

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Seppo VaajTe 19.36 0.00.00 54.76 54.72
2 Valkonen Pekka Kalske 20.01 0.00.25 53.28 53.25
3 Tolonen Juha Hanka 20.21 0.00.45 52.08 52.05
4 Helle Markku SaPu 20.23 0.00.47 51.67 51.63
5 Turpeinen Seppo KontU 20.38 0.01.02 50.72 50.68
6 Niemi Kari-Veli HauSi 21.03 0.01.27 49.39 49.36
7 Pulkkinen Pekka JoKu 21.06 0.01.30 48.96 48.93
8 Piironen Markku KR 21.28 0.01.52 47.81 47.78
9 Vornanen Pekka SuoVa 21.34 0.01.58 47.28 47.25
10 Hämynen Timo ÄäSa 21.59 0.02.23 46.08 46.05
11 Kosonen Hannu ORa 23.01 0.03.25 43.72 43.69
12 Salminen Arto KeKaRa 23.14 0.03.38 43.02 42.99
13 Vairinen Risto KontU 23.37 0.04.01 42.04 42.01
14 Saramäki Jukka Lynx 23.40 0.04.04 41.67 41.64
15 Huttunen Kalle KuoSu 24.04 0.04.28 40.69 40.67
16 Martikainen Ari KeuKi 25.43 0.06.07 37.82 37.80
17 Liukko Timo EnonkU 25.49 0.06.13 37.42 37.39
18 Linjala Pekka PiVe 25.54 0.06.18 37.04 37.01
19 Vaara Jari KanSu 27.30 0.07.54 34.64 34.62
20 Nopanen Ismo VeVe 28.06 0.08.30 33.66 33.64
21 Jylhä Kauko KäTa 30.13 0.10.37 31.08 31.06
22 Kankkunen Mikko PiVe 30.15 0.10.39 30.82 30.80
23 Pajunen Kari AnttU 32.18 0.12.42 28.66 28.64
24 Manninen Veli HaukivKi 35.00 0.15.24 26.26 26.24
25 Koljonen Pekka IisVi 36.00 0.16.24 25.34 25.33
Rautavuoma Tapani ViPa EIL -
Partanen Pekka KR EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 19.34 0.00.00 51.91 51.72
2 Vartiainen Börje KR 19.55 0.00.21 50.72 50.54
3 Hyytiäinen Timo JuvU 20.32 0.00.58 48.93 48.75
4 Rauhamäki Kimmo JRV 21.06 0.01.32 47.36 47.19
5 Pietikäinen Markku JoKu 21.18 0.01.44 46.66 46.49
6 Kokkonen Hannu RasPi 21.21 0.01.47 46.30 46.13
7 Karhunen Juha KuoSu 21.53 0.02.19 44.92 44.76
7 Virtanen Matti ViPa 21.53 0.02.19 44.92 44.76
9 Högnäs Tore Brahe 22.28 0.02.54 43.27 43.11
10 Ollikainen Seppo JuvU 22.42 0.03.08 42.58 42.43
11 Valkonen Timo RR 23.19 0.03.45 41.23 41.07
12 Turpeinen Timo VaajTe 23.56 0.04.22 39.94 39.79
13 Peippo Tapio JoKu 24.27 0.04.53 38.87 38.73
14 Leinonen Markku Pihkan 24.44 0.05.10 38.20 38.06
15 Ovaska Ari EE 25.27 0.05.53 36.91 36.78
15 Sivén Osmo ÄhtU 25.27 0.05.53 36.91 36.78
17 Halonen Pauli SäynSa 25.42 0.06.08 36.13 36.00
18 Niemistö Juha ViPa 25.54 0.06.20 35.64 35.51
19 Lappalainen Martti Navi 27.24 0.07.50 33.49 33.37
20 Matilainen Juhani NilsNu 27.33 0.07.59 33.11 32.99
21 Väänänen Matti NilsNu 28.12 0.08.38 32.16 32.04
22 Voutilainen Ilkka SuoVa 30.32 0.10.58 29.52 29.41
23 Hyvönen Markku RasPi 31.07 0.11.33 28.79 28.69
24 Salonen Kauko ViPa 32.08 0.12.34 27.71 27.61
25 Koskinen Kaj VaHa 33.16 0.13.42 26.60 26.51
26 Liukkonen Leo PiVe 34.06 0.14.32 25.80 25.70
27 Butilkin Niilo SäynSa 34.09 0.14.35 25.60 25.50
28 Pajamäki Kalevi SäynSa 46.24 0.26.50 18.72 18.65
29 Väätäinen Hannu ViPa 48.08 0.28.34 17.94 17.87

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 22.38 0.00.00 40.54 40.57
2 Korhonen Seppo OH 22.39 0.00.01 40.11 40.13
3 Rusko Heikki VaajTe 23.15 0.00.37 38.68 38.70
4 Miettinen Kauko SuoVa 23.19 0.00.41 38.17 38.20
5 Mikkonen Lauri KontU 25.05 0.02.27 35.12 35.14
5 Äikäs Esko TikSu 25.05 0.02.27 35.12 35.14
7 Häkkinen Risto ViPa 27.12 0.04.34 31.71 31.73
8 Kajava Viljo KuoSu 28.27 0.05.49 29.99 30.01
9 Lakanen Ensio VaajTe 30.30 0.07.52 27.68 27.70
10 Valta Matti JRV 35.15 0.12.37 23.69 23.70
11 Rantakangas Erkki AlajA 35.43 0.13.05 23.12 23.14
12 Kemppi Jorma Navi 35.53 0.13.15 22.76 22.77
13 Pitkänen Heikki JRV 36.02 0.13.24 22.41 22.42
14 Rahkila Paavo VaajTe 53.27 0.30.49 14.94 14.95
15 Hirvonen Jaakko LipTa 54.32 0.31.54 14.47 14.48
Kettunen Kimmo SäynSa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 16.32 0.00.00 37.31 37.29
2 Salmela Kosti PihtTu 17.23 0.00.51 35.08 35.06
3 Karppinen Eino SäynSa 18.13 0.01.41 33.08 33.07
4 Voutilainen Taisto IPR 18.40 0.02.08 31.90 31.89
5 Jylhä Keijo JRV 19.04 0.02.32 30.86 30.85
6 Partanen Paavo HyRa 19.22 0.02.50 30.01 30.00
7 Reini Jaakko TikSu 19.56 0.03.24 28.80 28.79
8 Seilonen Reino KaSu 20.21 0.03.49 27.86 27.85
9 Salo Jaakko SaPu 20.25 0.03.53 27.42 27.41
10 Lehtinen Lauri KuoSu 21.04 0.04.32 26.24 26.23
11 Puttonen Kalevi IPR 21.10 0.04.38 25.78 25.77
12 Helminen Pentti JRV 23.25 0.06.53 23.00 22.99
13 Tolmunen Tauno SäynSa 26.56 0.10.24 19.73 19.72
14 Valkonen Paavo Hanka 33.36 0.17.04 15.60 15.60

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 22.18 0.00.00 25.88 24.92
2 Häkkinen Tapani IPR 23.11 0.00.53 23.03 22.18
3 Lavikainen Mauno LipTa 24.16 0.01.58 20.21 19.47

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuhiala Roope Hiisi 29.30 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkki Eero ORa 23.17 0.00.00
2 Simonen Markus KR 31.13 0.07.56
Paalanen Arttu IPR HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Jerry KuoSu 20.25 0.00.00 43.56 42.11
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 20.44 0.00.19 41.61 40.22
3 Fingerroos Casper PR 22.58 0.02.33 36.40 35.19
4 Hämäläinen Kasperi KuoSu 23.23 0.02.58 34.61 33.46
5 Kirjavainen Santeri KuoSu 24.03 0.03.38 32.54 31.46
6 Jokinen Perttu Navi 27.47 0.07.22 27.21 26.30

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 17.47 0.00.00
2 Rasa Aku-Pekka AnttU 19.36 0.01.49
3 Martikainen Eemil VierKo 21.39 0.03.52
4 Liuha Matias ViPa 22.41 0.04.54
5 Paalanen Valtteri IPR 25.32 0.07.45
6 Paajanen Alpo AnttU 25.45 0.07.58
7 Kahelin Janne S-JKL 29.25 0.11.38
8 Mäenpää Jaakko KR 29.39 0.11.52
9 Liuha Otto ViPa 31.36 0.13.49
10 Karjalainen Rasmus LipTa 32.23 0.14.36
11 Zhukov Viacheslav AnttU 35.01 0.17.14
Kirjalainen Axel AnttU HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paajanen Ilari AnttU 15.08 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 17.24 0.02.16
3 Nurminen Jonne JRV 19.00 0.03.52
4 Hyvönen Otso KuoSu 19.51 0.04.43
5 Mäenpää Ilmari KR 20.01 0.04.53
Rasa Ahti AnttU EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 15.11 0.00.00
2 Turpeinen Topi ViPa 16.07 0.00.56
3 Kalilainen Jussi PiVe 20.42 0.05.31
4 Korpinen Veikko AnttU 25.58 0.10.47
Suvinen Sisu SaSu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 23.48 0.00.00 90.59 90.32
2 Sundberg Karoliina Lynx 25.16 0.01.28 84.82 84.57
3 Nurmela Sari AnttU 26.09 0.02.21 81.46 81.22
4 Iso-Markku Paula Lynx 26.50 0.03.02 78.91 78.67
5 Heittola Satu RasKu 26.59 0.03.11 77.99 77.75
6 Väänänen Mari KR 28.14 0.04.26 74.08 73.85
7 Tuomisto Anu VaaSu 29.03 0.05.15 71.55 71.33
8 Liikanen Marjo AnttU 29.29 0.05.41 70.06 69.85
9 Koskela Salla LHR 29.31 0.05.43 69.54 69.33
10 Aho Petra Navi 31.17 0.07.29 65.20 65.01
11 Kauppinen Silja KR 31.26 0.07.38 64.48 64.28
12 Tuomisto Satu VaaSu 31.30 0.07.42 63.93 63.74
13 Pajunen Jenna AnttU 31.43 0.07.55 63.09 62.90
14 Viholainen Elisa S-JKL 31.46 0.07.58 62.58 62.39
15 Honkanen Miitu KuoSu 32.22 0.08.34 61.02 60.84
16 Puikkonen Janika S-JKL 33.09 0.09.21 59.19 59.01
17 Moilanen Anna KuoSu 33.38 0.09.50 57.95 57.78
18 Räsänen Johanna KuoSu 34.15 0.10.27 56.53 56.36
19 Taanila Marjo Koovee 34.50 0.11.02 55.21 55.05
20 Järvelä Emmi KuoSu 35.54 0.12.06 53.21 53.05
21 Ylipelkola Essi KortJV 37.35 0.13.47 50.48 50.33
22 Nygård Marikki KuoSu 39.01 0.15.13 48.30 48.15
23 Kurri Noora KuoSu 40.45 0.16.57 45.93 45.79
24 Inkeri Niina-Mari ORa 41.07 0.17.19 45.20 45.07
25 Mäkinen Sanni SalRe 50.14 0.26.26 36.74 36.63
26 Ihanainen Eija ORa 1.35.44 1.11.56 19.14 19.09
Pisto Henna RasPi EIL -
Noponen Heli AnttU EIL -
Marttinen Sanni Navi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 25.52 0.00.00 13.76 11.12
2 Tuomisto Hanna EsAk 28.56 0.03.04 11.38 9.20
3 Korhonen Carita SäynSa 36.40 0.10.48 8.25 6.67

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 22.21 0.00.00 65.71 63.36
2 Heiskanen Reetta KuoSu 22.55 0.00.34 62.89 60.63
3 Väisänen Mari KR 23.25 0.01.04 60.37 58.21
4 Goman Annukka VePo 24.43 0.02.22 56.08 54.07
5 Torvela Tiina KuoSu 25.04 0.02.43 54.20 52.26
6 Paalanen Satu IPR 25.45 0.03.24 51.69 49.84
7 Päivinen Sonja KaSu 28.20 0.05.59 46.01 44.36
8 Väätäinen Hanna KuoSu 30.04 0.07.43 42.44 40.92
9 Marttila Outi EsSu 37.30 0.15.09 33.29 32.10

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pötry Mervi KR 23.05 0.00.00 49.06 45.98
2 Ilmonen Kirsi JRV 26.22 0.03.17 41.66 39.05
3 Kärkkäinen Varpu ORa 27.39 0.04.34 38.50 36.08
4 Kajaus Iina SiiRa 37.53 0.14.48 27.20 25.49
5 Räsänen Marja NilsNu 47.10 0.24.05 21.13 19.80
6 Kahelin Anne S-JKL 58.59 0.35.54 16.32 15.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 20.07 0.00.00 54.28 53.82
2 Hirvonen Leena AR 20.41 0.00.34 52.23 51.78
3 Koistinen Aija KR 21.28 0.01.21 49.78 49.35
4 Leppävuori Päivi KuoSu 24.06 0.03.59 43.85 43.48
5 Nygård Minna KuoSu 26.11 0.06.04 39.92 39.57
6 Laitinen Tiina KuoSu 26.53 0.06.46 38.44 38.11
7 Kukkola Sinikka KuoSu 28.22 0.08.15 36.02 35.71
8 Lintunen Sirpa SiiRa 29.32 0.09.25 34.20 33.91
9 Sundvall Tiina KuoSu 30.46 0.10.39 32.45 32.17
10 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 31.11 0.11.04 31.64 31.37
11 Paalanen Anne RR 32.12 0.12.05 30.28 30.02
12 Breilin Henna IPR 37.06 0.16.59 25.96 25.74
13 Kinnunen Virpi ORa 59.37 0.39.30 15.96 15.82
Tervonen Tarja IPR HYL -
Franssila Hanna AngA HYL -
Lahtinen Ulla S-JKL EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 21.54 0.00.00 49.44 48.43
2 Kauria Pirjo ORa 22.22 0.00.28 47.20 46.23
3 Airaksinen Merja KuoSu 25.07 0.03.13 40.95 40.11
4 Rantala Maj-Lis KPV 30.26 0.08.32 32.91 32.23
5 Pajunen Tarja Navi 30.39 0.08.45 31.79 31.14
6 Rautasalo Anneli KR 33.45 0.11.51 28.07 27.49
7 Heikura Aura Kalske 1.27.45 1.05.51 10.49 10.27

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 16.55 0.00.00 47.02 46.51
2 Vaara Marjatta KanSu 23.04 0.06.09 33.19 32.83
3 Montonen Outi IHR 24.39 0.07.44 29.85 29.53
4 Sivén Hannele ÄhtU 28.24 0.11.29 24.86 24.59
Manninen Helena HaukivKi KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa MuuRa 17.17 0.00.00 38.71 27.01
2 Hyvönen Eija RasPi 26.36 0.09.19 23.26 16.23
3 Pulkkinen Arja JoKu 27.36 0.10.19 20.60 14.38

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pirjo Hanka 23.32 0.00.00 34.46 34.39
2 Pitkänen Eila JRV 25.01 0.01.29 29.98 29.92
3 Särkkä Liisa Navi 41.43 0.18.11 16.52 16.49

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 17.53 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 29.47 0.00.00 58.07 56.58
2 Kirvesmies Annika KuoSu 35.14 0.05.27 45.40 44.24
3 Nurminen Jutta VaHa 35.53 0.06.06 40.97 39.92

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Goman Anna VePo 21.01 0.00.00 57.84 55.09
2 Nygård Mette S-JKL 21.54 0.00.53 54.12 51.55
3 Sankelo Lotta Pohjant 23.47 0.02.46 48.55 46.25
4 Ollikainen Jatta Navi 24.08 0.03.07 46.59 44.38
5 Ylikangas Pinja KoS 24.55 0.03.54 43.91 41.82
6 Kinnunen Jutta ORa 26.06 0.05.05 40.75 38.82
7 Väliheikki Julia Pohjant 26.13 0.05.12 39.41 37.54

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 22.49 0.00.00 37.37 36.94
2 Liukka Venla KR 23.43 0.00.54 34.15 33.76
3 Kangasaho Aino HS 24.40 0.01.51 31.11 30.75
4 Niskanen Sofia SonPa 1.11.28 0.48.39 10.14 10.02

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 23.53 0.00.00
2 Juntunen Hertta KR 23.56 0.00.03
3 Syrjäläinen Venla HS 25.10 0.01.17
4 Martikainen Aada VierKo 28.05 0.04.12
5 Kärnä Emmi SonPa 29.52 0.05.59
6 Väisänen Iida-Maria KR 36.07 0.12.14
7 Hyvönen Vilma KuoSu 50.16 0.26.23

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saari Venla PoRa 16.19 0.00.00
2 Kärnä Alisa SonPa 25.03 0.08.44
3 Kirjalainen Aallotar AnttU 25.21 0.09.02

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fingerroos Sofia PR 14.49 0.00.00
2 Kärnä Jonna SonPa 15.58 0.01.09
3 Pötry Miia KR 19.31 0.04.42
4 Riissanen Sira KR 23.12 0.08.23
5 Kalilainen Anni PiVe 29.54 0.15.05
Korpinen Elli AnttU EIL -