FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Luumäki-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 1.05.49 0.00.00 90.17 89.85
2 Pajunen Jere SWE 1.07.46 0.01.57 87.29 86.98
3 Lakanen Jonne LappRi 1.08.11 0.02.22 86.47 86.16
4 Parkkinen Jarno Koovee 1.10.21 0.04.32 83.53 83.24
5 Fabritius Mikael Trian 1.13.45 0.07.56 79.42 79.14
6 Saikko Antti TP 1.14.23 0.08.34 78.48 78.20
7 Inkeri Eero VeVe 1.15.22 0.09.33 77.20 76.93
8 Takanen Lari VeVe 1.15.23 0.09.34 76.93 76.65
9 Kuningas Janne LappRi 1.16.49 0.11.00 75.24 74.97
10 Pohjala Johannes Hiisi 1.17.57 0.12.08 73.90 73.64
11 Weckman Janne VeVe 1.18.19 0.12.30 73.30 73.04
12 Mertanen Simo LappRi 1.18.25 0.12.36 72.96 72.71
13 Koivisto Daniel VeVe 1.20.30 0.14.41 70.84 70.58
14 Tani Jukka KS 1.20.49 0.15.00 70.32 70.07
15 Suutari Matti VeVe 1.21.23 0.15.34 69.59 69.34
16 Laine Miika KS 1.21.55 0.16.06 68.90 68.66
17 Ojala Aaro KS 1.22.08 0.16.19 68.48 68.24
18 Ahokas Niila IitPy 1.22.50 0.17.01 67.67 67.43
19 Fjällström Tuomas AnttU 1.23.57 0.18.08 66.54 66.31
20 Rautanen Mika TuuSe 1.24.50 0.19.01 65.62 65.39
21 Ovaska Janne VeVe 1.25.18 0.19.29 65.03 64.80
22 Noponen Petri AnttU 1.25.28 0.19.39 64.68 64.45
23 Saikko Ville LappRi 1.26.48 0.20.59 63.47 63.24
24 Hapola Tuomas RaKaS 1.29.02 0.23.13 61.66 61.44
25 Huomolin Ville LappRi 1.30.01 0.24.12 60.77 60.55
26 Kauria Niko ORa 1.32.18 0.26.29 59.05 58.84
27 Irtola Miika KS 1.32.34 0.26.45 58.68 58.47
28 Torniainen Heikki LappRi 1.32.38 0.26.49 58.42 58.22
29 Lilja Arto AnttU 1.33.55 0.28.06 57.42 57.22
30 Laiho Valto IitPy 1.35.03 0.29.14 56.53 56.33
31 Pukema Hannu-Pekka RR 1.37.48 0.31.59 54.74 54.55
32 Manninen Marko Navi 1.40.26 0.34.37 53.12 52.93
33 Kansonen Janne JoKu 1.41.36 0.35.47 52.32 52.13
34 Kauppinen Jussi AR 1.41.40 0.35.51 52.09 51.91
35 Hirvi Joonas RaKaS 1.44.10 0.38.21 50.65 50.48
36 Kauppila Tomi VeVe 1.44.29 0.38.40 50.32 50.14
37 Maijala Juho LappRi 2.01.18 0.55.29 43.18 43.03
Tervala Miska RaVa KES -
Sihvola Eerik Kajo KES -
Tonder Aapo LappRi HYL -
Husu Miika LappRi KES -
Lindén Mikael KS EIL -
Maajärvi Matti LappRi KES -
Saarilaakso Miko LappRi HYL -
Mattila Pyry KS HYL -
Kohvakka Ilkka KS HYL -
Asikainen Aaro KR HYL -
Tynys Joona KS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 1.07.15 0.00.00 31.59 29.40
2 Mikkola Juha YlämPy 1.10.01 0.02.46 28.82 26.83
3 Husu Sampsa YlämPy 1.12.47 0.05.32 26.27 24.45
4 Tilli Petri YlämPy 1.26.36 0.19.21 20.85 19.41

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 50.08 0.00.00 65.30 65.02
2 Fabritius Erik Trian 56.33 0.06.25 57.22 56.98
3 Puonti Tuomas VeVe 57.32 0.07.24 55.59 55.35
4 Silvonen Tomi LS-37 57.45 0.07.37 54.72 54.49
5 Nykänen Ville LappRi 58.24 0.08.16 53.47 53.24
6 Korhonen Kai SKVuoksi 58.32 0.08.24 52.70 52.48
7 Kiintola Jarno KS 59.37 0.09.29 51.11 50.90
8 Asikainen Pasi JoKu 59.38 0.09.30 50.46 50.25
9 Husu Heikki SKVuoksi 1.01.47 0.11.39 48.10 47.89
10 Kiuru Jani RaKaS 1.03.17 0.13.09 46.36 46.16
11 Kaplas Jarkko JoKu 1.04.30 0.14.22 44.90 44.71
12 Kivelä Juha RaKaS 1.08.17 0.18.09 41.86 41.68
13 Myyryläinen Jani Navi 1.19.19 0.29.11 35.56 35.41
14 Hujala Teppo Navi 1.37.46 0.47.38 28.46 28.34

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Jarkko RaVa 57.47 0.00.00 48.92 47.52
2 Korhonen Mika SKVuoksi 1.00.00 0.02.13 46.23 44.90
3 Tuliniemi Harri LappRi 1.00.01 0.02.14 45.34 44.03
4 Poikonen Pasi JoKu 1.08.32 0.10.45 38.93 37.81
5 Salonen Mika KS 1.10.22 0.12.35 37.16 36.09
6 Asikainen Aarre LappRi 1.10.41 0.12.54 36.25 35.20
7 Saalasti Pekka MulPa 1.11.37 0.13.50 35.03 34.02
8 Sirola Timo KeU 1.18.21 0.20.34 31.35 30.44
9 Marttinen Jarno AnttU 1.22.57 0.25.10 28.97 28.13
Suutari Tero KS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 55.55 0.00.00 58.92 56.31
2 Rauhamaa Kari HU-46 1.00.28 0.04.33 53.94 51.55
3 Hintsanen Harri IHR 1.00.31 0.04.36 53.35 50.99
4 Kauria Juha ORa 1.00.40 0.04.45 52.68 50.34
5 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.00.44 0.04.49 52.08 49.77
6 Kiljunen Juha LS-37 1.04.55 0.09.00 48.22 46.08
7 Tasa Mika KaaRa 1.05.37 0.09.42 47.20 45.10
8 Hakulinen Pekka EsSu 1.08.08 0.12.13 44.97 42.98
9 Heinilä Hannu RaVa 1.08.49 0.12.54 44.05 42.09
10 Takaoja Vesa ORa 1.09.54 0.13.59 42.89 40.99
11 Korhonen Marko YlämPy 1.13.39 0.17.44 40.26 38.48
12 Hautaniemi Petri RaKaS 1.13.47 0.17.52 39.74 37.98
13 Eskelinen Jussi RaKaS 1.18.40 0.22.45 36.86 35.22
14 Pirtilä Timo KyS 1.23.27 0.27.32 34.35 32.82
15 Sippu Visa InkTe 1.28.07 0.32.12 32.16 30.73
16 Myllys Jussi ORa 1.37.14 0.41.19 28.80 27.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 47.55 0.00.00 54.26 52.85
2 Niiranen Ari KR 52.12 0.04.17 49.31 48.02
3 Särkkä Urpo KS 54.14 0.06.19 46.98 45.76
4 Kuusinen Mikko Lynx 58.13 0.10.18 43.32 42.19
5 Lahtinen Jari IHR 59.53 0.11.58 41.68 40.59
6 Neuvonen Timo MulPa 1.00.20 0.12.25 40.94 39.87
7 Niemi Kari-Veli HauSi 1.00.23 0.12.28 40.47 39.42
8 Kuoppala Reijo NaTe 1.03.18 0.15.23 38.20 37.20
9 Nurmilaukas Pekka RaHa 1.04.53 0.16.58 36.87 35.91
10 Laine Kimmo KyS 1.05.58 0.18.03 35.87 34.93
11 Valjakka Tapio Navi 1.06.08 0.18.13 35.38 34.46
12 Penttinen Tapani Navi 1.15.28 0.27.33 30.66 29.86
13 Heikkinen Juha Pihkan 1.30.42 0.42.47 25.23 24.57
14 Peni Hannu KS 1.31.12 0.43.17 24.80 24.16
Ojalainen Kari SKVuoksi KES -
Laukkarinen Kari TVV KES -
Ihalainen Vesa Navi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 45.56 0.00.00 55.41 54.39
2 Fincke Pekka VeVe 48.47 0.02.51 51.80 50.84
3 Kauppinen Tuomo HyRa 50.47 0.04.51 49.40 48.49
4 Malinen Jouko RR 50.54 0.04.58 48.93 48.03
5 Pulkkinen Pekka JoKu 54.20 0.08.24 45.50 44.67
6 Maajärvi Esa LappRi 55.01 0.09.05 44.61 43.79
7 Hurri Seppo Navi 58.07 0.12.11 41.91 41.14
8 Hyppänen Timo EKSu 58.32 0.12.36 41.30 40.55
9 Lavonen Hannu MiehVi 59.04 0.13.08 40.62 39.88
10 Laine Pertti MulPa 1.02.26 0.16.30 38.14 37.44
11 Virtanen Timo IitPy 1.03.36 0.17.40 37.16 36.47
12 Myllärinen Hannu JoKu 1.04.09 0.18.13 36.55 35.88
13 Tuononen Ismo KS 1.05.04 0.19.08 35.76 35.10
14 Svärd Rune Trian 1.05.42 0.19.46 35.14 34.49
15 Värtö Simo JoKu 1.05.53 0.19.57 34.77 34.13
16 Turkka Esko KS 1.06.13 0.20.17 34.32 33.69
17 Lehto Jarmo VeVe 1.07.35 0.21.39 33.35 32.74
18 Karlsson Henrik KuUS 1.09.41 0.23.45 32.09 31.50
19 Kinnari Kari SKVuoksi 1.10.50 0.24.54 31.31 30.73
20 Puustinen Tuomo Pihkan 1.11.22 0.25.26 30.82 30.25
21 Währn Hannu KyS 1.27.00 0.41.04 25.07 24.61
Kosonen Hannu ORa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 36.10 0.00.00 47.55 47.33
2 Peippo Tapio JoKu 40.46 0.04.36 41.73 41.54
3 Tani Ossi KS 41.51 0.05.41 40.21 40.03
4 Määttä Asko KS 46.33 0.10.23 35.75 35.59
5 Laaksamo Seppo LipTa 48.40 0.12.30 33.82 33.67
6 Martikainen Sakari KuUS 48.50 0.12.40 33.33 33.18
7 Tarvainen Juhani PiTa 52.37 0.16.27 30.58 30.44
8 Pulli Martti LappRi 54.20 0.18.10 29.28 29.14
9 Espo Matti KS 54.26 0.18.16 28.88 28.75
10 Kaulio Markku RaKaS 55.03 0.18.53 28.22 28.10
11 Lappalainen Martti Navi 56.22 0.20.12 27.24 27.12
12 Sihvola Eero Kajo 59.38 0.23.28 25.44 25.32
13 Pöntinen Jorma Navi 1.00.07 0.23.57 24.93 24.81
14 Välimäki Pertti LS-37 1.23.19 0.47.09 17.76 17.68
Pammo Kalervo VaHa KES -
Paikkala Jarmo Jyry EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 39.34 0.00.00 39.58 39.57
2 Liitiäinen Reijo Trian 41.31 0.01.57 37.39 37.38
3 Leppäkorpi Eero IHR 42.34 0.03.00 36.14 36.13
4 Herttuainen Vesa RaKaS 43.04 0.03.30 35.40 35.39
5 Mäkilä Ilmari EsSu 43.20 0.03.46 34.86 34.85
6 Lindqvist Pekka RaKaS 43.34 0.04.00 34.36 34.35
7 Kyckling Veli-Matti HS 45.52 0.06.18 32.34 32.33
8 Sirola Risto KeU 46.57 0.07.23 31.30 31.29
9 Sartanen Kari SKVuoksi 49.00 0.09.26 29.70 29.70
10 Kykkänen Herkko KaaRa 49.47 0.10.13 28.96 28.95
11 Lahtinen Reijo ORa 50.06 0.10.32 28.50 28.49
12 Pöyhiä Jorma JoKu 50.22 0.10.48 28.08 28.07
13 Paukkunen Ossi RaKaS 51.04 0.11.30 27.42 27.41
14 Seitsonen Kauko Kajo 57.48 0.18.14 23.99 23.98
15 Hujala Jouko Navi 1.01.20 0.21.46 22.38 22.37
16 Rautio Pekka JoKu 1.05.23 0.25.49 20.78 20.78
Liukku Esko KeKaRa KES -
Kyöstilä Matti RaKaS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kvick Aimo IHR 38.53 0.00.00 30.87 30.25
2 Kilo Esko LappRi 40.14 0.01.21 28.71 28.14
3 Karnaattu Mauri KS 42.29 0.03.36 26.13 25.61
4 Repo Voitto RaKaS 44.34 0.05.41 23.90 23.42
5 Punkero Toivo LS-37 51.51 0.12.58 19.67 19.28
Hakala Pekka KS EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 35.46 0.00.00 35.36 35.36
2 Matikainen Martti KeKaRa 37.53 0.02.07 32.38 32.39
3 Suutari Veikko JoKu 39.46 0.04.00 29.89 29.90
4 Kakkola Eero JoKu 40.21 0.04.35 28.52 28.53
5 Ranta Esko LS-37 41.03 0.05.17 27.11 27.11
6 Salmi Tarmo JoKu 42.22 0.06.36 25.37 25.38

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 43.39 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Antti KyS 55.32 0.00.00
2 Pätäri Viljami KyS 1.06.48 0.11.16
Niemi Oskari LappRi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 46.11 0.00.00 47.95 44.59
2 Takanen Aaro VeVe 51.06 0.04.55 40.09 37.27
3 Marttinen Harri AnttU 59.48 0.13.37 31.48 29.27
Hirvikallio Teemu LuuRa EIL -
Husu Eeka SKVuoksi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veeti JoKu 30.55 0.00.00 38.90 36.54
2 Tasa Benjamin KaaRa 31.13 0.00.18 37.88 35.59
3 Myllärinen Vertti LappRi 33.26 0.02.31 34.77 32.66
4 Tamminen Kasperi LuuRa 34.00 0.03.05 33.60 31.56
5 Kallela Luca HS 35.09 0.04.14 31.93 30.00
6 Hirvikallio Henri LuuRa 37.00 0.06.05 29.79 27.99
7 Ripatti Max JoKu 40.42 0.09.47 26.59 24.98
8 Kuusio Samu RaKaS 44.26 0.13.31 23.91 22.46
9 Säyriö Jyri KS 45.32 0.14.37 22.89 21.50
10 Rautio Juho JoKu 53.28 0.22.33 19.12 17.96

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 24.21 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 27.36 0.03.15
3 Ojala Urho KS 32.10 0.07.49
4 Tasa Petrus KaaRa 32.25 0.08.04
5 Laukkanen Juho KS 34.51 0.10.30
6 Malinen Vinski Navi 37.37 0.13.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsivuori Luukas RaKaS 27.28 0.00.00
2 Rytkö Olli VeVe 29.40 0.02.12
3 Ruoti Eeli VeVe 35.20 0.07.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 17.26 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 17.48 0.00.22
3 Pajari Antti SKVuoksi 20.14 0.02.48
4 Töyrylä Rasmus KyS 21.57 0.04.31
5 Saarilaakso Sulo LappRi 22.41 0.05.15
6 Vickholm Einar Trian 26.55 0.09.29
7 Siivola Visa LappRi 28.58 0.11.32

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 16.44 0.00.00
2 Suomalainen Vilho LappRi 20.16 0.03.32
3 Takanen Eetu VeVe 24.00 0.07.16
4 Ojalainen Matias SKVuoksi 29.16 0.12.32
5 Rytkö Elias VeVe 33.05 0.16.21
Lund Rasmus Trian HYL -
Pylvänäinen Jere KS EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 11.49 0.00.00
2 Vainio Anton VeVe 15.17 0.03.28
3 Kiintola Eemil KS 15.29 0.03.40
4 Simola Viljo LuuRa 15.47 0.03.58
5 Räihä Konsta Navi 15.49 0.04.00
6 Martomaa Eero EsSu 16.32 0.04.43
7 Kivelä Veikko RaKaS 16.34 0.04.45
8 Nurmela Eevert LS-37 17.52 0.06.03
9 Korhonen Veikka SKVuoksi 18.13 0.06.24
10 Pulkkinen Elmo RaKaS 18.17 0.06.28
11 Tamminen Oskari LuuRa 19.17 0.07.28
12 Asikainen Viljami JoKu 19.39 0.07.50
13 Ryyppö Topias HS 19.54 0.08.05
14 Kiljunen Eikka LS-37 20.02 0.08.13
15 Suomalainen Veikka LappRi 20.45 0.08.56
16 Jokela Väinö VeVe 21.07 0.09.18
17 Rautio Joel JoKu 23.00 0.11.11
18 Räihä Vinski Navi 24.28 0.12.39
19 Törmänen Aleksi RaKaS 26.38 0.14.49
20 Manninen Touko LuuRa 43.05 0.31.16

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 57.03 0.00.00 80.94 76.18
2 Kiuru Veera RaKaS 59.15 0.02.12 77.50 72.95
3 Tervo Susanna SWE 1.00.02 0.02.59 76.07 71.59
4 Autio Päivi Hiisi 1.00.49 0.03.46 74.66 70.27
5 Hyyrynen Noora KS 1.00.54 0.03.51 74.14 69.78
6 Laukkanen Marja KS 1.01.23 0.04.20 73.14 68.84
7 Koskela Salla LHR 1.01.25 0.04.22 72.68 68.41
8 Vainikka Kaisa KS 1.01.54 0.04.51 71.70 67.48
9 Lakanen Laura LappRi 1.02.15 0.05.12 70.88 66.71
10 Aho Petra Navi 1.02.17 0.05.14 70.43 66.29
11 Elffors Anna Trian 1.05.16 0.08.13 66.82 62.89
12 Ovaska Jenni VeVe 1.06.22 0.09.19 65.33 61.48
13 Lilja Salla AnttU 1.06.59 0.09.56 64.34 60.56
14 Suutari Mirka KS 1.08.04 0.11.01 62.94 59.24
15 Väyrynen Aino KyS 1.08.23 0.11.20 62.28 58.61
16 Vääränen Sari KS 1.08.53 0.11.50 61.45 57.84
17 Hietanen Pinja KS 1.09.33 0.12.30 60.49 56.93
18 Suomalainen Riikka LappRi 1.11.14 0.14.11 58.70 55.25
19 Espo Elina KS 1.12.49 0.15.46 57.07 53.72
20 Nykänen Eveliina LappRi 1.13.32 0.16.29 56.17 52.87
21 Pakkanen Raita VeVe 1.13.50 0.16.47 55.59 52.32
22 Harjula Tanja KS 1.18.15 0.21.12 52.13 49.06
23 Väyrynen Anni KyS 1.18.20 0.21.17 51.75 48.70
24 Suutari Tuuli KS 1.23.27 0.26.24 48.26 45.43
25 Rautanen Eeva TuuSe 1.29.11 0.32.08 44.87 42.23
26 Peltonen Liisa KS 1.29.46 0.32.43 44.30 41.69
27 Vanhatalo Salla KS 1.35.39 0.38.36 41.30 38.87
Kainlauri Viivi KS KES -
Naakka Tiina KyS EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Sanna VeVe 50.21 0.00.00 41.02 38.61
2 Törmänen Johanna RaKaS 57.46 0.07.25 33.96 31.97
3 Lehtoranta Leena VeVe 1.03.11 0.12.50 29.42 27.69
4 Vanhala Annastiina KuPe 1.08.55 0.18.34 25.47 23.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Anu LS-37 44.52 0.00.00 57.90 54.07
2 Tonder Marja AlatPi 46.15 0.01.23 55.11 51.46
3 Ryyppö Minna HS 49.10 0.04.18 50.85 47.49
4 Huusari Heidi InkTe 57.22 0.12.30 42.73 39.91
5 Tammilehto Erika KS 1.02.42 0.17.50 38.32 35.79
6 Korhonen Marja SKVuoksi 1.10.24 0.25.32 33.44 31.23
7 Eskelinen Tarja KS 1.32.20 0.47.28 24.97 23.32
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.37.37 0.52.45 23.12 21.59
Salmi Maria LappRi HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 36.58 0.00.00 58.66 57.10
2 Dahlman Maarit RaVa 41.14 0.04.16 51.01 49.65
3 Salorinne Satu VeVe 44.05 0.07.07 46.24 45.01
4 Kärkkäinen Varpu ORa 45.45 0.08.47 43.13 41.98
5 Nybakken Line EsSu 46.09 0.09.11 41.35 40.25
6 Heikkinen Anniina VeVe 51.16 0.14.18 35.95 34.99

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 42.42 0.00.00 46.04 44.79
2 Suutari Vuokko KS 43.27 0.00.45 44.11 42.91
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 50.51 0.08.09 36.72 35.73
4 Villikka Sanna KyS 55.45 0.13.03 32.62 31.73
5 Kallela Sari HS 58.02 0.15.20 30.49 29.66
6 Kinnunen Virpi ORa 1.03.41 0.20.59 27.01 26.28
7 Harjula Oili KS 1.04.02 0.21.20 26.09 25.39

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Pirjo ORa 42.02 0.00.00 48.51 47.26
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 46.57 0.04.55 42.12 41.04
3 Lahtinen Terttu IHR 49.31 0.07.29 38.70 37.71
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 49.53 0.07.51 37.19 36.24
5 Rautasalo Anneli KR 59.10 0.17.08 30.32 29.54
6 Vestola Arja NaTe 1.02.08 0.20.06 27.89 27.17

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soanjärvi Tuija Lynx 36.06 0.00.00 43.07 43.17
2 Kattelus Airi KS 37.18 0.01.12 39.60 39.69
3 Jumppanen Helena Pihkan 43.58 0.07.52 31.83 31.90
4 Väisänen Ritva KyS 48.31 0.12.25 27.24 27.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekki Päivi KS 32.05 0.00.00 45.73 47.66
2 Kattelus Helena KS 37.31 0.05.26 38.13 39.74
3 Tikka Eija RaKaS 39.02 0.06.57 35.71 37.22
4 Pöntinen Tuula Navi 41.22 0.09.17 32.81 34.19
5 Pulkkinen Arja JoKu 48.27 0.16.22 27.25 28.40
6 Lindqvist Ulla RaKaS 56.43 0.24.38 22.63 23.59
7 Kukkonen Marja RaKaS 58.47 0.26.42 21.21 22.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 38.51 0.00.00 35.44 35.16
2 Taitto Annikka SKVuoksi 48.03 0.09.12 27.22 27.00
3 Särkkä Liisa Navi 51.38 0.12.47 24.00 23.81
4 Aarniosalo Anneli Navi 58.28 0.19.37 20.02 19.86

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 45.50 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 49.50 0.04.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 50.52 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Roosa VeVe 1.00.43 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Viivi JoKu 47.07 0.00.00 41.21 40.28
2 Kangasaho Aino HS 48.43 0.01.36 38.36 37.50
3 Ruoti Miina VeVe 49.50 0.02.43 36.04 35.23
4 Laitinen Emilia VeVe 50.41 0.03.34 34.00 33.23
5 Kinnunen Jutta ORa 51.21 0.04.14 32.14 31.42
Korhonen Essi SKVuoksi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Venla LuuRa 36.55 0.00.00 34.90 30.39
2 Lantta Tinja LappRi 37.00 0.00.05 33.95 29.56
3 Mattinen Lotta JoKu 38.03 0.01.08 32.17 28.01
4 Nurmilaukas Iiris LuuRa 49.52 0.12.57 23.90 20.81
5 Laitimo Maija JoKu 49.53 0.12.58 23.25 20.24
6 Marttinen Jenni AnttU 49.58 0.13.03 22.56 19.64
7 Metsälä Piitu RaKaS 59.15 0.22.20 18.48 16.09

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 30.34 0.00.00
2 Ripatti Mona JoKu 32.19 0.01.45
3 Lavonen Sanni MiehVi 32.40 0.02.06
4 Jokela Kiia VeVe 53.55 0.23.21

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Ilona LuuRa 27.09 0.00.00
2 Hirvikallio Saara LuuRa 27.20 0.00.11
3 Linden Amalia KS 27.58 0.00.49
4 Pajari Maija SKVuoksi 35.29 0.08.20
5 Laitinen Julia VeVe 37.01 0.09.52
6 Kivelä Martta RaKaS 41.56 0.14.47
Neuvonen Riina LuuRa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 25.52 0.00.00
2 Rautio Oona JoKu 32.12 0.06.20
3 Malinen Fanni Navi 33.32 0.07.40
4 Lilja Hilma AnttU 47.30 0.21.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 21.01 0.00.00
2 Lindén Selma KS 24.24 0.03.23
3 Kuusio Senni RaKaS 24.47 0.03.46
4 Nurmela Helmiina LS-37 24.59 0.03.58
5 Huuhko Riikka LuuRa 26.37 0.05.36
6 Kriktilä Pihla VeVe 27.36 0.06.35
7 Kivelä Saimi RaKaS 27.46 0.06.45
8 Kiljunen Eevi LS-37 28.22 0.07.21
9 Sippu Jenna InkTe 49.44 0.28.43
Viljava Tessa InkTe HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 13.44 0.00.00
2 Törmänen Nella RaKaS 16.43 0.02.59
3 Takanen Tiitu VeVe 17.01 0.03.17
4 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 17.44 0.04.00
5 Laakso Anni LappRi 18.05 0.04.21
6 Weckman Venla VeVe 18.34 0.04.50
7 Malinen Hertta Navi 18.38 0.04.54
8 Laitinen Sofia VeVe 19.53 0.06.09
9 Weckman Selma VeVe 19.58 0.06.14
10 Noponen Venla AnttU 20.09 0.06.25
11 Pokela Venla LuuRa 20.17 0.06.33
12 Lilja Eevi AnttU 20.44 0.07.00
13 Koivula Tilda VeVe 20.46 0.07.02
14 Manninen Niitty LuuRa 23.56 0.10.12
15 Pienmunne Senja LuuRa 25.05 0.11.21
16 Parkko Nella LuuRa 26.05 0.12.21
17 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 26.07 0.12.23
18 Noponen Vilma AnttU 28.16 0.14.32
19 Tyni Veera VeVe 28.22 0.14.38
20 Pienmunne Elsa LuuRa 37.16 0.23.32
21 Tamminen Alisa LuuRa 40.57 0.27.13
Laukkanen Alma KS EIL -