FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-sprintti, viralliset tulokset kaikki sarjat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Blomster Anders Trian 25.39 0.00.00
2 Haga André Botnia 25.40 0.00.01
3 Niemi Pekka KanSu 25.58 0.00.19
4 Saarinen Juho MU 26.40 0.01.01
5 Anttonen Antti VaajTe 27.36 0.01.57
6 Laurila Jussi JalJa 27.54 0.02.15
7 Vanhanen Konsta AR 28.03 0.02.24
8 Lahtinen Tuomo AR 28.05 0.02.26
9 Juura Elmeri KanSu 28.07 0.02.28
10 Tervala Mika RaVa 28.42 0.03.03
11 Kahelin Jouni VaajTe 29.15 0.03.36
12 Tommola Mikko LS-37 29.28 0.03.49
13 Vainio Antti MSParma 29.43 0.04.04
14 Saarela Samuli KoS 29.51 0.04.12
15 Pensas Mika Malax 29.53 0.04.14
16 Rantala Aleksi RaJu 30.25 0.04.46
17 Hongell Timo KoS 33.23 0.07.44
18 Pyykönen Pasi Koovee 33.41 0.08.02
19 Paavola Kai KoS 34.35 0.08.56
20 Rantanen Kalle PIF 34.48 0.09.09
21 Vesanen Juuso PIF 35.34 0.09.55
Kaskinen Kare UlvUra HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 26.07 0.00.00 103.23
2 Saarela Ruska KoS 26.39 0.00.32 99.78
3 Hakala Eeva-Liisa KortJV 27.40 0.01.33 94.79
4 Saarinen Henna Koovee 27.43 0.01.36 93.29
5 Penttilä Marja KoS 28.00 0.01.53 91.03
6 Laurila Susanna JalJa 28.02 0.01.55 89.62
7 Haga Antonia Botnia 28.22 0.02.15 87.27
8 Pökälä Mona AR 28.43 0.02.36 84.92
9 Pesu Mervi RR 30.27 0.04.20 78.88
10 Stengård Ingrid Trian 30.35 0.04.28 77.33
11 Närhi Minna LS-37 35.44 0.09.37 65.16
12 Lehtimäki Tuuli LHR 40.26 0.14.19 56.68

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pellinen Teppo JoKu 19.18 0.00.00 78.92
2 Hämäläinen Ari JRV 19.36 0.00.18 76.05
3 Virsu Antti KeU 19.48 0.00.30 73.63
4 Takamaa Mikko JalJa 21.26 0.02.08 66.50
5 Harlamow Kim KoS 23.00 0.03.42 60.55
6 Sorvari Niko RaVi 23.06 0.03.48 58.88
7 Nurminen Janne HS 25.56 0.06.38 51.18
8 Pais Mart VeVe 28.10 0.08.52 45.97

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 16.35 0.00.00 78.17
2 Häkkinen Mika Hiilto 17.08 0.00.33 74.52
3 Kankkunen Riku KuoSu 17.30 0.00.55 71.85
4 Roininen Reijo JäPa 18.13 0.01.38 67.96
5 Friman Sami HyRa 18.15 0.01.40 66.77
6 Lehtinen Juhani SuJu 18.20 0.01.45 65.40
7 Nurminen Ilkka Hiilto 18.40 0.02.05 63.19
8 Voutilainen Arto JRV 21.33 0.04.58 53.84
9 Laaksonen Pasi EsSu 23.20 0.06.45 48.89
10 Ikola Timo LeSi 26.54 0.10.19 41.68
11 Karri Janne Raus 27.11 0.10.36 40.53

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Mika RaJu 16.48 0.00.00 74.36
2 Kyyrönen Samuli RR 16.49 0.00.01 73.73
3 Salo Mikael Trian 16.59 0.00.11 72.46
4 Gynther Kimmo IHR 17.54 0.01.06 68.22
4 Myllykoski Pekka S-JKL 17.54 0.01.06 68.22
6 Lindfors Max Trian 18.28 0.01.40 65.11
7 Kamila Kai SuJu 18.59 0.02.11 62.85
8 Lång Pekka KuoSu 19.17 0.02.29 61.38
9 Johansson Peter Brahe 19.25 0.02.37 60.48
10 Forsblom Vesa RR 20.22 0.03.34 57.20
11 Larmala Juha-Pekka EsSu 20.28 0.03.40 56.46
12 Klemettinen Vesa S-JKL 21.14 0.04.26 53.98
13 Hiiri Ari HauSi 22.03 0.05.15 51.56
13 Karppinen Tom RaVa 22.03 0.05.15 51.56
15 Saari Marko L-LL 22.10 0.05.22 50.44
16 Hakala Arto HlT 24.48 0.08.00 44.71
17 Juva Mika MuurVi 25.11 0.08.23 43.66
18 Nieminen Tomi RaVa 25.38 0.08.50 42.52
19 Johansson Jari Trian 25.58 0.09.10 41.62
Paavola Jyri IkNV HYL -
Jokinen Heikki LS-37 KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 16.50 0.00.00 68.52
2 Raudus Timo Eks 16.53 0.00.03 67.67
3 Östergård Patric Trian 17.37 0.00.47 64.24
4 Mäkinen Seppo S-2000 18.10 0.01.20 61.70
5 Mäki Pekka TarpSu 18.11 0.01.21 61.05
6 Saari Ismo IPR 18.27 0.01.37 59.58
7 Launonen Jarmo KeU 19.31 0.02.41 55.77
8 Kleemola Jouko Eks 19.51 0.03.01 54.29
9 Turunen Jari JuvU 20.03 0.03.13 53.21
10 Turpiainen Janne HyRa 20.28 0.03.38 51.60
11 Ketola Juha Koovee 20.29 0.03.39 51.03
12 Kinnari Jukka SuJu 20.42 0.03.52 49.97
13 Höstman Stefan Malax 22.18 0.05.28 45.90
14 Kiljunen Juha LS-37 22.48 0.05.58 44.42
15 Sippola Asko KuortKu 23.20 0.06.30 42.94
16 Paasi Jaakko TP 23.46 0.06.56 41.70
17 Laine Kari VaHa 29.09 0.12.19 33.63

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Enroth Ari RR 16.15 0.00.00 67.04
2 Jetsonen Juhani SuoVa 16.58 0.00.43 63.47
3 Martikainen Pasi IPR 17.08 0.00.53 62.12
4 Niemensivu Pekka KanSu 18.01 0.01.46 58.37
5 Viilo Keijo TP 18.13 0.01.58 57.04
6 Ovaska Pertti EE 18.17 0.02.02 56.15
7 Juura Esa KanSu 18.42 0.02.27 54.22
8 Lehikoinen Aki S-JKL 19.31 0.03.16 51.31
9 Autio Ossi HyRa 20.18 0.04.03 48.71
10 Ojala Hannu TarpSu 20.45 0.04.30 47.05
11 Saari Vesa IPR 21.30 0.05.15 44.82
12 Linna Heikki RasKe 22.33 0.06.18 42.18
13 Sjöblom Jarmo HinnYr 28.47 0.12.32 32.61
14 Peltonen Heikki IPR 35.49 0.19.34 25.85

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 16.25 0.00.00 55.13
2 Honkanen Reijo TurSa 17.19 0.00.54 51.55
3 Kattelus Keijo VeVe 18.21 0.01.56 47.98
4 Nuoranne Jussi LHR 23.33 0.07.08 36.86
5 Iivonen Risto AR 23.50 0.07.25 35.90
6 Turkka Esko KS 24.20 0.07.55 34.66
7 Leinonen Markku KuoSu 26.30 0.10.05 31.36
8 Väätäinen Hannu IPR 26.35 0.10.10 30.80
9 Laurila Timo JalJa 28.15 0.11.50 28.54
10 Moisander Jouni RaVi 32.31 0.16.06 24.42
11 Saarela Esa KoS 35.53 0.19.28 21.78
12 Kotilainen Matti LS-37 37.51 0.21.26 20.32

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 20.14 0.00.00 55.44
2 Juola Eero KoS 22.00 0.01.46 50.56
3 Koivukangas Erkki KoS 22.10 0.01.56 49.76
4 Köykkä Jussi RasKu 23.51 0.03.37 45.86
5 Lakkala Ossi KuoSu 24.36 0.04.22 44.08
6 Pökälä Pekka AR 24.56 0.04.42 43.11
7 Hirsimäki Raimo JäPa 25.26 0.05.12 41.90
8 Lukkarinen Mikko Pohjant 25.32 0.05.18 41.37
9 Virtanen Jorma Hiisi 26.23 0.06.09 39.68
10 Jokinen Leo KoS 26.56 0.06.42 38.52
11 Majasaari Kari SuJu 27.03 0.06.49 38.01
12 Ojala Antti TurSa 27.36 0.07.22 36.92
13 Ilkka Jarmo RaJu 28.27 0.08.13 35.48
14 Hahtola Aulis RasKu 28.51 0.08.37 34.67
15 Ravattinen Pekka JoKu 29.22 0.09.08 33.74
16 Lehtimäki Jorma LHR 29.41 0.09.27 33.07
17 Ahlström Eero LeSi 35.44 0.15.30 27.21
18 Kaskinen Reino UlvUra 37.00 0.16.46 26.02
Ollikainen Seppo JuvU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 19.00 0.00.00 49.11
2 Kesti Tapani KuortKu 21.10 0.02.10 43.35
3 Turunen Kauko LS-37 22.53 0.03.53 39.42
4 Peltola Lasse SuJu 23.02 0.04.02 38.48
5 Sirola Risto KeU 25.20 0.06.20 34.38
6 Martikainen Arvo LS-37 26.23 0.07.23 32.42
7 Rautio Pekka JoKu 29.16 0.10.16 28.69
8 Varonen Arto LeSi 29.28 0.10.28 27.97
Kanerva Unto Jyry HYL -
Hakala Eino RasKe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Raimo SuSi 19.05 0.00.00 45.85
2 Veijovaara Jorma Pohjant 24.56 0.05.51 34.65
3 Lind Matti KiimU 25.05 0.06.00 34.01
4 Luukko Jukka LS-37 26.56 0.07.51 31.27
5 Oja Reijo KoS 29.15 0.10.10 28.42
6 Vistiaho Erkki KoS 31.20 0.12.15 26.18
7 Ijas Johannes Raus 33.32 0.14.27 24.13
8 Häkkinen Tapani IPR 36.56 0.17.51 21.62
9 Alalahti Jaakko ONMKY 40.03 0.20.58 19.66
10 Österberg Reino LeSi 54.17 0.35.12 14.30
11 Saarinen Pentti PiVe 58.08 0.39.03 13.17
Suorajärvi Mauri Pohjant HYL -
Kuisla Raimo EE KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Puolakanaho Sakari HyRa 16.26 0.00.00 89.49
2 Hanhijärvi Petrus EsAk 17.38 0.01.12 82.26
3 Tervala Miska RaVa 17.48 0.01.22 80.36
4 Pietikäinen Sauli KS 17.53 0.01.27 78.87
5 Lindahl Jesper Trian 19.11 0.02.45 72.48
6 Kiljunen Eemeli LS-37 19.29 0.03.03 70.33
7 Rauhala Juha EsSu 20.28 0.04.02 65.97
8 Kleemola Joona Eks 20.45 0.04.19 64.11
9 Nurminen Jani VaHa 20.53 0.04.27 62.74
10 Larmala Niko EsSu 22.04 0.05.38 58.46
11 Nieminen Verneri RaVa 22.17 0.05.51 57.00
12 Pais Märten VeVe 24.57 0.08.31 50.10

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 15.15 0.00.00 69.84
2 Ketola Lauri Koovee 17.25 0.02.10 60.39
3 Venetjoki Väinö KoS 18.34 0.03.19 55.93
4 Kauppi Akseli TP 18.51 0.03.36 54.38
5 Kaksonen Teemu YKV 19.04 0.03.49 53.07
6 Ekholm Tobias Trian 19.19 0.04.04 51.69
7 Nykänen Tomi LS-37 19.24 0.04.09 50.78
8 Arvela Oskari LS-37 20.36 0.05.21 47.18
9 Heinaro Lauri EsSu 21.57 0.06.42 43.67
10 Kleemola Arttu Eks 23.35 0.08.20 40.08
11 Pais Markus VeVe 24.46 0.09.31 37.63
12 Paasi Antti TP 24.50 0.09.35 36.99
13 Kronqvist Emil KoS 24.58 0.09.43 36.26

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haltia Ilari RR 15.17 0.00.00 45.16
2 Oksa Antti-Jussi TarpSu 16.21 0.01.04 41.73
3 Korhonen Eetu SKVuoksi 16.31 0.01.14 40.82
4 Paalanen Arttu IPR 17.36 0.02.19 37.86
5 Lepistö Oskari MSParma 17.48 0.02.31 36.99
6 Ikola Atte LeSi 18.21 0.03.04 35.44
7 Hanhijärvi Paulus EsAk 19.29 0.04.12 32.97
8 Johansson Eelis Trian 19.30 0.04.13 32.54
9 Laaksonen Emil EsSu 20.44 0.05.27 30.22
10 Aaltio Eerik VaHa 22.02 0.06.45 28.07
11 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 22.46 0.07.29 26.82
12 Kallio Matti KeU 25.27 0.10.10 23.68
13 Hihnala Henrik Koovee 25.30 0.10.13 23.32
Autio Wertti HyRa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuokko Mari LamSä 17.30 0.00.00 82.92
2 Hertsbacka Henna PIF 18.07 0.00.37 77.70
3 Kurittu Kaisa Kalske 18.46 0.01.16 72.69
4 Jaako Niina LänRa 18.57 0.01.27 69.68
5 Jämsén Miia JRV 23.16 0.05.46 54.88
6 Kangas Hanna SalRe 27.29 0.09.59 44.88

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Koovee 21.21 0.00.00 73.35
2 Heiskanen Reetta KuoSu 21.22 0.00.01 71.46
3 Lång Maija KuoSu 21.56 0.00.35 67.83
4 Paalanen Satu IPR 21.59 0.00.38 65.89
5 Niittymäki Katri Hiilto 24.13 0.02.52 58.20
6 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 24.32 0.03.11 55.85
7 Salomaa Anne IPR 28.13 0.06.52 47.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 20.36 0.00.00 72.76
2 Roininen Anu JäPa 21.57 0.01.21 67.36
3 Yrjölä Ulla MuuRa 23.04 0.02.28 63.21
4 Oksanen Anu SaPu 27.15 0.06.39 52.76
5 Rajasaari Kristiina RasKe 28.12 0.07.36 50.25
6 Heinaro Mervi EsSu 28.39 0.08.03 48.75
7 Nurminen Henna Hiilto 31.20 0.10.44 43.92
8 Tupitsa Sari RastiE4 32.33 0.11.57 41.65
9 Hautamäki Anne-Mari RasKe 36.10 0.15.34 36.92
10 Kallela Sari HS 36.26 0.15.50 36.09
11 Laine Merja VaHa 36.33 0.15.57 35.42
12 Blomster Anne-Maj Trian 37.04 0.16.28 34.37

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erkkilä Marja RaJu 20.16 0.00.00 61.02
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 20.22 0.00.06 59.42
3 Äijälä Tiina KangSK 21.29 0.01.13 55.10
4 Pirttilä Lea OH 22.02 0.01.46 52.52
5 Antikainen Marja-Leena MSParma 24.02 0.03.46 47.04
6 Riikonen Tiina HU-46 25.04 0.04.48 44.05
7 Oksa Sari TarpSu 26.26 0.06.10 40.77
8 Korhonen Eeva RaKaS 29.07 0.08.51 36.10

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sjöblom Hannele HinnYr 18.35 0.00.00 64.29
2 Linko Rita EsSu 19.21 0.00.46 60.20
3 Lumme Ritva LHR 20.06 0.01.31 56.47
4 Kallio Ulla SaPu 21.46 0.03.11 50.77
5 Anttila Sisko LamSä 22.16 0.03.41 48.29
6 Jetsonen Sari KuoSu 29.43 0.11.08 35.18
7 Raatikainen Päivi SaPu 30.03 0.11.28 33.80

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 23.39 0.00.00 53.37
2 Laurila Arja JalJa 25.17 0.01.38 47.43
3 Sairanen Maarit MSParma 29.31 0.05.52 38.49
4 Pajunen Arja OrPo 32.46 0.09.07 32.74

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 17.46 0.00.00 57.67
2 Halme Ritva KiimU 19.11 0.01.25 51.41
3 Malmsten Beatrice Jyry 20.33 0.02.47 46.12
4 Pått Saga Minken 22.34 0.04.48 40.30
5 Tupitsa Mirjami Jyry 33.31 0.15.45 25.98

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 21.42 0.00.00
2 Peltola Hilkka SuJu 24.31 0.02.49

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Julia LappRi 20.26 0.00.00 83.56
2 Juva Jonna AngA 21.31 0.01.05 77.87
3 Nurminen Jutta VaHa 22.16 0.01.50 73.80
4 Kauppinen Niina KeuKi 24.04 0.03.38 66.95
5 Haltia Riikka RR 24.46 0.04.20 63.77
6 Kilpeläinen Pihla JRV 27.26 0.07.00 56.40
7 Paavola Tiina VaHa 31.53 0.11.27 47.53
8 Pihlajamaa Susanna YlivKu 33.23 0.12.57 44.43
9 Pihlajamaa Riikka YlivKu 36.58 0.16.32 39.26

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 19.06 0.00.00 67.79
2 Koskinen Pinja RR 21.01 0.01.55 60.29
3 Rantanen Essi MSParma 22.15 0.03.09 55.70
4 Aho Susanna L-LL 24.08 0.05.02 50.20
5 Kamila Minerva SuJu 24.31 0.05.25 48.29
6 Voutilainen Viivi JRV 24.46 0.05.40 46.68
7 Kauppinen Satu KeuKi 25.48 0.06.42 43.73
Välimaa Eveliina VaaSu HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Kaarina TP 16.33 0.00.00 49.62
2 Melender Ida RaJu 18.20 0.01.47 44.05
3 Kaksonen Terhi YKV 19.46 0.03.13 40.16
4 Ruokola Anna RaJu 20.47 0.04.14 37.54
5 Lindahl Jannica Trian 20.49 0.04.16 36.82
6 Pohjamo Neea SKVuoksi 21.26 0.04.53 35.12
7 Kuoppala Elli TarpSu 21.31 0.04.58 34.35
8 Kiljunen Emmi LS-37 24.38 0.08.05 29.45
9 Tiljander Venla HyRa 25.28 0.08.55 27.95
10 Halttunen Milja Kalske 29.30 0.12.57 23.66