FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
eGames 2019 2.päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 1.08.09 0.00.00 92.55 90.02
2 Metsälä Juuso Lynx 1.13.41 0.05.32 85.07 82.74
3 Iurev Dmitrii HiKi 1.18.23 0.10.14 79.46 77.29
4 Hasu Topi Trian 1.18.56 0.10.47 78.41 76.27
5 Laiho Aapo VeVe 1.19.49 0.11.40 77.05 74.94
6 Aaltio Aapo KuoSu 1.19.54 0.11.45 76.48 74.38
7 Nummelin Oskari TuS 1.23.47 0.15.38 72.46 70.48
8 Kleemola Lauri Lynx 1.24.23 0.16.14 71.48 69.52
9 Nurmiainen Aaro LappRi 1.25.06 0.16.57 70.41 68.49
10 Suominen Eemeli HiKi 1.25.35 0.17.26 69.55 67.65
11 Väätäinen Paavo ÄhtU 1.27.08 0.18.59 67.86 66.01
12 Maajärvi Matti LappRi 1.27.10 0.19.01 67.39 65.54
13 Lahtinen Vesa HiKi 1.30.13 0.22.04 64.67 62.90
14 Savola Joonas VePo 1.31.36 0.23.27 63.26 61.53
15 Rissanen Jaakko LapVe 1.36.59 0.28.50 59.35 57.72
16 Korpio Juha VaHa 1.37.06 0.28.57 58.87 57.26
17 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.43.03 0.34.54 55.09 53.58
18 Heikkonen Rami SuSi 1.43.30 0.35.21 54.47 52.98
19 Ilmakunnas Ilari Pihkan 1.50.24 0.42.15 50.71 49.32
20 Kattelus Juuso AuVa 1.55.52 0.47.43 47.97 46.66
21 Valkila Saku TuS 2.01.04 0.52.55 45.59 44.34
22 Pesola Oskari HS 2.01.06 0.52.57 45.25 44.01
Tulonen Benjamin HiKi KES -
Lapila Eero MSParma KES -
Hapola Tuomas RaKaS KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 51.29 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tommila Juha Hiisi 1.01.05 0.00.00 85.29 85.48
2 Väänänen Heikki Pihkan 1.10.46 0.09.41 72.40 72.55
3 Aaltonen Vesa Brahe 1.12.42 0.11.37 69.28 69.42
4 Lassila Mikko HS 1.19.21 0.18.16 62.38 62.51
5 Leinonen Jaakko YlikNM 1.23.57 0.22.52 57.92 58.05
6 Kankaanpää Markus LeSi 1.24.49 0.23.44 56.31 56.43
7 Löfroos Andreas Raseborg 1.28.14 0.27.09 53.14 53.26
8 Välikorpi Jari RasKu 1.29.33 0.28.28 51.39 51.50
9 Pajunen Jari PertPe 1.37.48 0.36.43 46.17 46.27
10 Lassila Jussi PiTa 1.38.59 0.37.54 44.74 44.84

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Asgeir NOR 1.03.57 0.00.00 64.69 64.33
2 Rantala Tommy KaRa 1.10.03 0.06.06 58.17 57.85
3 Johansson Tuomas HS 1.12.24 0.08.27 55.43 55.12
4 Koivula Jeppe HS 1.15.14 0.11.17 52.51 52.22
5 Beitnes Amund OK77 1.18.10 0.14.13 49.75 49.47
6 Laine Mikko HS 1.20.48 0.16.51 47.36 47.10
7 Laitinen Petteri KangSK 1.20.51 0.16.54 46.56 46.30
8 Eskelinen Joona TVV 1.25.46 0.21.49 43.17 42.93
9 Nurmela Heikki Pihkan 1.40.34 0.36.37 36.20 36.00
10 Ketola Mikko SaPu 1.44.14 0.40.17 34.33 34.14
11 Wallén Henrik OK77 1.58.33 0.54.36 29.66 29.50

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Tuomas HS 1.04.01 0.00.00 63.69 62.49
2 Romppainen Pasi HyRa 1.04.21 0.00.20 62.88 61.70
3 Ahtiainen Akseli KR 1.05.46 0.01.45 61.06 59.92
4 Jääskeläinen Iiro VeVe 1.08.42 0.04.41 58.01 56.92
5 Laapas Ari HiKi 1.09.04 0.05.03 57.26 56.19
6 Huovila Miikka KaRa 1.10.23 0.06.22 55.76 54.71
7 Tuominen Hans Pihkan 1.14.45 0.10.44 52.09 51.11
8 Liljeström Kimmo HS 1.17.34 0.13.33 49.80 48.87
9 Aumo Janne Lynx 1.20.52 0.16.51 47.39 46.50
10 Freeman Joni LeSi 1.24.35 0.20.34 44.95 44.11
11 Isoherranen Sami Lynx 1.24.55 0.20.54 44.41 43.58
12 Havento Jukka KaRa 1.27.09 0.23.08 42.92 42.12
13 Pohjola Olli-Pekka Koovee 1.29.11 0.25.10 41.60 40.82
14 Kero Mikko OK77 1.29.36 0.25.35 41.07 40.30
15 Mårtenson Rasmus OK77 1.33.56 0.29.55 38.85 38.12
16 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.36.01 0.32.00 37.69 36.98
17 Anttonen Mikael KaRa 1.41.13 0.37.12 35.45 34.78
18 Koistinen Janne Uolevi SalVil 1.47.20 0.43.19 33.14 32.52
19 Viero Jussi LaihLu 1.48.51 0.44.50 32.40 31.79
20 Hyvärilä Jussi HyRa 2.08.25 1.04.24 27.23 26.71
21 Reeni Esko RiSu 2.20.58 1.16.57 24.58 24.12

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 48.48 0.00.00 65.77 65.20
2 Loukkalahti Marko HiKi 48.51 0.00.03 65.25 64.68
3 Numminen Mika UrjU 54.29 0.05.41 58.10 57.60
4 Taskila Sakari LeSi 54.46 0.05.58 57.40 56.90
5 Heinilä Hannu RaVa 57.35 0.08.47 54.22 53.74
6 Tilli Juha Lynx 59.24 0.10.36 52.19 51.74
7 Kerkola Mika SuSi 1.00.44 0.11.56 50.68 50.24
8 Arrakoski Jori OK77 1.03.59 0.15.11 47.77 47.35
9 Toivanen Samuli HiKi 1.04.14 0.15.26 47.24 46.83
10 Huttunen Matti Pihkan 1.04.26 0.15.38 46.75 46.35
11 Ketola Mika Koovee 1.04.51 0.16.03 46.12 45.71
12 Ruuska Vesa KangSK 1.05.08 0.16.20 45.58 45.18
13 Koponen Visa PertPe 1.09.30 0.20.42 42.40 42.03
14 Ritvanen Paavo Pihkan 1.15.40 0.26.52 38.66 38.32
15 Autio Rauno KaRa 1.18.52 0.30.04 36.81 36.49
16 Kantanen Olli OK77 1.19.04 0.30.16 36.44 36.12
17 Heikura Mika RR 1.24.39 0.35.51 33.78 33.48
18 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.30.02 0.41.14 31.52 31.24
19 Pääkkönen Jarmo KiimU 1.38.51 0.50.03 28.48 28.24
20 Hyväri Mikko HS 2.14.35 1.25.47 20.76 20.58
Pietikäinen Timo Pihkan HYL -
Kyhäräinen Jukka HS KES -
Kopra Jyrki TurSa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laiho Hannu RaVa 50.21 0.00.00 60.27 59.82
2 Vuorinen Pekka Trian 52.32 0.02.11 57.39 56.96
3 Partanen Juha RasHy 52.59 0.02.38 56.52 56.10
4 Kiljunen Pekka AnttU 53.16 0.02.55 55.85 55.43
5 Niinimäki Risto Pihkan 54.09 0.03.48 54.58 54.17
6 Valkonen Pasi IHR 54.17 0.03.56 54.08 53.67
7 Pesola Sakari RasKe 55.12 0.04.51 52.82 52.43
8 Seppälä Lasse HiKi 58.02 0.07.41 49.90 49.53
9 Nurmilaukas Pekka RaHa 1.01.17 0.10.56 46.93 46.58
10 Väisänen Juha MU 1.02.23 0.12.02 45.79 45.44
11 Mitenkov Andrej RUS 1.04.17 0.13.56 44.13 43.80
12 Frilander Heikki Trian 1.05.23 0.15.02 43.08 42.76
13 Molnar Geza RaVa 1.06.16 0.15.55 42.21 41.89
14 Laine Kimmo KyS 1.06.34 0.16.13 41.72 41.41
15 Lönnfeldt Erik OK77 1.10.01 0.19.40 39.38 39.09
16 Kaasalainen Matti HS 1.10.05 0.19.44 39.06 38.77
17 Laukkarinen Kari TVV 1.12.03 0.21.42 37.72 37.44
18 Mikkola Sakari HS 1.18.01 0.27.40 34.58 34.32
19 Lampinen Raino HS 1.18.44 0.28.23 34.02 33.76
20 Karjalainen Heikki Raus 1.22.08 0.31.47 32.37 32.12
21 Toivonen Jari EE 1.28.08 0.37.47 29.94 29.71
22 Kaskilahti Hannu ViiSu 1.31.58 0.41.37 28.48 28.26
23 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.37.27 0.47.06 26.67 26.47
Vesala Pekka PirHi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 43.09 0.00.00 58.08 58.41
2 Niemi Arto RR 46.48 0.03.39 53.27 53.56
3 Vestola Heikki NaTe 47.03 0.03.54 52.70 52.99
4 Vennelä Simo-Pekka RaVa 47.25 0.04.16 52.01 52.30
5 Hämäläinen Markku RaVa 50.17 0.07.08 48.77 49.05
6 Pelkonen Heikki NaTe 50.31 0.07.22 48.28 48.55
7 Virtala Arto LaJy 51.25 0.08.16 47.18 47.44
8 Pajuoja Heikki HS 52.39 0.09.30 45.82 46.07
9 Saarimäki Ilkka AngA 52.53 0.09.44 45.36 45.61
10 Malinen Jouko RR 54.18 0.11.09 43.93 44.17
11 Vornanen Pekka SuoVa 55.03 0.11.54 43.09 43.33
12 Kaura-aho Pertti Jyry 55.11 0.12.02 42.74 42.98
13 Helle Markku SaPu 55.43 0.12.34 42.09 42.32
14 Asikainen Timo Hiisi 57.20 0.14.11 40.67 40.90
15 Ahlroth Timo TurSa 59.07 0.15.58 39.22 39.43
16 Kiuru Esko HyRa 59.28 0.16.19 38.76 38.97
17 Herranen Timo Jyry 1.00.04 0.16.55 38.15 38.36
18 Autio Ossi HyRa 1.01.31 0.18.22 37.03 37.24
19 Heikkinen Jarmo HS 1.04.56 0.21.47 34.88 35.07
20 Toppari Mauri HiKi 1.05.20 0.22.11 34.46 34.65
21 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.06.50 0.23.41 33.48 33.67
22 Kuivala Juha TuS 1.07.01 0.23.52 33.19 33.38
23 Ojala Osmo HS 1.07.27 0.24.18 32.78 32.96
24 Leppälä Martti HlS 1.07.59 0.24.50 32.32 32.50
25 Vainikka Jari Pihkan 1.11.10 0.28.01 30.69 30.86
26 Virtanen Kari OH 1.14.16 0.31.07 29.23 29.39
27 Väre Timo HyRa 1.17.06 0.33.57 27.98 28.13
28 Paukkola Jari RiSu 1.21.31 0.38.22 26.30 26.44
29 Olkkonen Jyrki NaTe 1.33.41 0.50.32 22.74 22.87

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 44.00 0.00.00 54.71 54.67
2 Piironen Markku KR 44.30 0.00.30 53.86 53.81
3 Saramäki Jukka Lynx 47.22 0.03.22 50.38 50.33
4 Heikka Jarmo HiKi 47.49 0.03.49 49.68 49.64
5 Kallio Risto AngA 48.37 0.04.37 48.64 48.60
6 Halme Tapio AngA 48.55 0.04.55 48.13 48.09
7 Tervo Vesa RR 49.00 0.05.00 47.83 47.79
8 Sjöholm Peter Raseborg 51.44 0.07.44 45.10 45.06
9 Rautanen Pauli JäPa 52.55 0.08.55 43.89 43.85
10 Nurminen Ari VaHa 52.57 0.08.57 43.66 43.62
11 Käyhkö Kari LS-37 53.25 0.09.25 43.08 43.04
12 Jylhä Kari HS 53.43 0.09.43 42.64 42.60
13 Hautala Matti ONMKY 53.53 0.09.53 42.31 42.28
14 Vainio Jarmo HlS 54.08 0.10.08 41.92 41.88
15 Kallio Lasse SuSi 54.30 0.10.30 41.44 41.41
16 Kerkola Pekka HlT 54.53 0.10.53 40.96 40.92
17 Helkkula Simo PiTa 54.59 0.10.59 40.69 40.66
18 Helkkula Rauli TuMe 55.23 0.11.23 40.21 40.17
19 Turunen Erkki SuSe 56.21 0.12.21 39.33 39.29
20 Lavikainen Jussi KangSK 56.29 0.12.29 39.05 39.01
21 Lepistö Heikki OrPo 58.21 0.14.21 37.62 37.58
22 Kiiskinen Arto TP 59.05 0.15.05 36.97 36.94
23 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.02.40 0.18.40 34.69 34.66
24 Virolainen Asko SomEsa 1.03.30 0.19.30 34.07 34.03
25 Vesisenaho Markku SievSi 1.04.00 0.20.00 33.63 33.60
26 Koskinen Kaj VaHa 1.04.16 0.20.16 33.33 33.30
27 Kuivala Hannu TuS 1.04.49 0.20.49 32.88 32.85
28 Tamminen Pentti PertPe 1.05.05 0.21.05 32.58 32.55
29 Ahlqvist Hannu Raus 1.06.02 0.22.02 31.95 31.93
30 Kaukiainen Raimo HU-46 1.06.09 0.22.09 31.74 31.71
31 Huikkola Markku KangSK 1.07.39 0.23.39 30.88 30.85
32 Sipponen Markku PR 1.16.39 0.32.39 27.11 27.09
33 Nykänen Pentti Jyry 1.26.51 0.42.51 23.81 23.78
34 Jumppanen Heimo Pihkan 1.47.58 1.03.58 19.05 19.03
Mourujärvi Kauno KuoSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 40.45 0.00.00 53.51 53.74
2 Wessman Risto HiKi 45.42 0.04.57 47.57 47.77
3 Vannas Hannu MSParma 46.06 0.05.21 47.01 47.21
4 Inkinen Paavo Jyry 46.31 0.05.46 46.44 46.64
5 Tolvanen Mauri LeSi 46.59 0.06.14 45.83 46.03
6 Kanste Pekka PeRa 47.01 0.06.16 45.66 45.85
7 Peltola Timo MSParma 48.07 0.07.22 44.47 44.66
8 Hillo Heikki VaHa 48.32 0.07.47 43.95 44.14
9 Hongisto Heimo LoJa 49.05 0.08.20 43.32 43.50
10 Miettinen Kauko SuoVa 49.08 0.08.23 43.13 43.32
11 Pajunen Heikki PR 49.19 0.08.34 42.84 43.02
12 Mäkelä Harri SuSe 50.39 0.09.54 41.57 41.75
13 Tammisaari Pentti HirvHe 50.50 0.10.05 41.29 41.47
14 Lassila Heikki PiTa 51.15 0.10.30 40.82 41.00
15 Peippo Tapio JoKu 51.28 0.10.43 40.52 40.69
16 Kuusi Klaus Mesik 52.33 0.11.48 39.55 39.72
17 Nippala Juhani Jyry 52.47 0.12.02 39.25 39.42
18 Mustranta Antti HS 53.07 0.12.22 38.87 39.04
19 Kurvinen Veijo HiKi 53.21 0.12.36 38.58 38.74
20 Uljas Risto Jyry 53.46 0.13.01 38.15 38.31
21 Nieminen Pertti RR 54.02 0.13.17 37.84 38.00
22 Hiirijoki Pentti SuSe 55.15 0.14.30 36.88 37.04
23 Kätkä Vesa Reima 55.53 0.15.08 36.34 36.49
24 Ahola Pentti PäLuLu 56.08 0.15.23 36.06 36.21
25 Laine Jaakko HS 57.10 0.16.25 35.28 35.44
26 Reinikainen Pentti Jyry 59.37 0.18.52 33.72 33.86
27 Mouhu Reijo RaKaS 1.01.19 0.20.34 32.67 32.81
28 Kytöjoki Juhani Jyry 1.01.33 0.20.48 32.44 32.58
29 Mattila Pertti HS 1.01.54 0.21.09 32.15 32.28
30 Vuorinen Lasse AngA 1.01.57 0.21.12 32.01 32.15
31 Lepistö Lauri KeU 1.03.07 0.22.22 31.31 31.44
32 Lindberg Pekka LeSi 1.03.59 0.23.14 30.78 30.91
33 Kaarnijärvi Seppo OrPo 1.07.02 0.26.17 29.28 29.40
34 Aho Olavi HS 1.07.07 0.26.22 29.14 29.26
35 Saarinen Mauri RiSu 1.09.16 0.28.31 28.14 28.26
36 Keränen Kauko UrjU 1.09.31 0.28.46 27.94 28.06
37 Hotti Reino HS 1.10.09 0.29.24 27.59 27.71
38 Kangasaho Simo HiKi 1.10.36 0.29.51 27.32 27.43
39 Romula Tuomo Mesik 1.11.19 0.30.34 26.95 27.06
40 Valldén Kari LeSi 1.13.21 0.32.36 26.11 26.22
41 Helin Jorma Jyry 1.15.57 0.35.12 25.12 25.23
42 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.17.36 0.36.51 24.50 24.61
43 Ryynänen Jorma Pihkan 1.18.47 0.38.02 24.05 24.15
44 Riikonen Rauno PertPe 1.22.17 0.41.32 22.94 23.04
Kuosa Harri LoJa KES -
Mäkinen Jaakko AngA KES -
Kallio Kari SuSi HYL -
Kataja Lasse SuSi HYL -
Roivas Matti UrjU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Erkki AngA 47.56 0.00.00 41.95 42.05
2 Rusko Heikki VaajTe 48.00 0.00.04 41.66 41.76
3 Rapakko Timo SuSi 49.21 0.01.25 40.29 40.39
4 Grönroos Timo MSParma 50.05 0.02.09 39.48 39.58
5 Palomäki Mikko HyRa 53.53 0.05.57 36.49 36.58
6 Kemppi Jorma Navi 54.33 0.06.37 35.84 35.93
7 Kiiski Osmo SomEsa 57.32 0.09.36 33.78 33.87
8 Laine Eero RaVi 57.47 0.09.51 33.44 33.53
9 Pohjola Eino Mesik 58.14 0.10.18 32.99 33.08
10 Latvasto Erkki HS 1.02.05 0.14.09 30.77 30.84
11 Mäkinen Matti Mesik 1.02.25 0.14.29 30.43 30.50
12 Niinimäki Jukka HyRa 1.03.40 0.15.44 29.65 29.73
13 Kleemola Pauli PertPe 1.04.31 0.16.35 29.09 29.16
14 Heikinheimo Matti HS 1.05.58 0.18.02 28.28 28.35
15 Koivula Keijo HyRa 1.08.01 0.20.05 27.26 27.33
16 Karjalainen Jouko HS 1.08.10 0.20.14 27.04 27.11
17 Anjala Risto LS-37 1.09.37 0.21.41 26.32 26.38
18 Punkero Toivo LS-37 1.12.37 0.24.41 25.07 25.14
19 Sonkki Juhani PR 1.17.41 0.29.45 23.30 23.35
20 Peitsala Osmo HS 1.18.19 0.30.23 22.96 23.02
21 Österberg Reino LeSi 1.21.16 0.33.20 21.99 22.05
22 Raimovaara Erkki HS 1.22.43 0.34.47 21.47 21.53
23 Saario Pentti LoJa 1.26.12 0.38.16 20.48 20.53
24 Perkinen Osmo Pihkan 1.48.51 1.00.55 16.11 16.15
Tiitola Tero RasKa HYL -
Suomela Simo RaLu HYL -
Isoherranen Seppo HS HYL -
Haaja Reijo VaHa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 39.38 0.00.00 35.13 35.32
2 Jokinen Eino HyRa 43.39 0.04.01 31.10 31.27
3 Erkkilä Olavi HlS 44.35 0.04.57 29.67 29.83
4 Kuutti Jorma PertPe 46.01 0.06.23 27.99 28.14
5 Hurme Heikki HPV 59.04 0.19.26 21.21 21.33
6 Lepistö Heikki HS 1.00.14 0.20.36 20.23 20.33
7 Juntunen Olli HS 1.51.39 1.12.01 10.60 10.66

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 1.04.31 0.00.00 27.69 27.45
2 Ijas Johannes KeU 1.07.52 0.03.21 25.01 24.79
3 Partanen Antero RaVi 1.55.02 0.50.31 13.98 13.86
4 Asikainen Ville XYZ 2.18.15 1.13.44 10.99 10.89

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 50.47 0.00.00 69.37 65.43
2 Haanpää Klaus PR 58.32 0.07.45 57.18 53.93
3 Koponen Jani RaVi 1.19.12 0.28.25 40.03 37.76
Kallio Matti SKUusi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Juho EsSu 48.13 0.00.00 50.91 48.67
1 Koivula Emil HS 48.13 0.00.00 50.91 48.67
3 Donner Jesper OK77 49.58 0.01.45 47.02 44.95
4 Fritzen Florian Lynx 51.38 0.03.25 44.49 42.53
5 Ruusu Rasmus EsSu 58.16 0.10.03 38.52 36.82
6 Korento Benjamin OK77 59.52 0.11.39 36.61 35.00
7 Vuorela Joona EsSu 1.00.39 0.12.26 35.27 33.72
8 Karelo Luukas EsSu 1.14.05 0.25.52 28.16 26.92

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Carlsson Oliver EsAk 21.28 0.00.00
2 Meuronen Joonas HS 25.46 0.04.18
3 Toivonen Niko EsSu 26.48 0.05.20
4 Tenkanen Rasmus Raseborg 28.36 0.07.08
5 Mjösund Linus NOR 29.37 0.08.09
6 Mäkelä Topias Lynx 30.13 0.08.45
7 Vainoniemi Axel EsSu 30.44 0.09.16
8 Ekholm Linus Trian 32.47 0.11.19
9 Laapas Rasmus RR 33.18 0.11.50
10 Teuri Lukas EsSu 35.35 0.14.07
11 Hyvärinen Luukas EsSu 42.24 0.20.56
12 Veikkola Matias EsAk 42.42 0.21.14
13 Lääveri Tatu RR 45.51 0.24.23
14 Korjamo Santtu EsSu 51.39 0.30.11
15 Tuovinen Viljami OK77 1.06.35 0.45.07
16 Korento Andreas OK77 1.14.19 0.52.51
Hiisilä Hannes EsSu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahto Vili Pihkan 20.01 0.00.00
2 Mourujärvi Jonne RR 21.01 0.01.00
3 Leinonen Otso RR 22.00 0.01.59
4 Roschier Eemil HS 23.19 0.03.18
5 Mäkelä Onni Lynx 23.21 0.03.20
6 Holmberg Valter EsSu 24.58 0.04.57
7 Castrén Toivo EsSu 25.31 0.05.30
8 Fey Erik EsSu 26.39 0.06.38
9 Vuorela Samu EsAk 27.17 0.07.16
10 Korjamo Visa EsSu 29.54 0.09.53
11 Suntioinen Ilari EsSu 31.37 0.11.36
12 Leskinen Eemeli Lynx 32.40 0.12.39
13 Sandberg Oskar EsSu 33.33 0.13.32
14 Tuominen Kaapo EsSu 35.00 0.14.59
15 Koskinen Iiro Lynx 38.35 0.18.34
16 Donner Jeremy OK77 38.58 0.18.57
17 Tahkokallio Tuomas EsSu 39.22 0.19.21
18 Reiman Niklas AskU 43.06 0.23.05
19 Vanhanen Aapo EsSu 48.36 0.28.35
20 Husu Aleksi HiKi 48.55 0.28.54
Saranen Mikael HS HYL -
Krapu Aleksi EsSu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Arttu HiKi 14.08 0.00.00
2 Korjamo Aapo EsSu 25.47 0.11.39

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Kasper EsSu 14.05 0.00.00
2 Ekqvist Leo HiKi 14.12 0.00.07
3 Veikkola Viljami EsAk 14.30 0.00.25
4 Fey Mark EsSu 16.36 0.02.31
5 Johansson Patrik EsSu 17.00 0.02.55
6 Saranen Samuel Pihkan 18.35 0.04.30
7 Leskinen Eino Lynx 18.59 0.04.54
8 Mourujärvi Jere RR 19.57 0.05.52
9 Sandberg Onni EsSu 20.14 0.06.09
10 Kekarainen Urho EsSu 20.23 0.06.18
11 Anana John Pihkan 20.25 0.06.20
12 Koistinen Tuomas EsSu 20.31 0.06.26
13 Björk Cedric OK77 21.18 0.07.13
14 Varvikko Aaro EsAk 22.13 0.08.08
15 Laapas Oliver RR 22.23 0.08.18
16 Rintanen Kasper EsSu 22.48 0.08.43
17 Castrén Urho EsSu 24.30 0.10.25
18 Holstila Unto EsSu 25.39 0.11.34
19 Marjoniemi Jesse RaVi 26.40 0.12.35
20 Lötjönen Peetu EsSu 28.07 0.14.02
21 Koikkalainen Onni EsSu 28.43 0.14.38
22 Honkala Niilo KangSK 29.15 0.15.10
23 Jantunen Olli EsSu 30.42 0.16.37
24 Teuri Linus EsSu 31.26 0.17.21
25 Farkas Niklas HS 40.42 0.26.37

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 1.06.40 0.00.00 82.23 81.52
2 Autio Päivi Hiisi 1.07.38 0.00.58 80.18 79.50
3 Kilpeläinen Elina VeVe 1.08.24 0.01.44 78.42 77.75
4 Tervo Susanna SWE 1.10.54 0.04.14 74.83 74.19
5 Schoultz von Katja PIF 1.11.17 0.04.37 73.60 72.98
6 Kanko Miina KangSK 1.12.56 0.06.16 71.13 70.53
7 Laitinen Salla PR 1.15.58 0.09.18 67.52 66.94
8 Itkonen Maria LapVe 1.21.02 0.14.22 62.57 62.04
9 Donner Isabel OK77 1.22.44 0.16.04 60.58 60.06
10 Julku Päivi Trian 1.26.12 0.19.32 57.46 56.97
11 Kalenius Regina KarjUra 1.41.18 0.34.38 48.32 47.90
12 Jylhä Henna KoS 2.31.06 1.24.26 32.00 31.73
Yliluikki Henna AngA HYL -
Vainikka Kaisa KS KES -
Kaartinen Selja AngA KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Markku Paula Lynx 51.18 0.00.00 62.90 57.36
2 Kymäläinen Sanni TP 56.09 0.04.51 55.74 50.84
3 Latva-Kiskola Piia RR 59.29 0.08.11 50.99 46.50
4 Hellén Anna KarjUra 1.09.04 0.17.46 42.51 38.77
5 Rantala Eerika HS 1.10.12 0.18.54 40.45 36.89
Laaksonen Evelina HS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 53.03 0.00.00 63.39 63.86
1 Malmi Päivi HS 53.03 0.00.00 63.39 63.86
3 Eskola Missu TP 55.11 0.02.08 58.33 58.76
4 Nieminen Outi RR 1.02.16 0.09.13 50.54 50.91
5 Liukkonen Sara RR 1.11.13 0.18.10 43.17 43.49
6 Kauppila Terhi TP 1.15.09 0.22.06 39.95 40.25
Mattila Marika HS HYL -
Orkola Saana HiKi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 36.44 0.00.00 75.01 74.72
2 Sane Mari HS 37.18 0.00.34 73.13 72.85
3 Kivelä Riikka VeVe 40.03 0.03.19 67.42 67.16
4 Vaara Inga-Maria KaRa 44.57 0.08.13 59.46 59.23
5 Aumo Satu Pihkan 45.40 0.08.56 57.92 57.70
6 Kangasaho Hanna Lynx 45.56 0.09.12 56.98 56.77
7 Tervo Johanna Pihkan 46.04 0.09.20 56.22 56.01
8 Vaiksalu Lilyon KaRa 46.50 0.10.06 54.71 54.51
9 Castrén Jenni Jyry 48.18 0.11.34 52.48 52.28
10 Sell Raisa OK77 54.35 0.17.51 45.94 45.76
11 Rajamäki Riikka HS 54.49 0.18.05 45.24 45.07
12 Sillanpää Hanna Lynx 54.52 0.18.08 44.69 44.52
13 Valkonen Anu HS 55.57 0.19.13 43.34 43.17
14 Palo Unna-Sisko HS 57.36 0.20.52 41.62 41.46
15 Arjamaa Heidi HS 58.42 0.21.58 40.37 40.21
16 Laakso Sanna Hiisi 1.09.24 0.32.40 33.75 33.62

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 41.55 0.00.00 62.24 61.83
2 Mjösund Katja NOR 42.42 0.00.47 60.26 59.87
3 Ketola Heli Koovee 49.20 0.07.25 51.44 51.11
4 Isoherranen Kirsi Lynx 50.03 0.08.08 49.99 49.67
5 Kirves Hetti KeU 57.27 0.15.32 42.93 42.65
6 Turakainen Irene Lynx 1.01.21 0.19.26 39.62 39.37
7 Rajamäki Sohvi HS 1.03.12 0.21.17 37.90 37.66
8 Vaho Hilleriikka HS 1.06.11 0.24.16 35.65 35.42
9 Dahl Citha Raseborg 1.08.13 0.26.18 34.07 33.85
10 Vikström Liisa Pihkan 1.09.26 0.27.31 32.96 32.75
11 Hosio Sanna KarjUra 1.13.36 0.31.41 30.61 30.41
Nyholm Tanja KaRa KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 34.25 0.00.00 61.42 60.49
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 39.32 0.05.07 52.89 52.10
3 Vierikko Annamari HS 40.57 0.06.32 50.51 49.75
4 Juote Taina Pihkan 44.07 0.09.42 46.37 45.67
5 Kerkola Tiina SuSi 45.32 0.11.07 44.43 43.76
6 Westberg-Arrakoski Annika OK77 46.13 0.11.48 43.28 42.63
7 Lankinen Hanna HS 46.42 0.12.17 42.35 41.71
8 Åberg Inga-Lill Trian 47.31 0.13.06 41.15 40.53
9 Laurila Anneli Trian 48.11 0.13.46 40.11 39.50
10 Matilainen Mirja HS 48.24 0.13.59 39.46 38.87
11 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 58.58 0.24.33 32.01 31.52
12 Seppälä Anu EE 1.04.38 0.30.13 28.85 28.41
13 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.19.11 0.44.46 23.26 22.91
14 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.25.28 0.51.03 21.29 20.97
15 Mårtenson Karin OK77 1.26.53 0.52.28 20.68 20.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 44.33 0.00.00 51.92 51.09
2 Schoultz von Annika OK77 44.46 0.00.13 50.70 49.89
3 Villikka-Storm Jaana EsSu 50.26 0.05.53 44.14 43.44
4 Mäkelä Anja RiSu 53.12 0.08.39 41.03 40.38
5 Toivonen Merja EE 54.05 0.09.32 39.56 38.93
6 Lankinen Pauliina HS 1.00.00 0.15.27 34.93 34.38
7 Kallio Ulla KeU 1.03.13 0.18.40 32.47 31.96
8 Hulmi Sini OK77 1.08.02 0.23.29 29.53 29.07
9 Pajunen Tarja Navi 1.13.55 0.29.22 26.60 26.17

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 38.26 0.00.00 56.95 56.78
2 Lonka Hennariikka KR 43.25 0.04.59 49.94 49.79
3 Kihlström Kirsi RastiE4 45.54 0.07.28 46.79 46.65
4 Montonen Outi IHR 50.03 0.11.37 42.50 42.38
5 Eisanen Tea MaMa 52.32 0.14.06 40.10 39.98
6 Mikkolainen Mirja VaHa 53.23 0.14.57 39.08 38.96
7 Räikkönen Anneli RaVa 53.43 0.15.17 38.45 38.34
8 Kangasaho Sirpa HiKi 54.03 0.15.37 37.83 37.73
9 Laaksonen Anita TarpSu 55.30 0.17.04 36.48 36.37
10 Liimatainen Raili HyRa 55.39 0.17.13 36.01 35.91
11 Lähteenmäki Pirjo PR 58.21 0.19.55 33.99 33.89
12 Korpio Aulikki VaHa 58.30 0.20.04 33.55 33.46
13 Ilmakunnas Seija Pihkan 58.33 0.20.07 33.17 33.08
14 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.02.14 0.23.48 30.88 30.79
15 Hakomäki Kirsi HS 1.04.33 0.26.07 29.46 29.37
Kiiskinen Gunnevi TP KES -
Antila Suvi PäLuLu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 34.43 0.00.00 49.29 48.33
2 Suomela Margit RaLu 35.36 0.00.53 47.51 46.59
3 Sipponen Airi PR 42.14 0.07.31 39.58 38.81
4 Nurminen Arja VaHa 42.24 0.07.41 38.96 38.20
5 Haatio Pirkko HS 42.35 0.07.52 38.33 37.58
6 Lavikainen Pirjo KangSK 42.57 0.08.14 37.54 36.81
7 Strang Heidi HyRa 43.17 0.08.34 36.80 36.08
8 Kurvinen Ulla HiKi 44.32 0.09.49 35.32 34.63
9 Ahlqvist Kristiina Raus 45.08 0.10.25 34.41 33.74
10 Kanste Helena PeRa 53.38 0.18.55 28.59 28.04
11 Heinonen Kaija Pihkan 56.35 0.21.52 26.75 26.23
12 Riikonen Margit PertPe 59.50 0.25.07 24.97 24.48
13 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.08.42 0.33.59 21.46 21.04
14 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.19.41 0.44.58 18.25 17.90

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 43.00 0.00.00 46.69 46.41
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 47.20 0.04.20 41.96 41.71
3 Laaksonen Raili SuSi 51.56 0.08.56 37.83 37.61
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 52.40 0.09.40 36.89 36.68
5 Kajava Ritva HlS 54.49 0.11.49 35.05 34.85
6 Salmela Juulia RiSu 54.59 0.11.59 34.56 34.35
7 Pitkänen Eila JRV 56.54 0.13.54 33.01 32.82
8 Kämäräinen Paula HiKi 1.01.27 0.18.27 30.22 30.04
9 Kuutti Kirsti PertPe 1.02.00 0.19.00 29.60 29.43
10 Ahonen Ulla HlS 1.05.14 0.22.14 27.81 27.64
11 Sulander Mirja-Liisa EE 1.08.14 0.25.14 26.27 26.11
12 Törrö Maria-Leena VaHa 1.18.15 0.35.15 22.63 22.50
13 Lindsten Ulla Jyry 1.22.37 0.39.37 21.18 21.05
14 Kaarnijärvi Marja OrPo 1.25.09 0.42.09 20.29 20.17
Eskola Pirkko Rasti88 KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 50.11 0.00.00 33.79 33.11
2 Tahvanainen Pirkko HU-46 50.35 0.00.24 31.01 30.39
3 Isoherranen Kaarina HS 1.24.06 0.33.55 17.14 16.80

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 59.20 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandvall Amanda Minken 43.23 0.00.00 82.70 81.69
2 Turakainen Venla HS 46.20 0.02.57 75.11 74.20
3 Rantala Jasmiina RaLu 48.03 0.04.40 70.19 69.33
4 Pelkonen Roosa TP 48.21 0.04.58 67.53 66.71
5 Ojala Jenny Koovee 52.05 0.08.42 60.62 59.88
6 Saalo Saara SKUusi 1.00.28 0.17.05 50.43 49.82

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Kaisla RR 54.14 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kiia Pihkan 47.50 0.00.00 41.89 41.72
2 Vuori Milla EsAk 48.16 0.00.26 40.26 40.10
3 Wahlsten Vilma PR 48.33 0.00.43 38.79 38.64
4 Hosio Iris EsSu 1.10.06 0.22.16 26.01 25.90
5 Slotte Sofia OK77 1.15.07 0.27.17 23.47 23.38
Lauren Camilla HS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Jenny EsSu 23.05 0.00.00
2 Nordgren Cecilia Trian 24.00 0.00.55
3 Virtala Emmi PIF 25.23 0.02.18
4 Rautio Ulrika EsSu 27.51 0.04.46
5 Sukselainen Laura Lynx 29.48 0.06.43
6 Aunila Veera HS 34.36 0.11.31
7 Tolkki Ellen OK77 37.09 0.14.04
8 Roschier Siiri HS 40.45 0.17.40
9 Karelo Olivia EsSu 43.48 0.20.43
Maisniemi Kreetta HS HYL -

Sarja D14L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korjamo Pinja EsSu 39.12 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fagerlund Frida Raseborg 17.35 0.00.00
2 Teuri Venla EsSu 25.08 0.07.33
3 Farkas Villö EsSu 27.53 0.10.18
4 Sauso Aada HS 28.34 0.10.59
5 Heikkinen Ronja EsSu 37.13 0.19.38
6 Honkala Emmi KangSK 49.40 0.32.05

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 13.35 0.00.00
2 Hiltunen Helka HlT 18.06 0.04.31
3 Niemelä Hetta EsSu 18.19 0.04.44
4 Hallman Anni Pihkan 19.13 0.05.38
5 Tunturi Nuppu HlS 19.24 0.05.49
6 Hiisilä Emma EsSu 21.53 0.08.18
7 Varvikko Iina EsAk 23.18 0.09.43
8 Karelo Linnea EsSu 24.25 0.10.50
9 Hilasvuori Venla EsSu 24.58 0.11.23
10 Vanhanen Oona EsSu 27.46 0.14.11
11 Lyytikäinen Kaisla EsSu 28.41 0.15.06
12 Jaatinen Sini EsSu 32.29 0.18.54
13 Lyytikäinen Hilla EsSu 33.25 0.19.50
14 Tuominen Noomi EsSu 34.48 0.21.13
15 Hyvämäki Vilja SomEsa 36.29 0.22.54