FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Takanen Lari VeVe 15.29 0.00.00 76.99 78.82
2 Kari Tuomas AngA 15.46 0.00.17 74.66 76.43
3 Kalve Henri PR 16.13 0.00.44 71.67 73.37
4 Kuva Lassi RaVa 16.49 0.01.20 68.23 69.85
5 Koivisto Antton SKUusi 17.16 0.01.47 65.59 67.14
6 Laaksonen Arttu AngA 17.20 0.01.51 64.47 66.00
7 Suominen Miika RR 17.28 0.01.59 63.13 64.63
8 Kulagin Artur HS 17.34 0.02.05 61.92 63.39
9 Mikander Christopher Trian 17.51 0.02.22 60.10 61.53
10 Ylitalo Aki HauSi 17.53 0.02.24 59.16 60.56
11 Liukkala Jaakko HauSi 18.02 0.02.33 57.84 59.21
12 Pakkanen Ville EsAk 19.19 0.03.50 53.23 54.49
13 Valkonen Henri IHR 21.04 0.05.35 48.10 49.24
Laukkarinen Jesse PR EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Näsi Matti RaJu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raute Kaj SuSi 18.49 0.00.00 46.05 74.32
2 Matilainen Juha LS-37 18.52 0.00.03 42.49 68.56
3 Töyrylä Mikko KyS 20.39 0.01.50 35.67 57.56

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 19.01 0.00.00 52.12 50.62
2 Korhonen Tomi HyRa 19.55 0.00.54 47.90 46.52
3 Pulli Veli-Matti RaVa 20.27 0.01.26 44.84 43.54
4 Hyvärinen Pietari EsSu 20.53 0.01.52 42.13 40.91
5 Hämäläinen Petri Pihkan 23.16 0.04.15 36.21 35.17

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 16.56 0.00.00 66.61 69.79
2 Virtanen Antti HlS 17.56 0.01.00 61.01 63.92
3 Kaario Kimmo S-JKL 19.51 0.02.55 53.41 55.96
3 Pulli Antero RR 19.51 0.02.55 53.41 55.96
5 Illaru Tõnu PePo 20.09 0.03.13 49.26 51.61
6 Laaksonen Petri AngA 21.03 0.04.07 45.55 47.72
Ikäheimonen Jari Lynx EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 18.34 0.00.00 60.07 66.24
2 Hakulinen Pekka EsSu 19.33 0.00.59 56.39 62.19
3 Kauria Juha ORa 21.02 0.02.28 51.80 57.13
4 Mättölä Ali EsSu 21.09 0.02.35 50.91 56.14
5 Kulmala Mika RR 21.31 0.02.57 49.44 54.52
6 Matilainen Kari HS 21.42 0.03.08 48.43 53.41
7 Hietanen Ari KuUS 22.41 0.04.07 45.76 50.47
8 Pellinen Antti JoKu 23.25 0.04.51 43.78 48.28
9 Söderström Martin HS 25.18 0.06.44 40.01 44.13
10 Hällström af Anders OK77 26.03 0.07.29 38.37 42.31
11 Petäjistö Petri RaVi 27.54 0.09.20 35.36 39.00
12 Ojanen Juha HyRa 28.43 0.10.09 33.91 37.39
Ray Tomas OK77 HYL -
Kanerva Unto Jyry HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 19.33 0.00.00 55.00 57.56
2 Ahonen Pekka HauSi 19.42 0.00.09 53.83 56.35
3 Vuorinen Hannu KyS 20.21 0.00.48 51.39 53.79
4 Kukkola Pauli SiiRa 21.17 0.01.44 48.45 50.71
5 Fogelholm Mikael KeU 21.19 0.01.46 47.69 49.91
6 Molnar Geza RaVa 21.57 0.02.24 45.64 47.77
7 Uusikartano Simo TuMe 22.02 0.02.29 44.81 46.90
8 Hakulinen Jukka VeVe 24.13 0.04.40 40.16 42.04
9 Liukkonen Jari IHR 24.36 0.05.03 38.94 40.76
10 Järvinen Jari HlT 25.04 0.05.31 37.63 39.39
11 Liukkonen Juha HiKi 25.50 0.06.17 35.94 37.62
Ritakallio Timo Lynx HYL -
Kaasalainen Matti HS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Jarmo VeVe 19.56 0.00.00 46.09 45.50
2 Laaksonen Lasse SuSi 21.00 0.01.04 42.65 42.11
3 Hakola Martti RiSu 22.11 0.02.15 39.34 38.84
4 Ojapalo Ilkka RR 23.27 0.03.31 36.24 35.77
5 Svärd Rune Trian 25.25 0.05.29 32.53 32.11
6 Viitasalo Harri RiSu 26.18 0.06.22 30.56 30.17
Forsström Ove Raseborg HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 16.52 0.00.00 50.88 55.72
2 Turku Vesa HS 18.37 0.01.45 45.77 50.13
3 Liukkala Pekka HauSi 19.21 0.02.29 43.72 47.88
4 Lehtinen Teuvo RaVa 19.25 0.02.33 43.25 47.37
5 Railimo Matti SOC 19.41 0.02.49 42.35 46.39
6 Ovaska Ari EE 19.46 0.02.54 41.86 45.85
7 Sane Kari HS 19.50 0.02.58 41.41 45.36
8 Saksman Kai EST 20.07 0.03.15 40.53 44.39
9 Hahtola Aulis RasKu 20.23 0.03.31 39.70 43.48
10 Alexandersson Yngve NOK 20.35 0.03.43 39.01 42.73
11 Leino Tapio HS 20.51 0.03.59 38.22 41.86
12 Pusa Raimo OrPo 21.25 0.04.33 36.92 40.44
13 Väätäinen Seppo EsSu 22.44 0.05.52 34.51 37.80
14 Tarvainen Juhani PiTa 22.53 0.06.01 34.02 37.26
15 Tolvanen Harri Pihkan 23.23 0.06.31 33.03 36.18
16 Parviainen Martti XYZ 24.51 0.07.59 30.83 33.77
17 Terävä Seppo XYZ 25.47 0.08.55 29.48 32.29
18 Harju Hannu EsSu 26.42 0.09.50 28.24 30.93
19 Hotti Reino HS 26.59 0.10.07 27.71 30.35
20 Paikkala Jarmo Jyry 31.12 0.14.20 23.77 26.04
21 Ojala Antti TurSa 31.52 0.15.00 23.08 25.28
22 Nykänen Pentti Jyry 32.27 0.15.35 22.48 24.62
Ryynänen Jorma Pihkan EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 17.54 0.00.00 40.45 43.40
2 Kivistö Erkki Pihkan 18.36 0.00.42 38.44 41.24
3 Orpana Risto SOC 19.08 0.01.14 36.89 39.58
4 Koivula Keijo HyRa 19.33 0.01.39 35.64 38.24
5 Lehtonen Matti PiVe 20.08 0.02.14 34.16 36.65
6 Laine Eero RaVi 20.28 0.02.34 33.16 35.58
7 Hartikainen Pertti S. RiSu 21.17 0.03.23 31.47 33.76
8 Jylhä Keijo JRV 21.53 0.03.59 30.19 32.39
9 Rajamäki Jussi HS 22.10 0.04.16 29.40 31.54
10 Nenonen Mauri EsSu 22.42 0.04.48 28.31 30.37
11 Luoma Simo Pihkan 23.00 0.05.06 27.54 29.55
12 Laakso Raimo HaHa 24.18 0.06.24 25.70 27.57
Karvonen Raimo SuSi HYL -
Rapakko Timo SuSi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämäläinen Reijo Pihkan 19.33 0.00.00 36.58 33.17
2 Luukko Jukka LS-37 19.39 0.00.06 35.79 32.45
3 Rantala Heikki EE 20.01 0.00.28 34.54 31.32
4 Lainema Matti MSParma 20.09 0.00.36 33.72 30.57
5 Kuokkanen Kari Pihkan 23.35 0.04.02 28.30 25.66
6 Kvick Aimo IHR 25.11 0.05.38 26.03 23.60
7 Aronen Osmo RasKa 25.29 0.05.56 25.26 22.90
8 Suonpää Pentti EsAk 31.34 0.12.01 20.01 18.15
9 Lepistö Heikki HS 32.45 0.13.12 18.93 17.16
10 Kuusisto Kalevi HlT 35.51 0.16.18 16.96 15.37
Kleemola Pauli PertPe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 30.58 0.00.00 30.52 12.22
2 Brax Asko TP 32.05 0.01.07 27.25 10.91
3 Pyökäri Antero RaPi 33.38 0.02.40 23.89 9.56

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hällström af Fabian OK77 16.54 0.00.00 69.98 68.39
2 Ray Jonathan OK77 17.17 0.00.23 63.30 61.86
3 Jern Tobias OK77 17.24 0.00.30 57.78 56.46

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leiniö Juho HS 20.30 0.00.00
2 Pellinen Veeti JoKu 22.03 0.01.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 12.35 0.00.00
2 Koivisto Mikael SKUusi 13.59 0.01.24
3 Himilä Atte RR 15.35 0.03.00
4 Säyriö Jyri KS 16.07 0.03.32
5 Hietala Joni EsSu 24.35 0.12.00
Ekwik Niclas Lynx EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Niko EsSu 14.39 0.00.00
2 Hyvärinen Luukas EsSu 23.03 0.08.24

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 12.41 0.00.00
2 Vuorela Samu EsAk 18.40 0.05.59
3 Husu Aleksi HiKi 33.06 0.20.25

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Sara Lynx 16.38 0.00.00 87.77 87.53
2 Silvennoinen Emma PR 16.41 0.00.03 86.82 86.58
3 Nurmi Kirsi SWE 17.01 0.00.23 84.44 84.21
4 Westerlund Ina OK77 17.02 0.00.24 83.68 83.45
5 Otsamo Pihla HS 17.18 0.00.40 81.73 81.50
6 Mänkärlä Aino Lynx 17.31 0.00.53 80.06 79.83
7 Ylikylä Suvi RasKa 18.30 0.01.52 75.18 74.97
8 Raitanen Hanna RR 18.42 0.02.04 73.76 73.55
9 Mattila Milla HS 18.50 0.02.12 72.62 72.42
10 Matilainen Annika HS 18.53 0.02.15 71.82 71.62
11 Ylikylä Sanna RasKa 19.12 0.02.34 70.04 69.84
12 Hietanen Pinja KS 19.20 0.02.42 68.96 68.76
13 Kiuru Veera RaKaS 19.47 0.03.09 66.81 66.62
14 Pusa Sanna KeuKi 19.50 0.03.12 66.06 65.87
15 Pakkanen Raita VeVe 20.31 0.03.53 63.29 63.12
16 Donner Isabel OK77 20.54 0.04.16 61.58 61.41
17 Oksanen Emmi SiiRa 21.10 0.04.32 60.26 60.09
18 Rauhala Elina EsAk 25.21 0.08.43 49.86 49.72
Seppänen Mari Trian HYL -
Latva-Kiskola Piia RR HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 22.18 0.00.00 65.30 60.77
2 Hartonen Anne RR 22.33 0.00.15 62.15 57.84
3 Castrén Jenni Jyry 24.46 0.02.28 54.39 50.61
4 Salo Katri HS 25.07 0.02.49 51.45 47.88
5 Kuuri-Riutta Eeva KS 28.14 0.05.56 43.84 40.80

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuorela Hanna EsAk 19.56 0.00.00 57.33 57.59
2 Routsi Anastasia Jyry 21.49 0.01.53 50.81 51.04
3 Huusari Heidi InkTe 22.40 0.02.44 47.39 47.61
4 Murto Heli RR 23.45 0.03.49 43.79 43.99
5 Laine Matilda RaVi 27.01 0.07.05 37.22 37.39
6 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 31.33 0.11.37 30.79 30.93
Kleemola Katri PertPe EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 19.43 0.00.00 56.35 57.58
2 Kärkkäinen Varpu ORa 20.02 0.00.19 54.08 55.25
3 Svedberg Inga-Lill Trian 22.36 0.02.53 46.71 47.72
4 Holm Riikka SiiRa 23.09 0.03.26 44.40 45.36
5 Oja Iina Pihkan 24.29 0.04.46 40.84 41.73
6 Kantanen Leena RaKaS 27.45 0.08.02 35.03 35.79
7 Koistinen Marjo EsSu 29.03 0.09.20 32.51 33.22

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jern Tove OK77 19.22 0.00.00 47.42 49.00
2 Kauria Pirjo ORa 19.27 0.00.05 45.44 46.96
3 Mäkelä Tiina RaTU 20.13 0.00.51 42.02 43.42
4 Hietanen Pia KuUS 20.35 0.01.13 39.60 40.92
5 Järvinen Tuija HlT 27.49 0.08.27 28.06 29.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyman Marianne Trian 22.53 0.00.00 35.34 32.19
2 Nurmi Maritta VaaSu 23.31 0.00.38 32.67 29.76
3 Ritakallio Maarit Lynx 24.07 0.01.14 30.18 27.49
4 Kallio Arja RiSu 27.07 0.04.14 25.35 23.09

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Rita Raseborg 18.04 0.00.00 48.95 47.90
2 Illaru Sinikka PePo 18.39 0.00.35 46.23 45.24
3 Leskinen Tiina Lynx 19.43 0.01.39 42.61 41.70
4 Laukkanen Kirsti HlT 20.27 0.02.23 40.00 39.14
5 Piirto Kaisu JRV 21.20 0.03.16 37.31 36.51
6 Lehto Ulla KyS 22.24 0.04.20 34.55 33.81
7 Ojapalo Anneli RR 25.47 0.07.43 29.16 28.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 19.49 0.00.00 44.01 50.33
2 Turku Kaija HS 19.53 0.00.04 42.93 49.09
3 Alexandersson Gia PIF 21.17 0.01.28 39.22 44.86
4 Luoma Helena Pihkan 23.50 0.04.01 34.24 39.16
5 Malmsten Beatrice Lynx 24.22 0.04.33 32.73 37.43
6 Bergström Anneli EsSu 24.47 0.04.58 31.42 35.93
7 Karvonen Pirjo SuSi 25.46 0.05.57 29.50 33.73
8 Petäys Helvi Pihkan 26.04 0.06.15 28.44 32.52
Ryynänen Eliisa Pihkan EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 22.29 0.00.00 42.31 36.97
2 Rajamäki Vuokko HS 22.37 0.00.08 40.48 35.37
3 Tanska Eeva EsSu 23.05 0.00.36 38.12 33.31
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 24.24 0.01.55 34.60 30.23
5 Lindsten Ulla Jyry 40.54 0.18.25 19.77 17.27
Mikkonen Ritva EsSu EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Leena TP 28.51 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 25.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Janina OK77 18.51 0.00.00 61.48 60.25
2 Himilä Julia RR 21.49 0.02.58 49.14 48.16
3 Pellinen Viivi JoKu 25.31 0.06.40 38.61 37.83

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Milla HyRa 17.22 0.00.00 36.10 51.33
2 Salomäki Eerika SKUusi 18.28 0.01.06 31.40 44.65
3 Virtanen Heta HlS 19.00 0.01.38 28.05 39.88

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Reeta HlS 17.53 0.00.00
Pätäri Emilia KyS EIL -
Laitimo Maija JoKu HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Pilvi EsSu 24.45 0.00.00