FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
7. Kansallinen Sikasuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti TuMe 23.38 0.00.00 85.92 80.91
2 Vanhanen Konsta IkNV 24.19 0.00.41 82.61 77.79
3 Venäläinen Toni VaHa 28.02 0.04.24 70.88 66.75
4 Kleemola Lauri Lynx 28.15 0.04.37 69.57 65.51
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 30.35 0.06.57 63.55 59.84
6 Kokkinen Kari LaTa 30.39 0.07.01 62.70 59.05
7 Oripelto Viljo HauSi 31.09 0.07.31 61.00 57.44
8 Pakkanen Ville EsAk 31.45 0.08.07 59.16 55.71
9 Tolvanen Leo Pihkan 32.37 0.08.59 56.92 53.60
10 Oikarinen Lauri VaajTe 36.18 0.12.40 50.55 47.60
11 Juopperi Sami-Petteri PelPo 37.41 0.14.03 48.11 45.31
12 Hakkarainen Julius MSParma 39.45 0.16.07 45.06 42.44
13 Ruuhi Teemu LoJa 43.29 0.19.51 40.69 38.32
Stenbacka Wilhelm OK77 EIL -
Mäkelä Tuomo AngA HYL -
Kuutti Veli-Pekka EsAk HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mänty Markku MaMa 25.44 0.00.00 43.54 48.29
2 Lindahl Anders Trian 28.59 0.03.15 36.73 40.73
3 Aaltonen Jukka HlS 32.42 0.06.58 30.84 34.20
4 Kokko Tero SalVil 41.12 0.15.28 23.12 25.64

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 24.25 0.00.00 80.61 77.09
2 Väre Tiina SomEsa 24.55 0.00.30 78.00 74.60
3 Suntioinen Riina AngA 26.57 0.02.32 71.21 68.10
4 Andelin Sanna LaTa 27.28 0.03.03 68.97 65.96
5 Liimatainen Anni TuS 28.53 0.04.28 64.74 61.91
6 Haavisto Veera IkNV 30.02 0.05.37 61.44 58.76
7 Gustafsson Essi R-P 30.50 0.06.25 59.05 56.47
8 Jakobsson Laura RasKa 31.34 0.07.09 56.90 54.41
9 Lindahl Jannica Trian 33.04 0.08.39 53.57 51.23
10 Salmi Anna MaMa 34.11 0.09.46 51.10 48.87
11 Oinonen Lotta Pihkan 34.21 0.09.56 50.14 47.95
12 Mäkelä Joosefiina AngA 35.13 0.10.48 48.20 46.10
13 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 38.28 0.14.03 43.49 41.59

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Paula LoJa 31.50 0.00.00 48.18 39.50
2 Lindsten Ulla Jyry 35.37 0.03.47 41.98 34.42
3 Tanska Eeva EsSu 36.12 0.04.22 40.25 33.00
4 Kuutti Kirsti PertPe 36.18 0.04.28 39.08 32.04
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 43.20 0.11.30 31.85 26.12
Rahkasuo Kaarina Rasti88 KES -
Eskola Pirkko Rasti88 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Ove Raseborg 30.08 0.00.00 45.05 44.37
2 Lindroos Mårten KSF 32.34 0.02.26 40.80 40.17
3 Vuori Rauno AngA 33.28 0.03.20 38.83 38.24
4 Paukkola Jari RiSu 41.51 0.11.43 30.36 29.89
5 Karro Markku SalVil 43.06 0.12.58 28.80 28.36
6 Virtanen Martti EsSu 45.05 0.14.57 26.89 26.48
7 Viitasalo Harri RiSu 46.14 0.16.06 25.59 25.20
8 Lackström Erkki KarjUra 1.26.17 0.56.09 13.37 13.17

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Rita Raseborg 30.10 0.00.00 32.90 18.67
1 Uusitalo Hannele LoJa 30.10 0.00.00 32.90 18.67
3 Virtanen Marita EsSu 35.56 0.05.46 23.48 13.32

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Matias LHR 20.36 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 22.16 0.01.40
3 Toivonen Niko EsSu 22.48 0.02.12
4 Laatu Jaakko HS 35.25 0.14.49
Fritzen Florian HiKi EIL -
Kuusisto Olli Koovee HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uusikartano Simo TuMe 29.20 0.00.00 41.20 20.76
2 Gustafsson Risto R-P 33.08 0.03.48 33.74 17.00
3 Syrjänen Jukka Koovee 46.43 0.17.23 21.99 11.08

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haarlaa Rihko HS 32.57 0.00.00
2 Saario Pentti LoJa 42.15 0.09.18
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Lainema Matti MSParma HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Riikka HS 34.34 0.00.00 48.82 31.90
2 Härkönen Marjo SalVil 36.12 0.01.38 44.29 28.94
3 Haavisto Päivi IkNV 38.38 0.04.04 39.31 25.69
4 Salo Mervi PunKu 42.15 0.07.41 33.95 22.19

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Jari Lynx 24.22 0.00.00 60.23 54.56
2 Hiiri Ari HauSi 30.57 0.06.35 45.64 41.34
3 Kuusisto Seppo Koovee 32.13 0.07.51 42.14 38.17
4 Saastamoinen Pasi AngA 34.50 0.10.28 37.39 33.87
5 Raes Velipekka HSU 42.11 0.17.49 29.57 26.79

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 17.37 0.00.00
2 Juote Aleksi SomEsa 21.53 0.04.16
3 Koskinen Viljami LHR 24.57 0.07.20
4 Söyrilä Leevi AngA 26.54 0.09.17
5 Virtanen Otto AngA 29.41 0.12.04
6 Husu Aleksi HiKi 46.37 0.29.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Heidi Koovee 20.28 0.00.00
2 Väistökoski Meri TP 21.24 0.00.56
3 Virtanen Ilona AngA 22.32 0.02.04
Ikäheimonen Saga Lynx EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuusisto Idaliina Koovee 28.33 0.00.00
2 Isolähteenmäki Ida IkNV 36.11 0.07.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 29.58 0.00.00 39.92 31.97
2 Kontturi Liisa YKV 31.36 0.01.38 35.96 28.80
3 Isolähteenmäki Tiina IkNV 44.31 0.14.33 24.19 19.37
Oksanen Kristiina IkNV HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Arja RiSu 29.31 0.00.00
2 Kallio Ulla KeU 38.02 0.08.31

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kerkola Pekka HlT 27.38 0.00.00 40.28 40.74
2 Saksman Kai EST 29.53 0.02.15 35.85 36.26
3 Kataja Lasse SuSi 35.16 0.07.38 29.19 29.53
4 Moisander Jouni RaVi 37.50 0.10.12 26.11 26.41
5 Laukka Ville Raus 43.12 0.15.34 21.90 22.15

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 25.57 0.00.00 37.13 38.89
2 Koivula Keijo HyRa 34.48 0.08.51 26.86 28.13
3 Reinikainen Pentti Jyry 39.06 0.13.09 23.17 24.26
4 Laakso Raimo HaHa 40.34 0.14.37 21.62 22.64
5 Niemi Pentti HauSi 41.36 0.15.39 20.38 21.35
Laitinen Matti Mesik EIL -
Kuosa Harri LoJa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saastamoinen Eetu AngA 22.36 0.00.00
2 Salonen Niklas Rasti88 23.51 0.01.15
3 Laatu Antti HS 28.15 0.05.39

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liski Eero SalVie 55.25 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mononen Ritva HlS 29.55 0.00.00 39.08 41.57
2 Reinikainen Pirjo Jyry 31.40 0.01.45 34.16 36.33
3 Malmsten Beatrice Lynx 35.11 0.05.16 28.25 30.04

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Kasperi PunKu 24.52 0.00.00
Mattila Jussi LHR EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 23.38 0.00.00 59.44 41.48
2 Toivio Matti RaPi 29.34 0.05.56 45.14 31.50
3 Rintala Rami Hiisi 31.13 0.07.35 40.50 28.26
4 Westerholm Oskari OJy 33.13 0.09.35 35.95 25.08

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Eeva-Liisa Koovee 38.52 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Tamminen Heikki MaMa EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 20.18 0.00.00