FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.3
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 9.09 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 9.25 0.00.16
3 Gulin Jakob NOK 9.56 0.00.47
4 Koski Juuso YKV 10.26 0.01.17
5 Heikka Viljami KauKa 10.44 0.01.35
6 Danielsson Hugo Lycksele 10.48 0.01.39
7 Koivula Lauri UlvUra 10.52 0.01.43
8 Keskinen Niilo VaaSu 11.42 0.02.33
9 Seppälä Paavo Femman 11.43 0.02.34
10 Ristimäki Eino HS 11.44 0.02.35
11 Kullberg Adam Malax 12.39 0.03.30
12 Länsiluoto Väinö HS 13.51 0.04.42
13 Strandberg John Malax 14.03 0.04.54
14 Strandberg Felix Malax 14.41 0.05.32
15 Lemberg Anton TP 15.14 0.06.05
16 Havulehto Vincent Femman 17.38 0.08.29
17 Koski Hannes LaihLu 20.51 0.11.42
18 Fred Milian Femman 21.00 0.11.51
19 Harju Topi VaaSu 22.50 0.13.41
20 Närvä Juuso VaaSu 26.42 0.17.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palokangas Tatu AlatPi 13.58 0.00.00
2 Paalanen Tuomas IPR 19.07 0.05.09
3 Muhonen Aatu RaJu 24.24 0.10.26
4 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 25.57 0.11.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 14.52 0.00.00
2 Sulkula Sakari S-JKL 15.11 0.00.19
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 15.19 0.00.27
4 Finskas Isak Femman 16.09 0.01.17
5 Kuuttinen Lukas NOK 17.59 0.03.07
6 Nordin Viktor NOK 18.36 0.03.44
7 Lemberg Ville RaJu 19.16 0.04.24
8 Karhunen Juho YKV 21.27 0.06.35
9 Backman Alexander Femman 22.02 0.07.10
10 Länsiluoto Juho HS 22.21 0.07.29
11 Kangas Aapo LapVi 23.07 0.08.15
12 Rokala Alex Femman 25.23 0.10.31
13 Rönn Jack Femman 27.28 0.12.36
14 Pöytäkangas Elias VaaSu 27.30 0.12.38
15 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 28.13 0.13.21
16 Stenvall Hannes Solf 30.35 0.15.43
17 Hautala Rasmus Femman 30.37 0.15.45
18 Udell Oliver Solf 30.41 0.15.49
19 Friman Ben Solf 32.03 0.17.11
Hölsö Aaro YKV KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Leo PR 21.31 0.00.00
2 Ekola Juuso AlahKi 23.58 0.02.27
3 Paalanen Valtteri IPR 27.56 0.06.25
4 Karlsson Brabie Jannick SWE 28.58 0.07.27
5 Borg Kimi VaaSu 29.36 0.08.05
6 Bergström Jesper Femman 30.25 0.08.54
7 Loo Andreas Femman 42.02 0.20.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 19.35 0.00.00
2 Joensuu Valter Brahe 26.14 0.06.39
3 Keskinen Eetu VaaSu 27.28 0.07.53
4 Kumara Heikki LaihLu 27.37 0.08.02
5 Ristimäki Väinö HS 28.37 0.09.02
6 Lemberg Roope RaJu 30.19 0.10.44
7 Karlsson Brabie Theodor SWE 34.48 0.15.13
8 Konttinen Markus RaJu 35.02 0.15.27
9 Nordin Ludvig NOK 37.21 0.17.46
10 Perkiö Roope VaaSu 37.35 0.18.00
11 Mutikainen Leevi RaJu 39.39 0.20.04
12 Perttu Topi LaihLu 41.22 0.21.47
13 Ahomäki Elias VaaSu 41.32 0.21.57
14 Finskas Lucas Femman 42.34 0.22.59
15 Ulfvens Hannes Femman 48.24 0.28.49
16 Kytömäki Adam VaaSu 55.45 0.36.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 23.44 0.00.00 49.59 48.71
2 Haanpää Klaus PR 24.09 0.00.25 48.28 47.42
3 Gripenberg Otto Brahe 24.55 0.01.11 46.35 45.52
4 Kangas Juho LapVi 25.33 0.01.49 44.77 43.97
5 Jansson Emil Falken 25.43 0.01.59 44.05 43.27
6 Piippo Emil KangSK 26.06 0.02.22 42.98 42.21
7 Kumara Eemeli LaihLu 26.38 0.02.54 41.71 40.96
8 Koivisto Juho LapVi 28.06 0.04.22 39.14 38.44
9 Laasanen Matti LaihLu 29.36 0.05.52 36.78 36.12
10 Salo Kristian Trian 32.22 0.08.38 33.30 32.70
11 Jylkkä Miro YlivKu 34.38 0.10.54 30.80 30.25
12 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 37.54 0.14.10 27.85 27.36
13 Paalanen Arttu IPR 38.35 0.14.51 27.07 26.59
14 Nevala Roni TeuRi 42.52 0.19.08 24.11 23.68
15 Karjanlahti Eemeli RaJu 43.58 0.20.14 23.26 22.84
16 Backman Christoffer Femman 57.30 0.33.46 17.59 17.28
17 Kytömäki Linus VaaSu 1.07.07 0.43.23 14.91 14.64

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Severi YKV 37.17 0.00.00 46.95 45.89
2 Tiukkanen Juho VaaSu 40.52 0.03.35 41.23 40.30
3 Stenbacka Oscar VaaSu 41.34 0.04.17 38.96 38.07
4 Tiukkanen Jaakko VaaSu 51.17 0.14.00 30.30 29.61
Helenelund Hugo NOK HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Samu VeVe 44.04 0.00.00
2 Grahn Eskil NOK 1.46.06 1.02.02

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 47.14 0.00.00 85.67 85.08
2 Saari Toni VaajTe 47.22 0.00.08 85.08 84.49
3 Saari Petri VaajTe 48.38 0.01.24 82.53 81.96
4 Sulkula Ilari VaajTe 48.47 0.01.33 81.94 81.37
5 Heiska Samu VeVe 48.56 0.01.42 81.35 80.79
6 Sorvisto Juha VaajTe 49.19 0.02.05 80.39 79.83
7 Bäckström Anders Femman 49.20 0.02.06 80.03 79.47
8 Brunell Filip Trian 49.25 0.02.11 79.56 79.01
9 Närvä Tomi HiKi 50.56 0.03.42 76.87 76.34
10 Hartvik Toni PR 52.05 0.04.51 74.86 74.34
11 Viippola Aapo OuTa 53.16 0.06.02 72.89 72.38
12 Niemi Topias HS 53.34 0.06.20 72.17 71.67
13 Sulkula Anton S-JKL 53.40 0.06.26 71.73 71.24
14 Summanen Aapo HS 54.24 0.07.10 70.46 69.98
15 Iivari Antti RasKu 54.53 0.07.39 69.54 69.06
16 Luoma Juha IkNV 55.25 0.08.11 68.58 68.10
17 Inkeri Eero VeVe 56.51 0.09.37 66.56 66.10
18 Kivelä Joonatan PerhKi 57.01 0.09.47 66.08 65.62
19 Takanen Lari VeVe 57.38 0.10.24 65.09 64.64
20 Petterson Melker SWE 58.17 0.11.03 64.08 63.64
21 Alppi Antti IkNV 58.38 0.11.24 63.42 62.98
22 Granholm Christoffer Femman 1.00.02 0.12.48 61.67 61.24
23 Väisänen Patrik KS 1.02.27 0.15.13 59.02 58.61
24 Rantala Antti KangSK 1.03.04 0.15.50 58.18 57.78
25 Tunis Staffan Femman 1.03.08 0.15.54 57.86 57.46
26 Markkila Eero RasKu 1.03.14 0.16.00 57.51 57.11
27 Vesterback Jonas Malax 1.03.15 0.16.01 57.23 56.84
28 Lahtinen Tuomo LS-37 1.04.40 0.17.26 55.72 55.34
29 Wärnman Patrik Brahe 1.05.51 0.18.37 54.47 54.10
30 Istolahti Heikki YKV 1.07.00 0.19.46 53.29 52.93
31 Grahn Viljam Femman 1.07.28 0.20.14 52.68 52.32
32 Laasanen Lauri LaihLu 1.07.51 0.20.37 52.14 51.78
33 Annila Petri Koovee 1.10.02 0.22.48 50.28 49.94
34 Jern Jens Femman 1.18.09 0.30.55 44.85 44.54
35 Valkonen Henri IHR 1.36.29 0.49.15 36.16 35.91
Istolahti Jaakko KangSK KES -
Vesterback Lucas Malax KES -
Valkonen Lauri LS-37 HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 50.34 0.00.00 31.80 31.80
2 Kankaanpää Juha LaihLu 56.38 0.06.04 26.97 26.97
3 Gripenberg Mattias Brahe 58.50 0.08.16 24.60 24.60
4 Suntioinen Ville KaRa 1.02.30 0.11.56 21.87 21.87

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 43.13 0.00.00 65.91 64.37
2 Koski Jussi YKV 43.55 0.00.42 63.89 62.40
3 Jansson Sören Falken 45.29 0.02.16 60.75 59.33
4 Smeds Christoffer NOK 49.14 0.06.01 55.25 53.96
5 Smeds Kenneth NOK 52.20 0.09.07 51.16 49.97
6 Ristimäki Tapio HS 54.10 0.10.57 48.64 47.51
7 Kallio Jussi LaihLu 54.59 0.11.46 47.14 46.04
8 Lehtimäki Pasi RaJu 56.04 0.12.51 45.47 44.41
9 Mukkala Tuomo RaJu 1.08.47 0.25.34 36.44 35.59
10 Laurila Mika KoskRi 1.36.35 0.53.22 25.51 24.92
11 Lahti Tommy Femman 1.54.02 1.10.49 21.23 20.74

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Eero YKV 38.33 0.00.00 59.99 59.25
2 Puro-Aho Arto YKV 41.26 0.02.53 55.11 54.44
3 Quayle Tom OK Nolas 41.48 0.03.15 53.94 53.28
4 Nivukoski Juha LapVi 43.07 0.04.34 51.62 50.99
5 Ylihärsilä Arto AlahKi 45.39 0.07.06 48.12 47.53
6 Hautala Jari Femman 48.55 0.10.22 44.32 43.77
7 Ovaskainen Mika Jyry 53.09 0.14.36 40.25 39.75
8 Jylkkä Marko YlivKu 53.16 0.14.43 39.61 39.13
9 Nikkola Hannu RaJu 57.05 0.18.32 36.46 36.01
10 Grannas Fredrik Vörå 1.05.42 0.27.09 31.24 30.85
11 Antfolk Hans-Erik NOK 1.15.17 0.36.44 26.88 26.55
12 Stenvall Kaj Solf 1.23.39 0.45.06 23.84 23.55
13 Palokangas Markus AlatPi 1.27.23 0.48.50 22.49 22.22

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 37.21 0.00.00 65.28 63.76
2 Salo Mikael Trian 37.38 0.00.17 64.09 62.60
3 Leppämäki Tero ViiSu 41.24 0.04.03 57.63 56.29
4 Isoluoma Jani RasKu 48.28 0.11.07 48.69 47.55
5 Kamila Kai SuJu 48.39 0.11.18 47.97 46.85
6 Nevala Pasi TeuRi 49.44 0.12.23 46.40 45.32
7 Strandvall Sören Minken 51.00 0.13.39 44.73 43.69
8 Yli-Ilkka Harri RaJu 51.11 0.13.50 44.06 43.04
9 Väliheikki Mikael LaiVe 51.30 0.14.09 43.28 42.28
10 Koivula Risto UlvUra 51.57 0.14.36 42.41 41.42
11 Nordin Mats NOK 52.04 0.14.43 41.81 40.84
12 Länsiluoto Jaakko HS 52.42 0.15.21 40.81 39.86
13 Nivala Jarmo YlivKu 53.35 0.16.14 39.65 38.73
14 Backman Fredrik Femman 1.13.43 0.36.22 28.47 27.80
Vainionpää Jukka RaJu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Tapio YKV 38.25 0.00.00 53.50 52.84
2 Annala Tapio HS 42.44 0.04.19 47.44 46.86
3 Räbb Rainer GIF 44.44 0.06.19 44.69 44.14
4 Haanpää Kari PR 48.27 0.10.02 40.69 40.18
5 Snickars Christer Solf 50.53 0.12.28 38.19 37.72
6 Kiljunen Juha LS-37 50.57 0.12.32 37.59 37.13
7 Hakala Eero Femman 52.53 0.14.28 35.69 35.24
8 Brink Anders PIF 52.55 0.14.30 35.13 34.70
9 Lindahl Anders Trian 53.13 0.14.48 34.41 33.98
10 Strandberg Leif Malax 54.14 0.15.49 33.25 32.84
11 Lindgrén Henrik Femman 1.07.33 0.29.08 26.28 25.95
Tarkkanen Matti UlvUra HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvensalo Jorma SaPu 35.01 0.00.00 55.36 54.93
2 Valkonen Pasi IHR 35.55 0.00.54 53.43 53.02
3 Jylhä Seppo KäTa 38.00 0.02.59 49.99 49.61
4 Stenlund Dan Brahe 38.19 0.03.18 49.07 48.69
5 Stubb Stefan Falken 40.13 0.05.12 46.27 45.91
6 Bäck Mikael Femman 40.58 0.05.57 44.95 44.60
7 Vornanen Pekka SuoVa 43.15 0.08.14 42.13 41.80
8 Vallbacka Heikki KortJV 43.21 0.08.20 41.59 41.26
9 Strandberg Stefan Femman 44.14 0.09.13 40.32 40.01
10 Nyholm Thomas Trian 45.50 0.10.49 38.49 38.19
11 Kvist Mikael Femman 46.43 0.11.42 37.34 37.06
12 Heikura Jukka TuuSe 50.21 0.15.20 34.26 34.00
13 Mäntynen Ari KyS 52.15 0.17.14 32.65 32.40
14 Tamminen Erkki SuJu 57.06 0.22.05 29.53 29.31
15 Laakso Jarmo HS 1.01.26 0.26.25 27.14 26.93
16 Hautajärvi Paavo SaKa 1.20.35 0.45.34 20.45 20.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 37.33 0.00.00 49.62 48.45
1 Tamminen Hannu SuJu 37.33 0.00.00 49.62 48.45
3 Nyberg Henry Trian 38.47 0.01.14 47.20 46.08
4 Kronholm Peter Brahe 39.33 0.02.00 45.86 44.78
5 Ena Henrik Falken 40.57 0.03.24 43.90 42.86
6 Lillsjö Bengt Malax 42.20 0.04.47 42.07 41.08
7 Svärd Rune Trian 42.34 0.05.01 41.46 40.48
8 Huhtanen Esa RaJu 43.01 0.05.28 40.64 39.68
9 Ritanotko Markku TuMe 47.22 0.09.49 36.56 35.70
10 Hautala Matti ONMKY 47.48 0.10.15 35.88 35.04
11 Nyystilä Jukka LaihLu 49.02 0.11.29 34.65 33.83
12 Hongell Jouni KoS 50.41 0.13.08 33.19 32.41
13 Rintala Hannu EuVe 54.44 0.17.11 30.44 29.72
14 Rinne Matti TeuRi 54.48 0.17.15 30.10 29.39
15 Örn Johnny Femman 58.05 0.20.32 28.12 27.45
16 Syrjälä Tapio LaihLu 1.07.45 0.30.12 23.86 23.30
Pensas Esko LaihLu KES -
Hattar Allan Falken KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Seppo Malax 34.39 0.00.00 46.58 46.10
2 Seppänen Arto EnonkU 36.32 0.01.53 43.85 43.40
3 Nynäs Henning Brahe 37.24 0.02.45 42.51 42.07
4 Rantapuska Seppo PetPe 38.08 0.03.29 41.37 40.95
5 Eno Kaarlo TeuRi 38.09 0.03.30 41.04 40.61
6 Majasaari Kari SuJu 38.45 0.04.06 40.09 39.68
7 Björklund Håkan Falken 38.46 0.04.07 39.76 39.35
8 Turunen Erkki SuSe 39.39 0.05.00 38.57 38.17
9 Vuorinen Lasse AngA 40.38 0.05.59 37.34 36.95
10 Pollari Kalevi YKV 40.41 0.06.02 36.99 36.61
11 Hautala Olavi RaJu 41.19 0.06.40 36.13 35.76
12 Österbacka Bo Minken 44.44 0.10.05 33.10 32.76
13 Kares Olli EuVe 44.55 0.10.16 32.70 32.36
14 Slotte Harald Botnia 45.13 0.10.34 32.21 31.88
15 Laasanen Veikko VäVi 45.38 0.10.59 31.65 31.33
16 Railimo Matti SOC 46.10 0.11.31 31.03 30.71
17 Rauma Håkan Botnia 47.01 0.12.22 30.21 29.90
18 Hakamäki Pekka TeuRi 49.48 0.15.09 28.28 27.99
19 Jylkkä Markku YlivKu 51.36 0.16.57 27.06 26.78
20 Havia Jouko PR 52.22 0.17.43 26.43 26.16
21 Nylund Henrik Falken 54.55 0.20.16 24.98 24.72

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 26.59 0.00.00 38.58 38.62
2 Liitiäinen Reijo Trian 29.47 0.02.48 34.55 34.59
3 Näsi Mauno RaJu 29.53 0.02.54 34.03 34.07
4 Kukko Risto VäVi 30.53 0.03.54 32.54 32.58
5 Mäkinen Jaakko AngA 33.25 0.06.26 29.71 29.75
6 Taipalus Esko RasKe 33.57 0.06.58 28.89 28.93
7 Backman Sven-Olof Falken 40.12 0.13.13 24.10 24.13
8 Halkosaari Severi NiS 40.38 0.13.39 23.55 23.58
9 Ekholm Hans AOK 43.25 0.16.26 21.76 21.79
10 Ojajärvi Väinö RaJu 44.32 0.17.33 20.95 20.97
11 Sonkki Juhani PR 44.58 0.17.59 20.48 20.50
12 Lähdekorpi Mauri Femman 49.31 0.22.32 18.35 18.38
13 Söderlund Rolf Solf 49.48 0.22.49 18.01 18.03
Berger Torolf Falken KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlT 32.59 0.00.00 34.02 33.83
2 Rintala Pentti Hiisi 33.23 0.00.24 32.98 32.80
3 Jonkka Arvo RasKa 34.17 0.01.18 31.50 31.32
4 Sandgren Lars NOK 34.25 0.01.26 30.77 30.60
5 Koski Matti J NOK 37.59 0.05.00 27.32 27.17
6 Hakala Niilo TeuRi 46.13 0.13.14 22.00 21.88
7 Latvala Matti RaJu 49.52 0.16.53 19.97 19.86
8 Holm Lars-Gunnar Botnia 52.20 0.19.21 18.62 18.52
9 Staffans Per-Erik Vörå 1.01.06 0.28.07 15.61 15.52

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 29.12 0.00.00 25.82 25.67
2 Heikkilä Mikko MaMa 31.41 0.02.29 22.60 22.48
3 Hjerpe Lars Femman 35.33 0.06.21 19.09 18.98
4 Holmlund Elof Malax 35.56 0.06.44 17.83 17.73

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.14.29 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 10.11 0.00.00
2 Karjanlahti Elsi RaJu 11.10 0.00.59
3 Korpi Sanni PoRa 11.18 0.01.07
4 Sikkilä Iines LapVi 12.25 0.02.14
5 Isomäki Maija KortJV 13.00 0.02.49
6 Niemi Siiri PoRa 13.19 0.03.08
7 Enlund Isabella Femman 13.23 0.03.12
8 Kankaanpää Sanni LaihLu 13.47 0.03.36
9 Nivukoski Nanna LapVi 14.06 0.03.55
10 Lindqvist Fanny NOK 14.22 0.04.11
11 Isoluoma Petra RasKu 14.24 0.04.13
12 Karppi Helene LaihLu 14.34 0.04.23
13 Kontio Seria LapVi 14.48 0.04.37
14 Backlund Thelma Femman 15.37 0.05.26
15 Lautamo Hilla VaaSu 16.18 0.06.07
16 Nybäck Ellen SWE 16.21 0.06.10
17 Norrgård Ida Femman 16.30 0.06.19
18 Mutikainen Eveliina RaJu 18.09 0.07.58
19 Havulehto Wilma Femman 18.30 0.08.19
20 Nylund Wilma Femman 26.18 0.16.07

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 14.18 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 15.36 0.01.18
3 Halonen Ellinor NOK 18.04 0.03.46
4 Saari Venla PoRa 18.30 0.04.12
5 Syrjälä Eveliina KauWi 18.45 0.04.27
6 Kankaanpää Aino LaihLu 20.52 0.06.34
7 Häggkvist Johanna NOK 21.42 0.07.24
8 Forsell Marion Botnia 22.29 0.08.11
9 Lindgren Ida Femman 24.20 0.10.02
10 Lammi Kira KauWi 25.54 0.11.36
11 Nivukoski Lotta LapVi 27.40 0.13.22
12 Tuomaala Ella VaaSu 38.15 0.23.57
13 Perttu Laura LaihLu 40.10 0.25.52
14 Lautamo Penne VaaSu 59.35 0.45.17
15 Nordman Tilde Femman 1.08.09 0.53.51

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytömäki Milla VaaSu 17.39 0.00.00
2 Kiljunen Eevi LS-37 18.51 0.01.12
3 Sand Hanna NOK 19.58 0.02.19
4 Antikainen Eeva RaJu 20.26 0.02.47
5 Torrkulla Venla Femman 23.20 0.05.41
6 Antfolk Minea NOK 23.49 0.06.10
7 Perttu Tuulia LaihLu 33.43 0.16.04

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 21.07 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 24.42 0.03.35
3 Oikarainen Siiri LaihLu 25.12 0.04.05
4 Karppi Iiris LaihLu 27.20 0.06.13
5 Enlund Julia Femman 27.53 0.06.46
6 Ojala Irina RasKu 33.53 0.12.46
7 Backlund Alva Femman 34.49 0.13.42

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Elsa ViiSu 20.37 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 22.55 0.02.18
3 Melender Emilia RaJu 23.49 0.03.12
4 Palokangas Mette AlatPi 24.45 0.04.08
5 Hahn Olivia Solf 26.17 0.05.40
6 Hölsö Essi PR 31.29 0.10.52
7 Brink Henrika PIF 33.20 0.12.43
8 Björklund Cecilia Falken 33.44 0.13.07
9 Nevala Ronja TeuRi 36.04 0.15.27
10 Häggkvist Frida NOK 36.06 0.15.29
11 Peltola Eeva LapVi 39.59 0.19.22
12 Torrkulla Henna Femman 40.21 0.19.44
Björklund Sandra Falken HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 29.04 0.00.00 47.55 45.90
2 Kiljunen Emmi LS-37 38.15 0.09.11 35.54 34.30
3 Lindgren Hanna Femman 38.52 0.09.48 34.38 33.18
4 Tarkkanen Annika UlvUra 39.07 0.10.03 33.57 32.40
5 Lindahl Jannica Trian 39.16 0.10.12 32.85 31.71
6 Holmback Hilma Femman 40.36 0.11.32 31.21 30.12
7 Koivula Lotta UlvUra 40.37 0.11.33 30.63 29.56
8 Kuusisto Sanni LaihLu 54.33 0.25.29 22.38 21.61
9 Ristimäki Aino HS 1.00.31 0.31.27 19.80 19.11
10 Björklund Louise Falken 1.05.21 0.36.17 17.98 17.35

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Linnea Kronan 34.15 0.00.00 50.86 50.02
2 Halonen Linnéa NOK 35.35 0.01.20 48.22 47.42
3 Snickars Fia Solf 37.34 0.03.19 44.98 44.24
4 Joensuu Ida Brahe 42.43 0.08.28 38.94 38.30
5 Hakala Jonna Femman 47.53 0.13.38 34.20 33.63
6 Kamila Minerva SuJu 49.29 0.15.14 32.56 32.03
7 Keskinen Nella VaaSu 50.01 0.15.46 31.69 31.17
8 Viianen Jenna LaihLu 52.09 0.17.54 29.89 29.40
9 Syrjälä Annamari LaihLu 54.43 0.20.28 28.01 27.55
10 Hästö Julia Femman 57.20 0.23.05 26.28 25.85
11 Höstman Ellinor Solf 59.22 0.25.07 24.94 24.53

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Iina KR 1.09.13 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Kirsi SWE 41.00 0.00.00 80.73 79.07
2 Peltomäki Elli RasKa 41.36 0.00.36 78.87 77.24
3 Wennman Heini Pohjant 42.09 0.01.09 77.14 75.55
4 Tuomisto Satu VaaSu 43.08 0.02.08 74.71 73.17
5 Höstman Victoria Femman 43.50 0.02.50 72.85 71.35
6 Strandvall Amanda Minken 48.24 0.07.24 65.37 64.02
7 Palomäki Sanna RasKu 49.36 0.08.36 63.20 61.90
8 Latva-Kiskola Piia RR 52.01 0.11.01 59.70 58.47
9 Hartvik Heli PR 52.08 0.11.08 59.01 57.79
10 Portin Laura MSParma 52.36 0.11.36 57.93 56.74
11 Rinkineva Elina RaJu 54.40 0.13.40 55.21 54.07
12 Rinkineva Laura RaJu 55.05 0.14.05 54.26 53.14
13 Smeds Heidi NOK 56.43 0.15.43 52.18 51.11
14 Quayle Anna OK Nolas 56.52 0.15.52 51.53 50.47
15 Sandelin Caroline NOK 58.24 0.17.24 49.68 48.65
16 Tunis Pernilla Femman 1.00.32 0.19.32 47.44 46.47
17 Ylipelkola Essi KortJV 1.02.35 0.21.35 45.42 44.49
18 Rinta-Kiikka Suvi Jyry 1.28.10 0.47.10 31.91 31.25

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurikkala Sirkku KaJu 44.03 0.00.00
2 Udell Tina Solf 1.06.09 0.22.06

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Marie Femman 42.16 0.00.00 66.00 61.75
2 Smeds Mia NOK 42.18 0.00.02 64.54 60.38
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 44.14 0.01.58 60.36 56.47
4 Hokkanen Anni Pohjant 48.05 0.05.49 54.29 50.79
5 Kopra Anna SomEsa 1.02.08 0.19.52 41.05 38.40
6 Ali-Rekola Anne TVV 1.07.54 0.25.38 36.68 34.32
Ristimäki Minna HS KES -
Paadar Anne VäVi HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paalanen Satu IPR 43.26 0.00.00 32.90 32.90
2 Liikola Marika PäijRa 44.05 0.00.39 31.20 31.20
3 Ojala Leena RasKu 46.26 0.03.00 28.46 28.46
4 Lervik Therese Solf 49.33 0.06.07 25.59 25.59
5 Rasimus Heli KoS 1.24.38 0.41.12 14.35 14.35

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svartsjö Åsa Botnia 36.08 0.00.00 48.40 46.38
2 Kuusisto Merja LaihLu 37.40 0.01.32 45.56 43.66
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 47.58 0.11.50 35.09 33.63
4 Lindgren Annika Femman 48.48 0.12.40 33.82 32.41
5 Hautaniemi Marjaana RaKaS 52.08 0.16.00 31.03 29.74
6 Brink Maria PIF 54.23 0.18.15 29.14 27.93
7 Aho Johanna MSParma 1.02.38 0.26.30 24.78 23.75
8 Backman Åsa Femman 1.13.14 0.37.06 20.75 19.88
9 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.22.12 0.46.04 18.09 17.33

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Jaana PR 29.39 0.00.00 51.53 48.51
2 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 30.35 0.00.56 49.21 46.33
3 Strandberg Annika Femman 32.40 0.03.01 45.37 42.71
4 Katajamäki Tuija KauWi 35.55 0.06.16 40.63 38.25
5 Annila Heli Koovee 39.54 0.10.15 36.00 33.89
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 41.07 0.11.28 34.37 32.36
7 Suhonen Sirpa KuoSu 47.09 0.17.30 29.49 27.76
8 Mylläri Britt-Marie NOK 50.02 0.20.23 27.33 25.73
9 Snickars Virpi Solf 51.25 0.21.46 26.15 24.62
10 Friman Rose-Maj Solf 55.44 0.26.05 23.71 22.33
11 Granlund Elisabeth Minken 1.06.00 0.36.21 19.68 18.53

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 35.35 0.00.00 52.17 52.21
2 Leppä Eija SuJu 37.50 0.02.15 48.15 48.19
3 Nyholm Satu RaN 40.35 0.05.00 44.03 44.06
4 Hautala Päivi RaJu 41.31 0.05.56 42.20 42.23
5 Borg-Ehnlund Anita NOK 41.59 0.06.24 40.90 40.93
6 Sarkki Sirkka KeU 42.46 0.07.11 39.34 39.37
7 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 44.26 0.08.51 37.08 37.11
8 Kankaanpää Tarja KauWi 46.06 0.10.31 34.98 35.01
9 Rautasalo Anneli KR 52.25 0.16.50 30.10 30.13

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 35.28 0.00.00 38.28 37.72
2 Soinila Helena TeuRi 35.52 0.00.24 35.96 35.43
3 Paloniemi Arja VäVi 44.14 0.08.46 27.62 27.22
4 Berger Gunhild Falken 45.18 0.09.50 25.48 25.10

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 25.51 0.00.00 40.61 39.05
2 Yliniemi Kaisa NiS 32.02 0.06.11 31.95 30.73
3 Fred Bodil Femman 32.30 0.06.39 30.69 29.51
4 Nylund Marlene Falken 36.13 0.10.22 26.81 25.78
5 Pått Saga Minken 37.09 0.11.18 25.43 24.46
6 Nyberg Eva Minken 42.57 0.17.06 21.39 20.57
7 Lähdekorpi Kaija Femman 45.45 0.19.54 19.51 18.76

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 24.26 0.00.00 35.38 35.28
2 Seppälä Eila YKV 26.30 0.02.04 30.17 30.09
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 40.07 0.15.41 18.32 18.27

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Carlson-Wikström Ann-May Solf 49.19 0.00.00