FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.2
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muhonen Eetu RaJu 8.10 0.00.00
2 Koivula Lauri UlvUra 8.32 0.00.22
3 Jansson Lukas Falken 9.01 0.00.51
4 Seppälä Paavo Femman 9.44 0.01.34
5 Koski Juuso YKV 9.57 0.01.47
6 Forsell Björn Botnia 10.20 0.02.10
7 Ristimäki Eino HS 10.23 0.02.13
7 Gulin Jakob NOK 10.23 0.02.13
9 Strandberg John Malax 10.32 0.02.22
10 Danielsson Hugo Lycksele 11.03 0.02.53
11 Sand Jonatan NOK 11.06 0.02.56
12 Langels Linus NOK 11.09 0.02.59
13 Keskinen Niilo VaaSu 11.37 0.03.27
14 Kullberg Adam Malax 12.20 0.04.10
15 Strandberg Felix Malax 12.25 0.04.15
16 Heikka Viljami KauKa 12.51 0.04.41
17 Närvä Juuso VaaSu 14.54 0.06.44
18 Koski Hannes LaihLu 15.49 0.07.39
19 Havulehto Vincent Femman 16.24 0.08.14
20 Harju Topi VaaSu 16.33 0.08.23
21 Nykvist Linus Malax 18.16 0.10.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palokangas Tatu AlatPi 14.15 0.00.00
2 Paalanen Tuomas IPR 14.57 0.00.42
3 Muhonen Aatu RaJu 17.08 0.02.53
4 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 18.24 0.04.09
5 Hartvik Hannes Malax 28.19 0.14.04

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 12.20 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 12.58 0.00.38
3 Kangas Aapo LapVi 13.21 0.01.01
4 Sulkula Sakari S-JKL 13.31 0.01.11
5 Finskas Isak Femman 14.02 0.01.42
6 Lemberg Ville RaJu 14.26 0.02.06
7 Hautala Rasmus Femman 14.36 0.02.16
8 Kuuttinen Lukas NOK 15.42 0.03.22
9 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 16.08 0.03.48
9 Udell Oliver Solf 16.08 0.03.48
11 Rönn Jack Femman 18.35 0.06.15
12 Backman Alexander Femman 19.32 0.07.12
13 Nordin Viktor NOK 19.53 0.07.33
14 Friman Ben Solf 20.41 0.08.21
15 Rokala Alex Femman 21.24 0.09.04
16 Pöytäkangas Elias VaaSu 24.38 0.12.18
17 Stenvall Hannes Solf 34.38 0.22.18
Bergström Kasper Kristina HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karlsson Brabie Jannick SWE 20.09 0.00.00
2 Borg Kimi VaaSu 21.02 0.00.53
3 Paalanen Valtteri IPR 22.16 0.02.07
4 Loo Andreas Femman 23.36 0.03.27
5 Bergström Jesper Femman 24.01 0.03.52
6 Haanpää Leo PR 37.09 0.17.00
7 Bergström Filip Kristina 40.00 0.19.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 15.19 0.00.00
2 Kumara Heikki LaihLu 17.39 0.02.20
3 Ristimäki Väinö HS 18.05 0.02.46
4 Finskas Lucas Femman 19.40 0.04.21
5 Holmback Emil Malax 21.15 0.05.56
6 Nordin Ludvig NOK 21.55 0.06.36
7 Perkiö Roope VaaSu 22.32 0.07.13
8 Konttinen Markus RaJu 24.31 0.09.12
9 Karlsson Brabie Theodor SWE 24.53 0.09.34
10 Ulfvens Hannes Femman 25.11 0.09.52
11 Mutikainen Leevi RaJu 25.18 0.09.59
12 Lemberg Roope RaJu 26.14 0.10.55
13 Ahomäki Elias VaaSu 26.33 0.11.14
14 Perttu Topi LaihLu 27.20 0.12.01
15 Joensuu Valter Brahe 27.31 0.12.12
16 Keskinen Eetu VaaSu 29.53 0.14.34
17 Kytömäki Adam VaaSu 34.24 0.19.05
18 Hyöty Lucas Solf 36.19 0.21.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Kristian Trian 23.19 0.00.00 54.36 53.39
2 Laasanen Matti LaihLu 24.56 0.01.37 50.39 49.49
3 Kangas Juho LapVi 25.27 0.02.08 48.93 48.05
4 Forsell Mickel Botnia 26.07 0.02.48 47.25 46.41
5 Koivisto Juho LapVi 27.07 0.03.48 45.09 44.29
6 Kumara Eemeli LaihLu 27.47 0.04.28 43.61 42.83
7 Gripenberg Otto Brahe 28.04 0.04.45 42.77 42.01
8 Piippo Emil KangSK 29.58 0.06.39 39.69 38.98
9 Jansson Emil Falken 30.48 0.07.29 38.25 37.57
10 Haanpää Klaus PR 32.12 0.08.53 36.24 35.59
11 Paalanen Arttu IPR 34.21 0.11.02 33.65 33.05
12 Karjanlahti Eemeli RaJu 35.11 0.11.52 32.53 31.95
13 Karjanlahti Eero RaJu 35.49 0.12.30 31.64 31.08
14 Jylkkä Miro YlivKu 36.26 0.13.07 30.80 30.25
15 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 37.13 0.13.54 29.85 29.32
16 Nevala Roni TeuRi 40.56 0.17.37 26.87 26.39
17 Backman Christoffer Femman 42.07 0.18.48 25.85 25.39
18 Niemi Jaakko PoRa 1.15.02 0.51.43 14.36 14.10

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenbacka Oscar VaaSu 41.12 0.00.00 46.62 45.38
2 Tiukkanen Juho VaaSu 45.36 0.04.24 40.86 39.77
3 Helenelund Hugo NOK 50.57 0.09.45 35.44 34.49
4 Mylläri Lucas NOK 53.03 0.11.51 32.95 32.07
5 Tiukkanen Jaakko VaaSu 53.23 0.12.11 31.66 30.82
6 Hölsö Severi YKV 58.21 0.17.09 27.98 27.24

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Samu VeVe 1.00.04 0.00.00
2 Grahn Eskil NOK 1.54.41 0.54.37

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 36.35 0.00.00 92.77 92.07
2 Närvä Tomi HiKi 38.05 0.01.30 88.78 88.11
3 Summanen Aapo HS 38.44 0.02.09 86.96 86.31
4 Saari Toni VaajTe 39.07 0.02.32 85.79 85.14
5 Sorvisto Juha VaajTe 39.21 0.02.46 84.95 84.31
6 Lahtinen Tuomo LS-37 39.27 0.02.52 84.42 83.78
7 Heiska Samu VeVe 39.56 0.03.21 83.08 82.45
8 Sulkula Ilari VaajTe 40.23 0.03.48 81.84 81.22
9 Sulkula Anton S-JKL 40.38 0.04.03 81.02 80.41
10 Patana Mikko HiKi 41.29 0.04.54 79.05 78.46
11 Saari Petri VaajTe 41.30 0.04.55 78.71 78.12
12 Istolahti Jaakko KangSK 42.06 0.05.31 77.29 76.71
13 Hartvik Toni PR 42.36 0.06.01 76.08 75.51
14 Kronberg Christian Femman 43.30 0.06.55 74.22 73.66
15 Takanen Lari VeVe 43.38 0.07.03 73.70 73.14
16 Iivari Antti RasKu 43.39 0.07.04 73.38 72.83
17 Viippola Aapo OuTa 44.27 0.07.52 71.77 71.23
18 Bäckström Anders Femman 44.51 0.08.16 70.85 70.31
19 Valkonen Lauri LS-37 46.17 0.09.42 68.38 67.86
20 Inkeri Eero VeVe 46.24 0.09.49 67.93 67.42
21 Istolahti Heikki YKV 48.00 0.11.25 65.40 64.91
22 Backlund Pontus NOK 48.18 0.11.43 64.73 64.25
23 Väisänen Patrik KS 48.24 0.11.49 64.34 63.85
24 Luoma Juha IkNV 48.54 0.12.19 63.42 62.94
25 Niemi Topias HS 49.01 0.12.26 63.01 62.53
26 Tunis Staffan Femman 49.42 0.13.07 61.89 61.42
27 Rantala Antti KangSK 49.57 0.13.22 61.32 60.86
28 Annila Petri Koovee 50.13 0.13.38 60.74 60.28
29 Laasanen Lauri LaihLu 50.59 0.14.24 59.58 59.13
30 Kivelä Joonatan PerhKi 51.31 0.14.56 58.72 58.27
31 Latva Niko SuJu 52.13 0.15.38 57.68 57.25
32 Grahn Viljam Femman 52.42 0.16.07 56.91 56.48
33 Markkila Eero RasKu 52.54 0.16.19 56.46 56.03
34 Jern Jens Femman 53.47 0.17.12 55.29 54.88
35 Petterson Melker SWE 54.00 0.17.25 54.84 54.42
36 Stubb Hannes Falken 54.02 0.17.27 54.57 54.16
37 Granholm Christoffer Femman 54.10 0.17.35 54.20 53.79
38 Kronberg Patrick Femman 1.02.35 0.26.00 46.71 46.35
39 Valkonen Henri IHR 1.09.11 0.32.36 42.07 41.75
40 Wärnman Patrik Brahe 1.11.12 0.34.37 40.70 40.39
Ritasalo Teemu EsAk KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 50.09 0.00.00 40.58 40.58
2 Suntioinen Ville KaRa 50.22 0.00.13 38.89 38.89
3 Puntila Jaakko SuJu 52.08 0.01.59 36.11 36.11
4 Puntila Janne SuJu 57.05 0.06.56 31.64 31.64
5 Gripenberg Mattias Brahe 1.08.18 0.18.09 25.33 25.33

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Sören Falken 46.55 0.00.00 69.14 67.52
2 Välikorpi Jari RasKu 49.36 0.02.41 64.18 62.67
3 Koski Jussi YKV 50.11 0.03.16 62.22 60.76
4 Smeds Christoffer NOK 50.19 0.03.24 60.84 59.41
5 Smeds Kenneth NOK 52.57 0.06.02 56.67 55.34
6 Mukkala Tuomo RaJu 58.15 0.11.20 50.47 49.28
7 Kallio Jussi LaihLu 59.34 0.12.39 48.33 47.20
8 Ristimäki Tapio HS 1.03.47 0.16.52 44.18 43.15
9 Lahti Tommy Femman 1.43.15 0.56.20 26.71 26.08

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Eero YKV 35.04 0.00.00 55.75 54.87
2 Puro-Aho Arto YKV 39.42 0.04.38 48.67 47.91
3 Quayle Tom OK Nolas 40.50 0.05.46 46.77 46.04
4 Lehtinen Juhani KauKa 41.50 0.06.46 45.11 44.40
5 Jylkkä Marko YlivKu 47.13 0.12.09 39.49 38.87
6 Ovaskainen Mika Jyry 49.57 0.14.53 36.88 36.30
7 Hautala Jari Femman 52.36 0.17.32 34.59 34.05
8 Bergström Rune Kristina 56.20 0.21.16 31.90 31.40
9 Palokangas Markus AlatPi 57.59 0.22.55 30.60 30.12
10 Kytömäki Jyri VaaSu 59.39 0.24.35 29.37 28.91
11 Grannas Fredrik Vörå 1.00.29 0.25.25 28.59 28.14
12 Stenvall Kaj Solf 1.00.42 0.25.38 28.12 27.68
13 Antfolk Hans-Erik NOK 1.11.22 0.36.18 23.60 23.23
14 Tuomaala Ville VaaSu 1.17.29 0.42.25 21.45 21.11

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Mikael Trian 40.12 0.00.00 58.67 56.96
2 Leppämäki Tero ViiSu 46.22 0.06.10 50.23 48.77
3 Nevala Pasi TeuRi 49.14 0.09.02 46.71 45.35
4 Strandvall Sören Minken 49.23 0.09.11 45.97 44.63
5 Kamila Kai SuJu 55.10 0.14.58 40.61 39.43
6 Nivala Jarmo YlivKu 55.50 0.15.38 39.60 38.45
7 Isoluoma Jani RasKu 56.56 0.16.44 38.32 37.20
8 Koivula Risto UlvUra 57.47 0.17.35 37.24 36.16
9 Clouet Alain FRA 1.02.05 0.21.53 34.19 33.19
10 Vainionpää Jukka RaJu 1.02.58 0.22.46 33.24 32.27
11 Nordin Mats NOK 1.11.36 0.31.24 28.82 27.98
12 Backman Fredrik Femman 1.17.49 0.37.37 26.14 25.38
Lemponen Ari RaJu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 44.08 0.00.00 48.94 48.12
2 Kiljunen Juha LS-37 45.43 0.01.35 46.65 45.87
3 Haanpää Kari PR 46.17 0.02.09 45.50 44.73
4 Hakala Eero Femman 48.13 0.04.05 43.11 42.39
5 Tarkkanen Matti UlvUra 48.14 0.04.06 42.54 41.82
6 Kinnari Jukka SuJu 48.41 0.04.33 41.59 40.89
7 Annala Tapio HS 50.30 0.06.22 39.56 38.90
8 Brink Anders PIF 50.35 0.06.27 38.96 38.31
9 Lindahl Anders Trian 57.36 0.13.28 33.75 33.18
10 Lamminaho Hannu S-2000 1.01.59 0.17.51 30.92 30.40
11 Snickars Christer Solf 1.02.31 0.18.23 30.23 29.72
12 Lyyluoma Pasi TeuRi 1.05.58 0.21.50 28.24 27.76
13 Lindgrén Henrik Femman 1.08.07 0.23.59 26.95 26.50

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 38.26 0.00.00 55.25 54.87
2 Nyholm Thomas Trian 40.14 0.01.48 52.25 51.89
3 Stenlund Dan Brahe 41.15 0.02.49 50.45 50.10
4 Vornanen Pekka SuoVa 42.36 0.04.10 48.35 48.02
5 Tuomisto Juha VaaSu 43.12 0.04.46 47.19 46.86
6 Bäck Mikael Femman 43.41 0.05.15 46.18 45.86
7 Heikura Jukka TuuSe 47.01 0.08.35 42.45 42.16
8 Sund Bo-Göran NOK 47.30 0.09.04 41.57 41.29
9 Tamminen Erkki SuJu 49.00 0.10.34 39.87 39.59
10 Stubb Stefan Falken 49.27 0.11.01 39.08 38.81
11 Högholm Kenneth Femman 49.30 0.11.04 38.61 38.34
12 Strandberg Stefan Femman 49.47 0.11.21 37.96 37.70
13 Hirvensalo Jorma SaPu 50.26 0.12.00 37.05 36.80
14 Rajamäki Jari Kristina 55.23 0.16.57 33.36 33.13
15 Mäntynen Ari KyS 1.02.15 0.23.49 29.34 29.13
16 Hautajärvi Paavo SaKa 1.23.45 0.45.19 21.55 21.40

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 30.05 0.00.00 52.29 51.12
2 Ritanotko Markku TuMe 32.57 0.02.52 47.19 46.13
3 Pensas Esko LaihLu 34.26 0.04.21 44.63 43.63
4 Nyystilä Jukka LaihLu 35.17 0.05.12 43.04 42.08
5 Hongell Jouni KoS 36.29 0.06.24 41.13 40.20
6 Ena Henrik Falken 36.46 0.06.41 40.32 39.41
7 Nylund Sven-Olof Botnia 37.03 0.06.58 39.52 38.63
8 Svärd Rune Trian 38.09 0.08.04 37.91 37.05
9 Tamminen Hannu SuJu 39.06 0.09.01 36.52 35.70
10 Nyberg Henry Trian 39.10 0.09.05 36.00 35.19
11 Rinne Matti TeuRi 45.27 0.15.22 30.62 29.93
12 Rintala Hannu EuVe 53.48 0.23.43 25.53 24.96
13 Syrjälä Tapio LaihLu 58.05 0.28.00 23.34 22.81
Örn Johnny Femman HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Harri KauKa 32.17 0.00.00 47.60 47.15
2 Björklund Håkan Falken 34.48 0.02.31 43.82 43.41
3 Rauma Håkan Botnia 36.22 0.04.05 41.62 41.23
4 Eno Kaarlo TeuRi 36.26 0.04.09 41.23 40.84
5 Hautala Olavi RaJu 36.33 0.04.16 40.78 40.40
6 Nynäs Henning Brahe 36.39 0.04.22 40.35 39.98
7 Rantapuska Seppo PetPe 36.59 0.04.42 39.68 39.31
8 Turunen Erkki SuSe 37.20 0.05.03 39.00 38.63
9 Lövsund Bengt Botnia 38.12 0.05.55 37.81 37.46
10 Havia Jouko PR 39.39 0.07.22 36.14 35.80
11 Majasaari Kari SuJu 41.02 0.08.45 34.64 34.31
12 Jylkkä Markku YlivKu 41.14 0.08.57 34.19 33.87
13 Vuorinen Lasse AngA 44.51 0.12.34 31.18 30.88
14 Kares Olli EuVe 45.29 0.13.12 30.49 30.20
15 Österbacka Bo Minken 46.44 0.14.27 29.43 29.15
16 Hakamäki Pekka TeuRi 46.52 0.14.35 29.10 28.83
17 Pollari Kalevi YKV 47.06 0.14.49 28.71 28.44
18 Laasanen Veikko VäVi 47.21 0.15.04 28.31 28.05
19 Seppänen Arto EnonkU 47.44 0.15.27 27.85 27.58
20 Rantamäki Veikko KauKa 49.28 0.17.11 26.64 26.39
21 Railimo Matti SOC 49.31 0.17.14 26.38 26.13

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liitiäinen Reijo Trian 32.49 0.00.00 39.14 39.18
2 Hämäläinen Seppo KanSu 35.19 0.02.30 36.05 36.09
3 Taipalus Esko RasKe 36.15 0.03.26 34.81 34.84
4 Kukko Risto VäVi 37.05 0.04.16 33.72 33.75
5 Näsi Mauno RaJu 37.23 0.04.34 33.15 33.18
6 Torrkulla Roy Minken 38.05 0.05.16 32.24 32.27
7 Erkinheimo Voitto KortJV 41.50 0.09.01 29.08 29.11
8 Haldin Torvald Femman 41.58 0.09.09 28.72 28.75
9 Saarimäki Jorma VaaSu 41.59 0.09.10 28.44 28.46
10 Backman Sven-Olof Falken 48.11 0.15.22 24.54 24.57
11 Viitasaari Jussi NiS 53.41 0.20.52 21.82 21.84
12 Ekholm Hans AOK 53.57 0.21.08 21.50 21.52
13 Söderlund Rolf Solf 57.19 0.24.30 20.04 20.06
14 Lähdekorpi Mauri Femman 59.44 0.26.55 19.04 19.06
15 Korvakangas Reino VaaSu 1.04.35 0.31.46 17.43 17.45
16 Kamila Pentti LaihLu 1.06.30 0.33.41 16.76 16.78
Sonkki Juhani PR HYL -
Mäkinen Jaakko AngA HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Teuvo EuVe 35.14 0.00.00 38.07 37.94
2 Jonkka Arvo RasKa 37.24 0.02.10 35.33 35.20
3 Rintala Pentti Hiisi 38.32 0.03.18 33.77 33.65
4 Koski Matti J NOK 39.44 0.04.30 32.24 32.13
5 Ketola Tuomo KauKa 40.41 0.05.27 31.00 30.88
6 Hovikorpi Aarno HlT 41.41 0.06.27 29.77 29.66
7 Sandgren Lars NOK 45.31 0.10.17 26.82 26.72
8 Aronen Osmo RasKa 45.49 0.10.35 26.20 26.11
9 Hakala Niilo TeuRi 58.16 0.23.02 20.26 20.19
10 Staffans Per-Erik Vörå 1.23.44 0.48.30 13.86 13.81
Latvala Matti RaJu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 30.26 0.00.00 28.25 28.16
2 Salmi Aimo VaaSu 32.03 0.01.37 26.25 26.16
3 Kataja Reino SuJu 33.03 0.02.37 24.90 24.82
4 Sund Åke NOK 35.51 0.05.25 22.44 22.37
5 Heikkilä Mikko MaMa 36.01 0.05.35 21.82 21.75
6 Knuuttila Helge VaaSu 37.06 0.06.40 20.69 20.62
7 Hjerpe Lars Femman 38.07 0.07.41 19.66 19.59
8 Mård Leo Kristina 41.35 0.11.09 17.57 17.52

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.35.56 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 9.38 0.00.00
2 Korpi Sanni PoRa 9.49 0.00.11
3 Sikkilä Iines LapVi 10.01 0.00.23
4 Kankaanpää Sanni LaihLu 10.50 0.01.12
5 Enlund Isabella Femman 10.54 0.01.16
6 Isoluoma Petra RasKu 10.55 0.01.17
7 Lindqvist Fanny NOK 11.45 0.02.07
8 Karjanlahti Elsi RaJu 11.50 0.02.12
9 Snickars Matilda NOK 12.04 0.02.26
10 Karppi Helene LaihLu 13.01 0.03.23
11 Niemi Siiri PoRa 13.03 0.03.25
12 Viklund Elin Malax 13.09 0.03.31
13 Bergström Tilde Kristina 13.13 0.03.35
14 Backlund Thelma Femman 13.16 0.03.38
15 Nylund Wilma Femman 13.17 0.03.39
16 Mutikainen Eveliina RaJu 13.19 0.03.41
17 Lautamo Hilla VaaSu 13.29 0.03.51
18 Päkkilä Venla HaHe 13.46 0.04.08
19 Bergman Elin NOK 14.01 0.04.23
20 Lervik Ines Solf 15.02 0.05.24
21 Havulehto Wilma Femman 15.04 0.05.26
22 Norrgård Ida Femman 15.14 0.05.36
23 Nybäck Ellen SWE 16.16 0.06.38
24 Risberg Edith Malax 18.13 0.08.35

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 13.03 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 13.41 0.00.38
3 Sikkilä Peppi LapVi 13.48 0.00.45
4 Halonen Ellinor NOK 14.16 0.01.13
5 Koivula Venla LaihLu 15.13 0.02.10
6 Forsell Marion Botnia 15.23 0.02.20
7 Häggkvist Johanna NOK 15.48 0.02.45
8 Saari Venla PoRa 16.03 0.03.00
9 Lindgren Ida Femman 16.26 0.03.23
10 Perttu Laura LaihLu 17.22 0.04.19
11 Lautamo Penne VaaSu 17.58 0.04.55
12 Nordman Tilde Femman 18.38 0.05.35
13 Syrjälä Eveliina KauWi 18.42 0.05.39
14 Lammi Kira KauWi 20.26 0.07.23
15 Kumara Maija LaihLu 22.02 0.08.59
16 Tuomaala Ella VaaSu 23.35 0.10.32

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Perttu Tuulia LaihLu 15.50 0.00.00
2 Sand Hanna NOK 18.07 0.02.17
3 Antfolk Minea NOK 24.18 0.08.28
4 Kiljunen Eevi LS-37 26.19 0.10.29
Antikainen Eeva RaJu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 16.24 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 18.42 0.02.18
3 Enlund Julia Femman 21.18 0.04.54
4 Oikarainen Siiri LaihLu 21.26 0.05.02
5 Karppi Iiris LaihLu 25.40 0.09.16
6 Ojala Irina RasKu 27.53 0.11.29
7 Viklund Lina Malax 31.00 0.14.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Essi PR 18.40 0.00.00
2 Leppämäki Elsa ViiSu 19.48 0.01.08
3 Melender Emilia RaJu 19.55 0.01.15
4 Häggkvist Frida NOK 21.44 0.03.04
5 Hahn Olivia Solf 23.12 0.04.32
6 Nevala Ronja TeuRi 24.09 0.05.29
7 Palokangas Mette AlatPi 24.55 0.06.15
8 Myrskog Rosa Kronan 25.12 0.06.32
9 Brink Henrika PIF 26.38 0.07.58
10 Björklund Cecilia Falken 29.13 0.10.33
11 Peltola Eeva LapVi 30.13 0.11.33
12 Björklund Sandra Falken 30.22 0.11.42

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 25.16 0.00.00 51.41 49.73
2 Lindgren Hanna Femman 26.37 0.01.21 48.13 46.57
3 Kuusisto Sanni LaihLu 27.22 0.02.06 46.17 44.66
4 Koivula Lotta UlvUra 28.34 0.03.18 43.61 42.19
5 Perttu Pauliina LaihLu 30.25 0.05.09 40.37 39.06
6 Kiljunen Emmi LS-37 32.18 0.07.02 37.47 36.25
7 Holmback Hilma Femman 36.26 0.11.10 32.73 31.67
8 Ristimäki Aino HS 38.11 0.12.55 30.77 29.77
9 Melender Ida RaJu 40.40 0.15.24 28.46 27.53
10 Lindahl Jannica Trian 42.45 0.17.29 26.65 25.79
11 Tarkkanen Annika UlvUra 44.16 0.19.00 25.34 24.52
12 Björklund Louise Falken 48.00 0.22.44 23.00 22.25

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Linnea Kronan 27.45 0.00.00 53.54 52.65
2 Syrjälä Annamari LaihLu 33.05 0.05.20 44.34 43.61
3 Hakala Jonna Femman 33.18 0.05.33 43.50 42.78
4 Halonen Linnéa NOK 34.27 0.06.42 41.51 40.82
5 Viianen Jenna LaihLu 34.32 0.06.47 40.87 40.20
6 Keskinen Nella VaaSu 35.18 0.07.33 39.45 38.81
7 Snickars Fia Solf 35.29 0.07.44 38.73 38.09
8 Kamila Minerva SuJu 39.07 0.11.22 34.66 34.09
9 Joensuu Ida Brahe 46.07 0.18.22 28.99 28.52
10 Holmback Emma Malax 46.57 0.19.12 28.08 27.62
11 Päkkilä Suvi HaHe 50.57 0.23.12 25.51 25.09
12 Höstman Ellinor Solf 51.35 0.23.50 24.84 24.43
13 Hästö Julia Femman 52.35 0.24.50 24.01 23.62

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Iina KR 1.14.49 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Kirsi SWE 35.20 0.00.00 90.51 88.65
2 Wennman Heini Pohjant 40.08 0.04.48 79.02 77.39
3 Höstman Victoria Femman 40.41 0.05.21 77.30 75.71
4 Tuomisto Satu VaaSu 40.50 0.05.30 76.36 74.79
5 Peltomäki Elli RasKa 46.34 0.11.14 66.39 65.02
6 Nurmi Ella VaaSu 48.45 0.13.25 62.87 61.57
7 Hartvik Heli PR 49.01 0.13.41 61.98 60.71
8 Strandvall Amanda Minken 49.46 0.14.26 60.51 59.27
9 Portin Laura MSParma 49.55 0.14.35 59.80 58.57
10 Smeds Heidi NOK 49.59 0.14.39 59.19 57.96
11 Glasberg Annelie NOK 50.41 0.15.21 57.84 56.65
12 Rinkineva Elina RaJu 51.53 0.16.33 55.99 54.84
13 Savinainen Kati RasKu 52.07 0.16.47 55.23 54.09
14 Palomäki Sanna RasKu 52.35 0.17.15 54.23 53.11
15 Sandelin Caroline NOK 54.23 0.19.03 51.95 50.88
16 Latva-Kiskola Piia RR 54.27 0.19.07 51.39 50.33
17 Tunis Pernilla Femman 54.51 0.19.31 50.53 49.49
18 Ylipelkola Essi KortJV 55.44 0.20.24 49.25 48.24
Quayle Anna OK Nolas KES -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinta-Kiikka Suvi Jyry 20.08 0.00.00 40.57 40.57
2 Buss Emma NOK 20.24 0.00.16 38.84 38.84
3 Korpela Janna SuJu 20.44 0.00.36 37.04 37.04
4 Holkkola Carina VaaSu 23.28 0.03.20 31.68 31.68
5 Kurikkala Sirkku KaJu 25.54 0.05.46 27.76 27.76
6 Udell Tina Solf 29.17 0.09.09 23.71 23.71

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Marie Femman 43.51 0.00.00 66.67 64.66
2 Smeds Mia NOK 45.11 0.01.20 63.49 61.57
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 49.04 0.05.13 57.35 55.61
4 Hertsbacka Sara NOK 51.00 0.07.09 54.10 52.46
5 Kopra Anna SomEsa 1.00.59 0.17.08 44.34 43.00
6 Ristimäki Minna HS 1.01.36 0.17.45 43.01 41.71
7 Hokkanen Anni Pohjant 1.01.49 0.17.58 41.97 40.70
8 Paadar Anne VäVi 1.16.26 0.32.35 33.23 32.22
Mustonen Minttu NOK KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rotola-Pukkila Minna KauKa 41.45 0.00.00 46.41 45.58
2 Lehtinen Anne KauKa 43.01 0.01.16 44.43 43.63
3 Lervik Therese Solf 43.32 0.01.47 43.30 42.52
4 Björndahl Lilian Falken 43.39 0.01.54 42.57 41.81
5 Väliheikki Susanna LaiVe 44.21 0.02.36 41.31 40.57
6 Puro-Aho Veera VaaSu 44.43 0.02.58 40.38 39.65
7 Paalanen Satu IPR 45.54 0.04.09 38.76 38.06
8 Liikola Marika PäijRa 47.08 0.05.23 37.19 36.52
9 Lautamo Riikka VaaSu 50.36 0.08.51 34.12 33.50
10 Bergström Pia Kristina 55.39 0.13.54 30.55 30.00
11 Rasimus Heli KoS 1.20.36 0.38.51 20.76 20.39
Ojala Leena RasKu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svartsjö Åsa Botnia 34.19 0.00.00 49.86 48.06
2 Blomqvist Eija Femman 37.25 0.03.06 44.87 43.25
3 Kuusisto Merja LaihLu 38.19 0.04.00 42.98 41.43
4 Lindgren Annika Femman 42.27 0.08.08 38.04 36.66
5 Iso-Koivisto Minna KauWi 44.49 0.10.30 35.31 34.04
6 Brink Maria PIF 45.25 0.11.06 34.14 32.91
7 Aho Johanna MSParma 52.26 0.18.07 28.96 27.91
8 Hautaniemi Marjaana RaKaS 57.14 0.22.55 25.97 25.03
9 Backman Åsa Femman 1.13.23 0.39.04 19.82 19.10

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Jaana PR 34.04 0.00.00 49.96 47.14
2 Katajamäki Tuija KauWi 34.22 0.00.18 48.91 46.15
3 Strandberg Annika Femman 34.40 0.00.36 47.87 45.17
4 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 37.34 0.03.30 43.61 41.15
5 Suhonen Sirpa KuoSu 39.01 0.04.57 41.44 39.10
6 Erkkilä Marja RaJu 42.04 0.08.00 37.93 35.79
7 Sund Maria NOK 43.30 0.09.26 36.19 34.15
8 Annila Heli Koovee 45.44 0.11.40 33.96 32.04
9 Korpela-Kamila Heidi SuJu 47.59 0.13.55 31.92 30.12
10 Snickars Virpi Solf 48.31 0.14.27 31.14 29.38
11 Mylläri Britt-Marie NOK 50.02 0.15.58 29.77 28.09
12 Friman Rose-Maj Solf 1.07.11 0.33.07 21.85 20.62
13 Granlund Elisabeth Minken 1.08.52 0.34.48 21.01 19.82

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 33.50 0.00.00 49.01 49.08
2 Nyholm Satu RaN 38.20 0.04.30 42.54 42.60
3 Sarkki Sirkka KeU 39.51 0.06.01 40.22 40.28
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 40.07 0.06.17 39.27 39.33
5 Leppä Eija SuJu 43.59 0.10.09 35.19 35.24
6 Kankaanpää Tarja KauWi 44.47 0.10.57 33.94 33.99
7 Rantamäki Anita KauKa 48.02 0.14.12 31.07 31.12
8 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 52.37 0.18.47 27.84 27.88
9 Rautasalo Anneli KR 55.13 0.21.23 26.03 26.07
Borg-Ehnlund Anita NOK HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 32.42 0.00.00
2 Mikkolainen Mirja VaHa 36.16 0.03.34

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 32.17 0.00.00 44.42 43.03
2 Fred Bodil Femman 35.20 0.03.03 39.83 38.58
3 Erkinheimo Ritva KortJV 36.37 0.04.20 37.70 36.52
4 Siuko Anja SuSe 38.52 0.06.35 34.82 33.73
5 Pått Saga Minken 42.35 0.10.18 31.15 30.18
6 Laine Kaija KauKa 43.46 0.11.29 29.70 28.77
7 Lähdekorpi Kaija Femman 46.39 0.14.22 27.28 26.43
8 Nyberg Eva Minken 47.12 0.14.55 26.40 25.57
9 Yliniemi Kaisa NiS 1.02.36 0.30.19 19.47 18.86

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 29.04 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 52.46 0.23.42

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka KauKa 46.59 0.00.00