FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gulin Jakob NOK 10.22 0.00.00
2 Jansson Lukas Falken 10.41 0.00.19
3 Koivula Lauri UlvUra 10.52 0.00.30
4 Wikblom Sander Minken 11.03 0.00.41
5 Ylihärsilä Manu AlahKi 11.42 0.01.20
6 Virrankoski Luukas KauWi 11.43 0.01.21
7 Koski Juuso YKV 12.06 0.01.44
8 Heikka Viljami KauKa 12.18 0.01.56
9 Wikblom Eddie Minken 12.42 0.02.20
10 Forsell Björn Botnia 12.59 0.02.37
11 Muhonen Eetu RaJu 13.44 0.03.22
12 Hietamäki Matias RaJu 13.56 0.03.34
13 Grankull Sebastian Kronan 14.25 0.04.03
14 Ristimäki Eino HS 15.01 0.04.39
15 Strandberg Felix Malax 16.43 0.06.21
16 Kullberg Adam Malax 17.19 0.06.57
16 Porthin Arik Brahe 17.19 0.06.57
18 Strandberg John Malax 17.39 0.07.17
19 Keskinen Niilo VaaSu 18.50 0.08.28
20 Lemberg Anton TP 19.23 0.09.01
21 Havulehto Vincent Femman 21.26 0.11.04
22 Närvä Juuso VaaSu 21.32 0.11.10
23 Asuinmaa Eero KortJV 21.48 0.11.26
24 Koski Hannes LaihLu 22.15 0.11.53
25 Harju Topi VaaSu 22.26 0.12.04
26 Seppälä Paavo Femman 23.21 0.12.59
27 Yrjans Johan NOK 24.33 0.14.11
28 Sand Jonatan NOK 26.27 0.16.05
Nordin Alvin NOK EIL -
Qvisén Aaron Femman EIL -
Danielsson Hugo Lycksele EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palokangas Tatu AlatPi 11.27 0.00.00
2 Muhonen Aatu RaJu 13.54 0.02.27
3 Paalanen Tuomas IPR 14.05 0.02.38
4 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 16.37 0.05.10
5 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 17.00 0.05.33
6 Pöytäkangas Elias VaaSu 20.59 0.09.32

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 12.31 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 13.10 0.00.39
3 Wikblom Melker Minken 14.48 0.02.17
4 Finskas Isak Femman 15.19 0.02.48
5 Kuuttinen Lukas NOK 16.20 0.03.49
6 Bergström Kasper Kristina 16.24 0.03.53
7 Hautala Rasmus Femman 16.32 0.04.01
8 Udell Oliver Solf 17.16 0.04.45
9 Rönn Jack Femman 17.20 0.04.49
10 Lemberg Ville RaJu 18.03 0.05.32
11 Kangas Aapo LapVi 20.21 0.07.50
12 Hantula Jussi KauWi 21.37 0.09.06
13 Nordin Viktor NOK 22.43 0.10.12
14 Rokala Alex Femman 23.21 0.10.50
15 Sulkula Sakari S-JKL 23.38 0.11.07
16 Backman Alexander Femman 25.02 0.12.31
17 Friman Ben Solf 26.40 0.14.09
18 Berglund Hampus Femman 30.15 0.17.44
19 Stenvall Hannes Solf 57.45 0.45.14

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Leo PR 18.26 0.00.00
2 Ylihärsilä Roni AlahKi 19.37 0.01.11
3 Bergström Jesper Femman 20.14 0.01.48
4 Borg Kimi VaaSu 24.39 0.06.13
5 Karlsson Brabie Jannick SWE 28.19 0.09.53
6 Paalanen Valtteri IPR 29.50 0.11.24
7 Loo Andreas Femman 37.54 0.19.28
8 Bergström Filip Kristina 40.01 0.21.35
9 Ylihärsilä Riku AlahKi 43.58 0.25.32
10 Ylihärsilä Aatu AlahKi 48.00 0.29.34

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 19.20 0.00.00
2 Finskas Lucas Femman 19.55 0.00.35
3 Kumara Heikki LaihLu 20.59 0.01.39
4 Ristimäki Väinö HS 21.47 0.02.27
5 Virrankoski Veikko KauWi 22.16 0.02.56
6 Keskinen Eetu VaaSu 22.19 0.02.59
7 Holmback Emil Malax 22.40 0.03.20
8 Lemberg Roope RaJu 23.52 0.04.32
9 Nordin Ludvig NOK 23.55 0.04.35
10 Ylihärsilä Ville AlahKi 24.04 0.04.44
11 Ahomäki Elias VaaSu 25.34 0.06.14
12 Konttinen Markus RaJu 26.46 0.07.26
13 Biskop Robert KoS 27.47 0.08.27
14 Mutikainen Leevi RaJu 27.56 0.08.36
15 Perttu Topi LaihLu 28.06 0.08.46
16 Perkiö Roope VaaSu 29.07 0.09.47
17 Karlsson Brabie Theodor SWE 34.11 0.14.51
18 Ulfvens Hannes Femman 35.10 0.15.50
19 Joensuu Valter Brahe 35.53 0.16.33
20 Hyöty Lucas Solf 49.48 0.30.28

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Kristian Trian 25.25 0.00.00 52.03 51.05
2 Koivisto Juho LapVi 25.38 0.00.13 51.18 50.22
3 Laasanen Matti LaihLu 26.23 0.00.58 49.33 48.40
4 Jansson Emil Falken 27.18 0.01.53 47.29 46.40
5 Haanpää Klaus PR 27.33 0.02.08 46.48 45.61
6 Forsell Mickel Botnia 29.40 0.04.15 42.81 42.01
7 Kangas Juho LapVi 30.28 0.05.03 41.35 40.57
8 Gripenberg Otto Brahe 30.56 0.05.31 40.39 39.62
9 Piippo Emil KangSK 30.57 0.05.32 40.03 39.27
10 Kumara Eemeli LaihLu 32.38 0.07.13 37.64 36.93
11 Udell Robin Solf 33.23 0.07.58 36.48 35.80
12 Karjanlahti Eero RaJu 34.19 0.08.54 35.19 34.52
13 Paalanen Arttu IPR 37.21 0.11.56 32.05 31.45
14 Karjanlahti Eemeli RaJu 38.48 0.13.23 30.58 30.01
15 Backman Christoffer Femman 42.36 0.17.11 27.61 27.09
16 Jylkkä Miro YlivKu 43.21 0.17.56 26.89 26.38
17 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 47.14 0.21.49 24.46 24.00
18 Niemi Jaakko PoRa 1.49.36 1.24.11 10.45 10.25
19 Kytömäki Linus VaaSu 2.07.58 1.42.33 8.87 8.70
Pitkänen Ville RaJu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 31.14 0.00.00 52.15 50.18
2 Stenbacka Oscar VaaSu 32.54 0.01.40 48.45 46.62
3 Johansson Emil Brahe 37.22 0.06.08 41.72 40.15
4 Tiukkanen Juho VaaSu 42.04 0.10.50 36.23 34.86
5 Mylläri Lucas NOK 43.44 0.12.30 34.05 32.77
6 Hölsö Severi YKV 44.58 0.13.44 32.34 31.12
7 Tiukkanen Jaakko VaaSu 48.25 0.17.11 29.32 28.21
8 Helenelund Hugo NOK 53.13 0.21.59 26.02 25.03

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Samu VeVe 39.48 0.00.00
2 Johansson Axel Brahe 43.05 0.03.17
Grahn Eskil NOK KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 35.46 0.00.00 91.56 90.63
2 Heiska Samu VeVe 36.47 0.01.01 88.74 87.85
3 Saari Toni VaajTe 37.44 0.01.58 86.23 85.36
4 Sorvisto Juha VaajTe 37.45 0.01.59 85.92 85.05
5 Saari Petri VaajTe 39.06 0.03.20 82.68 81.85
6 Sulkula Ilari VaajTe 39.32 0.03.46 81.51 80.69
7 Patana Mikko HiKi 39.42 0.03.56 80.91 80.09
8 Summanen Aapo HS 39.46 0.04.00 80.51 79.69
9 Stenlund Daniel PR 40.03 0.04.17 79.68 78.87
10 Iivari Antti RasKu 40.15 0.04.29 79.02 78.22
11 Hölsö Mikko YKV 40.23 0.04.37 78.50 77.71
12 Viippola Aapo OuTa 40.32 0.04.46 77.95 77.17
13 Närvä Tomi HiKi 41.06 0.05.20 76.62 75.85
14 Hartvik Toni PR 41.36 0.05.50 75.45 74.69
15 Vainionpää Matti RasKu 41.58 0.06.12 74.54 73.79
16 Lahtinen Tuomo LS-37 42.13 0.06.27 73.85 73.11
17 Takanen Lari VeVe 42.21 0.06.35 73.38 72.63
18 Luoma Juha IkNV 44.04 0.08.18 70.28 69.57
19 Valkonen Lauri LS-37 44.05 0.08.19 70.02 69.31
20 Istolahti Jaakko KangSK 44.22 0.08.36 69.33 68.63
21 Niemi Topias HS 45.19 0.09.33 67.65 66.97
22 Kivelä Joonatan PerhKi 45.38 0.09.52 66.95 66.28
23 Brunell Filip Trian 45.39 0.09.53 66.70 66.02
24 Istolahti Tuomo KangSK 45.45 0.09.59 66.32 65.65
25 Inkeri Eero VeVe 45.52 0.10.06 65.93 65.26
26 Väisänen Patrik KS 45.55 0.10.09 65.63 64.96
27 Huhtanen Juha KanSu 46.00 0.10.14 65.28 64.62
28 Ritasalo Teemu EsAk 46.23 0.10.37 64.52 63.87
29 Petterson Melker SWE 46.56 0.11.10 63.54 62.90
30 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 47.56 0.12.10 61.99 61.37
31 Sulkula Anton S-JKL 48.30 0.12.44 61.05 60.44
32 Rantala Antti KangSK 48.41 0.12.55 60.61 60.00
33 Fränti Juha RasKu 48.48 0.13.02 60.25 59.64
34 Laasanen Lauri LaihLu 49.13 0.13.27 59.53 58.93
35 Lassila Mikko HS 49.32 0.13.46 58.94 58.34
36 Stubb Hannes Falken 49.45 0.13.59 58.47 57.88
37 Wik Tony Minken 49.56 0.14.10 58.05 57.46
38 Annila Petri Koovee 51.04 0.15.18 56.55 55.98
39 Markkila Eero RasKu 51.54 0.16.08 55.44 54.88
40 Istolahti Heikki YKV 52.12 0.16.26 54.92 54.37
41 Hansén Linus Botnia 52.52 0.17.06 54.03 53.49
42 Hemminki Jukka RaJu 53.08 0.17.22 53.57 53.03
43 Tuomaala Juuso LapVi 54.04 0.18.18 52.45 51.92
44 Latva Niko SuJu 54.55 0.19.09 51.45 50.93
45 Huhtanen Pekka RasKu 57.26 0.21.40 49.01 48.52
46 Wärnman Patrik Brahe 58.27 0.22.41 47.98 47.49
47 Vesterback Jonas Malax 59.49 0.24.03 46.71 46.24
48 Valkonen Henri IHR 1.12.46 0.37.00 38.25 37.87
Janlöv Matti Åland EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 42.42 0.00.00 31.29 31.29
2 Suntioinen Ville KaRa 46.23 0.03.41 27.37 27.37
3 Puntila Jaakko SuJu 46.31 0.03.49 25.85 25.85
4 Gripenberg Mattias Brahe 46.40 0.03.58 24.34 24.34

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ehrs Jakob 1.02.54 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 36.08 0.00.00 70.61 68.82
2 Henriksson Mathias Falken 40.58 0.04.50 61.34 59.79
3 Smeds Christoffer NOK 42.42 0.06.34 57.96 56.49
4 Koski Jussi YKV 43.00 0.06.52 56.66 55.23
5 Smeds Kenneth NOK 43.29 0.07.21 55.15 53.76
6 Nilsson Markus Minken 43.39 0.07.31 54.07 52.70
7 Ristimäki Tapio HS 48.10 0.12.02 48.20 46.98
8 Lassila Jussi PiTa 51.22 0.15.14 44.45 43.33
9 Jansson Sören Falken 52.02 0.15.54 43.15 42.06
10 Kallio Jussi LaihLu 55.27 0.19.19 39.80 38.79
11 Lahti Tommy Femman 1.24.07 0.47.59 25.78 25.13
Mukkala Tuomo RaJu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 36.53 0.00.00 51.28 50.27
2 Puro-Aho Arto YKV 36.56 0.00.03 50.84 49.84
3 Quayle Tom OK Nolas 37.19 0.00.26 49.96 48.97
4 Koski Eero YKV 38.35 0.01.42 47.97 47.02
5 Nikkola Hannu RaJu 43.07 0.06.14 42.61 41.77
6 Ylihärsilä Ari AlahKi 44.16 0.07.23 41.20 40.39
7 Calden Niclas Minken 44.56 0.08.03 40.29 39.49
8 Porthin Tomas Brahe 44.57 0.08.04 39.97 39.18
9 Jylkkä Marko YlivKu 45.52 0.08.59 38.88 38.11
10 Savolainen Tomi RasKe 46.30 0.09.37 38.06 37.31
11 Ylihärsilä Arto AlahKi 47.35 0.10.42 36.91 36.18
12 Grannas Fredrik Vörå 49.32 0.12.39 35.18 34.49
13 Palokangas Markus AlatPi 52.40 0.15.47 32.83 32.19
14 Öhman Andreas Malax 57.11 0.20.18 30.00 29.41
15 Antfolk Hans-Erik NOK 59.04 0.22.11 28.82 28.25
16 Kytömäki Jyri VaaSu 1.00.44 0.23.51 27.80 27.26
17 Leppäniemi Jani VetU 1.01.01 0.24.08 27.45 26.91
18 Bergström Rune Kristina 1.02.09 0.25.16 26.74 26.21
19 Ruotsala Kalle AlahKi 1.06.19 0.29.26 24.85 24.36
20 Tuomaala Ville VaaSu 1.06.58 0.30.05 24.41 23.93
21 Stenvall Kaj Solf 1.07.11 0.30.18 24.13 23.65
Ovaskainen Mika Jyry HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 33.43 0.00.00 61.87 60.88
2 Salo Mikael Trian 34.24 0.00.41 60.18 59.22
3 Leppämäki Tero ViiSu 36.31 0.02.48 56.27 55.37
4 Johansson Peter Brahe 39.12 0.05.29 52.02 51.19
5 Ylihärsilä Juha AlahKi 39.53 0.06.10 50.73 49.92
6 Strandvall Sören Minken 40.06 0.06.23 50.07 49.27
7 Isoluoma Jani RasKu 40.07 0.06.24 49.66 48.87
8 Lehtonen Tero SuSi 41.52 0.08.09 47.21 46.46
9 Nivala Jarmo YlivKu 42.03 0.08.20 46.63 45.89
10 Yli-Ilkka Harri RaJu 42.31 0.08.48 45.75 45.02
11 Kamila Kai SuJu 44.14 0.10.31 43.62 42.93
12 Haglund Tommy Brahe 44.44 0.11.01 42.78 42.10
13 Koivula Risto UlvUra 45.22 0.11.39 41.84 41.17
14 Lassila Kenneth Falken 45.30 0.11.47 41.37 40.72
15 Vainionpää Jukka RaJu 47.28 0.13.45 39.33 38.70
16 Kujanpää Marko AlajA 49.57 0.16.14 37.06 36.47
17 Väliheikki Mikael LaiVe 54.31 0.20.48 33.67 33.13
18 Nordin Mats NOK 55.03 0.21.20 33.06 32.53
19 Hansen Joakim Botnia 1.00.27 0.26.44 29.85 29.37
20 Clouet Alain FRA 1.41.00 1.07.17 17.71 17.43
Lemponen Ari RaJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Tom Brahe 34.20 0.00.00 56.25 55.73
2 Räbb Rainer GIF 36.16 0.01.56 52.81 52.32
3 Kujala Tapio YKV 37.40 0.03.20 50.42 49.95
4 Höstman Stefan Malax 39.02 0.04.42 48.24 47.79
5 Laasanen Juha LaihLu 40.01 0.05.41 46.65 46.22
6 Kiljunen Juha LS-37 40.17 0.05.57 45.94 45.52
7 Haanpää Kari PR 40.43 0.06.23 45.06 44.64
8 Holmback Johan Malax 41.35 0.07.15 43.73 43.33
9 Annala Tapio HS 42.14 0.07.54 42.68 42.28
10 Brink Anders PIF 45.51 0.11.31 38.96 38.60
11 Koskela Heikki RaJu 45.53 0.11.33 38.58 38.23
12 Strandberg Leif Malax 46.23 0.12.03 37.82 37.47
13 Myllymäki Aimo KortJV 47.12 0.12.52 36.82 36.48
14 Byggningsbacka Johan Brahe 49.18 0.14.58 34.93 34.61
15 Kinnari Jukka SuJu 53.59 0.19.39 31.60 31.31
16 Lindahl Anders Trian 55.05 0.20.45 30.68 30.39
17 Snickars Christer Solf 56.41 0.22.21 29.53 29.25
18 Lyyluoma Pasi TeuRi 58.31 0.24.11 28.33 28.07
Tarkkanen Matti UlvUra HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 29.20 0.00.00 60.63 60.36
2 Valkonen Pasi IHR 31.57 0.02.37 55.29 55.04
3 Vallbacka Heikki KortJV 33.10 0.03.50 52.89 52.66
4 Nyholm Thomas Trian 33.27 0.04.07 52.08 51.85
5 Virtanen Markku LamSä 33.42 0.04.22 51.34 51.11
6 Junkala Eero KannUra 33.48 0.04.28 50.83 50.60
7 Jylhä Seppo KäTa 34.25 0.05.05 49.56 49.34
8 Stenlund Dan Brahe 34.57 0.05.37 48.46 48.24
9 Hirvensalo Jorma SaPu 36.22 0.07.02 46.24 46.03
10 Stubb Stefan Falken 38.01 0.08.41 43.91 43.72
11 Kirkkomäki Jarmo KauWi 39.20 0.10.00 42.14 41.95
12 Sund Bo-Göran NOK 40.10 0.10.50 40.96 40.78
13 Tamminen Erkki SuJu 41.38 0.12.18 39.23 39.05
14 Mäntynen Ari KyS 42.26 0.13.06 38.20 38.03
15 Harju Kai KannUra 43.25 0.14.05 37.06 36.89
16 Heikura Jukka TuuSe 43.56 0.14.36 36.34 36.18
17 Mattila Timo KPV 46.39 0.17.19 33.97 33.82
18 Lusa Hannu RaJu 49.02 0.19.42 32.07 31.93
19 Vornanen Pekka SuoVa 53.53 0.24.33 28.96 28.83
20 Rajamäki Jari Kristina 54.27 0.25.07 28.43 28.31
21 Mahlamäki Jari TeuRi 1.00.26 0.31.06 25.42 25.30
22 Laakso Jarmo HS 1.08.36 0.39.16 22.21 22.12
23 Hautajärvi Paavo SaKa 1.10.38 0.41.18 21.40 21.31

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronholm Peter Brahe 31.33 0.00.00 48.55 47.97
2 Herttua Martti LapVi 31.38 0.00.05 48.11 47.53
3 Tamminen Hannu SuJu 32.14 0.00.41 46.90 46.34
3 Hautala Matti ONMKY 32.14 0.00.41 46.90 46.34
5 Nyberg Henry Trian 32.58 0.01.25 45.25 44.71
6 Svärd Rune Trian 34.56 0.03.23 42.42 41.91
7 Nurisalo Seppo KoS 35.19 0.03.46 41.68 41.18
8 Lång Jan Raseborg 35.36 0.04.03 41.06 40.57
9 Hattar Allan Falken 36.06 0.04.33 40.22 39.74
10 Nyystilä Jukka LaihLu 36.10 0.04.37 39.87 39.39
11 Huhtanen Esa RaJu 37.08 0.05.35 38.56 38.10
12 Rinne Matti TeuRi 37.33 0.06.00 37.87 37.42
13 Pajukangas Tauno KPV 38.01 0.06.28 37.14 36.70
14 Lillsjö Bengt Malax 38.09 0.06.36 36.75 36.31
15 Dahlvik Frey Terjärv 38.24 0.06.51 36.25 35.82
16 Joki Sauli VetU 38.25 0.06.52 35.97 35.54
17 Lusa Tuomo TP 39.53 0.08.20 34.40 33.99
18 Pensas Esko LaihLu 43.09 0.11.36 31.56 31.19
19 Ritanotko Markku TuMe 43.22 0.11.49 31.18 30.80
20 Hongell Jouni KoS 43.35 0.12.02 30.79 30.42
21 Korpijärvi Asko KannUra 45.26 0.13.53 29.32 28.97
22 Grannabba Johan Terjärv 45.54 0.14.21 28.80 28.46
23 Rintala Hannu EuVe 49.43 0.18.10 26.39 26.07
24 Syrjälä Tapio LaihLu 1.06.52 0.35.19 19.47 19.24
Nuuttila Kari KauKa EIL -
Ena Henrik Falken EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 30.23 0.00.00 45.72 45.24
2 Eno Kaarlo TeuRi 30.30 0.00.07 45.33 44.85
3 Nynäs Henning Brahe 30.47 0.00.24 44.69 44.22
4 Hartvik Seppo Malax 31.59 0.01.36 42.80 42.35
5 Turunen Erkki SuSe 32.19 0.01.56 42.16 41.71
6 Rantapuska Seppo PetPe 32.34 0.02.11 41.63 41.18
7 Hautala Olavi RaJu 32.55 0.02.32 40.98 40.54
8 Rauma Håkan Botnia 34.36 0.04.13 38.79 38.38
9 Majasaari Kari SuJu 35.15 0.04.52 37.88 37.48
10 Björklund Håkan Falken 36.28 0.06.05 36.44 36.05
11 Törmä Markku KannUra 36.39 0.06.16 36.07 35.69
12 Lövsund Bengt Botnia 37.09 0.06.46 35.40 35.03
13 Österbacka Bo Minken 37.10 0.06.47 35.21 34.83
14 Lassila Heikki PiTa 37.22 0.06.59 34.84 34.47
15 Koivukangas Erkki KoS 38.05 0.07.42 34.01 33.65
16 Railimo Matti SOC 38.07 0.07.44 33.80 33.44
17 Koskinen Kaj VaHa 38.08 0.07.45 33.61 33.25
18 Vuorinen Lasse AngA 38.42 0.08.19 32.94 32.59
19 Hakamäki Pekka TeuRi 38.50 0.08.27 32.66 32.31
20 Pollari Kalevi YKV 39.00 0.08.37 32.35 32.00
21 Kares Olli EuVe 39.04 0.08.41 32.12 31.78
22 Jylkkä Markku YlivKu 40.18 0.09.55 30.97 30.64
23 Niemelä Pentti LaihLu 42.33 0.12.10 29.17 28.86
24 Seppänen Arto EnonkU 42.57 0.12.34 28.75 28.44
25 Nylund Henrik Falken 44.33 0.14.10 27.56 27.27
26 Pienimäki Kari RaJu 44.55 0.14.32 27.19 26.90
27 Norrgrann Karl Gustav NOK 46.38 0.16.15 26.04 25.77
28 Kattilakoski Eero KPV 47.35 0.17.12 25.38 25.11
29 Havia Jouko PR 47.51 0.17.28 25.10 24.83
30 Blomqvist Carl-Henrik Minken 51.54 0.21.31 23.01 22.77
31 Laasanen Veikko VäVi 53.11 0.22.48 22.33 22.09
32 Torrkulla Tage Botnia 58.03 0.27.40 20.34 20.13

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 28.26 0.00.00 38.08 38.14
2 Liitiäinen Reijo Trian 29.23 0.00.57 36.54 36.60
3 Kukko Risto VäVi 29.57 0.01.31 35.55 35.61
4 Forsén Björn NOK 31.31 0.03.05 33.50 33.55
5 Erkinheimo Voitto KortJV 31.44 0.03.18 32.99 33.04
6 Backman Sven-Olof Falken 31.46 0.03.20 32.67 32.72
7 Taipalus Esko RasKe 33.42 0.05.16 30.52 30.57
8 Näsi Mauno RaJu 34.22 0.05.56 29.67 29.72
9 Saarimäki Jorma VaaSu 36.14 0.07.48 27.89 27.94
10 Pajukangas Heikki KPV 37.26 0.09.00 26.76 26.80
11 Sonkki Juhani PR 44.57 0.16.31 22.08 22.12
12 Ekholm Hans AOK 44.59 0.16.33 21.87 21.90
13 Berger Torolf Falken 45.42 0.17.16 21.32 21.36
14 Teppo Jaakko GIF 45.48 0.17.22 21.08 21.11
15 Söderlund Rolf Solf 45.49 0.17.23 20.88 20.91
16 Halkosaari Severi NiS 51.14 0.22.48 18.49 18.52
17 Korvakangas Reino VaaSu 54.25 0.25.59 17.25 17.27
Wikblom Yngve Minken HYL -
Mäkinen Jaakko AngA HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlT 28.57 0.00.00 36.96 36.98
2 Valtonen Teuvo EuVe 32.17 0.03.20 32.59 32.61
3 Koski Matti J NOK 32.44 0.03.47 31.60 31.61
4 Rintala Pentti Hiisi 36.41 0.07.44 27.71 27.72
5 Hietalahti Aapo HalTo 40.12 0.11.15 24.84 24.85
6 Fränti Eero KoS 47.56 0.18.59 20.46 20.47
7 Hakala Niilo TeuRi 54.49 0.25.52 17.57 17.58
7 Sandgren Lars NOK 54.49 0.25.52 17.57 17.58
Holm Lars-Gunnar Botnia KES -
Staffans Per-Erik Vörå KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 26.20 0.00.00 27.82 27.78
2 Sund Åke NOK 36.38 0.10.18 19.40 19.37
3 Salmi Aimo VaaSu 39.35 0.13.15 17.40 17.37
4 Heikkilä Mikko MaMa 54.08 0.27.48 12.31 12.30
5 Holmlund Elof Malax 1.14.08 0.47.48 8.70 8.68
Knuuttila Helge VaaSu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 11.56 0.00.00
2 Karjanlahti Elsi RaJu 13.02 0.01.06
3 Korpi Sanni PoRa 13.31 0.01.35
4 Niemi Siiri PoRa 14.20 0.02.24
5 Sikkilä Iines LapVi 14.41 0.02.45
6 Enlund Isabella Femman 14.48 0.02.52
7 Löfqvist Linn Femman 15.35 0.03.39
8 Lindqvist Fanny NOK 15.46 0.03.50
9 Calden Linnea Minken 16.00 0.04.04
10 Kankaanpää Sanni LaihLu 16.15 0.04.19
11 Bergström Tilde Kristina 16.48 0.04.52
12 Isomäki Maija KortJV 16.55 0.04.59
13 Nivukoski Nanna LapVi 17.09 0.05.13
14 Nybäck Ellen SWE 17.40 0.05.44
15 Backlund Thelma Femman 18.27 0.06.31
16 Karppi Helene LaihLu 18.35 0.06.39
17 Lautamo Hilla VaaSu 18.50 0.06.54
18 Henriksson Maja Falken 19.03 0.07.07
19 Norrgård Ida Femman 19.16 0.07.20
20 Isoluoma Petra RasKu 19.21 0.07.25
21 Havulehto Wilma Femman 19.33 0.07.37
22 Bergman Elin NOK 20.21 0.08.25
23 Päkkilä Venla HaHe 22.53 0.10.57
24 Kytömäki Marie VaaSu 22.56 0.11.00
25 Peltoluhta Susanna KauWi 23.49 0.11.53
26 Mutikainen Eveliina RaJu 28.09 0.16.13
27 Peltoluhta Aino KauWi 31.39 0.19.43
28 Hietala Helmi LapVi 40.03 0.28.07
29 Lervik Ines Solf 42.52 0.30.56
Nylund Wilma Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Marion Botnia 15.19 0.00.00
2 Sikkilä Peppi LapVi 15.43 0.00.24
3 Kankaanpää Aino LaihLu 16.18 0.00.59
4 Nivukoski Lotta LapVi 16.36 0.01.17
5 Näsi Minea RaJu 17.23 0.02.04
6 Ristimäki Vieno HS 17.39 0.02.20
7 Kumara Maija LaihLu 19.07 0.03.48
8 Häggkvist Johanna NOK 19.21 0.04.02
9 Lindgren Ida Femman 19.22 0.04.03
10 Halonen Ellinor NOK 19.26 0.04.07
11 Perttu Laura LaihLu 20.16 0.04.57
12 Lautamo Penne VaaSu 24.23 0.09.04
13 Liljeqvist Emilia Minken 27.19 0.12.00
14 Syrjälä Eveliina KauWi 28.37 0.13.18
15 Saari Venla PoRa 28.57 0.13.38
16 Tuomaala Ella VaaSu 31.13 0.15.54
17 Nordman Tilde Femman 31.49 0.16.30
18 Lammi Kira KauWi 33.02 0.17.43
19 Hemminki Jenna RaJu 38.27 0.23.08
Luhtasaari Nea RaJu EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Torrkulla Venla Femman 14.24 0.00.00
2 Perttu Tuulia LaihLu 18.05 0.03.41
3 Sand Hanna NOK 19.54 0.05.30
4 Ylihärsilä Jenna AlahKi 20.39 0.06.15
5 Antfolk Minea NOK 23.29 0.09.05
6 Kiljunen Eevi LS-37 32.15 0.17.51
Antikainen Eeva RaJu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppi Iiris LaihLu 19.09 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 20.57 0.01.48
3 Oikarainen Siiri LaihLu 21.22 0.02.13
4 Tuohimaa Ines Solf 22.25 0.03.16
5 Backlund Alva Femman 22.50 0.03.41
6 Enlund Julia Femman 23.12 0.04.03
7 Ojala Irina RasKu 28.39 0.09.30
8 Sjöblom Nellie Solf 38.20 0.19.11

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häggkvist Frida NOK 17.52 0.00.00
2 Hölsö Essi PR 19.49 0.01.57
3 Leppämäki Elsa ViiSu 20.25 0.02.33
4 Myrskog Rosa Kronan 21.25 0.03.33
5 Melender Emilia RaJu 22.03 0.04.11
6 Hahn Olivia Solf 22.33 0.04.41
7 Palokangas Mette AlatPi 24.26 0.06.34
8 Torrkulla Henna Femman 24.37 0.06.45
9 Peltola Eeva LapVi 26.42 0.08.50
10 Brink Henrika PIF 29.44 0.11.52
11 Palm Emma SWE 30.48 0.12.56
12 Myllymäki Loviisa KortJV 33.24 0.15.32
Korpi Veera PoRa EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 26.51 0.00.00 54.03 51.70
2 Lindgren Hanna Femman 30.25 0.03.34 47.21 45.18
3 Koivula Lotta UlvUra 32.28 0.05.37 43.79 41.90
4 Hansén Amanda Botnia 32.30 0.05.39 43.30 41.43
5 Ruokola Anna RaJu 34.32 0.07.41 40.33 38.59
6 Melender Ida RaJu 36.03 0.09.12 38.23 36.58
7 Kuusisto Sanni LaihLu 36.20 0.09.29 37.53 35.91
8 Perttu Pauliina LaihLu 37.44 0.10.53 35.75 34.21
9 Lindahl Jannica Trian 38.13 0.11.22 34.92 33.41
10 Kiljunen Emmi LS-37 38.27 0.11.36 34.33 32.85
11 Tarkkanen Annika UlvUra 38.32 0.11.41 33.88 32.42
12 Holmback Hilma Femman 39.51 0.13.00 32.40 31.00
13 Ristimäki Aino HS 48.12 0.21.21 26.48 25.34
14 Katajamäki Henna-Riina KauWi 49.41 0.22.50 25.40 24.31
15 Hästö Louisa Femman 53.30 0.26.39 23.32 22.31
16 Lammi Tara KauWi 1.02.01 0.35.10 19.88 19.02

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Linnea Kronan 30.09 0.00.00 55.39 54.62
2 Snickars Fia Solf 32.39 0.02.30 50.64 49.93
3 Joensuu Ida Brahe 34.32 0.04.23 47.39 46.73
4 Keskinen Nella VaaSu 35.43 0.05.34 45.35 44.72
5 Halonen Linnéa NOK 35.44 0.05.35 44.86 44.24
6 Torrkulla Matilda Femman 37.06 0.06.57 42.76 42.17
7 Hakala Jonna Femman 38.19 0.08.10 40.97 40.40
8 Viianen Jenna LaihLu 39.46 0.09.37 39.05 38.51
9 Syrjälä Annamari LaihLu 40.08 0.09.59 38.28 37.75
10 Biskop Greta KoS 40.34 0.10.25 37.46 36.94
11 Kamila Minerva SuJu 42.31 0.12.22 35.35 34.86
12 Laasanen Maija LaihLu 46.19 0.16.10 32.09 31.64
13 Päkkilä Suvi HaHe 55.37 0.25.28 26.42 26.06
14 Holmback Emma Malax 56.37 0.26.28 25.66 25.31
15 Höstman Ellinor Solf 58.34 0.28.25 24.52 24.18
16 Hästö Julia Femman 1.14.49 0.44.40 18.97 18.71

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanka Jenna LapVi 45.01 0.00.00 30.81 29.65
2 Rautasalo Iina KR 53.52 0.08.51 23.82 22.92
3 Rinta-Koski Aino VaaSu 1.18.56 0.33.55 14.94 14.38

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wennman Heini Pohjant 32.21 0.00.00 89.98 88.13
2 Nurmi Kirsi SWE 33.45 0.01.24 85.69 83.92
3 Peltomäki Elli RasKa 34.34 0.02.13 83.12 81.40
4 Quayle Anna OK Nolas 38.02 0.05.41 75.04 73.49
5 Tuomisto Satu VaaSu 38.11 0.05.50 74.25 72.72
6 Latva-Kiskola Piia RR 38.31 0.06.10 73.11 71.60
7 Portin Laura MSParma 40.14 0.07.53 69.52 68.09
8 Höstman Victoria Femman 40.15 0.07.54 69.02 67.60
9 Strandvall Amanda Minken 40.54 0.08.33 67.46 66.07
10 Mellberg Sonja VaaSu 42.47 0.10.26 64.05 62.73
11 Glasberg Annelie NOK 43.14 0.10.53 62.94 61.64
12 Rinkineva Elina RaJu 45.01 0.12.40 60.03 58.79
13 Hakala Essi MSParma 45.10 0.12.49 59.41 58.18
14 Hietamäki Elina RaJu 45.24 0.13.03 58.68 57.47
15 Ylipelkola Essi KortJV 45.51 0.13.30 57.69 56.50
16 Nurmi Ella VaaSu 45.52 0.13.31 57.26 56.08
17 Savinainen Kati RasKu 47.08 0.14.47 55.32 54.18
18 Laasanen Aino LaihLu 47.37 0.15.16 54.36 53.23
19 Palomäki Sanna RasKu 48.14 0.15.53 53.27 52.17
20 Hartvik Heli PR 49.22 0.17.01 51.66 50.59
21 Fränti Kati RasKu 49.41 0.17.20 50.95 49.90
22 Smeds Heidi NOK 53.56 0.21.35 46.58 45.62
23 Tanskanen Anni IisVi 53.58 0.21.37 46.20 45.25
Sandelin Caroline NOK HYL -
Norrgrann Saara PR EIL -
Myrskog Ellen Kronan EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Janna SuJu 45.23 0.00.00 31.53 31.53
2 Holkkola Carina VaaSu 50.00 0.04.37 27.18 27.18
3 Kurikkala Sirkku KaJu 51.22 0.05.59 25.07 25.07
Udell Tina Solf KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 35.54 0.00.00 63.33 59.74
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 39.17 0.03.23 56.79 53.57
3 Ali-Rekola Anne TVV 45.06 0.09.12 48.52 45.77
4 Hertsbacka Sara NOK 48.00 0.12.06 44.70 42.17
5 Kopra Anna SomEsa 49.12 0.13.18 42.75 40.32
6 Ristimäki Minna HS 51.11 0.15.17 40.26 37.97
7 Asmundela Maija KannUra 54.22 0.18.28 37.12 35.01
8 Paadar Anne VäVi 56.38 0.20.44 34.88 32.90
9 Hokkanen Anni Pohjant 1.08.15 0.32.21 28.32 26.71

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lautamo Riikka VaaSu 35.33 0.00.00 40.85 40.78
2 Paalanen Satu IPR 35.50 0.00.17 39.85 39.78
3 Liikola Marika PäijRa 37.10 0.01.37 37.77 37.71
4 Karppi Susanna LaihLu 38.29 0.02.56 35.85 35.79
5 Puro-Aho Veera VaaSu 40.40 0.05.07 33.33 33.27
6 Ojala Leena RasKu 41.52 0.06.19 31.80 31.74
7 Lervik Therese Solf 43.42 0.08.09 29.91 29.86
8 Bergström Pia Kristina 44.51 0.09.18 28.60 28.55
9 Kujanpää Maarit KuortKu 47.56 0.12.23 26.26 26.21
10 Rasimus Heli KoS 1.01.06 0.25.33 20.20 20.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 27.26 0.00.00 49.39 47.44
2 Svartsjö Åsa Botnia 29.47 0.02.21 44.52 42.76
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 35.39 0.08.13 36.38 34.94
4 Holmback Maria Malax 37.40 0.10.14 33.66 32.33
5 Iso-Koivisto Minna KauWi 38.03 0.10.37 32.56 31.27
6 Brink Maria PIF 39.19 0.11.53 30.77 29.56
7 Aho Johanna MSParma 39.55 0.12.29 29.58 28.41
8 Hautamäki Anne-Mari RasKe 41.58 0.14.32 27.45 26.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 26.43 0.00.00 51.39 48.55
2 Hölsö Jaana PR 27.55 0.01.12 48.61 45.93
3 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 28.48 0.02.05 46.57 44.00
4 Latvala Annukka RaJu 30.38 0.03.55 43.26 40.88
5 Suhonen Sirpa KuoSu 31.11 0.04.28 41.99 39.68
6 Koskela Sari RaJu 31.45 0.05.02 40.75 38.50
7 Erkkilä Marja RaJu 32.30 0.05.47 39.32 37.15
8 Annila Heli Koovee 36.02 0.09.19 35.02 33.09
9 Mylläri Britt-Marie NOK 36.28 0.09.45 34.17 32.29
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 37.15 0.10.32 33.03 31.21
11 Snickars Virpi Solf 40.01 0.13.18 30.35 28.68
12 Sund Maria NOK 42.10 0.15.27 28.43 26.86
13 Friman Rose-Maj Solf 44.35 0.17.52 26.53 25.07
14 Granlund Elisabeth Minken 46.14 0.19.31 25.24 23.85

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 25.41 0.00.00 49.72 49.83
2 Borg-Ehnlund Anita NOK 26.23 0.00.42 47.68 47.78
3 Nyholm Satu RaN 26.58 0.01.17 45.94 46.04
3 Kihlström Kirsi RastiE4 26.58 0.01.17 45.94 46.04
5 Lång Gun-Viol Raseborg 27.25 0.01.44 43.78 43.88
6 Kankaanpää Tarja KauWi 28.58 0.03.17 40.78 40.87
7 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 32.08 0.06.27 36.17 36.25
8 Mattila Airi KPV 32.55 0.07.14 34.72 34.80
9 Hautala Päivi RaJu 33.05 0.07.24 33.97 34.04
10 Sarkki Sirkka KeU 34.58 0.09.17 31.59 31.66
11 Rautasalo Anneli KR 36.26 0.10.45 29.79 29.86
Nurmi Maritta VaaSu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 33.26 0.00.00 41.47 40.72
2 Paloniemi Arja VäVi 40.39 0.07.13 32.83 32.24
3 Berger Gunhild Falken 43.13 0.09.47 29.67 29.14
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 47.08 0.13.42 26.10 25.64
5 Soinila Helena TeuRi 49.14 0.15.48 23.93 23.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 26.25 0.00.00 45.14 43.49
2 Björklund Gunilla Falken 27.40 0.01.15 42.02 40.48
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 28.53 0.02.28 39.22 37.78
4 Pått Saga Minken 36.59 0.10.34 29.82 28.73
5 Yliniemi Kaisa NiS 37.46 0.11.21 28.42 27.38
6 Nyberg Eva Minken 47.51 0.21.26 21.81 21.01
7 Nylund Marlene Falken 51.00 0.24.35 19.87 19.15

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 33.33 0.00.00 33.15 32.81
2 Wikblom Marianne Minken 35.09 0.01.36 30.69 30.38
3 Sandgren Ann-Mari NOK 40.19 0.06.46 25.93 25.67
4 Forsman Brita Falken 41.14 0.07.41 24.54 24.30
5 Thomen Kristina Brahe 46.38 0.13.05 20.99 20.78
6 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.06.11 0.32.38 14.28 14.14

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 37.48 0.00.00 19.06 19.17
2 Hjerpe Ann-Britt Falken 39.11 0.01.23 17.01 17.10
3 Lassila Gunvor Falken 54.42 0.16.54 11.19 11.26