FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkarinen Jesse PR 14.51 0.00.00 79.73 82.84
2 Takanen Lari VeVe 15.20 0.00.29 76.32 79.30
3 Kari Tuomas AngA 15.44 0.00.53 73.51 76.38
4 Kuva Lassi RaVa 15.54 0.01.03 71.88 74.69
5 Suominen Miika RR 16.16 0.01.25 69.42 72.14
6 Kalve Henri PR 16.39 0.01.48 67.00 69.62
7 Kulagin Artur HS 16.40 0.01.49 66.12 68.70
8 Koivisto Antton SKUusi 16.46 0.01.55 64.91 67.44
9 Laaksonen Arttu AngA 17.16 0.02.25 62.24 64.67
10 Mikander Christopher Trian 18.46 0.03.55 56.54 58.74
11 Liukkala Jaakko HauSi 19.10 0.04.19 54.64 56.78
12 Pakkanen Ville EsAk 20.10 0.05.19 51.26 53.26
13 Valkonen Henri IHR 21.06 0.06.15 48.34 50.23
Ylitalo Aki HauSi HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Näsi Matti RaJu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 18.09 0.00.00 47.66 76.91
2 Raute Kaj SuSi 19.28 0.01.19 41.10 66.33
3 Töyrylä Mikko KyS 20.53 0.02.44 35.21 56.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 19.35 0.00.00 51.04 49.57
2 Korhonen Tomi HyRa 20.00 0.00.25 48.11 46.71
3 Pulli Veli-Matti RaVa 20.18 0.00.43 45.55 44.23
4 Hämäläinen Petri Pihkan 23.30 0.03.55 37.75 36.66
5 Hyvärinen Pietari EsSu 25.20 0.05.45 33.54 32.57

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 16.54 0.00.00 64.25 65.86
2 Virtanen Antti HlS 17.25 0.00.31 60.78 62.31
3 Pulli Antero RR 18.14 0.01.20 56.57 57.99
4 Kaario Kimmo S-JKL 20.56 0.04.02 47.98 49.18
5 Laaksonen Petri AngA 20.57 0.04.03 46.65 47.81
6 Illaru Tõnu PePo 22.42 0.05.48 41.85 42.90
Ikäheimonen Jari Lynx HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 18.18 0.00.00 59.42 65.53
2 Hakulinen Pekka EsSu 19.38 0.01.20 54.75 60.37
3 Mättölä Ali EsSu 20.04 0.01.46 52.94 58.38
4 Ray Tomas OK77 20.10 0.01.52 52.05 57.40
5 Hietanen Ari KuUS 21.06 0.02.48 49.16 54.21
6 Kulmala Mika RR 21.19 0.03.01 48.07 53.01
7 Kauria Juha ORa 22.12 0.03.54 45.59 50.27
8 Matilainen Kari HS 22.43 0.04.25 44.00 48.52
9 Hällström af Anders OK77 24.57 0.06.39 39.56 43.62
10 Söderström Martin HS 25.52 0.07.34 37.67 41.54
11 Ojanen Juha HyRa 26.55 0.08.37 35.74 39.41
12 Petäjistö Petri RaVi 30.09 0.11.51 31.49 34.72
Pellinen Antti JoKu HYL -
Kanerva Unto Jyry HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 19.24 0.00.00 55.94 58.55
2 Kukkola Pauli SiiRa 19.59 0.00.35 53.56 56.06
3 Routsi Jyrki Hiisi 20.42 0.01.18 50.99 53.38
4 Molnar Geza RaVa 21.30 0.02.06 48.41 50.67
5 Vuorinen Hannu KyS 21.34 0.02.10 47.57 49.79
6 Uusikartano Simo TuMe 22.06 0.02.42 45.75 47.89
7 Fogelholm Mikael KeU 23.27 0.04.03 42.49 44.47
8 Järvinen Jari HlT 23.43 0.04.19 41.39 43.32
9 Ritakallio Timo Lynx 24.08 0.04.44 40.06 41.93
10 Hakulinen Jukka VeVe 25.41 0.06.17 37.07 38.80
11 Liukkonen Jari IHR 26.00 0.06.36 36.05 37.73
12 Liukkonen Juha HiKi 27.25 0.08.01 33.64 35.21
Kaasalainen Matti HS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Jarmo VeVe 18.42 0.00.00 46.55 45.95
2 Laaksonen Lasse SuSi 18.47 0.00.05 45.18 44.60
3 Forsström Ove Raseborg 20.54 0.02.12 39.56 39.06
4 Svärd Rune Trian 21.21 0.02.39 37.71 37.23
5 Ojapalo Ilkka RR 21.23 0.02.41 36.63 36.17
6 Hakola Martti RiSu 25.34 0.06.52 29.79 29.41
7 Viitasalo Harri RiSu 25.55 0.07.13 28.55 28.18

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 16.11 0.00.00 50.88 55.72
2 Railimo Matti SOC 17.50 0.01.39 45.84 50.21
3 Lehtinen Teuvo RaVa 17.54 0.01.43 45.34 49.66
4 Ovaska Ari EE 18.20 0.02.09 43.95 48.14
5 Sane Kari HS 19.15 0.03.04 41.55 45.51
6 Liukkala Pekka HauSi 19.39 0.03.28 40.41 44.25
6 Alexandersson Yngve NOK 19.39 0.03.28 40.41 44.25
8 Pusa Raimo OrPo 20.19 0.04.08 38.50 42.17
9 Leino Tapio HS 20.51 0.04.40 37.23 40.78
10 Saksman Kai EST 21.13 0.05.02 36.31 39.77
11 Väätäinen Seppo EsSu 21.17 0.05.06 35.92 39.35
12 Turku Vesa HS 22.06 0.05.55 34.33 37.60
13 Tolvanen Harri Pihkan 22.34 0.06.23 33.36 36.54
14 Tarvainen Juhani PiTa 23.29 0.07.18 31.81 34.84
15 Terävä Seppo XYZ 24.23 0.08.12 30.39 33.29
16 Parviainen Martti XYZ 25.27 0.09.16 28.89 31.64
17 Hotti Reino HS 25.33 0.09.22 28.54 31.26
18 Hahtola Aulis RasKu 26.26 0.10.15 27.37 29.97
19 Paikkala Jarmo Jyry 28.43 0.12.32 24.99 27.37
20 Nykänen Pentti Jyry 29.11 0.13.00 24.39 26.71
21 Harju Hannu EsSu 33.24 0.17.13 21.13 23.14
Ojala Antti TurSa HYL -
Ryynänen Jorma Pihkan EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 17.20 0.00.00 41.78 44.82
2 Kivistö Erkki Pihkan 19.27 0.02.07 36.76 39.44
3 Lehtonen Matti PiVe 20.26 0.03.06 34.55 37.07
4 Orpana Risto SOC 20.43 0.03.23 33.64 36.10
5 Karvonen Raimo SuSi 20.44 0.03.24 33.18 35.60
6 Koivula Keijo HyRa 21.43 0.04.23 31.26 33.54
7 Jylhä Keijo JRV 22.49 0.05.29 29.36 31.50
8 Rajamäki Jussi HS 23.54 0.06.34 27.65 29.66
9 Hartikainen Pertti S. RiSu 24.21 0.07.01 26.76 28.72
10 Luoma Simo Pihkan 24.32 0.07.12 26.20 28.10
11 Laine Eero RaVi 24.58 0.07.38 25.38 27.23
12 Nenonen Mauri EsSu 26.24 0.09.04 23.66 25.38
13 Laakso Raimo HaHa 28.03 0.10.43 21.94 23.54
Rapakko Timo SuSi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 20.06 0.00.00 36.59 33.18
2 Aronen Osmo RasKa 20.16 0.00.10 35.68 32.35
3 Lainema Matti MSParma 20.58 0.00.52 33.91 30.74
4 Luukko Jukka LS-37 21.38 0.01.32 32.30 29.28
5 Kuokkanen Kari Pihkan 22.54 0.02.48 29.97 27.18
6 Hämäläinen Reijo Pihkan 23.42 0.03.36 28.45 25.79
7 Kvick Aimo IHR 24.13 0.04.07 27.33 24.78
8 Lepistö Heikki HS 29.02 0.08.56 22.38 20.29
9 Kuusisto Kalevi HlT 30.45 0.10.39 20.73 18.79
Suonpää Pentti EsAk HYL -
Kleemola Pauli PertPe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 30.49 0.00.00
2 Pyökäri Antero RaPi 33.03 0.02.14
Brax Asko TP HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jern Tobias OK77 17.33 0.00.00 69.23 67.65
2 Ray Jonathan OK77 17.34 0.00.01 63.98 62.52
3 Hällström af Fabian OK77 17.37 0.00.04 58.62 57.29

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leiniö Juho HS 20.18 0.00.00
2 Pellinen Veeti JoKu 20.42 0.00.24

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 13.20 0.00.00
2 Koivisto Mikael SKUusi 14.23 0.01.03
3 Himilä Atte RR 17.47 0.04.27
4 Säyriö Jyri KS 18.27 0.05.07
5 Ekwik Niclas Lynx 18.30 0.05.10
6 Hietala Joni EsSu 18.54 0.05.34

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Niko EsSu 13.21 0.00.00
2 Hyvärinen Luukas EsSu 20.23 0.07.02

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 12.06 0.00.00
2 Vuorela Samu EsAk 16.37 0.04.31
3 Husu Aleksi HiKi 37.14 0.25.08

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Kirsi SWE 13.39 0.00.00 92.75 92.49
2 Otsamo Pihla HS 14.25 0.00.46 87.12 86.88
3 Karvonen Sara Lynx 14.53 0.01.14 83.72 83.48
4 Mänkärlä Aino Lynx 15.12 0.01.33 81.32 81.09
5 Westerlund Ina OK77 15.16 0.01.37 80.31 80.08
6 Mattila Milla HS 15.24 0.01.45 78.96 78.74
7 Latva-Kiskola Piia RR 15.27 0.01.48 78.06 77.84
8 Ylikylä Suvi RasKa 15.28 0.01.49 77.33 77.11
9 Silvennoinen Emma PR 15.42 0.02.03 75.54 75.33
10 Seppänen Mari Trian 15.55 0.02.16 73.89 73.68
11 Donner Isabel OK77 15.59 0.02.20 72.95 72.75
12 Ylikylä Sanna RasKa 16.30 0.02.51 70.06 69.87
13 Kiuru Veera RaKaS 17.03 0.03.24 67.22 67.03
14 Hietanen Pinja KS 17.04 0.03.25 66.57 66.38
15 Pusa Sanna KeuKi 17.05 0.03.26 65.92 65.73
16 Pakkanen Raita VeVe 17.52 0.04.13 62.47 62.29
17 Matilainen Annika HS 18.18 0.04.39 60.44 60.27
18 Oksanen Emmi SiiRa 19.16 0.05.37 56.89 56.73
19 Rauhala Elina EsAk 23.58 0.10.19 45.32 45.19
Raitanen Hanna RR HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 18.48 0.00.00 65.64 61.09
2 Hartonen Anne RR 19.07 0.00.19 62.14 57.82
3 Salo Katri HS 21.05 0.02.17 54.15 50.39
4 Castrén Jenni Jyry 21.31 0.02.43 50.90 47.37
5 Kuuri-Riutta Eeva KS 24.30 0.05.42 42.82 39.84

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huusari Heidi InkTe 18.11 0.00.00 54.20 54.45
2 Vuorela Hanna EsAk 18.31 0.00.20 51.63 51.86
3 Routsi Anastasia Jyry 18.51 0.00.40 49.14 49.37
4 Murto Heli RR 20.11 0.02.00 44.43 44.64
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 22.00 0.03.49 39.42 39.60
6 Laine Matilda RaVi 27.01 0.08.50 31.01 31.15
Kleemola Katri PertPe EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 18.36 0.00.00 57.18 58.42
2 Kärkkäinen Varpu ORa 20.30 0.01.54 50.58 51.68
3 Svedberg Inga-Lill Trian 22.09 0.03.33 45.61 46.60
4 Holm Riikka SiiRa 23.50 0.05.14 41.28 42.17
5 Oja Iina Pihkan 23.51 0.05.15 40.13 41.00
6 Kantanen Leena RaKaS 27.23 0.08.47 33.98 34.72
7 Koistinen Marjo EsSu 33.09 0.14.33 27.27 27.86

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietanen Pia KuUS 19.26 0.00.00 47.72 49.32
2 Kauria Pirjo ORa 19.52 0.00.26 44.93 46.43
3 Jern Tove OK77 20.19 0.00.53 42.22 43.63
4 Mäkelä Tiina RaTU 22.30 0.03.04 36.58 37.80
5 Järvinen Tuija HlT 24.27 0.05.01 32.24 33.32

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyman Marianne Trian 21.53 0.00.00 35.49 32.32
2 Ritakallio Maarit Lynx 22.40 0.00.47 32.55 29.64
3 Nurmi Maritta VaaSu 23.26 0.01.33 29.82 27.16
4 Kallio Arja RiSu 26.32 0.04.39 24.88 22.66

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 20.29 0.00.00 47.70 46.67
2 Forsström Rita Raseborg 21.02 0.00.33 45.29 44.32
3 Laukkanen Kirsti HlT 21.38 0.01.09 42.90 41.98
4 Piirto Kaisu JRV 21.47 0.01.18 41.49 40.60
5 Leskinen Tiina Lynx 23.35 0.03.06 37.28 36.48
6 Lehto Ulla KyS 24.25 0.03.56 35.01 34.26
7 Ojapalo Anneli RR 28.32 0.08.03 29.10 28.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 22.07 0.00.00 44.09 50.42
2 Alexandersson Gia PIF 23.21 0.01.14 40.87 46.74
3 Kajava Ritva HlS 23.37 0.01.30 39.52 45.20
4 Malmsten Beatrice Lynx 25.45 0.03.38 35.44 40.52
5 Luoma Helena Pihkan 27.07 0.05.00 32.88 37.60
6 Bergström Anneli EsSu 27.10 0.05.03 32.05 36.65
7 Karvonen Pirjo SuSi 27.44 0.05.37 30.64 35.04
8 Petäys Helvi Pihkan 29.20 0.07.13 28.26 32.32
Ryynänen Eliisa Pihkan EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tanska Eeva EsSu 21.15 0.00.00 44.46 38.85
2 Paatero Leena EsSu 22.25 0.01.10 40.56 35.44
3 Rajamäki Vuokko HS 24.03 0.02.48 36.34 31.75
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 24.18 0.03.03 34.51 30.15
5 Lindsten Ulla Jyry 29.59 0.08.44 26.78 23.40
Mikkonen Ritva EsSu EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Leena TP 27.08 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 21.01 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Himilä Julia RR 19.35 0.00.00 57.02 55.88
2 Donner Janina OK77 19.36 0.00.01 52.70 51.65
3 Pellinen Viivi JoKu 24.21 0.04.46 38.98 38.20

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Heta HlS 16.07 0.00.00 35.24 50.12
2 Koistinen Milla HyRa 16.21 0.00.14 32.14 45.70
3 Salomäki Eerika SKUusi 16.24 0.00.17 29.44 41.86

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitimo Maija JoKu 20.54 0.00.00
2 Virtanen Reeta HlS 21.32 0.00.38
Pätäri Emilia KyS EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Pilvi EsSu 26.07 0.00.00