FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kankaanpää -rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Mikko YKV 1.09.24 0.00.00 73.82 73.01
2 Detkov Sergei Hiisi 1.09.29 0.00.05 71.52 70.73
3 Vainiomäki Samuel PelPo 1.26.00 0.16.36 56.00 55.38
4 Virkki Janne KeuKi 1.36.06 0.26.42 48.51 47.98
5 Sychev Maxim Hiisi 1.36.30 0.27.06 46.72 46.20
6 Järvensivu Oula OrPo 1.37.28 0.28.04 44.68 44.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 1.16.11 0.00.00 65.19 63.43
2 Lehtonen Eero UlvUra 1.20.32 0.04.21 58.58 57.01
3 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.35.09 0.18.58 46.97 45.71
4 Collander Tomi RasKa 1.49.24 0.33.13 38.59 37.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiirikainen Samuli JRV 1.32.35 0.00.00
2 Jarva Jukka OrPo 1.36.58 0.04.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtimäki Harri RMH 1.05.42 0.00.00 52.37 48.07
2 Pietiläinen Juha RastiE4 1.07.27 0.01.45 48.46 44.48
3 Lassila Petri RasKa 1.30.45 0.25.03 34.12 31.32
Luoma Mikko UlvUra KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 49.52 0.00.00 52.95 51.38
2 Mänty Markku MaMa 58.29 0.08.37 44.02 42.72
3 Oksanen Jukka RasKa 1.03.54 0.14.02 39.26 38.09
4 Kujansuu Eero MSParma 1.04.33 0.14.41 37.84 36.72
5 Vehkala Seppo SiikSi 1.05.59 0.16.07 36.02 34.95
6 Kurikkaoja Kari JalJa 1.23.10 0.33.18 27.78 26.96
7 Kauhanen Ari OK77 1.25.35 0.35.43 26.22 25.45

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 51.01 0.00.00 47.37 46.84
2 Asikainen Timo Hiisi 1.01.55 0.10.54 37.08 36.67
3 Virnala Jukka JalJa 1.24.07 0.33.06 25.86 25.57
4 Peni Hannu KS 1.28.07 0.37.06 23.31 23.05

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskitalo Jukka PunKu 52.55 0.00.00 42.80 42.63
2 Nyystilä Jukka LaihLu 53.47 0.00.52 41.48 41.31
3 Lehtovirta Timo RasKa 57.13 0.04.18 38.40 38.24
4 Etu-Huitti Arto MSParma 1.00.28 0.07.33 35.77 35.63
5 Laine Esa TP 1.02.15 0.09.20 34.20 34.06
6 Laakso Antero PunKu 1.02.33 0.09.38 33.49 33.36
7 Reiman Juha Hiisi 1.05.10 0.12.15 31.63 31.50
8 Koskialho Jouko RaLu 1.11.15 0.18.20 28.45 28.33
9 Nurminen Hannu Hiisi 1.21.15 0.28.20 24.53 24.43
10 Hirvelä Reijo PunKu 1.22.46 0.29.51 23.67 23.57
Jakobsson Markus RasKa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainiomäki Kauko SuSe 54.21 0.00.00 40.56 39.75
2 Hintukainen Keijo TuS 58.09 0.03.48 37.10 36.36
3 Virtanen Jorma Hiisi 1.17.05 0.22.44 27.37 26.83
4 Alilonttinen Martti MSParma 1.17.53 0.23.32 26.49 25.96
5 Mäkipää Veikko SuSe 1.18.39 0.24.18 25.63 25.12
6 Lindstedt Tapio OrPo 1.19.50 0.25.29 24.66 24.16
7 Järvistö Pertti ValSu 1.26.21 0.32.00 22.25 21.80
8 Hakanen Kai ValSu 1.30.24 0.36.03 20.73 20.31

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 51.17 0.00.00 40.16 40.32
2 Tiitola Tero RasKa 54.21 0.03.04 37.08 37.23
3 Euren Pertti RasKa 54.34 0.03.17 36.12 36.27
4 Ansamaa Reino RaN 58.18 0.07.01 33.05 33.19
5 Rajamäki Matti KyRa 1.07.48 0.16.31 27.77 27.88
6 Kaasalainen Oiva SuSe 1.11.10 0.19.53 25.84 25.94
7 Grönroos Timo MSParma 1.24.08 0.32.51 21.33 21.42
8 Laine Erkki AngA 1.28.38 0.37.21 19.75 19.83

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Seppo RaLu 46.26 0.00.00 38.46 38.57
2 Jonkka Arvo RasKa 50.08 0.03.42 34.73 34.83
3 Nurmi Pekka RaLu 56.37 0.10.11 29.96 30.05
4 Valtonen Teuvo EuVe 58.38 0.12.12 28.17 28.25
5 Rintala Pentti Hiisi 1.01.22 0.14.56 26.19 26.26
6 Koski Matti J NOK 1.02.41 0.16.15 24.93 25.00
7 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.03.06 0.16.40 24.06 24.12

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 42.31 0.00.00 33.38 33.25
2 Joonas Risto MaMa 46.54 0.04.23 29.36 29.24
3 Collin Matti ValSu 47.50 0.05.19 27.89 27.78
4 Siivonen Jukka RasKa 57.45 0.15.14 22.37 22.28
5 Helariutta Eero RasKa 1.04.11 0.21.40 19.46 19.38
6 Hakala Rauno EE 1.22.11 0.39.40 14.68 14.62

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paunuvuori Toivo SuSe 1.03.07 0.00.00
2 Rantala Mauri RaN 1.14.50 0.11.43

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Naskali Lauri KyRa 1.09.50 0.00.00
2 Talvitie Miro RaN 1.33.41 0.23.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 26.31 0.00.00
2 Knuutila Tomi KanSu 36.32 0.10.01

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Lauri UlvUra 10.57 0.00.00
2 Ala-Jaskara Eero KyRa 12.31 0.01.34
3 Pihkoluoma Kalle KyRa 13.00 0.02.03
4 Niemelä Simi KyRa 16.24 0.05.27
5 Qvisén Aaron Femman 16.45 0.05.48
6 Airaksinen Emil VaHa 18.08 0.07.11
7 Qvisén Anton Femman 20.51 0.09.54

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakobsson Laura RasKa 1.28.18 0.00.00 58.30 54.44
2 Oksanen Maiju IkNV 1.30.04 0.01.46 55.44 51.77
3 Isokallio Pauliina L-LL 1.53.53 0.25.35 42.49 39.68
4 Kiuttu Marjut IinYr 2.00.35 0.32.17 38.85 36.28
Airaksinen Laura VaHa KES -
Juntunen Johanna IinYr KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannila Minna RasKa 1.47.14 0.00.00
Naskali Liisa KyRa HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Nina OrPo 1.31.14 0.00.00
Oripelto Saara Keihäs KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 1.01.19 0.00.00 45.05 40.31
2 Kontturi Liisa YKV 1.10.31 0.09.12 36.24 32.42
3 Oksanen Kristiina IkNV 1.20.03 0.18.44 29.33 26.24

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 42.35 0.00.00 54.84 55.27
2 Mäkelä Anja RiSu 54.41 0.12.06 40.57 40.89
3 Reiman Päivi Hiisi 58.17 0.15.42 36.06 36.34
4 Nummikoski Maarit UlvUra 1.09.54 0.27.19 28.40 28.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskialho Elisabeth RaLu 1.19.12 0.00.00
2 Nurminen Aila Hiisi 1.20.54 0.01.42
Ahonkivi Irma RasKa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Anja SuSe 56.58 0.00.00 41.41 41.17
2 Tarkiainen Sirpa SuSe 1.01.45 0.04.47 35.34 35.13
3 Laitinen Hellevi EsAk 1.09.16 0.12.18 28.95 28.78

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 55.18 0.00.00 42.17 41.46
2 Kaasalainen Tuula SuSe 1.15.29 0.20.11 28.58 28.09
3 Piiparinen Seija RasKa 1.20.24 0.25.06 24.66 24.24

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 1.04.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Silja OrPo 1.15.17 0.00.00 32.99 26.40
2 Tenho Sanni L-LL 1.54.17 0.39.00 20.10 16.09
3 Vehkala Eveliina SiikSi 2.00.37 0.45.20 17.50 14.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Henriikka LaihLu 47.28 0.00.00 49.66 45.86
2 Koivula Lotta UlvUra 49.47 0.02.19 45.93 42.42
3 Järventausta Ennimaria KyRa 52.35 0.05.07 42.14 38.92
4 Luoma Oona UlvUra 54.37 0.07.09 39.28 36.27
5 Isokallio Helmi L-LL 57.29 0.10.01 36.09 33.33
6 Vehkala Katariina SiikSi 1.16.20 0.28.52 26.25 24.24

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 34.08 0.00.00
2 Luoma Elli UlvUra 34.36 0.00.28
3 Koskinen Adveliina KyRa 39.19 0.05.11
4 Vainiomäki Judit SuSe 52.31 0.18.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 24.05 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 25.24 0.01.19
3 Vehkala Anniina SiikSi 29.28 0.05.23
4 Niemelä Sania KyRa 29.58 0.05.53
5 Ankelo Kaisla UlvUra 31.53 0.07.48

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Jaskara Veera KyRa 20.50 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laino Siiri KanSu 11.02 0.00.00
2 Määttänen Stella RasKa 11.05 0.00.03
3 Raukola Venla KanSu 13.59 0.02.57
4 Vainiomäki Emilia SuSe 14.19 0.03.17
5 Pyhtilä Neea KyRa 14.26 0.03.24
6 Pyhtilä Vilma KyRa 17.47 0.06.45
7 Airaksinen Ada VaHa 21.37 0.10.35