FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 1.14.57 0.00.00 78.14 77.39
2 Niemi Vili RR 1.19.16 0.04.19 72.78 72.08
3 Vapa Marko S-2000 1.19.57 0.05.00 71.05 70.37
4 Liukkonen Oskari HiKi 1.20.14 0.05.17 69.71 69.04
5 Helander Iisak Pohjant 1.20.15 0.05.18 68.60 67.94
6 Schroderus Santeri Pohjant 1.24.39 0.09.42 64.00 63.38
7 Vainiomäki Samuel PelPo 1.27.00 0.12.03 61.26 60.67
8 Tuomaala Janne KoskRi 1.27.29 0.12.32 59.92 59.34
9 Vainiomäki Markus SuSe 1.32.24 0.17.27 55.78 55.24
10 Kauppinen Aki EsSu 1.46.16 0.31.19 47.67 47.21
11 Rapo Mikko RoLa 1.51.18 0.36.21 44.73 44.30

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 1.06.55 0.00.00 28.33 28.33
2 Tuominen Petri SalRe 1.13.30 0.06.35 23.86 23.86
3 Karmala Timo S-2000 2.00.31 0.53.36 13.37 13.37

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Ari-Matti KaSu 1.03.35 0.00.00 51.13 49.58
2 Pajula Harri LapVi 1.05.28 0.01.53 48.73 47.25
3 Kankkunen Riku KuoSu 1.13.18 0.09.43 42.69 41.40
4 Niinimäki Tuukka Pohjant 1.29.40 0.26.05 34.22 33.18
5 Korhonen Tomi HyRa 1.37.38 0.34.03 30.80 29.87
6 Ronkainen Markus KoskRi 1.37.50 0.34.15 30.12 29.20
7 Kärkkäinen Kimmo HS 1.42.13 0.38.38 28.23 27.37
Konstenius Jani AlatPi KES -
Pajula Harri KangSK KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Veli-Matti MSParma 59.51 0.00.00 47.90 46.59
2 Maaninka Mika OSVA 1.07.17 0.07.26 42.07 40.93
3 Hiltula Hannu PudU 1.07.42 0.07.51 41.28 40.16
4 Mönttinen Sami RastiE4 1.08.46 0.08.55 40.12 39.03
5 Luspa Mats IFK Kiru 1.10.11 0.10.20 38.80 37.74
6 Liljeström Kimmo HS 1.13.49 0.13.58 36.41 35.41
7 Pietiläinen Ilpo Pohjant 1.14.53 0.15.02 35.41 34.44
8 Maasilta Tommi RaVa 1.17.44 0.17.53 33.65 32.73
9 Maijala Veikko OH 1.17.51 0.18.00 33.14 32.24
10 Rantamäki Reko HS 1.25.13 0.25.22 29.85 29.04
11 Lång Pekka KuoSu 1.25.49 0.25.58 29.23 28.43
12 Kela Marko OulRe 1.25.54 0.26.03 28.78 28.00
13 Hannila Petri LänRa 1.53.39 0.53.48 21.44 20.86

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Keijo YlikNM 43.24 0.00.00 62.71 61.26
2 Parttimaa Timo AngA 45.00 0.01.36 59.78 58.40
3 Noponen Pekka S-JKL 47.33 0.04.09 55.91 54.62
4 Reiman Jarmo AngA 49.06 0.05.42 53.51 52.27
5 Mourujärvi Petri OH 49.25 0.06.01 52.53 51.32
6 Veijola Seppo IinYr 50.58 0.07.34 50.32 49.16
7 Lauri Hannu OH 51.49 0.08.25 48.88 47.76
8 Kokkonen Anssi KR 52.39 0.09.15 47.51 46.42
9 Hakulinen Pekka EsSu 53.49 0.10.25 45.90 44.84
10 Lahtinen Jari IHR 1.06.49 0.23.25 36.50 35.66
11 Alahäivälä Tapani PudU 1.09.28 0.26.04 34.66 33.86
12 Härkönen Antti PudU 1.12.06 0.28.42 32.95 32.19
13 Määttä Jari OH 1.16.09 0.32.45 30.79 30.08
14 Kenttä Santeri OK77 1.33.29 0.50.05 24.74 24.17

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarmo HS 52.21 0.00.00 49.79 49.28
2 Räisänen Kari KiimU 54.48 0.02.27 46.85 46.37
3 Haapasalmi Eero OH 54.57 0.02.36 46.01 45.54
4 Oikarinen Jarmo TP 56.33 0.04.12 44.02 43.57
5 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.00.03 0.07.42 40.80 40.39
6 Koivuniemi Jukka RasKa 1.00.57 0.08.36 39.56 39.16
7 Tilvis Pauli SalRe 1.01.00 0.08.39 38.89 38.49
8 Niemelä Urpo Pohjant 1.03.54 0.11.33 36.51 36.14
9 Martikainen Ari KeuKi 1.06.42 0.14.21 34.39 34.04
10 Uuttu Risto S-JKL 1.25.13 0.32.52 26.46 26.19
11 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.38.08 0.45.47 22.58 22.35

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 47.08 0.00.00 56.32 55.78
2 Malinen Jouko HS 53.35 0.06.27 48.97 48.50
3 Heikka Markku ONMKY 54.02 0.06.54 48.00 47.54
4 Lehto Jarmo VeVe 55.11 0.08.03 46.44 45.99
5 Udd Esko LänRa 56.17 0.09.09 44.99 44.56
6 Valkonen Pekka Kalske 58.31 0.11.23 42.75 42.34
7 Kurkela Reino OH 1.01.35 0.14.27 40.12 39.74
8 Kotila Harri YlikNM 1.04.16 0.17.08 37.97 37.61
9 Niinimäki Hannu K. LaihLu 1.04.36 0.17.28 37.30 36.94
10 Ruokamo Eero OuTa 1.06.16 0.19.08 35.90 35.56
11 Lehto Esa HS 1.07.45 0.20.37 34.66 34.33
12 Ahokoivu Hemmo Pohjant 1.18.22 0.31.14 29.58 29.29
13 Lähteenmäki Hannu HlT 1.20.01 0.32.53 28.58 28.31
14 Argillander Erkki VaKa 1.37.26 0.50.18 23.16 22.94

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Kari TuMe 50.11 0.00.00 41.38 41.10
2 Vainiomäki Kauko SuSe 1.01.02 0.10.51 33.60 33.37
3 Juujärvi Timo OH 1.01.16 0.11.05 33.04 32.83
4 Tuohimaa Esko ONMKY 1.04.00 0.13.49 31.23 31.02
5 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.11.45 0.21.34 27.49 27.31
6 Tilja Hannu LapVe 1.13.26 0.23.15 26.51 26.33
7 Määttä Taisto PeRa 1.14.56 0.24.45 25.63 25.46
8 Kangasaho Simo HiKi 1.22.37 0.32.26 22.93 22.78
9 Antikainen Raimo KuoSu 1.25.05 0.34.54 21.96 21.82
10 Puurunen Reijo OuTa 1.34.29 0.44.18 19.50 19.38
11 Toropainen Pauli ONMKY 1.37.07 0.46.56 18.71 18.58
12 Sirkka Sauli OH 3.14.20 2.24.09 9.22 9.15
Turpeinen Timo VaajTe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 50.27 0.00.00 38.09 38.07
2 Määttä Seppo KemijU 52.29 0.02.02 36.01 35.99
3 Laitinen Olli PeRa 56.58 0.06.31 32.61 32.59
4 Mäkinen Juhani SalRe 59.29 0.09.02 30.69 30.68
5 Määttä Jouko PuolRy 1.00.58 0.10.31 29.42 29.40
6 Åkerblom Måns GIF 1.02.57 0.12.30 27.98 27.97
7 Salminen Jorma VaKa 1.05.10 0.14.43 26.54 26.53
8 Sorri Seppo PihtTu 1.09.08 0.18.41 24.55 24.54
9 Luukkonen Taisto PudU 1.24.17 0.33.50 19.76 19.75
10 Mönttinen Erkki ViPa 1.26.17 0.35.50 18.93 18.92

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 43.53 0.00.00 29.65 29.16
2 Männikkö Kalle ONMKY 45.56 0.02.03 26.91 26.46
3 Nikula Reino OuTa 47.51 0.03.58 24.47 24.07
Pietiläinen Erkki PeRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 1.07.41 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 1.05.50 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervakangas Mikko EsSu 53.02 0.00.00 48.24 48.09
2 Liukka Pieti KR 53.12 0.00.10 45.68 45.54
3 Määttä Juho OH 57.26 0.04.24 40.09 39.97
4 Liukka Elias KR 1.02.38 0.09.36 34.72 34.61

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Petrelius Eetu OH 50.32 0.00.00 47.94 45.23
2 Maijala Matias LapVe 52.42 0.02.10 44.59 42.07
3 Hiltunen Juho ONMKY 52.44 0.02.12 43.18 40.75
4 Heikka Benjamin Pohjant 54.43 0.04.11 40.29 38.01
5 Maasilta Aapo RaVa 1.02.10 0.11.38 34.29 32.36
6 Reiman Antti AngA 1.03.04 0.12.32 32.65 30.81

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Konsta KaSu 26.46 0.00.00
2 Kenttä Nooa OK77 43.20 0.16.34
3 Säyriö Jyri KS 44.05 0.17.19
4 Salmela Matti S-2000 45.21 0.18.35
5 Niinimäki Niilo Pohjant 50.31 0.23.45
6 Muotka Miika OH 53.27 0.26.41

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gretschel Eino KaSu 24.01 0.00.00
2 Korhonen Eetu HyRa 24.23 0.00.22

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 20.53 0.00.00
2 Ruoti Eeli VeVe 30.48 0.09.55

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonne KR 15.39 0.00.00
2 Vihavainen Vilppu Lynx 18.35 0.02.56
3 Kemppainen Hermanni AngA 19.18 0.03.39
4 Niinimäki Olli Pohjant 19.38 0.03.59
5 Liljeström Matias HS 24.15 0.08.36
6 Maijala Arttu OH 26.34 0.10.55
7 Triipponen Vetja KuPe 31.03 0.15.24
Juva Juho AngA HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 11.22 0.00.00
2 Lång Elmeri KuoSu 11.33 0.00.11
3 Määttä Roope Pohjant 17.20 0.05.58
4 Murtovaara Tuukka KEV 17.46 0.06.24
5 Petrelius Erkka OH 18.20 0.06.58
6 Pitkänen Tuukka KEV 18.31 0.07.09
7 Mukkala Jonni KR 18.38 0.07.16
8 Kemppainen Pietari AngA 18.43 0.07.21
9 Ervasti Hannes KEV 20.35 0.09.13
10 Ruokamo Arttu PosPy 21.25 0.10.03
11 Muotka Konsta OH 21.39 0.10.17
12 Lauri Heikki OH 22.12 0.10.50
13 Kenttä Voima OK77 26.06 0.14.44
14 Kemppainen Artturi AngA 26.23 0.15.01
15 Toivanen Konsta PosPy 27.37 0.16.15
16 Korhonen Veikko KaSu 29.24 0.18.02
17 Lehtinen Viljami AngA 32.19 0.20.57
18 Kärkkäinen Miika HS 33.41 0.22.19

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 59.32 0.00.00 83.06 81.62
2 Haajanen Sofia Pohjant 59.43 0.00.11 81.43 80.02
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.06.51 0.07.19 71.51 70.27
4 Rajamäki Netta KangSK 1.09.36 0.10.04 67.50 66.33
5 Näsi Juliaana Pohjant 1.11.57 0.12.25 64.15 63.03
6 Asikainen Satu KaJu 1.13.17 0.13.45 61.86 60.78
7 Schutskoff Mari KangSK 1.16.10 0.16.38 58.43 57.42
8 Nifakina Julia TaivKu 1.17.30 0.17.58 56.36 55.39
9 Kaartinen Selja AngA 1.19.57 0.20.25 53.61 52.68
10 Valkonen Oona Kalske 1.22.13 0.22.41 51.12 50.24

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Salla KyS 54.31 0.00.00 63.85 69.07
2 Laitinen Maria YlikNM 58.11 0.03.40 58.33 63.10
3 Korhonen Kati S-JKL 1.02.36 0.08.05 52.83 57.14
4 Korhonen Jaana KaSu 1.09.28 0.14.57 46.35 50.14
5 Ronkainen Ritva KoskRi 1.22.24 0.27.53 38.02 41.13
6 Salmela Pauliina S-2000 1.23.04 0.28.33 36.67 39.66
7 Tuominen Maarit SalRe 1.25.25 0.30.54 34.64 37.47

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 48.31 0.00.00 62.32 61.65
2 Louhisola Meri Lynx 56.36 0.08.05 52.69 52.12
3 Semenova Julia RUS 57.05 0.08.34 51.52 50.97
4 Heiskanen Reetta KuoSu 1.00.34 0.12.03 47.88 47.36
5 Tervakangas Sanna EsSu 1.00.44 0.12.13 47.07 46.56
6 Goman Annukka VePo 1.03.48 0.15.17 44.16 43.68
7 Niinimäki Riitta Pohjant 1.14.12 0.25.41 37.41 37.01
8 Lauri Laura OH 1.14.55 0.26.24 36.51 36.11
9 Lång Maija KuoSu 1.15.04 0.26.33 35.88 35.50
10 Maijala Mervi OH 1.21.04 0.32.33 32.72 32.37
11 Vainiomäki Marjut SuSe 1.28.47 0.40.16 29.41 29.09
Kela Merja OulRe KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 49.47 0.00.00 52.30 54.81
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 58.40 0.08.53 43.55 45.64
3 Rantamäki Karin HS 1.08.42 0.18.55 36.48 38.23
4 Tervo-Rantakokko Tiina HS 1.15.03 0.25.16 32.74 34.31
5 Törmikoski Tarja SaSu 1.16.40 0.26.53 31.41 32.92
6 Laaksoviita Katja SuomRa 1.17.11 0.27.24 30.57 32.04
7 Haataja Katri OH 1.17.51 0.28.04 29.68 31.11
8 Sillanpää Elina Pohjant 1.27.41 0.37.54 25.80 27.04
9 Pakkala Pigga S-JKL 1.42.33 0.52.46 21.58 22.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 50.11 0.00.00 44.98 42.29
2 Haapasalmi Tuija OH 55.57 0.05.46 39.79 37.41
3 Väärälä Marita OH 58.43 0.08.32 37.40 35.16
4 Tilvis Aija RasTiimi 1.03.44 0.13.33 33.97 31.94
5 Liukka Heli KR 1.04.18 0.14.07 33.19 31.20
6 Viitanen Kirsi OH 1.04.39 0.14.28 32.53 30.59
7 Franssila Hanna AngA 1.07.50 0.17.39 30.55 28.73
8 Kosamo Maire PudU 1.08.54 0.18.43 29.63 27.86
9 Reiman Anu AngA 1.12.25 0.22.14 27.77 26.11
10 Rajander Tuula KaSu 1.33.34 0.43.23 21.16 19.90
11 Rajamäki Marjo RasKa 1.39.17 0.49.06 19.64 18.46
12 Määttä Anna-Maija OH 1.40.22 0.50.11 19.12 17.97

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 54.45 0.00.00 54.21 52.59
2 Keränen Leila OuTa 1.08.44 0.13.59 41.56 40.32
3 Lahtinen Terttu IHR 1.13.51 0.19.06 37.18 36.06
Lepola Ritva LapVe KES -
Väänänen Mervi OuTa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Ulla KyS 48.39 0.00.00 30.12 29.36
2 Kangasaho Sirpa HiKi 52.41 0.04.02 25.73 25.08
3 Kuusela Vappu VaKa 54.22 0.05.43 22.91 22.33

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törrö Maria-Leena VaHa 51.52 0.00.00 29.50 28.29
2 Finnilä Katariina VetU 54.03 0.02.11 27.25 26.13
3 Juujärvi Marketta OH 57.46 0.05.54 24.50 23.50
4 Kela Mirja OulRe 1.00.33 0.08.41 22.43 21.51
5 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.30.30 0.38.38 14.37 13.78

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holck Leena YllRa 37.03 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Johanna IinYr 1.05.50 0.00.00 53.54 50.65
2 Räsänen Johanna KuoSu 1.07.46 0.01.56 49.41 46.74
3 Backman Saana IinYr 1.07.51 0.02.01 46.75 44.23
4 Ruoti Roosa VeVe 1.12.22 0.06.32 41.40 39.16

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Miina VeVe 1.13.35 0.00.00
2 Kemppainen Maria AngA 1.40.13 0.26.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Goman Anna VePo 54.26 0.00.00 51.18 51.09
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 59.08 0.04.42 45.70 45.62
3 Laaksoviita Veera SuomRa 1.00.47 0.06.21 43.09 43.01
4 Ojala Lumimaaria OH 1.05.41 0.11.15 38.60 38.53
5 Liukka Venla KR 1.13.50 0.19.24 33.21 33.15
6 Kemppainen Ronja AngA 1.28.07 0.33.41 26.88 26.83

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 21.16 0.00.00
2 Lauri Silja OH 28.38 0.07.22
3 Goman Maija VePo 29.26 0.08.10
4 Triipponen Vanni KuPe 36.56 0.15.40
5 Vainiomäki Judit SuSe 1.00.14 0.38.58

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Petrelius Enni OH 19.10 0.00.00
2 Rantakokko Merianna HS 21.17 0.02.07
3 Lauri Elina OH 24.30 0.05.20
4 Ojala Metsämaria OH 25.01 0.05.51
5 Kemppainen Laura AngA 26.57 0.07.47
6 Virtanen Aino AngA 35.26 0.16.16
7 Kallio Julia SaKa 36.37 0.17.27
8 Parkkinen Laura YlikNM 47.23 0.28.13
9 Mukkala Jonna KR 51.46 0.32.36
10 Semenova Olesya RUS 1.04.44 0.45.34

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juulia AngA 20.36 0.00.00
2 Salmela Anni S-2000 22.07 0.01.31
3 Kenttä Lumi OK77 24.55 0.04.19
4 Ruokamo Noora PosPy 37.33 0.16.57

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Siiri S-2000 16.44 0.00.00
2 Pitkänen Anni KEV 19.18 0.02.34
3 Goman Matleena VePo 21.15 0.04.31
4 Kankkunen Outi KuoSu 21.42 0.04.58
5 Vaara Iina LapVe 22.55 0.06.11
6 Parkkinen Anna YlikNM 23.53 0.07.09
7 Kärkkäinen Eeva HS 26.34 0.09.50

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Miina AngA 12.51 0.00.00
2 Lång Emma KuoSu 13.56 0.01.05
3 Lehtinen Martta AngA 15.50 0.02.59
4 Kenttä Sora OK77 17.15 0.04.24
5 Alahäivälä Silja PudU 17.37 0.04.46
6 Länsitie Pinja OSVA 17.48 0.04.57
7 Vainiomäki Emilia SuSe 19.15 0.06.24
8 Niinimäki Nelli Pohjant 19.24 0.06.33
9 Koskela Katri AngA 21.16 0.08.25
10 Maijala Annika OH 21.33 0.08.42
11 Pitkänen Reeta KEV 23.20 0.10.29
12 Pitkänen Tilta KEV 24.03 0.11.12
13 Ojala Rosmariini OH 25.02 0.12.11
14 Vihavainen Vilja Lynx 25.45 0.12.54
15 Moilanen Neea PudU 27.23 0.14.32
16 Vaara Ella LapVe 27.43 0.14.52
17 Hanhela Helka MSParma 29.56 0.17.05