FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 55.31 0.00.00 82.55 81.89
2 Liukkonen Oskari HiKi 1.04.06 0.08.35 70.78 70.21
3 Helander Iisak Pohjant 1.04.13 0.08.42 69.94 69.38
4 Vainiomäki Samuel PelPo 1.08.03 0.12.32 65.33 64.80
5 Korppi Miika HlS 1.10.35 0.15.04 62.33 61.83
6 Kauppinen Aki EsSu 1.11.29 0.15.58 60.91 60.42
7 Vapa Marko S-2000 1.12.17 0.16.46 59.60 59.12
8 Kalapudas Antti AlatPi 1.16.24 0.20.53 55.79 55.34
9 Vainiomäki Markus SuSe 1.18.14 0.22.43 53.90 53.46
10 Kuopus Sauli PudU 1.19.14 0.23.43 52.64 52.21
11 Kariniemi Raimo KuoSu 1.30.13 0.34.42 45.72 45.35
12 Pessa Markus AlatPi 1.30.59 0.35.28 44.83 44.47
13 Hietala Esa TaivKu 1.43.58 0.48.27 38.79 38.48
14 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.56.09 1.00.38 34.33 34.05
15 Nikumaa Juhani OH 2.02.19 1.06.48 32.22 31.96
Runtti Janne KiimU KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 1.01.28 0.00.00 28.63 28.63
2 Hänninen Janne SaKa 1.08.52 0.07.24 23.63 23.63
3 Karmala Timo S-2000 1.36.49 0.35.21 15.45 15.45

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Harri LapVi 58.47 0.00.00 55.35 53.50
2 Korhonen Ari-Matti KaSu 59.04 0.00.17 53.70 51.91
3 Korhonen Tomi HyRa 1.17.15 0.18.28 40.01 38.68
4 Kankkunen Riku KuoSu 1.25.06 0.26.19 35.36 34.19
5 Kärkkäinen Kimmo HS 1.31.35 0.32.48 31.97 30.91
6 Ronkainen Markus KoskRi 1.36.31 0.37.44 29.49 28.51
7 Pajula Harri KangSK 1.39.10 0.40.23 27.89 26.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Veli-Matti MSParma 57.51 0.00.00 53.82 50.10
2 Hiltula Hannu PudU 1.03.40 0.05.49 48.34 44.99
3 Jaatinen Marko MuurVi 1.04.47 0.06.56 46.95 43.70
4 Maaninka Mika OSVA 1.05.40 0.07.49 45.77 42.60
5 Liljeström Kimmo HS 1.06.35 0.08.44 44.60 41.52
6 Hiiri Ari HauSi 1.14.26 0.16.35 39.42 36.69
7 Rantamäki Reko HS 1.14.51 0.17.00 38.72 36.04
8 Pietiläinen Ilpo Pohjant 1.18.04 0.20.13 36.66 34.12
9 Maijala Veikko OH 1.21.34 0.23.43 34.65 32.25
10 Hannila Petri LänRa 1.27.11 0.29.20 32.00 29.79
11 Mönttinen Sami RastiE4 1.28.09 0.30.18 31.25 29.08
12 Lång Pekka KuoSu 1.42.23 0.44.32 26.55 24.71
13 Maasilta Tommi RaVa 2.08.37 1.10.46 20.86 19.41
Mahlamäki Tomi EsSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 43.42 0.00.00 63.00 62.30
2 Parkkinen Keijo YlikNM 47.14 0.03.32 57.61 56.98
3 Reiman Jarmo AngA 48.11 0.04.29 55.82 55.20
4 Lauri Hannu OH 49.14 0.05.32 53.98 53.39
5 Kokkonen Anssi KR 50.56 0.07.14 51.56 50.99
6 Suominen Jukka LaJy 52.37 0.08.55 49.30 48.76
7 Parttimaa Timo AngA 53.53 0.10.11 47.56 47.03
8 Itkonen Raimo S-JKL 54.20 0.10.38 46.58 46.06
9 Hakulinen Pekka EsSu 59.24 0.15.42 42.07 41.60
10 Lahtinen Jari IHR 1.00.22 0.16.40 40.87 40.42
11 Mourujärvi Petri OH 1.06.31 0.22.49 36.61 36.21
12 Alahäivälä Tapani PudU 1.13.38 0.29.56 32.64 32.28
13 Kenttä Santeri OK77 1.37.25 0.53.43 24.35 24.08
Määttä Jari OH KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Eero OH 42.39 0.00.00 53.33 52.75
2 Heiskanen Hannu SonPa 42.50 0.00.11 52.49 51.92
3 Räisänen Kari KiimU 45.53 0.03.14 48.43 47.90
4 Martikainen Ari KeuKi 48.35 0.05.56 45.20 44.70
5 Oikarinen Jarmo TP 49.22 0.06.43 43.95 43.47
6 Frilander Heikki Trian 49.47 0.07.08 43.05 42.58
7 Tilvis Pauli SalRe 50.58 0.08.19 41.54 41.08
8 Heikkinen Jarmo HS 51.25 0.08.46 40.66 40.22
9 Koivuniemi Jukka RasKa 59.23 0.16.44 34.77 34.39
10 Kaikkonen Taisto OH 1.03.00 0.20.21 32.35 32.00
11 Uuttu Risto S-JKL 1.06.34 0.23.55 30.23 29.90
12 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.07.35 0.24.56 29.38 29.06
13 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.26.51 0.44.12 22.56 22.32
14 Liukkonen Jari IHR 1.34.25 0.51.46 20.48 20.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 41.20 0.00.00 54.73 54.39
2 Malinen Jouko HS 43.52 0.02.32 51.12 50.80
3 Kurkela Reino OH 44.30 0.03.10 49.94 49.63
4 Lehto Esa HS 44.49 0.03.29 49.14 48.83
5 Niemi Arto RR 45.52 0.04.32 47.58 47.28
6 Lehto Jarmo VeVe 46.30 0.05.10 46.50 46.21
7 Högnäs Tore Brahe 51.40 0.10.20 41.47 41.21
8 Pietilä Heikki S-2000 53.48 0.12.28 39.45 39.20
9 Ruokamo Eero OuTa 54.39 0.13.19 38.47 38.23
10 Niinimäki Hannu K. LaihLu 55.16 0.13.56 37.68 37.45
11 Nurminen Jouko TP 58.08 0.16.48 35.48 35.26
12 Malinen Pentti KaSu 1.00.38 0.19.18 33.69 33.48
13 Lähteenmäki Hannu HlT 1.01.20 0.20.00 32.98 32.77
14 Udd Esko LänRa 1.06.09 0.24.49 30.28 30.09
15 Ahokoivu Hemmo Pohjant 1.21.01 0.39.41 24.47 24.32
16 Argillander Erkki VaKa 1.28.20 0.47.00 22.22 22.08
17 Lehtoruusu Aarno LaJy 1.42.03 1.00.43 19.04 18.92
Korppi Heikki OH KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Tatu SaKa 39.39 0.00.00 44.13 43.17
2 Juujärvi Timo OH 43.53 0.04.14 39.50 38.64
3 Haataja Kari TuMe 45.43 0.06.04 37.56 36.74
4 Pääkkölä Kauko LapVe 46.50 0.07.11 36.31 35.52
5 Tuohimaa Esko ONMKY 48.09 0.08.30 34.98 34.22
6 Vainiomäki Kauko SuSe 50.53 0.11.14 32.78 32.06
7 Tilja Hannu LapVe 51.09 0.11.30 32.28 31.58
8 Puurunen Reijo OuTa 57.45 0.18.06 28.31 27.69
9 Juutinen Hannu Pohjant 59.31 0.19.52 27.19 26.60
10 Joensuu Heimo AlajA 1.01.40 0.22.01 25.98 25.42
11 Kangasaho Simo HiKi 1.02.57 0.23.18 25.19 24.64
12 Toppari Pekka PuolRy 1.06.14 0.26.35 23.69 23.18
13 Antikainen Raimo KuoSu 1.09.01 0.29.22 22.50 22.01
14 Köngäs Martti PuolRy 1.09.08 0.29.29 22.23 21.74
15 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.10.17 0.30.38 21.63 21.16
16 Toropainen Pauli ONMKY 1.13.19 0.33.40 20.51 20.06
17 Sirkka Sauli OH 1.59.18 1.19.39 12.47 12.20

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Seppo KemijU 42.59 0.00.00 37.51 37.52
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 45.31 0.02.32 35.01 35.02
3 Åkerblom Måns GIF 48.08 0.05.09 32.72 32.73
4 Salminen Jorma VaKa 49.38 0.06.39 31.36 31.37
5 Liljeström Åge HS 50.51 0.07.52 30.24 30.25
6 Määttä Jouko PuolRy 52.03 0.09.04 29.19 29.20
7 Mäkinen Juhani SalRe 53.48 0.10.49 27.89 27.90
8 Laitinen Olli PeRa 54.02 0.11.03 27.43 27.44
9 Luukkonen Taisto PudU 59.35 0.16.36 24.56 24.57
10 Kukkohovi Reino OSVA 1.01.54 0.18.55 23.34 23.35
11 Tapaninaho Kalevi ONMKY 1.04.06 0.21.07 22.25 22.26
12 Mönttinen Erkki ViPa 1.05.53 0.22.54 21.36 21.37
13 Sorri Seppo PihtTu 1.07.21 0.24.22 20.62 20.63
14 Ahlqvist Pekka TuMe 1.10.26 0.27.27 19.46 19.46

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 53.09 0.00.00 28.83 28.42
2 Pelkonen Toivo YlikNM 53.29 0.00.20 27.58 27.18
3 Männikkö Kalle ONMKY 57.23 0.04.14 24.70 24.35
4 Tolmunen Tauno SäynSa 59.12 0.06.03 22.97 22.65
Pietiläinen Erkki PeRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 42.35 0.00.00
2 Puustinen Valto IisVi 43.38 0.01.03

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 44.08 0.00.00
2 Jäppinen Kyösti Iisu 54.40 0.10.32

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Pieti KR 1.00.37 0.00.00 48.96 48.59
2 Määttä Juho OH 1.04.56 0.04.19 43.42 43.09
3 Liukka Elias KR 2.34.20 1.33.43 17.31 17.17
Nurmela Joose KoS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Matias LapVe 38.09 0.00.00 46.66 47.74
2 Hiltunen Juho ONMKY 40.18 0.02.09 42.52 43.50
3 Petrelius Eetu OH 45.13 0.07.04 36.42 37.26
4 Reiman Antti AngA 47.22 0.09.13 33.36 34.12
Maasilta Aapo RaVa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Konsta KaSu 26.15 0.00.00
2 Ikäläinen Erkki OH 28.07 0.01.52
3 Salmela Matti S-2000 31.36 0.05.21
4 Säyriö Jyri KS 31.55 0.05.40
5 Aikio Valtteri KEV 36.09 0.09.54
6 Kenttä Nooa OK77 38.07 0.11.52
7 Muotka Miika OH 42.11 0.15.56
8 Lassheikki Arttu LänRa 43.14 0.16.59

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gretschel Eino KaSu 23.22 0.00.00
2 Korhonen Eetu HyRa 25.53 0.02.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 15.26 0.00.00
2 Laatikainen Vertti PosPy 22.04 0.06.38
3 Ruoti Eeli VeVe 22.46 0.07.20

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juho AngA 20.39 0.00.00
2 Vihavainen Vilppu Lynx 20.51 0.00.12
3 Mukkala Jonne KR 21.16 0.00.37
4 Kemppainen Hermanni AngA 24.05 0.03.26
5 Niinimäki Olli Pohjant 24.34 0.03.55
6 Liljeström Matias HS 26.17 0.05.38
7 Maijala Arttu OH 28.21 0.07.42
8 Triipponen Vetja KuPe 34.22 0.13.43

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 13.22 0.00.00
2 Korpi Juuso LänRa 17.13 0.03.51
3 Kemppainen Artturi AngA 17.15 0.03.53
4 Määttä Roope Pohjant 20.59 0.07.37
5 Lauri Heikki OH 21.03 0.07.41
6 Murtovaara Tuukka KEV 21.11 0.07.49
7 Lång Elmeri KuoSu 21.15 0.07.53
8 Ruokamo Arttu PosPy 21.56 0.08.34
9 Muotka Konsta OH 21.59 0.08.37
10 Petrelius Erkka OH 23.47 0.10.25
11 Ervasti Hannes KEV 25.01 0.11.39
12 Kärkkäinen Miika HS 27.22 0.14.00
13 Pitkänen Tuukka KEV 29.55 0.16.33
14 Kenttä Voima OK77 30.17 0.16.55
15 Korhonen Veikko KaSu 30.38 0.17.16
16 Kemppainen Pietari AngA 33.44 0.20.22
17 Toivanen Konsta PosPy 36.03 0.22.41
18 Lehtinen Viljami AngA 36.22 0.23.00
19 Mukkala Jonni KR 41.49 0.28.27

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 59.41 0.00.00 83.05 81.46
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.05.11 0.05.30 75.00 73.57
3 Haajanen Sofia Pohjant 1.05.38 0.05.57 73.46 72.05
4 Rajamäki Netta KangSK 1.06.55 0.07.14 71.04 69.68
5 Schutskoff Mari KangSK 1.08.15 0.08.34 68.66 67.35
6 Asikainen Satu KaJu 1.12.05 0.12.24 64.07 62.85
7 Moilanen Anna KuoSu 1.15.57 0.16.16 59.92 58.77
8 Valkonen Oona Kalske 1.16.24 0.16.43 58.68 57.56
9 Näsi Juliaana Pohjant 1.20.32 0.20.51 54.83 53.78
10 Kaartinen Selja AngA 1.23.10 0.23.29 52.28 51.28
11 Nifakina Julia TaivKu 1.25.25 0.25.44 50.11 49.15
12 Näpänkangas Hanna KaSu 1.40.48 0.41.07 41.80 41.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Salla KyS 54.41 0.00.00 63.85 69.07
2 Laitinen Maria YlikNM 59.47 0.05.06 56.65 61.28
3 Korhonen Kati S-JKL 1.17.34 0.22.53 42.31 45.77
4 Ronkainen Ritva KoskRi 1.35.28 0.40.47 33.28 36.00
5 Korhonen Jaana KaSu 2.09.10 1.14.29 23.79 25.73
Salmela Pauliina S-2000 KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 41.21 0.00.00 62.30 62.39
2 Turtinen Satu YlikNM 44.23 0.03.02 57.37 57.45
3 Louhisola Meri Lynx 44.45 0.03.24 56.24 56.32
4 Niinimäki Riitta Pohjant 51.11 0.09.50 48.59 48.66
5 Semenova Julia RUS 52.32 0.11.11 46.77 46.84
6 Heiskanen Reetta KuoSu 52.44 0.11.23 46.03 46.10
7 Goman Annukka VePo 54.21 0.13.00 44.12 44.18
8 Mahlamäki Saara EsSu 59.21 0.18.00 39.90 39.95
9 Päivinen Sonja KaSu 59.26 0.18.05 39.34 39.40
10 Lauri Laura OH 1.04.13 0.22.52 35.95 36.00
Varis Teija HlS KES -
Vainiomäki Marjut SuSe KES -
Maijala Mervi OH KES -
Lång Maija KuoSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 37.34 0.00.00 55.10 55.19
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 43.32 0.05.58 46.84 46.92
3 Jaatinen Satu MuurVi 51.58 0.14.24 38.64 38.70
4 Laaksoviita Katja SuomRa 52.15 0.14.41 37.84 37.90
5 Tervo-Rantakokko Tiina HS 54.24 0.16.50 35.77 35.83
6 Haataja Katri OH 59.00 0.21.26 32.45 32.51
7 Lousio Sanna Trian 59.26 0.21.52 31.70 31.75
8 Rantamäki Karin HS 59.27 0.21.53 31.16 31.22
9 Pakkala Pigga S-JKL 1.00.09 0.22.35 30.29 30.34
10 Törmikoski Tarja SaSu 1.08.00 0.30.26 26.33 26.38
11 Sillanpää Elina Pohjant 1.24.04 0.46.30 20.93 20.97

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 40.45 0.00.00 49.06 46.85
2 Schoultz von Annika OK77 43.04 0.02.19 45.88 43.81
3 Haapasalmi Tuija OH 44.25 0.03.40 43.97 41.99
4 Franssila Hanna AngA 45.43 0.04.58 42.21 40.31
5 Liukka Heli KR 46.04 0.05.19 41.39 39.53
6 Vierikko Annamari HS 46.19 0.05.34 40.67 38.84
7 Väärälä Marita OH 46.39 0.05.54 39.88 38.09
8 Tilvis Aija RasTiimi 48.24 0.07.39 37.97 36.26
9 Oikkonen Mirka OH 54.56 0.14.11 33.03 31.54
10 Reiman Anu AngA 1.01.07 0.20.22 29.31 27.99
11 Kosamo Maire PudU 1.02.39 0.21.54 28.23 26.95
12 Rajamäki Marjo RasKa 1.13.20 0.32.35 23.80 22.73
13 Määttä Anna-Maija OH 1.23.43 0.42.58 20.57 19.65
14 Kaikkonen Maarit OH 1.48.15 1.07.30 15.70 14.99

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 46.09 0.00.00 55.12 53.94
2 Keränen Leila OuTa 54.59 0.08.50 44.53 43.58
3 Malinen Paula KaSu 57.08 0.10.59 41.19 40.30
Käkelä Maija PuolRy KES -
Lahtinen Terttu IHR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 58.31 0.00.00 29.07 28.34
2 Kangasaho Sirpa HiKi 59.07 0.00.36 26.61 25.95
3 Lehto Ulla KyS 59.30 0.00.59 24.30 23.69

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törrö Maria-Leena VaHa 1.00.45 0.00.00 32.06 30.94
2 Juujärvi Marketta OH 1.02.46 0.02.01 30.26 29.20
3 Finnilä Katariina VetU 1.10.34 0.09.49 26.22 25.30
4 Köngäs Kaarina PuolRy 1.12.32 0.11.47 24.84 23.97
5 Haase Tuula OH 1.15.24 0.14.39 23.25 22.44
6 Nurminen Eija TP 1.22.19 0.21.34 20.71 19.98
7 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.47.42 0.46.57 15.37 14.83

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holck Leena YllRa 36.05 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juva Jonna AngA 1.01.35 0.00.00 58.17 57.01
2 Ruoti Roosa VeVe 1.03.30 0.01.55 52.18 51.14
3 Räsänen Johanna KuoSu 1.21.00 0.19.25 37.59 36.84

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Miina VeVe 59.25 0.00.00
2 Kemppainen Maria AngA 1.47.03 0.47.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera SuomRa 43.08 0.00.00 48.54 48.46
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 43.36 0.00.28 46.58 46.50
3 Goman Anna VePo 44.18 0.01.10 44.43 44.35
4 Kemppainen Ronja AngA 48.39 0.05.31 39.17 39.10
5 Liukka Venla KR 1.00.39 0.17.31 30.38 30.33
6 Ojala Lumimaaria OH 1.09.18 0.26.10 25.68 25.64

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holopainen Oili S-2000 25.29 0.00.00
2 Lauri Silja OH 27.13 0.01.44
3 Portimojärvi Emma-Leena OH 27.15 0.01.46
4 Ojanaho Eeva-Liina OH 27.18 0.01.49
5 Goman Maija VePo 33.20 0.07.51
6 Korpi Anna LänRa 36.31 0.11.02
7 Gretschel Liisa KaSu 37.40 0.12.11
8 Triipponen Vanni KuPe 39.42 0.14.13
9 Vainiomäki Judit SuSe 1.02.57 0.37.28

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Petrelius Enni OH 24.23 0.00.00
2 Rantakokko Merianna HS 26.49 0.02.26
3 Ojala Metsämaria OH 27.40 0.03.17
4 Lauri Elina OH 28.22 0.03.59
5 Kemppainen Laura AngA 29.26 0.05.03
6 Virtanen Aino AngA 32.07 0.07.44
7 Parkkinen Laura YlikNM 39.39 0.15.16
8 Kallio Julia SaKa 40.44 0.16.21
9 Mukkala Jonna KR 42.09 0.17.46
10 Semenova Olesya RUS 57.27 0.33.04

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Anni S-2000 21.03 0.00.00
2 Ruokamo Noora PosPy 21.19 0.00.16
3 Kenttä Lumi OK77 21.50 0.00.47
4 Rajala Saara TarpSu 24.48 0.03.45
5 Juva Juulia AngA 26.36 0.05.33

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Siiri S-2000 20.55 0.00.00
2 Pitkänen Anni KEV 22.53 0.01.58
3 Kankkunen Outi KuoSu 24.38 0.03.43
4 Portimojärvi Venla OH 26.01 0.05.06
5 Vaara Iina LapVe 26.22 0.05.27
6 Kärkkäinen Eeva HS 26.49 0.05.54
7 Parkkinen Anna YlikNM 29.12 0.08.17
8 Goman Matleena VePo 29.20 0.08.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Miina AngA 17.47 0.00.00
2 Lång Emma KuoSu 18.54 0.01.07
3 Lehtinen Martta AngA 18.57 0.01.10
4 Vaara Ella LapVe 19.51 0.02.04
5 Länsitie Pinja OSVA 21.12 0.03.25
6 Kenttä Sora OK77 21.38 0.03.51
7 Vainiomäki Emilia SuSe 22.40 0.04.53
8 Pitkänen Reeta KEV 23.05 0.05.18
9 Vihavainen Vilja Lynx 24.58 0.07.11
10 Maijala Annika OH 25.57 0.08.10
11 Alahäivälä Silja PudU 26.41 0.08.54
12 Koskela Katri AngA 27.18 0.09.31
13 Ojala Rosmariini OH 28.27 0.10.40
14 Hanhela Helka MSParma 29.13 0.11.26
15 Sippola Selina KEV 31.54 0.14.07
16 Pitkänen Tilta KEV 33.45 0.15.58
17 Märsynaho Minja PuolRy 33.55 0.16.08