FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 36.18 0.00.00 85.11 84.80
2 Juopperi Sami-Petteri PelPo 37.41 0.01.23 81.31 81.01
3 Kauppinen Aki EsSu 38.20 0.02.02 79.26 78.97
4 Liukkonen Oskari HiKi 39.46 0.03.28 75.75 75.48
5 Korppi Miika HlS 40.53 0.04.35 73.05 72.79
6 Helander Iisak Pohjant 41.57 0.05.39 70.58 70.32
7 Vainiomäki Samuel PelPo 43.09 0.06.51 68.02 67.77
8 Vapa Marko S-2000 44.08 0.07.50 65.92 65.68
9 Kivelä Matti HiKi 46.21 0.10.03 62.21 61.99
10 Kuopus Sauli PudU 46.42 0.10.24 61.20 60.97
11 Runtti Janne KiimU 48.51 0.12.33 57.98 57.77
12 Vainiomäki Markus SuSe 49.45 0.13.27 56.41 56.20
13 Rissanen Roni-Ville SonPa 50.50 0.14.32 54.70 54.50
14 Kalapudas Antti AlatPi 54.24 0.18.06 50.64 50.46
15 Kariniemi Raimo KuoSu 55.57 0.19.39 48.78 48.60
16 Pessa Markus AlatPi 59.45 0.23.27 45.25 45.08
17 Mikkonen Ville KoskRi 1.05.07 0.28.49 41.12 40.97
18 Nikumaa Juhani OH 1.06.46 0.30.28 39.72 39.57
Rapo Mikko RoLa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 38.29 0.00.00 27.56 27.56
2 Hänninen Janne SaKa 40.05 0.01.36 24.48 24.48
3 Karmala Timo S-2000 1.35.29 0.57.00 9.44 9.44

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Harri LapVi 36.20 0.00.00 58.97 57.14
2 Kankkunen Riku KuoSu 41.44 0.05.24 50.48 48.92
3 Korhonen Ari-Matti KaSu 47.27 0.11.07 43.65 42.30
4 Pohjola Mikko Lynx 49.08 0.12.48 41.42 40.14
5 Korhonen Tomi HyRa 49.42 0.13.22 40.23 38.99
6 Kärkkäinen Kimmo HS 51.30 0.15.10 38.13 36.96
7 Jauhiainen Jani OrPo 56.42 0.20.22 34.01 32.96
8 Ronkainen Markus KoskRi 58.54 0.22.34 32.13 31.14
9 Pajula Harri KangSK 1.01.41 0.25.21 30.10 29.17
10 Lundberg Johan SWE 1.04.16 0.27.56 28.34 27.46

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maaninka Mika OSVA 38.09 0.00.00 55.48 52.47
2 Hiltula Hannu PudU 38.23 0.00.14 54.65 51.69
3 Koski Timo Koovee 39.46 0.01.37 52.28 49.45
4 Hanhela Veli-Matti MSParma 40.08 0.01.59 51.34 48.56
5 Mönttinen Sami RastiE4 40.30 0.02.21 50.41 47.68
6 Hiiri Ari HauSi 41.37 0.03.28 48.61 45.98
7 Holappa Hannu VePo 42.11 0.04.02 47.52 44.94
8 Ketola Mika Koovee 42.43 0.04.34 46.49 43.97
9 Liljeström Kimmo HS 42.59 0.04.50 45.76 43.28
10 Jaatinen Marko MuurVi 43.55 0.05.46 44.36 41.96
11 Maijala Veikko OH 45.03 0.06.54 42.83 40.51
12 Mahlamäki Tomi EsSu 45.36 0.07.27 41.91 39.64
13 Pietiläinen Ilpo Pohjant 47.03 0.08.54 40.22 38.04
14 Maasilta Tommi RaVa 48.09 0.10.00 38.91 36.80
15 Virtanen Kimmo AngA 49.26 0.11.17 37.53 35.49
16 Rantamäki Reko HS 50.53 0.12.44 36.09 34.13
17 Lång Pekka KuoSu 52.28 0.14.19 34.64 32.77
18 Hannila Petri LänRa 57.20 0.19.11 31.38 29.68

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Keijo YlikNM 29.03 0.00.00 63.28 62.58
2 Parttimaa Timo AngA 34.02 0.04.59 53.47 52.88
3 Reiman Jarmo AngA 34.51 0.05.48 51.69 51.12
4 Noponen Pekka S-JKL 36.09 0.07.06 49.33 48.78
5 Mourujärvi Petri OH 40.03 0.11.00 44.06 43.58
6 Itkonen Raimo S-JKL 40.14 0.11.11 43.41 42.93
7 Kokkonen Anssi KR 41.03 0.12.00 42.09 41.63
8 Suominen Jukka LaJy 41.28 0.12.25 41.23 40.77
9 Hakulinen Pekka EsSu 43.15 0.14.12 39.10 38.67
10 Alahäivälä Tapani PudU 47.20 0.18.17 35.34 34.95
11 Heikkilä Petri JäPa 50.10 0.21.07 32.98 32.61
12 Lauri Hannu OH 50.37 0.21.34 32.32 31.97
13 Karjalainen Jussi KangSK 53.25 0.24.22 30.28 29.95
14 Määttä Jari OH 1.01.28 0.32.25 26.02 25.73
15 Kenttä Santeri OK77 1.01.54 0.32.51 25.54 25.26
16 Lahtinen Jari IHR 1.19.48 0.50.45 19.58 19.36

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 28.13 0.00.00 54.55 53.96
2 Haapasalmi Eero OH 32.59 0.04.46 46.17 45.66
3 Räisänen Kari KiimU 34.07 0.05.54 44.15 43.67
4 Martikainen Ari KeuKi 34.51 0.06.38 42.75 42.28
5 Oikarinen Jarmo TP 35.03 0.06.50 42.03 41.58
6 Frilander Heikki Trian 38.01 0.09.48 38.32 37.90
7 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 38.38 0.10.25 37.28 36.87
8 Tilvis Pauli SalRe 38.48 0.10.35 36.70 36.30
9 Koivuniemi Jukka RasKa 39.17 0.11.04 35.82 35.43
10 Heikkinen Jarmo HS 40.53 0.12.40 34.02 33.65
11 Uuttu Risto S-JKL 43.49 0.15.36 31.37 31.02
12 Sorsa Juha-Antti LS-37 44.30 0.16.17 30.51 30.18
13 Kaikkonen Taisto OH 46.58 0.18.45 28.56 28.25
14 Ruotsalainen Keijo OYUS 59.13 0.31.00 22.37 22.13
15 Liukkonen Jari IHR 1.03.55 0.35.42 20.47 20.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 26.31 0.00.00 56.38 56.03
2 Malinen Jouko HS 26.53 0.00.22 55.15 54.81
3 Lehto Jarmo VeVe 29.49 0.03.18 49.31 49.00
4 Udd Esko LänRa 30.24 0.03.53 47.95 47.65
5 Kotala Markku LS-37 30.34 0.04.03 47.28 46.99
6 Valkonen Pekka Kalske 30.48 0.04.17 46.52 46.23
7 Kurkela Reino OH 32.22 0.05.51 43.88 43.61
8 Korppi Heikki OH 32.29 0.05.58 43.34 43.07
9 Airaksinen Risto OuTa 32.39 0.06.08 42.74 42.47
10 Lehto Esa HS 33.45 0.07.14 40.98 40.72
11 Niinimäki Hannu K. LaihLu 36.55 0.10.24 37.12 36.89
12 Kotala Ilkka OH 38.12 0.11.41 35.55 35.33
13 Malinen Pentti KaSu 43.32 0.17.01 30.91 30.72
14 Lähteenmäki Hannu HlT 49.56 0.23.25 26.70 26.53
15 Lehtoruusu Aarno LaJy 54.57 0.28.26 24.03 23.88
16 Ahokoivu Hemmo Pohjant 59.08 0.32.37 22.12 21.99
17 Argillander Erkki VaKa 1.10.23 0.43.52 18.41 18.30
Högnäs Tore Brahe HYL -
Suorsa Matti PudU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Kari TuMe 28.51 0.00.00 43.98 43.02
2 Hänninen Tatu SaKa 29.50 0.00.59 42.16 41.24
3 Pääkkölä Kauko LapVe 30.52 0.02.01 40.38 39.50
4 Vainiomäki Kauko SuSe 34.09 0.05.18 36.17 35.38
5 Juutinen Hannu Pohjant 34.26 0.05.35 35.55 34.77
6 Toppari Pekka PuolRy 35.58 0.07.07 33.72 32.99
7 Kalliomaa Lasse LaihLu 38.59 0.10.08 30.82 30.15
8 Tilja Hannu LapVe 39.09 0.10.18 30.41 29.75
9 Tuohimaa Esko ONMKY 40.52 0.12.01 28.86 28.23
10 Köngäs Martti PuolRy 41.13 0.12.22 28.34 27.72
11 Antikainen Raimo KuoSu 42.32 0.13.41 27.20 26.61
12 Juujärvi Timo OH 43.25 0.14.34 26.39 25.81
13 Hurskainen Pentti OulRe 46.00 0.17.09 24.66 24.13
14 Puurunen Reijo OuTa 46.49 0.17.58 23.99 23.47
15 Kangasaho Simo HiKi 53.26 0.24.35 20.81 20.36
16 Toropainen Pauli ONMKY 56.55 0.28.04 19.34 18.92
17 Joensuu Heimo AlajA 1.07.18 0.38.27 16.19 15.84
18 Sirkka Sauli OH 1.19.17 0.50.26 13.60 13.31

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Olli PeRa 30.56 0.00.00 37.51 37.52
2 Määttä Seppo KemijU 33.02 0.02.06 34.72 34.73
3 Salminen Jorma VaKa 33.17 0.02.21 34.05 34.07
4 Liljeström Åge HS 36.34 0.05.38 30.63 30.64
5 Lukkarinen Olavi Pohjant 37.29 0.06.33 29.52 29.53
6 Åkerblom Måns GIF 37.55 0.06.59 28.83 28.84
7 Mäkinen Juhani SalRe 40.26 0.09.30 26.71 26.72
8 Tapaninaho Kalevi ONMKY 42.05 0.11.09 25.34 25.35
9 Määttä Jouko PuolRy 42.34 0.11.38 24.74 24.75
10 Sorri Seppo PihtTu 47.03 0.16.07 22.10 22.11
11 Kukkohovi Reino OSVA 56.27 0.25.31 18.18 18.19
12 Luukkonen Taisto PudU 1.00.45 0.29.49 16.67 16.68
13 Mönttinen Erkki ViPa 1.12.58 0.42.02 13.70 13.70
14 Ahlqvist Pekka TuMe 1.50.31 1.19.35 8.92 8.93

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Männikkö Kalle ONMKY 38.29 0.00.00 29.83 29.27
2 Nikula Reino OuTa 40.13 0.01.44 27.69 27.16
3 Tolmunen Tauno SäynSa 41.48 0.03.19 25.82 25.33
4 Pelkonen Toivo YlikNM 42.22 0.03.53 24.66 24.19
5 Pietiläinen Erkki PeRa 42.27 0.03.58 23.80 23.35
6 Saario Seppo MSParma 1.12.16 0.33.47 13.50 13.25

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 23.03 0.00.00
2 Ranta Esko LS-37 25.27 0.02.24

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 36.11 0.00.00
2 Rajavaara Juhani PudU 37.30 0.01.19

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Pieti KR 39.41 0.00.00 47.07 46.90
2 Holappa Joona VePo 58.18 0.18.37 30.44 30.33
3 Liukka Elias KR 1.15.23 0.35.42 22.30 22.22
Määttä Juho OH HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Matias LapVe 29.16 0.00.00 48.59 49.71
2 Petrelius Eetu OH 31.49 0.02.33 43.02 44.01
3 Hiltunen Juho ONMKY 32.55 0.03.39 39.96 40.88
4 Reiman Antti AngA 40.28 0.11.12 31.19 31.91
5 Maasilta Aapo RaVa 1.35.09 1.05.53 12.70 13.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Konsta KaSu 19.33 0.00.00
2 Aikio Valtteri KEV 22.27 0.02.54
3 Säyriö Jyri KS 29.28 0.09.55
4 Kenttä Nooa OK77 34.49 0.15.16
Salmela Matti S-2000 HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gretschel Eino KaSu 22.11 0.00.00
2 Korhonen Eetu HyRa 25.00 0.02.49

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 14.28 0.00.00
2 Ruoti Eeli VeVe 17.25 0.02.57
3 Laatikainen Vertti PosPy 30.57 0.16.29

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Olli Pohjant 16.24 0.00.00
2 Juva Juho AngA 17.21 0.00.57
3 Mukkala Jonne KR 20.22 0.03.58
4 Kemppainen Hermanni AngA 22.54 0.06.30
5 Triipponen Vetja KuPe 26.22 0.09.58
6 Maijala Arttu OH 27.28 0.11.04
Vihavainen Vilppu Lynx HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 11.51 0.00.00
2 Kemppainen Artturi AngA 13.48 0.01.57
3 Määttä Roope Pohjant 13.53 0.02.02
4 Petrelius Erkka OH 14.24 0.02.33
5 Lauri Heikki OH 16.05 0.04.14
6 Murtovaara Tuukka KEV 16.58 0.05.07
7 Ruokamo Arttu PosPy 18.25 0.06.34
8 Korhonen Karri KaSu 19.23 0.07.32
9 Kenttä Voima OK77 20.21 0.08.30
10 Ervasti Hannes KEV 20.55 0.09.04
11 Pitkänen Tuukka KEV 21.38 0.09.47
12 Mukkala Jonni KR 21.54 0.10.03
13 Korhonen Veikko KaSu 23.07 0.11.16
14 Toivanen Konsta PosPy 28.20 0.16.29
15 Jauhiainen Santtu OrPo 28.49 0.16.58
16 Laatikainen Aaro PosPy 32.30 0.20.39
17 Kärkkäinen Miika HS 32.32 0.20.41
18 Lehtinen Viljami AngA 35.46 0.23.55
19 Kemppainen Pietari AngA 41.21 0.29.30

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 33.12 0.00.00 84.97 83.31
2 Sianoja Maija MSParma 34.16 0.01.04 81.45 79.85
2 Haajanen Sofia Pohjant 34.16 0.01.04 81.45 79.85
4 Rajamäki Netta KangSK 36.45 0.03.33 74.30 72.85
5 Kauppinen Silja KR 37.51 0.04.39 71.34 69.95
6 Rahko Saana-Maria Pohjant 39.13 0.06.01 68.08 66.75
7 Schutskoff Mari KangSK 41.13 0.08.01 64.05 62.79
8 Moilanen Anna KuoSu 42.03 0.08.51 62.06 60.85
9 Asikainen Satu KaJu 43.20 0.10.08 59.52 58.36
10 Valkonen Oona Kalske 44.19 0.11.07 57.52 56.40
11 Nifakina Julia TaivKu 45.53 0.12.41 54.90 53.82
12 Kaartinen Selja AngA 47.00 0.13.48 52.95 51.91
13 Näsi Juliaana Pohjant 48.20 0.15.08 50.86 49.87
14 Näpänkangas Hanna KaSu 1.09.12 0.36.00 35.09 34.40
15 Jänkälä Susanna AngA 1.26.03 0.52.51 27.87 27.32

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Salla KyS 40.23 0.00.00 62.90 68.04
2 Laitinen Maria YlikNM 42.24 0.02.01 58.11 62.86
3 Korhonen Kati S-JKL 48.30 0.08.07 49.23 53.26
4 Salmela Pauliina S-2000 49.33 0.09.10 46.65 50.46
5 Ronkainen Ritva KoskRi 58.33 0.18.10 38.18 41.30
6 Korhonen Jaana KaSu 1.41.26 1.01.03 21.29 23.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Heli Koovee 30.14 0.00.00 65.67 65.01
2 Niinimäki Riitta Pohjant 32.31 0.02.17 60.44 59.84
3 Koski Hanna-Maija Koovee 32.56 0.02.42 59.08 58.48
4 Vaara Annika LapVe 33.03 0.02.49 58.27 57.68
5 Heiskanen Reetta KuoSu 33.11 0.02.57 57.43 56.86
6 Louhisola Meri Lynx 34.16 0.04.02 55.04 54.49
7 Goman Annukka VePo 35.00 0.04.46 53.32 52.78
8 Turtinen Satu YlikNM 35.05 0.04.51 52.63 52.10
9 Lång Maija KuoSu 37.12 0.06.58 49.10 48.61
10 Semenova Julia RUS 37.13 0.06.59 48.54 48.06
11 Päivinen Sonja KaSu 39.01 0.08.47 45.79 45.34
12 Mahlamäki Saara EsSu 39.12 0.08.58 45.07 44.62
13 Varis Teija HlS 39.42 0.09.28 44.01 43.57
14 Lauri Laura OH 42.24 0.12.10 40.74 40.33
15 Maijala Mervi OH 43.53 0.13.39 38.91 38.52
16 Vainiomäki Marjut SuSe 1.05.57 0.35.43 25.59 25.33

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 30.07 0.00.00 55.59 52.47
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 34.19 0.04.12 47.97 45.28
3 Laaksoviita Katja SuomRa 38.40 0.08.33 41.85 39.50
4 Rantamäki Karin HS 41.30 0.11.23 38.32 36.17
5 Jaatinen Satu MuurVi 41.50 0.11.43 37.35 35.25
6 Tervo-Rantakokko Tiina HS 42.41 0.12.34 35.95 33.93
7 Haataja Katri OH 44.04 0.13.57 34.19 32.27
8 Törmikoski Tarja SaSu 45.20 0.15.13 32.62 30.79
9 Sillanpää Elina Pohjant 47.50 0.17.43 30.33 28.63
10 Pakkala Pigga S-JKL 48.10 0.18.03 29.54 27.88

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 29.49 0.00.00 49.97 47.72
2 Äijälä Tiina KangSK 30.45 0.00.56 47.90 45.74
3 Franssila Hanna AngA 32.48 0.02.59 44.38 42.38
4 Schoultz von Annika OK77 34.13 0.04.24 42.04 40.14
5 Oikkonen Mirka OH 37.52 0.08.03 37.53 35.84
6 Tilvis Aija RasTiimi 38.03 0.08.14 36.90 35.24
7 Kosamo Maire PudU 40.11 0.10.22 34.51 32.96
8 Haapasalmi Tuija OH 41.58 0.12.09 32.64 31.17
9 Kaikkonen Maarit OH 47.05 0.17.16 28.72 27.43
10 Väärälä Marita OH 50.06 0.20.17 26.65 25.45
11 Rajamäki Marjo RasKa 52.06 0.22.17 25.30 24.16
12 Reiman Anu AngA 1.23.04 0.53.15 15.66 14.96
13 Määttä Anna-Maija OH 1.32.39 1.02.50 13.86 13.23
Liukka Heli KR HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 36.08 0.00.00 52.19 50.82
2 Käkelä Maija PuolRy 41.01 0.04.53 44.59 43.42
3 Väänänen Mervi OuTa 45.34 0.09.26 38.90 37.88
4 Malinen Paula KaSu 46.46 0.10.38 36.69 35.73
5 Keränen Leila OuTa 47.50 0.11.42 34.69 33.78
6 Lahtinen Terttu IHR 55.07 0.18.59 29.08 28.32

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 44.54 0.00.00
2 Lehto Ulla KyS 49.09 0.04.15
Kangasaho Sirpa HiKi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 43.09 0.00.00 29.72 28.50
2 Törrö Maria-Leena VaHa 55.32 0.12.23 22.40 21.48
3 Haase Tuula OH 59.18 0.16.09 20.33 19.49
4 Finnilä Katariina VetU 1.12.49 0.29.40 16.03 15.37
5 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.17.08 0.33.59 14.63 14.03
Juujärvi Marketta OH KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holck Leena YllRa 22.56 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Johanna KuoSu 50.22 0.00.00 57.48 56.33
2 Juva Jonna AngA 50.43 0.00.21 52.80 51.75
3 Ruoti Roosa VeVe 51.34 0.01.12 47.72 46.77

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Miina VeVe 36.07 0.00.00
2 Kemppainen Maria AngA 1.23.20 0.47.13

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera SuomRa 33.43 0.00.00 50.09 50.00
2 Goman Anna VePo 34.19 0.00.36 47.74 47.65
3 Ojala Lumimaaria OH 37.39 0.03.56 42.16 42.09
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 38.28 0.04.45 39.95 39.88
5 Kemppainen Ronja AngA 42.13 0.08.30 35.20 35.14
6 Liukka Venla KR 42.25 0.08.42 33.84 33.78

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 17.15 0.00.00
2 Lauri Silja OH 18.45 0.01.30
3 Goman Maija VePo 20.56 0.03.41
4 Holopainen Oili S-2000 22.07 0.04.52
5 Triipponen Vanni KuPe 28.16 0.11.01
6 Gretschel Liisa KaSu 30.51 0.13.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Petrelius Enni OH 20.37 0.00.00
2 Rantakokko Merianna HS 21.20 0.00.43
3 Lauri Elina OH 21.41 0.01.04
4 Kemppainen Laura AngA 26.01 0.05.24
5 Semenova Olesya RUS 27.25 0.06.48
6 Virtanen Aino AngA 31.41 0.11.04
7 Mukkala Jonna KR 36.31 0.15.54
8 Parkkinen Laura YlikNM 41.05 0.20.28
9 Ojala Metsämaria OH 44.03 0.23.26

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Anni S-2000 15.27 0.00.00
2 Juva Juulia AngA 18.14 0.02.47
3 Lundberg Enni SWE 23.36 0.08.09
4 Kenttä Lumi OK77 24.51 0.09.24
5 Jauhiainen Sara OrPo 27.09 0.11.42
Ruokamo Noora PosPy HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 14.23 0.00.00
2 Pitkänen Anni KEV 16.36 0.02.13
3 Salmela Siiri S-2000 17.14 0.02.51
4 Vaara Iina LapVe 21.09 0.06.46
5 Kankkunen Outi KuoSu 21.40 0.07.17
6 Parkkinen Anna YlikNM 22.02 0.07.39
7 Goman Matleena VePo 22.39 0.08.16
8 Pohjola Ida OH 27.07 0.12.44
9 Kärkkäinen Eeva HS 28.47 0.14.24
10 Holappa Veera VePo 30.52 0.16.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Miina AngA 12.44 0.00.00
2 Alahäivälä Silja PudU 16.18 0.03.34
3 Kenttä Sora OK77 17.18 0.04.34
4 Vainiomäki Emilia SuSe 18.15 0.05.31
5 Sippola Selina KEV 18.45 0.06.01
6 Vaara Ella LapVe 19.36 0.06.52
7 Länsitie Pinja OSVA 19.41 0.06.57
8 Vihavainen Vilja Lynx 19.57 0.07.13
9 Lång Emma KuoSu 20.42 0.07.58
10 Ojala Rosmariini OH 20.56 0.08.12
11 Lehtinen Martta AngA 21.58 0.09.14
12 Maijala Annika OH 22.41 0.09.57
13 Märsynaho Minja PuolRy 23.22 0.10.38
14 Hanhela Helka MSParma 24.14 0.11.30
15 Koskela Katri AngA 25.52 0.13.08
16 Pitkänen Reeta KEV 29.42 0.16.58
17 Moilanen Neea PudU 34.40 0.21.56
18 Pitkänen Tilta KEV 35.01 0.22.17