FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jämi Suunnistusmaraton
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Mikko IkNV 2.19.12 0.00.00 85.41 85.01
2 Suna Jussi TuMe 2.23.40 0.04.28 81.10 80.72
3 Liukkala Jaakko HauSi 2.30.34 0.11.22 75.80 75.45
4 Väänänen Heikki Pihkan 2.32.18 0.13.06 73.38 73.04
5 Väisänen Henrik MSParma 2.36.49 0.17.37 69.75 69.43
6 Muukkonen Petteri Trian 2.36.50 0.17.38 68.22 67.91
7 Karppinen Aleksi IkNV 2.41.44 0.22.32 64.69 64.39
8 Kommio Jere HlS 2.42.20 0.23.08 62.98 62.69
9 Sankelo Hermanni LapVi 2.43.39 0.24.27 61.02 60.74
10 Vuorenpää Asmo LaJy 2.44.07 0.24.55 59.40 59.13
11 Jansson Thomas Femman 2.46.08 0.26.56 57.25 56.98
12 Kauria Niko ORa 2.59.17 0.40.05 51.72 51.48
13 Illaru Tõnu PePo 3.00.32 0.41.20 50.05 49.82
14 Tolvanen Leo Pihkan 3.52.11 1.32.59 37.89 37.72
Väisänen Patrik KS KES -
Kemppinen Mikko LaTa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpi Antti PirHi 1.54.38 0.00.00 62.24 61.33
2 Lindberg Lauri HauSi 1.57.23 0.02.45 58.18 57.33
3 Lindberg Vesa-Heikki HauSi 2.00.07 0.05.29 54.31 53.52
4 Asikainen Saku Hiisi 2.01.36 0.06.58 51.13 50.39
5 Vigren Petteri RaN 2.04.37 0.09.59 47.44 46.75
6 Hakomäki Kimmo VaaSu 2.11.12 0.16.34 42.73 42.11
7 Rajala Jarkko RaJu 2.14.38 0.20.00 39.37 38.79
8 Pöntinen Henri Koovee 2.16.23 0.21.45 36.62 36.09

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vennelä Miika KangSK 1.53.17 0.00.00 60.44 58.41
2 Salo Markus PunKu 1.53.52 0.00.35 58.62 56.66
3 Mamia Tero Koovee 1.55.07 0.01.50 56.50 54.61
4 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.56.49 0.03.32 54.21 52.40
5 Riikonen Jarno TP 1.56.59 0.03.42 52.67 50.91
6 Hongisto Osmo LoJa 1.57.11 0.03.54 51.12 49.41
7 Pyttynen Joakim HlT 2.00.17 0.07.00 48.38 46.76
8 Vainikka Markku VaHa 2.00.23 0.07.06 46.92 45.35
9 Laimio Jussi 2.04.35 0.11.18 43.96 42.49
10 Kalvas Teemu KeU 2.06.40 0.13.23 41.89 40.48
11 Blomgren Peter PIF 2.36.44 0.43.27 32.76 31.66
12 Antikainen Teemu RaJu 2.46.52 0.53.35 29.75 28.75
13 Pöyhönen Simo Raus 3.09.19 1.16.02 25.31 24.47

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 1.25.23 0.00.00 63.57 61.02
2 Pietiläinen Juha RastiE4 1.25.52 0.00.29 62.38 59.88
3 Ruuska Vesa KangSK 1.33.30 0.08.07 56.53 54.27
4 Venäläinen Toni VaHa 1.33.33 0.08.10 55.75 53.51
5 Lehtimäki Harri RMH 1.35.33 0.10.10 53.84 51.68
6 Haaramo Panu EsSu 1.40.47 0.15.24 50.34 48.32
7 Isoluoma Jani RasKu 1.41.05 0.15.42 49.49 47.51
8 Neuvonen Janne LuuRa 1.41.37 0.16.14 48.53 46.59
9 Tähtinen Timo HS 1.42.14 0.16.51 47.55 45.64
10 Tuominen Hans Pihkan 1.42.31 0.17.08 46.73 44.85
11 Korhonen Marko YlämPy 1.43.11 0.17.48 45.74 43.90
12 Päivike Johan RaPi 1.43.31 0.18.08 44.91 43.11
13 Uusi-Pietilä Janne RaLu 1.43.51 0.18.28 44.08 42.31
14 Nevala Pasi TeuRi 1.43.53 0.18.30 43.39 41.65
15 Maasilta Tommi RaVa 1.43.54 0.18.31 42.70 40.99
16 Ruokola Ilkka RaJu 1.47.26 0.22.03 40.64 39.00
17 Mäntylä Pekka HS 1.48.15 0.22.52 39.67 38.08
18 Pakari Jussi LamSä 1.54.36 0.29.13 36.86 35.38
19 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.55.50 0.30.27 35.85 34.42
20 Hirvonen Petri EE 2.10.15 0.44.52 31.34 30.09
21 Salmela Petri EE 2.10.34 0.45.11 30.72 29.49
22 Suojanen Jukka Koovee 2.48.49 1.23.26 23.34 22.41
Vainionpää Jukka RaJu HYL -
Kauppila Timo Koovee KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 1.25.44 0.00.00 59.23 58.66
2 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.34.55 0.09.11 52.61 52.10
3 Kujala Tapio YKV 1.35.28 0.09.44 51.42 50.92
4 Nokka Ilkka Rasti88 1.36.06 0.10.22 50.20 49.71
5 Kauria Juha ORa 1.39.51 0.14.07 47.47 47.01
6 Koskela Heikki RaJu 1.41.34 0.15.50 45.83 45.39
7 Itkonen Arto TuS 1.43.33 0.17.49 44.14 43.71
8 Mäkipää Kalevi Hiisi 1.43.57 0.18.13 43.15 42.73
9 Huttunen Matti Pihkan 1.44.15 0.18.31 42.22 41.81
10 Lassila Antti KuortKu 1.50.41 0.24.57 39.00 38.62
11 Lyyluoma Pasi TeuRi 1.56.07 0.30.23 36.44 36.09
12 Koivisto Timo KoKV 2.03.11 0.37.27 33.67 33.34
13 Hakuli Kari KeU 2.06.59 0.41.15 31.99 31.68
14 Pietikäinen Timo Pihkan 2.09.29 0.43.45 30.72 30.42
15 Vähätalo Antti TP 2.16.30 0.50.46 28.52 28.24
16 Kauhanen Ari OK77 2.18.40 0.52.56 27.47 27.20
17 Niittylahti Ari EE 2.28.34 1.02.50 25.07 24.82
18 Lehto Marko TeuRi 2.42.17 1.16.33 22.43 22.21
Kommio Jyrki HlS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko Lynx 1.18.23 0.00.00 52.95 52.53
2 Pekkala Pekka KeU 1.21.47 0.03.24 49.73 49.34
3 Jokinen Seppo VaHa 1.22.07 0.03.44 48.52 48.14
4 Asikainen Timo Hiisi 1.22.08 0.03.45 47.50 47.12
5 Laitinen Jorma RaLu 1.22.12 0.03.49 46.45 46.08
6 Mannila Olli RaN 1.22.49 0.04.26 45.11 44.75
7 Sippola Asko KuortKu 1.23.22 0.04.59 43.81 43.46
8 Toppari Reijo KauWi 1.25.25 0.07.02 41.79 41.46
9 Teittinen Matti KoKV 1.34.42 0.16.19 36.82 36.52
10 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.39.16 0.20.53 34.29 34.01
11 Rintaluoma Kari TeuRi 1.41.28 0.23.05 32.72 32.46
12 Ahto Pekka Palo-88 1.45.09 0.26.46 30.79 30.54
13 Palomäki Eero Femman 1.56.48 0.38.25 27.01 26.79
14 Nieminen Simo TP 1.59.10 0.40.47 25.77 25.57
15 Honkimaa Ari EsSu 2.05.42 0.47.19 23.77 23.58
Pitkänen Juhani TP HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vänni Veli-Pekka L-LL 1.17.28 0.00.00 49.70 48.29
2 Nieminen Tapio JRV 1.28.04 0.10.36 42.78 41.57
3 Ukkonen Leo TP 1.28.08 0.10.40 41.81 40.63
4 Lehtinen Timo RaTU 1.28.12 0.10.44 40.84 39.69
5 Valtanen Simo HinnYr 1.28.37 0.11.09 39.72 38.60
6 Pensas Esko LaihLu 1.28.50 0.11.22 38.69 37.60
7 Pulkkinen Erkki RaLu 1.35.11 0.17.43 35.25 34.25
8 Lind Sune Falken 1.40.43 0.23.15 32.49 31.57
9 Halla-Aho Timo AlajA 1.44.00 0.26.32 30.67 29.81
10 Lahti Heimo KangSK 1.48.55 0.31.27 28.53 27.72
11 Ahlqvist Hannu Raus 1.55.57 0.38.29 26.09 25.35
12 Koskialho Jouko RaLu 1.57.10 0.39.42 25.11 24.40
13 Paukkola Jari RiSu 1.57.27 0.39.59 24.35 23.66
14 Leppälä Martti HlS 2.01.40 0.44.12 22.83 22.18
15 Kujanpää Heikki AlajA 2.13.46 0.56.18 20.15 19.58

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 1.10.46 0.00.00 48.56 48.26
2 Ylikoski Erkki VaHa 1.14.57 0.04.11 45.04 44.76
3 Hongisto Keijo LoJa 1.17.04 0.06.18 43.02 42.75
4 Svedström Mats NOK 1.17.32 0.06.46 41.98 41.72
5 Mäkelä Harri SuSe 1.17.54 0.07.08 41.00 40.75
6 Vainiomäki Kauko SuSe 1.18.22 0.07.36 39.98 39.74
7 Turunen Erkki SuSe 1.18.42 0.07.56 39.04 38.80
8 Helkkula Rauli TuMe 1.18.48 0.08.02 38.23 37.99
9 Mäntytörmä Jorma Keihäs 1.25.49 0.15.03 34.39 34.18
10 Lakkinen Keijo SuSe 1.28.07 0.17.21 32.81 32.60
11 Pusa Raimo OrPo 1.31.24 0.20.38 30.97 30.77
12 Saari Tauno SuSe 1.37.47 0.27.01 28.32 28.15
13 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 1.45.47 0.35.01 25.61 25.45
14 Pöyhönen Hannu VetU 1.46.06 0.35.20 24.96 24.80
15 Hakanen Kai ValSu 1.47.13 0.36.27 24.13 23.98
16 Mäkipää Veikko SuSe 1.48.25 0.37.39 23.31 23.16
17 Joensuu Heimo AlajA 1.50.03 0.39.17 22.41 22.27
18 Karvonen Jorma TarpSu 2.08.39 0.57.53 18.70 18.58

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 1.17.34 0.00.00 44.08 43.60
2 Hongisto Heimo LoJa 1.24.50 0.07.16 39.59 39.16
3 Forsén Björn NOK 1.26.13 0.08.39 38.25 37.84
4 Hörkkö Jaakko MSParma 1.26.55 0.09.21 37.25 36.85
5 Tammisaari Pentti HirvHe 1.27.09 0.09.35 36.46 36.07
6 Taipalus Esko RasKe 1.29.23 0.11.49 34.87 34.50
7 Rintala Paavo Palo-88 1.30.39 0.13.05 33.72 33.36
8 Euren Pertti RasKa 1.31.19 0.13.45 32.81 32.46
9 Rajamäki Matti KyRa 1.33.40 0.16.06 31.35 31.01
10 Kivistö Erkki Pihkan 1.38.24 0.20.50 29.23 28.91
11 Verha Koitto VaRa 1.38.59 0.21.25 28.44 28.14
12 Tunturi Markku VaHa 1.40.00 0.22.26 27.55 27.26
13 Rantanen Ismo Palo-88 1.40.14 0.22.40 26.89 26.60
14 Jylhä Keijo JRV 1.40.34 0.23.00 26.20 25.92
15 Halkosaari Severi NiS 1.43.47 0.26.13 24.80 24.54
16 Tukiainen Tapio HyRa 1.44.11 0.26.37 24.13 23.87
17 Niemi Pentti HauSi 2.13.12 0.55.38 18.42 18.22
18 Hieta Lauri KanSu 2.16.44 0.59.10 17.50 17.31

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlT 1.13.30 0.00.00 37.63 37.40
2 Aronen Osmo RasKa 1.25.15 0.11.45 30.01 29.82
3 Rintala Pentti Hiisi 1.41.49 0.28.19 23.09 22.95
4 Collin Matti ValSu 2.01.29 0.47.59 17.64 17.53
Saario Pentti LoJa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylinen Juho IkNV 1.47.39 0.00.00 71.37 69.54
2 Pitkänen Konsta TP 1.50.45 0.03.06 66.77 65.06
3 Huila Joona Hiisi 1.53.03 0.05.24 62.86 61.25
4 Puputti Tuomas HiKi 1.55.24 0.07.45 59.09 57.57
5 Hakuli Tommi SKUusi 2.02.11 0.14.32 53.45 52.08
6 Pitkänen Jonne TP 2.10.43 0.23.04 47.76 46.53
7 de la Pascua Pablo Pihkan 2.12.55 0.25.16 44.80 43.65
8 Oripelto Viljo HauSi 2.19.08 0.31.29 40.73 39.68
Hakala Petteri RaN KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Antton SKUusi 1.24.43 0.00.00 58.17 53.78
2 Koivuniemi Sakari TP 1.25.56 0.01.13 54.48 50.37
3 Hellman Aleksi MSParma 1.32.46 0.08.03 47.81 44.20
4 Joopi Ville UlvUra 1.38.54 0.14.11 42.36 39.16
5 Hietaharju Ossi RaJu 1.46.52 0.22.09 36.89 34.11
6 Hirvonen Tommi SKUusi 2.36.58 1.12.15 23.55 21.77
Salmela Taavi EE KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Ilmari VaHa 1.11.01 0.00.00 58.49 57.64
2 Peltola Samuli KeuKi 1.11.19 0.00.18 57.15 56.32
3 Ojala Aaro KS 1.11.48 0.00.47 55.68 54.88
4 Seppä Touko TuS 1.14.01 0.03.00 52.96 52.20
5 Laasanen Matti LaihLu 1.14.33 0.03.32 51.54 50.79
6 Udell Robin Solf 1.15.08 0.04.07 50.10 49.38
7 Lautamäki Matias HlS 1.15.31 0.04.30 48.81 48.11
8 Salonen Seeti VaHa 1.16.31 0.05.30 47.16 46.48
9 Jacobsson Oskari SKUusi 1.17.48 0.06.47 45.38 44.73
10 Oksa Antti-Jussi HlS 1.18.06 0.07.05 44.21 43.57
11 Schüle Joel Koovee 1.18.30 0.07.29 42.99 42.37
12 Virtala Alex PIF 1.19.09 0.08.08 41.65 41.05
13 Olkkonen Vili KangSK 1.19.57 0.08.56 40.26 39.68
14 Mäkipää Rasmus RaN 1.20.08 0.09.07 39.20 38.63
15 Maasilta Aapo RaVa 1.22.10 0.11.09 37.28 36.74
16 Koskinen Eemil RaN 1.23.13 0.12.12 35.87 35.36
17 Kalvas Tuomo SKUusi 1.42.41 0.31.40 28.32 27.91

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Karim Lynx 46.37 0.00.00
2 Syrjälä Elmeri LHR 46.57 0.00.20
3 Aho Rauli VaHa 50.47 0.04.10
4 Stevander Karri KuortKu 52.21 0.05.44
5 Niemensivu Miki RaLu 53.23 0.06.46
6 Jacobsson Emil SKUusi 57.35 0.10.58
7 Leinamo Tuomas Keihäs 57.52 0.11.15
8 Kytömäki Aapo SKUusi 57.57 0.11.20
9 Kaukinen Mikael RaN 1.06.41 0.20.04
10 Liponkoski Aapo TP 1.06.55 0.20.18
11 Koskinen Aaro TP 1.07.23 0.20.46
12 Lehtiniemi Eino RaN 1.07.37 0.21.00
13 Laine Aarni TP 1.11.55 0.25.18
14 Nupponen Juho RaLu 1.14.45 0.28.08
15 Välkki Totte TP 1.24.26 0.37.49
16 Axelin Eelis PR 1.29.00 0.42.23

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 43.30 0.00.00
2 Konttila Milo TP 44.21 0.00.51
3 Vennelä Nuutti KangSK 45.32 0.02.02
4 Sivonen Miro TP 46.14 0.02.44
5 Riikonen Aatos TP 48.23 0.04.53
6 Konstari Elmeri JRV 48.39 0.05.09
7 Pesu Akseli TP 49.28 0.05.58
8 Tuominen Rami KanSu 50.45 0.07.15
9 Koskinen Eemil TP 53.27 0.09.57
10 Huhtamäki Rasmus PieHi 54.36 0.11.06
11 Kuusinen Karri Lynx 55.03 0.11.33
12 Kuusinen Tuomas Lynx 55.04 0.11.34
13 Punto Eetu RaN 56.10 0.12.40
14 Pinta Leevi Koovee 57.55 0.14.25
15 Niemelä Leevi 1.04.45 0.21.15
16 Udell Oliver Solf 1.04.59 0.21.29
17 Hautala Rasmus Femman 1.10.04 0.26.34
18 Niemelä Julius RaN 1.35.36 0.52.06
19 Kytömäki Esko SKUusi 1.41.07 0.57.37
Bergström Kasper Kristina HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.57.32 0.00.00 78.74 77.99
2 Oksanen Maiju IkNV 1.57.45 0.00.13 77.02 76.29
3 Kinni Saila TP 2.03.09 0.05.37 72.14 71.45
4 Aho Petra Navi 2.09.25 0.11.53 67.22 66.58
5 Kanko Ruut S-JKL 2.10.26 0.12.54 65.27 64.65
6 Heikkonen Anni MSParma 2.11.14 0.13.42 63.47 62.86
7 Ojanen Aino KangSK 2.12.32 0.15.00 61.45 60.86
8 Jacobsson Julia SKUusi 2.12.35 0.15.03 60.03 59.46
9 Orkola Pirita HiKi 2.12.40 0.15.08 58.60 58.04
10 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 2.13.14 0.15.42 56.96 56.41
11 Papinsaari Niina KangSK 2.16.48 0.19.16 54.12 53.60
12 Hentonen Liisi RaLu 2.20.29 0.22.57 51.38 50.89
13 Raasakka Maija EsSu 2.28.17 0.30.45 47.43 46.98
14 Haapakoski Tiina RasKa 2.33.19 0.35.47 44.67 44.24
15 Honkimaa Anni EsSu 2.42.38 0.45.06 40.97 40.58
16 Toppila Anni Pihkan 2.43.19 0.45.47 39.67 39.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 1.26.48 0.00.00 61.43 57.97
2 Oinonen Lotta Pihkan 1.28.32 0.01.44 57.21 53.99
3 Keski-Säntti Eija YKV 1.31.28 0.04.40 52.46 49.51
4 Hemminki Hanna PoRa 1.35.55 0.09.07 47.25 44.59
5 Asmundela Saara RiSu 1.50.27 0.23.39 38.62 36.44
6 Uusikartano Hanna KodisjKa 1.51.17 0.24.29 35.93 33.91
7 Rauhalammi Marja Eräp 1.58.49 0.32.01 31.41 29.64

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 1.27.20 0.00.00 61.87 54.88
2 Eeva Jonna LS-37 1.32.57 0.05.37 53.77 47.70
3 Vallin Kaisa EE 1.34.03 0.06.43 48.84 43.32
4 Matinheikki Sanna TP 1.37.16 0.09.56 43.05 38.19
5 Varjola Johanna Koovee 2.00.56 0.33.36 31.28 27.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 1.17.33 0.00.00 61.81 59.03
2 Saue Elo Koovee 1.27.48 0.10.15 53.23 50.84
3 Vainionpää Hanna HlS 1.32.21 0.14.48 49.31 47.09
4 Haanpää Kati TP 1.37.22 0.19.49 45.54 43.49
5 Yli-Kauppila Marika Hiisi 1.43.22 0.25.49 41.73 39.86
6 Niinimäki Hanna KyRa 1.43.32 0.25.59 40.51 38.69
7 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.43.50 0.26.17 39.24 37.48
8 Schüle Katja Koovee 1.50.25 0.32.52 35.81 34.20
9 Nurminen Henna HS 1.51.34 0.34.01 34.37 32.83
10 Rönkkö Eva KeU 2.02.37 0.45.04 30.29 28.93
11 Hakuli Mia KeU 2.03.21 0.45.48 29.14 27.83
12 Oripelto Saara Keihäs 2.04.24 0.46.51 27.93 26.68
Laurila Anneli Trian HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 1.11.24 0.00.00 56.36 54.31
2 Kauria Pirjo ORa 1.17.02 0.05.38 50.93 49.08
3 Mäkelä Tiina RaTU 1.20.33 0.09.09 47.46 45.74
4 Äijälä Tiina KangSK 1.26.25 0.15.01 43.07 41.51
5 Latvala Annukka RaJu 1.28.09 0.16.45 41.08 39.59
6 Franssila Hanna AngA 1.28.35 0.17.11 39.75 38.31
7 Seppälä Anu EE 1.29.02 0.17.38 38.42 37.02
8 Myllys Leena Lynx 1.30.31 0.19.07 36.67 35.35
9 Oksa Sari TarpSu 1.35.43 0.24.19 33.63 32.41
10 Kallio Kaisa SiikSi 1.36.29 0.25.05 32.32 31.15
11 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.38.03 0.26.39 30.78 29.66
12 Koskela Sari RaJu 1.46.03 0.34.39 27.51 26.51
13 Virevesi-Risku Terhi TarpSu 1.59.17 0.47.53 23.61 22.76

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 1.23.40 0.00.00
2 Annila Päivi TP 1.31.11 0.07.31
Mäntylä Kirsti RasKe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 1.07.20 0.00.00 54.23 53.21
2 Niemi Tuire TP 1.11.54 0.04.34 49.40 48.47
3 Antila Suvi PäLuLu 1.14.31 0.07.11 46.33 45.46
4 Illaru Sinikka PePo 1.16.41 0.09.21 43.72 42.90
5 Korpio Aulikki VaHa 1.18.25 0.11.05 41.48 40.71
6 Juura Maarit KanSu 1.21.37 0.14.17 38.64 37.91
7 Soinila Helena TeuRi 1.23.18 0.15.58 36.66 35.97
8 Koskialho Elisabeth RaLu 1.31.32 0.24.12 32.27 31.67
9 Ahlqvist Kristiina Raus 1.32.38 0.25.18 30.82 30.24
10 Toivanen Tuula RaN 1.39.39 0.32.19 27.65 27.13
11 Papinsaari Sirpa KangSK 1.41.14 0.33.54 26.23 25.74
Kajaala-Ylikoski Helena VaHa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 1.07.36 0.00.00 39.95 38.18
2 Leppänen Tuula RaTU 1.41.42 0.34.06 24.96 23.85
3 Tukiainen Marja HyRa 1.45.55 0.38.19 22.44 21.44
4 Törrö Maria-Leena VaHa 1.52.19 0.44.43 19.72 18.84
5 Asmundela Tuulikki S-JKL 2.22.54 1.15.18 14.36 13.73
6 Soikkeli Orvokki KanSu 2.23.38 1.16.02 13.16 12.58

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 1.19.53 0.00.00 42.12 42.14
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 1.26.38 0.06.45 35.93 35.95
3 Maja Alli RaJu 1.39.20 0.19.27 28.79 28.81
4 Sulander Mirja-Liisa EE 1.41.57 0.22.04 25.58 25.59
5 Hautamäki Anna-Maija RasKe 2.17.13 0.57.20 17.17 17.17

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.43.55 0.00.00
2 Kallio Tuija RaTU 1.44.14 0.00.19

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 1.19.20 0.00.00 52.50 52.42
2 Pitkänen Salla TP 1.28.47 0.09.27 39.88 39.81
3 Siren Saara TP 2.06.08 0.46.48 23.12 23.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Veera IkNV 1.29.59 0.00.00 55.43 52.95
2 Välkki Lotta TP 1.34.38 0.04.39 50.45 48.19
3 Skog Ella Koovee 1.36.01 0.06.02 47.49 45.37
4 Snickars Fia Solf 1.39.56 0.09.57 43.49 41.54
5 Pirinen Inkalilja SKUusi 1.48.57 0.18.58 37.93 36.23
6 Tuominen Heli KanSu 1.56.45 0.26.46 33.57 32.06
7 Aho Aliisa KanSu 1.57.17 0.27.18 31.59 30.18
8 Hietaharju Suvi RaJu 2.01.15 0.31.16 28.80 27.51

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 1.09.09 0.00.00 56.45 53.94
2 Yli-Hietanen Silja TP 1.13.55 0.04.46 51.49 49.20
3 Niemi Tiina PoRa 1.14.34 0.05.25 49.73 47.52
4 Mäntylä Kaisa HS 1.16.54 0.07.45 46.95 44.86
5 Mäkelä Aino SaPu 1.18.28 0.09.19 44.77 42.78
6 Ruokola Anna RaJu 1.20.25 0.11.16 42.47 40.58
7 Latvala Matilda SKUusi 1.21.07 0.11.58 40.90 39.08
8 Koivula Lotta UlvUra 1.25.53 0.16.44 37.49 35.83
9 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 1.27.23 0.18.14 35.73 34.15
10 Savisaari Outi TP 1.28.54 0.19.45 34.03 32.52
11 Tuominen Mari KanSu 1.29.30 0.20.21 32.71 31.26
12 Järventausta Ennimaria KyRa 1.33.00 0.23.51 30.43 29.08
13 Hirvonen Julia KyRa 1.40.01 0.30.52 27.32 26.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 58.08 0.00.00
2 Pesu Vilma TP 58.10 0.00.02
3 Matinheikki Liisa TP 58.30 0.00.22
4 Häkkinen Pihla TP 58.51 0.00.43
5 Kontio Katri KangSK 1.00.21 0.02.13
6 Heinimaa Venla KangSK 1.00.23 0.02.15
7 Simola Rita Koovee 1.01.24 0.03.16
8 Melender Emilia RaJu 1.01.38 0.03.30
9 Valio Salla TP 1.02.12 0.04.04
10 Koskinen Adveliina KyRa 1.07.17 0.09.09
11 Linnainmaa Katja PäLuLu 1.09.20 0.11.12
12 Schmidt Emilia TP 1.09.55 0.11.47
13 Lehtinen Saima KyRa 1.14.29 0.16.21
14 Neuvonen Venla LuuRa 1.16.28 0.18.20
15 Karppi Iiris LaihLu 1.26.52 0.28.44
16 Oikarainen Siiri LaihLu 1.26.57 0.28.49
17 Aalto Aura TP 1.27.12 0.29.04
Olkkonen Veera KangSK HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 43.45 0.00.00
2 Rehberger Nadja HS 50.27 0.06.42
3 Lampinen Siina TP 51.27 0.07.42
4 Lampinen Pihla TP 51.54 0.08.09
5 Haanpää Venla TP 52.42 0.08.57
6 Punto Elli RaN 53.11 0.09.26
7 Mbembela Kia Lynx 56.00 0.12.15
8 Rintanen Anni TP 57.50 0.14.05
9 Rantanen Annika Koovee 57.53 0.14.08
10 Salonen Heidi Koovee 58.07 0.14.22
11 Väistökoski Meri TP 59.07 0.15.22
12 Alakoski Siiri TP 1.16.37 0.32.52
13 Jussila Emma TP 1.16.40 0.32.55
14 Linnainmaa Annukka PäLuLu 1.43.28 0.59.43
Häkkinen Kaisla TP HYL -
Davidsson Linnéa TP HYL -
Neuvonen Riina LuuRa KES -
Antikainen Eeva RaJu KES -